Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Loner válasza albi31 (#7448) üzenetére


Loner
tag

Nagyon köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7452) Dzsabba válasza albi31 (#7450) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.

(#7453) Adoka120 válasza Dell XPS (#7444) üzenetére


Adoka120
tag

Mar van rola masolat es nem lenne ra szugsegem a torlom a biztonsagit mi tortenhet? semmit nem torolne le ami megvan ugye?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#7454) Dell XPS válasza Adoka120 (#7453) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha a "D"-ről törlöd a másolatot, akkor legfeljebb onnan már nem tudod visszaállítani, de természtesen a "C"-ét nem érinti - mindha egy filmet törölnél le, ennyi..

Üdv, Dell XPS

(#7455) Dell XPS válasza Dell XPS (#7454) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akárhol is van a mentés (backup), azt törölve nem érinti a jelenlegi működést semmiképpen!

Üdv, Dell XPS

(#7456) XtremLor válasza Dell XPS (#7436) üzenetére


XtremLor
őstag

Most dobtam ossze, 60-70fok a max eddig volt amikor felment 80-90fokig is, igy mar jo lesz!
Meg egyszer koszonom a tanacsot! :R

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7457) Dell XPS válasza XtremLor (#7456) üzenetére


Dell XPS
veterán

Örülök! Én is így oldom meg.. (a sör jól jött volna..:_-)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7458) XtremLor válasza Dell XPS (#7457) üzenetére


XtremLor
őstag

Debrecenbe ha jarsz a vendegem vagy egyre :U

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7459) aveos


aveos
tag

Sziasztok!

Most vettem egy laptopot (HP compag CQ58),(AMD E1), Win 8 volt rajta, kivettem a HDD-t és leformáztam.
Egyáltalán nem tudtam és nem tudok win 7 -et rárakni, nem tudok rá semmilyen operációs rendszer se telepíteni. UEFI bios van és hiába állítom be a DVD írót bootolni semmi!

Tud valaki valamilyen megoldást?



[ Szerkesztve ]

06302081105

(#7460) Dzsabba válasza aveos (#7459) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Ez elég fura.
Próbáld meg [ezzel].Az én gépemben nincs dvd meghajtó és ez tökéletesen működik.

(#7461) online1986


online1986
tag

Sziasztok érdeklődnék mért van windows 8 élmény index 2db vga értékelés pontja egyforma.
Driver probléma lehet?Gondolom a gyengébb vga (HD4000)az internet stb.. szolgál.
Az erősebb vga 8750M játékra van.

Graphics: 6,8
Gaming Graphics 6,8

Samsung 370R5V-S01HU

Vga Intel HD4000+ATI8750m

Előre is köszi.

(#7462) tomek017


tomek017
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus F55A noti.
Live Update telepítő a végéhez érve azt írja, hogy "Ez a program csak Asus notikat támogat"
Próbáltam korábbi verziót felrakni, ugyanez a hiba.
Win7 64 bit van fent, az Asus oldaláról töltöttem a programot, a megfelelő rendszert kiválasztva.

Mi lehet a gond?

Köszi a választ.

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#7463) aveos válasza Dzsabba (#7460) üzenetére


aveos
tag

Köszönöm, sikerült!

06302081105

(#7464) Kerto válasza aveos (#7459) üzenetére


Kerto
tag

Én is megszenvedtem egy ilyen laptoppal, nem egyszerű :N

(#7465) Adoka120 válasza Dell XPS (#7454) üzenetére


Adoka120
tag

Nagyon szepen koszonom ez volt a kerdes! :R

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#7466) TriX2010


TriX2010
tag

Üdv
Jóféle Notebookot keresek, viszont az egyik elég fontos kritérium az lenne, hogy legyen benne 2 HDD hely. Viszont ilyesmit ugye specifikációkban nemigen írnak... Honnan tudnék ilyesmiről informálódni?
Esetleg konkrét típus is jöhet... (i5, esetleg AMD felsőbb kategória mint A10.., min. 4GB ram, min. 500 HDD, dedikált VGA, USB3, HDMI)
mint Aspire 551G, 571G ...

Köszönöm :R

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#7467) Impressa válasza TriX2010 (#7466) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Dell-ről, Asus-ról tudom, hogy dobta ki ilyen gépeket a piacra. De legjobb lenne a milyen notebookot vegyek topikba megkérdezned. ( bocs telóról nem tudom beilleszteni a tpoik linkjét)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7468) Dell XPS válasza TriX2010 (#7466) üzenetére


Dell XPS
veterán

A javasolt topic-ban tapasztalatból tudnak segíteni Neked, mert különben valóban igen nehéz. Általában a felső kategóriás 17'-es laptopok tartalmaznak ilyen lehetőséget (szinte minden márka jelen van..), de van 15'-ös is, viszont árban ez megmutatkozik, főleg új laptop vásárlásánál. Gondolom az ODD-HDD nem opció, ezért is emelted ki!?
- Milyen keret áll rendelkezésre? Itt pl. van egy Acer, ha szimpatikus: [link]

Üdv, Dell XPS

(#7469) Kbali válasza online1986 (#7461) üzenetére


Kbali
nagyúr

Most tényleg: nem mindegy? Az élményindex amúgy csak az integrált kártyát nézi, kivéve, ha indításkor biosban letiltod az integráltat, mert akkor csak a dedikált fog futni, azt méri a Win.

(#7470) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. Most került hozzám egy dell d620 gép és van benne Sim kártyahely. Hogy tudnám én ezt működére bírni? Az eszközkezelő szerint minden eszköz fel van ismerve. Van egy külföldi O2 internet stick-em telepítéskor választhatok hogy mit akarok telepíteni és én természetesen a Integrated 3G-t választottam fel is ment a program de nem látja a Sim kártyát.... el vagyok veszve.....

Köszönöm. Ákos

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#7471) NEMO1968 válasza TriX2010 (#7466) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
15" kijelzőméretben nem hinném hogy találsz olyat.
17",vagy az felettiekben inkább van.
Ha használt is szóba jöhet,akkor HP Pavilion DV 9000,v.9700.
Toshibának is van ilyen gépe,de ezeket újan már nem kapsz.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7472) rgeorge válasza akoska23 (#7470) üzenetére


rgeorge
addikt

WWAN kártya van benne? A SIM hely akkor is benne van, ha csak előkészítve van a WWAN, mert a SIM helyét előre ki kell alakítani.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7473) akoska23 válasza rgeorge (#7472) üzenetére


akoska23
aktív tag

Hát ezt most nem tudom de ha megmondod hol nézzem meg(és pontosan mit)
akkor megnézem. :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#7474) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Milyen kábel kell akkor, ha a laptopból kivettem az optikai meghajtót és usb-vel szeretném külsőként használni?

(#7475) Dell XPS válasza Ice&Lime (#7474) üzenetére


Dell XPS
veterán

eSata port nincs a HP-én? [link]

Üdv, Dell XPS

(#7476) Ice&Lime válasza Dell XPS (#7475) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szia, de van.

(#7477) Dell XPS válasza Ice&Lime (#7476) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akkor eSATA<-->ODD slim (SATA) kábelt válasz inkább.

Üdv, Dell XPS

(#7478) Dell XPS válasza akoska23 (#7473) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Itt a billentyűzet alatt kellene ellenőrizned a modem meglétét, illetve az antenna vezetékeket is látnod kell, akkor megvan az előkészítés.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7479) Ice&Lime válasza Dell XPS (#7477) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi, akkor majd ez lesz.

egyébként miért jobb az esata-s, mint az usb-s?

(#7480) akoska23 válasza Dell XPS (#7478) üzenetére


akoska23
aktív tag

Na így már okosabb lettem . Csak két kábel van kártya sehol. Mondjuk a Service Tag alapján se kellett volna lennie. :O

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#7481) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

egy hőpaszta meddig áll el? van egy pasztám kb két éves, de nincs rá írva szavatosság, vagy van ennek bármi jelentősége? :)

(#7482) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hali
Kérdés hogy van egy Lenovo B860-as noti, és vadi új, rátettem a win7 64 bitet és megkerestem a drivereket hozzá ( lan,wifi,VGA,hang) fel is dobtam de újraindítás után kékhalált kaptam, de még ezelött a win telepítésnél egyszerűen nem tudtam megosztani az 500 gigás vinyót csak ki tudtam belőle szedni egy 200 gigás partíciót a rendszernek de a többi eltűnt, aztán a kékhalál után már egyáltalán nem tudtam szétosztani, nem tudom pontosan mit írt, ma lesz itt nálam megint, de hogy nem lehet telepíteni a lemezekre a windowst mert valami már partícionálást használ vagy micsoda... ezek az én ügyetlenségemből vannak vagy van valami vele?

Xbox One: bandymnc

(#7483) bandi0000 válasza bandi0000 (#7482) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Lenovo B580 a noti

Xbox One: bandymnc

(#7484) rgeorge válasza akoska23 (#7473) üzenetére


rgeorge
addikt

Az eszközkezelőben vagy AIDA-val nézd meg, hogy van-e WWAN eszköz a notebookban. Az eszközkezelőben a modemek között kell lennie.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7485) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Fiamnak van egy eeePC-je, (1201n,) amimmocsok modon melegszik, es kikapcsolgat. Gondoltam szerkapom, es ujrapasztazom. De nem sikerul szerszedni. Latom az alaplapot, de ugy latom, a pasztazashoz ki kell venni. (Es ez nem sikerul. Nagyon feszigetni meg nem akarom.) Help! Please!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7486) Impressa válasza tvamos (#7485) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Alaposan nézd át újra a lapot, mert lehetnek még csavarok, amik tartják. A HDD felőli oldalról kell megemelned az alaplap, hogy kijöjjön. Ez a videó a segítségedre lehet. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7487) Dell XPS válasza Ice&Lime (#7479) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem tűnt korrektebb megoldásnak mint az USB-és, de mivel nem adatátvitelről van szó, végül is mindegy. Én inkább a tápellátással bíró külső eszközöket preferálom, de attól ez is lehet ugyanolyan jó, ki kell próbálni. Amennyiben a paszta állaga megfelelő még, akkor nyugodtan használhatod, ha már besűrűsödött (akár egy kicsit is), akkor már nincs megfelelő hőelvezető képessége. (dobható!)

Üdv, Dell XPS

(#7488) tvamos válasza Impressa (#7486) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat nagyon h..lye vagyok. A HDD-t elfelejtettem kivenni. (Meg a RAM-ot is.) Persze, hogy kapaszkodott.
Koszi, igy megy mar! :R

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7489) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na itt a laptop amit írtam előbb, most win8 at szeretnék telepíteni rá, de ahogy partícionálnék létre akartam hozni eg yúj partíciót és ezt írja: Nem sikerült új partíciót létrehozni. [Hiba:0x861abfe0]

A laptop: Lenovo B580

Xbox One: bandymnc

(#7490) Ice&Lime válasza Dell XPS (#7487) üzenetére


Ice&Lime
veterán

értem, köszi, ezek a kábelek ugye olyan 3000 körül mozognak.
lehet ilyeneket kapni bárhol egy számtek boltban vagy azért elég különleges és kicsit nehezebb beszerezni?

kösz a pasztával kapcsolatban is az infot, majd fogom figyelni tényleg az állagát is, de akkor gondolom nem árt meg neki mondjuk a huzamosabb 30 fokban tárolás, nem azért "romlik" meg, hanem az idő elteltével csak...

(#7491) Impressa válasza tvamos (#7488) üzenetére


Impressa
őstag

Örülök, hogy sikerült! ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7492) Dell XPS válasza Ice&Lime (#7490) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát..én megnéztem több helyen is, de inkább SATA/IDE HDD/ODD adapterek vannak többségében, szóval jobban szét kell nézni ez ügyben. Pasztára visszatérve; jobb hűvösebb helyen tárolni mindenképpen, ha hosszabb távra tervezel vagy így alakult, bár ez függ a pasztától is - van amelyik a levegőn sem szárad ki.

Üdv, Dell XPS

(#7493) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
erről az oldalról leszedtem a lenovo B580 hoz a wireless drivert de nem tudom hogy kellene működésre bírnom vagy bekapcsolni vagy hasonló? valami ötlet?

Xbox One: bandymnc

(#7494) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Tárgytalan xD

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#7495) Ice&Lime válasza Dell XPS (#7492) üzenetére


Ice&Lime
veterán

akkor lehet beteszem a hűtőbe, nem a mélybe csak a sima hűtőrészbe. :)

(#7496) Impressa válasza bandi0000 (#7493) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
Lenovo saját oldaláról is le tudod szedni a drivereket. Az eszközkezelőben a hálózati kártyák között ott van wifi adater egy sárga háromszög ikonnal egyetemben?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7497) bandi0000 válasza Impressa (#7496) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen ezt szedtem le de nem talált hálózatot, vagyis nem tudom h keressem, mert most win7 van rajta de mikor win8 volt magától megtalálta a wifit

Xbox One: bandymnc

(#7498) Impressa válasza bandi0000 (#7497) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor ez azt jelenti, hogy működik a wifi kártyád? Eszközkezelőben látod az adaptert a hálózati eszközöknél?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7499) bandi0000 válasza Impressa (#7498) üzenetére


bandi0000
nagyúr


Ezt látom

Xbox One: bandymnc

(#7500) Impressa válasza bandi0000 (#7499) üzenetére


Impressa
őstag

Fn + F5 billentyű kombináció működik? azzal kellene bekapcsolnod a wifi adaptert. Aida 64 még a segítségedre lehet, azzal is meg tudod nézni, hogy milyen adapter van benne.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.