Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) Dell XPS válasza certop (#8650) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi! Megfogom nézni, meg rákérdezek én is, mert igazából elég sokan megléptük ezt, de nem nagyon volt ezzel probléma.

Üdv, Dell XPS

(#8652) certop válasza Dell XPS (#8651) üzenetére


certop
csendes tag

Köszönöm neked előre!Holnap után leszek legközelebb gépközelben! :R

(#8653) allein


allein
addikt

Üdvözletem. Ebbe a Vaioba, milyen chipsetes ssd-t érdemes belerakni? Linkben található leírás szerint Intel® HM55 Express chipkészlet van benne. Sata 2 porttal rendelkezik. Köszönöm előre a válaszokat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8654) Geza60


Geza60
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy van egy Packard Bell EasyNote TM86 típusú laptopom. Vettem most bele még 2GB memóriát, 1333-as volt benne és most is olyat vettem. Viszont nézem mindenféle diagnosztikai programokban és az összes azt írja, hogy 1066-on megy csak. A kérdésem az lenne, hogy létezik ezekhez a gépekhez valami tuning program, vagy olyan bios, amiben tudnék valamit kezdeni ezekkel a beállításokkal? Most a biosban, kb a boot sorrenden és az időn kívül semmit nem tudok állítani...
Köszönöm a segítséget előre is!

Geza60

(#8655) NEMO1968 válasza allein (#8653) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Hogy èrted,hogy milyen chipsetes SSD?
Ilyen nincs.
Veszel bele egyet,ami àrban ès mèretben is tetszik,belerakod,hasznàlod ès örülsz milyen gyors.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8656) allein válasza NEMO1968 (#8655) üzenetére


allein
addikt

Valamiért az volt bennem, hogy az ssd eszközök is chipsettel rendelkeznek :U Érdeklődöm továbbra az ssd tópikban :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8657) Dell XPS válasza Geza60 (#8654) üzenetére


Dell XPS
veterán

NEM! Processzortól függ (integrált memóriavezérlő (chip), ha elárulod könnyebb lesz..

Üdv, Dell XPS

(#8658) Geza60 válasza Dell XPS (#8657) üzenetére


Geza60
tag

Szia!

i3-330M processzor van benne. Ezen sem tudok valahol tuningolni, mert hűtés az lenne hozzá, meg akkor gondolom a memória is menne feljebb :)

Geza60

(#8659) Dell XPS válasza Geza60 (#8658) üzenetére


Dell XPS
veterán

[link] < -- nézd meg a lehetőségeit a CPU -nak!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8660) Dell XPS válasza Geza60 (#8658) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kimaradt: Ennél a gépnél nem kapsz opciót erre (BIOS -ban), ha valamennyit szeretnél növelni a teljesítményén, akkor processzor cserét javaslok, bár a PB -én minden ilyen elég kockázatos.

Üdv, Dell XPS

(#8661) zoli.22


zoli.22
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem nagyon röviden, hogy 100.000Ft-os értékhatárig milyen laptopokat ajánlanátok.
Kritériumok: -Win op. rendszer előny
-megbízható legyen és jól összerakott (építőiparban lesz használva)
-13-15"-os kijelzőméret
-ezen kívül netezni azért lehessen teljesértékűen, vagy esténként egy filmet megnézni róla.
Az ár felső határ, ha olcsóbban van esetleg, az nem gond. ;]

Válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!

(#8662) jel1


jel1
aktív tag

Csöv!

LG Philips LP156WH2-TLQ1
kijelzőt hol vegyek? hp dv6-1330ep-be kéne...

(#8663) rgeorge válasza zoli.22 (#8661) üzenetére


rgeorge
addikt

Fáradj át ide és töltsd ki az 1. hsz./összefoglaló kérdőívét..

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#8664) Dell XPS válasza zoli.22 (#8661) üzenetére


Dell XPS
veterán

Használt laptop!

Üdv, Dell XPS

(#8665) Dell XPS válasza jel1 (#8662) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mindenképpen ez kellene?

Üdv, Dell XPS

(#8666) jel1 válasza Dell XPS (#8665) üzenetére


jel1
aktív tag

Tökmindegy, csak legyen jó a gépembe! :D

(#8667) LaptopSystem

Sziasztok szerintetek mi lehet a gond?

Dell Precision M4700-nál szerettem volna felbővíteni a memoriát, 4x4 GB-ra ,ezzel nincs is gond a hátlapon lévő memoriák tökéletesen működtek is, viszont a Billentyűzet alatti Slot nem akart életre kelni, pedig ugyan olyan ramokat raktam bele :F

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#8668) dangerzone


dangerzone
addikt

Srácok, az lehet hogy a 7570m vga-mhoz driveresen le van tiltva az OC? Mert korábbi driverrel lehetett húzni afterburnerrel, most meg 500/800 van állítva maximum órajelnek, és nem lehet állítani. (Ennyit tud gyárilag a vga)

(#8669) Toby888


Toby888
senior tag

kösz a választ srácok :(((

(#8670) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Van egy FSC Lifebook E8210, ami elég sűrűn lefagy, viszont a touchpad mellett megnyomva a burkolatot megy tovább egy darabig. Mi lehet a baja?

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#8671) icons


icons
addikt

Üdv!

Ismerősömnek van egy ősöreg Toshiba Satellite L300as notija. Nemrég megtörént az a szerencse, hogy leállt a hűtője. Ez a géptestben bal felül található, ahol bal oldalt a lamellák is találhatóak (a hűtő maga lefelé fújja a levegőt).
Mivel annyiar felkészültek, hogy csavarhúzójuk sem volt, ezért nem tudtam belenézni, mi a probléma.
Amit szeretnék: belenézni, hogy nem-e csak pl kijött a kábel, ha nem, akkor pedig jó lenne egy új ventillátor (remélhetőleg a probléma azzal van, és nem a vezérléssel). Ezek mennyire szabványméretűek? A gond leginkább az lehet, hogy nem nagyon kapni ilyet (ha jól sejtem, ahány cég, annyi féle venti a notikba).
Esetleg valami szervízt ismer valaki, ahol szerelnek ilyen öreg notikat?

Jaigen, és hosszabb használat után (fél-1 óra) elég furcsa szag jön ki a notiból, nyilván nem hiába volt ott az a venti :P

Köszi a segítséget!

(#8672) xcds válasza icons (#8671) üzenetére


xcds
őstag

Pl.

e-bay

[ Szerkesztve ]

(#8673) icons válasza xcds (#8672) üzenetére


icons
addikt

Köszi!

A 10ezer elég horribilisen hangzik, de az e-bay már szimpibb!

(#8674) albi31 válasza Mulderpapa (#8670) üzenetére


albi31
senior tag

a hiba leírásból is kiderül számodra,hogy alaplap!

(#8675) Mulderpapa válasza albi31 (#8674) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Azt gondoltam, csak az érdekelt volna, hogy az alaplapon mi.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#8676) atibuc


atibuc
tag

Sziasztok.

Szállodai wi-fi hálózatra nem tudok csatlakozni. Win8 alatt.
WEP kódolású. És hiába tudom a jelszót nem sikerül.

Netten nézegettem de ott sem találtam megoldást.

segítene ha nem a win programmal próbálkoznék hanem valami szoftvert leszednék?

Előre is köszönöm a segítséget.

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#8677) Kbali válasza LaptopSystem (#8667) üzenetére


Kbali
nagyúr

Két dologra gondolok: bios tiltás, ill. 4 memóriamodul csak négymagos i7-tel tud menni (az van benne?)

(#8678) Kbali válasza atibuc (#8676) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elég erős a jel? Én jártam úgy a nyáron, hogy látták az eszközök a hálózatot (nyílt), de nem tudtak csatlakozni, annyira gyenge volt a jel. Ott adtak erre az esetre kábelt.

(#8679) Kbali válasza icons (#8673) üzenetére


Kbali
nagyúr

Keresd meg KillHates kollégát, mert valószínűleg full szét kell szedni a notit és ki kell alaposan takarítani. Addig se nagyon használják, mert hűtés nélkül hamar tönkre fog menni. Főleg, ha már szaga is van...

(#8680) LaptopSystem válasza Kbali (#8677) üzenetére

már megvan a megoldás :)

a proci volt karcsú benne :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#8681) Dell XPS válasza jel1 (#8666) üzenetére


Dell XPS
veterán

Pl itt alfa156 -os kollégánál, ez igen baráti ár!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8682) Dell XPS válasza icons (#8671) üzenetére


Dell XPS
veterán

A vezeték nemigen szokott lejönni a csatlakozóról (még lehúzni is nehéz több év után..), ha ki tudnád mérni az volna a legegyszerübb, mielőtt bármit is vásárolsz hozzá.

Üdv, Dell XPS

(#8683) Toby888 válasza atibuc (#8676) üzenetére


Toby888
senior tag

win 8 kuka még :S rakj win 7-et !!!

(#8684) rgeorge válasza LaptopSystem (#8680) üzenetére


rgeorge
addikt

Az i* processzorok már saját memóriakezelővel rendelkeznek, a mobilváltozatok közül csak a valós 4 magos i7-esek kezelnek 4 slotot. Az alaplapon ettől még ott vannak a plusz slotok, csak éppen bekötve nincsenek, ha nem 4 magos az i7. És a négymagos i7 megléte csak szükséges feltétel, nem elégséges, van olyan vas is, ahol nincs ott a plusz két slot (Lenovo T520 pl.).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#8685) Dell XPS válasza Toby888 (#8612) üzenetére


Dell XPS
veterán

érdemes rá Win7 -et telepítened, mert akik kipróbálták elégedettek voltak (Vista után főleg..), bár az illesztők beszerzése nem egyszerű. Mindegyiket gyári XP -vel adták, így van rajta elvileg recovery partíció, de gondolom a 120 -as az már nem az..

Üdv, Dell XPS

(#8686) LaptopSystem válasza rgeorge (#8684) üzenetére

Köszi tudom már körbe jártam a témát :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#8687) Toby888 válasza Dell XPS (#8685) üzenetére


Toby888
senior tag

köszönöm a választ !!

(#8688) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok! Egy illetőnek ez a problémája. Hogyan orvosolhatná?

Üzenet:
Hali.Kellene egy kis segitség.Van nálam egy lapos,ami nem kapcsolt be.Mielött meghalt volna,azt mondták,h ment a gép egy darabig,majd kikapcsolt.
Utánna megint ment egy darabig (pár perc) megint kikapcsolt.Végül el se indult.Szétszedtem,és a proci ventije megvolt halva,teszteltem de nem
dolgozik.Bontottan vettem "ujat",amit beraktam,és a gép pöccre röffen,dolgozik mint a kisangyal.A gond az,h teljesen meghalt a win a hirtelen
leállásoktól,ok ujrarakom.viszont a bios passt kér,amit nem tudok,se a tulaja.Az elemet kivettem kb 2napig nemvolt a hejénn,igy elvileg resetelni
kellet volna magát,de nem,ez megjegyezte h kell a pass.?Ebben tudtok valamit segiteni h tudnám kilöni,mert nemtudom beállitani a boot sorrendet se,
addig meg nem bootol lemezröl.Model
HP COMPAQ 6735S

Előre is köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#8689) LaptopSystem válasza TaylorXIII (#8688) üzenetére

Pendrive-ról sem Bootol be?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#8690) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok,

van egy HP Pavilion 6002eg laptopom. Sajnos mind a 2 hangkimenet tönkrement. (Ágyban film, nagy csatlakozós fülessel, átalakítóval és ráheveredtem. Ugyan ezt eljátszottam a második kimenettel is.) Ezeket ki lehet cseréltetni valahol? Garancia nincs rá, párszor már szét is szedtem. Gondolkoztam külső USB-s dac-on, de nem olyan rossz ez a Beats audió ami benne van, ha meg lehetne javítani nem adnék most ki 30 ezreket a DAC-ra. Másodsorban az akksim is kuka, ezt hol és milyet érdemes beszerezni?

köszönöm előre is!

(#8691) icons válasza Kbali (#8679) üzenetére


icons
addikt

Köszi!

Utánanéztem a kollegának, és átadtam a honlapját az ismerősömnek.

(#8682) Dell XPS
Köszi neked is!
Igen, én is azt terveztem, hogy először megnézem, mivel van a gond, de csavarhúzó nélkül nem volt sok esélyem :)

(#8692) vasii válasza Dell XPS (#8627) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi, de konkrétan mik azok az "ezeken"?
"nem jó a beállítás a BIOS setup menűben"
Az a baj, hogy semmit nem tudok állítani Biosban, semmi ilyen opció nincs.
Lehet, hogy régi a bios..de azt se tudom, hogy lehet updateelni, akárhogy keresem..:S

(#8693) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Sajnos betört egy Lenovo IdeaPad G580GC laptop képernyője (Intel Pentium Dual Core B960/4GB/500GB/Intel HD Graphics 2000/DOS/Fényes fekete). Kérdésem az lenne, hogy melyik szervizben, milyen eséllyel és kb mennyiért csinálják ezt meg.

Előre is köszönöm! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#8694) Dell XPS válasza vasii (#8692) üzenetére


Dell XPS
veterán

Így távolról csak sajnos tippelni lehet, ezért említettem a lehetőségeket sorban. -Indítás után F12 -re nem ad ki boot választási lehetőséget? Nem ismerem a típus Setup menüjét, de azt érdekesnek tartanám, ha nem lenne benne opcionális lehetőség egy-két állításra.. Tudsz esetleg képet lőni (main)?

(#8693) Lmh: Küldtem PM -et részedre!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8695) vasii válasza Dell XPS (#8694) üzenetére


vasii
senior tag

F12vel blank screen jön fel, egy villogó kurzorral.
Olyan mintha nem ismerné fel az usbt mint bootolható eszköz..de a másik gépem bebootol róla..
1 2 3 4 5

Elvileg az usb hdd: után kellene megjelennie a pendrivenak, de vmiért nem..már arra is gondoltam h lehet hibás a gép és nem is működnek az usb portok..

[ Szerkesztve ]

(#8696) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Már egyszer feltettem a kérdést, de felteszem ismét.
hp laptophoz idt hd audio driver, ami a hp honlapon található kicsit régi, megnéztem az idt honlapját, de sehogy sem tudok onnan drivert letölteni, le lehet onnan egyáltalán valamit is tölteni?
Egyébként biztosan jött ki azóta újabb driver is csak a hp nem híres a naprakész driver-eiről egyáltalán, akkor hogyan lehet friss drivert szerezni ilyenkor? most speciel audio-hoz.

(ilyen driver kereső-telepítő programok nem érdekelnek, főleg, hogy nem a megfelelő drivert töltik le a géphez sokszor, ezért csak a legújabb konkrét hivatalos idt audio driver link és file érdekelne hp 8470p-hez)

[ Szerkesztve ]

(#8697) Dell XPS válasza vasii (#8695) üzenetére


Dell XPS
veterán

Pedig engedélyezett F12 Boot menü, szóval be kellene adnia indításkor az opciót..Secure Boot Mode alatt milyen lehetőségek vannak? Ezek szerint végig próbáltad az USB portokat!?

Üdv, Dell XPS

(#8698) donjohnson válasza Ice&Lime (#8696) üzenetére


donjohnson
addikt

ha megírod, hogy minek kell neked frissebb audio driver, akkor szívesen segítek keresni. tán recseg? vagy túl halk? mert ha minden rendben vele, akkor (például a videokártya driverrel ellentétben) felesleges frissíteni.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8699) vasii válasza Dell XPS (#8697) üzenetére


vasii
senior tag

Végigpróbáltam mindegyik portot.
A secure boot mode-ra rá sem tudok menni.
Egyedül a boot modeot tudom valtoztatni UEFI-re, akkor lehet a securet enable/disable változtatni.
UEFIvel viszont még a HDDt se látja..

(#8700) MrTeddy


MrTeddy
csendes tag

sziasztok!

ezek közül melyik a legjobb választás?

[link]
[link]
[link]

esetleg olcsóbb forrást tudtok?

általános felhasználásra: netezés, office, filmnézés
(ez a NVIDIA GeForce GT 710 Fifa 13-at elviszi?)

Win7 lenne rajta!

minőségre, anyaghasználata milyenek???
szervizháttér milyen?

a cél az lenne hogy 2-3 évig ne legyen gondom rá...

Köszi!
Üdv

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.