Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Dell XPS válasza zsolt19900 (#7399) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbálj bele egy 1GB-os memória modult a 256MB-és mellé és úgy nézd meg. Az már kezdene megfelelni az általad felvetett igényeknek (határeset.), de még processzor is kellene hozzá sajnos. Vásárláskor nagyon fontos lenne a próba (minden esetben.), mert nagyon "válogatós" a típus!

Üdv, Dell XPS

(#7402) Dell XPS válasza jbauer05 (#7400) üzenetére


Dell XPS
veterán

Pendrive más eszközön ki lett próbálva? Mindhárom periférián ugyanez (USB), ill. az optikai meghajtó rossz vagy nem ismeri fel?

Üdv, Dell XPS

(#7403) jbauer05 válasza Dell XPS (#7402) üzenetére


jbauer05
tag

A DVD olvasó elég érdekes sztori. Egyszer kitakartam takarítani de ráhagytam, mindent visszacsavaroztam, bekapcsoltam a gépet és a dvd olvasót nem ismerte fel. Áramot kap, néha úgy tesz mintha beolvasna valamit, de egyszerűen nem ismeri fel. Persze megjegyzem, hogy nem csúszott meg a kezem és nem nyúltam oda ahova nem kellet volna de mégis ez történt. A bios se ismeri fel.

A usbről való telepítésnél a Microsoft segédprogramját használtam a bootolható pendrive elkészítéséhez. Két másik gépen megnéztem a pendrivevot, és ott bebootoltak a róla. Sőt, még egy másik pendrivera is elkészítettem a booltolható telepítést, ami másik kettő gépen működött, de a Fujitsun nem. Kipróbáltam, minden usb slotott a laptopon, de win7-nél és win8-nál is azt írja ki, hogy Operating System Not Found.

[ Szerkesztve ]

(#7404) tasiadam


tasiadam
veterán

Üdv.
Lenne egy Gericom ego 1560 laptop, 1 magos intel proci 512 ram ám brutál lassú. XP sírva fut el rajta. Hogyan tudnék gyorsítani rajta? Vinchestert hogyan tudnám gyorsítani? (tudtommal nem satás az öreglány) Milyen praktikákkal tudnám még feszegetni? Húzni nem tudom és értelmetlen ugyebár. Netezésre van a gép de a google keresés is 5 perc. Aki tudna segíteni valamit írjon üzenetet vagy válaszoljon itt rá, de az üzenetet hamarabb észreveszem.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7405) Dell XPS válasza jbauer05 (#7403) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valóban érdekes a story, főleg, hogy az előtt felismerte az ODD-t, de látom alaposan körbejártad a kérdésd. Meg kellene próbálni kivenni az ODD-t, majd vissza (ki-be), illetve egy egy SM-busz resettel is lehetne kisérletezni. Én nem találkoztam az USB-HDD boot hibáival, de olvasok én is közben..

Üdv, Dell XPS

(#7406) pocokxx válasza jbauer05 (#7403) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nekem is volt már hasonló gondom a microsoft saját progijával. Azóta csak így telepítek win-t. Egy próbát megér.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7407) Dell XPS válasza tasiadam (#7404) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem csodálkozom, hiszen a szervizcsomagokkal, frissítésekkel, meg egyéb nélkülönözhetetlen programokkal, igencsak megnőtt az XP erőforrásigénye is. Ellenőrizni kellene CPU-Z-vel, hogy milyen chipset van a gépezetben, ill. processzor. (Intel 855PM?) Egy ilyen összeállítással tudnál "netezni" a laptopon, nem túlzott elvárással, mert egy mag kevés; CPU: ~2.0GHz, RAM: 1.5-2.0 GB, HDD: X GB 7200RPM

Kérdés: érdemes ilyen ráfordítást eszközölni?

Üdv, Dell XPS

(#7408) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Én balga elfejetettem rendszeresen után tölteni a netbook akkuját, és teljesen lemerült.
Most 0%-on van, nem töltődik. A gép megy, ha kihúzom ,akkor le is áll a gép.
Helyre lehet hozni valahogy?
Ez kb. 4-5órás akku volt.

(#7409) Dell XPS válasza Czmorek (#7408) üzenetére


Dell XPS
veterán

1.) adapterről csatlakoztatva elindítás után tedd bele az akkumulátort, ha elindult kapcsold ki.

2.) kikapcsolt állapotban hagyd hogy elinduljon a töltés..

Üdv, Dell XPS

(#7410) Czmorek válasza Dell XPS (#7409) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Ez nem segített sajna.

(#7411) Impressa válasza Czmorek (#7410) üzenetére


Impressa
őstag

Ha kikapcsolt állapotban rádugod töltőre, akkor ad hibajelzést, azaz töltést-jelző led világ, vagy villog?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7412) Czmorek válasza Impressa (#7411) üzenetére


Czmorek
aktív tag

hp 5101 energystar mini a gép tpusa.
Ha rádugom, akkor felvillan kéken a led, azt hiszem ez a nem töltő állapot, majd átmegy jégkékbe, és kialszik.
Elvileg sárgán világít ha tölti.

[ Szerkesztve ]

(#7413) Impressa válasza Czmorek (#7412) üzenetére


Impressa
őstag

Ezen sem a bios reset, sem pedig a bios update nem fog segíteni. Abban reménykedhetsz, hogy most benne hagyod az akkut, és mindennap, mikor bekapcsolod, egyszer csak engedélyezni fogja a töltést. Esetleg a töltőcsatit sokszor ki-be dugod pár másodpercre ( nálam ez segített elindítani a töltést ) Dell Mester jóvoltából. :K

* töltést jelző

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7414) Dell XPS válasza Czmorek (#7410) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnálom, akkor ez nagyon mélyre ment. Akkor csere vagy Impressa tanácsait követve, hátha mégis engedni fog a töltésvezérlő..

Üdv, Dell XPS

(#7415) Dell XPS válasza Impressa (#7413) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egy nehéz nap után a koperációs munka eredménye! :DDD Legalább tapasztalatból írjuk! Tényleg, hogy alakult az akku állapota?

Üdv, Dell XPS

(#7416) Impressa válasza Dell XPS (#7415) üzenetére


Impressa
őstag

Ahogy mondod. :D
Köszönöm kérdésed, azóta is tökéletesen működik.( kopp-kopp)
Hála neked. :C Én nem biztos, hogy ennyit mertem volna nyüstölni. Abban bíztam, hogy a mindennapi használat során, ez automatice helyreáll. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7417) Dell XPS válasza Impressa (#7416) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagy szerencsénk volt, de sikerültek a megoldások, főleg hozzáállásod és a szakmai tudásodnak köszönhetően! :R

Üdv, Dell XPS

(#7418) Impressa válasza Dell XPS (#7417) üzenetére


Impressa
őstag

Örülök, hogy mindkettőnknek működik azóta is. :R

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7419) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Udv,
Van egy toshiba setellite l650-es notim, mar kb 2 es fel eves, es nagyon melegedett az utobbi idoben, de nem emlekszek mar hogy amikor vettem akkor is ilyen volt-e. Most vittem el eloszor kitisztitattni, de ujrapasztazas nem volt, csak kifujtak a port. Ennek ellenere, mint ha semmi javulas nem lenne, bekapcsolom es egy kicsi netezestol is mar tul meleg szerintem, sot ha nem csinalok semmit akkor is. i3-380m proci es hd5650 vga van benne. Ha egy orat filmet nezek es facebookozok akkor mar a notitol 15 centire is meleg az aztal teteje.
Van egy lenovo b590 es is amiben pentium 2020m es nvidia 610m van, de az szinte hideget fuj ki netezes kozben is, szoval nagyon nagy a kulonbseg a ketto kozt. Mindekettore most volt ujratelepitve a windows 7.
Mitol lehet, hogy a toshiba ennyivel melegebb? Valami otlet?
Gondoltam arra hogy a lenovoban a prociban levo integralt vga mukodik es az miatt hidegebb, vagy csak siman sokkal jobban meg van oldva a hutes, esetleg valami allitas biosban vagy ati catalyst-ban?Egy ujrapasztazas segitene? Fogalmam nincs mit tehetnek.
Koszi

(#7420) Dell XPS válasza bedohazi (#7419) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon valőszínű, hogy a hőelvezetők cseréje azonnal segítene rajtad, de miért nem monitorozod a hőmérsékletet? Számszerűsítve a melegedésd Te is jobban fogod látni a problémát.

Üdv, Dell XPS

(#7421) Thunderzolee válasza bedohazi (#7419) üzenetére

Ez a kitisztítás ez miből állt?
Szét is szedték? Biztos is, vagy csak mondták?
Ha már szétszedték, mindenképpen kellett volna rá másik paszta, hiszen megbontották a hűtést. Ha meg nem bontották meg, hogyan fértek a hűtést akadályozó porcicákhoz?

Bár jobban megnézve, akár úgy is kiszedhették a ventilátort, h a hűtést nem bontották meg?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7422) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!
Találtam a szekrényemben elfekvőben egy 2011.01.17 gyártási dátummal ellátott IBM T20-as laptop sorozathoz való utángyártott akkupackot. Tévedésből küldték Kínából, tehát egy pillanatig sem volt számítógépben. Az lenne a kérdésem, hogy a kora miatt kevesebbért érdemes-e kínálni? Vagy a teljesítményében nem látszik meg, hogy már "öreg" ? Köszönöm!

(#7423) bedohazi válasza Dell XPS (#7420) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Ez a hoelvezetok csereje mit tarak, mibol all, mit is kellene kicserelni pontosan?
Most csak netezek, megy egy youtube video es cpu: 68 fok, vga 63 fok
10 perc filmnezes utan(,mkv) cpu 75 fok, vga 64 fok
Mindjart megnezem jatek kozben is

(#7424) bedohazi válasza Thunderzolee (#7421) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Fater vitte be egy ceghez ahol volt valami ismerose, es azt mondtak hogy kivettek az alaplapot is, kifujattak, de pasztazas nem volt. Aztan nem tudok ennel tobbet hogy mit csinaltak, mit fujtak ki es mit nem. Alig javult valamit, lehet mas baja van.

(#7425) bedohazi válasza Dell XPS (#7420) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Most a film meg van allitva 5 perce, csak netezek es toltok u torrentel es hallgatam zenet youtubon.

(#7426) Dell XPS válasza bedohazi (#7423) üzenetére


Dell XPS
veterán

Biztos, hogy ráférne a pasztázás (hőelvezető csere), mert ez nem kevés általános használattal (CPU), és gyanítom terhelve még erősebben jelentkezik. Ventilátor megy rendesen, időben kapcsol, hogy érzed? HWINFO64 -val is meg tudod nézni?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7427) bedohazi válasza Dell XPS (#7426) üzenetére


bedohazi
aktív tag

most is csak netezek
majd rakok fel ugy is hogy call of dutyzok csak most megyek el

[ Szerkesztve ]

(#7428) #97246720


#97246720
törölt tag

Üdv! kis tanácsot szeretnék kérni! vettem egy eee pc 701-hez utángyártott 6600 mAh-s aksit 1,5 hónap múlva megjött, 60%-os volt a tölöttsége, beraktam a gépbe, lemerítettem 10%-igmajd majd 1 napig töltötem...az első merítéssel még sokáig bírta 15-20 percenként merült 10%-ot...az teljes feltöltés után már alig 5-10 perc/10%... a méretezett kapacitása kb 44000 mWh ebből most 840 mWh-t ír ki 4 program is és elhasználódásra 98%-ot, nagy az esély hogy az aksit amit vettem szar lehet? amúgy a tesztet 900MHz cpu sebességen wifivel együtt mértem... csak ez a dolog azért érdekes mert a gyári 4400mAh-s aksi kb 3 órát bír egyhuzamban ...ez meg jóesetben 1-1,5 órát és 50%-kal nagyobb... sok féle kalibrálási és formázási leírást találtam... de eddig egyik se jött be, a battlfm.exe az asus aksi frissítő nem megy... moost kipróbálok egy verziót...csutkára lemeríttem majd 20 óra töltőn...azt még egyszer és elméletben jónak kell lennie vagy nem....valami tanács?

(#7429) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

A leírásomban szereplő notim van és a BIOS beállítási lehetőségei rettentő puritának, kb abban ér véget a dolog, hogy idő,boot sorrend, jelsző állítás. Megszerettem volna esetleg nézni, hogy van-e egyeltalán lehetőség oc-ra, van pl. kikapcsolni az intel HT-t, de semmi ilyen nincs. A kérdésem az, hogy ez nem is változtatható, ergo véglegesen le van korlátozva vagy van rá vmi mód hogy "advanced" beállításokat is lehessen csinálni?

u.i.: Benchmark alatt a gpu hőmérséklete volt hogy felment 92fokra! is, ez csak szerintem magas?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7430) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!
Lehet hülyének néztek emiatt a kérdés miatt de mit jelent a biztonsági mentés laptopon?
Acer emashines gépről van szó alap progikról 1-2 ügyfél dolgaival és D-meghajtón már nincs hely emiatt ha törlöm történhet valami?

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#7431) XtremLor


XtremLor
őstag

Udv

Adott egy fujitsu lifebook e8410, a gpu-n gyarilag paszta, vagy thermal pad van?
volt rajta ez is az is ugy nez ki, igy jo lenne tudni mit rakjak ra :K

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7432) Loner


Loner
tag

Szép napot!

Tudom, hogy nem gamer adotságokkal rendelkezik, de van valami teljesitménye egy Intel® GMA 4500 vga-nak?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7433) Dell XPS válasza XtremLor (#7431) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben tudnál jó minőségű és képességű Gap-Pad-et (7-10W/mK), akkor azzal (nemigazán beszerezhető), de megfelelő vastagságú rézlap is kiválthatja pasztával "ellátva". Utóbbi teljesen jó, sőt, csak legyen felpolirozva teljesen.

Üdv, Dell XPS

(#7434) XtremLor válasza Dell XPS (#7433) üzenetére


XtremLor
őstag

Koszonom :R
3,2W/mK pad van itthon csak, rezlap es mx2 lesz a befuto este meg is csinalom megvan minden hozza, max jon egy sorrel nekem :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7435) Adoka120 válasza Loner (#7432) üzenetére


Adoka120
tag

Helló!
Mi a pontos típusa?
Intel® GMA 4500M vagy MHD ?
interneten találsz róla videót ahol valaki az MDH-n pl cod mw2-őt játszik, nem egy bitang jó kártya de ilyen alap játékokat el viszi!

[ Szerkesztve ]

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#7436) Dell XPS válasza XtremLor (#7434) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amikor szétszedik, akkor meglepetésszerüen ott van a gumiszerű ragacs, és mivel nincs kéznél és visssza is kellene szerelni, akkor a biztonság kedvéért bekenik pasztával is. Egyéb esetben nem tudok róla, hogy kellene, főleg ha nincs kiszáradva és felfekszik rendesen. A rézlapos megoldással sokkal jobb hőmérsékleti tarományokat jeleztek már több esetben is (tükrös felület!), ugyhogy vállalom a kihívást.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7437) Loner válasza Adoka120 (#7435) üzenetére


Loner
tag

Csak 4500M, de köszönöm tovább nézelödök, gondolom egy 8600GM, sokkal jobb!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7438) Adoka120 válasza Loner (#7437) üzenetére


Adoka120
tag

nvidia játék tesztek Link picit lejebb kell menned és a intel 4500m tesztek : Link
Nvidiában erősebb a grafikus processzor és több a vramja, én azt ajánlanám!

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#7439) Loner válasza Adoka120 (#7438) üzenetére


Loner
tag

Megnéztem, köszönöm!

Na majd meglátjuk a notit CPU és RAM szempontjábol is!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7440) Adoka120 válasza Loner (#7439) üzenetére


Adoka120
tag

Persze ez függ a ram és a processzor teljesítményétől is! :)

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#7441) Loner válasza Adoka120 (#7440) üzenetére


Loner
tag

Konkrét dedikált vga-sat keresek, de , hogy minden passzoljon az sajna ritka és akkor még 55 k-ig nézem! :Y

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7442) albi31 válasza Loner (#7441) üzenetére


albi31
senior tag

Nvidia 7000,8000-s szériát felejtsd el,mert bug-sok,kb a 70%-a,így a helyedben ATI VGA-t néznék..valami HP-t(business kategóriát),mert 55eFt-t kb azt kapsz!

HP 8510p vagy hasonlót...

[ Szerkesztve ]

(#7443) Rivaul válasza Loner (#7432) üzenetére


Rivaul
addikt

Semmilyen. Counter strike:source átl 40-55fps max-ot tud produkálni min grafikán. Szinte semmit nem tud játék terén. Nekem is ez van :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7444) Dell XPS válasza Adoka120 (#7430) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A "C"-ről szeretnél teljes mentést készíteni? A "D"-re tehetnéd megfelelő programmal (Paragon), ha helyet készítesz elő, illetve DVD-re is mentheted a partició dolgait (2-3db).

Üdv, Dell XPS

(#7445) albi31 válasza Loner (#7441) üzenetére


albi31
senior tag

erre rá is kérdezhetnél,hátha oda adja már 55eFt körül! (régóta hírdeti)

vagy ha vele nem tudsz megegyezni,akkor itt van ez!

[ Szerkesztve ]

(#7446) Loner válasza albi31 (#7442) üzenetére


Loner
tag

Akkor ennek a konfignak nem sok értelme ha játszani is szeretnék?

17" 1440*900
Core2Duo T7100 1.8Ghz
NVIDIA GeForce 8600GT
160GB SATA
2GB DDR2 RAM

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7447) Loner válasza albi31 (#7442) üzenetére


Loner
tag

ATI-ba "mifélét" nézzek ilyen árban?

Mármint milyen notikban szokott hasonlo kártya lenni?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7448) albi31 válasza Loner (#7446) üzenetére


albi31
senior tag

mondom,hogy ne nézz Nvidia-t,se 7000-s se 8000-s Quadro-t!..mert nálam vagy valaki másnál fog kikötni,és azt fogjuk mondani,hogy vagy megy 2 hónapot vagy 2 évet,de ezt senki nem fogja tudni megmondani!

ott írtam feljebb,hogy én mit vennék!

ATI VGA: HD 2300 HD 2600 HD 3650..és itt kb vége is van.

..sőt,van itt nagyon olcsón,csak kérdezd meg,hogy ATI VGA-s-e?

[ Szerkesztve ]

(#7449) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Van nálam egy [Samsung R40-es] laptop.
Olyan baja van,hogy ha beakarom kapcsolni,akkor a két led világít a cd vagy kettőt pördül és nincs kép.
Viszont ha a memóriát óvatosan megnyomkodom vagy csak úgy a laptop alsó részét erősebben megnyomkodom,akkor bekapcsol és úgy viselkedik mintha semmi baja nem lenne.
Szerintetek mi lehet a baja? Jó magam videó kártya hibára tippelek.

A segítséget előre is köszönöm.

(#7450) albi31 válasza Dzsabba (#7449) üzenetére


albi31
senior tag

90% hogy az a baja!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.