Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Dell XPS válasza whited (#7700) üzenetére


Dell XPS
veterán

Advanced: IDE configuration

Üdv, Dell XPS

(#7702) whited válasza Dell XPS (#7701) üzenetére


whited
addikt

primary ide master: ez a vinyó, ha ebbe bele megyek: Type,lba/large mode, block, pio mode, dma mode, smart, 32bit data transfer, ezek vannak
primary ide slave
sec ide master
sec ide slave

ott ezek vannak :R

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7703) Ruszki válasza whited (#7695) üzenetére


Ruszki
senior tag

Amúgy pontosan milyen laposról van szó!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7704) whited válasza Ruszki (#7703) üzenetére


whited
addikt

asus a3000
v02.56-s bios van rajta

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7705) Dell XPS válasza whited (#7702) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor ez nem ötéves notebook, azért nincs ilyen opció. Marad Ruszki kolléga javaslata..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7706) Janou válasza whited (#7695) üzenetére


Janou
őstag

Szerintem nem az AHCI IDE gond lesz mert akkor már a telepítésnél nem látná a vinyót. Szerintem memória hiba vagy karcos CD. Mindig a Driver.cab-nál áll meg?

(#7707) whited válasza Janou (#7706) üzenetére


whited
addikt

ha kihagyom, megy még pár %-t, és akkor áll meg

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7708) Janou válasza whited (#7707) üzenetére


Janou
őstag

Van bármilyen más Windows CD-d? Nézd meg hogy azzal megy-e. Ha igen akkor a CD a gond. Ha nem akkor én néznék egy memtestet. Esetleg a vinyó is lehet Bad Sectoros.

(#7709) whited válasza Janou (#7708) üzenetére


whited
addikt

azért is nem értem, mert előtte formáztam a gépet, mert volta rajta XP, nem hinném hogy azalatt az 5 perc alatt lett bad sectoros a HDD, vagy a memória sérült

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7710) Ruszki válasza whited (#7709) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hidd el lehet,hogy nem vetted észre de már akkor nem volt jó a memória...de zárjuk ki a CD-t is!!!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7711) Dell XPS válasza whited (#7709) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg egy másik laptopban is a telepítő médiát, hogy miképpen működik. A telepítés megkezdéséig simán kell működnie, addig gond nélkül futtatható (fájlok beolvasása), vagy másik CD/DVD.

Üdv, Dell XPS

(#7712) Janou válasza whited (#7709) üzenetére


Janou
őstag

Én is azt mondom amit az előttem szólók. Attól még lehet rossz hogy nem vetted észre és csak ilyenkor bukik ki. Ugyanígy a vinyó is, bár az már nehezebben hihető. Nézd meg másik telepítő lemezzel illetve ezt a lemezt nézd meg másik gépben.

(#7713) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

valaki megtudná mondani hol található alaplapon a front side bus és mi az?

(#7714) Janou válasza Ice&Lime (#7713) üzenetére


Janou
őstag

Az északi híd és a proci adatkapcsolati bus. Újabban benne van a prociban és nem találhatod meg az alaplapon. Másik neve FSB [link]

[ Szerkesztve ]

(#7715) Ice&Lime válasza Janou (#7714) üzenetére


Ice&Lime
veterán

tehát ha az ment tönkre és új a laptop 2012-13-as, akkor egy processzorcsere a megoldás?

(#7716) Janou válasza Ice&Lime (#7715) üzenetére


Janou
őstag

Az egy adatsín... Szerintem az nem tud tönkremenni.

(#7717) Ice&Lime válasza Janou (#7716) üzenetére


Ice&Lime
veterán

mindenesetre köszi a választ.

(#7718) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!

Egy barátomtól kaptam egy HP Probook 4540s-t, hogy telepítsek rá windowst.
Elkezdtem telepíteni a 7-et és mikor újraindul a gép a telepítés után kiírja, hogy disk error, a boot eszköz nem található és telepítsek oprendszert a winchesterre. Ez után megpróbáltam azt, hogy letöröltem az alapból rajta lévő linuxot és arra gondoltam, hogy az összes partíciót törlöm, kivéve a HP_TOOLS nevűt és megpróbálom úgy. Hát a linux partícióját formázni lehetett, törölni is, de egybeolvasztani a többivel nem. Ezután többször is próbáltam telepíteni a 7-et a linux partíciójára is meg a másikra is, de mindig ugyan azt a disk error üzenetet kaptam.
Ezután megpróbáltam az XP-t háromszor, de mindig kék halált kaptam még eléggé az elején.
A BIOS-ban volt HDD Test meg Start Up Test, ezeket mind elvégeztem és nem talált hibát.
Valakinek valami ötlet? :F
Köszi! :R

(#7719) Dell XPS válasza fkrinya (#7718) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Kell a Linux recovery a HP-ra? Sata illesztővel integrált az XP? Jó a Win7 SP1-es telepítő médiád?

Üdv, Dell XPS

(#7720) fkrinya válasza Dell XPS (#7719) üzenetére


fkrinya
tag

Hali!

A Linux nem fontos, utólag is jó lesz, csak azért kell neki, hogy ha vírusos lenne egyszer a windows, akkor azzal használja a gépet.
Ezekkel a telepítőkkel eddig nem volt gond. Az XP-t próbáltam integrálttal is meg simán is... :(

(#7721) Dell XPS válasza fkrinya (#7720) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát ha jó, akkor minden gond nélkül települnie kellene a Linux mellé, felajánlva a dual boot lehetőségét. Az XP-nél a Sata vezérlő problémát is kizártad, így gyanús nekem, hogy nem szereti a gép a telepítőket (ami eddig jó volt!). Próbáld törölni a merevlemezt külső particiónáló programmal (HBCD) vagy egy XP SP2-es változattal, más rejtelem nem lehet.

Üdv, Dell XPS

(#7722) Roadhammer


Roadhammer
tag

Sziasztok!

Olyan problémája van a Laptopomnak, hogy a routerből kapott internettel nem működik egy ideje. Bedugom a kábelt, érzékeli a gép, hogy ott van, viszont még a 192.168.1.1-re se hoz be semmit. Több gép is lóg a routeren, tehát másk gépből kihúzott kábellel kipróbálva se működik, viszont régen működött. Nem tudom, hogy mi változott azóta. Tudtok segíteni?

(#7723) Dell XPS válasza Roadhammer (#7722) üzenetére


Dell XPS
veterán

A modemtől közvetlenül próbáltad, ill. a router másik portját is ellenőrizted? Csatlakozási állapotot mutat és ennek ellenére nincs DNS szolgáltatás? A router webfelületét a leírt IP-vel más gépről vagy WiFi-vel eléred?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7724) Roadhammer válasza Dell XPS (#7723) üzenetére


Roadhammer
tag

Közvetlenül a modemről se működik, most próbáltam ki.
A router másik portjának ellenőrzése alatt azt érted, hogy rádugtam-e másik kijövő "madzagra", akkor igen. Másik két gép van még a routeren, amik működnek. És, ha arról lehúzom, rádugom a laptopra, akkor nem jó.
Két dolgot ír ki.

Hálózat.
Nincs hálózat.

Nem azonosított hálózat.
Nincs hálózat.

Ezt írja a jobb alsó sarokban, egy kis sárga felkiáltójelre.

A router nem tud egyébként wifit sajnos. Régi, majd kell új, a laptop miatt. Csak egyelőre ez működjön most.
Erről a másik gépről se tudok belépni a router web felületére, ahol van net. Vagy nem jól csinálom. 192.168.1.1-et írok be. Másik routerrel ez szokott lenni a cím.

(#7725) Dell XPS válasza Roadhammer (#7724) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen típusú a router (TP-LINK)? Próbáld eltávolítani az eszközt, majd indítsd újra a gépet. Egyébként milyen OS van a gépen, csökkentett mód hálózattal menne?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7726) fkrinya válasza Dell XPS (#7721) üzenetére


fkrinya
tag

A HBCD az a Hiren's BootCD lenne?
Ezzel, ha egy kis házba beleteszem a vinyót és formatálom a gépemen USB-n keresztül és úgy próbálom meg, szerintem az lesz az utolsó ötletem... :(
Próbáltam egy másik verziójú Win7-et, de ugyan az az eredmény...

(#7727) Dell XPS válasza fkrinya (#7726) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, arra gondoltam: Hiren's BootCD/ mini XP

DE, tökéletes külső házban, netalán asztaliban is, ill. ha legyalulod teljesen nem lesz probléma.

(#7724) Roadhammer: amennyiben a helyzet változatlan, akkor egy driver frissítés is meg kellene próbálni a laptopon. Router függő a gyári elérési IP, amit természetes meg is lehet változtatni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7728) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok ma vettem egy HP Pavilon laptopot. Felraktam a Win8-at és az fn bilentyű nem működik. Tippek? :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#7729) albi31 válasza skitzoo (#7728) üzenetére


albi31
senior tag

attól függ hogy melyiket vetted,nem kell mindegyik funkcióhoz az FN!

(#7730) skitzoo válasza albi31 (#7729) üzenetére


skitzoo
senior tag

Télleg. Köszönöm szépen! :R
Viszont a Wifi gomb az nem megy se FN-el se anélkül.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#7731) Ice&Lime válasza skitzoo (#7730) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha nincs feltelepítve a drivere a wifinek azért, ha meg már fel van és mégsem megy, akkor ahhoz külön driver kell.

(#7732) Janou válasza Ice&Lime (#7731) üzenetére


Janou
őstag

+1 :R

(#7733) Ice&Lime válasza Janou (#7732) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szívesen! :)

(#7734) Janou válasza Ice&Lime (#7733) üzenetére


Janou
őstag

Mármint egyetértek. Ugyanezt tanácsoltam volna. :)

(#7735) Ice&Lime válasza Janou (#7734) üzenetére


Ice&Lime
veterán

oké :), akkor úgy is. :)

[ Szerkesztve ]

(#7736) TBMC


TBMC
addikt

kérdésem lenne felétek, win8 64 bit mellett mitől lehet, hogy asztalon lévő jobbklikk utan mp ek telnek el, mire feljön az adott kis menü ablak? mely program okozhat ilyet esetleg? mcafe?

sony vaio S i5 3210, 8gb ram...

előre is köszi!

markbellus.hu 

(#7737) draks


draks
csendes tag

sziasztok ,az lenne a problemám hogy ma kaptam 1 aspire v3 772g i7 4702MQ gtx 760m lapost,es az nvidia driver frissitve lett es be is halt azzal 1idöben ,nem lehetett le unnistalálni se se semmit nem lehetett vele csinálni .Probáltam ujj wint rakni es mindent de mindent leformáztam és utánna jöttem rá hogy
zárolva van a winyo se visszaállitást se javitást semmit nem tuok csinálni valami ötlet esetleg,hogy ne keljen szervizbe viszakűldeni????vagy ha valaki 1 biztonsági mentest tudna küldeni win8nál azt meg köszöném :R :R :R :R az attila.boros0@gmail.com-ra

[ Szerkesztve ]

(#7738) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Srácok!
Találtam a DELL notimban egy WPAN kártyát. Ez mi?? Még nem találkoztam ilyennel.

(#7739) fkrinya válasza Dell XPS (#7727) üzenetére


fkrinya
tag

Oké, köszönöm, holnap megpróbálom. Remélem ezzel már sikerül...

(#7740) Ice&Lime válasza draks (#7737) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha mindent sikerült leformázni, akkor szerezz be egy win 8 lemezt és telepítsd újra.. a win8 úgy is hamar feltelepül a win7-hez lépest.

[ Szerkesztve ]

(#7741) Impressa válasza Nudlee (#7738) üzenetére


Impressa
őstag

BT kártya! :K Bocs, bluetooth kártya. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7742) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Rendelem a Bluechip-től egy, a laptopomban már meglévő Kingston ASU1333S9-4G (4giga DDR3 1333MHz) modul mellé egy másikat, hogy 8giga rendszer ram legyen, valamint a dual ch is üzemeljen. Viszont, beraktam az új ramot és annak ellenére, hogy a doboza és a matrica rajta azt írja, hogy Kingston a chipek-re is és pl a cpu-z is azt írja, hogy Nanya NT4GC64B8HG0NS-CG típusú a memória. Kérdés, hogy ez most hogy lehet? Valami buher ramot kaptam esetleg? intézkednem kéne? Próbáltam beregelni a modulokat a kingston honlapján de ott nincs ilyen.

u.i.: ettől függetlenül jónak tűnik a ram és a dual is megy.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7743) Nudlee válasza Impressa (#7741) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Ááá, köszönöm! :W :D

(#7744) TBMC válasza TBMC (#7736) üzenetére


TBMC
addikt

valaki? :F :U

markbellus.hu 

(#7745) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Valaki próbálkozott már dell 5530 HSPA eszközzel? Nem igazán bírok vele. Különösen a GPS részét szeretném működésre bírni.

(#7746) tomek017


tomek017
tag

Haligali
Winflash-t telepítenék egy Asus F55A notira. Telepítés felénél error-t jelez miszerint "ez a program csak Asus notebook-kat támogat"
Korábban a live update programnál is ezt írta.
Oprendszernek megfelelő telepítőt használtam..
Mi lehet a probléma?

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#7747) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egyik ismerősömnek van egy Asus Eee pc x101-es netbookja. Win7-et használt rajta ami egyik napról másikra megadta magát.
Buherált win7 ment rajta mivel a 8GB-os ssd-vel szerelt gépe van.
Próbáltuk újratelepíteni. Sikerül a telepítésben odáig eljutni, hogy kiválasztom a nyelvet. Bejön az a rész, hogy Win7 és alatta négyzet->Telepítés. Rákattintok kiírja, hogy a telepítő indul de utána nem történik semmi.
Megy a kis karika nem fagy le a gép mert a ledek jeleznek, de nem megy tovább a telepítő.

Mi lehet a gond? Tudom, hogy nem win7-re találták ki a gépet de a gazdája ezzel használta eddig.

Ez alaján van beállítva a BIOS:

Az X101 alapból a merevlemezt tekinti boot forrásnak, gyorsított üzemmódban indítja róla az Asus For MeeGo-t. Ezeket a beállításokat kell módosítanunk.
Csatlakoztassuk a kikapcsolt X101-eshez a pen drive-ot, majd kapcsoljuk be a gépet.
Az X101-es indulásakor az Fn/F2 billentyűkombinációval lehet belépni a bios-ba.
A függőleges menüsoron válasszuk a Boot menüpontot (nyil, enter).
Lépjünk be a Boot Device Priority-be (enter).
Lépjünk be a 1st Boot Device-ba (enter).
Válasszuk ki az USB-t amit nagy valószínűséggel így fog jelezni: Removable Dev. és hagyjuk jóvá (nyil, enter).
Majd lépjünk ki (ESC).
Lépjünk be a Boot Settings Configuration-be (nyíl, enter).
Lépjünk be a Quiet Boot-ba (enter).
Válasszuk ki és hagyjuk jóvá a disabled opciót (nyíl, enter).
Majd lépjünk ki (Fn/F10).
Megjelenek egy párbeszéd panel, engedélyezzük a változásokat (Ok).
Folytatódik a számítógép indulása.
Lépjünk be a boot menübe (ESC).
Majd válasszuk ki a pendrive-ot -Removable Dev. (nyíl, enter).
Ezután elindul a telepítő.

THX a válaszokat.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7748) draks válasza Ice&Lime (#7740) üzenetére


draks
csendes tag

az a baj hogy nem lehet wint telepiteni rá mert nem engedi GPT formázási vacak miatt ,és mivel sajnos minden
particio formázva lett igy nem tudok helyre állitást se csinálni,ezért kellene 1 ilyen lapos win8 biztonsági mentése

(#7749) muci


muci
tag

Hali. Asus laptomomban fejreállt a Skype fotom. Megoldást tud valaki ?

(#7750) Impressa válasza muci (#7749) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
Van saját topicja. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.