Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) LonGleY válasza rgeorge (#8200) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, ez volt a megoldás, közben pont meglett. Köszi!
Mentés/újraindítás után már lehetett választani az eszközök közül...

Azt továbbra sem értem, hogy miért nem reagált
az F2-re, de most már megteszi. Éljen az UEFI...

[ Szerkesztve ]

(#8202) Dell XPS válasza rgeorge (#8200) üzenetére


Dell XPS
veterán

Esélyes az EFI alapján..

Üdv, Dell XPS

(#8203) Csabajack


Csabajack
csendes tag

sziasztok, dell laptop gepem duplazza a betuket, mi lehet a hiba , igazabol az also sorban a v helyett vb ir a b helyett is vb ir ill a n helyett nm ir ...segitsegeteket kernem, mi lehet a gond?
Valaszotok elore is koszonom, ha lehet privatban .

Üdv, Csaba

(#8204) Dell XPS válasza Csabajack (#8203) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Billentyűzet hiba, ellenőrizni kellene USB-és eszközzel is!

Ment PM is!

Üdv, Dell XPS

(#8205) maszat07


maszat07
tag

Sziasztok!
tudja valaki hogy mit jelent az hogy MIME??
az asus laptopom elég sűrűen dob fel egy majdnem teljes képernyős ablakot valami olyasmi szöveggel ezt a MIME verziót frissítsen, de nem tudom mi ez!?
köszi előre is a segítséget!

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#8206) laszlo168 válasza albi31 (#8181) üzenetére


laszlo168
senior tag

És a vezérlő hiba mit jelent, földi halandó nyelven, mi a rossz benne? :) AMD-s a proci

(#8207) rgeorge válasza maszat07 (#8205) üzenetére


rgeorge
addikt

MIME.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#8208) Stereopheis válasza Dell XPS (#8196) üzenetére


Stereopheis
tag

Köszi, akkor úgy látszik marad az i5. Próbáltam leütni a procit, de túl sokan mentünk rá :/
Köszönöm az eddigi segítséged, sokkal előrébb vagyok mint mikor egyedül kezdtem el tapogatózni! :)

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8209) maszat07 válasza rgeorge (#8207) üzenetére


maszat07
tag

Köszi, és most mi a teendőm hogy ne dobálja fel ezt az ablakot??

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#8210) albi31 válasza laszlo168 (#8206) üzenetére


albi31
senior tag

nem tudom neked Földi nyelven leírni,másrészt,teljesen mindegy,mert nem tudod megoldani,ezt szakszervizbe,szakember.

(#8211) laszlo168 válasza albi31 (#8210) üzenetére


laszlo168
senior tag

Oké, én ezt értem, csak nem akarom hogy a fél gépet kicseréljék.

(#8212) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Van esetleg mód arra, hogy egy liveCD alól az éles rendszerbe(W8) a letiltott iGP-t visszaaktiváljam? :R

(#8213) kucsi111


kucsi111
csendes tag

Sziasztok!
A problémám, hogy a notebookom mindig kikapcsol játék közben kb. 10 perc után.
Részletek: ez egy acer timelineX gép, szinte teljes halála után vissza érkezett hozzám a garanciális szervizből. Mivel a vinyó is tönkrement így a windows 7-et is visszarakták garanciába. Ezek után elkezdett jelentkezni a fentebb említett hiba. Én a videókártyára (ati mobility radeon hd 5650) gyanakszom, mert ha a proci (i5-430m) videókáryáját használtam nem kapcsolt ki, csak ugye nem bírta a kiképzést :). A gép nem melegszik túl, prime95-el vizsgáltam, de nem kaptam semmilyen hibaüzenetet sem, mikor kikapcsol nincs is lemerülve. Próbáltam frissíteni az AMD oldaláról a driver-t, de nem telepítette fel a catalyst-et, mert nem talált megfelelő eszközt... Szóval most itt tartok, mindennemű hozzászólást és segítséget szívesen fogadok. Előre is köszönöm aki foglalkozik a kérdéssel!

(#8214) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok! Mi lehet az oka annak, hogy a lent látható vason brutálisan belassul a wifi? Nem megy semmilyen letöltés... Csatolok linkeket speedtestekről a laptopról és a mellette fekvő Xperia T telefonról (ugyanazon a hálózaton:

Pingtest Y580:

Nem sikerült lefuttatnia a feltöltést egyáltalán. Ping 34 ms, Sebesség 2 Gbit környékén...
Másodszorra:

Speedtest Y580

Speedtest Xperia T

Van bármi ötlet, hogy mi okozhatja, hogy lehetne kiküszöbölni?
Korábban ugyanitt, ugyanígy reggeli órákban simán megy aztán kb de. 10 és du 4 között ilyen halott. Mellette más gépen van amin tökéletesen működik, de vannak akik szinén haldokolnak...

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#8215) Impressa válasza Mottie (#8214) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Esetleg próbáld meg egy másik csatornán tesztelni a wifit. A wifi és a router azonos csatornán legyen pl. most 6-on, akkor legyen 9, vagy 12,13. Hátha ez segít a problémádon. Gondolom UTP-n nincs ilyen gondod.
Én mostanában fogom kicserélni a vason ( y580 :D ) a wifimet N6205-re, gí 5 Ghz-es tartományban is mozoghatok.

kucsi111 aidával, vagy hwinfo 64-el is nézhetnél hőmérsékletet, mert ha csak játék közben kapcsol ki, akkor általában ez okozza a problémát. Az utóbi programmal a procit is figyelheted, hogy rendesen TB-is.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8216) Mottie válasza Impressa (#8215) üzenetére


Mottie
őstag

Egyetemi wifi, fogalmam sincs miylen csatornán van :D

Közben lehet, hogy sikerült megoldani a problémát. Megvárom, hogy nem-e csak pillanatnyi fellángolás aztán leírom a menetét.. :)

Y580 Speedtest

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#8217) Mottie válasza Mottie (#8216) üzenetére


Mottie
őstag

OK, for the record:

Vezérlőpult -> Eszközkezelő -> Intel Centrino Wireless N - 2200 -> Advanced

802.11n mode -> Disabled.

Azóta 8 Mbit körül van a net.

Be Victorious!

(#8218) Impressa válasza Mottie (#8217) üzenetére


Impressa
őstag

Érdemes megoldás, de működőképes ahogy írod is.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8219) albi31 válasza laszlo168 (#8211) üzenetére


albi31
senior tag

nem fogják,nyugodt lehetsz!

(#8220) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! 5.1es hangot szeretnék laptopra. A csere is benne van a dologban. Tehát első kérdésem, hogy milyen árkategóriától van 5.1 hang laptopban ha van egyáltalán. Illetve sima stereo laptopra lehet-e valahogy 5.1 hangot generálni. Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#8221) Rivaul válasza JoolsNOS (#8220) üzenetére


Rivaul
addikt

Usb-s külső hangkártya képes 5.1-re 4-5k-ért már normálisat adnak.


kucsi111
Biztos hogy nem melegszik túl? Akkor szokta magát levágni így a gép, főleg ha semmi képi hibát nem tapasztalsz előtte. Játék közbe egy aida-ra ránézhetnél.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8222) JoolsNOS válasza Rivaul (#8221) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Egy ilyet próbáltam, de ez vízhangos meg a basszus is furcsa. Esetleg tudsz ajánlani olyat ami tuti jól szól?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#8223) Rivaul válasza JoolsNOS (#8222) üzenetére


Rivaul
addikt

Az eléggé olcsónak tűnik. Sajnos minőségibbel nincs tapasztalatom. 2 dolgot biztosan tehetsz. vagy az aqua oldalán megnézed a normálisabb árban fekvőket s azokról keresel google-be véleményt/tesztet. Vagy A milyen kártyát vegyek topicba érdeklődsz hátha van ebbe is tapasztalatuk.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8224) laszlo168 válasza albi31 (#8219) üzenetére


laszlo168
senior tag

Az asztali DVD-t is bevittem, csak egy frissités kellett neki, azóta a megirt és lezárt lemezeket, nem lehet újra megnyitni vele, de a jó pénzt azt elkérték.

(#8225) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy egetően nagy problémám lenne. Adott egy lenovo y580 laptop, amit előtelepített windows 8al kaptam. Újra akartam most rakni windows 7-el, ezért hogy bootolhassak átállítottam a biosban az UEFI-t Legacy Os-re. Be is bootolta a gép a telepítőt, szépen kétfelé osztottam a tárhelyemet is, viszont amikor megadnám hogy hova telepítse, nem engedi sehova, azt írja hogy " a windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez gpt particionálási stílus szerinti." Most itt vagyok egy full üres géppel, és nem megy tovább :(

(#8226) albi31 válasza laszlo168 (#8224) üzenetére


albi31
senior tag

hát akkor ne oda menj!

(#8227) JoolsNOS válasza Rivaul (#8223) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi! És laptop van alapból 5.1?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#8228) Rivaul válasza JoolsNOS (#8227) üzenetére


Rivaul
addikt

Milyen notit vegyek topicba ha megadod a kollégáknak hogy milyet keresel ők biztos tudnak válaszolni. Nekem még ilyesfajta igényem nem volt így nem vagyok benne naprakész :B

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8229) adrian4444 válasza LonGleY (#8201) üzenetére


adrian4444
csendes tag

Sziasztok volna egy kérdésem van egy laptopom EZ és az volna a kérdésem hogy ebben a tipusban van-e WiFi kártya ? mert nekem nem akar müködni a WiFi vagy esetleg holl találom a gépbe a kártyát ha egyáltalán tartalmaz ilyent ? A tegnap előtt vásároltam a gépet és szenvedek vele de nem akar müködni a WiFi .Válaszotokat előre is köszönöm szépen .

(#8230) Dell XPS válasza adrian4444 (#8229) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Atheros AR5B97 N ! Akkumulátornál jobbra találod a fedelet (cover) lecsavarozva. Eszközkezelőben megjelenik, esetleg be van kapcsolva? Csatlakozási problémát ír ki?

Üdv, Dell XPS

(#8231) adrian4444 válasza Dell XPS (#8230) üzenetére


adrian4444
csendes tag

sajna semmit nem ir ki probáltam egy drivert hozzá de azt irja nem található ezköz és hiába probálom bekapcsolni az FN + F3 kombinációt nem akar müködni mitt tegyek ilyenkor vagy valahól még be lehet álitani vagy engedélyezni ?

(#8232) Dell XPS válasza adrian4444 (#8231) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha lecsavarozod a fedelet, akkor látható a WiFi Card ( HDD mellett half PCI-e)?

Üdv, Dell XPS

(#8233) adrian4444 válasza Dell XPS (#8232) üzenetére


adrian4444
csendes tag

sajnos most bontottam ki de nincs semmi abban a helységben :( jobra az akumulátor melett ha az akumulátort magam felé tartom

(#8234) adrian4444 válasza adrian4444 (#8233) üzenetére


adrian4444
csendes tag

a HDD és a Ramok közt viszont van

(#8235) Dell XPS válasza adrian4444 (#8234) üzenetére


Dell XPS
veterán

Eddig ok, ha jól értelmezem, akkor most újra telepíted a géped a vásárlás után? Nincs ismeretlen eszközöd ?

Üdv, Dell XPS

(#8236) adrian4444 válasza Dell XPS (#8232) üzenetére


adrian4444
csendes tag

ezt probáltam hozzá és beált a kék halál de viszont felvilant a Wifi jelző

(#8237) adrian4444 válasza Dell XPS (#8235) üzenetére


adrian4444
csendes tag

Win7 Ultimate 32 bittes volt rajta telepitve de szoltak hogy kellenek a driverek hozzá amit fell is raktam , az eszközkezelöben viszont van 2 db. " Alapvető rendszerezköz " felkijáltó jellel és SM Buszvezérlő + Qualcomm Atheros AR5B97 Wireles network adapter és az útobit ha frisiteni szeretném azt mondja hogy naprakész

(#8238) adrian4444 válasza Dell XPS (#8235) üzenetére


adrian4444
csendes tag

lehet hogy valami driverek nem jók amit fel raktam?

(#8239) Dell XPS válasza adrian4444 (#8237) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezért kérdeztem! SM Buszvezérlő (chipset) illesztőt telepítened kellene mindenképpen, és utána szerintem előkerül a WiFi is. (bár az Atheros-nál ki tudja..)

Nyugodtan!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8240) adrian4444 válasza Dell XPS (#8239) üzenetére


adrian4444
csendes tag

ok megprobálom és köszi szépen a segitséget ha el akadnék akkor privátban kérhetek segitséget hogy ne irjam telle a topikot ?

(#8241) adrian4444 válasza Dell XPS (#8239) üzenetére


adrian4444
csendes tag

Működik, rendben nagyon szépen köszönöm :)

(#8242) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok

Azt kérdezném , hogy van-e arra mód , hogy a HTPC-m hez hozzákössek egy laptopot , és a laptopot mint monitor tudjam használni ?

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#8243) invasio válasza merkucyo (#8242) üzenetére


invasio
tag

Laptop monitorára külső jelről - általában - nem tudsz képet tenni.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8244) Khelben válasza merkucyo (#8242) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha windows megy mindkettőn, akkor egyszerűbb, ha bejelentkezel a htpc-re távoli asztallal / teamviewerrel.

(#8245) Wlac


Wlac
Ármester

sziasztok! Eddig nem volt problémám a Dell E6230-ammal, de most nyűglődik. Hiába csatlakozik a mobilommal megosztott netre, egy oldal sem jön be, olyan, mintha egy 2G szintű hálózaton lenne. Tölt egy darabig, majd kiírja, hogy nem sikerült megnyitnia az oldalt, pedig a sebességgel nincs gond más eszközökön. Ezen felül az elmúlt egy órában háromszor szállt el kék halállal, a következő üzenetet hagyva:

(sablonszöveg)
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
(sablonszöveg)
Technical information:

*** STOP: 0x000000D1 (0x0000000000000074, 0x0000000000000002, 0x0000000000000001, 0xFFFFF880056D216C)

*** NETwsw00.sys - Adress FFFFF880056D216C base at FFFFF88005632000, DateStamp 517003c7

Sajnos mivel mobilon vagyok csak kapcsolatban a nettel, nem igazán tudok utána nézni a dolognak, mint ahogyan képet sem csatolni a hibáról. Bármi tipp, hogy mi lehet a gond? Én a wifi driverre tippelnék, bár otthon nem volt még gondom vele..

“The wha-"

(#8246) rgeorge válasza Wlac (#8245) üzenetére


rgeorge
addikt

Az intel wifi driver lesz a ludas, próbálj egy korábbit feltenni (14.*).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#8247) Wlac válasza Wlac (#8245) üzenetére


Wlac
Ármester

Még annyit hozzátennék, hogy ha kikapcsolom a wifit (manuálisan, a gép jobb oldalán), akkor semmi problémám sincs, nincs kékhalál.

Akkor jól tippeltem. Megpróbálok egy régebbit, köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#8248) Stereopheis


Stereopheis
tag

Sziasztok!

Szétszedés nélkül szeretném kideríteni, hogy egy MSI GX600PX-214HU hangszórói belemennének-e a mostani laposomba, ami egy DELL Vostro 2520. Any idea? :)

Köszi!

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8249) Dell XPS válasza Stereopheis (#8248) üzenetére


Dell XPS
veterán

It is impossible...

Üdv, Dell XPS

(#8250) Stereopheis válasza Dell XPS (#8249) üzenetére


Stereopheis
tag

Come on....neked mindig olyan jó ötleteid vannak! :)

[ Szerkesztve ]

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.