Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Dell XPS válasza TROG AIR (#7300) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezt a "ráfért" állapotot nem szabad megvárni (prevenció, monitorozás megfelelő programokkal), és akkor valóban lehet reménykedni, hogy nem lesz problémád a laptopnál - legalábbis komolyabb.

Üdv, Dell XPS

(#7302) brno válasza Thunderzolee (#7295) üzenetére


brno
csendes tag

Alapdolgokra használom majd, nem játszom. Linuxot tennék rá. Ha lenne elfogadható árban elfogadható operációs rendszerrel érintőképernyős gép akkor azt venném. Pl: Lenovo Ideapad yoga 11s, de sajna windows 8-al jön. A windowsból, vírusirtokból, liszencekből, lefagyásokból elegem van. Macért meg nem adok annyit. Lassan négy éve egy Asus Eeepc 1005HA netbookot használok, fél éve linux minttel. Amire nekem kell, arra eddig tökéletes volt, csak már elfáradt szegény. Hozzáteszem az aksi még így is simán 2 órát bír 3,5 év után. Szóval úgy érzem előrelépés lesz egy i3-as proci így is. Mellesleg hasonlóan szép designnal ennyiért nem találtam mást. Ha tudtok valamit ajánlani, azt szivesen veszem. Egy 256 gb-os SSD-re kb egy 50-est szánnék.

(#7303) Thunderzolee válasza brno (#7302) üzenetére

Hát Linuxxal más a helyzet, meg ha eddig is megelégedtél azzal az Eee PC-vel, akkor ez is meg fog felelni. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7304) 64b0r


64b0r
aktív tag

Erre valaki?

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#7305) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Hy all :R adott egy Dell Inspiron 2200 lapos amire már a sokadik Win XP alatt a svchost.exe fáj 100% terheli a procit és nem tudok mit kezdeni vele :F valaki valami ötlet :F a soros port a lényeg a gépen :K

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7306) Impressa válasza vlcsko82 (#7305) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Szűz telepítés után is ezt tapasztalod? mikor még a frissítések, és driverek nincsenek fent?

(#7304) 64b0r Szia!

Először fel kellene tenned az Asus ATK szoftverét, utána annak segítségével bekapcsolni a wifi-t, és utána mehetne a driver telepítése. :K

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7307) vlcsko82 válasza Impressa (#7306) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Igen,már a harmadik különböző eredeti XP-én túl vagyok,de szűz állapotba már jelentkezik a hiba :W

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7308) zero_cool51


zero_cool51
csendes tag

Hali
Az alábbi problémával küzdök már régóta.
Páromnak van egy Packard Bell PAV80 Netbookja, rajta eredeti, gyári Windowssal.
Emellé szeretnék feltenni egy Ubuntu Linuxot, de nem tudom, mert merevlemezről bootol. És itt kezdődik a mizéria. Nem tudom megváltoztatni a boot-sorrendet, mert a BIOS le van védve jelszóval.
Próbáltam utánaolvasni mit lehet tenni, de semmi megoldást nem találtam. A PC-s megoldások nem jönnek be, mert itt a CMOS elemre rá van forrasztva a láb, tehát nem tudom leszedni, hogy resetelje a CMOS-t. Jumper nincs az alaplapon, hogy azzal süssem ki a CMOS-t. Felhívtam a Packard Bell ügyfélszolgálatát, talán, de ők csak felküldenék Csehországba a központi szervízbe, ahol vagy feltörik vagy nem. Próbálgattam különféle programokkal, de egyik sem tudta kiütni, kiírja, hogy done és társai, de újraindításnál kéri ugyanúgy a jelszót. A régi tulajtól nem tudjuk elkérni a jelszót, mert nem tudjuk hol elérni (ő tette rá a jelszót gondolom).
Valakinek valami ötlete? Találkoztatok már hasonlóval?

(#7309) Impressa válasza vlcsko82 (#7307) üzenetére


Impressa
őstag

Gondolom ilyenkor még az utp kábel sincs bedugva a gépedbe, és már bios reseten is túl vagy.
Ezt már próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7310) vlcsko82 válasza Impressa (#7309) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Ezen már túl vagyok és nem működik sajna :(

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7311) Impressa válasza vlcsko82 (#7310) üzenetére


Impressa
őstag

próbából win 7 esetleg? nekem is volt ilyen hibám win 7-nél, de azt sikerült hamar lokalizálnom, ennyire sújos nem volt a helyzetem ( egy frissítés okozta ) Nincs több ötletem sajnos, hogy miért csinálja ezt a géped. Ha minden telepítő jó volt, akkor ez így elég meredek hibának tűnik. Win 7 topic-ban is megpróbálhatod, mert ott jobban belemélyednek Bill bácsi lelkivilágába. :D nap mint nap ilyen, és ehhez hasonló hibákkal foglalkoznak.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7312) vlcsko82 válasza Impressa (#7311) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Csak sajna nekem az XP kellene a soros port miatt :U a gépbe meg csak egy 1,6Ghz proci van ill. 512+256Mhz ram :U

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7313) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Most sikerült kiküszöbölnöm a hibát egy XP Eternity 2.-el,de még nem kiabálom el,mert a soros portot csak holnap tudom tesztelni meloba :K

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7314) Impressa válasza vlcsko82 (#7313) üzenetére


Impressa
őstag

Na ez érdekes, Eternty-vel sikerült megoldani. Abban biza sok minden át lett módosítva. Remélem holnap sikerül akkor továbblépned ez ügyeben. Jelezz vissza légy szíves, hogy tényleg megoldotta-e a problémádat. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7315) ravail válasza vlcsko82 (#7313) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Töltsd le ezt, csomagold ki és futtasd le. Az esetek 99%-ban segített. Remélem nálad is fog.
Azt azonban ne feledd, hogy a friss telepítés után az XP intenzíven keresi és megkísérli letölteni a frissítéseket. Ez is okozhatja a jelenséget. Az SP3-óta több mint 300 frissítést adtak ki és tölt le. Ha a legfrissebb telepítőt töltötted le, akkor is 50 körüli a letöltendő frissítések száma. Arról már nem is beszélnék, hogy ha SP2-es XP-t telepítettél.
Sok sikert!

(#7316) tomp


tomp
félisten

Van egy Asus K53SC laptop. Windows 7 és most 8-nál is előjön egy érdekes hiba. Gondol egyet a rendszer és a Rendszermegszakítások folyamat elkezdi terhelni a proci egyik magját 100%-on ezáltal a hűtés is zúgni kezd mint a bolond és a hang elkezd recsegni. Olykor nincs terhelés hanem a hűtés magától beindul. Egy rendszer újraindítás nem oldja meg a hibát, csak ha kikapcsolom a laptopot és vissza bekapcsolom.
Azon gondolkoztam, hogy a por okozhat e olyan zárlatot ami miatt a Windows Rendszermegszakítása hibát generál és a hűtés is megbolondul? A port azért gyanítom mert a PCH dióda alapjáraton 77fokos. Ha elkezdek egy processzor igényesebb dolgot rögtön felmegy 80fokra. Esetleg a túlmelegedés miatt a PCH generálhat hibát?

(#7317) Kbali válasza ravail (#7315) üzenetére


Kbali
nagyúr

Emlékeim szerint vírus is volt, ami ezt az exe-t kergette

(#7318) vlcsko82 válasza ravail (#7315) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Egyenlőre szépen muzsikál az Eterniti 2. :K De még a soros portot nem tudtam kipróbálni :U

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7319) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok.
Sajnos a billentyüzetem elálitódott. betük helyett számokatír.
hogy tudom visszaállitani?már végig nyomtam mindent. most is úgy tudok irni hogy nyomv tartom az Fn gombt,
amilo 1650g

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#7320) köszörü válasza steve24 (#7319) üzenetére


köszörü
tag

helló
FN+NUMLOCK

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#7321) steve24 válasza köszörü (#7320) üzenetére


steve24
aktív tag

nem reagál rá :W

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#7322) vlcsko82 válasza steve24 (#7321) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Hogy sikerült elállítanod?

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7323) steve24 válasza vlcsko82 (#7322) üzenetére


steve24
aktív tag

a hugom álitotta el. de nemtudni hogy. :W
beállitásokban nemlehet?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#7324) vlcsko82 válasza steve24 (#7323) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

FN+F11

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7325) steve24 válasza vlcsko82 (#7324) üzenetére


steve24
aktív tag

Azza3 se0 0egy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#7326) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Vagy esetleg Control panel - Keyboard - Trobleshooting :U

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7327) pocokxx válasza steve24 (#7325) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

FN + ins ?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7328) köszörü válasza steve24 (#7325) üzenetére


köszörü
tag

külsö usb bill numlock kikapcs

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#7329) steve24 válasza köszörü (#7328) üzenetére


steve24
aktív tag

és azt hol lehet?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#7330) DJ. Ru$y válasza steve24 (#7329) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

2 eset van:
1, Külső billentyűzeten megnyomod a Num Lockot
2, Megnyomod az FN gombot és megkeresed, hogy melyik gombon van a NumLock funkció gomb és megnyomod az FN mellé, ekkor kikapcsolja a Num Lockot.

Ha minden indítás után be van nyomva, akkor BIOS-ban be kell állítani a BOOT UP NUMLOCK STATUS-t!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7331) steve24 válasza DJ. Ru$y (#7330) üzenetére


steve24
aktív tag

ez nagyon régi. minden inditás után úgy marad.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#7332) vlcsko82 válasza steve24 (#7331) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

Nem sikerült,már4mint külső billentyűzetről?

Nem lehetséges,hogy haldoklik a billentyűzet ?

[ Szerkesztve ]

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7333) pjani01


pjani01
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,lenne egy Asus X55U notebook,aminek a boisa alapra lett állítva,és indításkor se kép,se hang,csak halkan megy ventillátora.

(#7334) vlcsko82 válasza pjani01 (#7333) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

A BIOS-ba be bírsz lépni vagy már oda sem :F

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#7335) pjani01 válasza vlcsko82 (#7334) üzenetére


pjani01
csendes tag

Nem tudok belépni.

[ Szerkesztve ]

(#7336) Rivaul válasza pjani01 (#7333) üzenetére


Rivaul
addikt

Hogy lett alapra állítva? Resettel vagy más megoldással? Semmi képet nem ad első perctől kezdve? Ha csak a bios szórakozik akkor próbáld meg ezt. Így újra reseteled. Ha nem segít akkor az előzményeket le kéne írnod mert más lesz a baj sztem.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7337) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Már írtam a megfelelő topikba de elég sürgős lenne és a gyanúm hogy nem is az touch pad a gond. Mióta az egeres hozzászólásomat megírtam történt olyan fejlemény hogyha nincs töltőn a gép a touch pad tökéletesen működik. Szóval én a töltőre gyanakszom. A mostani töltőm 18.5V 3,5A és nem nagyon találok ezzel megeggyezőt. Vehetek olyat ami: 19V 3.42A ? Az hogy hány Wattos mennyire számít? Hogyan tudnám megnézni hogy biztos a töltő e a rossz? Mondjuk amikor csatlakoztatva van nem jó a touch pad szóval sok lehetőség nincs......

Üdv Ákos

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#7338) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv. Van egy asus k50ab laptopom. Folyamatos everest terhelés mellett a proci felmegy 101-102 fokra. Gondolom ez nem normális. BIOS frissítve, újrapasztázva. Alapjáraton olyan 70-80 körül mozog. Max terhelésen a venti 6000 RPM-en pörög. Gondolom ez a max neki. Valami javaslat? :( Köszi!

Tomikapc

(#7339) Rivaul válasza Tomikapc (#7338) üzenetére


Rivaul
addikt

Normális a túlhajtásnál ez a hőfok. Ne füstöld. Ahogy néztem a többi is ilyen értékeken megy. 67-80 fok körül találtam róla értékeket. Kicsit emeld meg hogy kapjon levegőt rendesen s ne rekedjen meg alatt a meleg.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7340) Tomikapc válasza akoska23 (#7337) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Szia! Watt nem számít, azt a feszültségből (volt) és az áramerősségből (amper) számítandó ki. Az a fél volt elenyésző, bőven jó hozzá a 19-es. De érdemes kipróbálni előtte másik töltővel, mert nem hiszem, hogy töltő ilyen gondot okozna. Esetleg a touchpad szalagkábeljét lenne érdemes átvizsgálni még szerintem.

Tomikapc

(#7341) Tomikapc válasza Rivaul (#7339) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi, akkor marad így, már másra tényleg nem tudtam gondolni. :)

Tomikapc

(#7342) albi31 válasza akoska23 (#7337) üzenetére


albi31
senior tag

milyen gépről van szó?..mert az általad leírtak HP gépre utalnak(nem olvastam vissza a problémádat)..és más nem jó,vagyis a 19.5V 3.42A-s Fuji vagy Acer szokott lenni,és más a fej mérete is,így szerintem bele sem tudod dugni....és én még olyan hibát nem láttam,hogy a töltő miatt megáll a touchpad,bár ez nem azt jelenti,hogy nincs ilyen...másrészt az apró tele van ilyen eladó töltővel: 18.5V 3.5A vagy 19V 4.74A,mert az utóbbi is jó neked,csak HP feje legyen(ha jól emlékszem 5.5mm külső és 2.5mm belső átmérő)

(#7338) Tomikapc : sajnos a hőmérsékletek ezen típusnál megszokottak,most próbálkozom legalább 7-8C-l lejjebb vinni...másrészt,én még nem hallottam ezen gépek ventilátorait 6000-s fordulaton menni,de ha kipróbáltad a stress-test-t,akkor biztos úgy van...mindjárt ki si próbálom,kíváncsiságból!

[ Szerkesztve ]

(#7343) Tomikapc válasza albi31 (#7342) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Nekem nem hangos, nem vészes szerintem. A tulajdonosnak volt hangos. Mondjuk az takarítás előtt volt, akkor lehet más hangja volt.

Tomikapc

(#7344) NEMO1968 válasza Tomikapc (#7338) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Esetleg tehetsz alá egy halkabb fajta hűtőpadot.
Az a baj,hogy ha alapból ilyen meleg,kicsit komolyabb terhelésre pillanatok alatt fel tud szaladni a veszélyes értékre.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7345) Tomikapc válasza NEMO1968 (#7344) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi, mindenképpen javaslom majd a tulajának. De nem értem hogyan lehet ilyen konstrukciót kiadnia egy ilyen neves gyártónak :( Azt el sem képzelem, hogy mi történne, ha a teraszon nyáron valami videót konvertálnék stb... Ez egy hűtött szoba.

Tomikapc

(#7346) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Akkor senki nem tudja, hogy egy nem olyan régi nVidia kártyában, GPU-Z miért nem látja a cuda-t....

MSI GT70 0ND

(#7347) NEMO1968 válasza Tomikapc (#7345) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,ilyesmire gondoltam.
Esetleg vedd fel a kapcsolatot KillHates kollégával.
Nagy penge a gépek hűtése terén(meg amúgy is ;] )
Hátha ki tudtok okoskodni valamit.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7348) akoska23 válasza albi31 (#7342) üzenetére


akoska23
aktív tag

Igen HP gépről van szó 6510B azért gondoltam a töltőre mert a minap az autóban a másik HP gépemet próbálltam inverterről üzemeltetni és ugyanezt csinálta és az is akkor szűnt meg mikor levettem az inverterről és akkuról ment.(gondolom az inverter nem bírta üzemeltetni a 90W töltőt.) A másik töltő amit a lakóhelyemen próbállok venni az is HP géphez van csak nem ehhez a tipushoz azért más az érték. De akkor ezek szerint a másik HP töltőmmel is kipróbállhatom egy kicsit felfele eltérnek az értékek de csak nem vágja haza az elektronikát.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#7349) altair66


altair66
csendes tag

notebookhoz milyen jó ventilátorszabályzó progi van?

(#7350) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Remélem tudtok nekem segíteni. Most vettem egy Acer Aspire E1-571 notebookot és frissen telepítettem rá a windows 7-et de az FN gombot nem tudom működésre bírni. Van valami tanácsotok, hogy mi lehet a gond? Itt kell hozzá valami program vagy mi lehet a baja?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.