Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) johnyblaze válasza Muerte (#7849) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

hát elvileg újra lett és ki lett takarítva.üzletből vettem.3.11-es driver volt rajta úgy kaptam meg.azzal próbáltam ki a far cry 3-t akkor ilyen probléma még nem volt majd utána kiléptem és frissítettem a drivert 3.20-ra és utána
mikor visszaléptem már ilyen volt és azóta az összes játéknál ez van :(
aztán próbálgattam visszatenni a régi drivereket de megmaradt ez a probléma.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#7852) johnyblaze válasza Muerte (#7849) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

milyen programot ajánlanál erre a kimonitorozásra?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#7853) NEMO1968 válasza johnyblaze (#7850) üzenetére


NEMO1968
őstag

Jó,de mikor?
2 hónapja vagy 2 éve vetted?
Évente illő egy laptopot kitakarítani(legalább a ventillátort és a hűtőt),és újrapasztázni.
Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Mindenképp nézd a hőfokokat,és ha magasak,hanyagold a játékot a takarításig.
Azt próbáltad,hogy visszateszed a régebbi drivert?

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7854) Impressa válasza johnyblaze (#7852) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
HWiNFO 64 azzal tudod monitorozni játék közben is, csak a teszt idejére használd a játékot.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7855) marilllyo válasza marilllyo (#7844) üzenetére


marilllyo
veterán

Atheros AR9285 van benne. Nem frissült semmi. Ami furcsa, hogy elküldtem vele szervizbe...megcsinálták visszaküldtél és pár nap után újrakezdte. Cseréltek benne mindent. Lapot, Wlan kártyát..
Nézegettem egy ilyen kártya ebayon 3000 forint körül van. Nem téma, HA tényleg a kártya a rossz. Lehet még szoftver vagy alapalap esetleg. Gondolom én..Egyébként neten egy fórumon olvastam egy srácnak ugyanez volt a problémája. Neki a gond szoftveres volt. Vírusírtó. Újraraktam a wint antivirus nélkül de ugyanaz..

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7856) juve600


juve600
nagyúr

üdv

ASUS K 50IJ notebooknál amikor bekapcsolom mindig szól az inditási hang,ezt ki lehet valahogy kapcsolni ???
thx

(#7857) johnyblaze válasza NEMO1968 (#7853) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

ja igen bocs .2 napja van meg.és igen már végig zongoráztam az összes driverrel.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#7858) johnyblaze válasza Impressa (#7854) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

rendben.köszönöm. :R

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#7859) johnyblaze válasza NEMO1968 (#7853) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

milyen érték számít magasnak?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#7860) marilllyo válasza johnyblaze (#7859) üzenetére


marilllyo
veterán

Én 80 felett már tuti izgulnék. Nekem játék alatt is 60 fölé nem nagyon megy...ami szerintem jónak számít. Mondjuk folyamatosan pucolom a ventit.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#7861) Muerte válasza johnyblaze (#7859) üzenetére


Muerte
addikt

Hát ha tényleg két napja még jó volt és közvetlen driver csere után lett a hiba akkor ez szoftveres probléma lesz.Attól függetlenül a hőfokokra rá kéne nézni.HWiNFO sensor fül és adjál neki rendesen,aztán meg tudod nézni a maximális hőfokokat mert tárolja az adatokat.Még egy megoldás lehet ha van rendszer visszaállítási pont akkor a még jól működő állapotra vissza tudod állítani a rendszert.

(#7862) johnyblaze válasza Muerte (#7861) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

nem érik el a 60c-t sem 58-57 fokon vannak és a hőmérsékletet is ok nak mutatja játék közben.
én ezt nem értem.a drivereket sorban felraktam már mindegyiket és egyszerűen az istenért nem akarja elhagyni ezt a lassulást.a windowst is újra raktam hátha segít de semmi.a visszaállítást is próbáltam már tegnap de still memaradt a probléma :(

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#7863) johnyblaze válasza johnyblaze (#7862) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

ja bocsánat az avarage-t néztem a maximumon 68-69 fokon mennek.

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#7864) sony309


sony309
őstag

Hozzáértőnek nem volna véleménye?

http://prohardver.hu/tema/azonnali_notebookos_kerdesek_oraja_2/hsz_7840-7840.html

S3x, hifi & rock and roll

(#7865) Stereopheis


Stereopheis
tag

Üdv!

Haver HP ProBook 4530s típusú gépét telepítettem nemrég újra, de szerintem valami nem kóser a géppel.
Ha jól olvastam, egy integrált és egy dedikált videókártya van benne, előbbi intel, utóbbi ati. A HP honlapjáról nagy nehezen felment az intel, de a dedikált (mármint ha van benne, mert már semmiben sem vagyok biztos) az nem akar összejönni. A görgetés elég akadozó, zavaró. Win7 Ultimate 32 bit. HP honlapján csak 64 bites Professionalhoz tartozó drivert találtam.

GPU-Z kép (Memory size: 0 MB? :D):

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#7866) cattus válasza Stereopheis (#7865) üzenetére


cattus
őstag

A memory size gondolom azért 0 MB, mert a közösből vesz el magának. Drivert meg talán próbáld meg a VGA gyártó honlapjától leszedni és felrakni.
Az alsó legördülő menüben GPU-Z-nél csak az integráltat látod?

Do the thing!

(#7867) artiny


artiny
őstag

Megoldhato hogy egy i3 350m processzor attegyek egy netbookba?
Van egy lenovo s250 amd e350 cpu val egy netbookom.
Lett egy http://ark.intel.com/products/43529 intel i3 350m laptop proci. Letezik olyan alaplap ami belefér a Lenovo netbookba és így használhatnam intel cpu-t?

(#7868) Ruszki válasza sony309 (#7864) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

A lenovobol szerintem több pénzt tudsz kihozni mivel az valamivel combosabb.. A garancia idő egyforma.
Én a lenovot tartanám meg.
Azt add el amelyiket hamarabb elviszik! :)

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7869) sony309 válasza Ruszki (#7868) üzenetére


sony309
őstag

Válaszodat köszönöm!!! :R

Nem a pénz lenne a lényeg, hanem hogy melyik erősebb, melyikkel járok jobban, ha megtartom!

S3x, hifi & rock and roll

(#7870) Dell XPS válasza Ruszki (#7868) üzenetére


Dell XPS
veterán

+1 a Lenovo G580-ra!

Üdv, Dell XPS

(#7871) Dell XPS válasza artiny (#7867) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudod megoldani, mert teljesen más platform, az AMD-és processzorok ráadásul mind integráltak a típusban.

Üdv, Dell XPS

(#7872) sony309 válasza Ruszki (#7868) üzenetére


sony309
őstag

Azzal együtt, hogy az ASUS-nak erősebb a procija és az integrált videókártyája?

S3x, hifi & rock and roll

(#7873) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Sziasztok! Van egy asztali gépem és erre a notebookra megéri elcserélnem? még adok hozzá egy samsung 730 bf syncmaster 17 collos monitort.
Nagyon sürgős,fontoss lenne!

Ez a 2010-es notebook PackardBell EasyNote TM-85
Specifikációk:
Proci: i3-330M
RAM: 4 GB DDR3
Vinyó:320Gb
ATI Radeon HD 5470-es videókarival
1,3 Mpixel webkamera
DVD-Super Multi DL drive
15,6" 16:9 HD LED LCD

Asztali gépem:
Sharkoon T9 green edition gépház
alaplap:Asus M5A78L-M LE 3év garancia
Processzor:AMD Athlon ii x4 640 3Ghz 3 év garancia
Videokártya:Radeon HD 6670 DDR5 1Gb 3 év garancia
Táp:Gigabyte 420w
Winyó:WD 320gb
Ram:4GB 1333Mhz

A GÉPEM KB 75 EZRET ÉRHET MONITORRAL KB

[ Szerkesztve ]

(#7874) Dell XPS válasza Hardver Arc (#7873) üzenetére


Dell XPS
veterán

60K-65K-ért lehetne eladni a laptopot jelenleg, a többit Te döntsd el.

A PB nem egy nagy minőség és van is gond vele, az asztali géped keresztbe megeszi a laptopot, de ha a hordozhatóság kellene mindenképpen..szóval ezt Te látod át.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7875) Ruszki válasza sony309 (#7872) üzenetére


Ruszki
senior tag

Elneztem, kicsit fáradt vagyok de akkor is lenovo +1!
DellXps kolléga is ajánlotta.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7876) Stereopheis válasza cattus (#7866) üzenetére


Stereopheis
tag

Igen, csak ez az Intel HD graphics family van. Drivert a hp honlapjáról szedtem, próbáltam párat, csak ezt engedte. Vagy az intel honlapjára gondolsz, mint gyártó?

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#7877) TheProb


TheProb
veterán

Hali!

Ugye a win8 támogatja az uefi boot-ot, azt megtudja nekem mondani valaki, hogy ha támogatja a bios az uefi boot-ot akkor az mivel jobb mint ha sima úton telepíteném a rendszert?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7878) Hardver Arc válasza Dell XPS (#7874) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Igen sejtettem lehet inkább várok egy másikra! Köszönöm a gyors választ! :C :R

(#7879) rmmm


rmmm
tag

sikerült megszivatni magam, addig particionalgattam cserélgettem a betujeleket, amig a bootrecord nem tud mit beolvasni, hiaba van 2 oprendszer is rajta, azaz adott egy notebook
-gyakorlatilag kukazott lemeztartalommal, nem indul (adatok szerencsere nem voltak rajta, most nezegettem, h melyik oprendszerrel lenne jobb, vagyis helyreallitani nem kell a tartalmat)
-micro 1.8 SSD-vel
-nem tud csak a HDD(SDD)-ről bootolni, usb dvd stb nem jon szoba (HP 2530p)
-bios amugy jelszavas, persze nincs meg

azt hittem majd masik gépbe berakom az ssd-t, vagy kulso usb-s hazba, de persze a csatija mas, igy ez nem jon szoba

gondoltam beteszek a most uresen allo multi helyre egy DVD playert vagy egy normal HDDt, arool bootolok, telepitgetek stb, de nincs olyan csavarnyuzom, amivel nyitni tudnam

a micro SDD-t ki tudom banyaszni, akkor jarok legjobban, ha veszek egy microSATA-SATA atalakitot? vagy van valakinek ilyen csavarnyuzoja par percre kolcson? amugy is be akarok rakni egy nagy HDD-t, hogy azon taroljam az adatokat

köszi :R

(#7880) rmmm válasza rmmm (#7879) üzenetére


rmmm
tag

na, egy sima csavarhuzoval is vegul ki tudtam piszkalni a csavarokat, ugyhogy majd lesz megoldas remelem most mar, de ha van jo tipp, megkoszonom (mert a masik gepembol meg extra maceras kiszerelni a HDD bayt)

ugyanitt kolcsonbe v ocsloert elfogadok microsata-sata atalakitot ;)

(#7881) NEMO1968 válasza johnyblaze (#7863) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ezek már lehet hogy sok kicsit.
Nekem 63 fokon megy a GPU játék alatt,és néha már így is akad.
Ritkán és nem nagyon,de akad.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7882) albi31 válasza NEMO1968 (#7881) üzenetére


albi31
senior tag

AMD-k 90C-ig simán elmennek a GPU-val együtt(QL),az újabb AMD Athlon csak 75C-ig GPU-val,és az Intel-k is kb eddig!

(#7883) tvamos


tvamos
nagyúr

A Dell E6xxx-bol atszerettem ebbe:

Alienware M14X

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7884) ZeTE


ZeTE
tag

Üdv mindekninek!
Olyan kéréssel fordulnék hozzátok vagy legalább egy hozzáértő emberhez, hogy van egy Fujitsu Siemen Li2727-es notebookom.(Felesleges köröket fussuk le, tudom nem a legjobb erre volt keret most).
Hardweresen helyrepofoztam:

Mobile DualCore Intel Celeron T1400, 1733 MHz (13 x 133)
Integrált: Intel GL960/GM965 Chipset - Graphics Controller 0 [C-0]
RAM 2x1gb ddr2 533mhz
HDD WD 160 gb

Ramot HDD-t én raktam bele ÚJ-at.
A gép tökéletesen üzemel, halk nem melegszik.
Olyan hozzáértő embert keresek aki a szoftveresen részben segítene.
Pontosabban milyen op rendszert rakjak rá, és ami ennél is fontosabb a driverek és fontosabb programok.
Lényegében a legjobb teljesítményt szeretném kihozni a kis Notebookból.
Aki tud az kérem segitsen :) köszönöm!

Ui: Most win7 van rajta. de se xp-vl se ezzel nem érzem túl stabilnak a dolgot. lévén ez a gép nem mai és csak
vista támogatással jött ki! :R

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#7885) S-IW válasza TheProb (#7877) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
[link]

(#7886) ZeTE válasza S-IW (#7885) üzenetére


ZeTE
tag

Hali!
Köszi! elolvasom értelmezem. telepíteni tudok rendszert, párat már csináltam. csak ez FS kifog rajtam.
Drivereket üldözöm főleg! :R
vagyis rajta vannak a driverek. de nemhiszem hogy ez a legtöbb amit tud! vagyis kell tudnia többet! ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#7887) Janou válasza ZeTE (#7884) üzenetére


Janou
őstag

Mivel Vista a támogatott oprendszer így egy Win 7-et simán elfuttathatsz rajta. Igazából minden eszközödhöz fogsz találni Windows 7-es drivert de ha nem, akkor A Vistásat felteszed neki és menni fog. Letöltőközpontból tudsz letölteni hozzá XP-s driver packot is ha azzal szeretnéd használni.

(#7888) tomek017 válasza albi31 (#7839) üzenetére


tomek017
tag

Arra gondoltam, hogy nem tudom kiválasztani az Optikai meghajtót se, hogy esetleg arról bootoljon a gép.

(B)Dell XPS(/B): Restore után rámegyek, hogy "Save and Quit" , 2mpig fekete képernyő, aztán visszakerülök a biosz menübe :(

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#7889) subset válasza ZeTE (#7884) üzenetére


subset
senior tag

Ha mikrofos rendszerben gondolkozol mindenképp a win7-et kellene erőltetni....

Használj Te is szabad szoftvert !

(#7890) Dell XPS válasza tomek017 (#7888) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnálom, megsérült a BIOS így szerviz lesz mindenképpen. Érdekes, hogy a gyári szoftverével is mennyi problémát jelent manapság a frissítés..

Üdv, Dell XPS

(#7891) cattus válasza Stereopheis (#7876) üzenetére


cattus
őstag

Hát azt írtad, kéne lennie dedikált VGA-nak is, annak a honlapjára gondoltam. Eszközkezelőben is csak az Intel VGA látszik?

Do the thing!

(#7892) artiny


artiny
őstag

Hogy kell hard resetet csinálni laptopon?
hp g72, a windows nem jon fel mivel tulmelegszik es a betoltesnel mar lekapcsolodik

(#7893) TheProb válasza S-IW (#7885) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi :) Anno rátaláltam már erre az irományra

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7894) tomek017 válasza Dell XPS (#7890) üzenetére


tomek017
tag

Ez az, hogy már a gyártóban se lehet lassan bízni...
Még van garancia, de csak gyári. Fizetős lesz, vagy megcsináljak gari alatt?
Pár napja már felhívtam őket, hogy mi történt. Közölték, hogy mivel szoftveres probléma ezért fizetős. 9 k + áfa... plusz a szállítás.
Több ismerősöm szerint, mivel szét kell szedni a gépet a javításhoz, így már nem szoftveres hiba.

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#7895) Dell XPS válasza artiny (#7892) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem fog segíteni a reset melegedési problémákon! A takarítás, újra pasztázás annál inkább, ha egyéb probléma nincs..

#7894) tomek017 : nincs benne tapasztalatom, de érdekes kérdés valóban. Én sem örülnék, ha a gyári programmal elvégzett frissítés után még fizetnem kellene. Gondolom azt mondják erre: örüljek, hogy nem alaplapot kell vennem! A Samsung esetében elismerték, hogy okozhatott a kiadott BIOS verzió gép hibákat, Nálad is érdeklődni kellene ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7896) tomek017 válasza Dell XPS (#7895) üzenetére


tomek017
tag

Meg is történt. Elmondtam a pontos hibát, mi miért van, és jött a válasz hogy bioszt kell felülírni, ami fizetős.. :S Kérdeztem és nem kell szétbontani a gépet, csak a billentyűzetet szedik le, utána már csatlakoznak a gépükkel
Elég szemét dolog, hogy hibás bios verzió miatt a vevő fizessen. Az érdekük lenne, hogy Elnézést, már azonnal javítjuk stb stb

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#7897) rmmm válasza rmmm (#7880) üzenetére


rmmm
tag

no nem kompatibils a bay-em, ugyhogy mindenkeppen kell egy microsata adapter. ha valaki megszan kolcsonbe vagy eladoval, hálám uldozni fogja :R

(#7898) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

Hi!
A barátnőm vett egy Asus X550C gépet free dos-sal. Felratam rá egy Win7 pro-t. De amikor az intel chipsetdrivert felteszem mintha semmi sem történt volna, valamiért nem alkalmazza. Ezte a gépet dossal és Win8-cal árulják. lehet hogy Win7-es driver nem készült hozzá? Az asus oldalán Win7 64-bites rendszer választva ezt a chipszetdrivert lehet hozzá letölteni, nem túl jó az angolom de olyan mintha csak update lenne és mindenképp Win 8-at kell hozzá venni?
http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X550CA/#support_Download_30
aki tud kérem segítsen? köszönöm

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#7899) pelenka35 válasza FÖNÖK (#7898) üzenetére


pelenka35
őstag

Szia az én feleségem is ilyet vet, de mi be se tudjuk kapcsolni , van valami trükkje ? :) (bekapcsológombra nem reagál)

Gamertag:Rob3rt75

(#7900) pelenka35


pelenka35
őstag

elég érdekes az is ha bedugom a tápkábelt akkor semmi nem világit a notebookon .

Gamertag:Rob3rt75

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.