Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy asus k5sc laptop. Általában kb mindig konnektorról megy. Tegnap az ágyban akartunk filmezni 100% on volt az akku de 15 perc alatt kikapcsolt a gép. Azóta a battery led villog nem töltődik és azt írja a windows, hogy javasolt a telepcsere. Akkor teljesen kuka az akku?

(#7752) TBMC válasza kmisi99 (#7751) üzenetére


TBMC
addikt

regebben nekem egy HP pavilion laptopnal produkalta ugyan ezt, mikor folyton konnektorrol ment s akku nem volt kiszedve... sajnos nalam fullosan kukaba valo lett az akku :(

markbellus.hu 

(#7753) cattus válasza TBMC (#7744) üzenetére


cattus
őstag

Mindig ilyen lassú vagy csak az első alkalommal. Mert nekem is, ha először csinálok jobbklikket, akkor kissé komótos, de utána már megfelelő sebességű. Esetleg nem fut a háttérben valami, ami lassíthatja? Minden más megfelelő sebességű?

Do the thing!

(#7754) TBMC válasza cattus (#7753) üzenetére


TBMC
addikt

ez a vicces, hogy mindig. mert laptopoknal megszoktam, hogy elsore picit lassabb de utana gyors, egybol reagal.. ez pedig mindig ilyen...

mindenhol mashol pedig gyors, es ez nagyon zavar mi a fene okozhatja.. teljesen szuz windows a sony programjaival, nvidia vezerlok, es a sony alkalmazasai vannak rajta ugye gyarilag, mas semmi... :/ meg mcafe volt rajta (ami koztudott az visszafog, de le is kaptam rola gyorsba), java, hangkari driverek, ....

valakinek otlet? :F

markbellus.hu 

(#7755) kmisi99


kmisi99
addikt

Asus laptopokra általában mennyi a gari aksi ügyileg? Ha jól tudom laptopoknál aksira gyakran kevesebb garit adnak. A fent említett k53sc laptop januárban lesz 2 éves.

(#7756) Impressa válasza kmisi99 (#7755) üzenetére


Impressa
őstag

Akkukra 1 év garit adnak, nem többet sajnos. Ha neked 15 perc alatt lemerült, akkor a celláiddal erős gondok vannak, de véleményem szerint alapvetően egy-két cella "gyengébbre" sikeredett. Nekem is HP Pavilion DV5 volt, folyamatosan hálózatról használtam, ritkán akkuról is, de 3 év után is 1 órát bírt az akkuja.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7757) kmisi99 válasza Impressa (#7756) üzenetére


kmisi99
addikt

Eddig nem volt vele baj kb 2 órát bírt ki most meg 15 perc alatt kikapcsot hirtelen előjelzés nélkül. Ma ki be lett rakva az akku és elvileg jó.

(#7758) Ruszki válasza kmisi99 (#7757) üzenetére


Ruszki
senior tag

Lehet valami kontakt hiba volt!Aztán megoldotta egy egyszerű aksi ki-be!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7759) Impressa válasza kmisi99 (#7757) üzenetére


Impressa
őstag

Jahh, hogy neked egyik pillanatról a másikra csinálta, akkor az lehetett, amit Ruszki kolléga is írt, kontakt hiba volt. De legalább kipróbáltad, és nem dobtad ki egyből. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7760) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

Samu NP900 notin hogy kell a bios-t előcsalogatni? F2-re nem reagál...

(#7761) Ice&Lime válasza draks (#7748) üzenetére


Ice&Lime
veterán

remélem tud valaki segíteni neked itt, vagy ha itt nem, akkor menj vissza a boltba és kérd meg őket, hogy tegyék rá vissza a letörölt wint.

(#7762) Ruszki válasza Rendeske (#7760) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Usert manual ezt írja:

When the booting screen (SAMSUNG logo) appears, press the F2 key to enter the BIOS Setup.

Próbálkozz szerintem!

Üdv,Ruszki!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7763) whited válasza Ruszki (#7710) üzenetére


whited
addikt

memtest nem jelzett hibát, marad a CD vagy a HDD hibája? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7764) fkrinya válasza Dell XPS (#7727) üzenetére


fkrinya
tag

Hali!

Beletettem egy kis házba a vinyót és elindítottam a HBCD Program Launcher-t. Itt a Programs menüben mit kellene kiválasztanom?

Találtam egy olyat, hogy Minitool Partition Wizard

[ Szerkesztve ]

(#7765) Dell XPS válasza fkrinya (#7764) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali!

Nagyon jó, gyaluld le teljesen a merevlemezt!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7766) Dell XPS válasza draks (#7748) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ebből a gépből biztonsági mentés?? Ha valakinek lenne, az csak Ő!..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7767) fkrinya válasza Dell XPS (#7765) üzenetére


fkrinya
tag

Megtettem, csak a HP recovery partíciót hagytam meg, viszont azt a partíciót, amin a linux volt nem tudom egybeolvasztani a maradékkal, hiába törlöm :F
Na mindegy megpróbálom újra a telepítést

(#7768) Loner


Loner
tag

Sziasztok!

Milyen programmal lehet a gpu hömérsékletét megnézni?

Gpu-z nem mutatja sajna!
Köszönöm!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7769) fkrinya válasza fkrinya (#7767) üzenetére


fkrinya
tag

Ugyan az a helyzet :(

(#7770) cattus válasza Loner (#7768) üzenetére


cattus
őstag

SpeedFan?

Do the thing!

(#7771) Dell XPS válasza Loner (#7768) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

AIDA64, HWINFÓ, HWMonitor..

Üdv, Dell XPS

(#7772) Dell XPS válasza fkrinya (#7769) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem hiszem el! Merevlemez nélkül elindul a telepítési folyamat?

Üdv, Dell XPS

(#7773) Loner válasza cattus (#7770) üzenetére


Loner
tag

Köszi de csak hdd és cpu-t mutat!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7774) Loner válasza Dell XPS (#7771) üzenetére


Loner
tag

Köszönöm, HWMONITOR jó lett!

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7775) fkrinya válasza Dell XPS (#7772) üzenetére


fkrinya
tag

Azt még nem próbáltam, viszont most az előbb a partition wizardban active-ra állítottam a partíció status-át és most nem írta ki, hogy disk error, csak a telepítés utáni újraindítás után semmit sem csinál, csak fekete képernyő van és ennyi

(#7776) Janou


Janou
őstag

Sziasztok!

Van valakinek valami ötlete arra, hogyan lehetne resetelni egy Fujitsu Siemens Amilo M1425 noti Biosát? Jelszót kér a belépéshez és így elég nehéz bármit is beállítani benne... :S

Előre is köszi

Üdv:

Janou

(#7777) Dell XPS válasza fkrinya (#7775) üzenetére


Dell XPS
veterán

Félreértettem, szóval végigmegy a telepítés és újrainduláskor "dobja" el!? Akkor továbbra is él a védelem és nem engedi az általad használt telepítőt, legalábbis nekem ez a véleményem. DE kérdezz rá a Windows7 topic-ban is, hátha én tévedek!

Üdv, Dell XPS

(#7778) fkrinya válasza Dell XPS (#7777) üzenetére


fkrinya
tag

Kipróbáltam egy másik féle win7-et is és az XP-nél meg kékhalál már az elején, de azért megkérdezem ott is.

(#7779) Dell XPS válasza Janou (#7776) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz sok lehetőséged nincs, mint kivenne a CMOS Battery-t, amennyiben nem felejtené el, akkor service tool kell hozzá sajnos.

Üdv, Dell XPS

(#7780) Ruszki válasza whited (#7763) üzenetére


Ruszki
senior tag

Esetleg egy hd sentinel képet nem tudsz róla csinálni?!

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7781) Dell XPS válasza Janou (#7776) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kimaradt: F12-re van Boot menü?

Üdv, Dell XPS

(#7782) Predator2 válasza Predator2 (#7747) üzenetére


Predator2
addikt

erre esetleg valaki

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7783) Janou válasza Dell XPS (#7781) üzenetére


Janou
őstag

Van, de nem hajlandó semmiről bebootolni. Még szerintem cserélek benne optikát, meg vinyót hátha azokkal van a baja.
Amúgy kikaptam belőle a Biost egy éjszakára. Remélem bajt nem okozok vele.

[ Szerkesztve ]

(#7784) Ruszki válasza Janou (#7783) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát nem okozol neki problémát de 99 százalék, hogy sajnos nem fog kitörlödni a BIOS jelszó!

Üdv, Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7785) TBMC


TBMC
addikt

segítségeteket szeretném kérni.
Windows 8 alatt a SONY által telepített VAIO témák (5db) merre lelhető fel esetleg lokalizációt pontosan tekintve? szeretném kimenteni őket.

illetve van / tud valaki drivereket Sony Vaio SVS15112C5E - hez? (ami a sony oldalán fent van (katt) nem minden driver műküödik megfelelően, s nagy része fent sincs :S) - mert szeretnék én magam feltelepíteni rá windowst (hivatalosan szintén) viszont úgy nincs világító bill, IPS kijelző, és még nagyon sok más dolog, driverek hiányában :(

(a gyárilag telepített windows 8 pedig túl komplex és túlságosan sok mindent futtat a háttérben, s eszméletlenül megfogja a gépet (rááadásul olasz a nyelvezete - igaz magyarítani lehetet De ennek ellenére lassú valamiért) pedig i5 3210M, 8gb 1600 ddr3 rammal)

előre is köszi!
:R

markbellus.hu 

(#7786) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok!

Van egy régi 7-8 éves Fujitsu Siemens notebookunk, és az utóbbi időben már nagyon lassú, szinte használhatatlan, a rendszer újrarakása sem segít.
Megnéztem HD Tune Pro-val, és a HDD maximális sebessége 20 MB/s, a gond viszont az, hogy az átlagsebesség soha nem jön ki többre mint 8-10 MB/s, és sokszor csak 2-3-4 MB/s.
A sebesség nagyon gyakran lemegy 1 MB/s, vagy még ennél is kevesebbre, néha felugrik, de gyakrabban lassú, mint gyors...

Így feltételezem hogy a rendszer egész lassúsága elsősorban a HDD miatt lehet. 7-8 éves Toshiba, 60 GB-s.
Nézegettem az SSD-ket, viszont az IDE elég ritka, és drága belőle, így nem vagyok biztos hogy megérne ennyi kiadást...

Egy HDD csere szerintetek segítene? Ha igen, milyet lenne érdemes venni bele?
(A méret mindegy, 40-60 GB bőven jó).

[ Szerkesztve ]

(#7787) Dell XPS válasza Predator2 (#7782) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Néztem a problémát, ott sok mindent nem lehet elrontani és az opció is beállítva, szóval ellenőrizném a Boot eszközt elsőre.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7788) TBMC


TBMC
addikt

tovabbi segitsegetekre lenne szuksegem.. tegnap vasaroltam a korabban mar emlitett sony vaio SVS1511C5E gepet... rajottem vegre, hogy mitol lassu szegeny:

most hagytam a gepet picit 5percre s csak hallom hogy daral a vinyo.. a lemez kihasznaltsag folyton 98-99% : windows modules installer worker, system, és szolgáltatásgazda: helyi rendszer, es egyéb szolgáltatásgazda folyamatok használják ki mint állat..
a processzort átlagosan 20%ban, a memóriát 26%ban, a vinyót pedig 99%ban folyton.. aztán ugrálgat 80és 99% között... mi a fene lehet a gond?

láttam más is szívózik ilyennel:

Sziasztok!

" A vaio-s topikba is beírtam már ezt a kérdést de lehet ez a megfelelő hely neki:

Sony Vaio SVS1512S1ES laptop-ot vettem (2,5 ghz processzor, 4 giga memória, 750 GB HDD). Amióta nálam van, csak a gond van vele. Először alaplapot cseréltek benne garanciára, most pedig mióta visszakaptam és ráhúztam a Windows 8-at (amit gyárilag adtak hozzá) azt tapasztalom, hogy a gép indokolatlanul sokat tölt. A Feladatkezelő szerint rendszeresen 100%-on van a lemezkihasználtság, ez gyakorlatilag az egész gépet belassítja.
Lassú a böngészés, a feladatkezelő kb. fél perc!!! alatt indul el. Próbáltam már vírust irtani de nem volt semmi rajta, valamint a virtuális memória méretét kézzel fixre állíttani - ez sem segített.
Van valami tippetek, hogy mi lehet a gond? Vagy garanciára akarom visszaküldeni - megint... - vagy pedig azon gondolkozom, hogy rátúrok egy 7-est újabb 40000 forintért - azzal még nem voltak ilyen gondjaim (most pl. e hozzászólás gépelése közben - semmi más nem fut, csak az egy szem IE - megint 100%-on van a merevlemez, a "Szolgáltatásgazda: Helyi rendszer (14)" folyamat és a "Windows Modules Installer Worker" a "főkolomposok", bár most inkább előbbi.
Arról nem is beszélve, hogy bár most táp nélkül használom, a billentyűzetvilágítás random ki és bekapcsol a hozzászólás gépelése közben.

Köszi a segítséget!"

semmi ötletem nincs már kifogytam.. tegnap este óta csak szívok vele, és melóra kellene közbe a gép...

(pedig a gép már nagyon a szívemhez nőtt, de használhatatlan :S )

folyton 99% ban van kiterhelve, ezért lassú most már meg van az ok.. :/ és ezt kb 10-15féle rendszerfolyamat okozza..

markbellus.hu 

(#7789) Janou válasza SaitoX (#7786) üzenetére


Janou
őstag

Hard Disk Sentinellel megnézted hány %-os a kondíciója a vinyónak?

(#7790) Janou válasza Ruszki (#7784) üzenetére


Janou
őstag

Köszönöm a választ. Egy próbát megért...

(#7791) Dell XPS válasza Janou (#7783) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem azokat védi, de megpróbálhatod. Bajt nem okozol, legfeljebb dos ablakkal fog indulni, de annak örülni fogsz.

Üdv, Dell XPS

(#7792) Janou válasza Dell XPS (#7791) üzenetére


Janou
őstag

Egy Dos prompt maga lenne a mennyország... ;)

(#7793) SaitoX válasza Janou (#7789) üzenetére


SaitoX
tag

A kondíció 100/100%-os, de ettől még sajnos iszonyat lassú :( A sebesség pedig nagyon ingadozó, néha-néha felugrál olvasás teszt közben 20 MB/s-re, aztán lemegy 1 MB/s-re és úgy marad.
Mégcsak hőmérséklettől sem igazán függ, már bekapcsolás után rögtön is elég rossz általában. Néha gyorsabb, néha lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#7794) Dell XPS válasza Janou (#7792) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondoltam, drukkolok! :)

Üdv, Dell XPS

(#7795) Janou válasza SaitoX (#7793) üzenetére


Janou
őstag

Baromi érdekes... :F

(#7796) Janou válasza Dell XPS (#7794) üzenetére


Janou
őstag

Köszi. :R Amúgy mi is az a service tool amit írtál?

(#7797) Dell XPS válasza TBMC (#7788) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez elég specifikus probléma, szerintem kérdezz rá itt: [link]

(#7796) Janou : szerviz eszközre gondoltam, de lehet jelszó is természetesen.

(#7793) SaitoX: attól még, hogy 100/100-as lehet rossz (sztem az is), kellene egy részletes tesztinfó a merevlemezről és akkor többet meg tudnánk róla. Itt ki is elemzik Neked: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7798) Janou válasza Dell XPS (#7797) üzenetére


Janou
őstag

Értelek.

[ Szerkesztve ]

(#7799) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy ingyenes progit amivel mérni tudom a noti alkatrészek hőmérsékleteit? Aida64 próbaverzió már lejárt sajnos.

Let the Zone take me if I am.

(#7800) Dell XPS válasza kutga (#7799) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

HWMonitor ?

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.