Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) ra^ven válasza Impressa (#7199) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi, Lenovo esetében találkoztam már ezzel a gombbal egy fordított nyíl, vagy valami ilyesmi, jelen esetben egy Samsung Ativ készülékről van szó, itt nem láttam ilyen plusz funkciógombot.

(#7200) DJ. Ru$y: köszi a láthatóvá tétel jó 5let, viszont itt főként az érdekelt hogy lehet előcsalni a menüt vagy honnan. :U
De így hogy nem találok ilyen gombot, így macerás egy pöppet. :F

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7202) atirag


atirag
őstag

Van egy laptop ami 19v és 3.42A-es töltője van. De van itthon egy 20v 3.2A-es töltő . Használhatom hozzá?

(#7203) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Adott 1 Dell Vostro 1400-as noti aminél késik kb 1 órát az idő,ha biosban beállítom az időt akkor kb 1 napig jó időt mutat viszont utána megint késik. Ha jól sejtem akkor az alaplapi elemet kéne kicserélni?? CR 2032-es elem való bele?legalábbis nekem úgy rémlik.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#7204) Rivaul válasza Packersbay (#7203) üzenetére


Rivaul
addikt

Fix egy órát késik? Akku van benne? Ha bármelyikre "igen" a válasz akkor sztem nem az elem lesz a hiba.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7205) Packersbay válasza Rivaul (#7204) üzenetére


Packersbay
tag

Igen fix 1 órát késik.Aksi is van benne. Akkor mi lehet a gond??

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#7206) KaiotEch válasza Packersbay (#7205) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

MÁV-os leselejtezett darab? :C

(#7207) köszörü válasza Packersbay (#7205) üzenetére


köszörü
tag

helló szerintem semi gond nincs ot
win -nyári -téli idöszámitás idözona körül kerresd a problémát

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#7208) s3toraph válasza rgeorge (#7117) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Itt tart a dolog: Azt meg tudtam ismerősömtől (MM vevőszoli) hogy érdemesebb a garanciafutárt választani, mert sok panasz van a debreceni samsung szervizre, ne velük küldessem fel ha egy mód van rá. Na mondom akkor call center, lebeszéltem mit hogy, szerviz számát elkértem, erre mondja a géphang hogy előbb regeljek be. Na f@sza, papírok elő, regelnék, erre már szerepel a sorozatszám az adatbázisukban... gondolom előző tulaj beregelte a gépet annó, csak erről nem ejtettünk szót... sebaj, telefonszámot előkeres, felhívom... no de én marha mindent felírtam annó csak a telószámát nem, híváslistában sem mentettem el, most meg nincs meg. :W Felhívtam a call centert, mondom mi a szitu, válasz: adatokat nem adhatnak ki, de felveszik vele a kapcsolatot e-mail-ben. Mondom akkor legyen így, én megadtam nevet számot emailt. Garanciafutárt meg csak akkor igényelhetek, ha beregelek, a call centertől nem - amúgy ez mekkora baromság már? :((( Bediktálok mindent simán ugyanúgy le tudják ellenőrizni hogy igen van egy ilyen gép a birtokunkban és igen még garis.
Mivel nem tudom, mikorra kapok visszajelzést, kérdezném, hogy szerintetek be merjek menni a debreceni szervizbe?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7209) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Notebookra (win-es) van valami olyan alkalmazás, amelyik figyeli az akkumulátor működését? (Átlag akkuidő, hátralévő időtartam, stb.) Valami olyasmire gondolok, amilyen mondjuk Androidra pl a GSam Battery Monitor?
Üdv
István

(#7210) hejtinga


hejtinga
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok és felmerült egy kérdés bennem. Az miért van, hogy ami lapit ajánlanak 2D illetve 3D-s tervezésre azt nem ajánlják a játékokra? Vagy akár fordítva is kérdezhetném, mert ha van benne egy erős vidikari, az miért ne lenne jó egy Cad-re?

(#7211) Thunderzolee válasza Packersbay (#7205) üzenetére

Szerintem is a nyári-téli időszámítás, vagyis az időzóna nincsen jól beállítva.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7212) Thunderzolee válasza atirag (#7202) üzenetére

Használhatod hozzá. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7213) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Van otthon egy régebbi Packard Bell laptopom amit eddig húgom használt külföldön, Skype-on beszélgettünk főleg, amellett csak internet, meg némi film/zene.

Egy ideje már panaszkodik, hogy rendszeresen lefagy a gép Skype közben (csak akkor), úgy másfél perc beszélgetés után, csak a főkapcsolóval lehet újraindítani.

Csináltam egy win reinstallt (W7 Ult 64bit), nem segített. Arra gondoltam melegszik, kifújattam a ventiket, az sem segít.

Van valami ötlet, alkalmazás, akármi amivel meg tudom állapítani a hiba okát?

Let the Zone take me if I am.

(#7214) albi31 válasza kutga (#7213) üzenetére


albi31
senior tag

a "kifújattam a ventiket"alatt mit értesz?..mert ha nem szedted szét,akkor azok ott maradtak(porcica)!Első körben egy Aida64 vagy Everest-t tennék fel,és kb 20perc múlva látható egy Internet használat mellett,hogy a hőfokok rendben vannak-e.

(#7215) kutga válasza albi31 (#7214) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Nem szedtem szét, sűrített levegőt fújtam bele, ahogy hozzáfértem.

Let the Zone take me if I am.

(#7216) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

tudtok laptop winyót, ami 250-320GB-os, 7200fordulatos és viszont a leghűvösebb és leghalkabb, amennyire csak lehet? (rendszerlemeznek) ....(tudom ssd a legjobb erre, de most azon kívül. :) )
,,(ja és még véletlenül se parkolgasson.)

[ Szerkesztve ]

(#7217) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

FSC Lifebook P701-es notebookon a Power On passwordot ki akartam kapcsolni. Úgy tűnt, hogy sikerült de amikor elindítottam, továbbra is kérte a kódot. Viszont már a régit sem fogadja el! :Y :F :Y
Mi a túrót lehet csinálni? Gondolom a szerviz jó pénzért alaplapot cserélne. Olcsóbb megoldás van?

(#7218) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy lenovo g580as laptopra amin frredos van, hogyan tudnék feltolni egy WIN7-et? A biosba belépve beállítottam, hogy oddről bootoljon, de mindig a hülye freedost tolja a képembe és sztem így hddről bootol!?
Köszi előre is.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7219) Kiki18 válasza Kiki18 (#6900) üzenetére


Kiki18
őstag

A garanciázással kapcsolatos események:[link]

(#7220) Rivaul válasza Dj Sügi (#7218) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Itt találod a választ rá.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7221) nkAAA


nkAAA
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ASUS ZenBook UX32A gépünk gyári Win8-cal, ami napi 2-3-szor lefagyott KERNEL DATA INPAGE ERROR-ral, majd ezt követően mindig újraindult. Végigfuttattam rajta a Windows-ba épített memóriacsekkolót, de nem talált hibát, viszont a CHKDSK igen, ezért beállítottam, hogy a következő újraindításkor vizsgálja meg a C meghajtót és javítsa ki, amivel "csak" annyi probléma van, hogy vizsgálódás közben mindig megáll 28%-nál és egyszerűen nem megy tovább. Ha pedig újraindítjuk, akkor megint kezdi elölről a vizsgálódást, de ugyanott abbamarad a folyamat.

Tudnátok valami okos tanácsot adni, hogy mit kellene vele kezdeni?

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

https://twitter.com/nkaaa

(#7222) Dj Sügi válasza Rivaul (#7220) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Köszi, megoldódott a dolog.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7223) nkAAA válasza nkAAA (#7221) üzenetére


nkAAA
aktív tag

UPDATE: közben meg tudtam szakítani az ellenőrzést, de a kernel data inpage error-os hibára még kellene egy jó megoldás :)

https://twitter.com/nkaaa

(#7224) Loner válasza KaiotEch (#7206) üzenetére


Loner
tag

:DD

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#7225) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Vettünk egy laptopot win8-cal, de tele lett vele a .... hócsizmánk és szeretnénk felrakni helyette winsdows7-et.
A kérdés: ha késöbb mégis visszatennénk a win8-at, akkor azt hogyan tudjuk megtenni (CD-t nem kaptunk ugyebár, csak alapból win8 van a gépen)? Egy SAMSUNG Series 3 NP350V5C-S05HU gépről van szó egyébként.
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7226) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ötlete van valakinek erre? (#7216) jakos73

[ Szerkesztve ]

(#7227) netzoli válasza Lmh (#7225) üzenetére


netzoli
tag

Én a legnagyobb partíció tartalmát töröltem (csak, hogy gyorsabb legyen a mentés, mert a recovery-ből bármikor vissza lehet állítani 20 perc alatt). Majd a teljes hdd struktúrát lementettem egy image-be egy másik gépen. Így később gond nélkül vissza lehet állítani a gépet eredeti állapotába. Ezt követően mehet a 'format c:' :) és a win7.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7228) allein


allein
addikt

Jó estét mindenkinek. Mai napon a képernyőm el kezdett remegni, utána pedig a jobb oldalon elég nagy helyen fakó lett, szó szerint kifehéredett. Mi történhetett a képernyővel, megadta magát? A laptop elmúlt két éves.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7229) Lmh válasza netzoli (#7227) üzenetére


Lmh
őstag

Köszi, és ha mi nem akarunk lementeni semmit, mert alig volt használva a gép, nincs rajta semmi fontos cuccunk? Akkor simán mehet rá a formatálás és a win7, késöbb egyszerűen visszaállítható valami rejtett, sérthetetlen helyről a win8, jól értem?

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#7230) netzoli válasza Lmh (#7229) üzenetére


netzoli
tag

Nem a személyes adataid mentéséről van szó, hanem a hdd struktújáról. Ebben vannak azok a rejtett partíciók, amiről pár gombnyomással vissza lehet állítani az eredeti állapotot. ha felrakod a win7-et utána nem fogod tudni visszaállítani az eredeti állapotot, csak ha van róla korábbi mentésed amiről visszaállítható vagy van egy win8-ad, de akkor neked kell bajlódni a részletekkel.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7231) ra^ven válasza ra^ven (#7201) üzenetére


ra^ven
senior tag

Üdv Srácok!

Az előző problémámhoz keresnék még válaszokat, gyakorlatilag egy pár napos gépről van szó, már most tapasztalom, hogy egyszer-kétszer megáll gondolkozik elindul, gondoltam kipróbálnám az újratelepítést a gyári recoverys particióról.

Nos ezen a laptopon sem külső gomb, sem ikont nem találtam, a kereséses belül pötyögtem be a "recovery" szót ezzel el tudtam indítani valamit, de ha összefossa magát a rendszer kintről ezt hogy indíthatom el?
Egyáltalán a BIOS hogy érhető el mert nyomhatok én bármit nem jön be, a noti elindítása után samsung felírat után rögtön a bejelentkezés jön be. :F
Ha előretelepített rendszerről van szó, az kinyerhető e valahogy CD-re, vagy sem?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7232) köszörü válasza ra^ven (#7231) üzenetére


köszörü
tag

helló a samsung notiknál F4 gombot kell nyomvatartani induláskor
igy tudsz belépni a recovery részbe

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#7233) ra^ven válasza köszörü (#7232) üzenetére


ra^ven
senior tag

Oh köszi, megpróbálom, amúgy ha a particiókat szeretném törölni, és újraosztani ahogy én szeretném, előtte kinyerhető valahogy a win8, ha már megvettem a laptop mellé?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7234) köszörü válasza ra^ven (#7233) üzenetére


köszörü
tag

a win 8 egy helyreálito particion van
system backup néven azt nem szabad törölni
ha törlöd csak a szerviz tudja ujrarakni
kimenteni gyártonként máskép kell
a samsung egy nagy ?

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#7235) ra^ven válasza köszörü (#7234) üzenetére


ra^ven
senior tag

Van kb 3 partició ami rejtett, csak lemezkezelőben látom, ami látható az a C, ebből shrinkel/zsugoritással lecsíptem egy picit, amelynek már csak E betűjelet tudtam adni.

Még az eredeti állapot megvan, de nekem nincs szükségem erre a recoverys marhaságra, ezért kérdeztem hogy van e lehetőség kimenteni a win8 -at bootolható formában, és lepucolnám az egész vinyot.

Jah most olvasom gyártónként máshogy kell, nabumm. :W

Samu tulaj aki már csinált ilyet? :U

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#7236) Thunderzolee válasza Ice&Lime (#7216) üzenetére

Nekem ilyen van a gépemben:
Hitachi HTS723232A7A364

7200-es, számomra megfelel, nem melegszik, nem kattog, nem suhog.

De a merevlemezes topicban is kérdezz rá, hátha tudnak valami konkrét típust:
http://itcafe.hu/tema/milyen_winchestert_vegyek_3/friss.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7237) Ice&Lime válasza Thunderzolee (#7236) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi a választ és a tippet, megnézem ezt.

feltettem a kérdésem azért a linkelt topicban is, köszi!

(#7238) Samsung SPS válasza Lmh (#7225) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! A Win8-at HDD-re tudod kiírni a Recovery-ből (bekapcsolás után F4), a recovery-n belül factory image-t kell menteni.

(#7239) KMT


KMT
addikt

Mit lehetne tenni, hogyha egy netbook (Acer aspire 725) hangszórója nem elég hangos? Főleg halkabb filmeknél jön elő. A VLC ugyan segít, mert 200%-ig fel lehet hangosítani, de ezzel meg gyaníthatólag nem segít be a videókártya a lejátszásba, mert 720p-s filmeknél gyakran szaggat (kültéri, mozgó kamerás jeleneteknél). MPC-HC-vel meg halk... :(

(#7240) spywear válasza allein (#7228) üzenetére


spywear
tag

Helló,ha kivehetö a vga akkor mézd meg úgy mit mutat a kijelző azzal talán nincs baj valszeg vga-s lesz a cucc,az vagy csere vagy javítás!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#7241) allein válasza spywear (#7240) üzenetére


allein
addikt

Hogyan nézem meg, hogy kivehető a vga vagy nem? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7242) Rivaul válasza KMT (#7239) üzenetére


Rivaul
addikt

Külső hangszóró vagy füles. Hiába húzod a vlc tudásán felül mert akkor már torzítani fog mint a szemét.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7243) Thunderzolee válasza allein (#7241) üzenetére

Vezesd ki a notebook képét külső kijelzőre. (HDMI, vagy D-SUB csak van rajt)
Ha megjavul a kép, akkor a noti kijelzője a rossz.
Ha ott is ilyen hibát ad, akkor az IGP/VGA a rossz.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7244) Thunderzolee válasza KMT (#7239) üzenetére

A VLC-t állítsd be, h a GPU-t használja (bár úgy emlékeztem, h alapból azt használja, ha a VGA tud HD lejátszásba segíteni).
A VLC-s topicban biztosan van leírás, h mit kell állítani.

MPC-HC-n is lehet a hangot feljebb tornászni, de az is torzítani fog.
Beállítások --> Belső szűrők --> Audio-váltó --> Erősítés
Egy csúszka, amit ha maxra tolsz, hangosabb lesz, de torzít is rendesen.

Egyébként ezeknek az alsó kategóriás gépeknek sajnos ez az egyik hátránya, h a hangszórók iszonyú keveset tudnak. :/
Ezért valóban inkább külső hangszórót leszel kénytelen használni, vagy fülest.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7245) Ktzar


Ktzar
csendes tag

Sziasztok!

Két éve vásároltam egy notebookot 185k-ért, jó állapotban van, típusa:
ASUS K73SV-TY035D

Specifikáció

Cpu: Intel Core i5-2410M 2.30GHz
Memória: 4GB DDR3 1333 MHz
Kijelző: 17.3" képátlójú, 16:9 HD+ (1600x900) LED-háttérvilágítású
Vga: NVIDIA GeForce GT 540
Winchester (HDD): 500 GB
Optikai meghajtó: DVD-RW
WLan (Wifi): Igen
Akkumulátor: 6-cellás 5200 mAh 56 wattórás
Csatoló:
1 db Mikrofon-bemenet
1 db fejhallgató ki jack
4 db USB 2.0 csatlakozó
1 db RJ-45 LAN-csatlakozó
1 db HDMI
KAMERA: Igen
KÁRTYAOLVASÓ: Igen
HDMI: Igen
SÚLY: 3,2 kg

Azt szeretném kérdezni, hogy eladás esetén szerintetek mennyi a reális ára jelenleg?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#7246) cattus válasza Ktzar (#7245) üzenetére


cattus
őstag

(#7247) Ktzar válasza cattus (#7246) üzenetére


Ktzar
csendes tag

Ok, postolom oda, töröljétek és elnézést

(#7248) KMT válasza Thunderzolee (#7244) üzenetére


KMT
addikt

Köszi a válaszokat. Kipróbálom a beállításokat. Sajna a külső dolgok félmegoldások, fekve filmezésnél nem annyira kényelmesek... :)

Nem teljesen igaz, hogy torzít, ugyanis a hangsáv hangerejét módosítja, ami viszont gyakran nem éri el a 0 dB-t, hanem alatta marad. Kompresszált hangnál (zenék) pl elég a hangerő, és a hangos részeknél is. Persze az ilyen részeknél így túl fog lőni, de majd kipróbálom, illetve, lehet, hogy kompresszort is teszek rá. Ha lehet valahogy?!

[ Szerkesztve ]

(#7249) spywear válasza allein (#7241) üzenetére


spywear
tag

Hát,ha nem akarod szétszedni alul akkor talán az everest programmal meg tudod nézni,hogy MXM -es a kártya remélem sikreül,ha nem,akkor szét kell szedni alul és le kell venni a hűtést a vga-ról és meglátod olyan mint eny memória fogalatba helyezett kártya utána kapcsold be a gépet és nézd meg mit mutat a kijelző!!va e rajta csikozódás vagy bármi más,nem oda való!!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#7250) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Sokáig dilemmában voltam ezzel az egész garanciás dologgal a notebookokkal kapcsolatban, de most olvastam ezt a cikket.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy elég-e az egy notebook esetében, ha az alaktrészei teljesen a gyári alkatrészek, vagy tényleg még a csavar se sérülhet? Esetleg ha garanciára kerül a sor, akkor belekötnek-e abba, hogy esetleg a csavaron látszik a nyoma a csavarozásnak? Én most pl. csak azért kérdezem, mert szeretem magam tisztítani a laposaimat és most készülök újat venni..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.