Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Dell XPS válasza Stereopheis (#8146) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

"Lehet-e az integrált gpu mellé dedikáltat tenni? " - Nem, csak alaplap cserével!
Chipset: Intel HM 76
Második és harmadik generációs Core i processzor támogatása van a chipset-nek (Sandy Bridge, Ivy Bridge mobil platform), illetve a Bios-nak is.

Nyilván komolyabb előrelépés egy Ivy Bridge processzor volna (HD 4000), i5, i7-es kivitelben, melynek fogyasztása; 35W TDP, ez viszont drága és komoly kihívás még a beszerzése is. Szvsz a második generációs processzorok közül válasszál magadnak, ez viszonylag elérhető áron beszerezhető, akár még itt a PH-án is. Viszont itt utóbbinál nem jöhet szóba csak Cora i5 CPU max.(35W TDP), mivel a hűtésrendszer nem bírná el a i7-es processzorok melegedési tényezőjét (45W TDP).

Üdv, Dell XPS

(#8152) Stereopheis válasza Dell XPS (#8151) üzenetére


Stereopheis
tag

Köszönöm a válaszod!
Tudnál konkrét típust mondani a javasolt procira? Ez a szakzsargon még többszöri értelmezés után is nehéz olvasmány :D
Az i procikkal nem nagyon foglalkoztam eddig, 5 évig szolgált hűen egy Core2Duo T8100 2,1Ghz@2,5Ghz a lenti konfigommal. Kár hogy nem lehet gpu-t upgrade-elni, mert az a konfig leggyengébb pontja :/
Az integrált gpu a prociban van, vagy az alaplapra integrált?
Bocs a sok hülye kérdésért, épp a tudatlanság posványából próbálok kivergődni :D

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8153) laszlo168


laszlo168
senior tag

Sziasztok, olvasgattam itt de az én problémámra nem találtam választ.
Van egy gép amin se wifi, se lan nem megy.
A legnagyobb gondom az, hogy az eszközkezelőben nem látszik a hálózati kártyák menüpont.
kép
A sajátom igy néz ki
Valakinek van ötlete mi lehet a baj? Újra van telepitve a gép, minden jó rajta, kivéve ezt.

(#8154) Hgovi válasza laszlo168 (#8153) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Szia!
A második képen ott van.

Üdv Hgovi

(#8155) Ice&Lime válasza Hgovi (#8154) üzenetére


Ice&Lime
veterán

de ezek két különálló gépek. egyiken van a másikon nincs, ezért mutatta mind a kettőt összehasonlításképpen.

[ Szerkesztve ]

(#8156) Hgovi válasza Ice&Lime (#8155) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Akkor figyelmetlen voltam.

Üdv Hgovi

(#8157) Impressa válasza laszlo168 (#8153) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Milyen gépről van szó?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8158) Dell XPS válasza laszlo168 (#8153) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azért nem találkoztál vele, mert nem igazán szokott előfordulni, hogy még ismeretlen eszköznek sem ismerné fel az összes hálózati eszközt. Gyakorlatilag olyan, mintha nem is lenne fizikailag a gépben.

- Telepítés után lett ilyen probléma ?

Üdv, Dell XPS

(#8159) Ice&Lime válasza laszlo168 (#8153) üzenetére


Ice&Lime
veterán

lehet, hogy vagy
-a bios-ban van letiltva,
-vagy nincs is benne az adott hardware,
-vagy hibás az az alkatrész,
nekem ennyi a tippem rá.

...és a honlapjáról, a pontos típusra vonatkozóan töltsd le a wifi és lan drivereket, telepítsd fel és vagy csinál rá valamit vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#8160) laszlo168


laszlo168
senior tag

A gép egy PB tk 81 a telepités előtt már hibás volt, nem volt szétszedve, le ejtve, még hordozva sem volt, asztalon volt végig.
Olyan mintha nem lenne benne kártya, se wifi, se lan, van hozzá gyári driver lemez, töltöttem le a PB lapjáról is, egyikkel sem megy. Közben megvan a hálózati kártya menű, de nincs benne egyik kártya sem.kép

Bioszban nem lehet le tiltani, nincs olyan menü pont.

Próbáltunk külsö stiket rá tenni, azzal sem tudtunk internetet csinálni, pedig az usb-n csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#8161) Dell XPS válasza Stereopheis (#8152) üzenetére


Dell XPS
veterán

A processzorba van integrálva a GPU (IGP):

Intel Pentium DualCore (Sandy Bridge) - HD2000
Intel Pentium DualCore (Ivy Bridge) - HD2500
Intel Core i3, i5, i7 (Sandy Bridge) - HD3000
Intel Core i3, i5, i7 (Ivy Bridge) - HD4000

Szerintem Nálad nem annyira a processzor teljesítménye a limit, inkább a GPU teljesítménye hiányzik (IGP), ami nem fog változni, mint az láthatod a felsorolásban. Azt kellene eldöntened, hogy milyen alkalmazásokra, programokra lenne szükséged, mert elképzelhető, hogy azt inkább egy gép csere oldaná meg véglegesen.

Itt össze tudod hasonlítani a GPU teljesítményeket: [link]

Üdv, Dell XPS

(#8162) Dell XPS válasza laszlo168 (#8160) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lett benne cserélve valamilyen eszköz (modem) ?

Üdv, Dell XPS

(#8163) Ice&Lime válasza laszlo168 (#8160) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha van rá garancia, akkor érvényesítsd, hogy csinálják meg.
(lehet, hogy meglett buherálva)

[ Szerkesztve ]

(#8164) laszlo168


laszlo168
senior tag

Nem lett benne cserélve semmi, nem volt hozzá nyúlva, 2 évig én használtam, most a fiamnál van, de ő nem nyúlt hozzá, én szoktam kitakaritani is. Garancia már nincs rá. Érdekes hogy egyszerre ment tönkre mindkét kártya, dehát ez van, mégis csak egy PB-ről van szó:)
A lan kártya ami a vezetékes netet adja, az az alaplapra van integrálva, vagy cserélhető?

[ Szerkesztve ]

(#8165) Dell XPS válasza Dell XPS (#8162) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kimaradt: mivel különböző eszközöket sem ismer fel, így kettő megoldást javaslok:

- Nézd meg WiFi Card nélkül is (1), illetve Live Linux-al ellenőrizd le légy szíves (2).

DE teljesen jó még a Hiren's BootCD is tesztelésre Mini Windows XP -vel.

Kettő eszköz nem fog egyszerre elromlani, inkább vezérlési probléma ha egyik sem működik.

Ebben integrálva van!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8166) albi31 válasza laszlo168 (#8164) üzenetére


albi31
senior tag

ott vezérlő hiba lesz,valsz. az északi híd adta meg magát(bár nem néztem meg a pontos típust...Intel VGA-s vagy ATI VGA-s? )a LAN,Wifi meg nem vezérelhető!

(#8167) artiny


artiny
őstag

Laptopnál mennyi a normalis hofok cpu, gpu nál?

cpu i3 350m
gpu 5470

youtube videonal 60,66 ,jateknal 85 fokig fel megy a gpu.
cpu olyan 40-50,jateknal 65

(#8168) Rivaul válasza artiny (#8167) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt csak adott laptop típusából lehet megmondani. Mond hogy ez miben van s úgy könnyebb dolga lesz az itt lévőknek. Van olyan lapos ahol ez még hideg de van ahol soknak számít. átlagba viszont nem tűnik soknak.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8169) artiny válasza Rivaul (#8168) üzenetére


artiny
őstag

HP G72 es laptop. Mar ujra lett pasztazva, az elott is ilyesmi voltak az ertekek mielott atpasztaztam volna. Hogyan tudom kideriteni,hogy birni e fogja a laptop a strapat(mielott eladnam)?

(#8170) Rivaul válasza artiny (#8169) üzenetére


Rivaul
addikt

Ahogy néztem ezek teljesen átlagos értékek. Ha eddig se okozott problémát akkor ezek után sem ez fog gátat szabni a használatnak.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8171) Stereopheis


Stereopheis
tag

Köszi!

Közben én is bújtam a netet, próbáltam behozni a lemaradásomat.
Wiki azt mondta, hogy az i3 2328M Socket G2-es, gondolom akkor egy ugyanilyen foglalatú erősebb cpu kellene, i5, mivel i7-hez kevés a hűtés.

jelenlegi i3

leendő i5

Nekem már az is elég volna, ha a régi gépem szintjét hozná, 3dmark06 szerint kb. 25% a különbség, bár ez gondolom javarészt a gpu sara, azaz ezen kellene változtatni. Én a leggyengébb HD 4000-es i5-öst néztem ki, a 3210M-et (2 mag, 2,5Ghz, Turbo:5/7(???)), ha erősebbet javasolsz, megfontolom.

Ram upgrade folyamatban, ssd is eszembe jutott már...

A gémer laptop jelenleg várat magára, karácsony körül lesz csak belőle valami, addig vegetálás ezzel (Asus G75vx, G750, MSI G70 - ezek közt nézelődöm).

[ Szerkesztve ]

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8172) Dell XPS válasza Stereopheis (#8171) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Mondjuk erre rákérdeznék :i7-3540M 2 mag - 4 szál - 4 MB cache 3.0 - 3,7Ghz : 30.990Ft 35W TDP!!

Szerintem ez a processzor mindig fogja hozni az árát, illetve eladható. Az SSD nagyon kellemes, mindenképpen javaslom a memória bővítéssel együtt. Jó masinák között nézelődsz... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8173) laszlo168 válasza albi31 (#8166) üzenetére


laszlo168
senior tag

ATI VGA van benne
De a VGA az megy rendesen benne, fent van a catalyst is.

[ Szerkesztve ]

(#8174) Dell XPS válasza laszlo168 (#8173) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem sikerül valamelyik rendszerlemezzel sem eszközt találni a laptopban?

Üdv, Dell XPS

(#8175) Stereopheis válasza Dell XPS (#8172) üzenetére


Stereopheis
tag

Köszi, ez nagyon finomnak tűnik! :)

Csak az a baj, hogy Londonban vagyok, haza karácsony előtt nem megyek.
A másik, hogy közben találtam manual-t, aszerint csak i5-ig bővíthető.
A harmadik, hogy szerinted elégtelen a hűtése.
A negyedik, hogy lehet hogy kihasználatlan lesz, de nem biztos, mivel van hogy egyszerre, konvertálok zenét vagy videót, csomagolok ki/be rart/zipet, zene, net, meg amit el lehet képzelni. Core2Duo egész jól kezelte a dolgokat, ennél most érzem a fáziskésést. Bár lehet hogy nagyban a ram a ludas, mondjuk abban is csak 3 gb ddr2-es volt, úgyhogy ki tudja.
Ebayon épp egy 3210-est figyelek [link], mit gondolsz róla? Mennyi alatt lenne érdemes elhoznom? Bár ha az i7 tényleg ilyen kihagyhatatlan ajánlat, akkor lehet hogy mégis csak az kéne. Ramból 4-8 gigára gondoltam, de még figyelem az ajánlatokat, néha nagyon olcsón ki lehet fogni alkatrészeket.

Mit gondolsz minderről? :)

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8176) laszlo168 válasza Dell XPS (#8174) üzenetére


laszlo168
senior tag

Sajnos ennek vége, ez hardveres hiba.
Egy külső vevő van most benne, azzal megy a net.

[ Szerkesztve ]

(#8177) Dell XPS válasza Stereopheis (#8175) üzenetére


Dell XPS
veterán

Azt nem tudtam, hogy Londonban vagy, mert akkor nem okoz gondot az eBay-ről való vásárlás, és elképzelhető, hogy még sokkal kedvezőbb áron be tudod szerezni. A manual-t megnézem, mert inkább csak azt taglalja, amilyen processzorokkal kiadták az adott típust. Amíg 35W TDP-és a fogyasztása a processzornak addig csak legfeljebb többet fogod hallani a ventilátor működését, de túlzott melegedés nem lesz. Ezekhez az alkalmazásokhoz tényleg nem fog ártani egy erősebb CPU, illetve minimum 8GB RAM.

A kiválasztott is lépés lenne, de szerintem Neked erősebb kellene ennyi mindenhez, és nem árt ha marad benne tartalék is.

(#8176) laszlo168 : ha nincs eszköz, akkor ez alaplap hiba sajnos! (chipset)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8178) Stereopheis


Stereopheis
tag

Köszi!

Éppen ki tudom juttatni magamhoz, ha megerősíted, hogy az az i7 tényleg jó hozzá, mert semmit sem utálok jobban annál, amikor várnom kell valamire...szeretem ha patent a rendszer :)

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8179) Dell XPS válasza Stereopheis (#8178) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ránézek még egyszer és visszajelzek Feléd, addig ha van időd Te is nézelődjél, hátha ott is lenne valami "csemege" számodra. :)

Üdv, Dell XPS

(#8180) Stereopheis válasza Dell XPS (#8179) üzenetére


Stereopheis
tag

Néztem Ebayt, angolban és usában is csak a 115 fontos román 3540-es van, ami durván is min 35-40k :/
Bár persze nem azonnali a vásárlás, de épp az is lehetne...

szerk.: 3210-es meg még mindig 23 font :/

[ Szerkesztve ]

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8181) albi31 válasza laszlo168 (#8173) üzenetére


albi31
senior tag

Ok,és a CPU?..ha az AMD-s,akkor vezérlőhiba ahogy már említettem!

(#8182) artiny


artiny
őstag

Volt aki áttért 11,6 notebookrol 13,3 -ra és megbánta,(valami véleménye valakinek)?

(#8183) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok. Valaki megmondaná, hogy hol tudnék vásárolni Comrace 8515-höz CPU hűtőt?


Előre is köszönöm. :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#8184) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok,

Win8-as topikba már jártam, de nem nagyon tudott senki se a témához szólni. Apum gépén a hétvégén kénytelen voltam tolni egy full visszaállítást, mert nem volt hajlandó bootolni az OS.
Én úgy tudtam, hogy ebben az esetben teljesen automatikus az aktiválás, de sajna ez nem történt meg. Ebben az esetben lehet vmit kezdeni? Vagy a boltot esetleg a lenovo szervízt hívjam?

Gorneck#1239

(#8185) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok!

Egy notebook beépített WiFi antennája maximum mekkora sebességű internet sávszélességet bír el? Pl. ha van egy 1 Gbps sebességű kapcsolat, abból (ha persze nincs korlátozva) mennyit bír kihasználni?

(#8186) oriic válasza szlovibuki (#8185) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Attól függ milyen wifi egység van a notiban. 802.11a-b-g-n-ac...

Az N-es 600Mbit-et tud max.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8187) szlovibuki válasza oriic (#8186) üzenetére


szlovibuki
tag

802.11 b/g/n

(#8188) szlovibuki válasza oriic (#8186) üzenetére


szlovibuki
tag

Köszi szépen!

(#8189) fatallerror


fatallerror
addikt

nővéremnek most jött meg a gépe, lenovo g580ah. a megrendelőlapon is ez van viszont a számlán meg a gép hátlapjának matricáján nincs ott az ah jelölés és ezt a kódot se látom ami a linkelt oldalon van így nem tudom összemérni: LENOVO-G580-59-366658

sose fogtam még ezt a gépet de első tapintásra tutira műanyag volt a teteje és nem alumínium :U

a kérdésem h miből derül ki h jó gépet kapott e, lehet rásincs írva a hátlapra h ah? :D vmelyik számsornak jelölnie kéne gondolom

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#8190) albi31 válasza agoka07 (#8183) üzenetére


albi31
senior tag

miért?..mi a gond vele?

(#8191) agoka07 válasza albi31 (#8190) üzenetére


agoka07
senior tag

Nagyon hangos és közbe fura hangokat ad..

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#8192) Rivaul válasza agoka07 (#8191) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem ahhoz sehol nem találsz gyárit. Képek alapján viszont tucat venti van benne így vat..án nézegetném s méretek alapján érdeklődnék. FS Amilo li 1705-nek is ilyesmi a hűtése.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8193) Khelben válasza fatallerror (#8189) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindegyik G-s Lenovo műanyag. Rá van gőzölve valami fém (-hatású) cucc, de attól még nem lesz alumínium. Hasonlítsd össze a konfigurációt (cpu, ram, hdd), abból tudod meg, hogy ugyanaz-e.

(#8194) fatallerror válasza Khelben (#8193) üzenetére


fatallerror
addikt

másik azonnalisban belinkelte 1 fórumtárs h miben más külsőre. és ez valóban a bal oldali és akkor ezekszerint a matricán nincs rajta az ah jelölés.
a többi matrica alapján mondjuk stimmel h pentium meg nvidia (lehet a sima műanyagosból nincs is külön vga-s :U)

szerk: nővérem megkérdezte és ah meg már én is látom h csak ah-ban van pentium+nvidia

köszi azért a választ :) (laptopok mindig kifognak rajtam annyi van belőlük)

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#8195) LonGleY


LonGleY
veterán

Egy pár órás Lenovo G580 (20150) notebook-hoz új BIOS-t töltöttem a pontos típust kiválasztva, a hivatalos support oldalról. Win 7 alól indítottam az EXE-t. Most az van, hogy a restart után megjelenik a logó, és egyből kiírja, hogy hálózati boot-ot keresgél, de végül nem talál. F2-re persze nem nyit semmit. Mi a jó frász lehet? Rögtön el is haláloztattam a gépet? Még életemben nem ment félre BIOS update laptopon... Most ezt küldi a végén:

[ Szerkesztve ]

(#8196) Dell XPS válasza Stereopheis (#8180) üzenetére


Dell XPS
veterán

A négy magos az biztosan nem megy, mert nincs több fázisú tápellátása az alaplapról, illetve a hűtésrendszer sem bírná, de a kettő magos támogatásáról nincs hiteles információ, így mindenképpen próbálni kellene, ezért azt javaslom maradjon az Core i5 processzor. (BIOS-ban is hiányozhat a CPU mikrokód támogatás..)

Core i7-3540M 512KB + 4MB 35W 3000 ‑ 3700 2/4

Core i5-3380M 512KB + 3MB 35W 2900 ‑ 3600 2/4
Core i5-3360M 512KB + 3MB 35W 2800 ‑ 3500 2/4
Core i5-3340M 512KB + 3MB 35W 2700 ‑ 3400 2/4
Core i5-3210M 512KB + 3MB 35W 2500 ‑ 3100 2/4
Core i3-2328M 512KB + 3MB 35W 2200 - 2/4

Megnéztem a hűtésrendszert a laptopban és nem bűvölt el elsőre.

" 3210-es meg még mindig 23 font : "/ - 60 lett a vége, gondolom láttad.

Üdv, Dell XPS

(#8197) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

sziasztok,

notebookhoz keresek vagy usb 3.0 dokkolót, vagy pedig usb 3.0 -hdmi/dvi átalakítót, hogy második monitort is használhassak (macbook air, csak egy thunderbolt portom van ilyen célra).
van valakinek tapasztalata ilyen cuccal? irodai felhasználásra kéne, de azért ne lagoljon észrevehetően.

köszi!

(#8198) Dell XPS válasza LonGleY (#8195) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valamilyen opciót elállított a frissítés a BIOS Setup menüben. - Be tudsz lépni?

Boot-menüt tudsz hívni?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8199) LonGleY válasza Dell XPS (#8198) üzenetére


LonGleY
veterán

Vasszer, most belépett. Megtette a hatását az összes gomb végigzongorázása... :]

[ Szerkesztve ]

(#8200) rgeorge válasza LonGleY (#8199) üzenetére


rgeorge
addikt

Egy tipp: UEFI-t kapcsolta be a frissítés, azt kell Legacy-ra állítani (UEFI mellett nem látja az MBR partíciót).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.