Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) spywear válasza albi31 (#7044) üzenetére


spywear
tag

attól, mert a külső kijelzőn van kép bga hiba is lehet!! mint már többször kiderült ez is !!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#7052) AxBattler válasza Pocok256 (#7037) üzenetére


AxBattler
félisten

És mi van akkor, ha az Intel saját driver-ét teszi fel az ember, a Download Center-ből?
Akkor minimálisra csökken a különbség?
Nem lesznek ilyenkor működési problémák?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7053) Pocok256 válasza AxBattler (#7052) üzenetére


Pocok256
veterán

Épp ez az sok esetben ez nem engedélyezett egyszerűen nem tudod feltenni.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7054) yaphets


yaphets
csendes tag

(#7055) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Lenovo t420s laptopban tönkre ment egy alaplapi chip. A cseréje szakszervizben (lenovo) btto 40E lenne. Szerintetek érdemes más szervizbe vinnem, vagy tökmindegy, mert a cserealkatrészt úgyis a Lenovotól kell megrendelni és máshol se olcsóbb?

Köszönöm

(#7056) FanTomasz21 válasza spywear (#7050) üzenetére


FanTomasz21
tag

oké srácok, írok mi lesz a fejlemény most szépen feltelepítettem, délelőtt óta egyenlőre semmi gond, nyüstölöm pár napot.

(#7057) Dell XPS válasza FanTomasz21 (#7056) üzenetére


Dell XPS
veterán

És most van normális megjelenítés a laptop kijelzőjén vagy csak külsőn?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7058) AxBattler válasza Pocok256 (#7053) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát ez remek, köszi. :U
Még jó, hogy a 8470p-n megy az inteles...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7059) s3toraph válasza s3toraph (#7001) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szóval, ha tudtok légy szíves segítsetek! :R

Mivel tudom tesztelni a vinyót HDS-en kívül? Olyan kellene amit szervíz is elfogadna, bizonyítani, hogy gond van a vinyóval, és garanciáztatnám a gépet? :F Mert gondolom ha bemegyek debrecenben a darabos utcai samsung szervízre és megmondom teszteljék le, ők meg nem találnak hibát, akkor jó sokat felszámolnak nekem munkadíjra, szóval úgy akarok bemenni hogy biztosan tudom, hibás-e a HDD vagy sem.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7060) spywear válasza FanTomasz21 (#7056) üzenetére


spywear
tag

Rendben uram zongorázz egy kicsit aztán,toljad a nekünk a fejleményt!!remélem azért nem kell szervízbe vinned!! :C

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#7062) spywear válasza fekaaaa (#7029) üzenetére


spywear
tag

úgy olvastam,hogy [ez] a leg nagyobb ami bele megy ha nem integrált ezt most nincs időm megnézni ezt talátam neked a mxm-es és cserélhető akkor ez 512mb vga

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#7063) AxBattler válasza Pocok256 (#7053) üzenetére


AxBattler
félisten

És még: mit tudok tenni, ha a gyártó által belőtt órajel alatta marad a hardver képességeinek?
Tudok az igp órajelén változtatni? Nem extrém tuningot akarok, csak az intel által meghatározott max-ot.

Meg tudom azt csinálni, hogy a gyártó egyik másik, hasonló gépének teszem fel a driver-ét?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7068) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, hogy akár termék, akár szolgáltatás hirdetésére ne a szakmai fórumot, hanem a Hardverapró megfelelő rovatait használja.

Köszönöm.

(#7069) Pocok256 válasza AxBattler (#7063) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezek tudomásom szerint nem driveresen állított dolgok hanem biosban vannak lelimitálva.
Persze ezt is gyártója válogatja.

Amúgy nem vagyok otthon az intel igp buherálásában.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#7070) stratova válasza Pocok256 (#7053) üzenetére


stratova
veterán

Akkor ez lehet az én nyűgöm is E6510-zel; hd graphics 2000 én így szeretlek :((( Egy sima mezei driverfrissítést nem fogad el, minden buhera nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7071) rgeorge válasza s3toraph (#7059) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha jól látom, egy samsung HDD-ről van szó. Ehhez a hivatalos tesztprogramot használd, amit itt találsz. Ha ez hibát mutat, már viheted is a szervizbe.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7072) s3toraph válasza rgeorge (#7071) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszönöm! :R (Nem tudtam hogy van nekik ilyen. Már szedem is le.)

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7073) tomek017


tomek017
tag

Sziasztok.
Notebook táskával kapcsolatban lenne egy kérdésem. (Igaz van másik topik, de abba már régen írtak)
Adott EZ a táska, és egy Asus F55A noti.
A táska méretei, ha pontosan mérték: 37x27 cm
A notim: 37,5x25 cm
Kérdésem, hogy belefér e normálisan majd a noti a tatyiba, enged e 0,5 cm-t ?
Sajnos személyes kipróbálásra nincs lehetőségem. Azért is néztem egy a táskát, mert jó és olcsó :)

Köszi a segítséget.

Üdv

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#7074) nexia


nexia
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom hogy van nálam egy DELL inspirion 8000-res gép. és olyat csinál hogy bekapcsolom eltelik pár másodperc még be se jön a kép és kikapcsol. az akksi fel van töltve és ha be van dugva a töltő ha nincs ugyan ez a helyzet. esetleg valakinek lenen tippje mi lehet a baj?

:R

(#7075) albi31 válasza nexia (#7074) üzenetére


albi31
senior tag

az egy rettentő öreg masina már,én már biztos nem vesződnék vele,és ha jól emlékszem,akkor cserélhető VGA van benne,de erre már nem emlékszem...első tippem az lenne,bár attól még nem szabadna áramtalanítania magát,így egy elfáradt forrasztás lehet a ludas,mert azt még 2000 környékén forrasztották(ólmos technológiával) ,ergo 13éve-t leszolgált,szép idő,megérdemli a nyugdíjat! :K

(#7076) s3toraph válasza rgeorge (#7071) üzenetére


s3toraph
senior tag

A vinyó egy Samsung HN-M500MBB 500GB 2.5", az ooldal alapján:
Spinpoint M8 500 ST500LM012 HN-M500MBB, szóval a Spinpoint M Series Internal Drives-t választottam és leszedtem a windows-os telepítőt. Gondolom ez a jó hozzá, igaz?
Felraktam a dotnet4-et, majd felraktam a progit is.

A seatools szerint a smart az OK, de a short drive self test hibát dobott (short dst -FAIL), a kódja: 6C9AC2A4.
3x is lefuttam, mind3x ugyanez a hibaüzenet. Ajánja hogy mentsem az adataimat. Ezzel akkor mehetek gariztatni, el fogja fogadni a samsung szervíz?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7077) s3toraph válasza s3toraph (#7076) üzenetére


s3toraph
senior tag

A short generic teszt az PASS lett. Érdekes...
Megy a long generic.
Úgy látom az advanced menüben van olyan is ami írásos teszt és törli a tartalmakat, azt majd holnap, még van mit kimenteni.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7078) s3toraph válasza s3toraph (#7077) üzenetére


s3toraph
senior tag

Long Generic - FAIL.
Test Code ugyanaz: 6C9AC2A4
Szóval a smart OK, de 3 tesztből kettő hibát dob.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7079) rgeorge válasza s3toraph (#7078) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem ezekkel mehetsz a szervizbe.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7080) s3toraph válasza rgeorge (#7079) üzenetére


s3toraph
senior tag

Oké, köszi. :R
Közben javasolták hogy azért még hívjam fel őket előtte, szóval holnap telefonálok.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7081) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

IBM T41-et újítok fel kissé egy ismerősnek.
Mivel számára a tárhely huszadrangú szemont, egy 32gbos ssdt javasoltam neki.
Sok helyen találtam jó árban, de sehol nincs készleten, a gép meg sürgős lenne (kb ma délutánra)
Tudom, az 1,8 pata meghajók (amik egyébkén dögivel vannak készleten) nem férnek bele.
Olyan megoldás kivitelezhető, hogy 44p ata-zif átalaító, és egy 90° elfordított 1,8 pata zif ssd, meghajtott szalagkábellel?

A másik kérdés.
SSD-vel, 1gb rammal, a t41 mennyire fogja szeretni a w7et?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#7082) s3toraph


s3toraph
senior tag

Samsung notinak neten pontosan hol tudom ellenőrizni a gariját? Papíján rajta van, de érdekel, mert nem találok ilyet, és gondolom nekik van már 2013-ban ilyen szolgáltatásuk.
A gép alján egy matricán ezek vannak feltüntetve:
- pontos típusszám
- S/N: 15 karakterből áll
- 2011. oct.
- egy vonalkód

+1:
Van olyan topic ami aktív is, samsung notebook szervizzel kapcsolatban? Én nem találok...

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7083) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a notebook adapterbe van valami védelem építve, hogy ne a laptop károsodjon, ha van valami gond?

(#7084) s3toraph


s3toraph
senior tag

Még egy kérdés: van most nálam egy dell 3521, szombaton vásárolták ismerősömék, rendszer nélküli gép, most telepítem. Ránéztem HDS-el feltelpített 4.20-al, 100/93 a vinyó, smartban 196-nál 30 szerepel! :Y 12 óra üzemidő, 12 indulás mindössze, mert ugye tegnap kapcsoltam be első alkalommal! Semmi hibát nem tapasztaltam, nem volt se reset, se áramkimaradás, se fagyás, se semmi! Ez hogy lehet? :Y
Update: Még érdekesebb a szitu: felraktam winampot, daemon toolst, hds-t leszedtem, újraindít, legújabb HDS-t feltelepítettem, a 4.40-et, ez meg 100/100-nak látja!!! Smart minden OK és zöld! Na most ezt elmagyarázná valaki? :F :R
A 196 a smart fülön most is 30, de most zöld, nem pedig sárga figyelmeztető háromszög táblás felkiáltójellel, mint ami a 4.20-nál volt.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7085) Kbali válasza t420s (#7055) üzenetére


Kbali
nagyúr

Már nem garanciális?

(#7086) rgeorge válasza s3toraph (#7084) üzenetére


rgeorge
addikt

Mindig a legfrissebb Sentinellel nézd. A 4.20-as még félreértelmezte bizonyos Seagate HDD-k 196-os értékét, a 4.30 óta nem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7087) s3toraph válasza rgeorge (#7086) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, köszi! :R Valóban egy seagete-ről van szó, konkrétan: ST500LT012-9WS142.

Vissza a samsung notihoz:
Felhívtam a samsung ügyfélszolgálatot, és azt mondta a hölgy, hogy ez a program amit linkeltél ez nem samsung program, nem való a noti vinyójához (kérdezte előtte mit használok, milyen hibakódot ír ki, stb.). Kaptam egy másik típusszámot, np300e5c-s01hu, ami annyiban tér el hogy nem z hanem c, ennek a driverei közül mondta hogy szedjem le az easy migration tools-t és ez dob majd valami eredményt. Ehhez semmi útmutatót nem tudott adni, nem létezik. Elvileg egyértelmű lesz az eredmény. Remélem is. Megmondta honnan szedjem le tőlük az swupdate progijukat és azon keresztül szedjem ezt le. Hamarosan fogom futtatni, csak most az easy support centerből indított lemezdiagnosztika fut, ami újraindítás után egy chkdsk-t indít, ami 5 lépéses. Bár ez eléggé beragadt a 4./5. lépésnél 17%-nál, ahogy látom..... :O
(Az ügyfélszolgálatos hölgy egyébként segítőkész és elég jól felkészült volt. :) )
Update: fhuu oké már 18%, azt írja: a windows lecserélte a fájlban (38-\windows\system32\winevt\logs\setup.evtx)

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7088) s3toraph válasza s3toraph (#7087) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ha a chkdsk nem fut le, az "bizonyító erejű" lehet? :F
Azóta hogy elérte a 18% mikor az előbb írtam, nem mozdult tovább, megakadt. Már majdnem egy órája így egyhelyben áll.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7089) rgeorge válasza s3toraph (#7087) üzenetére


rgeorge
addikt

A hölgy nem tudja, hogy a Samsung HDD részlegét felvásárolta a Seagate? Na mindegy. A másik Seagate-hez: a Dell és a Lenovo meg még ki tudja melyik gyártó egyedi firmware-t készíttetett a HDD-khez. Ebben másképp kezelik a 196-os (reallocation event count) értéket, kb. óránként nő 1-el egyébként. Tavaly év elején rengeteg Lenovo tulaj szívott ezzel, akkor még a Sentinel is hibásan romló kondíciót jelzett. Én is visszavittem a HDD-met, szervizben betettek egy újat, vártunk egy órát és máris nőtt 1-el az érték. Azóta a Sentinel fejlesztője is kikutatta, hogy ez valóban nem hibát jelez.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7090) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok.

Adott egy Acer Travelmate 4652LMi
Elméletileg Mobile Intel 915GM Express a chipset, illetve egy Intel® Pentium® M Processor 740 processzor van benne. Milyen procival tudnám ezt helyettesíteni?

(#7091) Dell XPS válasza wrox (#7090) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A chipset támogatása erre ad lehetőséget: Pentium M CPU; M750, M760, M770, M780

Üdv, Dell XPS

(#7092) wrox válasza Dell XPS (#7091) üzenetére


wrox
senior tag

Hm.
Akkor nem nagyon érné meg fejleszteni :F

Köszönöm a segítséget. :R

(#7093) Dell XPS válasza wrox (#7092) üzenetére


Dell XPS
veterán

Valóban nem, hiszen a benne lévő processzor is 533 FSB, 2MB L2, szóval nagy változás nem lenne. Egy Cor 2-es CPU-val tudtál volna lépni igazából, nyilván Te is erre gondoltál. Esetleg memória bővítés, ha még nem történt meg, és sajnos itt véget is ért a fejlesztés.

Üdv, Dell XPS

(#7094) wrox válasza Dell XPS (#7093) üzenetére


wrox
senior tag

Igen, valami 2 magost gondoltam beletenni. De így tényleg tárgytalan.

(#7095) s3toraph válasza rgeorge (#7089) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem. Így a 4.40-es HDS-el valóban hibátlan a vinyó! :R A dell kész, végre, minden ok. :)

A call centeres gondolom azt mondta amit szabad, a gyártók sokszor hárítanak amit csak lehet - leglábbis tapasztaltam. Volt havernak egy érdekes sztorija múlt héten a toshibával... de mi nyertünk. :DD

A progi egyébként, amit javasolt, a migration, az migrálást csinál, tehát kimenti vagy szinkronizálja a rendszer penyóra vagy hálóra, vagy onnan vissza. Nem tud tesztelni! :(( Szóval tényleg jó nagy hülyeséget mondott! :W

Még megpróbálok ma néhány tesztet, ubuntu live cd-vel és win-es progikkal, hd tune eeroe scan, valamint találtam egy victoria nevű progit is.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7096) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Sziasztok!

Most lesz a 3. félévem egyetemen, és laptop vásárlás előtt állok. Igényeim a laptoppal szemben: kibírjon legalább 4-5 óra használatot, ha doksikat nézek rajta, vagy netezek, vagy programozok. Kényelmes legyen rajta gépelni (a programozás miatt ugyebár), a háttérvilágítás + pont (nem tudom, hogy ez alapnak számít-e). Nem baj ha érintőkijelzős, úgyis Win 8 lesz rajta. Anyám elém tett egy doksit 2 táblázattal a Telekomtól igényelhető laptopokról, ami nem tartalmaz túl sok információt, csak a típus nevét és az árat. Némelyikre rákerestem és azt találtam, hogy típuson belül is vannak altípusok (vagy mik :D) más processzorral és egyéb felszereltséggel. Szóval az erre irányuló kérdésekre én sem tudom a választ. Tehát akkor a lehetőségek:

Első táblázat:
HP650 - 113k
ATIV Book 2 - 113k
Lenovo G500 - 125k
Aver V5-132P - 142k
Acer Aspire E1-472 - 145k
ASUS VivoBook S200E - 145k (ez van rózsaszínben is, fuckyeah! :D)
Samsung ATIV Book 4 - 152k
Samsung ATIV Book 5 - 234k

Ezek az árak valszeg pontatlanok, mert itt nincs feltüntetve, hogy melyik csomag mellé milyen árak vannak.

Második táblázat: (pontos árakkal)
HP650 - 80k
Samsung NP350V5C - 100k
ASUS Zenbook UX32A - 205k
ASUS K55A - 130k
Lenovo G580 - 100k
"Sony SVE1512E1E típusú W8" (WUT?) - 170k

Inkább a másodikból kéne választani.

ASUS K55A-ban tényleg i7-es Ivy Bridge van? Mert akkor azt hiszem el is dőlt.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7097) s3toraph válasza s3toraph (#7095) üzenetére


s3toraph
senior tag

Na szóval lehet nem voltam érthető: közben egy dell 3521-et is feltelepítettem, az van kész.
Az öcsém samsungja meg nem jó, azt tesztelem tovább. :B

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7098) Dell XPS válasza Oppenheimer (#7096) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Itt segítenek Neked: Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Üdv, Dell XPS

(#7099) Oppenheimer válasza Dell XPS (#7098) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ahh, abba a topikba akartam írni, amit linkeltél. Azt hittem ez az. :D Köszi!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#7100) s3toraph válasza s3toraph (#7097) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ubuntu -> dash -> disk -> self test -failed.
Ez a short, nyilván ez csak olvas. Az extended az milyen? MErt ha csak olvas, azt még elindítanám.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.