Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) tvamos válasza tatabánya (#7545) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat, jo lenne kiprobalni...

Dell XPS
"az ODD helyére beillesztett merevlemez... interface-ről nem boot-ol. (nincs vezérelve..)" Hat ez eleg nagy baj! En azt gondoltam, ez nem gond, ha az ott levo ODD-rol bootol.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7552) lajosx válasza MurdR (#7550) üzenetére


lajosx
őstag

de ha feltöltött is?

(#7553) tatabánya válasza TeeJay (#7548) üzenetére


tatabánya
senior tag

nem az hogy nem bootol, de a gép se indul el ha a dvd helyére hdd-t rakok még csak a bios se érem el, ugye csak a power led világit és áll az egész

(#7554) TeeJay válasza tatabánya (#7553) üzenetére


TeeJay
félisten

BIOS frissítés megvolt ugye? ha belépsz lekeresi az ODD-ben lévő meghajtót?
nekem is ilyen Raidsonic van de gond nélkül ment a laptopban, annyi egyedül hogy bootolni nem tudok róla ezért a vinyót kellett a keretbe rakni az SSD-t pedig a vinyó helyére
passzolok nálad mi lehet a baj akkor :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7555) tatabánya válasza TeeJay (#7554) üzenetére


tatabánya
senior tag

bios a legfrissebb acer oldaláról 5560 1.15 próbáltam seagate, hitachi hdd-t meg az ocz ssd-t, de egyikkel se hiába teljesen üresek csak áll a gép és világit mint a karácsonyfa :(
saját optikájával megy csak, meg ha üres az üres optibay bent van.

[ Szerkesztve ]

(#7556) Dell XPS válasza tatabánya (#7555) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ki tudnád próbálni egy másik laptopban is?

Üdv, Dell XPS

(#7557) banán007


banán007
tag

Sziasztok!

Honnan tudhatnám meg, hogy mennyi garancia van a laptopomra?
Sajnos már nem emlékszem, de érdekelne. A gép egy 1 éves HP Pavilion g6-1205eh, doboz megvan.

(#7558) tatabánya válasza Dell XPS (#7556) üzenetére


tatabánya
senior tag

sajnos nincs rá lehetőségem, kérdeztem kollégákat, de senki se akarja megbontani a gépét

(#7559) Dell XPS: igen azt írtam is, hogy usb-n keresztül a hozzá adott rackel működik

[ Szerkesztve ]

(#7559) Dell XPS válasza tatabánya (#7558) üzenetére


Dell XPS
veterán

Esetleg mobilrack-ént működik, felismeri?

(#7557) banán007: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7560) banán007 válasza Dell XPS (#7559) üzenetére


banán007
tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#7561) TeeJay válasza Dell XPS (#7556) üzenetére


TeeJay
félisten

nem kell másik laptop
a műanyag rack-be berakja a vinyót azt pedig a külső fém ODD USB-s házba és USB-n ki tudja próbálni elindul-e majd a vinyó

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7562) Vanekvanek


Vanekvanek
csendes tag

Sziasztok!
Biztos volt már, de nem találom a választ a problémámra, szóval előre is bocs.
MSI wind notbookon lévő wlan (Realtec) nem lát semmilyen elérhető wifit. Főleg az enyémet itthon, pont mellette. Minden más kütyü (telefon, másik laptop, macska) veszi a jelet onnan. A házban lévő többi routert sem látja.
Driver frissítve, törölve, frissítve: semmi.
A kérdésem pedig: ez kártya hiba, beállítási probléma? Mi a helyes beállítás?
Ha nem itt kaphatok választ a gondomra, kérlek irányítsatok a megfelelő topikhoz.

(#7563) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv szakik!

Adott egy Acer Aspire 5552 noti. Egyik naptól a másikra (ismerős elmondása szerint) nem működött a wifi.

Eszközkezelő így néz ki: pic

Próbáltam drivert firssíteni már. Csökkentett módban sem megy. A Sárgás eszközöket semmilyen módon nem tudom működésre bírni. Nem normális dolog ez szerintem. Hálózatnál az adapterbeállításoknál nincs egy adapter sem. Tehát mintha nem lenne hálózati eszköz. FN+F3 gombbal lehetne elvileg ki be kapcsolni de semmi változás nem történik.... Valaki találkozott már ilyen gonddal? Javaslat esetleg? :(
Köszönöm előre is! :R

Tomikapc

(#7564) lajosx


lajosx
őstag

szisztok!

Ha a noti töltőn van, és 100% feltöltött akkor már az akksit használja? Vagy hogy működik ez? ha bizonyos ideig merül utána bekapcsol a töltés? Ha így lenne azt meglehet csinálni hogy ha töltőn van akkor ne használja az akksit?

köszi a választ.

vagy akksi nélkül használjam?mert igazából sokat fix helyen lesz és az akksi élettartamát szeretném növelni.

[ Szerkesztve ]

(#7565) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok
Nemreg telepitettem egy lenovo b590-es notira a win7et, most meg egy lenovo g580-ra telepitem es a particiok resznelvan egy system reserved partition msr. Ez mi az?
A b590-nel csak egy sima system reserved particio volt pluszba, a g580-nal is megvolt ugyan az de msot van pluszba egy ilyen masik is, ahol zaroljelbe irja hogy msr.
Ez egesz pontosan mit is jelent? Lehet torolni? Olvastam valamit rola de nem ertem.
The MSR is used on UEFI/GPT systems, to support software components that formerly used hidden sectors.
Akkor mi az UEFI/GPT rendszer? Miben kulonbozik a ket laptop most?
Koszi

(#7566) Dell XPS válasza tatabánya (#7558) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sorry, átugrottam rajta. Az lett volna az igazi, ha ki tudtad volna próbálni másik laptopban is, de megírtad. Valami elektronika problémára gondolok, ami miatt nem lefagy a gép (nem tetszik neki.), mert ugyanazon a SATA Busz-on kommunikálnak, ergo mindegy, hogy ODD vagy HDD van csatlakoztatva az interface-re. Beszéltem ezzel foglalkozó kollégával (régóta árulja, stb.), az Ő tapasztalata, hogy van amikor másik Optibay-t is próbálni egyes gépeknél a siker érdekében. (inkompatibilitás)

Üdv, Dell XPS

(#7567) Dell XPS válasza Vanekvanek (#7562) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet WiFi kártya és beállítás probléma is. Driver csere után elvileg azonnal jó (automatikus) a beállítás, így működnie kellene, azaz látni a hálózatokat, amennyiben a Win konfigurálja jelerősség mellett.

Üdv, Dell XPS

(#7568) NEMO1968 válasza Vanekvanek (#7562) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Kapcsold ki a WiFi adaptert,utána próbáld meg eszközkezelőben letiltani a LAN kártyát.
Restart után kapcsold be a WiFi-t,és meglátjuk mi lesz.
B.nőm LENOVO-ja produkált egyszer hasonlót,és ez volt a megoldás,azóta sem jött elő a hiba.
Olyan volt,mintha összeakadt volna a 2 kártya.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7569) Dell XPS válasza NEMO1968 (#7568) üzenetére


Dell XPS
veterán

Van egy érzésem, hogy nincs is bekapcsolva..

Üdv, Dell XPS

(#7570) tatabánya válasza Dell XPS (#7566) üzenetére


tatabánya
senior tag

ez a kompatibilitás érdekes, mert belenézve semmi mást nem látok mint vezetékezest, csatik összekötese... remélem azért a későbbiekben tudom majd használni másik notinal

(#7571) NEMO1968 válasza Dell XPS (#7569) üzenetére


NEMO1968
őstag

Lehetséges az is,de az én esetem megtörtént.
Bekapcsolt WiFi mellett a restart sem segített addig,míg men tiltottam a LAN-t.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7572) Nudlee válasza tikshow (#7528) üzenetére


Nudlee
aktív tag

tikshow: köszi az infót a személyes tapasztalatról.

Dell XPS: igen, mi is néztük, hogy árulták i5 -el is. Vajon a hűtés ugyan az lehet? Mind három procinak hasonló a TDP -je. SSD már van a gépbe. Köszi a segítséget.

Thunderzolee: rendben, köszi a tanácsot.

(#7573) Dell XPS válasza tatabánya (#7570) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem is az volt, eddig csak esztétikai problémákról hallottam, de el tudom képzelni sajnos, főleg, hogy így megfagyassza a laptopot. Mivel elég sok darabot elad belőle, nyilván nála még több tapasztalat gyűlik össze. Remélem én is!

(#7571) NEMO1968: Nem is vitatom és nagyon tanulságos, csak amikor leírtam, már eszembe jutott, hogy miért nem kérdeztem rá elsőre. Általában mindig a mélyre megyünk és a legegyszerűbb a megoldás.

(#7572) Nudlee: Igen a heatpipe ugyanaz, de hiába egyező a fogyasztás (TDP), egy kicsivel jobban fog melegedni, erre számítsatok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7574) embe


embe
nagyúr

Hali!
Nemrég telepítettem a haver Toshiba laposát. Használta utána, minden rendben volt vele. Csak a bios kiírta, hogy az alaplapi elem lemerült. Mondtam cseréltesse ki, azt nem vállaltam be.
Amikor visszakapta azt tapasztalta, hogy a kijelző ilyen kékes árnyalatú, illetve a jobb oldalán, mint az egyik fotón is látható "elmosódás" látható. Hiába telepítettem a vga drivert újra az eredmény nem változott.
Aki az elemet cserélte benne, azt mondta a havernak, hogy elég gány "volt" a belseje.
Amikor nálam volt, illetve előtte semmi ilyet nem produkált, illetve akkor sem, amikor visszaadtam. Csak az elemcsere után. Bár az állítólagos elemcsere után is elfelejtette a bios beállítást ( dátum, idő )
Véleményem szerint valami hardveres hibát okozott az aki az elemet cserélte ki.
Szerintetek?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7575) Dell XPS válasza embe (#7574) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Melyik Toshiba? Külső monitoron nézted? Mit jelent az, hogy gány' volt, neki ki kellett takarítani, pasztázni? MXM-es a VGA? CMOS Battery nem szokta a rendszeridőt elfelejteni, ha előtte ellenőrizve 3 - 3.3V !

(#7563) Tomikapc: találkoztam hasonlóval, volt, hogy újra kellett telepítenem mire újból lett kapcsolat. Próbáld megnézni live Linux alatt, hogy ott felismeri esetleg a rendszer és működőképes-e.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7576) Tomikapc válasza Dell XPS (#7575) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Köszi a választ! Linux alatt megy... Már nagyon reinstall felé hajlok. Azóta kiderült, hogy ez a gond. Írtam is másik topikba: [link]

Tomikapc

(#7577) embe válasza Dell XPS (#7575) üzenetére


embe
nagyúr

Toshiba Satellite L40-14H
Igen, külső monitorral minden ok, a kép-színek rendben. Ha lemerült az elem, akkor elfelejti nem? Mert az is írta ki boot közben, hogy "CMOS battery low"
Gány: állítólag letöredezett cuccok (???) valami ilyesmit mondtak.
Intel GL960/GM965

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7578) Dell XPS válasza embe (#7577) üzenetére


Dell XPS
veterán

Közben ránéztem a CMOS cseréjére a hardver probléma végett, de az nem jár nagy veszéllyel. Esetleg a monitor fedelet mozgatva (le-fel, picit tekergetve), észlelsz változást? Igen, ha lemerülőben van, akkor ezt írja ki, de ha ki van cserélve (ami jó is), akkor nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7579) szpal17 válasza embe (#7574) üzenetére


szpal17
őstag

Ebbe a kijelzőbe belefolyt valami... Az a folt nagyon úgy néz ki. Elem csere után pedig nem kéne battery low-ot kiírnia...
Nem lehet, hogy az emberünk volt gány az egészhez?

(#7580) embe válasza szpal17 (#7579) üzenetére


embe
nagyúr

"Nem lehet, hogy az emberünk volt gány az egészhez?" - szerintem is.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7581) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Laptopba vennék ismerősömnek WWAN HSDPA 3G kártyát, hogy tudjon mobilnetezni (SIM-foglalat már van). Az a kérdésem, hogy érdemes 7,1 mbit/sec-es kártyát venni, vagy elég a 3,1? Nem tudom, milyen mobilnetet használ... Nem tudom, manapság magyar hálózaton ezt kihasználhatjuk-e.

(#7582) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok
Miert van az hogy device managerben amikor drivereket akarok instalalni automatikusan ugy hogy a windows keresse meg online, akkor egy pillanat alatt kiirja hogy nem talalt semmit?
Az automatikus frissitesek windowsban ki vannak kapcsolva/

(#7583) szpal17 válasza bedohazi (#7582) üzenetére


szpal17
őstag

Milyen eszközt szeretnél installálni? Nem minden eszközt ismer a win 7, win 8 sem. Gondolom az internet be van kapcsolva a gépen :DDD

(#7584) MurdR válasza embe (#7574) üzenetére


MurdR
veterán

Az tipikusan beázott display.
Tessék visszavinni az illetőnek, és egy füles kísíetében csináljon vele valamit.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#7585) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Sziasztok!

Gyors kérdés : macbook pro-ba (2012 mid ) ddr 1333 cl9 vagy ddr3 1600 cl 11 ? mindkettő 2x8gb kit

-woody-

(#7586) Dell XPS válasza kalapacsolok (#7581) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Én 7,1 mbit/sec-es használok, de az szerintem el kell manapság.

Üdv, Dell XPS

(#7587) Impressa válasza |DavidWoody| (#7585) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
1333 cl9 is bőven jó lesz bele. A kettő között nem fogsz tapasztalni érdemi különbséget. Az 1600-ast is beleteheted, de lehet 1333 fog futni, így meg kár lenne több pénzt kiadni értük.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7588) |DavidWoody| válasza Impressa (#7587) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Köszönöm!

-woody-

(#7589) tatabánya válasza Dell XPS (#7573) üzenetére


tatabánya
senior tag

új fejlemény, hogy bebootolt windows alatt ha benyomom felismeri látja, de ezt eddig nem akartam csinálni, újraindítás és a benthagyott optibayel már nem indul... minden indítás előtt ki kell húznom majd vissza ha már felállt az oprendszer :(((

(#7590) Dell XPS válasza tatabánya (#7589) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát ez nagyon nem normális és úgy gondolom, hogy talán magyarázza is a problémát. Remélem ki tudod cserélni!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7591) Catcho


Catcho
csendes tag

Hello,

Egy Samsung NP350V5C-S06HU laptopom van.
Eddig jól működött Windows 7 ultimate-el, de egy két- három hete a következőket tapasztalom.
Samsung splash screen-l megáll.
Ha F10-t megnyomom, akkor a listából kiválaszthatom, hogy miről bootoljon.
Miért akad meg a splash screen-nél? Miért csak boot override-l indul el?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#7592) Mantin


Mantin
aktív tag

Sziasztok!
Kellene egy kicsi segítég: Toshiba satellite c660-1ml típusú géphez egy wi-fi drivert szeretnék találni de nem jártam sikerrel. Gondoltam talán ti tudtuk segíteni. Win 7 32 bit van a gépen

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#7593) TeeJay válasza tatabánya (#7589) üzenetére


TeeJay
félisten

nem lehet hogy a boot menüben előrébb van sorolva az ODD mint a fő HDD?
mert most az ODD helyére tettél te egy rack-et amiben sehogy sem fog bootolni a gép
az legyen a boot sorend hogy fő HDD majd minden egyéb
nekem is úgy van a laptopon mivel onnantól megszűnik az optikai meghajtó és szerintem azt keresheti induláskor

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7594) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.Kellene nekem egy lenovo notira 1db billentyű nem tudjátok hol lehet rendelni?venni? Köszi

(#7595) tatabánya válasza TeeJay (#7593) üzenetére


tatabánya
senior tag

mindig a második helyen volt, leraktam legutolsónak, de így se akar menni vele. tényleg remélem, hogy a jövőben egy másik notihoz jó lesz, mert ez így szívás volt...

köszönöm, hogy próbáltatok segíteni!

(#7596) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

HP Pavilon G6 laptop fedlapjának leszedéséhez milyen méretű csillagcsavarhúzó kell? Nincs nálam a gép, így látatlanban kellene megvennem a megfelelő csavarhúzót: Vatera

(#7597) NEMO1968 válasza Dell XPS (#7573) üzenetére


NEMO1968
őstag

Bocsi,most hogy nézem fogalmazhattam volna másképp is.
Így kicsit bántóra sikeredett.
Viszont nem tudom lehetséges-e egyáltalán ilyesmi,vagy egyszerűen csak mázlim volt.
Nem próbáltam meg újra visszakapcsolni a LAN-t.
Én arra tippelek,hogy a LAN és a WiFi együtt kereste a netet,és ebből lett valami gubanc.
Viszont azóta gond nélkül indul a masina.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7598) Ruszki válasza Vodar (#7596) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ha jól értelmezem ebben TORX T8-ast ír!De hátha jön aki már szedet szét ilyet és majd ő pontosít!

De itt a videóban phillips(csillag) csavarhúzót használ!Szerintem a #0-ast használ!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7599) Vodar válasza Ruszki (#7598) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem értek ezekhez a jelölésekhez. Az mit jelent, hogy #0? Ha ilyet kérek a Praktikerben, hogy keressem/kérjem?

Ja de nem másmilyen csavar van a HDD külső burkolatán, mint a notebook fedlapján?

[ Szerkesztve ]

(#7600) tatabánya válasza Vodar (#7599) üzenetére


tatabánya
senior tag

nem tudom mennyit akarod használni de ha szettbe veszed olcsóbb, beszerzel torxot és csillagot is amikkel szinte bármit szétszedsz otthon

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.