Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Dell XPS válasza Dominiator (#8850) üzenetére


Dell XPS
veterán

HDD -ét mielőtt beleraktad állítottál valamit a BIOS ban? Legacy USB, Fast -Boot ? Miről boot -olnál, ha eltávolítod, akkor is ugyan ez?

Üdv, Dell XPS

(#8852) Dominiator válasza Dell XPS (#8851) üzenetére


Dominiator
aktív tag

Ha kiveszem akkor is ez. Amúgy se ìr ki semmit semmi lehetőséget, gombot nem mutat. Nem állitottam semmit

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#8853) Dell XPS válasza Dominiator (#8852) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gondolom pendrive -ról telepítenél, ezért a beállítások: Legacy enebled, Fast -Boot disabled, itt ha nem kapcsolod ki, akkor nem is látja az eszközt. Még egy kérdés: milyen OS -t telepítenél, ill. mi volt a merevlemezen?

Üdv, Dell XPS

(#8854) Dominiator válasza Dell XPS (#8853) üzenetére


Dominiator
aktív tag

Win 7lenne és a hdd frissen van formázva

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#8855) Dell XPS válasza Dominiator (#8854) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs más tippem így éjszakára, kivenném még egyszer a merevlemezt, BIOS beállítások és próba. Hihetetlen, hogy "DEL" gombra (nyomva tartva) nem engedi a Utility Setup menüt..

Üdv, Dell XPS

(#8856) Dominiator válasza Dell XPS (#8855) üzenetére


Dominiator
aktív tag

Megpróbálom:)

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#8857) zolee5016


zolee5016
őstag

Sziasztok...Toshiba l500
Nagyon jól teljesített ez a ketyere idáig.Igazából nincs komoly baja most sem,csak egyik napról a másikra a betöltési idő 20-30 mp-ről felment kb 2 percre....Winyója az eredeti meghalt,most egy WD 360gb van benne...
Winyót kivettem,kitakaritottam ahol hozzáfértem de semmi változás...HDD sentinelem van! Vásárolt licences,de hibát nem jelez....
Ezzel egyetemben a gép ,bár a nyár elmúlt érzésem(és aida)szerint is melegebb mint eddig.....
Tanács? ötlet?
Előre is köszi.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#8858) t1


t1
addikt

Sziasztok!

A gépem:
Acer 5552g: Phenom X3 N850, 4GB DDR3, ATI HD 5650 stb...
Olyan kérdésem lenne, hogy tegnap reggel rendesen leállítottam a gépemet, ma reggel bekapcsolnám és semmi, világít a bekapcsoló gomb, de se a saját kijelzőn se monitoron nem ad képet. Megpróbálkoztam azzal, hogy kiszedtem a memóriákat egyesével is beraktam őket de sehogysem adott képet. Találkozott már valaki hasonlóval illetve a hibajelenség milyen egység meghibásodására utalhat? Sajnos a gépre nincsen már garancia....

(#8859) NEMO1968 válasza zolee5016 (#8857) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
ViseDisc Cleenerrel törölsz minden sütit,gyorsítótárat,hulladékot(én ezt használom)
A WIN lemezkarbantartóját is lefuttathatod.
Töredezettségmentesítés(próbálni elég a WIN-es)
Meglátjuk mit mutat. ;)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8860) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Ismerős laptopja éjjel magától bekapcsol. Mitől lehet ez? Kijelző lehajtásával hagyja magára a gépet éjszakára.

Esetleg rossz táp?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8861) Dell XPS válasza somasz (#8860) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kikapcsolt állapotban vagy Sleep-módban?

(#8858) t1: nézd meg még; HDD, akku, memória modul nélkül is (ha jó az alaplap jelezni fog (!), és ha nem tapasztalsz változást, akkor szerviz lesz sajnos.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8862) t1 válasza Dell XPS (#8861) üzenetére


t1
addikt

Milyen jelzésre számítsak? :)

(#8863) Dell XPS válasza t1 (#8862) üzenetére


Dell XPS
veterán

Arra gondoltam, ha elindulna, akkor sípolni fog a hiányzó memória modulok miatt. Még az ODD -t is vedd ki légy szíves!

Üdv, Dell XPS

(#8864) t1 válasza Dell XPS (#8863) üzenetére


t1
addikt

Ennyire nem akarom szétszedni :B de nem sípol ramok nélkül..

(#8865) Dell XPS válasza t1 (#8864) üzenetére


Dell XPS
veterán

Értem. Ezt az ellenőrzést felszoktuk ajánlani, mert a perifériákon lévő eszközök okozhatnak ilyen hibajelenséget kevés százalékban. Elsőre nagyon alaplap hibásnak tűnik, de a szerviz pontosít majd, ha utóbbiban kérsz segítséget, akkor tudok segíteni privátban.

Üdv, Dell XPS

(#8866) albi31 válasza Dell XPS (#8865) üzenetére


albi31
senior tag

az újabb gépek már nem szólnak ha nincs benne memória,az sajnos alaplap hiba lesz,főleg ha sosem volt kitakarítva,hihetetlen hogy eladásnál a jól képzett eladók erre az apró dologra ne hívják fel a vásárló figyelmét,kb 1percbe telne!

(#8867) tariattila válasza Dell XPS (#8844) üzenetére


tariattila
veterán

:B őő izé... megoldódott a dolog...
(gyerkőc játszott rajta így nem láttam/hallottam az akku merülés figyelmeztetéseket)
odanéztem én és be is volt dugva ...de nem érintkezett... ma vettem észre mikor ki akartam húzni :DDD )

ez jó volt arra, hogy kiderüljön, hogy nem kivehető az akksija... már csak az nem tiszta, hogy ez mire jó...

(#8868) Impressa válasza randras (#8848) üzenetére


Impressa
őstag

Gyanus a dolog, valószínű táp problémád van az alaplapon, vagy lecsökken a feszültság, vagy kevés áramot tud biztosítani az eszközöknek. Ez már sajnos szervizes történet. Azt már neked kell tudnod, hogy mindent helyrerakatsz benne( ebben is tudok,/tudunk segíteni), vagy esetleg váltasz egy fiatalabb modellre. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8869) randras válasza Impressa (#8868) üzenetére


randras
veterán

Hát... ez az apróság elég apróság ahhoz, hogy el tudjam hanyagolni. Persze lehet ennek is köze van ahhoz, hogy max. 5 percig tudok futtatni jobb grafikájú játékokat, aztán kikapcsol a gép. :(

(#8870) Impressa válasza randras (#8869) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos ez a túlmelegedés miatt van, ami szépen sorjában leamortizálja a géped többi alkatrészét is. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8871) Dell XPS válasza tariattila (#8867) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ennyit az alaplap cseréről.... :D :DDD

Ismerős történet; nem vették észre, hogy a hosszabbító kapcsolójára a "gyerkőc" rálépett, és mivel az akku csontra merült, így hasonlóképpen nem kapcsolt be még tápról sem, pedig lebontottuk teljesen a gépet..

Üdv, Dell XPS

(#8872) randras válasza Impressa (#8870) üzenetére


randras
veterán

Időben kellett volna lépni, de ahhoz meg pénz kell. :(

(#8873) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba L500 1-eq laptopom. Elég régi jószág már. 1 éve vettem bele SSD-t h kicsit gyorsítsam, viszont pl ha netezek, youtube video megy és lépegetek más weblapokra akkor szaggat a video végig be van töltve tehát nem a sávszél kevés. Memória kevés lenne benne, most 2 giga van benne, v régi a gép ennyit tud, v szar a chrome amivel netezek.

Köszönöm!

(#8874) donjohnson válasza szonti (#8873) üzenetére


donjohnson
addikt

a 2 giga memória biztos, hogy nem kevés netezéshez. videokártya driver legfrissebb az intel oldaláról? mert a hardveres gyorsítás sokat dobhat rajta. esetleg próbáld meg másik böngészővel, firefox-szal.
pentium t4300-as proci van benne egyébként?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8875) szonti válasza donjohnson (#8874) üzenetére


szonti
aktív tag

Driverek frissek, T4300 as proci van benne, chromot már megszoktam. Akkor fölös bele vennem memóriát?

(#8876) donjohnson válasza szonti (#8875) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, teljesen felesleges. attól nem fog megszűnni a youtube videók akadozása. cpu kihasználtság hány százalékos a feladatkezelőben, amikor netezel+youtube-ozol?

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8877) cut


cut
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy asus g75 s laptopom, újra kartam huzni a windowst, és az istenért sem bootolt be a win lemezről. Akár mit állitottam be elsődlegesnek. Mivel nem sokszor telepítettem a laptopra win7 et, ezért gondoltam, a biosba nyomok egy deafult resetet, erre újra indul a gép és nincs kép a kijelzőn.
Mitől lehet ez és hogy tudom orvosolni?

Válaszokat előre köszi. :R

134 piros pötty :)

(#8878) somasz válasza Dell XPS (#8861) üzenetére


somasz
addikt

No szóval, sleep mód, és be volt dugva külső hangkártya. Kihúzta éjjelre, de ismét felébredt a gép. További tippek?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8879) syC


syC
addikt

Üdv!

Intel Core Duo T2050 1.6 GHz / Intel 945GM / 1 x 512 MB DDR2 ( single ch) / Intel GMA 950-es képességű masinára érdemes tenni win 7-est? Az az érzésem, hogy nem kellene erőltetni és inkább XP-t, de gondoltam meghallgatok pár véleményt!

:R

(#8880) Kbali válasza syC (#8879) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha a memóriát feltolod 2 gigára, akkor lehet, de meg kellene nézni a driver támogatottságot is.

(#8881) syC válasza Kbali (#8880) üzenetére


syC
addikt

Bővíteni nem áll módomban. Szóval ez egy 'nem' szavazat volt :)

(#8882) Dell XPS válasza somasz (#8878) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi! Ahogy beszéltük Sleep módban külső és hálózati eszközök is ébreszthetik a számítógépet (USB -és egér), illetve ütemezett feladatok, programok (update), esetleg BIOS beállítás is. Energiagazdálkodásban kellene kutakodni (kivenni a pipát és felébresztési időzítők engedélyezése), és ha van gyári alkalmazás is extraként, akkor ott is át kell nézni a beállításokat. Segíthet még az eseménynapló is, hogy milyen alkalmazás kezdeményezi az "ébredést".

(#8881) syC: Szvsz akkor inkább az XP és azt is óvatosan, mert pl. egy vírusirtó - spyware letöltésével már csak virtuális memóriából dolgozik a gép.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8883) maross


maross
veterán

Hello. Hasonlo gepet szeretnek, jobb kijelzovel, minel olcsobban meguszni :). 8g, jo videokartya fontos (autocad), 2kg jo lenne - noi tulajnak lesz, es az se baj ha ilyen csodalatosan szep :). Ez a gep 145-150k korul mozog, ha nem 1368as lenne a kijelzoje, hanem 1680as, neadjisten fullhd, tokeletes lenne. Tudtok valamit ajanlani?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#8884) Kbali válasza syC (#8881) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ahogy a tanult kolléga is mondja, ez a konfig 512 mega ram-mal még éppen az élhető kategória, ha XP-t kap.
Kb ugyanilyet adtam sógornőmnek (abban 1 giga ram van), napi netezéshez, skype-hoz még éppen elég, de nem gyors.

(#8885) albi31 válasza maross (#8883) üzenetére


albi31
senior tag

amit ti kerestek az business kategória,és annyi pénzért max 2-3éves gépet kaptok(IBM Lenovo T510,520,stb.....vagy némelyik Latitude a DELL-től!!)

arról nem is beszélve,hogy az a Samsung full műanyag(ezért is csak 2kg),és erről nem is beszélve:3 Cellás (43 Wh)!!! :F

[ Szerkesztve ]

(#8886) albi31 válasza albi31 (#8885) üzenetére


albi31
senior tag

javítva:IBM Lenovo W510-s jó csak,mert a többi Intel VGA-s,az meg kevés CAD-hez!..és ahogy írtam,néhány Latitude!

(#8887) maross válasza albi31 (#8885) üzenetére


maross
veterán

Egy szoval se mondtam, hogy ennyi penzerrt, csak azt mondtam, hogy szeretnem minel olcsobban meguszni. Nekem ilyen laptopom van fel eve, muanyag-nem muanyag, teljesen elegedett vagyok vele. Akksit nem neztem mikor vettem,de bir 3-4 orat, es az eleg is, koszonom szepen :).

Ez van mint jelolt, de igazabol 200k-bol kene kijonni. 1600x900as kijelzo eleg.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#8888) szonti válasza donjohnson (#8876) üzenetére


szonti
aktív tag

Netezésnél amíg betölti az új oldalakat 98% körüli CPU használatot ír és 93% körüli memóriahasználatot, ha betöltött az oldal akkor visszaáll olyan 75% körülre a CPU használat.

(#8889) donjohnson válasza szonti (#8888) üzenetére


donjohnson
addikt

az igen! :Y
ezek szerint alulbecsültem, a netezési szokásaid... akkor mégis kevés a 2 giga ram. viszont nem mondom biztosra, hogy memóriabővítés után megszűnne a problémád, főleg ha sok flash tartalmú oldalt nézel. ha teheted, akkor inkább cseréld egy erősebb gépre.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8890) szonti válasza donjohnson (#8889) üzenetére


szonti
aktív tag

Annyira nem extrém a gép használata, egy winamp megy háttérben, meg a chrome max 2-3 böngésző füllel, youtube, origo, esetleg facebook, meg más híroldalak, sztem ez egyáltalán nem extrém. Aztán ha 1 böngészőfülben új oldalt nyitok meg ilyen értékeket ad. Új gépre nem akarok költeni, alapvetően ennek sincs semmi baja.

(#8891) Bora1991


Bora1991
csendes tag

Hello

tudnátok ajánlani egy jó külső író olvasó max keret 10k és egy asus X402C

(#8892) Kbali válasza szonti (#8890) üzenetére


Kbali
nagyúr

A youtube egyre többet zabál mind processzorból, mind memóriából. A chrome magában is képes többszáz megát megenni.
Sajna a weboldalak fejlesztői már nem törekednek arra, mint az internet hőskorában, hogy egy-egy oldal ne legyen túl nagy. Abból indulnak ki, hogy mostmár bika gépek vannak, meg van sávszélesség. :(

(#8893) albi31 válasza Kbali (#8892) üzenetére


albi31
senior tag

sajnos így ahogy mondod,és a játékokra is kb ugyan ez a hozzáállás!

(#8894) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Sziasztok. Van egy két éves [ASUS K53SC-SX073D] laposom.
A kérdésem az volna, hogy ennek a szériának vannak erősebb procival szerelt gépei is, mint pl az [Asus K53SC-SX017D], ami intel i5 procival került forgalomba. Első ránézésre az adatok, vidkari, minden megegyezik. Szerintetek belerakhatok egy ilyen procit, ha tudok venni?
Előre is köszi, üdv:
-Sun-
:R

as good as it gets

(#8895) pixelblondie válasza pixelblondie (#8894) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

bocsi ,most néztem a specben nincs benne, milyen procija is van igazából jelenleg:
Intel Pentium DualCore B940 - 2,00GHz / 2MB Cache / 35W

as good as it gets

(#8896) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
MSI GX 720 laptop gyári konfiggal.
Fura hibája volt.
Bekapcsoláskor venti,vinyó pörög,de még a BIOS-ig sem jut el.
Kibelezés után(táp lehúz,akksi kivesz,vinyó kivesz,1ik RAM kivesz,közben indítási próbák)a maradék RAM-al életre kelt a gép.
Ezután RAM csere-bere1ik RAM mindkét slot,másik RAM stb. közben sem volt gond.
Cucc visszapakol,és azóta is gond nélkül megy a masina.
Szerintetek mi volt ez?
Lehet számítani komolyabb hibára?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8897) MurdR válasza NEMO1968 (#8896) üzenetére


MurdR
veterán

Ezt így nem lehet megmondani, egy tisztítás nem árthat néha-néha nekik. Nekem is volt u.ilyen esetem mint Neked, és az a lapos (P3 1GHz) a mai napig megy Édesanyáméknál ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#8898) babferi


babferi
tag

Hello Sracok . Adva van egy Fujitsu AH532 GFX laptop , amiben van egy GT620M vga , ill. a proci reven (i3 3110M) egy Intel HD4000 is. Arra lennek kivancsi , hogy ez igy nyujt e tobblet grafikus teljesitmeny mintha csak a 620M lenne magaban ?

[ Szerkesztve ]

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#8899) Impressa válasza NEMO1968 (#8896) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nemrég én is ilyen hibába futottam bele keresztmamámék gépénél, és a vinyó ki-be helyezésével megoldódott a problémám. Se előtte, se azóta nem volt ilyen gondja. Szóval szerintem egyelőre ne foglalkozz vele. Én sem jöttem rá mi okozhatta a hibát - a HDD kábele sem volt lecsúszva, és még kontakthiba sem volt .

babferi minimális a tesztek alapján mért eredmény/teljesítmény a két grafikus kártya között.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8900) NEMO1968 válasza MurdR (#8897) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi!
Remélem akkor a legjobbakat.
Szomszéd hozta át falfehéren :D .
Azóta nyüstöljük,eddig még nem volt gond vele. ;]

Neked is köszi impressa.
Akkor bízunk benne hogy nem chipset,GPU,miegyéb rosszalkodik :K .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.