Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Proky


Proky
senior tag

Segítsetek pls, Régi Fuji Amilio laptopom meghalt, Ati X1400-as VGA megadta magát. Ebayen illetve aliexpress találtam ezeket, ezek komplett vga-k, vagy csak részei?

[ Szerkesztve ]

(#7952) demars


demars
addikt

Üdv mindenkinek!

Utángyártott laptoptöltőkről mi a véleményetek... került hozzám egy Gericom supersonic force P53IN4-es noti, sajnos töltő nélkül!
Akku nullán van, ki sem tudom próbálni!
Alul olvasható: output:19-20 V , 4,5 - 4,74 A , 90 W
Ilyen paraméterekkel rendelkező töltőt használhatok nyugodtan ( rendelnem kell) vagy inkább keressek gyárit...?
Tudtok ajánlani olyan boltot, ahol normális áron lehet kapni töltőket?

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#7953) mindthecrap válasza Dell XPS (#7950) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

igazából az eladás volt az eredeti döntés, mert a mostani melóhelyemre már nem hordom a laptopot elég lenne helyette egy erős PC itthonra. de tettem egy halovány próbát a proci dologgal... digitális fotó és videófeldolgozáshoz kéne valami erősebb vas, persze nem számítok csodákra meg két perc alatt lerenderelt fullhd videókra, de most nagyon nyögvenyelősek ezek a dolgok.

plusz egy két játék is van ami most a laposon még épphogy elmegy az élvezhetőség határán, de jobb lenne normális grafikán lag nélkül játszani (nyilván a PC-ben a vga-t is erősebbet vennék)

[ Szerkesztve ]

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#7954) Dell XPS válasza Proky (#7951) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez maga a VGA chip, ami integrálva van az alaplapra. - Miből gondolod, hogy cserélni kellene mindenképpen?

Üdv, Dell XPS

(#7955) Proky válasza Dell XPS (#7954) üzenetére


Proky
senior tag

Szia

Nekem egy különálló ATi Radeon X1400-as videokártyára lenne szükségem egy laptophoz, de közben a VGA-s topicban már tájékoztattak hogy a hirdetésekben BGA tokozású alkatrészek szerepelnek, nem komplett vga-k. Nem gondolom, tudom hogy az szállt el újra, egyszer már volt melegítve, akkor 6 hónapig ment még, mostanra viszont nincs meg az a kapcsolat.

(#7956) Dell XPS válasza Proky (#7955) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elsőre nem értettem, hogy mit szeretnél a VGA chip-el, de ha cserélhető (MXM-es) videokártyára lenne szükséged, akkor Nála megtalálod és Ő megbízható forrás.

Volt olyan személy, aki maga szerezte be az eBay-ről és úgy ment BGA szervizbe..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7957) Proky válasza Dell XPS (#7956) üzenetére


Proky
senior tag

Köszi a segítséget, felveszem a kapcsolatot a "kollégával"

(#7958) Dell XPS válasza demars (#7952) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A géphez tökéletesen megfelelő, de elképzelhető, hogy használthoz is hozzájutnál, ugyanis több típusnak is egyeznek a paraméterei (19V 4.74A 90W - HP, DELL, ACER).- eredeti, gyári adaptert nem igen találni, esetleg eBay. Pontos adatot nem találtam a tápcsatlakozóról, de a képek alapján egyezőnek tűnik a felsoroltakkal (2.5 x 5.5). Amennyiben ki tudod próbálni, akkor itt tudsz használt adapterek után érdeklődni kedvező áron, illetve utángyártott típusok kaphatóak az alábbi linken is.

Üdv, Dell XPS

(#7959) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Egy HP notebook a BIOS-ból futatott startup chek során az alábbi hibaüzenetet jelezte:
355w8-00000-232414-cnv94-10008-01
Azt írta ezzel keressem fel a www.hp.com/go/techcenter/startup oldalt, de itt nem igazán találtam semmilyen megoldást.
Előre is köszönet a segítségért! :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7960) artiny


artiny
őstag

Miert nem megy fel a video driver?
probalkoztam catalyst 13.4 és 13,1 set is. De nem jon elo a catalyst ujrainditas utan es meg mindig nem ment fel a driver.

ati mobility 5470,windows7 x64,hp g72

http://i.imgur.com/q9LGlTe.png

[ Szerkesztve ]

(#7961) atibuc válasza artiny (#7960) üzenetére


atibuc
tag

Akkor ez marad, próbáltad?

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#7962) djlacko8


djlacko8
csendes tag

Heló :)

Volna ez a toshiba notebook és egyik napról a másikra nem kapcsolt be.
Oda adtam egy ismerősömnek aki ért hozzá, és megálapitotta hogy a grafikus chippel van a baj
Ha bekapcsolom a gépet, akkor ledek világitanak, ventillátor zúg de se kép se hang, de ha hagyom a notebookot bemelegedni és már tök forró az egész , ez köbö 30 perc de mikor mennyi, na aztan elindul, van kep , és a venti is rakapcsol és lehuti egy-kettő, aztán már fut minden ahogy kell
Az lenne a kérdésem mit lehet ezzel csinalni? esetleg otthon is javitható ? vagy pontosan mi a baj amiért hidegen nem kapcsol be?

Remélem találok választ rá :) előre is köszi :)

LAcko

(#7963) tvamos válasza djlacko8 (#7962) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha igy teszed fel a kerdest, inkabb ne fogj hozza szerintem. Ujra kene forrasztani, ha bga, akkor eselytelen.
Szerelo kell neked. (Vagy a kuka.)
Es nekem is! Irjon mar egy privit, aki (tudja ki) javit csikozos kijelzot regi Dell laposon!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7964) DJ. Ru$y válasza tvamos (#7963) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mindkettőtöknek ment privát!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7965) tomek017


tomek017
tag

Basszus sikerült!!
Az itt leírtak alapján jártam el, és most már ki tudom választani az optikai meghajtót és merevlemezt is.
Asus logo ismét van, viszont win bootnál kékhalál. Újra kell rakni a rendszert :)
Mégis jól működik a legújabb bios? :U

(Secure boot control engedélyezve volt... )

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#7966) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, a P8600+Intel 4500MHD kombó lejátssza a fullhd filmeket? (nem BD-re gondolok, csak sima "netes", 15GB-os mkv-ra).

(#7967) artiny


artiny
őstag

Helo

Szerintetek ezek az ertekek rendben vannak, idaig tul melegedett a HP notebookom...tisztítás utan most ujbol megy a gep

10 percet jatszottam Call of Juarez Gunslinger, es most ennyire melegedett,szerintetek ez jok ezek az ertekek (vagy újra kéne pasztáznom is ?!?):

[ Szerkesztve ]

(#7968) pelenka35


pelenka35
őstag

Asus X550C ,hogy tudom beállítani a pendriveról való boot-olást ?

elméletileg beállítottam ,de nem onnan indul (win 8.1 telepítő van rajta )

Melyik dos paranccsal tudom kilistázni a meghajtok betűjeleit ?

Gamertag:Rob3rt75

(#7969) albi31 válasza artiny (#7967) üzenetére


albi31
senior tag

Ha jól értem,csak a porcicákat távolítottad el,de nem pasztáztad újra,GAP-pad-t nem cseréltél...látva a hőmérsékleteket,még a jó kategória,bár én a VGA-t(ez a lényegesebb)GPU-Z-vel mérem.

(#7970) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok!

Fujitsu x40 amilo pro v3405-höz keresek akkumulátort. Több fajta is jó bele, és ha igen milyen típusokat kereshetek?

Üdv,

adatfalo :))

www.adatfalodesign.hu

(#7971) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Lenovo G550 laptopom van, benne Mobile DualCore Intel Pentium T4300, 2100 MHz processzor.

Kérdésem, hogy ki fogom tudni simán cserélni a processzort, nem kell ügyeskedni vele? És ezek közül melyek azok, amivel már érezhető teljesítménynövekedést érhetek el?

http://ark.intel.com/products/35134/Intel-82GM45-Graphics-and-Memory-Controller-Hub

(#7972) Rivaul válasza Khelben (#7966) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem ilyen van s online 1080p zökkenőmentesen megy. Játékra egy xar az a kártya de ilyesmire azért még futja neki.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7973) Dell XPS válasza Vodar (#7971) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Biztos, hogy ez a chipset van benne?

Innen tudsz választani: Socket_P
Javaslat:
Core 2 Duo P8400 2,2Ghz 3MB!
Core 2 Duo P8600 2,4Ghz 3MB!
Core 2 Duo P8700 2,5Ghz 3MB
Core 2 Duo P8800 2,6Ghz 3MB

Ezek a processzorok csak 25W TDP-sek, ergo a fogyasztásuk miatt sokkal kevésbé melegszenek és mindezt jóval nagyobb teljesítmény mellett. Alul könnyedén hozzáférsz a cover leszedésével a heatpipe-hoz.

Üdv, Dell XPS

(#7974) Vodar válasza Dell XPS (#7973) üzenetére


Vodar
senior tag

Hol is tudom megnézni, hogy biztosan ez van-e benne? Melyik menüpontban van ez az AIDA-ban?

(#7975) Dell XPS válasza Vodar (#7974) üzenetére


Dell XPS
veterán

CPU-Z-vel nézd meg, a motherboard "fül" alatt olvasható pontosan.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7976) Vodar válasza Dell XPS (#7975) üzenetére


Vodar
senior tag

GL40 a chipset. Akkor?

(#7977) Dell XPS válasza Vodar (#7976) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor a PXXX-es processzorok kilőve és maradnak: FSB 800MHz

Core 2 Duo T7500 2,2Ghz 4MB L2 cache 800Mhz FSB 65nm
Core 2 Duo T7700 2,4Ghz 4MB L2 cache 800Mhz FSB 65nm
Core 2 Duo T7800 2,6Ghz 4MB L2 cache 800Mhz FSB 65nm

A T9300, T9500-as már erősen igénybe venné a hűtésrendszert és nem biztos, hogy normálisan, hibátlanul működne. Szerintem a fentiekből választva már léptél, ill. egy SSD-vel tovább növelheted a géped gyorsaságát, némi memória társaságában.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7978) Weaver


Weaver
senior tag

ezt a notit néztem ki megvételre:
[link]

minden okés,de Linux van telepítve rá. mi a helyzet ilyen esetben? simán lehet rá W7-et telepíteni? vagy jobb lenne inkább egy olyan gép, ami W7-re optimalizálva? vagy ez ilyen esezben nem számít?

(#7979) Dell XPS válasza Weaver (#7978) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezen mindkettő OS kiválóan működik, de ha nincs szándékodban megtartani a Linux-ot, akkor simán letörlöd róla. Mellé már nem könnyű telepíteni, kell hozzá némi ismeret (GRUB helyreállítása).

Üdv, Dell XPS

(#7980) DJ. Ru$y válasza Weaver (#7978) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez olyan, mintha a Linux helyett az lenne odaírva, hogy FreeDOS

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7981) Weaver


Weaver
senior tag

akkor a lényeg az, hogy simán mehet fel rá a W7 minden probléma nélkül. rendben, köszönöm!

(#7982) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#7959) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Erre nincs otletetek?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7983) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!

Volna némi problémám légyszíves vki segítsen,van egy HP Compaq 615-ös notebookom Win 8-al használom
és anno már április környékén Killhates alaplapi hiba miatt javította a gépem,és most hasonló probléma jelentkezik nálam minden indításnál ki írja,hogy PCI Controller Error,ezt miért csinálja a gépem?
Meglehet ezt szüntetni?

.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:Balázs

(#7984) Dell XPS válasza gordonfreemN (#7982) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha jól értelmezem, akkor ez egy generált azonosító, ami garanciakódot tartalmaz. Ez alapján fel kellene venni a kapcsolatot a HP-val, aki ez alapján tudják lokalizálni a pontos hibát és gondolom kezelni is.

Üdv, Dell XPS

(#7985) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok!

Van egy nagyon leharcolt MSI EX600X-em. A baloldali zsanér és műanyag rész teljesen szétszakadt, széttörött, egy jóideig ment a képernyő, viszont egy végzetes este rózsaszínes képernyő fogadott és lefagyott. Újraindítás után 6 kis képernyőben jelent meg a windows. Valószínűleg tönkrement a vga? A monitor kimenetbe is próbáltam monitort dugni, de nem adott képet sehogy, van bármi lehetőség, hogy életre lehessen kelteni?

www.adatfalodesign.hu

(#7986) whited


whited
addikt

sziasztok
ilyen ram való egy asus a3000be ugye?

[link]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7987) whited


whited
addikt

sziasztok
ha 1 xp telepítés kifagy a driver.cab-nál az azért van mert az xp-n nincs sata driver integrálva?
ha igen, ez azért furi mert abba a gépbe amibe akarom felrakni, IDE HDD van, vagy nem maga a hdd miatt kell a sata?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7988) Dell XPS válasza Kezdő Balázs (#7983) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

És ezután tovább lép és nincs problémád a géppel vagy itt megáll? Mióta van jelen a probléma? Memória bővítés, esetleg csere?

(#7985) adatfalo: " 6 kis képernyőben jelent meg a windows" GPU probléma, nem tudsz vele mit kezdeni!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7989) subset válasza Kezdő Balázs (#7983) üzenetére


subset
senior tag

Szia,

Sajnos elég rosszul fest amit a képernyőn látsz, ez megint "alaplap" hiba lesz. A déli híd vagy annak forrasztása, "rosszabb" esetben maga a nyák is lehet a ludas.

..én úgy értelmezem továbblép és be is tölt a rendszer...

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#7990) Kezdő Balázs válasza subset (#7989) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Neemár,ilyen nincs ez már biztos? :W :O

Üdv:Balázs

(#7991) subset válasza whited (#7986) üzenetére


subset
senior tag

Igen, ez való bele.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#7992) Kezdő Balázs válasza Dell XPS (#7988) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!

Igen ez után tovább lép és nincs probléma,semmi csere nem volt,a jelenség kb: két hete jön be.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#7993) subset válasza Kezdő Balázs (#7990) üzenetére


subset
senior tag

Mérget ne vegyél rá, de a fent említett alkatrészek felelnek a pci busz működéséért. :(
Bios reset gondolom volt már....bár egy notebook biosában nem lehet nagyon mellé nyúlni (kivéve ha gamer gépről beszélünk)

Használj Te is szabad szoftvert !

(#7994) subset válasza Kezdő Balázs (#7992) üzenetére


subset
senior tag

Minden cuccos működik rendesen a gépben ???
Az is lehet, hogy pont olyan "bus"-ra köhög amin nem lóg semmi eszköz....

Használj Te is szabad szoftvert !

(#7995) Kezdő Balázs válasza subset (#7993) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Bízom benne,hogy nem kellesz javítani,mert pénzünk most arra nem lenne,Bios reset nem volt legalább is én nem tudok róla,ez nem gamer gép.

Üdv:Balázs

(#7996) Kezdő Balázs válasza subset (#7994) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Igen minden működik a masinán,ne haragudj ,de ezt nem értem "hogy pont olyan "bus"-ra köhög amin nem lóg semmi eszköz...."mi az,hogy bus?

Üdv:Balázs

(#7997) Dell XPS válasza Kezdő Balázs (#7992) üzenetére


Dell XPS
veterán

Csináld ezt meg a laptopon: [link] (akkumulátort ne tedd vissza a végén!)

Üdv, Dell XPS

(#7998) Dell XPS válasza whited (#7987) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Úgy van ahogy írod! Nálad nem kell Sata illesztőt integrálni az XP telepítőbe, és egyáltalán nem tudna telepítő fázisba kerülni, ha azzal lenne probléma! Szóval ott más gond van.

Üdv, Dell XPS

(#7999) Kezdő Balázs válasza Dell XPS (#7997) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Tyuuuuu,de jó ez működik :K :C már 2x indítottam újra a gépet :K :DD Dell XPS te Profi vagy ,Köszönöm a segítséged :R :R
További szép estét mindenkinek.

Üdv:Balázs

(#8000) whited válasza Dell XPS (#7998) üzenetére


whited
addikt

Ram hiba talán?
bár a memtest lefutott hibátlanul...
külföldi fórumokon azt írják SP1 meg felment, vagy olyan is amibe bele van integrálva a SATA driver, ezért is nem értem

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.