Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) DJ. Ru$y válasza Faith (#7350) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Acer oldalán a driverek között kell nézelődnöd. Acernél nem tudom pontosan melyik ez a driver.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7352) Stockbauer79


Stockbauer79
tag

Beteszem ide is:

Szóval lenne egy HP Pavilion 17-e050sh E6A88EA notebook amire windows 7 alá semmilyen drivert nem találok. Konkrétan nem látja ethernet kártyát és nem lehet így wifit használni. Ha nem muszáj nem telepítenék rá ez miatt win8-at. Ötlet?

just leave me alone

(#7353) Tibbi95 válasza Stockbauer79 (#7352) üzenetére


Tibbi95
csendes tag

Heló!
Adott egy,a mai napon kéhzeh kapott Toshiba C855-1UF Notebook,előtelepített oprendszer nélkül.
Telepítettem rá Win7 Ultimate 32bit-et,Driver CD-t nem kaptam hozzá, és drivert sem találok hozzá :/
Segítséget kérnék! :R

(#7354) Gagor86


Gagor86
csendes tag

A problémám a következő. Van egy Dell Latitude E5420 típusú laptopom, és a problémám az vele hogy ha activálom a windows-t rajta akkor nem indítja el, folyamatosan újraindul. Mi lehet az oka?

Viszont ha 30 napos oprendszert teszek rá, akkor nincs vele gond. Valami bios beállítás kellene? Köszi a segítséget előre is.

(#7355) Thunderzolee válasza Tibbi95 (#7353) üzenetére

Ez a támogatási oldal se segít?
http://www.toshiba.hu/innovation/hu/generic/SUPPORT_PORTAL/
A középső menüpont, "a rendszer automatikus észlelése".
Nem észleli a gépet? Vagy csak a Win8-as drivereket adja be?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7356) Thunderzolee válasza Gagor86 (#7354) üzenetére

Az az oka, h az nem eredeti Windows, és a Dell megoldotta, h az aktivátor ezt csinálja. A megoldást ne ebben a fórumban keresd. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7357) Tibbi95 válasza Thunderzolee (#7355) üzenetére


Tibbi95
csendes tag

Sikerült már,töltök le mindent! :R

(#7358) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Laptopban lehet hűtőt cserélni? Úgy értem hatékonyabbra a gyárinál. Konkrétan egy Lenovo G550-ben. Ha igen, hol keressek ilyet?

(#7359) 64b0r válasza Impressa (#7306) üzenetére


64b0r
aktív tag

Szia!

ATK szoftver alatt mit értesz? Feltelepítettem az ATK package-t amit az asus honlapján találtam, de nincs hozzá szoftver, ez valami driver csomag...

Valaki másnak van egyéb mentő ötlete?

Kezdek kételkedni benne, hogy atheros a wifi chip a gépben, olyan nincs, hogy egy driver sem ismeri fel... :F

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#7360) Impressa válasza 64b0r (#7359) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Fn billentyűk működnek? eszközkezelőben látszódik a hálózati adaptereknél a wifi kártya?
Asus-nál az a turpisság, hogy Fn+F akárhányas billentyűvel be kell kapcsold a wifi-t, hogy látszódjon az eszköz a hardverek között. Ha már látja a win 7 is, akkor fel fogod tudni telepíteni a driverjét. Az ATK azért kell, hogy az Fn-hez tartozó funkciók működjenek.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7361) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Udv
Egy laptop gyorsasagaban altalanosan(altalanos feladatok) menyit szamit hogy 5400rpm-es merevlemez helyett 7200-as van benne? Megeri a 7200ast valasztani?

(#7362) 64b0r válasza Impressa (#7360) üzenetére


64b0r
aktív tag

Köszi a segítséget, de sajnos nem oldotta meg a problémám..
A wifi be volt kapcsolva, amikor kikapcsoltam, akkor végigment a telepítés, és most már felismert hardverként van jelen az eszközkezelőben a wifi adapter (eddig felkiáltójeles volt, nem volt felismerve most wireless LAN Card-ként szerepel - továbbra sem atheros). A netre továbbra sem lehet csatlakozni, a troubleshooter szerint rossz driver van telepítve... :S Pedig azt a drivert tettem fel, ami a notebook-ra adott ki az asus site.

Hogy tudnám kideríteni, h melyik a jó driver?

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#7363) Impressa válasza 64b0r (#7362) üzenetére


Impressa
őstag

Aida 64, vagy HWiNFO 64 megmondja neked milyen wifi van a gépedben. :K A legrosszabb esetben mindegyik drivert felrakod ( nem egyszerre persze ) valamelyikkel biztosan működni fog.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7364) Dell XPS válasza bedohazi (#7361) üzenetére


Dell XPS
veterán

Érezhető változást fogsz tapasztalni, úgyhogy megéri cserélni 7200RPM-es HDD-re. Ezt több fórumon is szoktuk ajánlani, ha az SSD nem opció egyéb okokból.

Üdv, Dell XPS

(#7365) Thunderzolee válasza bedohazi (#7361) üzenetére

Érezhetően gyorsabb. :K

Van itt pár teszt, de Google biztosan ad még találatokat.
http://www.youtube.com/watch?v=4nrO7VH9TUs

http://www.youtube.com/watch?v=o9f8fKn40kk

http://www.youtube.com/watch?v=OBUeF2QpCS8

Régen még hangosabb volt, és jobban melegedett, mint az 5400-es társaik, de ma már semmivel se rosszabbak a fizikai tulajdonságai. Nem is értem, miért erőltetik még mindig a gyártók nagyrészt az 5400-es merevlemezeket. Hiába az Intel Core i processzorai, ha a háttértár sebessége csak 5400. :(
Persze az is egy járható út, ha valaki a géphez kapott 5400-es 500/640/750GB, esetleg 1terás merevlemezt kicseréli egy 7200-esre, és az 5400-ast beleteszi egy külső házba. Így lesz egy gyors gépe is, meg egy jó nagy külső tárja is. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7366) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Western Digital WD3200BEVT van a Lenovo G550 laptopomba. Ugye ezt gond nélkül lecserélhetem egy Western Digital WD3200BEKT-re? Nem lesz vele semmi gond és minőségben ugyanott van?

(#7367) Impressa válasza Vodar (#7366) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Persze, nyugodtan! :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7368) Anteris90


Anteris90
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég érdekes problémával küzdők már egy jó ideje és egyszerűen nem tudom megoldani, javítani. Szóval a problémám az, hogy akárhányszor bedugok egy fejhallgató a laptopom jack dugójába (ASUS K53SC - Realtek ALC269) akkor a mikrofon elkezdni érzékelni az output hangokat és továbbítja skypon, felvevőn, mindenen keresztül még akkor is ha a mikrofon kivan kapcsolva. StereoMix és társai kikapcsolva, a létező összes driverrel és anélkül, win7/8 és linuxon, másik fejhallgatóval, mikrofonnal (beépített, külső, tök mindegy) szintén ugyanezt a hibát produkálja a gép:

https://soundcloud.com/anteris/hiba

0-15sec: Mikrofon bekapcsolva, laptop hangszórója szól
15-25sec: Mikrofon kikapcsolva, laptop hangszórója szól
25-sec: Mikrofon KIKAPCSOLVA, fejhallgató bedugva, azon keresztül szól a zene.

Ha van valakinek bármi ötlete, elképzelése, hogy mi az isten okozhatja a hibát illetve, hogy lehetne kijavítani kérem ossza meg velem. (egyébként arra gyanakszom, hogy a jack csatlakozónál valami elég szépen összekuszálódott, vagy az egész hangkártyám elfáradt)
Köszönöm!

Zalman Z11 Plus | MSI B150m Mortar | I5-6500 | Palit GTX 1060 JetStream 6GB | 2x4GB HyperX Fury | FSP Hexa+ 400W | BenQ GW2470H

(#7369) Abri


Abri
aktív tag

hy all
Van egy Samsung RV508 laptop amire Win7 -t telepítettek
Egy frissétésnél a gazdája kikapcsolta íg az elszállt.
Újraraktam de nagyon lassú lett, azt hittem roszz drivert tettem fel így megint újraakarom telepíteni, de írtó lassan települ, már 3/4 órája megy a Windos fájlok kibontása és még 60% nál jár.
A HDD sentinel másik notiban 100/100 ra mondja.
Mi lehet a baj?

(#7370) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok. Van egy Dell Latitude E5430-as gépem, amiben az eladó szerint van 3.0 Bluetooth csak én nem találom benne... A gyártó honlapja szerint pedig egy olyan driver kell hozzá, ami wifi és bt. driver egyszerre. Ebből kifolyólag gondolom...!, hogy egy modulban van a 2 egység építve, csak én nem tudom életre kelteni a bt. egységet. A drivert már telepítettem többször is amit a modellhez ír a net, de semmi sem történt. Maradt a wifi kapcsolat, de bt. kezelőfelületet sőt, még eszközt sem találok... Mit tegyek hogy össze tudjam lőni a fülesemmel? :O

"War... war never changes"

(#7371) fps8 válasza Abri (#7369) üzenetére


fps8
senior tag

Azt hogy mi lehet a probléma nem tudom pontosan, de megpróbálnám egy usb-s windows telepítését...

"War... war never changes"

(#7372) Anteris90 válasza Anteris90 (#7368) üzenetére


Anteris90
csendes tag

Bocsi rossz a link: https://soundcloud.com/anteris/hiba/s-TlE8f
itt a hangfile.

[ Szerkesztve ]

Zalman Z11 Plus | MSI B150m Mortar | I5-6500 | Palit GTX 1060 JetStream 6GB | 2x4GB HyperX Fury | FSP Hexa+ 400W | BenQ GW2470H

(#7373) zsolt19900


zsolt19900
őstag

fujitsu siemens amilo l7300 ba mekkora és milyen az a ram mennyiség amit bele lehet tenni? pl. érdemes ramot bele tenni pluszban, hogy ilyesmi alkalmazások mint pl. facen a halacskás akváriumos cuccos jobban fusson rajta, vagy valami más gyenge a laptopban hozzá? egyik ismerősöm kért meg rá, gondoltam hát ha tudtok segíteni nekem ebben, hogy mit kerítsek bele :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7374) Thunderzolee válasza zsolt19900 (#7373) üzenetére

Egy CPU-Z-t tegyél fel légyszíves, és olvasd ki, h mi van benne most?

Celeron M340-es processzor, és 256MB ram?
Mert itt azt írják:
fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/lifebook/AMILO/Amilo-L/L7300.pdf

Ez esetben nem ártana bele még ram.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7375) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok.
Ha csak a processzort es a videokartyat nezzuk akor melyik parositas a nyero.
A notebook szinte mindenre lenne hasznalva.
Egy i3-3120m + nvidia gt 740m(2 gb) (ez egy LENOVO ThinkPad Edge E531) vagy
egy i5-3230m + nvidia gt 635m(2 gb) (ez meg Lenovo IdeaPad G580)?

(#7376) Soni


Soni
tag

Sziasztok!
Angolul tudó inteles szakik segítségét szeretném kérni.Se az intel,se az angol nem az erősségem :) .
A problémám a következő:
Adott egy Acer aspire 5738ZG noti,és egy intel Q9100 as proci.Ezeket szeretném össze párosítani,ami elvileg lehetséges.Ha nem javítsatok ki.Gépet szétkaptam,proci be,gép össze,se kép,se hang.Proci vissza csere,és felraktam Aspire 5738G BIOS_1.34 EIST MOD ezt a biost.Most annyi a változás,hogy az acer logó bejön indulásnál,de a biosig már nem jutok el.Lehet valamit állítgatnom kellene proci csere előtt a biosban?Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv_Soni

(#7377) Thunderzolee válasza Soni (#7376) üzenetére

Mihez kellett volna a 4 magos processzor?

Mert a VGA (GeForce 105M) mellett teljesen mindegy, h milyen processzor van a gépben, játékra nem alkalmas még 2 magos processzorral sem.
A 4 magos processzor TDP-je némileg magasabb, a gép hűtését nem ehhez tervezték; illetve a 4 magos processzorok többfázisú tápellátást igényelnek, ami csak nagyobb, direkt ilyen processzorokhoz tervezett notebookokban szokott meglenni. Hiába a chipset támogatása, ha ez nincs meg. (Nem véletlenül hiányzott a BIOS-ból a CPU mikrokód támogatása).

Ha jól értem, már a BIOS-ba se tudsz belépni, innentől kezdve ez értelmét veszi:
"Lehet valamit állítgatnom kellene proci csere előtt a biosban?"

Egyébként csak default-ra kellett volna állítani, bár notebookok esetében ez se nagyon lényeg, hiszen alig lehet állítgatni valamit.
Viszont a Te esetedben nem ez lehet a gond. Valami más.
Keress az aprók közt valakit, aki foglalkozik BIOS visszaállításával, talán még meg lehet a géped menteni a halálból.

http://hardverapro.hu/apro/alaplapi_bios_javitas_flash_programozas/hsz_1-50.html

itcafe.hu/tema/bios_frissites_utan_elhalalozott_notebookok_laptop/friss.html

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7378) Thunderzolee válasza bedohazi (#7375) üzenetére

A GT740 erősebb a GT635-nél.
Processzorból meg elég az i3 is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7379) Soni válasza Thunderzolee (#7377) üzenetére


Soni
tag

Szia!
Köszi a hszt.Nem játékra kell,csak hogy gyorsabb legyen(asszony gépe).Lehet félrre érthető voltam,de nem halt meg a gép.A régi procijával tökéletes minden.A régi biost vissza tudnám rakni ha akarnám,de a mostanival is tökéletes minden,kivéve hogy nem indul a Q9100-al.

(#7380) Thunderzolee válasza Soni (#7379) üzenetére

Ja, értem.

Akkor ne Q betűvel kezdődőt tegyél bele, hanem innét válassz valami magas órajelűt: http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

P8ezer, P7ezer: ezeknek a hőtermelése is alacsonyabb, jótékonyan hat a gép hűtésére; de a T4200-nál magasabb az FSB-jük, és az L2 tár is pont annyival több, amennyi a gördülékeny használathoz nem árt.

Illetve a Q9100 árából inkább egy SSD-t vegyél, az az ami gyorsítja a gépet igazán.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7381) mamboo


mamboo
tag

Hello!

Van egy MSI MS-16362 tipusu laptop, most kaptam.
Ujra raktam win-t.
Honnan tudok letölteni hozza drivereket?
Privatba irjatok kerlek. koszonom

(#7382) Thunderzolee válasza mamboo (#7381) üzenetére

Ez tulajdonképpen az EX600-as gép.
Itt próbáltad már?
http://www.msi.com/product/nb/EX600.html#/?div=Overview

A download fülön.

Milyen oprendszert raktál rá?
Win 7 nem talál meg minden drivert? Van olyan eszköz, amihez kell leszedni?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7383) mamboo válasza Thunderzolee (#7382) üzenetére


mamboo
tag

CSODALATOS, KOSZI :)))
Win 7 ment ra, de az evervest pl. nem is latta a vid kartyat

[ Szerkesztve ]

(#7384) bedohazi válasza Thunderzolee (#7378) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Oke, meg annyit hogy a 635m melle csak 4 giga ram van, a masikhoz 8.
Jatekhoz, photoshophoz, CAD-hez eleg lesz a 4?

(#7385) mamboo válasza mamboo (#7383) üzenetére


mamboo
tag

Zoli! Olyan oldalt tudnal ahol win7hez vannak driverek es nem vistahoz?

(#7386) Soni válasza Thunderzolee (#7380) üzenetére


Soni
tag

Szia!
Köszi a segítséget!Most szemezek egy T9400-al,talán ezt még megeszi.
P-set nem nagyon találtam.
Üdv_Soni

(#7387) Thunderzolee válasza Soni (#7386) üzenetére

Ebben a hsz-ban van pár kikeresett P-s processzor, (talán még megvannak):
itcafe.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje/hsz_8163-8163.html

Inkább ilyet tegyél bele, ne T-vel kezdődőt. Ezek csak 25W-osak, szemben a T-betűsek 35Wattjával. Jótékonyan hat a gépre is, ha kevesebbet kell a hűtésnek dolgoznia.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7388) Thunderzolee válasza mamboo (#7385) üzenetére

Amint látod, a géphez hivatalosan csak XP, és Vista driverek vannak, azokból is csak 32bites verziók. A Vista driverei többnyire a Win7-hez is jók.
De ha a felrakott Win7 frissítéseit engeded lefutni, az előbb utóbb fel fogja ajánlani a hiányzó drivereket is. Legalábbis ami gépekre szoktam tenni Win7-et, szinte kivétel nélkül felajánlja a firssítések közt akár a hiányzó, akár a már meglevő driverek újabb verzióit (ha van).
Először lefutnak a kötelező frissítések, majd a következő újraindítás után már megjelennek a felajánlott driverek is.
Aztán ha van olyan eszköz, amihez még így sincs, akkor ráérsz keresni a neten.

[ Módosította: BomiBoogie ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7389) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Acer 5736Z tipusú laptopom van. Alapjába véve nincs vele gond, stabil és teszi a dolgát. De sajnos valamiért az akkumulátorral gondjai vannak.. A gyári akksi nem birt ki egy teljes évet. Úgy 10 hónap után még garanciaidőn belül a készenléti idő lement félórára, aztán pár hónapon belül 0 peces lett. Vettem egy másik akksit újonnan, azzal is ugyanez a helyzet. Nem tudom mit tegyek :F nagyon elkeseritő, hogy a 10 éves Compaq notebookom mai napig másfél- két órát bir ebbe pedig egy évet sem az uj. Minek tudható ez be ? A Laptoppal van a baj (zárlat?) vagy az akkumulátor ennyire gyenge? Esetleg tipushiba? AKi tud kérem segitsen! Nem állapot, hogy egy 2,5 éves laptopba már a 3. akkumulátort vegyem és az se tart ki egy évet...

(#7390) Soni válasza Bull Boss (#7389) üzenetére


Soni
tag

Szia!
Nekünk egy Acer aspire 5738ZG van.Aksiról sosem ment viszont benne volt az aksi.Már az is csak 15-30 percet bír.Szerintem típushiba lehet.Bár ez csak magán vélemény.

(#7391) Thunderzolee válasza Bull Boss (#7389) üzenetére

Nem csak 4 cellás volt a gyári akksi hozzá?
Az amúgy se bír sokat.

Viszont az elsőt még garancia időn belül vissza kellett volna vinni a szavatosságot számonkérni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7392) mamboo


mamboo
tag

Acer aspire 57382G vagy MSI Ms-16362 valasztanatok?
Mindkettohoz 40ert juthatok hozza.

(#7393) Kerto válasza mamboo (#7392) üzenetére


Kerto
tag

Az Acer erősebb prociban,viszont az Msi-ben 8400gs Vga van ami így jobb választás lenne szerintem. Bár pontos infokat nem találtam róluk,mindenhol mást írnak. Nálam az MSI lenne a befutó. Üdv

(#7394) Logeeen


Logeeen
senior tag

Szerintetek egy Toshiba L300D és egy Asus F5V laptopot lehet egyesíteni?
Asusból kéne átrakni a touchpadot meg a hőelvezető csövet...

#Xiaomi 13T#

(#7395) Soni válasza Logeeen (#7394) üzenetére


Soni
tag

Szia!
Őszintén,te ezt hogy gondoltad?
L300 hűtése
F5V hűtése.Még csak nem is hasonlítanak egymásra :DDD

(#7396) Logeeen válasza Soni (#7395) üzenetére


Logeeen
senior tag

Hát gondoltam rákérdezek, hátha... :)
Touchpaddal kapcsolatban valaki?

#Xiaomi 13T#

(#7397) Dell XPS válasza Logeeen (#7396) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezek a komponensek nem kompatibilisek egymással, így lehetetlen átcserélni - mindenképpen a saját típusán belül kell gondolkoznod.

Üdv, Dell XPS

(#7398) Logeeen válasza Dell XPS (#7397) üzenetére


Logeeen
senior tag

Köszönöm :(

#Xiaomi 13T#

(#7399) zsolt19900 válasza Thunderzolee (#7374) üzenetére


zsolt19900
őstag

512 volt benne 2x256 és megnéztem 2x512öt bele lehet tenni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#7400) jbauer05


jbauer05
tag

Segítséget kérnék!
Adott egy laptop Fujitsu Siemens pa 2510, már nagyon újra kellene telepíteni a rendszert de gondba akadtam. A dvd olvasó rossz, és USB-ről sem hajlandó bebootolni (win7,win8 kipróbálva és nem megy). Ilyenkor mit csinálhatok azért, hogy gyorsabb legyen azon kívül, hogy töredezettségmentesítés, meg mondjuk egy vírus és ccleaner lefuttatás? A rendszer win7x64. Ez elvileg valami F-S betegség mert egy két más szériánál se megy a USB-ről való bootolás, ahogy utálna olvastam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.