Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Rivaul válasza McSzaby (#7250) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha szétszeded akkor nagy eséllyel ugrik a gari. Én biztos nem kockáztatnám.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7252) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok
Van egy lenovo laptopom egy pentium 2020m es procival es geforce 610m dedikalt kartyaval.
Rementem a lenovo.com/drivers oldalra hogy toltsem le a videokartya drivert.
A video szekcioban amit talalok az a kovetkezo ket driver:
Intel Graphics Driver for Windows 7 (64-bit) - Notebook
es
NVIDIA Optimus Video Features Driver for Windows 7 (64-bit) - Lenovo B490, B590

Az elso gondolom az integralt kartya driver, de a masodik az 610m kartyanak az alap drivere vagy csak az Optimus technologia mukodesehez valo es akkor az anvidia oldalarol toltsem le a 610m-hez vagy hogy van??

Azert kerdem mert olvastam hogy jo a gyarto honlapjarol tolteni a drivereket, es pl a masik toshiba laptopnal nem is engedte feltelepiteni mast csak a gyarto oldalarol toltott ATI drivert.

itt a link [link]

[ Szerkesztve ]

(#7253) allein válasza spywear (#7249) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, ezek szerint nem biztos, hogy panel csere, lehet a vga a ludas, köszönöm :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7254) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Es meg egy kerdes.
Hol tudom megnezni hogy milyen wireless kartya van a notiban, mert az oldalon negy darab kulonbozo driver van es nem tudom melyik kellene nekem.

(#7255) Rivaul válasza bedohazi (#7254) üzenetére


Rivaul
addikt

Aida64 kiírja az alkatrészek típusát driver nélkül is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7256) bedohazi válasza Rivaul (#7255) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Koszi, megvan a wifi driver.:D

(#7257) Thunderzolee válasza allein (#7253) üzenetére

Milyen gépről van szó egyébként?

Ill. ajánlom még figyelmedbe ezt, lehet elkerülte figyelmed:
http://itcafe.hu/tema/azonnali_notebookos_kerdesek_oraja_2/hsz_7243-7243.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7258) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Ha fent van a notin a videokartya driver amit a gyarto oldalarol toltottem le es kijelezte hogy van egy ujabb verzio, akkor erdemes-e azt letoltsem vagy hagyjam az eredetit?
Valahol azt irta hogy nem nagyon ajanlott mas driver mert tulmelegedhet stb.

Van egy integralt videokartya a prociba, de van egy dedikalt 610m is, mindketto drivert feltelepitettem.
Az anvidianak van az az optimus dolog hogy allitsa magatol melyik kartyat hasznalja, azt honnan tudom hogy aktiv-e illetve mukodik-e, vagy az adott pillanatba melyik kartya vegzi a megjelenitest es a dolgokat?

(#7259) rgeorge válasza bedohazi (#7258) üzenetére


rgeorge
addikt

A gyártó alatt az nVidia-t vagy a Lenovo-t érted? Én a Lenovo félét javaslom, nézd meg, hogy a Optimus-ban benne van-e az intel driver, szerintem igen, az kell neked. A notebook gyártók bele szoktak nyúlni a VGA driverekbe, pl. a hűtés miatt, amit ők ismernek, a VGA gyártója nem.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7260) spywear válasza allein (#7253) üzenetére


spywear
tag

Remélem tudtam segíteni,ha esetleg lesznek fejlemények jelezd nekem,mert mostmár érdekel a dolog!! :C

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#7261) Impressa válasza bedohazi (#7258) üzenetére


Impressa
őstag

Nagyon egyszerű ezt ellenőrizned. Megnyitod az Nvidia vezérlőpultot, és a fejlécén fogsz találni egy Asztal feliratot, azt lenyitod és a legalsó sorban lévő szöveg elég beteszed a pipát. innentől kezdve egy ikon fog megjelenni a tálcádon, ami azt fogja mutatni mikor van használatban a dedikált VGA-d. :K Ha az ikonra kattintasz, akkor azt is látni fogod, hogy jelenleg mi használja a dGPU-t. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7262) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Sziasztok. Adott egy MSI Notebook, egy i7-es procival és egy GTX 675MX VGA-val.

Az lenne a kérdésem, hogy GPU-Z-nél miért nincs bepipálva a CUDA? úgy tudom, hogymár lassan minden nVidia kártyában benne van ez.
Van valahol, ahol ezt ki-be lehet kapcsolni esetleg? Videó convertáláshoz kéne. 2 programot néztem, az egyik azt írta, hogy régi a driverem (legfrissebb van fent), a másiknál simán szürke volt a pipa....

MSI GT70 0ND

(#7263) bedohazi válasza Impressa (#7261) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Koszi. Bepipaltam es mukodik, latom hogy azt is belehet allitani hogy pl a google chrome melyik vgat hasznalja, mondjuk netezesnel szerinmtem nincs amiben kulonbseg legyen.
De ezen kivul honnan tudom hogy bizonyos dolgoknal a noti valtogat-e a ket kartya kozul es mukodik az optimus.
En csak siman az intel es a nvidia drivert tettem fel a lenovo honlapjarol, kulon volt mindketto, es a nvidia driver neveben irta az optimust, ezert remelem jolvan :D

Ami erdekel meg hogy pl mkv formatumoknal az VLC media player tud-e hardveres gyorsitast, hogy az nvidiat hasznalja es ha igen akkor kulon kell beallitani? Vagy ehhez mas lejatszo kell?

(#7264) bedohazi válasza bedohazi (#7263) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Vlc-nel az imput&codec beallitasoknal bepipaltam, hogy Use Gpu accelerated decoding, de a talcan az nvidia ikonnal azt mutatja hogy semmi nem hasznalja a kartyat.
Miert?

(#7265) Impressa válasza bedohazi (#7263) üzenetére


Impressa
őstag

Ha az ikon aktív, akkor pirosas, zöldes, sárgás színárnyalata van. Ha inaktív, akkor teljesen "fekete" az ikon.
Netezésnél nem számít melyiket használod. Én az utóbbi pár napban a nagy hőség miatt kicsit kíméltem a vasat, ezért csak az integráltat használtam javarészt.
A VLC is ha emlékeim nem csalnak tudja az mkv-t. Én is ezt használom.
Igen jól emlékeztem: Plays most codecs with no codec packs needed:
MPEG-2, DivX, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3...

De az egyik totyikban a KMPlayerre esküsznek.
Azt sajnos nem tudom neked megmondani, mi alapján dönti el az Nvidia programja, hogy mikor vált a kártyák között.

Vlc-nel az imput&codec beallitasoknal bepipaltam, hogy Use Gpu accelerated decoding, de a talcan az nvidia ikonnal azt mutatja hogy semmi nem hasznalja a kartyat.
Miert?

ismerős a jelenség, de még nem mélyedtem bele jobban a témába, passzolom egyelőre a kérdést. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7266) bedohazi válasza Impressa (#7265) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Ertem.
Az nvidia control panelba, a manage 3d settingsnel latom hogy van ket fulecske, egyik a global settings, a masik a program settings. A global settingsnel betettem hogy auto-select annak a remenyeben hogy igy automatikusan valt. A program settingsnel megjelenik par program tobbek kozt a google chrome es az internet explorer es itt meg lehet adni hogy a bongeszok mit hasznaljanak. Van 3 lehetoseg, integralt kartya, nvidia kartya, es Use global settings (Auto select:integrated) de ez inaktiv ha jol tudom. Es itt nem is ertem hogy automatikusan miert az integraltat valasztotta...Nekem csak arra van lehetosegem hogy vagy az integralt kartyat vagy a masikat tegyem be a chromnak, de ha az integraltat beteszem akkor se youtubnal se online jatekoknal nem hasznalja az nvidiat:( pedig lattam youtubon videoban hogy a pasas mikor bongeszik, akkor inaktiv az nvidia, de mikor megnyit egy videot mar atvalt. En ezt hogy tudnam elerni?

(#7267) allein válasza Thunderzolee (#7243) üzenetére


allein
addikt

Sony Vaio VPCEB3L1E Kivezettem a képet TV-re, ott rendben volt, akkor a noti kijelzője a ludas?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7268) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok!
A haver kapott egy Acer Aspire 5734Z gépet, viszont a bios jelszóval védett,és a volt tulaj meg nem emlékszik rá mi volt a jelszó....
Ezt hogyan tudnám resetelni,ebben kérnék segítséget.
Köszönöm!!
:R

[ Szerkesztve ]

(#7269) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

(hp 8470p) azt nem értem, hogy akksiról miért melegebb, mint hálózatiról a gép cpu-ja és hdd-je, amikor be van energiagazdalkodasban állítva, hogy legyen aktív a hűtés mind a két esetben.
:F

(#7270) Impressa válasza ScomComputer (#7268) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Esetleg a SM-Busz reset segíthet a dolgon, Dell XPS kolléga jóvoltából.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7271) Impressa válasza bedohazi (#7266) üzenetére


Impressa
őstag

Én most tettem újra a rendszeremet egy saját win 7-el, és nem a Lenovo által kiadottal. Ami annyit jelent, hogy most szembesültem azzal a problémával, amivel te is. Eddig bármelyik GPU-hoz hozzá tudtam rendelni a programokat, na most ez a funkció inaktív teljesen, mert azt írja: Az NVIDIA 3D beállítások nem kompatibilisek az integrált grafikával, érdekes eddig működött. Bár most minden drivert a gyártók honlapjáról szedtem, le mert az én gépemhez már nem adott ki a Lenovo újabb verziót tavaly május óta.
Eddig a LEM program volt az, ami "vezérelte" a dGPU működését - lenovos win 7 miatt, gondolom.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7272) voroshazigy


voroshazigy
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! 150.000,- Ft körül szeretnék vásárolni Sony, Samsung, Toshiba, vagy Asus laptopot lehetőleg jó videókártyával és ajánlásokat szeretnék kérni! Segítséget előre is köszönöm!

(#7273) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

Egy gyors válaszra lenne szükségem,amit előre is köszönök! Lenne 2 laptop az egyikbe AMD Vision E2-1800 +AMD Radeon HD 7340 a másikba i3-2348M +Intel HD 3000 Sokkal gyorsabb az inteles?Megéri a felárat? vga is melyik a jobb? :R

(#7274) albi31 válasza allein (#7267) üzenetére


albi31
senior tag

látom bevittek a sűrű hülyeségbe...de most konkrétan mi a baj?..mert ezt nem írtad meg,vagyis csak annyit írtál,hogy a kijelző egy helyen kifehéredett vagy ahogy te hívod,kifakult...de ebből még mindig nem derül ki,hogy képet ad?..és csak egy helyen ki van fehéredve vagy totál fekete és csak azt az ominózus fehérséget látod?..egyiknek se örülj,ha a kijelző adta meg magát,és annak se,ha az alaplapod akar nyugdíjba menni.

Ui.:és ezekbe nem cserélhető másikra a VGA,vagyis nincs slot.

[ Szerkesztve ]

(#7275) Rivaul válasza voroshazigy (#7272) üzenetére


Rivaul
addikt

Milyen notit vegyek topic a tied.


allein

Mivel külsőn ad rendesen képet így a kijelző lesz sztem a ludas. Ilyesmi akkor szokott előfordulni ha megnyomod a kijelzőt. Bár inkább a fakulás a jellemző. Mindenképp meg kéne nézetned mert otthon nem orvosolható.


lajosx

Az i3 jobban fog menni de a vga egy kalap %@))... Pontos típusok alapján könnyebb lenne megmondani mi éri meg jobban de az első linken neked is tudnak segíteni választásban.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7276) lajosx válasza Rivaul (#7275) üzenetére


lajosx
őstag

köszi a választ.egyébként egy Lenovo Thinkpad edge E335 és egy Lenovo g580 ról lenne szó!egyforma árban vannak,.:R

(#7277) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy 8440p Elitebookom, ami egy komolyabb terhelés alatt megnyalja a 90 fokos cpu hőmérsékletet. Kell aggódnom?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7278) NEMO1968 válasza pocokxx (#7277) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igen,kell egy kicsit.
Ez már a kikapcsolás,vagy a throttingolás határértéke.
Ezenkívül ha ennyi a proci,akkor mennyi lehet a GPU?
Azt jobban félteném.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7279) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Van egy Dell N5010 laposom, eladó sorban, kértek róla egy win élmény indexet.
Az index a vga teljesítménye alapján 4,7 lett.
A főnököm most vett alapszintű HP lapost, amin kíváncsiságból lefuttattam az élmény indexet.
Az is 4,7 a vga alapján. Az én gépemben van egy HD5650 vga, az övében egy intel 3000 vezérlő.
Mit számol az index? Esetleg nincs automatán bekapcsolva a gépemben lévő vga?
Mert így elég trének tűnik ez a dolog....
Ha tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnék pontos képet kapni a gépemről, azt megköszönném....

(#7280) Ice&Lime válasza mrsitn (#7279) üzenetére


Ice&Lime
veterán

váltsad át dedikált kártyára, hogy az legyen az aktív és ne az integrált vga.
azért számolja annyinak a win, mert valószínű az integrált van beállítva alapnak, váltsd át a radeonra és úgy futtasd az élményindexet.

(#7281) Skyline15


Skyline15
tag

Adott egy 2.5 éves Toshiba C660-10X-es laptopom.
Hibajelenség kezdetben (2 hete): Kijelző normális működés közben elkezdett függőlegesen, vízszintesen is csíkozni. Megérintettem a kijelzőt egyből megjavult. Napok során sokszor előjött a hiba, végén már a kijelzőt is meg kellett "hajlítani", hogy jó legyen.
Ezek után egyik pillanatról a másikra teljesen elment, függőleges, vízszintes csíkok mindenhol és nem lehetett mit kezdeni vele.
Szétszedtem, megnéztem a kábeleket ( LCD szalagkábel) nem láttam hogy ki lenne csúszva, összeraktam , 3 napig ment is a gép, utána már minden elment, nem se csíkozás, se kép. Csak a háttérvilágítás ment.
Gép monitorra kötve jól működik.
Ilyenkor mi a teendő? Kijelző vagy a kábel lehet a gondja? esetleg a panel?

Válaszokat előre is köszönöm.

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#7282) 64b0r


64b0r
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok:
Egy asus x54c típusú laptop (k54c alaplap) újrainstallálása (win7 volt előtte, és win7 lett felrakva) után sehogy nem bírtam működésre bírni a wifit. Az asus honlapjáról szereztem be a drivereket, és se a chipset, se a lan driver, se a wifi driver nem telepítette fel a wifi driverét.

A wifi driver setup azt írta ki, hogy nem lehet befejezni a telepítést, mert a hardver nincs csatlakoztatva. Ekkor csavarhúzó, wifi kártya kivesz-berak, újrapróbál... eredménytelenül.

Mivel előtte működött a wifi, nem hiszem, hogy a reinstall tönkretette volna fizikailag a kártyát, szóval gyanítom, hogy nem jó drivert próbáltam feltenni.

Reinstall előtt megnéztem a device managert, és atheros márkájú volt a wifi, ezért megpróbálkoztam még egy pár atheros driver telepítésével, véletlenszerűen, mert a kártyán nem volt gyártó, csak sorozatszám, ami meg nem segített a driver megtalálásában.

Mit tudnék még csinálni, hogy feltelepítsem a drivert?

Előre is köszi a segítséget!
64b0r

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#7283) bRezo1


bRezo1
csendes tag

erre vki?

MSI GT70 0ND

(#7284) albi31 válasza Skyline15 (#7281) üzenetére


albi31
senior tag

azt nem értem,hogy minek kell hajlítgatni a kijelzőt?..szerinted így ki fogja tudni megmondani a tuti-t?SENKI..mehetsz egy normális szervizbe,mert ha egy nem normálisba fogod bevinni,és ugyan ezt a story-t leadod,"bűnti"(anyagilag) jár érte,de ne legyen igazam!

..és ebben a sorrendben jöhet is a csere:
-kijelző
-kábel

.. "panel"alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

(#7285) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Ha egy notira azt írják, hogy "up to 4GB ram", akkor tényleg maximum annyit lehet bele tenni, vagy lehet vele próbálkozni? Lutrira nem akarunk venni többet, boltban esetleg ki lehetne próbáltatni, viszont 32 bites rendszer van rajta, ami ugye 4-et kezel max. BIOS-ból is látszódik?

Illetve notiba a sima hagyományos DDR3 nem jó, hanem van külön "notebook DDR3"?

(#7286) pocokxx válasza NEMO1968 (#7278) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Most szétszedtem, de nem találtam porosnak (azért belefújtam egyszer-kétszer), a procihoz is bekukkantottam, és a paszta sem száradt be. 10 perc prime95 után 83 fokig ment fel, majd leállítás után 3-5mp alatt újra 60 fokon volt. Elvileg vga csak integrált van benne. Mondjuk a 90 fok az max érték volt egy 1-2 óra játék után, de amikor rápillantottam 80 fok körül mozgott mindig. Így is kell aggódnom..?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7287) Dell XPS válasza RAiN91 (#7285) üzenetére


Dell XPS
veterán

A legtöbb esetben el kell fogadni a gyári specifikáció által leírtakat, mert szigorúan jelölik a támogatás mértékét. Néhány ritka esetben a BIOS és a Chipset támogatása lehetővé teszi a bővítést, amit a vásárlás helyszínén ellenőrizve kipróbálhatunk, szóval laptopja válogatja. Érdemes a topic-ban rákeresni, rákérdezni a pontos típus alapján a siker érdekében. Notebook memória modulok különböznek pl: az asztali gépekben lévő moduloktól, ha ezt értetted "sima és hagyományos" jelző alatt.

Üdv, Dell XPS

(#7288) Dell XPS válasza Skyline15 (#7281) üzenetére


Dell XPS
veterán

A panel és a control board-ot összekötő flex-kábel érintkezési hibája szokott felelős lenni általában ezekért a hibákért, ezt javítani nem nagyon lehet ilyenkor cserélni kell a LCD panelt.

Üdv, Dell XPS

(#7289) NEMO1968 válasza pocokxx (#7286) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ja,így más a leányzó fekvése,de ezt nem írtad.
Ilyen extrém terhelésnél nem sok a 90.
Monjuk ránéznék azért a GPU-ra is,mert ha egy körön van a procival,akkor nem kizárt hogy az is felmegy,és annak már sok lehet.
Próbálj meg valamit,ami inkább a azt terheli.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7290) brno


brno
csendes tag

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne. Asus x201e notebookot tervezek venni. [link] A merevlemezt szeretném ssd-re cserélni benne, viszont nem tudom melyik konfigurációval járnék jobban ehhez: celeron proci és 4 giga RAM vagy i3 proci és 2 giga RAM? Sajnos i3 és 4 giga RAM kombináció nem kapható. Köszi a választ!

(#7291) Dell XPS válasza brno (#7290) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mindenképpen jobban járnál a i3-3217U processzorral szerelt változattal (HD 4000 is..), legfeljebb bővíted egy 2GB-os memória modullal és úgy már egészen korrekt a gépezet, főleg a tervezett SSD-vel. Az Intel Celeron 847 CPU nagyon gyengécske a mai általános használatra (is), inkább az energiagazdálkodásra van/lett kitalálva (akku-idő). Amennyiben nem első számú szempont az extra akku-idő, és zökkenő mentesen szeretnéd használni a laptopot, akkor javaslom, hogy az i3 mellett döntsél.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7292) brno válasza Dell XPS (#7291) üzenetére


brno
csendes tag

Köszi a választ! Sajnos integrált a memória, nem lehet bővíteni. De ezek szerint az i3-2 gb jobban megy majd az ssd-vel, mint a celeron-4 gb combo?

(#7293) Dell XPS válasza brno (#7292) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem igen, de azért érdekes ez az opcionális lehetőség a választásnál. Igen, valóban integrált a modul az alaplapra és így nem bővíthető, elkerülte a figyelmemet, elnézést!

Üdv, Dell XPS

(#7294) pocokxx válasza NEMO1968 (#7289) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Szétszedtem, nincs külön GPU, amit hűtene. Csak integrált kártya van benne.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7295) Thunderzolee válasza brno (#7292) üzenetére

Szerintem meg ne vedd meg, 2GB ram az semmi. Ha meg nem lehet bővíteni, később majd vered a fejed a falba..
A Celeronnal még még úgyse vedd meg, abba meg hiába van sok ram, ahogy írták lejjebb, halál lassú.

Keress más felállással gépet, ez így erősen értelmetlen, akármilyen vonzó, ez messze nem egy ultrabook. :/

Azt se árt tudnod, h az az i3-as, az nem egy teljes értékű i3-as, hanem egy U-ra végződő "csökkentett teljesítményű" darab. Való igaz, ultrabookokba inkább ilyesmi U-ra végződőket raknak, ezeknek a hőtermelésük nagyjából a fele a "normál" 35W-os TDP osztályba tartozó processzoroknak, de mindenesetre elgondolkodtató.
Mire fogod használni? Ilyen net, zene, film, képek, Office ez még oké, de ha dolgozni is akarsz a géppel akkor jól gondold meg mit veszel.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7296) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Sziasztok, hp625 ,kb 3 éves eddig hibátlan volt,nemrég fél óráig csak az "első" prebios hp logó felvillanásig jutottam,majd memókat kiszedtem,kb 30 restart és most jó,mire számítsak,mi fog elszállni?

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#7297) Thunderzolee válasza pocokxx (#7294) üzenetére

Milyen processzor van abban a gépben? (Ez még nem került szóba.)

Megvan, első generációs Core i család.
Ezek ilyenek, ha a ventilátort kiszedted, és a hűtőborda, és a ventilátor közt nincs porcica, akkor ez normális. Sokat úgyse tudsz vele csinálni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7298) Thunderzolee válasza RAiN91 (#7285) üzenetére

Milyen gépről van szó?
Chipset alapján általában meg lehet mondani mennyit kezel.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7299) Dell XPS válasza TROG AIR (#7296) üzenetére


Dell XPS
veterán

Számíthatsz mondjuk alaplap hibára is (típusát illetően.), de felesleges előre idegeskedni, hiszen egy AW-ben is bármikor elszállhat egy komponens. Inkább azt kellene tisztázni, hogy most mi történt pontosan.

Üdv, Dell XPS

(#7300) TROG AIR válasza Dell XPS (#7299) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Köszi,egyelőre hátlapot lekaptam,portalanítás,majd cpu hűtés újrapasztázva finoman (ráfért) ,most ok a gép
,remélem így marad.

430 pozitív , 0 negatív....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.