Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Dell XPS válasza Huroq (#8395) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szvsz az nagyon sok lesz ilyen 17W TDP-és processzornak. Dell 3521-es gépnél tartós teljes terheléssel (~40perc) sem ment nagyon 60°- 65° felé. Nyilván függ, hogy milyen laptop, milyen hűtés tervezés, de annyi nem lehetne, mert ezt nem ilyen szegmensbe tervezték annak ellenére, hogy 105° a TJ értéke.

Üdv, Dell XPS

(#8402) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire 5920G lapos, pontosabban ő: KÉP.
Amik érdekelnének róla: a 8600M GT videokártya dedikált? MXM II-es? Illetve a 800MHz-s memóriákat kezeli?

Előre is köszi!

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#8403) Dell XPS válasza ebeni95 (#8402) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, MXM modulos a GPU (MXM II), és a chipset kezeli a DDR2 800MHz-es memória modulokat 667MHz-en.

Üdv, Dell XPS

(#8404) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy hol lehet Razer blade vagy Blade Pro notebook-hoz hozzájutni?

(#8405) Huroq válasza Dell XPS (#8401) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszönöm mind kettőtöknek a választ! (#8400) Impressa
Ez a notebook egy Asus X402CA és ki lett próbálva játék alatt. Maximum hőmérséklet 83 fok volt.
Nem is számítottam nagyon másra, hisz ez egy alsó kategóriás laptop alsó kategóriás hűtéssel.

(#8406) ebeni95 válasza Dell XPS (#8403) üzenetére


ebeni95
tag

Köszönöm!

Szóval 800MHz-es memóriákat már nem támogatja?! Frissítés útján sem?

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#8407) Dell XPS válasza Huroq (#8405) üzenetére


Dell XPS
veterán

Olvasgattam egy-kettő ultrabook hőmérsékleti adatait a processzorral, hát ilyen számokat nem találtam. Akkor borult az elméletem a teszted által. Egyébként jó tudni, mert így nem ajánlom a szervizbe való juttatását a gépnek. :)

(#8406) ebeni95 : Azon az órajelen nem fog működni a modul emlékeim szerint csak 667MHz-en. A chipset korlátozza, arra nincs frissítés!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8408) Lui82


Lui82
tag

Sziasztok
NOtebook vásárlás előtt állok, tudnátok olyan gépet ajánlani aminek világít a billentyűzete?A videókártya se legyen azért rossz,hdmi fontos, ja és 100-150k amit szánnék a dologra. Köszi

(#8409) Dell XPS válasza Lui82 (#8408) üzenetére


Dell XPS
veterán

Itt naprakészek a kollégák (nem lesz egyszerű..): [link]

Üdv, Dell XPS

(#8410) Huroq válasza Dell XPS (#8407) üzenetére


Huroq
senior tag

Most megnéztem, hogy egy 15 perces stressz teszt alatt nem lépte át a 63 fokot.
Ha az IGP is le van terhelve, akkor kúszik csak fel 83-85 fokig. Itt már érdekes hangja van és a venti is 5300 -on forog.

Ezek szerint, akkor nem igazán kéne rajta játszani. :)

(#8411) Lui82 válasza Dell XPS (#8409) üzenetére


Lui82
tag

Köszi, közben már megtaláltam! :)

(#8412) ebeni95 válasza Dell XPS (#8407) üzenetére


ebeni95
tag

Értem, köszönöm a segítséget!

Múltkor találtam egy archivált hirdetést, majd ha lesz időm, linkelem. Ahhoz lesz még pár kérdésem. :)

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#8413) empir3


empir3
tag

Sziasztok!

Van egy Acer 7745G laptopom (i5, 4GB RAM, HD 5650 2GB).
Szeretném frissíteni a VGA driver-ét csak az a helyzet, hogy mellette van egy alaplapi Intel VGA. A Catalyst-ben van a Switchable Graphics opció. S azt hallottam, hogy ezt másképp kell updatelni, mint az "egyedülálló" VGA-kat.
Végülis hogyan kell eljárni a frissítésben? Ugy, hogy minden jól müködjön.

(#8414) mustbe


mustbe
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy lapos amit megvennék csak nem tudom ér e ennyit. Ilyen lenne, csak ebben egy gt650m van. Nem 630as.
Haver akarja nekem eladni az Ő állítása szerint baráti áron 150k-ért.
Ér ennyit? Játékok, hogyan szuperálnának alatta?

1 red, 0 black! Eddig.

(#8415) Impressa válasza mustbe (#8414) üzenetére


Impressa
őstag

Ezzel a konfiggal, ilyen áron, jó vételnek tűnik. Nekem is ilyen procim van + GTX 660M, és bírja a strapát, bár már régen játszottam rajta. Itt a GT 650M tesztje, sok játékot teszteltek rajta. :K Van még rajta garancia? Haverod miért adja el?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8416) mustbe válasza Impressa (#8415) üzenetére


mustbe
csendes tag

Van még rajta. Majdnem 2 év. Mert hülye és jobban akar. :D

1 red, 0 black! Eddig.

(#8417) Impressa válasza mustbe (#8416) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor érdemes lecsapnod rá. :D A számlamásolatot, és garilevelet is kérd el hozzá, ha esetleg szükséged lenne rá.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8418) Kbali válasza ebeni95 (#8402) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez a GPU nagyon haldoklós szokott lenni, vigyázni kell vele, ráadásul nagyobbat sem lesz értelme belerakni (ha ez a szándékod), mert az mégjobban leolvasztja a gépet.

(#8419) bck.ek


bck.ek
tag

Üdv, tudnátok abban segíteni hogy mi a legegyszerűbb mondja annak hogy 5.1et kössünk laptopra és lehetőleg minél olcsóbban megússzuk? :R:R

(#8420) donjohnson válasza bck.ek (#8419) üzenetére


donjohnson
addikt

usb-s hangkártyát kell venni, talán ez a legolcsóbb boltban kapható: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8421) ebeni95 válasza Kbali (#8418) üzenetére


ebeni95
tag

Nekem már nem egy laposom volt, ami ezzel a GPU-val volt szerelve, nem volt velük semmi gond. Kell a lapos alá egy hűtőpad, le kell venni a hátlapot és kész. Utoljára egy MSI GX600PX-em volt, mindenki azt írta, hogy hamar meghal a GPU-ja. Érdekes, nekem paddal 50°C alatt ketyegett, néha játék mellett ment fel max. 55°C-ig.

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#8422) celf


celf
őstag

Van olyan Samsung 11-es ultrabook, ami nem túl drága, és bővíthető ram, proci és SSD szinten?
Alapvetően böngészgetésre és jegyzetelgetésre kéne.
:R

(#8423) Impressa válasza celf (#8422) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Szerintem a milyen notebookot vegyek? topikban hamarabb fogsz választ kapni. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8424) TmsBlgh


TmsBlgh
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba L300-as laptop, Windows 7-tel. Múlthéten egyik percről a másikra leállt a billentyűzet meg a touchpad. Először a touchpad utána egy órával később a bill. Már újraraktam a windows-t, biosban is mindent defaultra állítottam, de még mindig nem megy. Biosban minden megy, okés de amint megjelenik a Windows betöltése megáll az élet. Tudtok segíteni vmit?

(#8425) embe


embe
nagyúr

Hali!
Egy haver hívott este a következő problémával:
A családban 2 lapos is van. Most előfizetett valami szuper 200 megás netre. Csak hogy nem kapja meg ezt a sebességet, egyik gépen sem. Csak töredékét. Ha csökkentett módban indítja el a gépet, akkor megvan a net sebessége, de normál indításnál nem.
Mindkét géppel ez a helyzet. Két különböző gép, különbözőképpen belakva.

Mi korlátozhatja le a netet így? Ja W7 van midkét gépen....

Köszi a válaszokat előre is! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8426) sgx


sgx
tag

Sziasztok!

Dell Inspiron 7720 notebook-ra feltelepitettem win7-et (elotte ubuntu volt rajta), de a win betolteseig se er bootolaskor. Konkretan bekapcsolas utan bejon a lehetoseg h bemenjek a biosba, de kb. 4 masodperc utan ujraindul a gep ha ezt nem tettem meg.

Mi lehet a gond?

(#8427) Dell XPS válasza sgx (#8426) üzenetére


Dell XPS
veterán

OS rendben van? Linux teljesen törölve lett, Bios setup beállítások ?

Üdv, Dell XPS

(#8428) Kbali válasza ebeni95 (#8421) üzenetére


Kbali
nagyúr

Most komolyan ilyen használat mellett minek laptop? :F

(#8429) sgx válasza Dell XPS (#8427) üzenetére


sgx
tag

OS rendben, linux torolve, ahci mod kikapcsolva...biosban nagyon mast nem is lehet allitani...

(#8430) Dell XPS válasza TmsBlgh (#8424) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem találkoztam ilyen esettel egyszerre, de az alábbiakat tenném:

- Minden USB -és eszköz hibátlanul működik a gépen OS alatt ? (pl. külső bill, egér, stb..,)
- Live LInux, Hiren's BootCD vel is ezt tapasztalod ? (mini XP felülete HBCD)

BIOS default miben lehetett volna a segítségedre?

Üdv, Dell XPS

(#8431) Kbali válasza sgx (#8429) üzenetére


Kbali
nagyúr

Win telepítővel törölted? Ha igen, akkor nem szedte le, ez a gond. Egyik fórumtársunk írt erről, hogy lépésről-lépésre hogyan kell csinálni.

(#8432) Dell XPS válasza sgx (#8429) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hátha minden rendben akkor még nem jó az MBR és eldobja az OS-t. Rá kellene nézned, hogy milyen maradvány maradt még a merevlemezen, vagy más módon teljesen újra letörölni.

Üdv, Dell XPS

(#8433) sgx válasza Kbali (#8431) üzenetére


sgx
tag

Forumtarsunk nevere vagy a bejegyzesre esetleg emlekszel? sztem ugyanez lehet a gond nalam is, telepitovel toroltem...

(#8434) Vanekvanek


Vanekvanek
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyen kérdezem-e, ha nem, irányítsatok át! Előre is kösz.
Szóval: Szeretném a laptopot mobilról (Androidos) irányítani. Nem csak mint touchpad vagy egér helyettesítő lenne a mobil, de mondjuk egy PC-s proginak a kezelőfelülete jelenne meg a mobilon, pl zenék egyidejű bejátszása, azok hangosítása-halkítása.
Esetleg valakinek 5let?

[ Szerkesztve ]

(#8435) takyka77


takyka77
tag

Sziasztok!

Van egy ACER V5-551-64456g75mass laptopom. Most jött vissza garanciás javításból, mert nem tudtam csatlakozni semmilyen wlan hálózathoz (a szervízlapon hdd és wlan kártya csere is szerepel). Nos, a helyzet változatlan, most sem tudok semmilyen wlan hálózathoz csatlakozi, sem win764bit, sem win864bit alatt sem, mind a két oprendszerrel kipróbáltam,az ACER-től leszedett legújabb és a gyári lemezen levő driverrel sem, sőt az ATHEROS honlapjáról lementettel sem.
Próbáltam védett és nyitott hálózathoz is csatlakozni, de így sem ment.
A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már ilyen problémával valaki?

(#8436) donjohnson válasza takyka77 (#8435) üzenetére


donjohnson
addikt

vidd vissza a szervizbe és a szemed láttára próbáltasd ki velük. legközelebb csak akkor hozd el, ha tökéletesen működik.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8437) takyka77 válasza donjohnson (#8436) üzenetére


takyka77
tag

Hát ez elég necces, mert futár hozza-viszi, és Brno-ban van a szervíz, ha jól látom.

(#8438) donjohnson válasza takyka77 (#8437) üzenetére


donjohnson
addikt

jah, ezt nem tudtam. :U
akkor vedd fel velük a kapcsolatot telefonon/e-mailben, hogy ilyenkor mi a teendő. hátha nem kell újra visszaküldeni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8439) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Sziasztok.
Mennyire rosszak ezek az U kategóriás CPU -val szerelt Notik?
Bátyám kinézett egy Asus X550.....(tovább nem emélkszem a pontos típusra de 4gb ram + GF710 vga) notit.
Ami engem zavart benne az egy U kategóriás Intel i5 3337U proci.
Mennyirel ehet érezni a teljesítményén a laptopnak hogy ilyesmi van benne?

Normál felhasználás net (video/zene stream csak nézés vagy hallgatás kifele nem), videó ( 1080p akár TV -re kötve), office, néhány játék (grafika akár low on is, Dota2 leginkább)

Érdemes lenne rákölteni a 175K-t vagy mind1 lenne ha valami olcsóbbat vennénk mert nem lenne nagy különbség? Vagy valami rendes M-es i3-at venni hasonló árban?

(#8440) Dell XPS válasza embe (#8425) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mivel csökkentett módban nem változnak az eszköz beállítások, de viszont a biztonsági beállítások nem töltődnek be, elsőre itt keresném a problémát; vírusirtó, tűzfal, stb..,

(#8435) takyka77: Eléd sokat szenvedtél már vele, de nézd meg légy szíves live Linux alatt is, ha lenne rá mód. Sajnos az Atheros- al nagyon sok probléma volt/van (illesztő), de a Te példád elég szélsőséges.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8441) embe válasza Dell XPS (#8440) üzenetére


embe
nagyúr

Vírusirtó leszedve, azt elfelejtettem írni. Így is...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8442) takyka77 válasza donjohnson (#8438) üzenetére


takyka77
tag

Igen ez lesz valószínűleg.

(#8443) takyka77 válasza Dell XPS (#8440) üzenetére


takyka77
tag

Köszi, ezt még kipróbálom.

(#8444) Kbali válasza Vanekvanek (#8434) üzenetére


Kbali
nagyúr

Teamviewerrel bármit tudsz csinálni, van hozzá pc és android kliens

(#8445) TmsBlgh válasza Dell XPS (#8430) üzenetére


TmsBlgh
csendes tag

Szia! Eloszor is koszonom, hogy irtal. Minden kulso usb-s dolog mukodik. Delutan kiprobalom amit meg emlitettel. A BIOS Default-ot csak azert probaltam, mert kulfoldi oldalakon ilyen problemanal ezt is javasoltak es a reakciok szerint valakinek be is valt.

(#8446) oldsaman


oldsaman
tag

Hi .

Abban kérnék segítséget , hogy a HP DV9000-es lapi az kezeli a DDR2 800MHz-es ramot ? Mert most 2x1 Gb DDR2 667-esek vannak benne . Mert igazából ezt a kettőt szeretném cserélni 2x2 Gb-ra , de eddig csak 800-as okat találtam . Ezért lenne fontos nekem az infó , nehogy potyára vegyek 800-as okat .

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#8447) Dell XPS válasza oldsaman (#8446) üzenetére


Dell XPS
veterán

99%, de kellene a chipset! CPU-Z - vel kiolvasható pontosan.

Üdv, Dell XPS

(#8448) Dell XPS válasza sgx (#8433) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ravail kolléga bejegyzése: [link]

Üdv, Dell XPS

(#8449) Impressa válasza oldsaman (#8446) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Nyugodtan megveheted, fogja tudni kezelni. Chipsettől függ, hogy 800 vagy 667 Mhz-en fognak működni a RAM-ok. Érezhető különbséget nem fogsz tapasztalni a két freki között. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8450) LonGleY


LonGleY
veterán

Üdv!

Adott egy garanciális Samsung notebook, amiben memória lett cserélve (az egyik modul hibás volt). A Samsung-nál hogyan érdemes a garanciát intézni? Az egész gépet vissza kellene a tulajnak szolgáltatnia az eredeti memóriával? Mit javasoltok?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.