Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) bandi0000 válasza Impressa (#7500) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem csinál semmit az FN F5 re, aiuda-ban hol tudom megnézni az adaptert?

Xbox One: bandymnc

(#7502) Impressa válasza bandi0000 (#7501) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor kell még neked az a program, ami " feléleszti" fn gombhoz tartozó funkciókat, addig nem fogod tudni bekapcsolni a wifit. Akkor először ezzel kellene kezdened. ( beállítottam neked, Hotkey Features Integration kell letöltened ) ha ez meg van tovább tudunk lépni.

Szerk.: úgy látom az oldal nem engedi. Akkor csináljuk így:Software and Utility és ezen belül fogd megtalálni, amit fentebb írtam.

Aidában, a hálózatoknál a PCI/PnP hálózatoknál kellene látnod a felsorolásban.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7503) bandi0000 válasza Impressa (#7502) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ilyet én nem látok, melyik címszónál kellene lennie?
Ahham így már meg van telepítem

intel centrino wireless-t ír de én meg asszem broadcomot töltöttem

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#7504) Impressa válasza bandi0000 (#7503) üzenetére


Impressa
őstag

Azt le tudod cserélni. Hotkey funkció már működik?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7505) bandi0000 válasza Impressa (#7504) üzenetére


bandi0000
nagyúr

újra kellene indítanicsak mást telepítek meg frissítek és így nem trudom de nemsokára végez

Xbox One: bandymnc

(#7506) bandi0000 válasza Impressa (#7504) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Na köszönöm működik :R
már csak ez a bajom hogy felraktam a hotkey-t meg az intel wireless frivert és ez jelent meg:

Xbox One: bandymnc

(#7507) rgeorge válasza bandi0000 (#7506) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez a NumLock.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7508) bandi0000 válasza rgeorge (#7507) üzenetére


bandi0000
nagyúr

na ez is meg van köszönöm

Xbox One: bandymnc

(#7509) Impressa válasza bandi0000 (#7508) üzenetére


Impressa
őstag

Örülök, hogy megoldódott, és igen ahogy a fórumtárs is írta a Num Lock.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7510) Hunter2 válasza tomek017 (#7462) üzenetére


Hunter2
addikt

az hogy hülyék az asusnál. Ne az asus-os exe-t indítsd hanem a másikat. sima setup.exe, az nem ellenőrzi hogy mire telepíted.

bandi0000
Először fel kellene telepíteni a wifi drivert. jelenleg ott szerepel felkiáltó jelesen "hálózati vezérlő"
Utána meg lehet hogy egy "quick launch buttons" vagy "launch manager" progit is fel kellene raknod hogy a gyors gombok működjenek rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7511) TeeJay


TeeJay
félisten

kérdezném azokat akik sűrűn vesznek új laptopokat vagy esetleg javítanak alkatrészeket bennük
hogy melyik gyártó milyen merevlemezt szokott mostanság a termékükbe tenni?
sajnos meghalt a saját laptopomban a WD 640gigás vinyó
és szeretnék a helyére szerezni valamit.

utóbbi héten 2 darab HP Sleekbook vadiúj laptopot kaptam hogy szedjem ráncba
abban Hitachi 500gigás 1tányéros volt
előtte pár nappal 17,6"-os Dell Inspiron-ba Seagate 1TB-os 2tányéros merevlemez

kíváncsiskodom hogy ki mit tapasztalt ez ügyben, mely merevlemez lehet a legjobb a 4 közül?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7512) tatabánya


tatabánya
senior tag

sziasztok! raktam egy ssd-t egy aspire 5560-ba, de miután a win7 64-es verziója felmegy a driverek telepítése közben már fagyogat.. tudtok valami megoldást? az ssd eddig tökéletes volt asztaliban, egy ocz agility3

[ Szerkesztve ]

(#7513) tikshow válasza TeeJay (#7511) üzenetére


tikshow
addikt

Egyik sem, TOSHIBA MQ01ABD050 - igaz ez 500-as, de van ebből a modellből szerintem terrás is.

(#7514) rgeorge válasza tikshow (#7513) üzenetére


rgeorge
addikt

Terra=föld (latin), tera=billió (10^12).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7515) TeeJay válasza tikshow (#7513) üzenetére


TeeJay
félisten

én utóbbi pár hétben elég sok új laptopot láttam mert küldtek hozzám hogy tegyek fel rá mindent
2 darab 500-as Hitachi meg 1 darab 1TB-os Seagate volt
Hitachi azt tudom hogy hangosan parkolta a fejet meg ugye kemény 1napig voltak nálam
azalatt nem derül ki melyik a jobb választás
remélem nem olyat fogok ki amivel 2havonta mehetek majd vissza mindig gariztatni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7516) Krallure


Krallure
csendes tag

Sziasztok!
Új gépre szeretném a régiről az adatokat átvinni a Windows gyors megoldásként "Easy Transfer Cable"-t ajánl. Hol találok ilyet? Egy magyar oldalt se dob ki hozzá :(

(#7517) noreszz


noreszz
csendes tag

Sziasztok!
A múlthéten vettem egy Lenovo G580 AH zsír új. ( i3, 2348M, 4 gb ramm, 1 TB seagate, nvidia gt 635 M ) és meg vagyok vele elégedve addíg míg nem játszok.
Játék közben ha felmegy a cpu 83 fokra, elkezd " throttlingolni " és beakad a játék, egy kis időre. Alt + tab után hagyom hűlni és addig jó míg fel nem melegszik.
Mit tudok vele tenni? Írjak a boltnak , mert ha elviszik garisként lengyelbe, ott lesz szerintem sokáig sajnos....
Előre is köszi!

(#7518) Dell XPS válasza noreszz (#7517) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem Te lennél az első akinek vissza kell küldenie a gépet a rossz hűtés miatt, így Neked is ezt kellene tenned. Több olyan eset is volt, hogy az első három napban kicserélték a laptopot és csak a második csere hozta az elvártakat. Újra kell pasztázni és szvsz 4-5 napon belül meg is kaphatod, legalábbis ilyen visszajelzések vannak, szóval nem annyira rossz. A HDD-én ne hagyjál semmi fontosat, mert nem biztos, hogy ott is marad!

Üdv, Dell XPS

(#7519) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na csak kell még egy kis segítség, Asus X55U laptophoz keresek camera drivert, de az istenért se találom a support oldalon, win7 32 bitesre kellene

Xbox One: bandymnc

(#7520) TriX2010 válasza Dell XPS (#7468) üzenetére


TriX2010
tag

ODD-HDD nem opció, mivel akinek lenne az az ODD-t is használná, keret 150k :)
Mindenesetre köszönöm a segítségeket.
:R

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#7521) Dell XPS válasza TriX2010 (#7520) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor "csak" használtban tudtok gondolkodni, és az említett 17'-es kategóriában. Ez egy picivel több, de 15'-ös és nagyon jó gép: ASUS G53Jw

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7522) tikshow válasza TeeJay (#7515) üzenetére


tikshow
addikt

A milyen vinyót vegyek topicba, az általam javasolt a favorit a 2,5"-es vinyók között.

(#7523) tvamos válasza Impressa (#7491) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ujra is pasztaztam a kis gepet, most "egeti" a gyerkoc, egyenlore jol megy.
Egy Magyar billentyuzet jo lenne hozza... Abban tudtok segiteni, hol keressek olyat?
(Asus eeePC 1201N)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7524) mutyuru válasza TeeJay (#7515) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Nekem az egy eves Lenovo T430-ba van Hitachi 500-as. A hangos parkolas teljesen igaz. Sot amikor eloszor a kezembe kaptam, akkor meg is ijedtem, hogy vinyo kuka. Rementem HDTune-nal, de semmit nem talalt es azota is mukodik rendesen. Mar megbekeltem a hanggal, de jovo heten egyebkent is cserelem az OS vinyot SSD-re.

(#7525) mutyuru válasza Dell XPS (#7518) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Ezt meg annyival egeszitenem ki, hogy a HDD-t ki is vennem belole es az aksira sincsen szukseguk.
De egy ilyen hutes megoldast helyben a szerviz nem tud orvosolni?

(#7526) Dell XPS válasza mutyuru (#7525) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hát jó lenne, de tudomásom szerint futár jön és viszi a bejelentést követően. - Milyen szervizre gondoltál? Azt igazából mi ismerjük sajnos tapasztalatból (fórumozók), hogy ennek a hátterében 95%-ra egy elégtelen, hanyag pasztázás áll és nem egyéb komponens hiba, nekik meg át kell vizsgálni, tesztelni mindenképpen.

Üdv, Dell XPS

(#7527) Nudlee


Nudlee
aktív tag

Sziasztok!

Combosabb procit szeretnénk az alábbi gépbe. Core i5 vagy i7 vajon menne benne? Mi lehet a legizmosabb proci amit kezel?

Packard Bell EASYNOTE TM85-JN-642HG.

Jelenlegi paraméterei:

Processzor típus: Intel Core i3
Processzor jellemzők: 330M (3MB cache, dual core) 2.13GHz
Processzor frekvencia: 2,13 GHz
Processzor FSB frekvencia: 2.5 GT/s
Chipkészlet: Intel HM55

A Packard Bell support passzolta a kérdést, miszerint más procival nem tesztelték.

Előre is köszi!

(#7528) tikshow válasza Nudlee (#7527) üzenetére


tikshow
addikt

Menni lehet, hogy menne, amíg nem kezdenéd terhelni. Szedtem már szét ilyen gépet, baromi pocsék a hűtése, szóval inkább ne cseréld a procit.

(#7529) Impressa válasza tvamos (#7523) üzenetére


Impressa
őstag

Ment pü.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7530) Dell XPS válasza Nudlee (#7527) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A Chipset alapján Core i első generációs támogatás, PB kiadta: i5-430M, i5-480M CPU-val.

Szvsz lehetne próbálkozni az i5 processzorokkal (BIOS korlát ell.), de az i7-es nagyon fűt, nem ajánlom, kevés hozzá a heatpipe, meg még más is. Pl.: nincs is 3-4 fázisos táp-áramkör az alaplapon, ergo az i7-es nem fog menni. Egy frázis: SSD!

Üdv, Dell XPS

(#7531) tvamos válasza Impressa (#7529) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kosz!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7532) tatabánya válasza tatabánya (#7512) üzenetére


tatabánya
senior tag

akkor abban tudtok segíteni, beszereztem egy optibayt de a laptop el se indul ha a dvd helyén hdd van. bios nagyon fapados, lenne megoldasotok?

(#7533) Impressa válasza tatabánya (#7532) üzenetére


Impressa
őstag

A HDD-t teljesen leformáztad, és úgy tetted be az ODD helyére? valamilyen hibaüzenetet kiír olyankor a géped?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7534) tatabánya válasza Impressa (#7533) üzenetére


tatabánya
senior tag

igen üres teljesen, el se indul a gép, csak világít a power és hdd led

(#7535) Impressa válasza tatabánya (#7534) üzenetére


Impressa
őstag

Ha eddig működött a HDD-vel, akkor annak jónak kell lennie. Lehet az optibay hibás. Másra nem tudok gondolni, ha még el sem akar indulni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7536) tatabánya válasza Impressa (#7535) üzenetére


tatabánya
senior tag

kipróbáltám azt usb-n úgy felismerte, talán jó az elektronika... lehet csak dvd-t eszik azon a bemeneten a noti

(#7537) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Udv
Van egy toshiba satellite L650 notebookom, es ha aida64-ben megnezem a memoriakat akkor ezt irja.
Kulonbozo marka, kulonbozo frekvencia stb amit en latok.
A noti kb ket es fel eves, amikor rendeltem kibontatlanul jott ugyhogy nem volt hozza nyulva, de hogy hogy egyik 1066 a masik meg 1333 Mhz, ez jo igy, nem gyengiti egyik a masikat vagy valami hasonlo?

(#7538) Thunderzolee válasza Nudlee (#7527) üzenetére

Ezek az első generációs Core i processzorok:
itcafe.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje/hsz_6897-6897.html

De ahogy már itt lejjebb írták, i5 4százas, i5 5százas processzoroknál nagyobbat ne tegyél bele. Ha lassúnak találod, inkább SSD-t tegyél bele.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7539) Thunderzolee válasza bedohazi (#7537) üzenetére

Az a processzor csak 1066MHz-en hajtja a memóriákat, ezért nem lényeg, mivel a másik modul is 1066MHz-en fog futni.

Egyébként nem sok különbség van a különböző sebességeken futó memóriák közt, csak tesztprogramok mutatják ki, valós életben észre nem veszed, h 1066-on, vagy 1333-on fut a ram. Inkább a ram mennyisége ami jelen esetben számít, 3GB-nyi memóriával szépen elboldogul az oprendszer. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7540) Impressa válasza bedohazi (#7537) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nem kell, hogy foglalkozz vele, azonos időzítéssel futnak, azaz 1066 Mhz-en. Érezhető különbséget nem fogsz tapasztalni, ha 1333-on futnának 1066 helyett.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7541) Thunderzolee válasza bandi0000 (#7519) üzenetére

Nem működik a kamera?
Vagy miért kell a driver?

Ha Skypeot elindítod, a beállításokban a kamerát kipróbálod, nem működik?
Mert ha igen, akkor nem kell driver, "alapból" működik.

Ha viszont tényleg nem megy a kamera, és az eszközkezelő is jelzi, akkor én az Asusnak írnék, mert ahogy elnéztem, nincs driver a támogatási oldalon egyik oprendszerhez sem.
Esetleg az Utilities fülön a Virtual Camera Utility?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7542) bedohazi válasza Impressa (#7540) üzenetére


bedohazi
aktív tag

Koszi :), es Thunderzolee neked is koszi.

(#7543) tvamos válasza tatabánya (#7532) üzenetére


tvamos
nagyúr

Draga cucc ez az optibay? Lehet nekem is kene az m4600-hoz...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7544) Impressa válasza tvamos (#7543) üzenetére


Impressa
őstag

Itt az aprón is árulnak ilyet link

bedohazi szívesen :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7545) tatabánya válasza tvamos (#7543) üzenetére


tatabánya
senior tag

én itt vettem: [link]

nekem drága mert nem tudom használni... de viszont tök jó, hogy így lesz egy külső dvd szép szálcsiszolt fém házban

(#7546) tatabánya válasza tatabánya (#7545) üzenetére


tatabánya
senior tag

próbáltam 2 fajta hdd-t ssd-t belerakni semmi, üresen ha csak be van rakva elindul a gép, ha már van valami meghal a szerkezet

(#7547) Dell XPS válasza tatabánya (#7546) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ott valami nem stimmel, sokkal régebbi gépeknél sincs gond az ODD helyére beillesztett merevlemezzel, azt leszámítva, hogy arról az interface-ről nem boot-ol. (nincs vezérelve..)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7548) TeeJay válasza tatabánya (#7534) üzenetére


TeeJay
félisten

ha neked is Raidsonic IB AC642 ODD rack van akkor számolj azzal hogy abból sajnos nem fog bootolni a gép... nekem is át kellett raknom a laptopba az SSD-t, arról bootol az ODD rack-be pedig ment a vinyó azt csak a windows fogja felismerni. nekem Acer Aspire 5742ZG noti van
nem tudom más típusoknál is így van-e de tudtommal az ODD helyére rakott rack-ből csak a nagyon új notiknál lehet bootolni ahol lehet választani boot sorrendet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7549) lajosx


lajosx
őstag

sziasztok!

Van egy lenovo edge laptopom! Ahhoz honnan tudok letölteni olyan programot,amivel lehet állítani a fényerőt billentyűzettel?és a hangot?Meg olyan program is kellene,ami alul mutatja az akksi idejét,gondolom ezek valami gyári lenovo programok lehetnek.Még olyan is érdekelne hogy olyan program van ha töltőn van a laptop akkor ne az akksit használja?hanem töltőről működjön?

Köszönöm!

(#7550) MurdR válasza lajosx (#7549) üzenetére


MurdR
veterán

Ha töltőn van a Notid, akkor evidens hogy nem az akksit használja.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.