Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) zoltanz válasza dangerzone (#8668) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem nincsenek OC gondjaim, inkább melegedés. :DDD
Szétszedni nehéz lenne (elkoszolódva nincs a venti is jó), ha VGA is használatban van (nem DXVA) nem tudom csak félgázon használni a procit (sajnos csak 3 állása van az órajeleknek 2x500,1000,2000) azt is úgy, hogy egy légcsavaros hűtőn van a gép.
Ha nincs így használatban a GPU akkor lehet teljesen kihasználni a procit, nincs 80 C fölött kicsivel egyből. (amúgy kézzel megsaccoltam a levegő hőjét kb reális lehet.) Sokat nem egészséges e közelében járatni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#8703) Kbali válasza #10022912 (#8702) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mi az, amit nem tud (a TV-n megjeleníteni) a HD4000, csak a szinte semmivel nem combosabb 610M?

(#8704) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni egy procival kapcsolatban
Intel pentium M 1.7 ghz-procit cseréltem 2.0ghz-re a gép megy minden rendben de csak 1.5 ghz órajellel fút az új proci mi lehet a gond?
Bioson belül semmit nem lehet állitani....csak kb a boot menüt és ennyi

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#8705) Ice&Lime válasza donjohnson (#8698) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem tetszik a gangszíne, túl kiadja a magas frekvenciát, így alaptól élesebbek a hangok.

(#8706) donjohnson válasza Ice&Lime (#8705) üzenetére


donjohnson
addikt

talán ez a legfrissebb.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8707) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

:))

[ Szerkesztve ]

(#8708) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
1 éves kb a notebookom az aksit kivettem hogy kíméljem és mindig hálózatról működik a noti mivel most már itthon melózom...
Az volna a kérdésem hogy mennyire baj hogy sosincs kihúzva? Károsítja a töltőt,adaptert?

(#8709) Impressa válasza Hardver Arc (#8708) üzenetére


Impressa
őstag

Hogy rövid legyek, nem. :D Én is folyamatosan a hálózatban hagyom a töltőt ( pedig anno kihúztam) de a gépből kihúzom a végét. Azért jobb lenne kihúzva tartani arra az időre, mikor nem használod.
1. nincs fogyasztása ha kihúztad - tudom minimális -
2. áramszünet esetén, mikor visszakapcsolják az áramot okozhat gondot az adapternek, meg persze minden más elektromos eszköznek is. (olyankor van meló, kondi, NTC, vagy varisztor pukkanásával meg szokták úszni a delikvensek)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8710) Hardver Arc válasza Impressa (#8709) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

hmm... értem.
már csak azért mert a hosszabbítóba a laptop töltő és a .2.1 hangcucc is bele van dugva de azt se szoktam kihúzni..
a másik konnektorba meg a tv van és a modem wifi van bedugva azt se szoktam kihúzni sosem pedig az világit ész nélkül..
Csak azzal az a gáz hogy elvileg nem szabadna azt meg kihúzogatni mert akkor állandóan újra indul stb. a T-HOME szerint... :W
Akkor végül is minden ami be van dugva még kikapcsolt állapotban is fogyaszt hiszen a tv is mikor ki van kapcsolva akkor világít a ledje igaz ezek keveset fogyasztanak de sok kicsi sokra megy..
Ezek a világítós izék azért hasznosak így kikapcsolt állapotba mert a hosszabbító világít a tv meg a sok led a modemen és éjszaka ha fel kell az ember kómásan a dolgát végezni akkor ezek jól jönnek :DD xd én így vagyok vele.. nem vagyok prosztatás de én személy szerint 3szor legalább ki megyek sárgát dobni.. :))
Bocs egy kicsit elkanyarodtam az eredeti témától..

[ Szerkesztve ]

(#8711) donjohnson válasza Hardver Arc (#8708) üzenetére


donjohnson
addikt

én se szoktam kihúzni a töltőt. ha hibátlan, akkor kibírja 10 évig is bedugva. ha meg valami hajlamos rá, hogy tönkremenjen, akkor az előbb-utóbb úgyis elromlik, ha kíméled akkor is.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8712) Impressa válasza Hardver Arc (#8710) üzenetére


Impressa
őstag

:DDD :C ez jó volt. Én semmit nem húzok ki. Asszony tud az őrületbe kergetni, ő mindent kihúz este :U

Akkor végül is minden ami be van dugva még kikapcsolt állapotban is fogyaszt hiszen :K
Ahogy mondod, minden ami be van dugva és nincs rajta kapcsoló ( mechanikus) az fogyasztó. A TV igazából stand by üzemmódban van, de ez nem is baj. :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8713) Hardver Arc válasza donjohnson (#8711) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Ebben is van valami... Általában ugye mindig az van hogy megtörik valahol a kábel főleg ha viszi az ember a notit és akármilyen szépen tekeri össze előbb-utóbb úgyis megtörik.

(#8714) Hardver Arc válasza Impressa (#8712) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Ismerős.. Nekem nagyanyám olyan ha tehetné még a konnektort is kihúzná a falból hogy tuti ne fogyasszon semmi semmit.. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#8715) Dell XPS válasza vasii (#8699) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem a biztonsági beállításoknál lesz a probléma (Secure boot mode vagy ez alatt), mert egyébként látnia kellene az eszközt. Holnap egyeztessünk privátban, ha még nem sikerült megoldást találnod.

Üdv, Dell XPS

(#8716) MrTeddy


MrTeddy
csendes tag

légyszi írjatok véleményt, hogy az alábbi két lapos közül melyik a jobb:

Fujitsu Lifebook AH552 AH552MPZB5HU Slim
[link]

SAMSUNG Ativ Book 2 NP270E5V-X03HU Fekete
[link]

általános felhasználásra, leginkább netezésre kellene, megbízható notit keresek, amivel néhány évig nem lesz gondom!
ha a fifa elfut rajta az nem baj, de nem kikötés.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8717) MrTeddy


MrTeddy
csendes tag

én úgy gondolom, lehet rosszul, de akkor javítsatok ki, hogy a talán fuji jobb minőség, jobban egyben van, a samsung mellet szól viszont a matt kijelző és a picit erősebb vga, proci...

(#8718) csr92


csr92
csendes tag

Sziasztok!

Asus N55 laposom van, és Samsung HT-TZ225R 5.1 házimozi rendszer, digitálisan kötöttem össze a kettőt de a hangkártya beállításoknál nem tudom átállítani 5.1-re csak stereo-t mutat, elvileg a laposban levő kártya is támogatja az 5.1et, nem nagyon értem mi lehet a gond.

Ha valaki tud megoldást....

Várom válaszaitok!

(#8719) seller007


seller007
tag

Segítséget kérnék, a napokban vettem egy "Asus X75VB-TY038D Black FD" gépet.
Szerintetek mennyi a referencia GPU órajel ezekben a gépekben?

Mert szerintem nem ennyi.
Köszönöm!

(#8720) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. Mitől lehet az, hogy a cpu ventilátora nagyon felpörög és nem megy lentebb a fordulatszám? Cpu nincs terhelés alatt, a laptop egy Vaio i3, elmúlt két éves. Köszönöm előre a válaszokat..

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8721) TaylorXIII válasza allein (#8720) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Valószínűleg azért mert úgy van beállítva, hogy ilyen hőfoknál nem csökkentheti még de mikor megvetted valószínűleg nem volt poros és ekkora még le tudott menni annyi fokra, hogy csökkenthesse. Szóval szerintem a por miatt.

(#8722) allein válasza TaylorXIII (#8721) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, akartam egyébként említeni, hogy tisztítás még nem történt, lehet ez az oka :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8723) Impressa válasza allein (#8720) üzenetére


Impressa
őstag

És milyen hőmérsékletű a CPU és a GPU mikor pörög a ventid? Nem csak a terheléstől függ, hanem a hőmérsékletétől is. Aida 64, vagy HWiNFO 64-el nézzél rá, mert ha sokáig pörög, annak oka van, csak ki kell deríteni. Oldalt egyébként milyen levegőt új ki a ventilátor? mennyire érzed melegnek?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8724) TaylorXIII válasza seller007 (#8719) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ilyen laptopban GT 740M-nek kéne lapulnia és ahhoz igencsak kevéskék az órajelek az nem vitás. Na de biztos, hogy GT 740M van benne? Arról nem mutattál képet. Dobnál egy GPU-z képet?

[ Szerkesztve ]

(#8725) Adam333


Adam333
tag

Sziasztok!

Lenovo Y580 laposom nem bootol be, csak kb minden 10. indításra. A hdd kattog, és azt látom, hogy no bootable device, press any key. A lenovoról azt olvastam, hogy nagyon macerás a szervizeltetése, tudnátok segíteni, hogy mit kéne tennem, és mennyi esély van arra hogy garanciálisan elintézik. (Még 10 hónap van a gariból.)

(#8726) Impressa válasza Adam333 (#8725) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Erre tessék: Lenovo IdeaPad Y580

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8727) Ice&Lime válasza donjohnson (#8706) üzenetére


Ice&Lime
veterán

"Az észlelt hardvert ez az IDT csomag nem támogatja".

Ezt írja ki telepítésnél sajnos, szóval nem jó a driver.

(#8728) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Vagy egy Asus laptopom és olyan mintha a DC power csatlakozó lejött volna az alaplapról, mert ha rádugom a hálóra, akkor mozog az egész és gyakran leáll a töltés is. Szétszedtem és a csatlakozó ép és kifogástalanul illeszkedik az alaplaphoz. Viszont a hiba még mindig fenn áll.

Valakinek van valami ötlete? :F

Ebben a videóban is hasonló problémája volt a gyereknek és forrasztott egy kis anyagot a dc és a lap közé.

1:32-nél látható a végeredmény :Y

Szerintetek ezt megcsinálhatom én is? Nem ártok vele?

Köszi a választ!

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8729) Impressa válasza scabi78 (#8728) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Asszonyom gépének(K53E) is pontosan ez volt a problémája, papíron alaplapot cseréltek rajta, mivel még garis a gép. Persze tisztában voltam vele, hogy nem kell ilyen nagy szervizt végezni rajta. Átforrasztani én is áttudom.

Szerintetek ezt megcsinálhatom én is? Nem ártok vele? ha van hozzá affinitásod, és gyakorlatod, akkor simán meg tudod csinálni, de ha bizonytalan vagy benne, akkor ne tedd.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8730) scabi78 válasza Impressa (#8729) üzenetére


scabi78
senior tag

Nekem is K53 van. Van segítségem, aki gyakorlott a forrasztásban. A kérdést úgy kellett volna feltennem, hogy ez megoldás lehet? köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8731) Dell XPS válasza Impressa (#8726) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia, :)

Nálad mikor volt HDD csere, az első évben?

Üdv, Dell XPS

(#8732) Impressa válasza Dell XPS (#8731) üzenetére


Impressa
őstag

Szia, :)
Igen az első évben volt.

scabi78 nekem is így kellett volna válaszolnom, hogy a szétszedés után derül ki pontosan, mi is a probléma, de nagy valószínűséggel ez lesz neked is, amit a videón láttál.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8733) tipet


tipet
csendes tag

Sziasztok ! egy kérdés a laptopom minden előjel nélkül kikapcsolt mintha kihúzták volna
nem veszi a töltést nem indul tápról nem csinál semmit ! Alaplap lehet ? 4 hónapos lenovo z500 gariban küldött vissza valaki ilyet már ?

(#8734) Dell XPS válasza Impressa (#8732) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor a kollégának kár el küldenie vagy rosszul látom?

Üdv, Dell XPS

(#8735) Impressa válasza Dell XPS (#8734) üzenetére


Impressa
őstag

Lehet valamit nem tudok, amit te. :B A HDD-re nem 2 évet adnak?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8736) scabi78 válasza Impressa (#8732) üzenetére


scabi78
senior tag

Szétszedtem és a csatlakozó ép és kifogástalanul illeszkedik az alaplaphoz. Viszont a hiba még mindig fenn áll.

Rendben, köszi. Akkor hétvégén megpróbáljuk.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#8737) allein válasza Impressa (#8723) üzenetére


allein
addikt

GPU eléggé melegszik, lásd s képen. Köze lehet ahhoz, hogy kijelző csere történt? :U Válaszolva a kérdésedre, hát nem hideg levegőt fúj :N, eléggé meleg a kijövő levegő :K Gondolom érdemes lenne elvinni egy szakszervizbe, nem de?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8738) Dell XPS válasza Impressa (#8735) üzenetére


Dell XPS
veterán

DE! én néztem el :B Akkor viszont teljesen egyértelmű, hogy vissza kell küldeni, nincs mit gondolkodni rajta.

Üdv, Dell XPS

(#8739) Dell XPS válasza tipet (#8733) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, erősen alaplap hiba és szerintem ez eléggé egyedi eset is, így vissza kellene küldened garanciában ahogy lehet! Próbáld meg: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8740) Impressa válasza scabi78 (#8736) üzenetére


Impressa
őstag

Bocs, elég fáradt vagyok, és nem fogtam fel, amit írtál. :B
Na szóval, csatlakozócserével jobban járnál, mert a belsejében vannak lamellák, amik idővel elfáradnak. Bár vissza lehet őket hajlítani, csak kérdés mennyire lennének tartósak, de azzal már óvatosan, ha azt választjátok.

Dell XPS nem történt semmi, jobb ha rákérdezel, az a biztos. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8741) allein válasza allein (#8737) üzenetére


allein
addikt

BIOS-ba belépve is felpörög a venti, szerintem valami hardver probléma lesz :U Most még melegebb mint az előző képen :U Lemaradt az első kép:

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8742) tipet válasza Dell XPS (#8739) üzenetére


tipet
csendes tag

z500 ban az akksi integrált! nem tudom bontás nélkül kiszedni :S

(#8743) Impressa válasza allein (#8741) üzenetére


Impressa
őstag

Ez alapterhelésen, netezés közben ilyen magas? Szerintem a kijelzőcseréhez nem kellene-e hogy köze legyen. De ha előtte nem tapasztaltál ilyent, akkor még is van. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8744) allein válasza Impressa (#8743) üzenetére


allein
addikt

Ez alapterhelésen ilyen, csak chrome megy éppen, és semmi más :U Előtte is volt már, hogy felpörgött a ventilátor de nem maradt ezen a fordulatszámon hosszabb időszakon át. Javaslat?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8745) Dell XPS válasza tipet (#8742) üzenetére


Dell XPS
veterán

Integrálva szerencsére nincs, de valóban a bottomcese alatt van, így csak az "alsó rész" eltávolítása után férsz hozzá, akárcsak a merevlemezhez, memória modulokhoz, és mindenhez természetesen.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8746) Impressa válasza allein (#8744) üzenetére


Impressa
őstag

Sajnos marad a szerviz, mert így hamar tönkre megy a géped.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8747) Dell XPS válasza allein (#8744) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen proci' van a VAIO -ban? Melyik típus pontosan?

Üdv, Dell XPS

(#8748) allein válasza Impressa (#8746) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a segítséget :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8749) allein válasza Dell XPS (#8747) üzenetére


allein
addikt

Ő lenne az. Most a gpu 63 fokon, a cpu pedig 50 fokon. Chrome megy és az outlook. Pörög a ventilátor mint az állat :F

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8750) Dell XPS válasza allein (#8749) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ment pü!

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.