Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) TwentyFour válasza Kbali (#8550) üzenetére


TwentyFour
tag

Sziasztok, mennyire normális hogy sleep módban a laptopom 100% töltöttségről reggelre teljesen lemerül? Egy Lenovo T530 ról lenne szó. A gépben 8GB ram van, és egy csomó minden meg van nyitva, mikor aludni küldöm. A gép egyébként kb fél éves. Amikor akksiról dolgozom, akkor normális ütemben merül.
Előre is köszönöm a választ.

(#8552) LonGleY


LonGleY
veterán

Azt mondjátok meg kérlek, hogy hogy a frászban lehet, hogy egy Acer Aspire V3-771G winchesterét kiszerelve, asztali gépbe illesztve a tároló partíciót telepakoltam Linux ISO-kkal, de a winyót a notebook-ba visszarakva, a rendszer alatt tök üresnek látom az egész D-t? A laptop oprendszere egyébként win 8-ról lett cserélve (formattal) win 7-re.

Az asztali gépbe a winchestert visszarakva csak azt látom, hogy a tárhely foglaltsága olyan, amilyenre én is alakítottam a másolás során, de a fájloknak csak egy töredékét látom, és azokon is van valami lakat ikon. Ez mi a fakk? Elcsesződtek a jogosultságok? De az asztaliban miért nem látom őket? Hisz itt kerültek felmásolásra... Ha meg akarom nézni a meghajtó tulajdonságait (még mindig az asztali gépen), akkor azt mondja, ürítsem a kukát. Hát, ezt nem teszem meg, amíg látok esélyt arra, hogy az összegyűjtött adatokat valahogy lementsem.

[ Szerkesztve ]

(#8553) Impressa válasza LonGleY (#8552) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
A Win 7 topikban biztosan választ kapsz a kérdésedre... :K erre én kiváncsi vagyok mi okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8554) Hardver Arc válasza subset (#8549) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Igen segített köszi :D újra is pasztáztam gpu meg procit meg a ventit ki takaritottam durva volt... kb 10 fokot hült minden....
amúgy nem lehet kicserélni a gyári ventit egy jobbra?
Jah és lcd led kijelzőt lehet ezekkel a monitor tisztítókkal takaritani? vagy ablakmosó is jó?

[ Szerkesztve ]

(#8555) rgeorge válasza Hardver Arc (#8554) üzenetére


rgeorge
addikt

Hűtés-szakértő.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#8556) albi31 válasza Kbali (#8550) üzenetére


albi31
senior tag

de bizony!..csak az esetek 90%-ban nincs frissebb firmware!(tapasztalat!)

(#8554) Hardver Arc : az esetek 99%-ban,NEM!..de amúgy miért is kellene?..az a gép nem egy melegedős típus!(ventilátort is szét szedted darabokra,lapátok egyenként leporolva,portalanítva?)

[ Szerkesztve ]

(#8557) Hardver Arc válasza albi31 (#8556) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Igen a venti lapátjait úgy takarítottam meg hogy kicsit be vizeztem egy ecsetett és egyesével át takarítottam... főleg a szellőzőnél volt por... most jelenleg a gpu proci 45-55fok között ingadozik.. újra is pasztáztam mind2
a vinyó az meg elvan 35-40 fok között..

(#8558) Hardver Arc válasza rgeorge (#8555) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

:R

(#8559) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Egyébként lehet kérdeztem már de most egyelőre 1db 4 gigás ddr3 1600mhz ram van benne és ha veszek bele még 4gb 1600mhz Dual Chanel miatt akkor fogok tapasztalni jelentős teljesítmény növekedést? főlleg a proci végett.. :/

(#8560) allein


allein
addikt

Üdv. Valaki erre esetleg? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8561) Kbali válasza TwentyFour (#8551) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem normális, az lehet, hogy valami felébresztette és emiatt merült le.

(#8562) xcds válasza allein (#8560) üzenetére


xcds
őstag

Rendszer gyorsaság szempontjából a 4kqd32 értékek számítanak ha van ahci (az okosak szerint). Abban meg olyan nagy különbség nincs.

(#8563) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. Ezzel a jelenséggel még nem találkoztam: A laptopom akkuja 75% ig tölt(ez normális pár éves már) viszont töltőről levéve pár másodperc alatt megadja magát. Amikor feltöltés alatt van normálisan hosszú idő kell neki hogy feltöltődjön ezért furcsállom a dolgot. Nem lehet cellazárlatos? Javitják az olyat valahol? Nem lesz tőle baja a gépnek?

Üdv Ákos

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#8564) xcds válasza akoska23 (#8563) üzenetére


xcds
őstag

Meghalt az akku. Nem érdemes javítani.

(#8565) akoska23 válasza xcds (#8564) üzenetére


akoska23
aktív tag

De a gépnek nem lesz baja?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#8566) xcds válasza akoska23 (#8565) üzenetére


xcds
őstag

Hát én nem erőltetném a használatát, de ez csak magánvélemény. Vedd ki, amíg nem lesz másik. Töltőről megy akksi nélkül is.

(#8567) akoska23 válasza xcds (#8566) üzenetére


akoska23
aktív tag

Persze ez igaz. :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#8568) Demokatona


Demokatona
tag

Sziasztok!

Elnézést ha rossz helyre írok.Vettem egy WM8650-es netbookot.Bekapcsoláskor csíkoz a képernyő és pár másodperc után újraindul.Megoldás esetleg vagy kuka?

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#8569) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Van egy asus K50AB laptop, aminél állandóan elmegy a kép. Kiszámíthatatlan időpontokba mintha készenlétbe kapcsolna. Nyomok egy entert és visszajön minden. Néha 5 percenként, van hogy több óra után se. Nem kell hozzá tétlen állapot, dolgozok rajta, vagy filmet nézek és közbe egyszercsak elmegy a kép. Újratelepítettem a rendszert de nem használt.
Van valakinek ötlete mi lehet a baja ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#8570) LonGleY válasza Impressa (#8553) üzenetére


LonGleY
veterán

Úgy tűnik, főleg az, hogy menet közben dugtam rá és húztam le a gépemről a winyót. Eddig ezzel soha nem gvolt baj. Checkdisk rendbevágta a dolgot, most már csak a permission-állítással szenvedek...

(#8571) Impressa válasza LonGleY (#8570) üzenetére


Impressa
őstag

Szuper, ennek örülök, köszönöm az infót :D Közben néztem a másik topikot is, mert mindig tanul az ember vmi újat. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8572) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

A minap azon gondolkodtam, hogy amikor itthon vagyok és a notebook asztaliként van használva, hogyan tudnám a hangminőséget javítani. Vannak olyan beállítások, amiket direkt akkor érdemes bekapcsolni, ha a laptopra hifi van rákötve? Nem akarom leégetni a hangkártyát, így például a "Loudness equalization"-t nem merem bekapcsolni.

Valaki tud erről valamit?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#8573) Impressa válasza 4ron (#8572) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Én folyamatosan Hifire kötve használom a laposomat, évek óta. 2 erősítő van megvezérelve róla 4 hangfallal és 2 mélyládával. Loudness equalization-t nyugodtan bekapcsolhatod nem fogod tönkretenni a lapos hangkártáyáját és szebben is fog szólni.. Egyre érdemes odafigyelned, hogy a hifid előrerősítővel rendelkezik, tehát a kimeneti jelszintet alacsonyra érdemes állítanod a gépen ( azaz a hangerőszabályozót a winben )

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8574) 4ron válasza Impressa (#8573) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi!

Kipróbáltam, hangerőszabályzó 70%-on van és így most kielégítő.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#8575) Impressa válasza 4ron (#8574) üzenetére


Impressa
őstag

Természetesen emelhetsz a hangerőn, ha úgy hallod, hogy a hifin ugyanakkora hangerő állásnál halkabban szól a notiról használva, mitha rádiót hallgatnál. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8576) fess


fess
őstag

sziasztok
Egy asus x51 laptopon mitől szaggathatnak a youtube videók? 720p filmet szaggatás nélkül viszi,a nettel sincs gond. 2gb ram van benne. Chrome-al és firefoxxal is ua az helyzet

(#8577) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Adott egy Acer Aspire 5920G laptop.
2 órája kapcsoltam ki, semmi problémája nem volt.
Most bekapcsolnám, de nem ad képet és bekapcsolás után 1 hosszút és 2 rövidet sípol. Ha jól tudom, ez videovezérlő hiba. Kivettem a memóriákat, a videokártyát (8600M GT, MXM II), visszaraktam, akkor is ezt produkálja. Hűtőpad van alatta, a GPU 45-50°C-on szokott lenni, használattól függően.

Mi tévő legyek? :O

[ Szerkesztve ]

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#8578) Dell XPS válasza ebeni95 (#8577) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

aktuális lett a bővítés, cserélned kell a modult.

Üdv, Dell XPS

(#8579) ebeni95 válasza Dell XPS (#8578) üzenetére


ebeni95
tag

Ez most komoly? Ez csak így egyik percről a másikra történik? :F :O

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#8580) csecso22


csecso22
tag

Sziasztok
Az Intel GMA X3100 lejátsza a HD videókat?

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#8581) Dell XPS válasza ebeni95 (#8579) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos igen, ez így történik a legtöbb esetben, és Te vagy a sokadik tulajdonos aki ezt tapasztalja is. Érintkező felületét is tisztítsd meg a kártyának és ki-be, majd nézd meg újra, hátha..

Üdv, Dell XPS

(#8582) ebeni95 válasza Dell XPS (#8581) üzenetére


ebeni95
tag

Rendben, megpróbálom, bár nem koszos.

Köszi a segítséget, reméltem nem kell ezt hallanom! :(

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#8583) certop


certop
csendes tag

Sziasztok!Tudja valaki ez mit jelent:The processor installed in your system are of an unknow revision.
Please contact your bios vendor for appropriate updates.Fatal error...System Halted! :R

(#8584) xcds válasza csecso22 (#8580) üzenetére


xcds
őstag

Nem. A procinak kell megoldani.

(#8583) certop: Nem tetszik neki a proci. Biost kellene frissíteni.

(#8585) Dell XPS válasza fess (#8576) üzenetére


Dell XPS
veterán

Milyen a CPU terheltsége a youtube videók alatt (feladatkezelő)?

Üdv, Dell XPS

(#8586) csecso22 válasza xcds (#8584) üzenetére


csecso22
tag

köszönöm

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#8587) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
Van egy DELL M5110 típusú laptopom, AMD A6-3420M-el szerelve, Raderon 6520-al.

De ahogy nézem ,csak 512mb-ot foglal le a memóriából nem tudnám kicsit bikábbra húzni ezt a " VGA "- t?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#8588) fess válasza Dell XPS (#8585) üzenetére


fess
őstag

60-70,amikor szaggat akkor megy fel 100-ra. Akkor a proci a hibás? Akkor nem youtubozok,de hihetetlen,hogy ennyit nem bír el.

(#8589) Dell XPS válasza fess (#8588) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem hibás csak gyenge a mai flash-tartalmakhoz, meg az Adobe Flash Player sem tökéletes igazán.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8590) xcds válasza fess (#8588) üzenetére


xcds
őstag

Tegyél fel régebbi flash playert. Az nem zabálja úgy a procit.

(#8591) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

A tanácsotokat kérném laptopcserét, avagy felújítást illetően.
Jelenleg egy HP Compaq 8510p (T7500, 4GB) géppel dolgozom, amit idestova 5 éve vásároltam (egészen pontosan 1 hónap múlva lesz 5 éves a gép), és nagyon meg vagyok vele elégedve, hiszen még mindig működik különösebb hiba nélkül. Az akku 1x volt már cserélve, de jelenleg ismét cserére szorul, mert sajnos pár percnél nem megy többet konnektor nélkül, illetve az alvó módot sem bírja ki 1 napnál tovább.
Az akkun kívül szerintem a HDD-t kellene SSD-re cserélni a gyorsítás végett, viszont ez esetben vásárolnom kell egy beépítő keretet az optikai helyére, hogy oda be tudjam szerelni a jelenlegi 500-as WD HDD-met, amit szintén utólag vettem a gépbe. Amit sajnos már kicsit megbántam az az, hogy dedikált VGA-s gépet vettem anno, mert egyrészt semmi szükségem rá, másrészt roppantul melegszik, tehát amint valami elkezdi használni a procit akár 10-15% körül, a venti máris pörög fel, ami zavaróan hangossá teszi a gépet.
Tehát felújítás címszó alatt ezen a 3 dolgon gondolkodtam, kérdés, hogy ezzel járok jobban, vagy azzal, ha eladom a gépet, és veszek helyette másikat? Igaz, ha az utóbbit választom, akkor az nálam azt jelenti, hogy minimum egy minőségi üzleti szériás gépet, amivel várhatóan pár évig biztosan nem lesz probléma, ahogy a mostanimmal sem. (renew gép volt, 250-ért vettem)

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8592) havast


havast
aktív tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy valakinek van-e tapasztalata wifi kártya hardver id átírásában..

Az van ugyanis, hogy a notiban jelenleg egy ilyen kártya van, ugyanez a chip működteti a Killer 1202-t is. (Aminek az ereje a szoftverekben van..) Ha le tudnám cserélni az azonosítókat, gyakorlatilag Killer 1202-m lenne.

Killer 1202 hwid
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_20031A56&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_20031A56
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_0280

saját hwid
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_E052105B&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_E052105B
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_0280

Nem a 30 dodód sajnálom egy ilyenért, hanem az időt, míg ideér.

(#8593) Dell XPS válasza A_ScHuLcZ (#8591) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ha megteheted akkor lépjél egyet, és "engedd el a kezét" a gépezetnek! Öt éves gépet kár fejleszteni, senki nem fizeti meg, ráadásul összehasonlíthatatlan a mai alkalmazások területén egy új típussal, és el fog múlni a hibamentes állapot is. A felmerült igényeket tökéletesen megtalálod majd egy másik gépnél, ráadásul racionálisan (dGPU nélkül) és garanciával bebiztosítva.

Üdv, Dell XPS

(#8594) xcds válasza A_ScHuLcZ (#8591) üzenetére


xcds
őstag

Én épp most gondolkodtam, hogy le kellene cserélni a T500-amat. Nem érdekel véletlenül? Van hozzá hdd caddy, wwan/gps, új zsanér. Az egyik leghalkabb laptop.

(#8595) Andor22


Andor22
aktív tag

hi következő a problémám
lenovo ideapad y560 ati 5730 nem lehet frissíteni???
hibaüzenetet ír ki
http://support.amd.com/us/kbarticles/pages/737-28041supportforatimobility.aspx
a gyártó oldalán csak 1000 éves illesztőprogram van de csak azzal az 1 el működik :(
ötletek? esetleg valami más megoldás???

(#8596) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok!

Van egy régi laptopom.
Annyi különbséggel, hogy ebben van még +2 GB RAM, tehát így 4 GB összesen. Eredeti 64 bites Windows 7 Professional van rajta.

Lényegében munkára használom (Notepad++, Chrome). De feltelepítettem egy pár régi játékot, amik meglepően rosszul futottak rajta. Tudom, hogy ez nem játékra való, de azt gondoltam, hogy ezek a 4-5 éves játékok futnának rajta. Esetleg elfelejtettem valami drivert feltelepíteni vagy mást hagytam ki?

DirectX elméletileg a legfrisseb van fent és az AMD Catalyst 13.1-es verzió.
Egy játékot próbáltam ami a Borderlands első része. Aminek itt a rendszerigénye.

Igazából nem akkora probléma, ha nem fut normálisan, csak gondoltam megkérdezem, hátha kihagytam valamit :)

(#8597) #81999360 válasza #81999360 (#8596) üzenetére


#81999360
törölt tag

Nem tudom már szerkeszteni
Windows 7 Ultimate van rajta...
Az előbb a másik topikot olvastam és összezavart :)

(#8598) w.miki


w.miki
veterán

Philips freevents H12Y laptophoz keresnék XP drivereket, de a google nem barátom :(
csak megszűnt, vagy kamu oldalakat dobott be, fizetős letöltésekkel
Tud esetleg valaki valami korrekt free lehetőséget is?

ugyanitt használt kijelző, és akku is érdekelne hozzá, olcsón :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8599) allein


allein
addikt

Üdvözletem. Áruljátok el legyetek szívesek milyen módon tudom kideríteni laptopomban pontos alaplap típusát. Előre is köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8600) Dell XPS válasza allein (#8599) üzenetére


Dell XPS
veterán

HWinfó, CPU-Z, ..

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.