Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) donjohnson válasza dehecked (#8349) üzenetére


donjohnson
addikt

bios-ban felismeri a betűket? vagy bootolj be egy linux live cd-ről telepítés nélkül és ellenőrizd le ott.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8352) NEMO1968 válasza Oppenheimer (#8350) üzenetére


NEMO1968
őstag

Lehet hogy 2 féle touchpaddal gyártották,azért van fent mindkét driver.
Próbálj meg a hardverazonosító alapján rákeresni.
Sz.v.sz az lesz a jó hozzá.
Ha jó a videokártya drivered,akkor elvileg automatikusan vált a kettő között.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8353) NEMO1968 válasza dehecked (#8342) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szerintem itt böngészgess kicsit,vagy a hardverazonosítók alapján próbálj meg valamit.
Mondjuk úgy cinkes,ha a LAN drivered sincs meg :K .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8354) Tomeh


Tomeh
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Lenovo Z500-ast free dos-al, egyből rá is akartam tenni egy win7 ultimate x64-et, a telepítő lefut, majd az első újraindulás után megadom a gép nevet, időt, dátumot, egyebeket, az ezutáni újraindulásnál viszont boot loopba kerül a gép, a lenovo felirat és a fekete képernyő váltogatják egymást!
Próbáltam újból az egészet, de nem vezetett megoldásra!
Van valakinek valami ötlete?
Köszönöm előre is!

(#8355) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy ez routeres kérdés, lehet, hogy windows 8-as.

Adott egy új Samsung 350V5C-S05 laptop win8 oprendszerrel. Internetezéssel wifin keresztül vannak problémák (TPlink WR741ND). Facebooknál Mozillával nem tölti be az oldalt, csak a fejlécet, explorerrel nem tölti be a fotókat, chrommal néha megyeget. A többi honlap is szarakodik, össze-vissza használunk mindenféle böngészőt, aztán egy idő után csak bejön valamelyikkel. Mi lehet a probléma? Panelházban lakunk, nagyon sok a wifi errefelé. Hallottam olyan, hogy alapból mindegyik egy sávban van és ezért zavarhatjék egymást vagy valami ilyesmi, nem értek hozzá.

Előre is köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#8356) dehecked válasza donjohnson (#8351) üzenetére


dehecked
tag

Amikor az előző kommentem írtam, meguntam és elmentem BMXezni inkább :DD
Most hazajöttem, elindítottam újból a telepítést, nem mahináltam a beviteli nyelvekkel semmit, és láss csodát működik egyből, szóval majd ha minden fent lesz, akkor a telepítőlemez segítségével kiszedem az angol bevitelt, mert anyám gyakori szokása átváltani "véletlenül", utána meg engem hívogat, hogy hogyan is kéne visszarakni magyarra :W

Új kérdésem: Van rá elérhető BIOS frissítés, azt mindegy, hogy driverek előtt vagy után telepítem? Jobban esne a kicsi szívemnek a driverek előtt, hátha utána összeakadna a bajsza valamivel, de ki tudja mivel teszek jobbat :(

(#8357) Oppenheimer válasza NEMO1968 (#8352) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszönöm, így meglett. :R Ez elanteches volt. Továbbra sem értem, hogy miért nem bírnak 1 típust ugyan azokból a hardverelemekből gyártani.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8358) NEMO1968 válasza Oppenheimer (#8357) üzenetére


NEMO1968
őstag

Valszeg üzlet áll a háttérben.
Az egyik olcsóbb,a másik drágább,jobb-rosszabb minőségűek,szerződést bontanak,stb.
Amúgy meg a nyavaja tudja ;] .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8359) ebeni95


ebeni95
tag

Sziasztok!

Az ASUS F5Sr laposnak tényleg dedikált a HD3470-es videokártyája?
És ha igen, akkor MXM hányas? Illetve melyik az a legerősebb kártya, amit kezel?

Előre is köszönöm!

Üdv!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#8360) Tomeh válasza Tomeh (#8354) üzenetére


Tomeh
csendes tag

Sajnos a probléma még mindig adott, órák óta böngészem a netet, de semmi megoldást nem találtam!
Időközben megpróbáltam usb-ről win8-at telepíteni, mivel anno leszedtem az egyetem által egy jogtiszta verziót, csakhogy usbről egyszerűen nem tudok bootolni sem.
Igazán megköszönném ha valaki segítene!

(#8361) w.miki


w.miki
veterán

Helló!

Egy Asus EeePC-vel kapcsolatban lenne kérdésem.
8GB-os SSD volt benne, és most egy 32GB-osat szerettünk volna beletenni, de azt nem ismeri fel. :(
Talán BIOS drivert kell frissíteni? Most 0301-es van rajta. Az újabb BIOSsal felismerné?
De hogyan tegyen fel? Van valami program, ami USB pendrive-ot DOS-os bootolosra csinál?
Vagy nem az a baj? Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8362) Tomeh válasza Tomeh (#8360) üzenetére


Tomeh
csendes tag

Megpróbáltam egy Home Basic verziót a win7ből és azzal sikerült telepíteni! Valaki meg tudná magyarázni hogy mégis mi lehet a hiba oka? :)

(#8363) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Nem nagyon ismerem az Amd procikat ide milyen procit javasolnátok.

Alaplap:
CPU típusa Mobile AMD Athlon XP, 1400 MHz (10.5 x 133) 1600+
Alaplap neve FUJITSU SIEMENS AMILO A-Series
Alaplapi lapkakészlet ATI Radeon IGP-320M
Rendszermemória 960 MB (PC2100 DDR SDRAM)
DIMM1: Kingston K 512 MB PC2100 DDR SDRAM (2.5-3-3-6 @ 133 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz)
DIMM2: Kingston K 512 MB PC2100 DDR SDRAM (2.5-3-3-6 @ 133 MHz) (2.0-2-2-5 @ 100 MHz)
BIOS típusa Phoenix (11/18/02)

Kb 2ghz-s érdekelne illetve hogy a jelenlegi cpu-t lehet e overclockolni pl clockgen vagy ilyesmi mert a bios nem teszi lehetővé.

Ui. Amd athlon xp gondolom magasabb órajelel is bele megy ,csak az elég ritka más Amd jó lehet nekem,

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#8364) w.miki válasza w.miki (#8361) üzenetére


w.miki
veterán

közben sikerült felfrissítenem a 0601-es BIOS-ra, de most sem látja az SSD-t :(
Lehet hogy ez a gép nem is támogatja a 32GB-os SSD-t sehogy?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8365) amdathlonxp válasza cascada (#8310) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Nekem is volt ilyen gondom régebbi skype verzió segített mikor fel megy a skype telepitése fel szokta ajánlani hogy válasz kamerát stb én is több kamerát használok de utána hiába cserélgetem csak a telepítéskor beálitott kamerát használja...(ismeretlen okból)

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#8366) Dell XPS válasza Lmh (#8355) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézd meg az inSSIDer -el programmal, hogy a környezetedben milyen csatornákat használnak (1-11), és próbáld a saját router -t át állítani fix csatornára, ami lehetőleg nem foglalt vagy kevésbé terhelt.

Üdv, Dell XPS

(#8367) Dell XPS válasza dehecked (#8356) üzenetére


Dell XPS
veterán

Bármikor frissítheted a BIOS-t nincs jelentősége. Természetesen ha le van tiltva msconfig -ban minden felesleges program az nem árt.

Üdv, Dell XPS

(#8368) atibuc válasza bedohazi (#8331) üzenetére


atibuc
tag

Szia.

igazábol mindent ki lehet venni de ajánlott a virusírtót a padot és esetleg a wi-fi szoftvert bent hagyni.

Illetve a szolgáltatásokból (Services) Lehet kivenni. Az alsó sarokban van egy kapcsoló ami elrejti a microsoft programokat a maradékból ízlés szerint válogathatsz. :K

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#8369) dozzer


dozzer
tag

Szevasztok!

Egy kérdésem lenne. Egyik haveromnál szeretném megcsinálni a hálózatot. Digis nete van így lanon jön a net. Szeretném a laptopon keresztül leosztani a netet. Van ilyen hotspotos cucc a laptopban. Az a kérdésem , hogyna tudnám megoldani legegyszerübben a net megosztását a laptopon keresztül wifin? Eddig még nem sikerült mindig valami problémába ütközött a dolog.

Köszönöm előre a válaszokat!

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#8370) Dell XPS válasza ebeni95 (#8359) üzenetére


Dell XPS
veterán

Integrált a GPU a laptopban:

Üdv, Dell XPS

(#8371) Dell XPS válasza Tomeh (#8362) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elsőre úgy néz ki, hogy nem voltak megfelelőek a telepítő médiák, főleg ha minden jól be volt állítva Bios Setup menüben.

Üdv, Dell XPS

(#8372) ebeni95 válasza Dell XPS (#8370) üzenetére


ebeni95
tag

Köszönöm!

"Istenem! Adj türelmet a hülye emberekhez, mert ha erőt adsz, megölöm őket!" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ebeni95 .::70/602-75-44::.

(#8373) Tomeh válasza Dell XPS (#8371) üzenetére


Tomeh
csendes tag

Köszönöm szépen a választ! Én is erre gondoltam, de végül furcsamód csak felment a dvd-ről, bár igaz, csak egy home basic verzió! Egyébként ez az egyetlen windows dvd-m jelenleg, viszont van egy jogtiszta win8 iso-m az egyetemről, ezzel próbálkoztam, de sajnos usbről nem akart elindulni a bootolás, úgyhogy ezt későbbre halasztom, most a driverekkel küzdök, de szerintem ezen a szinten már nem lehet ebből komolyabb probléma! :)

(#8374) Logeeen


Logeeen
senior tag

Valaki... :R

#Xiaomi 13T#

(#8375) Dell XPS válasza Logeeen (#8374) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezt hogy érted: nincs benne valszeg GPU ?

Üdv, Dell XPS

(#8376) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Lenovo g585 tipusú notebookom van amd e2-1800 brazos processzoral 4giga rammal..
A processzor ugye nagyon gyenge a stronghold és a call of duty 2 még éppen nem akadozik és láttam youtubon 8giga rammal tesztelték a resident evil 5 részével és viszonylag médiumon 40-60fps el max felbontással 1366*768 ment valószínű az enyémen nem mennem és az a kérdésem volna ha én is tennék a gépembe még 4 giga rammot akkor sokkal nagyobb látványosabb teljesítményt érnék el ezek szerint? :Y
nem gondolnám hogy dupla annyi ram csodákra képes :F

Egyébként nem játékra vettem a gépet meg tisztába vagyok vele hogy nem gammer notebook csak nosztalgiázni de azért jó lenne ha futna a modern warfare vagy prototype stb nem 800*600as felbontáson.. mert azért elvileg a resident evil 5 nek nagyobb a gépigénye mint ezeknek a videoban mégis max felbontáson meg médiumon futott ugyanazzal a konfiggal a video tesztben csak dupla annyi rammal mint nekem..
Azért ez kicsit szánalmas hogy egy 2012es noti 2magos proci majdnem hogy sokkal gyengébb mint például egy sima intel pentium 4 ami mégcsak nem is magos..vagy például 1magos pentium prescott proci le aláz egy két magosat..elég gáz

[ Szerkesztve ]

(#8377) Logeeen válasza Dell XPS (#8375) üzenetére


Logeeen
senior tag

Dedikált kártyára gondoltam...

Update: Ha kiveszem a RAM-ot belőle, nem reagál rá. Semmit nem sipol.

[ Szerkesztve ]

#Xiaomi 13T#

(#8378) Dell XPS válasza Logeeen (#8377) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi! Szerintem integrált az alaplapon és a hibakód; GPU hiba.

Üdv, Dell XPS

(#8379) Logeeen válasza Dell XPS (#8378) üzenetére


Logeeen
senior tag

De van benne slot dedikált kártyához. Viszont üres... :DDD

És ilyenkor mi van? Alaplapcsere?

Vagy esetleg bios elem kiszedése X időre?

[ Szerkesztve ]

#Xiaomi 13T#

(#8380) Dell XPS válasza Logeeen (#8379) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem láttam még a típust dGPU-val, de mégnézem a slot-ot az alaplapon!

Próbáld meg a memória modulokat (ki-be slot csere stb..) ell., és a CMOS battery-t is kivehet, nem ártasz vele.

Üdv, Dell XPS

(#8381) Logeeen válasza Dell XPS (#8380) üzenetére


Logeeen
senior tag

A felső a RAM, középen akkor az ott milyen slot?

[ Szerkesztve ]

#Xiaomi 13T#

(#8382) Dell XPS válasza Logeeen (#8379) üzenetére


Dell XPS
veterán

A 9 -es foglalatra gondolsz? Mini PCI slot

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8383) Logeeen válasza Dell XPS (#8382) üzenetére


Logeeen
senior tag

Igen. Ahhaaaa, értem köszi.
Akkor ezen már csak alaplapcsere segít vagy még menthető?

[ Szerkesztve ]

#Xiaomi 13T#

(#8384) Dell XPS válasza Logeeen (#8383) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyire én ismerem, hírhedt GPU problémás laptop sajnos (NVIDIA 6100, 7300, 7600-as), ha úgy látod mehet BGA szervizbe 13K-15K között javítják.

Üdv, Dell XPS

(#8385) empir3


empir3
tag

Sziasztok!

Van egy Acer 7745G laptopom (i5, 4GB RAM, HD 5650 2GB).
Szeretném frissíteni a VGA driver-ét csak az a helyzet, hogy mellette van egy alaplapi Intel VGA. A Catalyst-ben van a Switchable Graphics opció. S azt hallottam, hogy ezt másképp kell updatelni, mint az "egyedülálló" VGA-kat.
Végülis hogyan kell eljárni a frissítésben? Ugy, hogy minden jól müködjön.

(#8386) fungi


fungi
aktív tag

Sziasztok, kérdeznék. Lányom Dell Vostrojában az egyik 2 gigás memória /Ddr2, 800 Mhz/megadta magát, legalábbis a gép nem indult, aztán mikor kivettem, a maradék 2 gigával ment rendesen. /A kivett Ramot betoltam
a másik slotba egyedül, akkor megint nem indult./ Szereztem egy ugyanolyat /Hynix/ újra 4 giga a Ram, minden rendben.

Aztán hülyeségből beraktam a kivett, elvben nem működő 2 gigásat egy Lenovo T61-be, /ott Ddr2 667 Mhz-es
a Ram/ egy meglevő 1 gigás Hynix mellé, és működik, 3 Gb Ram lett a 2 helyett./1 gigást cseréltem le./
Szóval a Lenovoban jó, a Dellben nem, összefügg
a Mhz különbséggel, vagy megjavult, vagy mi rá a magyarázat? Kösz, J

(#8387) donjohnson válasza fungi (#8386) üzenetére


donjohnson
addikt

én azért lefuttatnék rajta egy memtest-et a helyedben.
bár lehet, hogy csak 800 MHz-en hibázik és akkor nem fog újra előjönni 667 MHz-en.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8388) fungi válasza donjohnson (#8387) üzenetére


fungi
aktív tag

Igen, az lesz, köszi!

(#8389) Lmh válasza Dell XPS (#8366) üzenetére


Lmh
őstag

Köszönöm, abban még tudnál segíteni, hogy hol/hogyan tudom ezt átállítani?
Előre is köszi! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#8390) Dell XPS válasza Lmh (#8389) üzenetére


Dell XPS
veterán

Belépsz a router admin felületére; wireless settings és itt:

Üdv, Dell XPS

(#8391) kripo


kripo
tag

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy, Acer V5-121 notihoz létezik olyan progi (win7 alá) ami a benne lévő akkut "csak" 60%-ra (vagy nem teljesen) engedi tölteni, ha rajta van a töltő?
Így kvázi egy szünetmentes tápként funkcionálna (minta a Lenovo progijával) vagy marad az aksi ki-be mód, ha hálózatról megy...

Illetve a benne lévő 1 db KINGSTON ACR256X64D3S16C11G 204P-DDR3-SODIMM-2GB-12800 ramot
Tulajdonságok Everest szerint:
Fizikai formátum SODIMM
Altípus Synchronous
Méret 2048 MB
Sebesség 800 MHz
Teljes szélesség 64 bit
Adat szélesség 64 bit
Eszköz elhelyezése DIMM 0
Bank elhelyezése CHANNEL A
Gyártó Kingston
Sorozatszám 5C2E3BBC
Címke Asset Tag:
Modell név ACR256X64D3S16C11G

4 vagy 8 GB-ra érdemes cserélnem (a gépezetben csak 1 db RAM Slot van kiépítve :W )?

Köszi a segítséget előre is...

"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

(#8392) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Egy i3 3217U processzornak mekkora a megengedett maximális hőmérséklete?
Sajnos nem vagyok járatos ilyen téren.

Előre is köszönöm.

Üdv.
Erik

(#8393) Dell XPS válasza kripo (#8391) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem tudok a programról, esetleg kérdezz rá a topic-ban. DS-t nem tudna a processzorba integrált memória vezérlő, de fizikailag valóban egy slot van, ami 8GB-ig bővíthető.

Üdv, Dell XPS

(#8394) Impressa válasza Huroq (#8392) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
i3 3217U 105°C :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8395) Huroq válasza Impressa (#8394) üzenetére


Huroq
senior tag

Köszönöm. :)
És a valóságban is 105 °C?
Úgy értem, hogy egy 80-90 fok okozhat-e problémát?

[ Szerkesztve ]

(#8396) kripo válasza Dell XPS (#8393) üzenetére


kripo
tag

Köszi az ismételt segítséged... :R

A topikban már érdeklődtem s mivel nem sikerült választ kapnom, ezért próbáltam itt szerencsét... :)

Az 1 slot miatt kérdeztem, hogy 4 vagy 8 gb ramot célszerűbb az 7-s mellé rakni ( ebből még az integrált gpu is leveszi a maga részét...)

"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

(#8397) Dell XPS válasza kripo (#8396) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! Elég a 4GB-is, de 8GB -nál nem kell virtuális memória, nem használod a merevlemezt feleslegesen.

Üdv, Dell XPS

(#8398) kripo válasza Dell XPS (#8397) üzenetére


kripo
tag

Köszönöm szépen... :R

"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

(#8399) Lmh válasza Dell XPS (#8390) üzenetére


Lmh
őstag

köszönöm szépen, megtaláltam! a napokban kiderül, hogy ez volt-e a probléma :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#8400) Impressa válasza Huroq (#8395) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :) Nem feltétlen fog problémát okozni, viszont hamarabb "öregszik"(használódik) el procid, ha folyamatosan ilyen tartományban mozog. A valóságban a 105°C az arra vonatozik, hogy anyagkárosodás nélkül képes elviselni ezt a hőmérsékletet( rövid távon ), de nem a végtelenségig természetesen. Ezért is szoktuk javasolni a rendszeres tisztítást ( porcicázást). Az újrapasztázás sem elhanyagolható, akár 1-1,5 évente is megismételhető, ha szükséges. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.