Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) Nudlee válasza #47053824 (#7644) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Mivel nem vagy gyakorlott szaki én azt javaslom, ne ezen "gyakorolj".
Az alaplapok több rétegű áramkörök, ha megégeted vagy nem jól forrasztod meg (pl. lyukgalvánoknál) okozhatsz nagyobb bajt is. Ha megjön az új csati, szedd szét a notit és vidd el egy műszerészhez...pár perc alatt kicserélni az aljzatot.

Ha el akarsz kezdeni forrasztgatni, első körben megteszi egy pár ezer forintos páka.
Valami ilyesmi már használható.

[ Szerkesztve ]

(#7652) K_Gabor válasza Dell XPS (#7650) üzenetére


K_Gabor
tag

Én perpill nagyon nem érzem őket szükségesnek,az megy,hogy a tulajdonos bármiféle ilyen helyreállító dolgot fog használni az esélytelen kategória.

Köszönöm szépen a megerősítést/segítséget,és neked is (#7649) skatebab :R

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#7653) Dell XPS válasza K_Gabor (#7652) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon szívesen, remélem most már sikerrel jársz!

Üdv, Dell XPS

(#7654) K_Gabor válasza Dell XPS (#7653) üzenetére


K_Gabor
tag

Igen már sikerült.Valamiért csak dvd-ről ment fel,a pendriveomat már végleg nem szerette,de legalább kész...

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#7655) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Sziasztok
Adodott egy erdekes jelenseg es nem tudom mitol lehet.
Kb ket es fel eve kotottek be az internetet es akkor vettem egy toshiba satellite L650es notit es egy wireless routert.
Ha wifirol megy a net a toshibaban akkor Utorrent-ben azota sohasem ment gyorsabban a letoltes mint 4.5Mb/s
speedtest pedig kb 42-45Mbs-t mert mindig. Ha a netkabelt direktbe bedugom akkor minden gyorsabb, utorrentbe 10MB/s-al is toltok, de igy ritkan hasznalom.
Most nemreg volt egy masik noti is nalam, egy lenovo ideapad b590.Ennel a notinal minden fix ugy viselkedett mint a toshibanal, ugyan azok a sebessegek wifirol es kabelrol is.
DE, par napja vettem egy lenovo ideapad G580-at es wifirol netezve azt lattam hogy utorrentbe 9.2Mb/s-ra is felment a sebesseg, holott ket es fel eve egyszersem volt nagyobb mint 4.5 wifirol, mert gondolom ennyit tudott a router, speedtest meg a 42-45 helyett 72Mbps-t mert.
Ennek orulok de fogalmam nincs mitol van az egesz hogy 2 laptopon csak 4.5el toltok, egy harmadikon meg a duplajaval :O Mi lehet a magyarazat? Driver, wifi kartya dolog esetleg? A szolgaltato nem hiszem hogy magatol meggyorsitotta volna a netet, de ha megis akkor a masik ket notin is kellene nojjon a sebesseg. Mindharmon windows 7 van, a drivereket a gyartok honlapjarol toltottem, de lehet valamiket kihagytan a ket noti eseteben mert ez igy teljesen logikatlan. Volt valami chipset driver is ami nem tudom mi az, a G580ra es a B590-re is feltettem de nem valtoztatott semmit.
Nagyon kivancsi vagyok hogy mi lehet mert teljesen ledobbentem amikor lattam hogy 9.2Mb/s-el toltok wifirol, ekkora sebesseget a toshibanal csak direkt kabellel ertem el. Meg annyi hogy ha az internet kapcsolatnal jobbklikk, majd statusra megyek a G580nal allandoan 150Mbps-t ir asebessegnel, a masik ekt notinal meg mindig valtozik de a maximum az csak 65. :(

(#7656) TheProb válasza bedohazi (#7655) üzenetére


TheProb
veterán

Először is, tudni kéne hogy milyen routered van, hogy milyen sávszélen képes osztani a wifit, milyen neted van,stb. Valamint a megaBIT/s és a megaBYTE/s nem ugyanaz. ha pl van 1 40/20-as neted az 40 megabit/s (Mb/s) vagy 5megbyte/s (MB/s) (8-as osztod mindig a Mb-et). driver és egyéb gondok nem valószínű hogy ekkora sebesség különbséget okozzanak. Amit írtál, hogy jobb klikk a hálózati kapcsra.... az csak a routerrel való kommunikáció sebességét jelzi nem az internetét.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#7657) bedohazi


bedohazi
aktív tag

A router TP-LINK TL-WR1043ND [ez az]

Az internetrol meg nem tudok sokat, allitolag valami optikai szalas dolog a tombhazig, de onnan mar a lakasokba mas kabelen jon be. Elmeletileg 100Mbps-s azaz megabit per secundum, de irtam mar hogy a G580-ason 150Mbps-t jelez a masik ketton meg valtozot.

(#7658) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

17,3"-os DELL Notebookhoz keresek táskát. Nem szeretnék drágát, és sokat nem lenne hordozva a gép. Csupán évente néhányszor. Ezt a táskát néztem ki: Dicota Base 17,3". Hasonló árfekvésben létezik ennél jobb vétel? :U

Köszi előre is!

(#7659) Stereopheis


Stereopheis
tag

Üdv!
Van egy notebookom, de nincs meg a gyári töltő. A hátlap szerint 19v és 3,95a kell neki, de a töltőm 19v és 6,35a. Lesz baja ha nagyobb az áramérősség? Megy vele rendesen most.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#7660) Dell XPS válasza Stereopheis (#7659) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem, nyugodtan használd!

Üdv, Dell XPS

(#7661) NEMO1968 válasza Stereopheis (#7659) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nem lesz baja.
Még jobb is,ha kicsit izmosabb a töltö.
Nem fog melegedni annyira.
A töltőkre azt írják,mennyit képes max. leadni.
Ha az fölőtt terheled,melegedhet,extrém esetben elfüstöl.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#7662) Impressa válasza bedohazi (#7655) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
szerintem kérdezz rá a router topikjában, mint mondanak erre a szakik. Nekem 4 ilyen routerem lett gariztatva anno 1 hónap alap idétlen hibákkal. :) De most sem az igazi, és mindent végig próbáltunk már rajta. Időm még nem volt a Vargalex féle firmware-t feltenni rá, pedig sokat sefítene a dolgon.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#7663) feri1


feri1
aktív tag

Szia Dell XPS!

Írtam két privit neked.
Tudnál segíteni?

Üdv: feri 1

(#7664) 5000watt


5000watt
aktív tag

Laptop szervizest keresek tud esetleg valaki jó szakit itt Phán ? :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#7665) Ruszki válasza 5000watt (#7664) üzenetére


Ruszki
senior tag

Kolléga

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7667) 5000watt válasza Ruszki (#7665) üzenetére


5000watt
aktív tag

Köszönöm írtam neki. :R :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#7668) rgeorge válasza #30062080 (#7666) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha megegyezne is a hűtés, aligha lenne hatékony a négymagos i7-re, valamint az i7-esek más módosítást is igényelnek alaplapi szinten, ami miatt eleve nem is menne az i3-as helyére. Korábban volt erről szó.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#7669) albi31 válasza Ruszki (#7665) üzenetére


albi31
senior tag

ezt ugye privátba illik!

(#7670) Ruszki válasza albi31 (#7669) üzenetére


Ruszki
senior tag

Igazad van!Hozzád is küldhettem volna! Legközelebb jobban odafigyelek!Ezt nehogy félre értsd. Nem akarom senki üzletét javítani /rontani szimplán ő jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7671) albi31 válasza Ruszki (#7670) üzenetére


albi31
senior tag

tudom,nincs ezzel semmi baj,hogy őt ajánlod,ezt te ne értsd félre,és ezek után is nyugodtan ajánlhatod őt,nincs azzal baj! :N

(#7672) Ruszki válasza albi31 (#7671) üzenetére


Ruszki
senior tag

Akkor ezt megbeszéltük! :C
De jogos volt tényleg PM-ben kellett volna !!
:R

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7673) Dell XPS válasza Ruszki (#7672) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még nem, most jön Albi.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7674) netzoli válasza Dell XPS (#7673) üzenetére


netzoli
tag

:))

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#7675) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segítségeteket szeretnem kerni, 2 laptop között variálok, a 2 páciens:
SONY VAIO SVE1513R1E (e)
SONY VAIO SVF1521V1E (fit E)

nagy dilemmában állok, nem tudom eldönteni igazság szerint, melyik legyen a végleges áldozat. A sima E szériás teljesítményben procit illetően bőven jobbnak bizonyul a 3230M, a 3337U-hoz képest, viszont a fit E pedig + 2gb ram ot kapott az E hez képest, továbbá egyéb teljesítménybeli különbségek is vannak... DE a fit E nek magasan megfogott a külseje, egészen elbűvölő :) ezért fordulnék hozzátok.

Amire használnám grafikázás (Adobe illustrator, fireworks, coreldraw), videóvágás (avid media composer, adobe after effects, sony vegas pro)

pro - kontra érveket egyaránt szívesen várok!

előre is hálásan köszönöm!

:R

markbellus.hu 

(#7676) Ruszki válasza Dell XPS (#7673) üzenetére


Ruszki
senior tag

Sok lesz az off Uraim!! :DDD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7677) albi31 válasza Dell XPS (#7673) üzenetére


albi31
senior tag

:DD off=off!

TBMC : ide szúrd be! :K

[ Szerkesztve ]

(#7678) TBMC válasza albi31 (#7677) üzenetére


TBMC
addikt

megtortent, koszi, es bocsi! : )

markbellus.hu 

(#7679) Dell XPS válasza TBMC (#7678) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amit Te szeretnél oda mindenképpen kellene a processzor, de majd elmondják részletesen a jelölt topic-ban.

Üdv, Dell XPS

(#7680) TBMC válasza Dell XPS (#7679) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom, hat nem sok tippet kaptam eddig, viszont neztem meg EZT a dell gepet ami magasan a vaiok teljesitmenye folott lenne, viszont iszonyatosan ronda szerintem kulsore :(( - vaio-hoz kepest -

:R

markbellus.hu 

(#7681) albi31 válasza TBMC (#7678) üzenetére


albi31
senior tag

ne hüléskedj,semmi baj...csak ott foglalkoznak az ilyen jellegű dologgal,nem tilos ide írni,csak ott kimerítőbb,részletesebb választ kapsz!(remélhetőleg)..én sajnos idő hiányában nem tudok foglalkozni a dologgal,sorry!

(#7682) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok!

Van egy régi laptopom amihez kellene pár alkatrész. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok olyan webáruházat, ahol szinte mindent be tudnak szerezni és nektek már esetleg van tapasztalatok is velük? Céges gép így számla is kell, ezért is kellene hivatalos bolt...

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#7683) Kbali válasza TBMC (#7680) üzenetére


Kbali
nagyúr

Soha ne a külsejét nézd, ráadásul a Dellre 3 év garancia van és van itthon szervize, míg a Vaiok szervizelését tudomásom szerint külföldön végzik, napokra-hetekre kell megválnod a géptől adott esetben - egyébként emiatt, ha munkára kell a gép, akkor egy Dell Latitude E5xxx gépet nézz next business day helyszíni garanciával.

(#7684) Janou válasza Sickboy25 (#7682) üzenetére


Janou
őstag

Én őket tudom ajánlani, elég korrektek. [link]

(#7685) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok, a kérdésem a következő lenne, adott a laptopom egy toshiba satellite l750d-16k, sajnos csak 10/100-as lan van benne gyárilag. A kérdés az, hogy a hátulját lecsavarozom ott amit látok az csak a wifi kártya, amit cserélni lehet? Jó lenne gigabitre váltani, de nem tudom hogy az csak a wifi e

(#7686) Dell XPS válasza Sanyaaa26 (#7685) üzenetére


Dell XPS
veterán

A hálózati kártyát nem tudod cserélni integrálva van, a WiFi kártyát igen (Wlan), de azon nem érhető el ilyen sebesség.

Üdv, Dell XPS

(#7687) Sanyaaa26 válasza Dell XPS (#7686) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Köszi, ahogy nézem elméletben lenne megoldás rá, csak nem épp esztétikus [link]

(#7688) Dell XPS válasza Sanyaaa26 (#7687) üzenetére


Dell XPS
veterán

WiFi modul helyén képzelted el? PCMCIA LAN adapter nem lenne jó ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7689) Sanyaaa26 válasza Dell XPS (#7688) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Azért írtam hogy elméletben, gyakorlatilag annyira nem értem ezekhez a csatlakozókhoz, msata, mini pci-expressz stb. Ha minden igaz az utóbbi van nekem, ha jól látom bele menne, más kérdés mennyire lenne kompatibilis, megint más a kinézet... Felejtős a dolog, csak egy eszmefuttatás volt

(#7690) Dell XPS válasza Sanyaaa26 (#7689) üzenetére


Dell XPS
veterán

Semmi gond, nem mindenki ért hozzá! Szerintem az említett eszközzel jobban járnál és működne is, kb. 4-5K.

Üdv, Dell XPS

(#7691) Sanyaaa26 válasza Dell XPS (#7690) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Sajna nincs PCMCIA csatlakozó benne, egy elég erős kis gép, de sajnos alap dolgokat lefelejtettek róla.

(#7692) Dell XPS válasza Sanyaaa26 (#7691) üzenetére


Dell XPS
veterán

Így teljesen érthető, hogy minden megoldás eszedbe jutott ez ügyben. Ilyet próbálj keresni: [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7693) Sanyaaa26 válasza Dell XPS (#7692) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

A másik gond hogy usb 2.0 van csak, vajon elég a sávszélesség a gigabithez? ( ha jól olvasom ez 10/100 csak )

[ Szerkesztve ]

(#7694) Dell XPS válasza Sanyaaa26 (#7693) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem elég a 2.0, itt találtam eszközöket példának (LAN 1000mbs): [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7695) whited


whited
addikt

Sziasztok
Adott egy kb 5 éves asus noti, szeretném felrakni rá a XP-t, de amikor telepíti, 9%-nál azt írja ki, hogy a driver.cab-t nem tudja felmásolni, ha tovább léptetem még megy egy kicsit, aztán beáll.
Mit kellene tennem, hogy fel tudjam rakni? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7696) Ruszki válasza whited (#7695) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!

Hát az több probléma is okozhatja!Lehet memória hiba,CD hiba,HDD hiba és kábel hiba(SATA vagy IDE normál PC esetén)!A helyedben megpróbálnám egy másik CD-vel.Ha marad ugyan az akkor futtatnék egy memtestet a gépen.Hátha valamelyik memória szórakozik!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#7697) Dell XPS válasza whited (#7695) üzenetére


Dell XPS
veterán

Bios Setup AHCI: IDE beállítással telepíted?

Üdv, Dell XPS

(#7698) whited válasza Dell XPS (#7697) üzenetére


whited
addikt

merre felé keressem ezt a bios-ban ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#7699) Dell XPS válasza whited (#7698) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem a második menüpont alatt : IDE native, compatible, AHCI beállítások SATA-IDE

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#7700) whited válasza Dell XPS (#7699) üzenetére


whited
addikt

ha jól látom ilyen nincs
Main
Advanced: IDE configuration, Start Easy flash, Internal pointing device
Display: Boot type
Security: jelszó változtatás, I/O interface security
Boot: boot settings config
boot device priority
hard disk drives
atapi cdrom drives

ezek vannak

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.