Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) noby


noby
aktív tag

erre valaki :F [link]

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#8952) NEMO1968 válasza Hintalow (#8949) üzenetére


NEMO1968
őstag

Én 1 napja sz@..k az enyémmel egy újrahúzás után,most kezd jó lenni ;] .
A WIN 7 helyett csak VISTA volt sajnos.
Rettenetes :W .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8953) Impressa válasza Gutenberger (#8946) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8954) bagaba1


bagaba1
tag

Sziasztok!

Van egy Pavilion G6 1306sh típusú laptopom, és egy kis segítségre lenne szükségem. A VGA beállításánál egy kis problémába ütköztem. Elvileg ez a gép az AMD dual graphics technológiájával megy, miszerint az integrált Radeon HD 6520G GPU mellett van benne egy 7450M kártya is. Ezeket crossfire-be kapcsolva pedig egy sokkal gyorsabb mód érhető el. A gyári driverek mind fenntvannak, Catalyst Control Centerben engedélyeztem a dual módot, majd feltettem az AMD System Monitor programját, hogy megnézzem, hogy teljesít. A gépet teljesítménycentrikus módba kapcsoltam, de a gép nem akarja használni mindkét kártyát. Egyedül az integrált 6520-as kártya pörög, a 7450-es VGA 0%-on áll, nem dolgozik. Még akkor sem, amikor az integrált 100% közelében pörög már. A drivere telepítve, semmit problémát nem találok egyik programmal sem. Tudnátok mondani pár tippet?

Előre is köszönöm szépen, Bence

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#8955) NEMO1968 válasza bagaba1 (#8954) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Hogyan próbálod?
Akksiról vagy töltőről?
Lehet hogy ha akksiról megy,tiltja,hogy hosszabb akkuidővel tudjon működni a gép.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8956) bagaba1 válasza NEMO1968 (#8955) üzenetére


bagaba1
tag

Hálózatról megy, direkt nem akksival próbáltam. És hálózati módnál minden korlátozás/energiatakarékosság ki van kapcsolva.

Egyébként ha kikapcsolom a dual graphics módot, akkor szintén csak az integrált kártya megy

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#8957) JSaN válasza Kbali (#8950) üzenetére


JSaN
addikt

Mar annyira szemetes es fagyogat allandoan es lassu, hogy mar csak az ujra huzas maradt.
Nekem sose volt laptopom, igy nem tudok mit el magyarazni neki, ha itthon lene akkor ki tapasztalnam es megoldanam, de igy nem tudok neki semmit el magyarazni. Illetve all a kerdes masodik fele, ha egy SSD lenne veve meg marad a laptopon a win instal keszlet?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#8958) albi31 válasza Hintalow (#8947) üzenetére


albi31
senior tag

hát az meg még kérdéses,hogy op.rendszerrel lett véve vagy csak DOS van rajta,mert utóbbival semmit nem tud majd csinálni!

(#8954) bagaba1 :és biztos vagy benne,hogy az a 7450-s benne is van fizikailag?..eszközkezelőbe látszik?

[ Szerkesztve ]

(#8959) bagaba1 válasza albi31 (#8958) üzenetére


bagaba1
tag

Igen, látszik. A drivere is fennt van eszközkezelő szerint. Egyébként újonnan vettem még tavaly

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#8960) albi31 válasza bagaba1 (#8959) üzenetére


albi31
senior tag

akkor passzolom!

(#8961) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Asszony Packard Bell notijára 1-2 hónapja feltettük a win 8-at. Most hívott fel, hogy nem tudja bekapcsolni, mert csak fekete képernyő van és csak a kurzor jelenik meg. Megpróbálja rám terelni a felelősséget, pedig ő nem egyszer ejtette le a notit méteres magasságból. :D Én arra tippelnék, hogy most adta meg magát a vinyó. Szerintetek mi lehet a baja? Garanciális szervizre lehet számítani, vagy ahhoz az eredi oprendszernek kéne rajta lennie?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8962) NEMO1968 válasza Oppenheimer (#8961) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem dobált kék halált,nem fagyogatott előtte?
Ha nem,akkor közel sem biztos hogy vinyó.
Próbáld meg szétkapni.
Akksi ki,táp le,vinyó ki,RAM-ok,esetleg ODD is ki.
Minden kivétel után indítás próba.
Nekem egy MSI-nél segített.
Előtte azért nézd meg,nem vesztesz-e garit,ha így szétkapod.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8963) Oppenheimer válasza NEMO1968 (#8962) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem akarom szétkapni, egyrészt nincs időm rá, másrészt nem csináltam még ilyet laptoppal és nem akarok benne kárt tenni. Nem dobált kékhalat és nem is fagyogatott előtte.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8964) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.haverom laposában Fujitsu-Siemens Amilo L7310GW[link] 1x512 ramot ki szeretnénk bőviten 2x512 mb -re.Csak nem tudom hogy a benne lévő DDR 333 SDRAM SO-DIMM PC2700 CL2.5 milyen tipusú ram?DDR RAM-al vagy a SDR RAM-al eggyenlő?Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#8965) HAL-9000


HAL-9000
tag

hi!

Van egy Sony vaio notebookom és olyan problémával szembesültem, hogy nagyon halk. Realtek hangkártyával szerelt, de egy úgynevezett Dolby Home Theatre 4 programot is feltesz a hangkártya, amivel én nem vagyok kibékülve. Ha ki van kapcsolva szó szerint alig hallani, ha be van akkor jobb lesz, de csak minimálisan. A Hp (IDT kártyás) notebookomhoz képest, olyan a 100%-os hangerőn a Sony mint az enyém 20%-on.

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#8966) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Éppen csinálom hugom laptopját és most csodálkoztam rá a tényre (az intel driver feltétele után), hogy aksiról sokkal sötétebb a kép. Gondolom ez energiagazdálkodási származék, lehet vajon valahol állítani?
HD4000 vga van benne.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8967) Hintalow válasza Hintalow (#8966) üzenetére


Hintalow
senior tag

Tárgytalan, megoldottam.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8968) noby


noby
aktív tag

sziasztok!nekem is lenne egy kis gondom az asus laptoppal x53sc tip.újra telepítettem és nem igazán akar bootolni nem igazán azt jelenti,hogy bekapcsolom és elindul megjelenik az asus logó és folyamatosan ujra indítja magát.ha viszont megnyomom a kikapcsolás gombot és újra indítom teljes leállás után akkor fel áll a rendszer erre valaki valamit?megnéztem a bios beállításokat is achin van ha esetleg még valamit kéne állítani mondjátok meg köszönöm.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#8969) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ismét egy kérdés: Lenovo Energy Management. érdemes használni?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8970) Dell XPS válasza albi31 (#8923) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rendben, nem adok meg többet adatokat, hiszen 2008 után nem kell ilyen vastagságú gap-pad, ill. rézlemez.

Üdv, Dell XPS

(#8971) Impressa válasza Hintalow (#8969) üzenetére


Impressa
őstag

Nem sok értelme van a tapasztalatom alapján. Max az akkuvádelem üzemmódot érdemes használnod, ha folyamatosan adapterről használod. Nekem fent van a LEM program, de le van tiltva, csak az akku mód van engedélyezve.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8972) Dell XPS válasza Oppenheimer (#8961) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem foglalkoznak ezzel...érdemes volna elsőre ellenőrizni valamilyen módon, hogy tényleg hardveres hiba áll a háttérben.

Üdv, Dell XPS

(#8973) Dell XPS válasza noby (#8968) üzenetére


Dell XPS
veterán

Már ötször átolvastam, de nem értem az alap problémát... szóval mi történik akkor, ha nem kapcsolod ki?

Üdv, Dell XPS

(#8974) noby válasza Dell XPS (#8973) üzenetére


noby
aktív tag

:) lehet én fogalmaztam rosszul bocs de szerintem értelmezhető.tehát az az alap gondom ha bekapcsolom a lapost folyamatosan ujra indítja magát a gép nem tölti be a wint csak ha a főkapcsolót ismét lenyomom és ujra indittom a gépet még egyszer.máshogy már nem tudom megfogalmazni sorry

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#8975) Dell XPS válasza noby (#8974) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ok! Nehezen fogtam fel elsőre, hiszen ha "bekapcsolod" a laptopot, azt felfoghatjuk egy újraindításnak is...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8976) Dell XPS válasza noby (#8974) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még fontosak lennének az alábbiak:

- Milyen rendszer volt a gépen, ill. Te mit telepítettél?
- Milyen Bios beállítások mellett történt ez?

Azért kérdezem, mert múltkor nagyon messzire elmentünk egy hasonló esetben (ezernyi kérdés-felelek), és kiderült, hogy rossz merevlemez volt a gépben (mégiscsak..).

Üdv, Dell XPS

(#8977) noby válasza Dell XPS (#8976) üzenetére


noby
aktív tag

gyári win7 hom premium 64bit.biost nem bántottam csak át lett állítva hogy lemezről bootoljon.természetesen achin van.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#8978) Dell XPS válasza noby (#8977) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm az infókat! Akkor összegzem: ha semmi nem lett állítva a Bios-ban és simán lecserélésre került a Win7 SP'1 OS, akkor valami megsérült telepítés közben vagy a telepítő média nem jó.

Próbáld ki, hogy újra elindított a telepítőt egészen a partíció kiválasztásáig (akkor még nem történik semmi), hogy akkor miképpen reagál. Vajon elsőre újraindul -e a laptop?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8979) Kbali válasza JSaN (#8957) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha ő sem ért hozzá, akkor hogy oldanátok meg? Ssd csere esetén bukod a gyári telepítőt, hiszen az a hdd-n van. Serial esetleg lehet a gép alján, akkor meg bármit rá lehet húzni, aktiválható

(#8980) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Új Samsung NP530U3C notiban idönként kottyanós/kattanós hangot ad ki valószínűleg a vinyó. Van ezzel kapcsolatban valami infótok , hogy ez mennyire normális?

Soma

(#8981) xcds válasza smkb (#8980) üzenetére


xcds
őstag

Nekem is volt ilyen vinyóm. Én nem foglalkoztam vele, működött rendesen.

(#8982) whited


whited
addikt

sziasztok
egy fujitsu pi3560ra hogy tudnám a wlan drivert feltenni?
mert a hivatalos holnapon csak 1 sys fájl, meg 2 másik rendszer fájl amit le tudok hozzá tölteni :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#8983) xcds válasza whited (#8982) üzenetére


xcds
őstag

Az eszközkezelőben rá kell menni, jobb gombbal előjön egy menü és onnan be kell tallózni a mappát, ahol ezek a fájlok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#8984) 841425


841425
csendes tag

Sziasztok!

Akadt egy érdekes problémám egy régebbi laptoppal ( Acer Aspire 5101 AWLMi ):

Nem működik a billentyűzet, a tapipad, külső usb-s egér sem (nem is világít) Win XP-alatt, live Xubuntu alatt sem, sőt még BIOS-ba sem tudok belépni. DVD-olvasó működik. Wifi működik. Pendrive-ot sem érzékel. Alapból XP van rajta, bebootol, (mert a bekapcsológomb jó) és látszólag működik. Kiírja, hogy lejárt a vírusírtó, belép skypra, stb. De nem reagál továbbra sem semmire, csak a kikapcsológomrbra.

A közelmúltban volt többször is szétszerelve teljesen. Legutóbb két hete, ami után egy hétig működött, majd elkezdte produkálni a fent leírtakat.

Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma? Kicsúszhatott valami kábel? De mégis mi, ha ilyen összevissza megy valami, valami meg nem?

Köszönök előre is a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#8985) Impressa válasza 841425 (#8984) üzenetére


Impressa
őstag

Hali,
Valószínű ott komolyabb hibáról van szó, azaz alaplapproblémára utalnak a hibajelenségek.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8986) 841425 válasza Impressa (#8985) üzenetére


841425
csendes tag

Köszi szépen a választ!

Bár nem örülök neki. Megpróbálok egy alaplapi resetet valahogy, mindjárt utánaolvasok.

Okozhatta ezt a problámát egy másik HDD? Ugyanis két hete vettem egy használt WD HDD-t, amit beleraktam ebbe. Faszán működött egy hétig, aztán van a mostani helyzet.

(#8987) Impressa válasza 841425 (#8986) üzenetére


Impressa
őstag

Tessék, Dell XPS kolléga jóvoltából :)
HDD nem szokott ilyen hibát okozni, inkább nem jól érintkezik, meg-megszakadó tápfesz miatt. Ezt jobban el tudom képzelni.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8988) Petyus87 válasza Impressa (#8987) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Sziasztok!
A hétvégén vásároltam egy Dell Inspiron 5521-es laptopot (i5-ös processzor, amd radeon hd 8730m videókártya). A "problémám" az vele, hogy a World Of Tanks játszása közben elég hangos a gép, holott a techkalauz tesztjében azt is írták pozitívumként, hogy halk... A közepes grafikából visszavettem, jelenleg alacsonyon van, de így is halható, a párom i3-as hd 7470m 1gb vga-val szerelt gépével meg szinte hangtalan a játék.
A fa dohányzóasztal is ludas részben, mert megemeltem a gépet, akkor megint halkult egy kicsit, némi rezonanciát átad, de összességében még mindig hangosabb mint a kedves i3-as gépe gyengébb grafikával.
Mi a véleményetek? Ezzel együtt kell élni? Köszöntem előre is!

(#8989) D@ve89 válasza Petyus87 (#8988) üzenetére


D@ve89
tag

Azért a két videókártya között van egy nem elhanyagolható különbség a 8730 javára sebességben, valószínűleg ez fogyasztásban és melegedésben is érezteti hatását, sokkal jobban kell hűteni. Csoda lenne, ha nem lenne hangja játék közben egy erősebb videókártyával szerelt gépnek. Minden notebooknak van hangja terhelés alatt, csak különbség van hangos és orkán között. :)

[ Szerkesztve ]

(#8990) f.szabo


f.szabo
tag

Üdv, Toshiba l40 laptop usb portjába, véletlenül a telefon kábel lett bedugva, azóta nem indul, van rá valami megoldás vagy szerviz? köszi

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#8991) NEMO1968 válasza f.szabo (#8990) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
És hogyan tudtatok egy szögletes,négyzet alakú(LAN) kábelhez hasonló kábelt bedugni a lapos USB-be?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8992) f.szabo válasza NEMO1968 (#8991) üzenetére


f.szabo
tag

Üdv, háát.. a frászt rám hozta, tegnap vettük a kislányunknak a laptopot és újra akartam telepíteni, de eléggé melegnek véltem alul ezért aláraktam egy hűtőpadot aminek kivehető usb kábele van, az asztalon volt a samsung teló hasonló kábele és ezt sikerült összedugnom vele /jelzem ugyan úgy néz ki csak vékonyabb de simán belement csak rövidre zárta a portot, 5 percig nem indult, de hála Istennek újra éledt. :R azóta rendesen működik, samsung kábelt száműzöm :K

[ Szerkesztve ]

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#8993) Petyus87 válasza D@ve89 (#8989) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Akkor ezek szerint ezzel együtt kell éljek.
Azt nem tudja esetleg valaki, hogy amikor bedugom az adaptert a gépen miért nem világít a töltés led? :F

(#8994) donjohnson válasza f.szabo (#8992) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor azt adatkábelnek hívják, nem telefonkábelnek. :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8995) f.szabo válasza donjohnson (#8994) üzenetére


f.szabo
tag

hát..jah, arra gondoltam, de kicsit ideges voltam a probléma miatt, ezért rosszul írtam, bár a lényegen nem változtat mármint, hogy rövidre zárta az usb portot. :R

[ Szerkesztve ]

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#8996) #49553920


#49553920
törölt tag

A kovetkezo lenne a problemam, egy hete valami tortenhetett a gepemmel, mert azota semmilyen jatek nem megy. Majdnem 90%-os fps csokkenes van. Nem tortent semmifele grafikai frissites a jatekokban. Lefuttattam egy teljes szamitogep vizsgalatot, nem talalt kartevot. Ujratettem a jatekokat, a grafikus drivert. HP Pavilion G6-1000sv/ WIN 7 rendszerrel

[ Szerkesztve ]

(#8997) icons


icons
addikt

Üdv!

Lenne egy megoldandó rejtélyem:
Lenovo Y580anam van és egy Zalman kábeles, ruhára akasztható mikrofon.

Skype-on beszélgettem az ismerősömmel. Be volt dugva a mikrofon, és a ruhámra volt akasztva. Sajnos nem hallott jól. Egy idő után jelezte, hogy milyen jól hall. Örömmel konstatláltam, az viszont már annál jobban meglepett, hogy a mikrofon a földön hevert, miközben én a székemen ültem. Ekkor már gyanút fogtam, hogy valami nincs rendben. Feltettem a ruhámra, erre közölte, hogy most megint szarul hall. Leraktam az asztalra, akkor is. Amikor a földön volt, akkor minden jól ment.

Ha megdörzsölgettem a beépített mikrofont, akkor azt mondta, hallja a súrlódást, olyan mintha az (is) menne. De ha kihúztam a mikrofont, akkor persze rögtön más lett minden.

Lehetséges az, hogy a gép szofteveres úton a két mikrofon által beérkező hangokból számít ki egy kimeneti hangot, amit továbbad a gépnek. És ezért, ha a két mikrofon messzebb van egymástól, esetleg jobban működik a zajszűrés (hisz a kábeles mikrofont majdnem csak arra használja)?

Ha valaki tud bármi konkrétumot, szívesen várom, mert elég érdekes "a szitu" :D

Talán jelent valamit: Win8am van.

[ Szerkesztve ]

(#8998) NEMO1968 válasza donjohnson (#8994) üzenetére


NEMO1968
őstag

Erre gondoltam én is hirtelen.
Ezt elég érdekes beledugni egy USB-be ;] ,persze biztos volt olyan,akinek ez is sikerült :Y .
[/f.szabo
Na igen,ijedtében sok mindent eltéveszthet az ember :K .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8999) NEMO1968 válasza icons (#8997) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hello!
Ezzel én is kínlódtam kicsit anno.
Nekem WIN 7 van,de szerintem Nálad is lesz ilyen.
Valószinű hogy a gép beépített mikrofonját használod.
A WIN hangbeállításoknál tiltsd le a gép beépített mikrofonját bátran,ha nem akarod használni.
A SKYPE-ben pedig a mikrofonhangerő automatikus beállításoknál vedd ki a pipát,és tekerd fel koppig :K .
Na most hogy WIN-ben a sok felvevőeszköz közül melyik-melyik,azt én hangpróbákkal,kocogtatással néztem meg.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#9000) 5000watt


5000watt
aktív tag

Van egy Lenovo 3000 n200 laptopom.problémám hogy youtubon vannak videók amiket Full Sreenbe 1/4 képet ad...Böngész Chrome Flash Player 11 meg hiába veszem ki a pipát a youtubon a settingsznél,valaki tud megoldást ??? :R

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.