Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) pelenka35


pelenka35
őstag

Notebook aksit mennyi ideig kell tölteni első alkalommal? Táp használata esetén ki kell venni az aksit ?

Gamertag:Rob3rt75

(#8052) Alex0007 válasza Dell XPS (#8049) üzenetére


Alex0007
csendes tag

Jelenleg egy I3 van benne. Socket G2 foglalatú processzorok akkor jók bele ugye? Köszönöm a segítséget :R

(#8053) Rivaul válasza pocokxx (#8047) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem véletlenül az eGpu-ra gondolsz? Azzal elvileg külső vga-t lehet csatolni laposhoz. Google ad róla bővebb info-t.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8054) Dell XPS válasza scarbantia (#8050) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az egésznek a lényege az LCD kábel, innen kell elindulni, még ha furcsának is tűnik. Ez egy változó kábelezésű és más-más csatlakozókkal ellátott vezeték, ami még sok esetben azonos típuson belül is változhat, így ezt nem lehet helyettesíteni, mindenképpen a W500-as szalagkábelét kell használni.i. És most lehet tovább gondolkodni, tervezni.

[ Módosította: doc ]

Üdv, Dell XPS

(#8055) cattus válasza pelenka35 (#8051) üzenetére


cattus
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok, főleg, hogy milyen módszerrel lehet az akkut a legtovább jó kondícióban tartani?

Do the thing!

(#8056) atibuc válasza cattus (#8055) üzenetére


atibuc
tag

Sok vélemény van.
Például
Vagy

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#8057) Dell XPS válasza Alex0007 (#8052) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, a Socket G2-és támogatja a második, ill. harmadik generációs Core i processzorokat egyaránt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8058) scarbantia válasza Dell XPS (#8054) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi szépen, ezzel elég sokat segítettél. Mondjuk gondolkoztam egyedi kábel "faragásán" de azt agyrém lenne szálanként megtervezni, már ha azonos jelű kábelek vannak eltérő rendszerekben, és eltérő vezetékszámnál ennek kicsi az esélye.

Akkor alapvetően marad a 30 pin-es panel.
Még az EDID flash-elésnek kellene utánajárni, sajnos csak halvány lövésem van egyelőre a dologról.

(#8059) Dell XPS válasza scarbantia (#8058) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még egy gondolat: kell egy olyan inverter, ami simán csatlakoztatható az LCD kábelhez (a panel nem számít), és működteti a háttérvilágítást, ha ez meg lenne, akkor megint léptünk egyet. Az LCD befaragásával lesz a legkönnyebb dolgod úgy, hogy szétszedni se leányálom, nemhogy elhelyezni.

Üdv, Dell XPS

(#8060) albi31 válasza scarbantia (#8058) üzenetére


albi31
senior tag

én a helyedbe bemennék egy olyan helyre ahol megtalálható azon kijelzők amikről beszéltél,odavinném a gépet és belepróbáltatnám,és majd ezután eldöntöd,hogy ott veszed meg arany áron,vagy vadászol te magad,ha gondolod,adhatok tippet privátba.

(#8061) pocokxx válasza Rivaul (#8053) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

De, valószínű ez lesz az. Érdemes ilyennel foglalkozni, illetve vannak készen megvásárolható termékek?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#8062) jozefhu


jozefhu
csendes tag

Sziasztok!

Az normális, ha a Samsung NP350V5C-m procija ( i7-3630QM ) DOTA2 játék közben eléri a 80°C-ot?

(#8063) Hunter2 válasza scarbantia (#8044) üzenetére


Hunter2
addikt

Az lehet csak annyi féle kábelt is csináltak hozzá a dell-nél, az meg teljesen kizárt hogy a Lenovo gépbe dell kábelt beszerelj mert minimum teljesen más lesz a csatlakozó illetve a kiosztás is.

(#8064) Rivaul válasza pocokxx (#8061) üzenetére


Rivaul
addikt

ITT van pár eladó. Én is csak olvasgattam róluk de konkrétumokat nem tudok. Érdekes az biztos de az árát is megkérik. Sztem találsz olyan eladót aki egy kis felvilágosítást is ad róla szívesen.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8065) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!
Notebook táskát/tokot szeretnék venni NP900 "13 notebookra, nagyon sok féle táskát látok a piacon, szerintetek melyik a legjobb minőségre? Nekem nulla tapasztalatom van ebben a témában...

Nem tudom hogy van e olyan amibe gumi is bele van építve, olyanra gondolok mint az otterbox pl a telefonoknál....hogy minnél jobb legyen a védelem.
Nehogy sérüljön a kicsike, mert nagyon megszerettem :)

Üdv,

(#8066) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Szeretnék segítséget kérni. HP Sleekbook Windows 8-al, letiltott iGP-vel, hogy a dVGA-t használja. Namost a tulajdonosa szórakozott ezzel vmit, és azóta nem ad képet, csak a W8 betöltőig. F8-al ugye már nincs csökkentett mód, vagyis csak úgy lenne, ha be tudnék lépni az OS-be. Valakinek ötlete, hogyan tudnám megmenteni? Nincs humorom újratelepíteni. :R

(#8067) Hunter2 válasza KaiotEch (#8066) üzenetére


Hunter2
addikt

recovery van a gépen?

(#8068) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Üdv !
A minap vettem egy Acer Aspire ONE D150-1B netbook-ot.
Feletettem rá a win 8-at,minden tökéletes rajta csak a kamerát nem látom és nem is tudom elő hozni az fn billentyű kombinációval sem
Lehet hogy halott,az eszközkezelőben sem látni.

Üdv Hgovi

(#8069) KaiotEch válasza Hunter2 (#8067) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:N

(#8070) 3RROR


3RROR
aktív tag

Újabb GPU kérdés: Nvidia GT740m vagy HD8750m
Játékhoz melyik jobb?Melyik melegszik jobban?

(#8071) scarbantia válasza Dell XPS (#8059) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi, még nem tudtam alaposabban utánanézni, mert szokás szerint ellentmondó specifikációk vannak, rendes pdf meg sehol, de a W700/W701 kábelje/invertere esélyes lehet.
Valószínű kicsit hosszabb ugyan, de nagyjából minden stimmel.
A W700 dual CCFL-es, a W701 pedig RGB LED-es volt, így akár mindegyik változatra látok esélyt.

A dual CCFL-esnél nagyjából a panel külső méretbeli különbségei a neccesek, amúgy a W700 invertere, adatkábele jónak tűnik, még azért a feszültségadatokat meg kell nézzem.

A W701-es paneljénél még nem tudom a csatlakozást, láttam, 20, 40, 50, és 20+40pin-es csatlakozást is leírva. A Dell RGB LED paneljánál 30 és 50 pin-est írtak, de az 50-es esélyesebb.
Viszont mindkét panelnek két szalagkábel csatlakozója van, amivel kapcsolatban egyelőre semmit sem tudok, a W701-nél írják is hogy twin data connector.

Szóval W700/W701 kábel(adott esetben W700 inverter), és valamelyik Dell Panel (ami amúgy értelemszerűen LG vagy Samsung).

Most egy darabig nem lesz nagyon időm tovább kutakodni, de egyelőre nem adnám fel a projektet. (pedig már majdnem... :U :) )

(#8072) scarbantia válasza albi31 (#8060) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ezeket a paneleket nem hordja itthon a szél. :(
15,4"-os RGB LED-es még kint is ritka. Itthon talán a Dual CCFL-es akadhat, de az sincs a sarki boltban.
Az meg egyértelmű, hogy ezeket nem lehet csak úgy beteszem rádugom oszt megy módra beépíteni, mivel nem gyári alkatrészről van szó.

Jelenleg egy T61p-m van, 15"-os 1600x1200-as IPS panellel(Frankenpad), és erről nem szívesen váltanék egy 16:9-es kijelzőre, viszont egy jó 16:10-es WUXGA panelben kiegyeznék. Tudom hogy nem egyszerűek az igények, de ha nem lehetetlen, akkor hajlandó vagyok érte küzdeni egy kicsit. :)
A Frankenpad építés se volt egyszerű, bár igaz azt már mások elég jól kitaposták előttem. :R

(#8073) TheProb


TheProb
veterán

UEFI Biosok elterjedtségével mi a helyzet? csak a prémium gépekben van vagy még ritkább, netán ellenkezőleg?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8074) Defterdar1


Defterdar1
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok. Mi a teendő akkor, ha az intel vga driver telepítésénél azt a hiba üzit kapom, hogy nincs meg a min system requirements. Lenovo y510 ről beszélünk, gt750m sli. Biosban nem tudtam aktiválni az igpu-t.

(#8075) Impressa válasza Defterdar1 (#8074) üzenetére


Impressa
őstag

Mivel 2 DB dedikált GPU-d van, ezért letiltották az iGPU-t, ezért írja ki neked a hibaüzenetet.Te mint felhasználó, elvileg nem is tudod feloldani ezt a tiltást. De van ennek a gépnek is saját topic-ja, ha tovább szeretnél informálódni. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8076) tikshow válasza Defterdar1 (#8074) üzenetére


tikshow
addikt

Na abba pont nincs Intel GPU vagy csak deaktivalva van gyarto reszrol.

(#8077) albi31 válasza TheProb (#8073) üzenetére


albi31
senior tag

130eFt-s Toshibába van UEFI BIOS!

(#8078) Gheldin


Gheldin
csendes tag

Sziasztok !

Adott egy i5-s proci integrált gpu-val és mellé van egy dedikált amd 7670, a HP oldalán a laptophoz tartozó driverek között a 7670-hez tartozó 2012-es drivert kicsit réginek találom, jó ötlet-e ráfrissítenem egy amd oldaláról leszedett driverrel?

Köszi

(#8079) TheProb válasza Gheldin (#8078) üzenetére


TheProb
veterán

Természetesen igen :) mindig ott vannak a legújabb driverek és sok jók is lesznek hozzá

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8080) Gheldin válasza TheProb (#8079) üzenetére


Gheldin
csendes tag

Igen ám van a gyári laptop driverhez ez a Váltható grafikus rendszer dolog ami viszont azoknak a drivereknek nem a része, el is cseszheti nem? :D

(#8081) lorincmate


lorincmate
tag

Sziasztok,
Egy lenovo g580 boldog tulaja lettem ez az első laptop-om és azt vettem észere ha éjszakára kikapcsolom a gépet akkor reggelre elmegy benne az óra. Nem hinném, hogy ez normális, lenne valami tippetek, hogy mit tegyek?
választ/okat előre is köszönöm :R

F4 modul

(#8082) Impressa válasza lorincmate (#8081) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Ha 3 napon belül vagy, akkor cseréltesd ki a gépet, mert valszeg rossz benne a bios elem, esetleg a csatija nem lett jól rádugva az alaplapra. ( persze attól függ, hogyan lett tervezve)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8083) lorincmate válasza Impressa (#8082) üzenetére


lorincmate
tag

Köszönöm szépen a választ :R azonnal beszélek a bolttal...

F4 modul

(#8084) johniee


johniee
senior tag

Eltűnt a HDMI "hangkártya" a hangeszközök közül, pedig tegnap még arról néztünk itthon filmet HDMI kábelen keresztül a TV-n :F Kép átmegy, hang nem..
WTF :F
:R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#8085) GipszesJakab


GipszesJakab
csendes tag

Hali!

Adott egy Lenovo G585 laptop, telepítve van rajta egy Windows 7 Ulti.
A probléma, hogy akadnak a youtube-on a HD videók.
Valamit én bénáztam el a telepítésnél, beállításoknál vagy csak ennyit tud az AMD E1 1200 CPU??

(#8086) donjohnson válasza GipszesJakab (#8085) üzenetére


donjohnson
addikt

videokártya driver fent van?
ha nincs akkor tedd fel, hogy legyen hardveres gyorsítás.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8087) Kbali válasza GipszesJakab (#8085) üzenetére


Kbali
nagyúr

Elég gyengus az a cucc, hátha a driver segít.

(#8088) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Adott egy Fujitsu LH532. Nem rég betettem az ODD helyére a gyári HDD-t, azóta a notebook hűtése folyamatosan megy - még energiatakarékos módban is. Létezne, hogy a HDD ennyi plusz hőt termel?
Másik: Sajnos csak 45 MB/s-al tudok rá USB3.0-ról maximum másolni, ezen lehet esetleg valahogy, valamit orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#8089) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok!

Kölcsönkaptam egy laptopot (fujitsu y40 amilo pro v3505), hogy nézzem már meg mi baja ( az xp a töltőképernyőnél tovább nem ment) Elindítottam a memtest86-ot usb-ről 8perc után kikapcsolt a gép. Ezután kivettem a memóriákat és egyenként kipróbáltam mind a kettőt mind két slot-ban, de minden esetben 7-9 perc környékén kikapcsolt a laptop. Ez esetben lehet, hogy nem is ramokkal, hanem magával az alaplappal van a gond? Milyen tesztet kéne még futtatnom, vagy mi lehet a baj? Előre is köszönöm a válaszokat. :R

Ui: ubuntut indítottam rajta, hogy megnézzem van e rajta valami, amit lekéne mentenem, ez idő alatt nem volt észlelhető probléma a működéssel (de nem is kapott semmi terhelő feladatot)

www.adatfalodesign.hu

(#8090) Janou válasza adatfalo (#8089) üzenetére


Janou
őstag

Lehet hogy túlmelegszik. Takarítsd ki. :)

(#8091) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintetek hol érdemes próbálkoznom hogy ha egy notihoz keresek házat? Akár csak fedlap, akár komplett ház. Ebay talán? Bár ott sem találtam. Egy HP Elitebook 6930p-hez keresnék komplett fedlapot.

Live-Die-Respawn

(#8092) köszörü válasza oriic (#8091) üzenetére


köszörü
tag

hello én esö klikre találtam egy csomot
[link]

igy probáld keresni(6930P BACK COVER)

[ Szerkesztve ]

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#8093) donjohnson válasza oriic (#8091) üzenetére


donjohnson
addikt

hardverapró

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8094) oriic válasza donjohnson (#8093) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

OK, fail. Megyek sunnyogni a sarokba. :(

Köszönöm mindkettőtöknek. :R

Live-Die-Respawn

(#8095) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne a hozzáértőkhöz: hogyan tudom előcsalogatni a notebookomból az &-jelet? Egy Dell Inspiron N5010-es típusú gépről van szó, magyar billentyűzettel, Win7-tel. A c betűre fel van festve a jel, viszont altgr-rel mégsem tudom előhozni. Mi a megoldás? :F Előre is köszönöm!

(#8096) Rivaul válasza pepe091 (#8095) üzenetére


Rivaul
addikt

Érdekes. Nekem dell vostro-n megy rendesen. Képernyő bill-t használhatsz még ha nagyon kell. Lokalizáció rendben van a win-ben? Más működik?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8097) rgeorge válasza pepe091 (#8095) üzenetére


rgeorge
addikt

ATI Catalist szokta lenyelni az AltGr+C-t.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#8098) donjohnson válasza pepe091 (#8095) üzenetére


donjohnson
addikt

pedig ott kéne lennie. magyar nyelvi bevitel van kiválasztva?
jobb klikk a tálcán / eszköztárak / nyelvi eszköztár - és ott tudod leellenőrizni.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8099) pepe091 válasza Rivaul (#8096) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, minden más jó, ez az egy hiányzik. Az összes többi jelecske működik.
Ha nagyon kell gugliban rá szoktam keresni, az sem gyorsabb a képernyőbill.-nél, és kimásolom.

(#8098) donjohnson

Ez a beállítás is stimmel.

(#8097) rgeorge

Valószínű ez lesz, mert a catalist fent van, de ha nyomok AltGr+c-t semmi nem történik. Ki lehet abban ezt kapcsolni, hogy ne használja?

(#8100) BNM válasza pepe091 (#8099) üzenetére


BNM
csendes tag

Szia

A billentyűzeten megtalálod a Space gmbot. Jobbra van az Alt Gr lenyomva tartod és közben megnyomod a C gombolt &....
2 db Alt Gr bill van a bal oldalival nem fog menni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.