Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Impressa válasza LonGleY (#8450) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Az egész gépet vissza kell küldenetek, a hibás modullal együtt, mivel külön nem tudod gariztatni. ( amit utólag raktatok bele modult, az maradjon nálatok) :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8452) LonGleY válasza Impressa (#8451) üzenetére


LonGleY
veterán

Oké, sejtettem akkor, hogy ez a megoldás. Azért volt kérdéses, mert a tulaj állította, hogy úgysem fogadják már el a garit így, hogy megbontotta a gépet. Jól jön azért a megerősítés. Érdemes egyébként takarítani a winchester-t?

(#8453) Impressa válasza LonGleY (#8452) üzenetére


Impressa
őstag

Inkább mentsetek le minden fontos anyagot. Ami a vinyón van, ahhoz semmi köze a szerviznek. Egyébként, a RAM ellenőrzéséhez/teszteléséhez nem kell futtatni a win-t. Néhány márkaszervizben esetenként formázzák a HDD-t, még akkor is, ha csak modult cserélnek benne. A RAM, HDD csere nem szokott garivesztéssel járni, de ez gyártóként eltérő lehet. Minden gépben van egy matrica ( ált. a bill. alatt van ) ha az sérül, akkor mondhatják azt, hogy garancia nuku.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8454) Vanekvanek válasza Kbali (#8444) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

Köszi!
Kipróbáltam, nagyon meg vagyok vele elégedve. :R

(#8455) Kbali válasza Vanekvanek (#8454) üzenetére


Kbali
nagyúr

Örülök

(#8456) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nem találtam rá infót a google-ban, hogy a Fujitsu Lifebook LH532-ben van-e msata csatlakozó. szétkapni nem akarom, a youtube-on meg nem igazán találok róla videót. pontosabban egyet találtam, ahol procit cserél, ott mintha lenne egy mini-pcie, vagy msata aljzat. de a fujitsu oldala is erősen hallgat a témáról.

(#8457) Dell XPS válasza ngabor2 (#8456) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szvsz azért nem találtál róla említést, mert nincs benne, illetve a slot nem vezérelt az alaplapról, így meghajtóként sem ismerné fel. Egy teszt, bemutató sem említette eddig, pedig nagyon ajánlott laptop volt a fórumokon.

Üdv, Dell XPS

(#8458) Impressa válasza ngabor2 (#8456) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Ahogy a Mester is írja, nincsen benne msata csatlakozó. A Data sheetben sem tesznek említést róla. Opcionális lehetőség a SIM kártya foglalat volt.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8459) Stereopheis


Stereopheis
tag

Mennyire van jó viszonyban ez a két ram?

Samsung 4 gb ddr3 1666 mhz: 4 gb 2rx8 pc3-12800s-11-11-f3

és

Samsung 4 gb ddr3 1666 mhz: 4 gb 2rx8 pc3-12000s-11-11-b2

Köszi!

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8460) ngabor2 válasza Dell XPS (#8457) üzenetére


ngabor2
nagyúr

kár érte valóban :(

azért ha sikerül egy kölcsön msata ssd-t kérnem, egy rövid próbát teszek vele. akkor is, ha az eredmény nagy biztonsággal borítékolható.

(#8461) Dell XPS válasza ngabor2 (#8460) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs Sata port, illetve router chip (vezérlő) az aljzathoz, így hiába egyezik fizikailag

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8462) Dell XPS válasza Stereopheis (#8459) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szvsz nem lesz gondod, de utána olvasva sem voltak problémák a működéssel.

Üdv, Dell XPS

(#8463) ngabor2 válasza Dell XPS (#8461) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ahhoz képest, hogy mennyire ajánlott, meg szuper gép, elég nagy érvágás. így választani kell a sebesség, a nagy háttértár és a dvd-író között. mindkettő használatba szokott lenni.

(#8464) Dell XPS válasza ngabor2 (#8463) üzenetére


Dell XPS
veterán

Több ajánlott, kedvelt, üzleti, típus esetében is felmerült már a hiánya, volt aki a modemről is lemondott volna inkább az mSata miatt. Az olvasott cikkben van egy elég alapos laptop lista: [link]

Üdv, Dell XPS

(#8465) Stereopheis válasza Dell XPS (#8462) üzenetére


Stereopheis
tag

Köszönöm Mester :) :R

Szerk.: Egy 128-as SSD lehet h esedékes lenne lassan...melyik lenne a legjobb választás? Nem vagyok jártas bennük (még...).

[ Szerkesztve ]

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8466) Impressa válasza Stereopheis (#8465) üzenetére


Impressa
őstag

Kingston V300 teljesen jó SSD. Az SSD topikban is, ez a legtöbbször ajánlott SSD a Samu 840, és EVO-ja mellett. Azt vedd amelyik olcsóbb, illetve szimpatikusabb. Élettartam szempontjából közel azonosnak mondhatóak.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8467) Logeeen válasza Logeeen (#8381) üzenetére


Logeeen
senior tag

Az említett laptopot szétszedtem ma. A bios elem csatiját lehúztam, vártam 1 órát, majd visszadugtam és összeraktam.
Oda jutottunk, hogy annyi sincs, mint volt. A jobb oldali hangszóróból jön valami halk pi-pi-pi-pi mély hang, és sehova tovább.

Mindent visszadugtam oda, ahol volt...

#Xiaomi 13T#

(#8468) oldsaman


oldsaman
tag

Nagyon szépen köszönöm Urak ! :R

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#8469) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Hol lehet venni használtba gyorsan üzleti lapost pesten?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8470) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Üdv mindenkinek!
PackrdBell Easynote F5211 típusú notimhoz keresek XP drivereket, de eddig nem sok sikerrel. Esetleg valaki tudna linkelni?
GT 620M VGA van benne, de nem tudtam feltelepíteni a driverét, mivel azt írta, hogy nem talált kompatibilis eszközt. Ötletek? Előre is köszönöm! :R

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#8471) Vanekvanek


Vanekvanek
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég kértem segítséget, és kaptam is androidos telefonról laptop irányításra. A teamviewer progit ajánlottátok. A gondom az, hogy ez csak wifi-vel működik. Baromi jó, pont arra való, amire nekem kellene, a bibi az, hogy ahol használni szeretném, nincs wifi. Igaz, ha telefon hálozati netjét használom és wifit csinálok a telóból, működik, de közben pénzben ketyeg a net. Nos, nekem bluetooth-os megoldás volna jó.
Tudtok esetleg Teamviewerhez hasonló progit bluetooth-os kivitelben?
Előre is kösz!

(#8472) fungi válasza Speeedfire (#8469) üzenetére


fungi
aktív tag

Alfa156nál kapsz jó gépeket garanciával.

(#8473) vass1024


vass1024
tag

Hello skacok!
Van egy Samsung noitm GT 620M-el. Komolyabb játék alatt vissza veszi az órajeleket és szaggat.. Már próbáltam win7-et, win8-at, régi drivert, uj drivert, nvidia vezérlőpult állítgatás. Jó lenne ha tudnátok segíteni mert akk viszem vissza gariba. Csináltam egy képet Afterburnerről játék közben.

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#8474) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello

Egy Toshiba a200-as notebookom van és egy olyan problémám vele hogy kékhalált dob amikor lenyomom az FN gombot.
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Talán valami memória gond lehet de nem tudom mi okozza. Csak akkor jön elő ha azt a gombot nyomom le máskor még nem láttam.
Köszi előre is a segítséget!

Youth hides the key to salvation

(#8475) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Van egy Fujitsu Lifebook AH552 notebookom és az lenne a kérdésem hogy szoftveresen le lehet-e valahogy tiltani az akkumulátort?
Nem szoktam a laptopot akkuról használni és nem szeretném hogy tönkremenjen de sajnos nem kivehető aksi van a gépbe.

(#8476) FanTomasz21


FanTomasz21
tag

Sziasztok tanácsot szeretnék kérni van egy Acer Aspire 7520G típusú notim amiben egy AMD turion 64 x2 2GHZ 1mb L2 (socket: s1g1 ezt írja az everest) procival, milyen procit tudnék beletenni ami ennél erősebb lenne?

(#8477) Dell XPS válasza FanTomasz21 (#8476) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs sok értelme sajnos: [link] Szvsz ezt is próbálni kellene, mert BIOS támogatást a TL - 66 -os élvez biztosan. Kevés olyan gép volt amibe elindult a TL -68 -as processzor. SSD -t inkább, sokkal jobban járnál!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8478) Dell XPS válasza bopeti98 (#8475) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem tudod, mert ahhoz BIOS szintű beavatkozás kellene, de az akkumulátorban lévő töltésvezérlő-elektronika "kezeli" ezt, úgyhogy nyugodtan használd.

Üdv, Dell XPS

(#8479) Dell XPS válasza DelArco (#8474) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rendszerbeállításoknál állítsd be légy szíves, hogy kékhalálnál ne induljon újra, és úgy bővebb infót kapsz a hibajelenségről.

Üdv, Dell XPS

(#8480) DelArco válasza Dell XPS (#8479) üzenetére


DelArco
aktív tag

kipróbáltam desajnos nem látok sok plussz infót.
van ez a számsor technical info-nál de a hibakódon kívül ami zárojelben van nem tudom mit jelent:
0x0000000A (0x00000016,0x0000001B,0x00000000,0x8209048F)

újraindítás után pedig nagyjából ugyanaz az információ:
Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.0.6001.2.1.0.256.6
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: a
BCP1: 00000016
BCP2: 0000001B
BCP3: 00000000
BCP4: 8209048F
OS Version: 6_0_6001
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Youth hides the key to salvation

(#8481) Dell XPS válasza DelArco (#8480) üzenetére


Dell XPS
veterán

Egyébként újraindult a gép? Az első kiírásnál sem láttál fájlra való hivatkozást (sys) ?

Üdv, Dell XPS

(#8482) FerNandor


FerNandor
őstag

hali.
segítséget szeretnék kérni:
Thinkpad T61 Win7. azt szeretném, ha lecsukom, akkor felnyitáskor kérje a jelszót, viszont ne csináljon semmit addig, tehát ne legyen se alvó se másfajta módban. Egyszerüen csak lecsukás után felnyitáskor kérje a jelszót. Nem sikerül így beállítanom.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#8483) Kbali válasza FerNandor (#8482) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem alvással együtt működik csak. Ha belefér, akkor lecsukás előtt nyomj egy win gomb, L kombót, ez zárja a gépet.

(#8484) Kbali válasza vass1024 (#8473) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem melegszik túl?

(#8485) Kbali válasza Vanekvanek (#8471) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez?
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.rozkovec.android&hl=hu
Telefonról nem tudom a linket beszúrni.

Ez volt a keresőkifejezés: bt remote for android

[ Szerkesztve ]

(#8486) FerNandor válasza Kbali (#8483) üzenetére


FerNandor
őstag

köszönöm. ez a win+L tényleg jó. amúgy lezárja lecsukáskor is, viszont csak akkor, amikor letelt a képernyöfrissítöre beállított idö. csak ugye ez nem azonnal van. de így akkor használom a billentyü kombinációt. köszi.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#8487) momoka79


momoka79
újonc

Sziasztok!
Sajnos egy HDD-re 2 windows7-et sikerült feltelepíteni.1 hónapon keresztül nem okozott semmi problémát a dolog de 1 hete a gép bekapcsoláskor már nem tudta betölteni a windowst hanem folyton újra indítja a gépet.
Próbáltam pendrive-ról újra telepíteni a rendszert természetesen le akartam formázni,de sajnos nem enged el addig a gép,már a rendszer előzettes ellenőrzésénél lefagy a rendszer.Van valami tippetek hogy tudnám ezt a problémát megoldni?Leginkább az érdekelne hogy tudnám így leformázni a HDD-t.A segítséget előre is köszönöm.

(#8488) Dell XPS válasza momoka79 (#8487) üzenetére


Dell XPS
veterán

Boot-olj be rendszerindító lemezről (Live Linux; Gparted, Hiren's BootCD, EASEUS Partition, stb,..), és úgy töröld le teljesen a merevlemezt. Egyébként a telepítő médiád rendben van, mert ez nem szokott problémát okozni?

Üdv, Dell XPS

(#8489) Speeedfire válasza fungi (#8472) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi! :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8490) momoka79 válasza Dell XPS (#8488) üzenetére


momoka79
újonc

Szia!

Köszönöm a válaszod,holnap megpróbálom.Sajnos ez nem az én gépem ,hanem a szomszéd kislányé.Még nem találkoztam eddig ilyen problémával ,nekem egy asztalim van meg egy laptop azokkal sosem volt ilyen problémám,pedig már sok mindent megéltek.A pendrive rendben van mindig ezt használom ezért nem is értettem,ezt a gépet pedig most láttam először nem tudom eddig volt e bármilyen problémája.

(#8491) Dell XPS válasza momoka79 (#8490) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nagyon szívesen! Milyen típusú a noti' (?), mert pl. az asztali gépben is "legyalulhatod", ha tudja fogadni és sokkal gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8492) bopeti98 válasza Dell XPS (#8478) üzenetére


bopeti98
őstag

Értem, köszi a választ! :R

(#8493) FanTomasz21 válasza Dell XPS (#8477) üzenetére


FanTomasz21
tag

értem, köszi szépen!

(#8494) DelArco válasza Dell XPS (#8481) üzenetére


DelArco
aktív tag

nincs semmi fájlra vonatkozó leírás sajnos.
mindenhol azt olvastam hogy itt kellene lennie valami driverre vagy valamire utaló üzenetnek lennie de nincs semmi csak a számok.
lehet hogy megpróbálok Win7-re vagy 8-ra átállni hátha az segít.

Youth hides the key to salvation

(#8495) Dell XPS válasza DelArco (#8494) üzenetére


Dell XPS
veterán

Először ki kellene zárni, hogy hardver vagy szoftver problémád van. Egy Hiren's BootCD -ről be boot-olsz akkor már többet tudsz, mert ha mégsem szoftver akkor kár telepítened egy másik OS -t. Érdemes egy-egy memória modullal vizsgálni a leírt jelenséget, illetve csökkentett módban is.

Üdv, Dell XPS

(#8496) Rocdoll4


Rocdoll4
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ehhez a topichoz tartozik, de lenne egy egyszerű kérdésem.

Miért van az, hogyha bedugok egy pendrive-ot vagy egy SD kártyát a laptopomba, akkor a pendrive-on és SD kártyán lévő mappákat, a számítógépem Parancsikonná alakítja át, és kezelhetetlen a mappa ezután?

Ha valaki tudná a megoldást és segítene, akkor nagyon hálás lennék.

Köszönöm a segítséget.

(#8497) donjohnson válasza Rocdoll4 (#8496) üzenetére


donjohnson
addikt

parancsikon vírus

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8498) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy mySN típusú laptopokon (régebbiek) hol lehet bekapcsolni a WiFit? A barátnőm külföldön van és nem tudja bekapcsolni, nem ég a wifi led sem, viszont én nem tudok így segíteni, mert még csak nem is láttam ilyen laptopot sosem....

Köszi! :R

(#8499) allein


allein
addikt

Üdvözletem. Vásároltam boltban egy laptopot amin nem volt op rendszer. HDD ki, SSD be amire telepítettem op rendszert. Továbbiakban ha gond lenne vele és kell gariztatni, hDD-t mg kell tartanom? HP laptopról van szó. Válaszokat előre is köszönöm,

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8500) Impressa válasza -Ben- (#8498) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Fn+F12, ha minden igaz. ;)

allein én úgy tudom a gépet, az eredeti tartozékaival együtt kell a szervizbe küldeni, ha gond lenne vele.Én így küldtem vissza anno a biztonság kedvéért. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.