Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) allein válasza Dell XPS (#8750) üzenetére


allein
addikt

Ment válasz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8752) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Meg tudnátok mondani, mely gépekbe lehet max. 1,8"-os satás HDD-t/SSD-trakni? Tehát nem msata, nem usata, simán sata.
Keresésem nem járt sikerrel... :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8753) Dell XPS válasza somasz (#8752) üzenetére


Dell XPS
veterán

HP EliteBook; 2530p 2540p 2730p 2740p

Üdv, Dell XPS

(#8754) somasz válasza Dell XPS (#8753) üzenetére


somasz
addikt

és mit érhet a 64gb-os verzió?

köszi! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8755) Dell XPS válasza somasz (#8754) üzenetére


Dell XPS
veterán

SSD esetén: 11-12K

Üdv, Dell XPS

(#8756) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! Oprendszer Vista Business 32bites verzió, szeretném eltüntetni a D meghajtó betűjelét, de ezt a hibaüzenetet kapom:
Nem túrtam még utána, de Win7-en ugyanez a megoldás működik, ott csak figyelmeztetés van, itt meg nem tudom megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#8757) somasz


somasz
addikt

Újabb kérdés: HP Compaq 610-es laptopon a DC csatlakozót lehet cserélni? Kell hozzá különleges eszköz?

Videó alapján az alaplapon van

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8758) donjohnson válasza Kbali (#8756) üzenetére


donjohnson
addikt

csak nem a 100 mb-os partíció? itt a megoldás.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8759) xcds válasza somasz (#8757) üzenetére


xcds
őstag

Lehet. Igazából a lényeg, hogy amikor kiforrasztod, ki tudd szippantani az összes ónt a lábak mellől. Szóval kell egy jó ónszippantó vagy az a madzagszerű izé, ami ugyanazt csinálja végül is. Meg persze egy jó páka.

(#8760) Impressa válasza xcds (#8759) üzenetére


Impressa
őstag

Segítek: kiforrasztó huzal. :D

somasz igen cserélhető, csak találni kell hozzá újat. A kombinált fogóval gyorsan lehet dolgozni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8761) somasz válasza xcds (#8759) üzenetére


somasz
addikt

Tehát kell hozzá különleges eszköz... :D köszi

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8762) xcds válasza Impressa (#8760) üzenetére


xcds
őstag

Kössz. :DDD

(#8763) Kbali válasza donjohnson (#8758) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi, megnézem, hogy Vista alatt is működik-e

(#8764) Tomp888


Tomp888
csendes tag

Hali
1.) Albacomp activa eco mobile traveller V4 (Clevo M66s) -ben szeretnék processzort cserélni.
Intel Celeron M 410 van benne most,de eléggé lassú.Egyik havernak van egy SL6J5 (Intel Mobile Pentium 4-M 2.2 GHz) tipusú procija ez jobb (erősebb,gyorsabb) mint ami benne van? Milyen processzorokat támogat a gép?

2.) Biost is szeretnék frissíteni,de sem az Albacomp sem a Clevo oldalán nem találtam letölthető Biost.
Honnan tudnék letölteni hozzá?

3.) Kb. 1 hónapja cseréltem benne cmos elemet és azota XP allatt bekapcsolás után késik az óra.Újraindítás után ismét pontos az idő. WIN 7 alatt viszont pontos az óra (két oprendszer van a gépen).
Ez mitől lehet?

köszönöm elöre is a segítséget

ui : Először az albacompos fórumba irtam ,de az nagyon kihalt... :)

[ Szerkesztve ]

(#8765) Toby888 válasza Tomp888 (#8764) üzenetére


Toby888
senior tag

1. szerintem ne próbálkozz a proci cserével

2. mien biosz van rajta ??

3. hagyd az xp-t, win7 !!

(#8766) Tomp888


Tomp888
csendes tag

1.03 a bios (phoenix) ,ha jól emlékszem 2006 -os.

A procit mindenképpen ki akarom cserélni egy gyorsabbra.
A T 2700 a legnagyobb amit bele lehet pakolni ha minden igaz.
Lehet ,hogy a bios frissítés után talán a core 2 duo-t is támogatni fogja ?

(#8767) Toby888 válasza Tomp888 (#8766) üzenetére


Toby888
senior tag

az attól függ, hogy mit támogat a deszka... (alaplap)

(#8768) honyike


honyike
aktív tag

Sziasztok!

Dell Studio XPS 16 notebookomhoz vásároltam egy Kingston MSATA SSD-t. Beszereltem, ám nem látja se a rendszer, se a BIOS.

Mi lehet a gond, hogy tudom működésre bírni?

Köszönettel: Gábor

(#8769) Adam333


Adam333
tag

Mennyiért lehet ma eladni egy 1 éve vásárolt összesen 2 év garis Y580-at. (Nem a full hd verzióról van szó.)?

(#8770) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Van nálam egy Panasonic Toughbook CF-51-es, a gazdája Win7-et kért rá, minden faszán műxik rajta, csak a hanggal vagyok problémába', hogy tudnék egy olyan drivert találni, amelyik Win7 alatt is fut! A válaszokat előre is köszönöm!!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#8771) Tomp888 válasza Lucky04 (#8770) üzenetére


Tomp888
csendes tag

Telepítsd az xp drivert XP-MÓD-ban.Jobb klikk a driever -ra...

(#8772) Toby888 válasza Lucky04 (#8770) üzenetére


Toby888
senior tag

próbáld meg a gyártó oldalán

(#8773) szeva000


szeva000
addikt

Hali!
Tegnap vetem egy Toshiba Satellite C55-A-19E csodát.Elvileg van benne a HD4000 mellett egy NV710M VGA is...Win 7-et feltoltam elvileg minden rendben,de mi határozza meg itt,hogy melyik vga megy? Én csak a HD4000-et látom. Az eszközkezelőben meg van egy felkiáltójeles 3D videovezérlő az egyéb eszközökben....
Intel drivert leszedtem,akkor láttam az NV710-et,de gyakorlatilag semmi értelme nem volt....
Valamit fel kellene még telepíteni vagy automatikusan kezdi használni a másik vga-t?

(#8774) Toby888 válasza szeva000 (#8773) üzenetére


Toby888
senior tag

biosba nézd meg, elvileg ot át lehet álitani hogy mejket hasznájja

(#8775) Chieftec


Chieftec
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus X501A notebookom. A BIOS-ban nem találtam olyan beállítást, hogy 80%-ig engedje csak tölteni az akkut hosszabb élettartam miatt.
Létezik olyan program amivel ez szoftveresen megvalósítható lenne?
Köszönöm előre is!

(#8776) BanNor


BanNor
csendes tag

Heló!

Vettem egy ASUS X550c típusú notebookot tegnap, este hozom haza, hogy rátegyem a rendszert (freedos-os gyárilag), és a BIOS-t sem tudom behozni. Benyomom a bekapcsoló gombot, és semmi.... Pedig a boltban előttem hozta be a BIOS-t a csávó fél órája!

Bekapcsolom, és kicsit világosabb fekete képernyő áll, még az ASUS logó sem jön be... Hogyan állítsam be a BOOT-ot? :(

Segítsetek, 2 napig nincs bolt, el vagyok keseredve...

(#8777) szeva000 válasza Toby888 (#8774) üzenetére


szeva000
addikt

néztem a biost,de nem találom....

(#8778) Dell XPS válasza BanNor (#8776) üzenetére


Dell XPS
veterán

Indításkor nyomogasd az "ESC" gombot a boot-menü elindításához!

Üdv, Dell XPS

(#8779) BanNor


BanNor
csendes tag

nyomogatom, de semmi.... :( meddig nyomogassam? :)

se del, se f2, se altf2 semmi :( viszont cd iro felporog es vinyo is tolt hallani...

(#8780) Dell XPS válasza BanNor (#8779) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elég lenne egyszer is.. :) Érdekes, hogy nem látsz semmit a kijelzőn, memória bővítés vagy bármi történt a géppel?

Üdv, Dell XPS

(#8781) BanNor


BanNor
csendes tag

semmi... tegnap vettem újonnan, a faszi behozta a BIOS-t, hazahoztam és ennyi... itt már semmi

(#8782) Dell XPS válasza BanNor (#8781) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem nincs több ötletem (lenne, de inkább nézesd meg), ha Esc, illetve F2 -vel sem kapsz Boot opciót és menüt, ráadásul nem látni semmit a kijelzőn (Post), akkor lehet, hogy vissza kell vinned. Előfordul, hogy vásárláskor kérnek még bővítést és ez járhat meglepetéssel is, ezért kérdeztem rá.

Üdv, Dell XPS

(#8783) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy egy Intel 2020m procival szerelt laptop erősebb mint egy, B970 vagy B980 procival szerelt laptop? Vagy kb ugyanazon a szinten vannak?

iPhone 13 Pro Max

(#8784) Dell XPS válasza BanNor (#8781) üzenetére


Dell XPS
veterán

Még egy: nincs csatlakoztatva semmilyen eszköz a laptophoz, úgy nincs megjelenítés?

(#8768) honyike: biztos, hogy kezeli az mSata meghajtót a gép? Szvsz nem, és semmi infót nem találni erről.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8785) Dell XPS válasza jozsi252 (#8783) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, azonos teljesítményű processzorok. Az Intel 2020M viszont korszerűbb (22 nm), jobb a memória kezelése (DDR3 1600MHz és nem DDR3 1333MHz), és van VT-x támogatás is, ennyi lenne az előnye ha számításba jöhet esetleg a kiválasztott laptopnál egyáltalán.

Üdv, Dell XPS

(#8786) S-IW válasza szeva000 (#8773) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
[link]

(#8787) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Adott egy MSI VR630 típusú notebook. Akksija 3-4 percet bírt csak, azért már hónapok óta folyamatosan csak a töltőről ment. Tegnap filmnézés közben egyszercsak kikapcsolt, de úgy, mintha egy asztali gépet kihúznék a konnektorból. Azóta nem kapcsol be, se kép, se hang, mintha meg se nyomnám a bekapcsológombot.
Mi lehet ez? A töltő létezhet hogy ilyen módon egyszercsak tönkremegy? Lehet hogy nincs ilyen szerencsém és a gépben szállt el valami?
:R

(#8788) Dell XPS válasza dave93 (#8787) üzenetére


Dell XPS
veterán

Létezhet, de lehet más probléma is (ki kellene mérni az adaptert). Nézd meg légy szíves akku nélkül is elsőre!

Üdv, Dell XPS

(#8789) jozsi252 válasza Dell XPS (#8785) üzenetére


jozsi252
veterán

Ivy miatt gondolom van ez az előnye.

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#8790) honyike válasza Dell XPS (#8784) üzenetére


honyike
aktív tag

Ennyire nagy újítás lenne az mSata, h nem kezeli egy ilyen gép? És a Dell XPS 15? Mi kell ahhoz, hogy kezelni tudja?

(#8791) Dell XPS válasza honyike (#8790) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem nem, de úgy kell megtervezni az alaplapot, hogy be legyen kötve: [link]

Dell XPS 15 szintén nincs támogatva!

Dell XPS One 2710

Üdv, Dell XPS

(#8792) w.miki


w.miki
veterán

Dell D430-ast szeretnénk mobilnettel használni.
Jelenleg W7 ultimate van a gépen, és t-mobile stick-kel megy a mobilnet.
T-mobil internet manager-ét elindítva megy is szépen a net.
Csakhogy... ebben a laptopban van SIM kártya foglalat is. (DWRK83J)
A kérdésem: hogyan lehetne az oda behelyezett SIM kártyával használni a netet, a t-mobile stick dugdosása helyett? ... ha lehet...?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8793) somasz válasza w.miki (#8792) üzenetére


somasz
addikt

Ha be van húzva a wwan kártya helyére a két vezeték, tehát van wwan előkészítésed (nem tudom, hogy van-e mindegyikben) akkor tégy bele egy wwan kártyát, pl. dw5530-at, és mehet a laptopba a SIM-kártya!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8794) kexksz


kexksz
addikt

Sziasztok,

van nekem egy Dell 5521-em. A HDD helyére SSD-t raktam, szóval ebből adódóan kérdezném, hogy az ODD helyére be lehet-e nyomorítani a HDD-mat? Ha jól tudom vannak valami beépítő keretek vagy mik, de nem teljesen tudom, hogy ez megy-e minden notival, meg egyáltalán elveszik-e ettől a garanciám, stb, notebook téren (egyelőre) elég hülye vagyok. Illetve ha ezt megcsinálom mennyivel fog többet enni az akksi?

(#8795) w.miki válasza somasz (#8793) üzenetére


w.miki
veterán

ezt nem nagyon értem, nem tudom mi az a wwan kártya :(
csak azt látom, hogy az akku alatt van SIM kártya foglalat, de fogalmam sincs működik-e, és milyen program kéne hozzá a t-mobil-os nethez

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8796) Lucky04 válasza Tomp888 (#8771) üzenetére


Lucky04
csendes tag

Próbáltammár a Panasonic honlapjáról letölteni az audió drivert, de mivel az csak XP-t támogat nem sikerült hangot varázsolni a gépre :(

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#8797) somasz válasza w.miki (#8795) üzenetére


somasz
addikt

sim foglalat rengeteg gépben van...


ha felnyitod az alját, a jobb oldali kártya a wwan kártya, ha van behúzva mellé két antenna, már csak a kártya kell hozzá és annak a drivere. Utána simán mobilnetezhetsz.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#8798) w.miki válasza somasz (#8797) üzenetére


w.miki
veterán

én nem látom :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8799) somasz válasza w.miki (#8798) üzenetére


somasz
addikt

az xp matricás fedél alatt lesznek... :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.