Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Dell XPS válasza Huroq (#8299) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Megkérdezhetem, hogy milyen opciót aktiválsz, amikor nem jelenik meg az eszköz?

Üdv, Dell XPS

(#8302) Huroq válasza Dell XPS (#8301) üzenetére


Huroq
senior tag

PXE OpROM
Ezt javasolták asus support oldalon, de e nélkül is próbáltam.
Már az összes portot kipróbáltam, de nem akarja az igazságot.

(#8303) Dell XPS válasza Huroq (#8302) üzenetére


Dell XPS
veterán

ESC-re milyen boot menüt kapsz indítás után ? Gondolom minden beállítás ellenőriztél a BIOS-ban ? FastBoot opció van benne, az tiltva van?

Üdv, Dell XPS

(#8304) Huroq válasza Dell XPS (#8303) üzenetére


Huroq
senior tag

ESC billentyűre behozza a winchestert és az atherost.
Ilyen beállítások elérhetők a BIOS -ban.
link

Végül sikerült.
USB Configuration -nél a XHCI -t auto -ról enable -re tettem, illetve a javasolt PXE is enable. A biosban továbbra sem látta a meghajtót, de az ESC billentyűt megnyomva már kiválasztható lett.

[ Szerkesztve ]

(#8305) Dell XPS válasza Huroq (#8304) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszi! Interface Security alatt milyen opció van? Atheros-al hálózati lehetőséget adna magának.

Szerk: Oksi, csak boot-oljon is.. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8306) barisj


barisj
aktív tag

Hali! Van nekem egy dell inspiron mini 1012 netbookom. Amióta újra tettem a win7-et,azóta folyamat befagy.. ha videót nézek (letöltve),ha netezek,ha mittudomén.. Semmi felesleges szar program nincs a gépen,egy 32bites win7 starter van rajta. Ezelőtt egy win7 ulti 64bit volt rajta,és úgy nem volt ilyen baja.. szóval nem értem :D tegyem újra megint,vagymi?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#8307) komyka


komyka
tag

Üdv! Adott egy HP compaq 615-ös notebook. Az lenne a kérdés, hogy lehetséges e benne ventilátor csere? A gyárinak olyan a hangja mint egy hajszárítónak. Tudom, hogy szabályzás miatt hangos, de konkrétan valami normálisabb csapágyazású hűtő létezik e ehhez a fajtához?

(#8308) Dell XPS válasza barisj (#8306) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Csökkentett mód esetén is ugyanezt tapasztalod? Miért kellett újra tenni a rendszert? Kékhalál is szokott jelentkezni? DELL support oldaláról telepítetted az illesztőket?

Üdv, Dell XPS

(#8309) barisj válasza Dell XPS (#8308) üzenetére


barisj
aktív tag

Csökkentett módban nem próbáltam,kék halált még soha nem kaptam és azért tettem újra,mert használtan kaptam, s mindenféle sz@r volt a gépen, meg 1 giga rammal win7 ulti 64bit nem hiszem h jó oprendszer ennek a gépnek :D

szerk: ja és igen, DELL oldaláról töltöttem le a drivereket.

[ Szerkesztve ]

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#8310) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Ötleteket szeretnék kérni tőletek, vajon mitől lehet az, hogy egy Samsung Series 5 gépben egyik napról a másikra a webkamerát nem látja a Skype. A hang és videobeállításoknál a kamera listában nem jelenik meg semmi. Windows 8 x64 van rajta, összes win updattel és legfrissebb driverekkel. Intel graphics driverből is a legfrissebb van. Eszközkezelőben szépen látszik a webkamera, hibát nem ír ki. A Skype ujratelepítése és a webkamera le/majd vissza tiltása sem segített sajnos. Az S Camera nevű gyári program sem érzékelte a webakmerát. Próbálkoztam ilyen Microsoft-os Skype fix hibaelhárító programmal is, eredménytelenül sajnos.

Ha valaki találkozott hadonló jellegű problémával, kérem ossza meg a megoldást! :)

(#8311) Huroq válasza Dell XPS (#8305) üzenetére


Huroq
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. :R
Szerencsére be is bootolt és fel is települt hibátlanul. :)
Ilyen beállítással még sosem találkoztam.

(#8312) Weaver


Weaver
senior tag

új dell notira tennék w7-et. van egy dellutility partició, 300 megás, 295 szabad. törölhető ez?

(#8313) DonThomasino válasza Weaver (#8312) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem az a rendszernek van, jobb ha nem bántod.
Telepítés el fog tűnni, nem fogod látni.
300mb amugy se oszt vagy szoroz.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8314) Weaver válasza DonThomasino (#8313) üzenetére


Weaver
senior tag

rendben, köszi! akkor az marad.

(#8315) Dell XPS válasza barisj (#8309) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha eddig nem néztem, akkor ezt is ellenőrizni kellene, illetve egy processzor terheltséget, memória használatot is a feladatkezelőben (külön ablakban futtatva.). Lehet melege is a gépnek a paszív hűtés miatt, de nyilván akkor az előző rendszernél is jelentkezett volna - ez vonatkozik a merevlemez kérdésére is. Egy HBCD lemezzel vizsgálva, mini XP felületről ellenőrizve, közelebb kerülnénk a problémához.

Üdv, Dell XPS

(#8316) barisj válasza Dell XPS (#8315) üzenetére


barisj
aktív tag

rendben,intézkedem :D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#8317) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!

A kijelzőn a következő fekete praca jelent meg: [link] [link]

Tegnap még csak egy T-re hasonlító praca volt, mára már ez lett. Tönkrement a kijelző?

[ Szerkesztve ]

(#8318) Rivaul válasza athomi (#8317) üzenetére


Rivaul
addikt

Azok teljesen halott pixelek, nyomás/estés nem érte? Javulni nem fog ha meg terjed akkor komolyan el fogja csúfítani a kijelzőt sajna.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8319) athomi válasza Rivaul (#8318) üzenetére


athomi
veterán

Elvileg nem. :) Csak fizikai behatás miatt lehet vagy magától is megtörténhet hogy elhalnak a pixelek egy adott területen?

(#8320) Rivaul válasza athomi (#8319) üzenetére


Rivaul
addikt

Magától is lehet természetesen de ez elég érdekes alakzatba történt. Ilyet nyomás esetén láttam már.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8321) TheProb


TheProb
veterán

Szerintetek mennyiért lehetne eladni ezt a gépet i5-2430-al és kingtson 96 gigás ssd-vel ( a gyári 500gigás mellett). az alap garancia kb 2014. februárig tart. valamint alaplap,vga-ra 2014.09 közepe?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8322) banán007 válasza TheProb (#8321) üzenetére


banán007
tag

(#8323) TheProb válasza banán007 (#8322) üzenetére


TheProb
veterán

oh köszi és bocs akkor ha off volt

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8324) KingKress79


KingKress79
aktív tag

Sziasztok! A laptopom billentyűzetére ráborult egy kevés almalé. Már megszáradt, csak az a gondom, hogy pár billentyű erősebben kell lenyomni pl space, G. Szerintem ez a ragadástól van. Gondoltam arra, hogy a billentyűk alá ablaktisztítót spriccelek vagy kiveszem a billentyűket (csak nem tudom, hogy utána vissza tudnám rakni). Gondoltam mielőtt bármit is csinálnék felteszem itt a kérdésem. Várom a válaszokat! (Amúgy a laptop egy Dell N5110, ha számítana)

PS4: KingKress

(#8325) DonThomasino válasza KingKress79 (#8324) üzenetére


DonThomasino
veterán

Inkább kontakt spré kéne neki mint ablaktsztitó.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8326) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

Egy barátomnak olyat csinál a laptopja,hogy nem tud böngészöből(IE,Crome) megnyitni semmijen oldalt.(origo,facebook stb...)Azt irja ki,hogy a hely tanusitványa hibás.Az avast is lejárt,annak lehet köze hozzá?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#8327) Impressa válasza Szólista (#8326) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nem, nincs köze az Avasthoz. Nézzétek meg, hogy mit mutat a rendszeridő, valószínű az van elállítódva, amiatt, hogy a BIOS-eleme van lemerülve.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8328) NEMO1968 válasza KingKress79 (#8324) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ha működik rendesen minden,akkor olcsón megúsztad.
Sz.v.sz egyenként kellene kiszedned a gombokat,és valami olyan tisztítószerrel ami nem bántja a műanyagot,lemosogatnád.
Kár lenne összerakott állapotban bármivel is mosogatnod,spriccelgetned.
Lehet hogy oda is juttatnál a ragacsból,ahol eddig nem volt,és csak nagyobb bajt csinálnál.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#8329) Szólista válasza Impressa (#8327) üzenetére


Szólista
senior tag

Köszönöm a megoldást. :R Továbbitottam a srácnak és tényleg a rendszeridő nem stimmel.Intézi a BIOS-elem cseréjét. :R

Nem vagyok normális. Na és?!

(#8330) Impressa válasza Szólista (#8329) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :) Amíg nincs új elem, addig minden indításnál kézzel is beállíthatja az időt, így tud internetezni továbbra is. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8331) bedohazi


bedohazi
aktív tag

Udv,

Az lenne a kerdesem, hogy ha megnyitom az msconfigot, ott a startup-nal megjeleno programoknal miket vehetek ki, hogy ne induljanak a laptop indulasakor, mert gondolom minel kevesebb indul annal gyorsabban er el a desktop megjeleniteseig.

Amik most be vannak pipalva itt lathatok, es mellette, hogy mi megy:

Ezek voltak alapbol es meg par amit mar kivettem, tobbek kozott a Synaptics es Syngesture-t is kivettem, majd visszatettem mert akkor nem volt elerheto a touchpad gorgeto fukcioja pl, de amikor mar visszatettem mar nem indul el magatol pedig be van pipalva :( Ez mitol lehet?

A masik kerdes, hogy van a Lenovo battery es energy managementes progi es a dolby profile selector, amit ha kiveszek akkor nem fog elindulni magatol es olyan mint ha fel sem lenne telepitve???? Megeri ezeket hasznalni? A lenovos cuccot meg megertem mert van olyan beallitasa hogy az akut csak 60% ig tolti fel ha halozatrol megy es lehet teljesitmeny allitasok csinalni, ami nem tudom mennyit er.... de a dolby az eleg furcsa, mert ha megy es a zene ikont kivalasztom egesz szep a hangzas, viszont ha kikapcsolom a programot akkor nagyon gyenge lesz, mintha a program direkt legyengitene, mert ha jol emlekszem amig nem volt fent, addig kb ugyan olyan volt mint most bekapcsolva :D

(#8332) Stereopheis válasza KingKress79 (#8324) üzenetére


Stereopheis
tag

Múltkor havernak a sör borult rá. Kivettük a billt, feltéptük az összes gombot, csap alatt mosogatószerrel jól átmostuk az egészet, kb. egy óra hajszárító, és minden rendbe jött :) Persze ez egy ezer éves Fu-Si gép volt, egy drágábbal lehet óvatosabban kell bánni. De a gépből azért mindenképp érdemes kiszedni akció előtt :)

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#8333) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van nálam egy ASUS A6R notebook, amin ezelőtt is Vista volt. Most ujra telepítettem és az eszközkezelőben nem ismer fel valamit: "Alapvető rendszereszköz" .Olvasgattam és talán chipset gond, de érdekes módon ezelőtt minden okés volt az eszközkezelőben.

Mit kellene csinálnom? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#8334) Dell XPS válasza atti1848 (#8333) üzenetére


Dell XPS
veterán

Chipset az nagyon is lehetséges, hardverazonosító alapján próbáltad keresni?

Üdv, Dell XPS

(#8335) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Lehet hülyeséget kérdezek:
Lehet kapni olyan laptopot amibe az alap HDD mellé még SSDt is lehet tenni a rendszer alá ? Ha igen egy típust mondhatnátok, ami ilyen és utánanézek milyenek vannak még.

(#8336) Dell XPS válasza DjDanee87 (#8335) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen lehet olyan laptopot kapni amelyik kettő meghajtót is tud fogadni, de lehetséges pl. az optikai meghajtó helyére optibay-t tenni, amibe beletehető a választott HDD/SSD.

Üdv, Dell XPS

(#8337) atti1848 válasza Dell XPS (#8334) üzenetére


atti1848
senior tag

Azt hogyan? A gép pontos neve: Asus A6R; MB ver: A6Rp; ID: 1A

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#8338) atti1848 válasza atti1848 (#8337) üzenetére


atti1848
senior tag

Megnéztem a hardverazonosítót és meglett. Nem a chipset, hanem a Kártyaolvasó drivere kellett. :R :R

Köszönöm a segítséget. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#8339) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Hello! Ha egy Win 7-es Packard Bell EasyNote TS laptopra Win 8-at tennék, lennének várhatóan driverproblémák, vagy minden flottul működne?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8340) Rivaul válasza Oppenheimer (#8339) üzenetére


Rivaul
addikt

mennie kell mindennek. Youtube alatt van egy csomó videó ahogy azon a gépen win8-al szórakoznak.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8341) Oppenheimer válasza Rivaul (#8340) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi :R

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8342) dehecked


dehecked
tag

Kéne nekem egy kis segítség! Anyámnak van egy nagyon-nagyon régi Dell U7670-es notija, és újra kéne húznom a Win XP-t neki, hogy értelmesen fusson, mert jó szokásához méltóan mindent össze vissza telepítgetett és teleszöszmötölte a rendszert. Viszont drivereket eddig hiába kerestem, nem találtam hozzá sehol, van valami tippetek, honnét tudnék szerezni? Előre is köszi mindenkinek! :)
U.i.: már írtam a DELL topikba is, csak nagyon gyorsan kéne neki ez a kis öleb, hogy tudja nézni a receptjeit, vagy mittudomén még mire használja :DD

(#8343) athomi válasza Rivaul (#8318) üzenetére


athomi
veterán

Sajnos úgy tűnik terjed tovább... :(

(#8344) Dell XPS válasza dehecked (#8342) üzenetére


Dell XPS
veterán

Dell support oldalán ST alapján nem találsz?

Üdv, Dell XPS

(#8345) ghostrider20


ghostrider20
tag

Hello midenki olyan kérdésem lenne ,hogy van egy pen drive és szeretnék rárakni egy olyan rendszert ha lehetséges amit tudok hurcolni tehát jó lenne virtual pc.vel is csak egyenlőre nem tudom megcsinálni ,hogy a pendrivrol fusson minden!Mert másik gépbe berakom és mindig hibát ír ki de ha feltelepítem a virtual pc.t akkor viszont már jó minden azon a gépen is!
Végül is olyat szeretnék ,hogy gondolom van aki érti a zavaros írásom!:)Mintha egy másik számítógépet hurcolnék magammal egy pen.en csak ez függetlenül müködne,,,PL: linux cd.ről fut na ilyesmi kellene nekem ha meglehet csinálni úgy ,hogy penről menjen egy win7 de ha az lehetetlen beérem egy ubuntuval csak valaki írja le hogyan lehetséges mert nekem nem indul el csak azon a gépen amelyiken csinálom!

Köszönöm segítséget
Bocsánat nem virtual pc hanem virtual box....

[ Szerkesztve ]

(#8346) dehecked válasza Dell XPS (#8344) üzenetére


dehecked
tag

Az ST nem tudom mi, de mikor beléptem BIOSba, egy jó kis Latitude D610 felirat fogadott, azonnal más lett a leányzó fekvése, meg is lett minden driver meg gyári app hozzá :) Tudnám a fenéklemezre miért nem tudják ez ráírni, az átlag user az ismerősi körömben ilyet nem mer meglépni hogy boot alatt egyáltalán a géphez nyúljon :(

(#8347) Dell XPS válasza dehecked (#8346) üzenetére


Dell XPS
veterán

Service Tag, de valóban ez is jó megoldás, mert nem tudni melyik pontos típus alapjaira építkezik - létezik Inspiron XXXX is.

Üdv, Dell XPS

(#8348) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, notebook RAM bővítésének bűvkörében.

A bővítendő notebook memóriáján jelenleg ez a szöveg szerepel: 1GB 2Rx8 PC2 5300S-555-12-E0

A kérdésem az lenne, hogy ha én ebbe a gépbe egy ugyan ilyen paraméterekkel rendelkező RAM-ot próbálnék meg beilleszteni, azzal a kivétellel, hogy a beillesztendő memórián 2Rx16 szerepel, az úgy működni fog?

Igazándiból fogalmam sincs, hogy ez a 2Rx[][] mit jelenthet, így azt sem tudom, hogy "kompatibilis-e" a két memóriamodul egymás mellett.

(#8349) dehecked


dehecked
tag

Egy Latitude D610-et raknék újra ha engedné. Elindítottam a Windows XP újratelepítését, partícionálás kész, beviteli nyelvek közül csak a magyart hagytam meg, és következő lépésként kéri, hogy adjak meg nevet a számítógépnek, viszont a billentyűk csak idióta prüntyögéssel válaszolnak a lenyomásra, semmi, de tényleg semmi nem jelenik meg, akármit is nyomok. Próbáltam Fn váltóval, sima számokat, betűk, funkcióbillentyűk, de semmi. Utána visszatettem a nyelvek közé az amerikai angolt, alapértelmezettben ez volt még ott mielőtt kitöröltem volna, de így se reagál. Német import a gép, a bill meg sima ANSI, tehát angollal mindenképp mennie kéne szerintem. Sürgősen ki kéne találni valamit, mert felidegesít és a kukában végzi >_<

(#8350) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#8341) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Feltettem a Win 8-at a notebookra. A probléma az, hogy a gyártó honlapján ehhez a típushoz 2 féle touchpad driver is szerepel, egyiket a Synaptics, másikat az Elantech gyártja. Ha a gyártó sem tudja, milyen touchpad van benne, akkor én honnan?

A másik, hogy a prociban van IGP, illetve van dedikált VGA is a laptopban. Jelenleg az Intel féle IGP-vel van gyorsítva a masina, de szeretném, ha G-force 610M is munkába lenne fogva. Most nem tudom, hogyha elindítanak a laptopon egy erőforrásigényesebb programot, mondjuk játékot, akkor magától munkára fogja-e a 610M-et, vagy nekem kéne most varázsolni valamit? A drivert természetesen felraktam.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.