Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Johnny194


Johnny194
aktív tag

üdv!
HDD-ről költöznék SSD-re, de egy program sem engedi (norton ghost, macrium reflect, driveimage xml), mindegyik hibát ír ki akár klónozni, akár backupolni próbálok.
nem tudom hogy jó-e a topic, de segítség kéne!

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#8252) Dell XPS válasza Johnny194 (#8251) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Segítség: [link] [link]

Üdv, Dell XPS

(#8253) kovadika


kovadika
őstag

Üdv,

Az mitől lehet, hogy zenelejátszás, filmnézés közben néha szaggatva recseg a hang pár másodpercre? Sajnos nem tudom jobban leírni, de nem a hangszóróval van a baj. Régebben is csinálta heti 1-2 alkalommal, most már naponta többször. Dell 5521 i5+HD4000

(#8254) Johnny194 válasza Dell XPS (#8252) üzenetére


Johnny194
aktív tag

szia!
köszi a linkeket, a másodikat már láttam is, a gond az, hogy a klónozás még a legjobbnak titulált programmal sem ment

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#8255) Impressa válasza Johnny194 (#8254) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Akkor próbáld meg így, nekem ezzel tökéletesen sikerült a klónozás HDD-ről SSD-re.

2. Fontos, hogy minden műveletet(klón- és partícióműveletek) boot-os eszközről végzünk, nem OS alól és sosem indítunk el OS-t, ha a HDD és SSD is csatlakoztatva van

Te is így próbáltad?

3. 2 boot-os eszközre lesz szükség, az egyik a Macrium (bejegyzésben linkelve az ISO, abból legyártani a boot eszközt), a másik a Mini Tool Partition Wizard Home bootos eszköze (pwhe77.ISO, ugyanúgy UltraISO-val készíthetsz boot-os eszközt)
4. Macrium boot-os eszközről boot-olva, a HDD összes partícióját klónozod egyszerre az SSD-re, Sector by Sector üzemmódban, kivéve a C partíciót
5. Ha ez sikeres, akkor Mini Tools boot-os eszközről bootolva áthelyzed az SSD "végére" a PBR_DVR particiót
6. Újra a Macrium boot-os eszközről bootolva, klónozod a C partíciót az SSD nem partícionált területére, ezt már nem Sector by Sector üzemmóddal
7. HDD kiszed és SSD-ről próba

Amit a kolléga is linkelt neked, ott megtalálsz mindent hozzá.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8256) Johnny194 válasza Impressa (#8255) üzenetére


Johnny194
aktív tag

köszi a választ!
ezt nem értem teljesen. a linken úgy végzik, hogy semmi külső adathordozó liveCD/pendrive nem volt a géphez kötve. te azt írtad mindenképp legyen

az alapprobléma az, hogy a merevlemezt backupolni sem tudom külső HDD-re

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#8257) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Adott egy Dell latitude E6500 régebbi laptop.
Van középen fent 3 visszajelző led.
Egy lakatban egy '9' es
egy 'A' betű ez a capslock
és egy 'lefele nyíl'
Kérdezem én mi a 9 es és a lefle nyíl?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8258) rgeorge válasza DonThomasino (#8257) üzenetére


rgeorge
addikt

NumLock és ScrollLock.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#8259) Dell XPS válasza Johnny194 (#8254) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez eléggé meglepő (gondolom Neked is..), főleg hogy a backup sem megy - ezt nem is értem. Nekem a Paragon-al soha semmi gondom nem volt, ha tudod nézd meg vele légy szíves.

Üdv, Dell XPS

(#8260) Impressa válasza Johnny194 (#8256) üzenetére


Impressa
őstag

Ha rendszer alól klónozól, akkor nem biztos, hogy sikerülni fog minden fájl klónózása/másolása, ami problémát okozhat a win működésében. Vannak olyan fájlok, amikhez nincsen jogosultságod, mivel a rendszer használja. Backupolni miért nem tudsz ez jó kérdés, gondolom rendszergazdaként vagy bejelentkezve. Szerintem kérdezzél rá nála: Fire Én a fenti módszert alkalmaztam és elsőre sikerült, azóta is működik rendesen.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8261) sgx


sgx
tag

Sziasztok!

Dell Inspiron 7720 notebook-on mukodik-e a 64bites xp?
Van egy ghost image-em, ami feltelepul, de xp inditasnal kekhalallal kifagy.

Koszi, sgx

(#8262) Kbali válasza sgx (#8261) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az XP telepítőbe integrálni kell a SATA drivert, akkor menni fog, vagy BIOS-ban AHCI-ról native-ra állítani a vezérlőt.

(#8263) rgeorge válasza sgx (#8261) üzenetére


rgeorge
addikt

Miről készült az image? Processzor-architektúra egyezik? XP azért nem szokott simán felmenni Intel-AMD csere esetén.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#8264) plus44


plus44
veterán

A szervizes topik eléggé be van halva. Bekrepált vinyót (750gb ebből a harmada már bad sectoros) cserélnek garanciában, és ha igen, akkor az egész gépet benyelik, vagy elég nekik a vinyó? Illetve az rajta lévő adatokat lementik, vagy ez saját feladat lesz? (laptopszalonos a gép)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8265) invasio válasza plus44 (#8264) üzenetére


invasio
tag

Csak a winyót fogják cserélni.
Az adatokat pedig neked kell lementened, mert nem fognak foglalkozni vele.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8266) Impressa válasza plus44 (#8264) üzenetére


Impressa
őstag

Minden esetben a komplett gépet bekérik tőled, az adatokat természetesen neked kell lementened.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8267) plus44


plus44
veterán

Az adatokat akkor lementem, de a teljes gép-csak vinyó kérdés még döntetlen eddig. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8268) Impressa válasza plus44 (#8267) üzenetére


Impressa
őstag

:D
Lenovo, HP, Dell, Asus ezeknél biztosan tudom, hogy gép nélkül beállítasz egy vinyóval a kezedben, csak pislogni fognak. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8269) Dell XPS válasza plus44 (#8267) üzenetére


Dell XPS
veterán

Jó esély van rá, hogy bekérik a laptopot, hiszen a merevlemez meghibásodásáért az alaplap is felelős lehet, így ezt is vizsgálni kell ilyen esetben. Nem nagyon adnak esélyt annak, hogyha találnak erre való utalást a tesztekben, akkor ne legyen kéznél a notebook. Előtelepített OS-ről nem is beszélve..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8270) plus44 válasza Dell XPS (#8269) üzenetére


plus44
veterán

Köszi szépen, akkor bukom a gépet. Esetleg megsaccolni lehet, hogy mennyi időbe kerül majd ez? Asus gépről beszélünk.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8271) Dell XPS válasza plus44 (#8270) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem egy hét lehet, de ha Impressa kolléga kisegít, akkor még pontosabbat tudsz majd, lévén hogy jó kapcsolatot ápol az ASUS-al.

Üdv, Dell XPS

(#8272) plus44 válasza Dell XPS (#8271) üzenetére


plus44
veterán

Köszönöm és akkor még megvárom a kolléga válaszát, illetve még annyit akkor hadd kérdezzek meg (mert persze minden le van írja a garanciális ügyintézés és annak jogi háttere kapcsán, csak a releváns rész nem), hogy mikor számít cserélendőnek egy vinyó? Valamilyen ismert programmal megnézik a bad sectorok számát és van egy mérce ami alatt/felett cserélendőnek illetve még jónak számít?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8273) Impressa válasza plus44 (#8272) üzenetére


Impressa
őstag

Amit írt Dell XPS kolléga, az igaz általában 1 hét szokott lenni az átfutási idő ( nálam az alaplap csere tartott ennyi ideig), de tudjuk sajnos, hogy mindig akadnak kivételek.

hogy mikor számít cserélendőnek egy vinyó? na ez igen jó kérdés, a HD Sentinelt sok esetben nem hajlandóak elfogadni a szervizek, hanem egy "saját" programmal szoktak tesztelni. ( Nekem volt harcom emiatt a Lenovoval 0 %-os kondícióm volt ) ez gyártóként igen eltérő lehet, hogy milyen mércét használnak.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8274) plus44 válasza Impressa (#8273) üzenetére


plus44
veterán

Nálam 35%-os a kondíció, ugyanakkor óránként jön egy kék halál. Rákeresve mind vinyó gond, illetve egyéb, ebből fakadó probléma is akad napi szinten, ezért kérdeztem, mert ezeket nem veszik észre majd, az biztos, az én szavamra szintén nem adnak majd...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8275) banán007


banán007
tag

Sziasztok!
Van egy HP Pavilion g6-1205eh gépem. Teljes nézetben videóknál, játékoknál van egy üres csík a jobb oldalt (1cm). Gondoltam letöltöm a legfrissebb drivert, de azt pedig nem engedi telepíteni, mivel ezt írja:

mit csináljak? :F

(#8276) TBMC


TBMC
addikt

sracok!

tudnatok ajanlani programokat, sz. gep teljesitmeny meres erdekeben? proci/ram/vidikari

elore is koszi! :R

markbellus.hu 

(#8277) Rivaul válasza TBMC (#8276) üzenetére


Rivaul
addikt

Aida64-nek van proc/ram/stb mérése. 3d mark még vga teljesítményre jó.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#8278) Impressa válasza plus44 (#8274) üzenetére


Impressa
őstag

Gondolom az adatokat már lementetted, amik fontosak neked. De ha beküldöd a géped, egy pontos leírással, nem fognak elhajtani, hogy nincsen hiba. Na közben beszéltem egy ismerősömmel, ő azt mondta, hogy már 2%-os kondíció esésnél is kötelességük lenne HDD-t cserélni, ez kellene, hogy legyen az alaphelyzet. Te már túl is vagy a kettőn.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8279) plus44 válasza Impressa (#8278) üzenetére


plus44
veterán

Köszönöm szépen a segítséget, megnyugtattál! Akkor holnap be is viszem, nem várok vele! :)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8280) Impressa válasza plus44 (#8279) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :) megköszönöm, ha visszajelzel, hogy gördülékenyem ment-e a javítás. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8281) plus44 válasza Impressa (#8280) üzenetére


plus44
veterán

Mindenféleképpen!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8282) TBMC válasza Rivaul (#8277) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#8283) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan gond lenne ismerősöm gépével (fujitsu ah502), hogy a windows 7 nem írja ki neki a töltöttségi szintet százalékban. Legfrisebb driverek vannak a gépen. Mi lehet a gond?

(#8284) Impressa válasza Feenyx (#8283) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Értesítési ikonok beállításainál néztétek már, hogy esetleg nincs-e elrejtve?

Neked megoldódott a win 7 telepítése?

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8285) Feenyx válasza Impressa (#8284) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Sikerult helyreraknom a gepet, visszaszenvedtem ra a gyari win 8-at. Kicsit elment most a kedvem a win 7 telepitestol :)

A kis akksi ikon kint van, de annyit ir ki hogy ismeretlen kapacitas.

[ Szerkesztve ]

(#8286) Impressa válasza Feenyx (#8285) üzenetére


Impressa
őstag

Bocs, félreolvastam. :B BatteryCare rá tudtok nézni az akku állapotára elvileg. ( bár én ezt párhuzamosan használtam a winnel, az egyik gépemen ) ha ez a program sem segít, lehet, hogy nem szolgáltat infót az akku állapotáról a benne lévő chip.
Az újratelepítés előtt rendesen írta az akku állapotát? bios frissítés volt?

Jó hír, hogy meg a géped, mert ha lesz kedved, akkor win 8 alól kell kezdened a downgradelést. És tudom, hogy itt a fórumon már leírták, de nem találtam meg a bejegyzést egyelőre.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8287) Feenyx válasza Impressa (#8286) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Holnap kipróbáltatom majd vele ezt a programot. Nem tudom, hogy ez a BIOS frissítés mennyire veszélytelen, azért nem mertem neki javasolni, nem szeretném hazavágni a gépét, mert ma hozta el a boltból. Oprendszer nélkül vette, szóval ez volt az első telepítése :)

Azért pihentetem egyenlőre ezt a win 7 dolgot, mert most kelleni fog a gépem, és nincs időm se sajnos pontosan utána nézni ennek, meg megvárom most már a 8.1-et, hogy mégis milyen lesz. Eddig sajnos csak olyan megoldást láttam downgradere hogy le kellene törölnöm a rejtett partíciókat, de azt nem szeretném.

(#8288) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy ős régi acer laptopom még sosem volt újratelepítve az xp.
Van hozzá egy acer recovery lemez és három xp telepítő.
Elkezdtem bebootolt e recovery lemezről kéri sorba be az XP lemezeket.

AZ lenne kérdés biztos hogy így formázza
C: mert sehol nem láttam ilyen műveletet?
Érdemes lenne egy sima xp telepítővel formázni és újból kezdeni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8289) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Adott egy Dell Latitude E6530 gép, HD4000/ nVidia NVS5200m videókártyákkal.
A problémám az, hogy sokszor használom HDMI kábelen keresztül egy monitorra csatlakoztatva, és ilyenkor kivétel nélkül mindig az nVidia kártya megy, még ha semmit nem csinálok rajta is.

Van valami lehetőség, hogy akár manuálisan, akár automatikusan átváltson HDMI-n is az Intel HD4000 kártyára?

(#8290) Dell XPS válasza DonThomasino (#8288) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Törli a merevlemezt teljesen és "full" eredeti visszaállítás csinál a gyári recovery CD, mint amikor megvásároltad. (összes utility, Acer manager, stb.,) - Magyar nyelvű telepítő?

Üdv, Dell XPS

(#8291) DonThomasino válasza Dell XPS (#8290) üzenetére


DonThomasino
veterán

Közben lement a telepítő.
Angol pont ez az hogy törli de nem formázza le a c: t.
Most megpróbálom egy sima XP lemezzel formázni és úgy recorey.
Járható út ez?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#8292) Dell XPS válasza DonThomasino (#8291) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen járható, hiszen rendszerindító lemezként boot-ol. Én már állítottam vissza Acer recovery lemezekkel eredeti állapotot és törölt mindent, csak sajnos nem angol volt, a nyelvezet meg problémás XP alatt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8293) Dell XPS válasza _adaml21_ (#8289) üzenetére


Dell XPS
veterán

Emlékeim szerint nem, mert a port mindenképpen a DGPU-t használja, így van vezérelve az alaplapról. Próbálták ezt mások is beállítani (NV vezérlőpult), de sikertelen maradt.

Üdv, Dell XPS

(#8294) rgeorge válasza _adaml21_ (#8289) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha jól tudom, az nVidia Optimus így működik, a külső monitorokat mindig az nVidia hajtja meg.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#8295) Feenyx válasza Impressa (#8286) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Feltelepítette a programot, működik az akksi százalék kiírása. Viszont mivel 3 napon belül van a vásárlással, lehet meg kellene próbálkoznia egy BIOS update-tel nem? Azért gyárilag mégiscsak ki kellene jeleznie. Viszont van jó pár fájl az ő típusának letöltései között a BIOS fülön. Melyiket kellene letöltenie? Egy Fujitsu Lifebook AH502-se van.

(#8296) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Lenovo g585 notebook led,lcd kijelzőt mivel lehet takarítani :F mert én egyelőre szárazon szoktam a szemüvegemhez kapott pamut ronggyal törölni.

(#8297) Impressa válasza Feenyx (#8295) üzenetére


Impressa
őstag

Ha a BC ki tudja olvasni az infót, akkor a win 7-el lesz probléma, biztosan. Nem feltétlen kellene BIOS-t frissíteni. ( bár ha most csináljátok meg, és megdöglik a gép, akkor egyből cseréltetni lehet )
Esetleg, még azt tudjátok csinálni, hogy teljesen feltöltött akkuval használjátok ( az adapter nincs rádugva a gépre) és a BC segítségével lemerítitek annyira, hogy max. 10%-os töltöttségi szint maradjon a telepben, utána rádugjátok az adaptert, és teljesen feltöltitek. Nem tudom milyen wint tettetek fel, de lehet, hogy csak egy másik winnel fog működni. A BIOS-t meg sem találtam a Fujitsu oldalán. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8298) banán007 válasza Hardver Arc (#8296) üzenetére


banán007
tag

Lehet kapni szemüvegekhez nedves törlőt is, én azzal szoktam és hatásos.
pl. Splendid márkájút (én ezt használom), spárban lehet kapni, de bármelyik szupermarketbe találhatsz

[ Szerkesztve ]

(#8299) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok.

Lenne egy kis problémám.
Asus X402 notebook -ra szeretném felvarázsolni a Win8-at USB-n keresztül.
Sajnos ez sehogy sem sikerül, mert egyszerűen nem ismeri fel a pendrive -ot. Asztali gép hibátlanul látja.
Volt az asus oldalán egy leírás, hogy kell, de ha be is kapcsolom azt a lehetőséget, maximum egy Atheros vezérlőt lát + a winchestert. Egyszerűen ilyen még nem volt. :)

Ha esetleg valakinek lenne ötlete megköszönném.

Üdv.
Erik

(#8300) Impressa válasza Huroq (#8299) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Próbáld meg egy másik pendrive-al is, mert nem mindegyiket eszik meg a laposok, ha bootos eszközről van szó. Esetleg egy másik portban is kipróbálhatod. Ilyent szoktunk itt tapasztalni, és a legtöbb esetben ezekkel a változtatásokkal sikerülni is szokott a telepítés. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.