Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) pitman válasza G.A. (#2349) üzenetére


pitman
őstag

Próbáld meg a faststone-ban a jpeg minőségét is állítani, ne csak a kép méretét.

(#2352) tbs válasza G.A. (#2349) üzenetére


tbs
addikt

''...JPEGből JPEGbe) képminőség romlása nélkül...'' Ilyen nincs.

Faststone elég jó. De az Irfanview ilyesmiben ügyesebb. Lehet batchelni... ;)

(#2353) hali01 válasza G.A. (#2349) üzenetére


hali01
őstag

Nemigazán értem,h mit akarsz,miért akarod piszkálni az eredetit.De itt egy progi ami megpldás lehet: [link]
Csak megkeresed a képkönyvtárat,megadod a célt,beállítod ami kell és rányomsz a képek készítésére.Így az összes a könyvtárban lévő képedet összenyomja.

(#2354) csiga997 válasza G.A. (#2349) üzenetére


csiga997
őstag

Kiírod 3 db DVD-re (ez cca 600 ft költséget fog jelenteni) majd shift-delete, és annyi helyed lesz, hogy csak nézel. :U

(#2355) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Portrét akartam fotózni ,de valamit elronthattam mert a háttér is tű éles lett nem csak az alak. Milyen beállításokkal próbálkozzak?

(#2356) werttzui válasza ToBeY (#2355) üzenetére


werttzui
őstag

Rekeszt álítsd nagyobbra azaz az f-érték minnél kisebb legyen

[Szerkesztve]

PENTAX

(#2357) Szten Márs válasza ToBeY (#2355) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

lsd: amit az előttem szóló írt, én még annyit hozzátennék, hogy ha megmutatnád a képet (lehetőleg legyen meg az exifje :) ) akkor meg tudnánk konkrétan nézni, hogy mi lehet a baj.

(#2358) werttzui válasza werttzui (#2356) üzenetére


werttzui
őstag

Ill ha zoom obid van akkor inkáb messzebbről zoomolj rá és akkor talán jobban mossa a hátteret persze ne 200 méterről :DDD

PENTAX

(#2359) ToBeY válasza werttzui (#2356) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez nem egy nagy szám gép, így sok mindent nem lehet állítani.A rekesz 2,8 volt.

(#2360) tbs válasza ToBeY (#2359) üzenetére


tbs
addikt

Kép/géptípus/rekesz/fókusztáv nélkül csak hályogkovácsolni lehet, segíteni nem igazán... ;)

#2361, Szt. Mars: ja, láttam, csak olyan fura, hogy nem értik... :DDD

[Szerkesztve]

(#2361) Szten Márs válasza tbs (#2360) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezért mondtam hogy linkeljen képet, továbbra is várjuk :)

(#2362) hali01 válasza ToBeY (#2359) üzenetére


hali01
őstag

Ragassz egy kettes laposalátétet az objektíved elejére és 2es lessz a rekesz.
Linkeld azt a képet mert anélkül csak hülyeségeket lehet irogatni!

(#2363) G.A. válasza pitman (#2351) üzenetére


G.A.
aktív tag

Megtaláltam a beállítást. A kép minőségének alapbeállítása 90%on volt, ezt most 100%ra emeltem és bekapcsoltam ''Az eredeti JPEG file minőségének használata'' funkciót is. Így az 1163kbyteos képből 984kbyteos képet készít, míg a paint 232kbyteosat, szemmel láthatólag a kép minőségének romlása nélkül.
tbs: ''...JPEGből JPEGbe) képminőség romlása nélkül...'' Ilyen nincs.
Tehát mégis romlik a kép minősége…? Ezt hogy tudom ellenőrizni? Kipróbáltam az Irfanviewt… valahogy nagyobb képet kaptam, mint az eredeti kb. 400kbytetal. Batchelni? Én nekem ez kínai.
hali01: Nem a felbontást csökkenteném, hanem a file méretét, lemezen elfoglalt helyét. A progi, amit ajánlasz, nem az amit keresek.
csiga997: Régebben, kiírtam a képeket. De nem vagyok valami jó raktáros, így pár képem már csak emlék. Ráadásul 3DVD 600huf 45huf/GB, 1 500as wincsi meg 47huf/GB körül van.
Mindenféleképpen mindenkinek THX a segítségért!

(#2364) hali01 válasza G.A. (#2363) üzenetére


hali01
őstag

Az pont hogy tök jó arra amire használnád.
A méretnek beállítod az eredetit és lejjebb húzod a minőségcsúszkát.
Évek óta ezt használom méretezésre és terjedelem csökkentésre.

(#2365) tbs válasza G.A. (#2363) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... Szóval nagy vonalakban: a jpeg nem pixelinfókat tárol, hanem a pixelek kirajzolására alkalmas függvények paramétereit. Ettől nagyobb egy sok kontrasztos élt tartalmazó jépeg egy felhős égnél. Tehát a megjelenítéskor/feldolgozáskor egy függvénybe behelyettesítik a jpeg-ben tárolt fv.paramétereket, és ''rajzolnak'' a függvénnyel egy képet. Ha jpegben akarod elmenteni az így visszaállított képet (save as...), akkor újra megkeresi a megfelelő függvényparamétereket. A 0-100-as jpeg minőség skálával azt állíthatod be, hogy a kódolandó pixelek és a függvény kimenete között hány százalékos azonosságot kívánsz. (Általában százalék. Lehet akármi.) Valójában annyi történik, hogy a fv. több paramétere lesz meghatározva.

És akkor a feneség: ha van egy jpeg-ben, nem 100% azonosságra tömörített képed, akkor a rajzolófüggvény sajátosságai miatt a kontraszthatároknál zajosodni fog a kép, fals színű pixeleked ad a függvény. Ezt újratömöríteni csak rosszabb végeredménnyel lehet.

A jpegek tömörítése pedig egy iteratív, nem korlátos feladat. Korlátot az éppen használt algoritmus készítője tesz bele, a minőség-csúszka szokott a korlátállítgató lenni. Egy PC-s prgoram sokkal jobb jpeg tömörítést tud összekalapálni, mint egy fényképező teljesítményszegény CPU-ja, vagy egy DCT/JPEG lapka.

Szóval a fényképezőgépekből kieső jpeg egy rosszul tömörített jépeg.

Batch: kötegelt feldolgozás. Beeteted a rengeteg fájlnevet/elérést, megadod, hogy mi mindent csináljon (én ezt csináltatnám vele: resize Lanczos 79% (jpeg zaj eliminálás), sharpen, jpeg 75%), majd útjáraengeded. Éjszakára.

(Az egész ennél egy hangyfaxnyit bonyolultabb. Már írtam egyszer egy jpeg like dct alapú kép tömörítőt, szép feladat, de nem 2 nap megérteni... :DDD)

(#2366) pitman válasza G.A. (#2363) üzenetére


pitman
őstag

A kép minősége minden egyes újratömörítés során romlani fog. A mértékét a beállított minőség befolyásolja a legjobban, de 100%-ra állítva is romlik. Akkor fogod észrevenni, ha nagyítod a képet, vagy többször is mented egymás után.
'Az eredeti JPEG file minőségének használata'' esetén a jpeg kép eredeti tömörítési beállításával tömöríti újra.
Ha a csúszkát elkezded 100%-ról visszavenni és az eredeti minőség beállítást kikapcsolod, akkor egyre kisebb méretű és egyre rosszabb minőségű képeket fogsz kapni.

(#2367) ToBeY válasza Szten Márs (#2357) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Feldobtam a képet,hátha okosabb leszek mi nem jó.Háttér ugyan sötét,az alak pedig világos,de jól látszik mekkora ''rend van'' a háttérben :DDD
Persze PS-el el tudnám mosni a hátteret,de jó lenne géppel valahogy megoldani inkább.
[link]

(#2368) Szten Márs válasza ToBeY (#2367) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugyebár a mélységélesség függ a valós gyújtótávolságtól, a tárgytávolságtól és a blende rekeszértéktől. Azért írtam valós gyújtótávolságot, mert a kompakt gépek kisfilm ekvivalensre vetített gyujtótávolságai a szenzor cropja miatt valójában jóval (a crop mértékével megfelelően) nagyobb értékek mm-ben, mint a valós fizikai gyújtótávolságok.

- Minnél nagyobb a gyújtótávolság, annál kisebb a mélységélesség. (Ebből és a fennt elmondottakból következően: Adott, kisfilm ekvivalensre vetített gyújtótávolság mellett minnél kisebb az adott gép szenzora, annál nagyobb lesz a mélységélesség)
- Minnél kisebb a tárgytávolság, annál kisebb a mélységélesség.
- Minnél tágabb rekeszt használsz (minnél kisebb az F melletti érték) annál kisebb a mélységélesség.

A te képednél az alapvető problémát azt jelenti, hogy a kompakt géped kicsi szenzormérete miatt az adott zoom-állásnál a valós gyújtótávolság mindössze 6 mm, ez igen nagy mélységélességet fog eredményezni, még akkor is, ha F/2,8-as rekeszt használsz, mint ahogy tetted. Ezen túl ez egy teljes alakos kép, viszonylag nagy tématávolsággal. Ennél a tématávolságnál, ekkora valós gyújtótávval nem tudsz mit kezdeni, nagyon nagy mélységélességet fogsz kapni. Növeld a gyutávot, menj közelebb az alanyhoz, nem lesz teljes alakos ugyan - hozzáteszem a portré nem is feltétlen a teljes alakosságról kéne, hogy szóljon -, de jobb eredményt fogsz kapni. Igazán jót, viszont attól tartok akkor sem, a kompakt gépek nem igazán alkalmasak kis mélységélességet igénylő fotók elkészítésére, sajnos.

[Szerkesztve]

(#2369) johnjohn válasza ToBeY (#2367) üzenetére


johnjohn
addikt

Elméletileg a gép tetején lévő tárcsa -Portré-állásában kéne megpróbálni, akkor éles a téma és mosott a háttér, de valószínüleg a vaku használata ennek bezavart. Ki kéne próbálni természetes fényben a portré-állást, hátha úgy jó.

(#2370) Szten Márs válasza johnjohn (#2369) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A portré állás hatására a gép megpróbálja a lehető legtágabb rekeszt használni, itt nem ezzel volt baj.

(#2371) csiga997 válasza ToBeY (#2367) üzenetére


csiga997
őstag

A kompakt digitális gépek parányi érzékelőméretével együtt jár a mindenkor szinte végtelen mélységélesség. Ezen semmilyen beállítás nem segít, tehát az egyetlen megoldás, ha rendet raksz. :D

(#2372) ToBeY válasza csiga997 (#2371) üzenetére


ToBeY
nagyúr

PS-el kicsit el tudom mosni a hátteret,de az nem lesz ugyan olyan...

(#2373) hali01 válasza ToBeY (#2372) üzenetére


hali01
őstag

Fogsz egy üveglapot.Zsírral összemaszatolod.A közepén kihagysz úgy fél centit.A gép elé tartod és megvan oldva a háttér probléma. ;)

(#2374) tbs válasza hali01 (#2373) üzenetére


tbs
addikt

A vicc az, hogy tényleg működik... Mondjuk folpack + lukkal próbáltam egyszer ''effektszűrőzni''... :DDD

(#2375) hali01 válasza tbs (#2374) üzenetére


hali01
őstag

Egyáltalán nem viccnek szántam. :)

(#2376) proper


proper
őstag

más helyet nem találtam igy ide pofátlankodnék

olympus digit ggépekhez hol találok firmware-t? gyári oldalon nincs
egy ősrégi D-560 zoom-ról lenne szó
nem akar barátkozni az 1gb xd kártyával

(#2377) csiga997 válasza proper (#2376) üzenetére


csiga997
őstag

Így jártál. Ez a típus nem támogatja a nagy kapacitású kártyákat.
[link]

(#2378) proper válasza csiga997 (#2377) üzenetére


proper
őstag

idáig már én is eljutottam, de sokan mondták probáljam meg frissiteni és akkor talán jó lesz
a progi már megvan hozzá csak firmware-t nem találok

(#2379) hali01 válasza proper (#2378) üzenetére


hali01
őstag

Mivel nincs hozzá.Nem is fogsz találni!

(#2380) proper válasza hali01 (#2379) üzenetére


proper
őstag

akkor igy jártam :(

(#2381) Hacker75


Hacker75
aktív tag


Ha szépen megkérném, valaki le tudná ezt nekem fordítani?:

Status: We have received your submission and it is being processed.
Promotion Type: Cashback

Ezt írta a Canon, a pénzvisszatérítéssel kapcsolatban.

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2382) adik válasza Hacker75 (#2381) üzenetére


adik
őstag

státusz: megkaptuk, feldolgozzuk.
pénzvisszafizetés témában.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2383) Hacker75 válasza adik (#2382) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Köszi! :R

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2384) _Yvorl_


_Yvorl_
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy sigma 15mm es wild angel lencsém, amit még annó analog gépemhez szereztem, majd két honapja sikerült egy rebel xti t szereznem amivel termeszetesen error99 el nem volt hajlando mukodni. Ekkor sok utanajarasra, kideritettem, hogy ha AV funkciora rakom 3,5 ön akkor nem akar rekeszt behuzni és működni fog. Ez tenyleg igy is történt nappal fantasztikus kepeket tudok csinalni minden bealliassal. Viszont este akarmit csinalom, ha vaku uzemmodba rakom, ha barhova es belso kulso vakuval hasznalom egyarant hosszu zarsebesseget hasznal hiaba van rajta a vaku mintha nem ismerne meg es igy kezbol ugye nem lehet fotozni (nekem) Lehet nagyon láma a kérdés, de hát én csak koca fotos vagyok, (de szeretnek tanulni) Szoval okosakat megkerdezve mit alitsak be ahhoz, hogy este vakuval ezen a beallitason kis zarsebesseget erjek el?
Elöre is köszönöm a segítségeteket.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#2385) SZBGY


SZBGY
csendes tag

Szervusztok!
Szűrővel kapcsolatos kérdésem lenne...Tudom, ott a szűrő topic, de szerintem az már igen csak a végét járja....
Problémám a következő. Rendelkezem egy Panasonic DMC-FZ50-es fényképezőgéppel, és hozzá egy rendszer (Panasonic DMW-LW55) nagylátószögű előtéttel. A nagylátószögű nem rendelkezik elől szűrőmenettel, igy első használatkor megpróbálkoztam azzal tájkép fényképezésnél, hogy a gép és a nagylátószögű közé beraktam a szabvány 55mm-es lineár polár szűrőmet (nem slim)...Az eredmény katasztrófa.....Nálam profibb fényképezőgéphez értőknek azt hiszem nem kell elmagyaráznom,....A sarkokon oltári vignyettálás...vagy inkább egyszerű kitakarás?(A PS szóba sem áll vele....) Szerintetek, hogy tudom ezt emberi módon áthidalni? Tegyek 55ös slimet a gép és a nagylátó közé vagy inkább szigetelő szallagozzak egy 82 mm-es polárt a nagy látó elé? Ja igen. Az ''egyszerűség'' kedvéért a nagylátóm sem rendelkezik szabvány méretekkel.....kivül 81mm. belül, 76mm.
Minden jószándékú de nem sértő segítséget szivesen és jószivvel fogadok.

(#2386) adik válasza _Yvorl_ (#2384) üzenetére


adik
őstag

sigma 15mm es wild angel

15mm-es Vad Angyal?? :DDD :DDD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2387) _Yvorl_ válasza adik (#2386) üzenetére


_Yvorl_
tag

jol van na elb@sztam :)

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#2388) johnjohn


johnjohn
addikt

Mivel lenne célszerű megtisztítani egy pentaprizma mattüveg felületét? Valami apró maszat,talán páralecsapódás foltja látható rajta itt-ott. :F

(#2389) johnjohn válasza johnjohn (#2388) üzenetére


johnjohn
addikt

HAHÓ BÖLCSEK!!! :R :R :R

(#2390) Hydra SR válasza johnjohn (#2389) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezt most magamra veszem ;) De a választ nem tudom, én valami gyorsan és cseppmentesen száradóval próbálkoznék. Mondjuk szemüveg lencsetisztító folyadék, szemüveg törlőkendővel hogy ne hagyjon a folt helyett szöszmöszt. A kendő helyett jó lehet még a csomagban, sokasával kapható lencsetisztító papír ami szintén nem szöszmöszöl csak fogyóeszköz.

_Yvorl_: wide angle helyesen a nagylátó :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2391) johnjohn válasza Hydra SR (#2390) üzenetére


johnjohn
addikt

Köszönöm, kiindulási alapnak ez is remek. Bosszantó de a képminőséget nem befolyásoló hibára keresem a megoldást. :R

(#2392) Jinxx válasza johnjohn (#2391) üzenetére


Jinxx
senior tag

Szerintem barátkozz meg velük, adj minden kis foltnak nevet, és akkor könnyebb lesz elviselni őket. :D Pl. Jaaj, Géza megint kitakarja a témát ahova élességet akarok állitani. :DDD

(#2393) johnjohn válasza Jinxx (#2392) üzenetére


johnjohn
addikt

Jó ötlet,de :U arra gondolsz,hogy nem lehet eredményesen megtisztítani?

(#2394) Jinxx válasza johnjohn (#2393) üzenetére


Jinxx
senior tag

Egyszer egy bogár miatt vettem ki, (nem tom hogy került oda) csak csipesszel fogtam meg, és csak a szélét, mire visszaraktam 2x annyi kis porszem, és ezáltal folt volt a keresőben mint előtte. Nekem ez a tapasztalatom.
Egyébként lehet kapni, nem beszerezhetetlen darabja a gépnek, szóval egy próbát megér a tisztítás, ha téged nagyon zavar.

(#2395) alien_ válasza johnjohn (#2393) üzenetére


alien_
őstag

Esetleg izopropil-alkohollal is megpróbálkozhatsz, nekem azzal eddig sikerült minden belső optikai felületet megtisztítanom.

Swarm is coming.

(#2396) johnjohn válasza alien_ (#2395) üzenetére


johnjohn
addikt

Kapni valahol, mert a neten nem találtam!

(#2397) alien_ válasza johnjohn (#2396) üzenetére


alien_
őstag

Itt lehet pl, ez elvileg jó -> [link]

A hivatalos módszer egyébként ez): [link] [link]
Én konkrétan nem így szoktam, de az alapelv ugyanaz. Igaz, ehhez kell spéci papír is. Tudom, hogy nálad nem ccd-t kell tisztítani, de az eljárás ugyanaz, ez is mattüveg pl [link], és ezt is lehet így. Persze egy kis ügyesség is kell a dologhoz=)

Holnapra este tudom megmondani 100% -ra, hogy milyen alkohollal érdemes.

[Szerkesztve]

Swarm is coming.

(#2398) johnjohn válasza alien_ (#2397) üzenetére


johnjohn
addikt

:R :R

(#2399) pitman válasza johnjohn (#2398) üzenetére


pitman
őstag

A mattüveg tisztításánál arra figyelj oda, hogy a felülete nem sima (ez nyilván típusfüggő is). Ha a kis mélyedésekbe sikerül valamilyen koszt bepaszírozni, azt nagy valószínűséggel többet nem tudod kiszedni onnan. Én semmiképpen nem törölgetném semmivel sem. Célszerű lenne a koszt lefújni róla valamivel. Ha ez nem megy, akkor megpróbálni alkohollal (ha szerencséd van, nem fogja megtámadni az anyagát az alkohol) lemosni róla úgy, hogy nem nagyon nyúlsz a felületéhez, majd szintén törölgetés nélkül megszárítani.

(#2400) johnjohn válasza pitman (#2399) üzenetére


johnjohn
addikt

Köszönöm, sikerült lemosni izopropil-alkoholla, nyom nélkül párolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.