Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) johnjohn


johnjohn
addikt

Próbálta már valaki ?[link]

(#2402) macy válasza johnjohn (#2401) üzenetére


macy
addikt

Én nem, de szerintem nem is fogom :D
Viszont azt megkérdezem, hogy hol vettél izopropil-alkoholt?

[Szerkesztve]

(#2403) johnjohn válasza macy (#2402) üzenetére


johnjohn
addikt

[link]Ez is az, de találtam az egyetemen ahol dolgozom.

(#2404) Muton


Muton
addikt

Hello!

Távcső lencse és fényképező optika tisztításához mit kellene használni?
Az egyik kapott napolajat, a másik meg ujjlenyomatot és port :(((

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2405) csiga997 válasza Muton (#2404) üzenetére


csiga997
őstag

szemüvegboltban vehetsz ilyen kis impregnált tisztító papírkákat, azzal lejön a por meg az ujjlenyomat és talán a napolaj is.

(#2406) Muton válasza csiga997 (#2405) üzenetére


Muton
addikt

azon van valami nedvesítő? mert van mikroszálas szemüvegtörlőm, csak félek, h szárazon összekarcolja :U
a MM-ban láttam valami ecsetelős cuccot kb 3k-ért. azt esetleg érdemes lenne kipróbálni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2407) csiga997 válasza Muton (#2406) üzenetére


csiga997
őstag

az "impregnált" azt jelenti, hogy nedves. :K Különben elég lehet, ha rálehelsz azt letörlöd. Mondjuk a zsírt úgy nem viszi le, de a port igen.

nahát, bólogató szmájli is van. :D

(#2408) macy válasza johnjohn (#2403) üzenetére


macy
addikt

Köszi.

(#2409) Muton válasza csiga997 (#2407) üzenetére


Muton
addikt

5 cl Metaxa >> lehelés >> törölgetés >> látszólag lejött a napolaj is :D
köszi a segítséget!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2410) R19 válasza macy (#2402) üzenetére


R19
senior tag

Izopropil-alkoholt gyógyszertárban lehet venni, én is ott kaptam, 100 gr. kiszerelés kb. 300 ft. volt. Még eddig nem használtam, de az előző hozzászólások szerint ez a jó megoldás tisztításra.

(#2411) tildy


tildy
nagyúr

Van egy canon powerhot a60am, amii bekapcsolásnál nem mindig nyitja ki az elején teljesen azt a fekete is fedlapot (nem tudom a szaknevét) csak résnyire. Az objektív kijön teljesen, ahogyan kell neki. Szerintetek meg lehet valahol csináltatni? Mi lehet a baja?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2412) Szten Márs válasza tildy (#2411) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elvileg a Camera Kft a márkaszervíz.

(#2413) johnjohn válasza tildy (#2411) üzenetére


johnjohn
addikt

Nekem egy videokamera csinált ilyet, párszor ki lett nyitva és becsukva úgy,hogy közben egy műszerész porszívóval porszívtuk az elejét, és rendbejött, valószínűleg homokszem került az elejébe a lamellák közé.

(#2414) Prego


Prego
senior tag

Van egy sanda gyanúm, hogy ma reggel a fényképezőgépem megadta magát :O
Tavaly Februárban vásárolt Canon A520as kompakt.
Ma reggel próbáltam bekapcsolni, erre csak villant egyet a zöld lámpa, meg a kijelző, valami feliratot is kiírt de nem sikerült elolvasnom. Ahányszor bekapcsoltam csak villant egyet, néha egy apró pattanás társaságában.
Szerintetek RIP, vagy van még remény?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#2415) tildy válasza Prego (#2414) üzenetére


tildy
nagyúr

Aksikat próbáld kivenni, visszarakni. A hibakód meg jó lenne .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2416) Prego válasza tildy (#2415) üzenetére


Prego
senior tag

Olyan gyorsan villan át hogy lehetetlen elolvasni :(
Én spec a tápra gyanakszom

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#2417) werttzui válasza Prego (#2416) üzenetére


werttzui
őstag

Töltsd föl az akksikat ;) ill nézd meg,hogy valamelyik tekerentyű nincs-e félállásban :)

PENTAX

(#2418) tbs válasza Prego (#2416) üzenetére


tbs
addikt

Fényképezd le..! ;] :DDD

(#2419) Prego


Prego
senior tag

Érdekes. Hazajöttem melóból, hozzá se nyúltam és működik :C
Valszeg a gép szelleme
Mindenesetre résen leszek, mert még egy török utat ki kell bírnia.
Korfún agyonhasználtam, ki be kapcsolgattam folyamatosan, kattintgattam, videóztam ami a csövön kifért, 2,5GB ment el 3 nap alatt. Lehet kissé megviselte.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#2420) Gogolak


Gogolak
tag

Sziasztok!

Milyen bealitasokat ajanlatok esti koncert fotozashoz? :F
Mekkora ISO, stb..
Fuji 5600 om van!

Elore is koszi

(#2421) Dtomi válasza Gogolak (#2420) üzenetére


Dtomi
őstag

S5600-hoz??? Én semilyet, ez a gép nem erre való. Erőlködni lehet vele de szerintem nem lesz sikerélményed az biztos. Minél nagyobb ISO ami még elviselhető, a legkisebb rekeszértékkel, a reciprok szabályt betartva.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2422) Gogolak válasza Dtomi (#2421) üzenetére


Gogolak
tag

Koszi, semmi ujat nem mondtal! :)
Enyit en is tudtam , de gondoltam lehet valami trukk, tanacs stb.. :F

(#2423) Dtomi válasza Gogolak (#2422) üzenetére


Dtomi
őstag

Milyen trükk?? Vaku nics, deríteni nem tudsz, fényerő nincs, magas iso-n kép nincs. nme tudom milyen trükkre gondoltál. jó közel kell menni és akkor nem mozdul be legalább a kép tele állásban. vagy viszel magaddal állványt.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2424) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mostanában olyat csinál fényképezőm, hogy pl fényképnézgetésre állítom és leteszem mondjuk 2perce kikapcsol.
Ez bug vagy feature?:D

(#2425) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hi !

Számít-e a memóriakártya gyorsasága írási/olvashatósági sebessége, fényképezőgéphez használva ?

Astra

(#2426) Hydra SR válasza AstraCDX (#2425) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez gép-, kártya-, használati szokás- és formátumfüggő.
Egy sok megapixeles DSLR-nél RAW-ban sorozatlövésnél bizony erősen számít, egy szintig, de mondjuk oda se mindig kell a leggyorsabb a 100%-os kihasználhatósághoz. De hogy X vagy H type xD kártyát teszel-e egy Fuji S3000-be az totálisan tökmindegy. Egyedül ott számíthat, ha külső kártyaolvasód van és sok képet töltesz le egyben, mert gyorsabban végez a letöltéssel ha jobb kártya van benne.
Fogalmazzunk úgy, hogy számítHAT, de nem mindig. Ha konkrétumokat mondasz akkor könnyebb határozott választ adni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2427) AstraCDX válasza Hydra SR (#2426) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Akkor konkrétizálom !

SONY DSC-H5-höz kellene egy 4GB-os kártya .

Melyiket válasszam ezek közül ?

SanDisk MemoryStick PRO Duo 4.0GB
SanDisk MemoryStick PRO Duo Ultra II 4.0GB
SanDisk MemoryStick PRO Duo Extreme III 4GB
SONY Memory Stick PRO Duo 4.0GB

Astra

(#2428) ftc


ftc
nagyúr

Elméleti s gyakorlati működésre lennék kivácnsi digitális és optikai képstabinál....
Elméleti szinten jobb az optikai...miyle hátráynai vannak a digitálisnak?

(#2429) Szten Márs válasza ftc (#2428) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A digitális legfőbb hátránya az, hogy kamu ;)

A működési elve igen ömm... hogy is fejezzem ki magam finoman... az emberek tudatlanságát kihasználva átb.száson alapul: ha bemozdulás veszélyes szitut észlel (reciprokszabálynál hoszabb záridőt) akkor feljebb állítja az ISO-t, hogy alacsonyabb záridőt lehessen használni. És erre odaírják h digitális képstabi... hát gratu :(((

Az optikai képstabi működését pedig a pixinfóról idézem:
"Optikai képstabilizálás: ez esetben az objektívben elhelyezett két giroszkóp méri az optika elmozdulását vízszintes és függőleges irányban, majd bonyolult számítási műveletek elvégzése után egy közbülső lencsetag elfordításával megváltoztatja a leképezést úgy, hogy a filmre vagy képérzékelőre ugyanaz a kép kerüljön, mint az objektív elmozdítása előtt. A módszer előnye, hogy nagy gyújtótávolságoknál is hatékony stabilizálást tesz lehetővé, hiszen a lencsetag kis mértékű elfordításával is nagy korrekciók érhetők el. Ráadásul ilyenkor a keresőkép is stabilizált. A stabilizálás hatékonysága ekkor a stabilizáló lencsetag tömegétől, a lencsét mozgató mechanika sebességétől, és a számítás gyorsaságától függ elsősorban."

Van egy harmadik féle stabilizálás: a CCD eltoláson alapuló, bár az kompaktoknál tudtommal csak Pentaxokban van. DSLR-nél meg Sony-ban meg Pentax-ban meg Oly-ban. Ennek a leírását is megtalálod ott, ahonnan az előzőt szedtem: [link]

(#2430) ftc válasza Szten Márs (#2429) üzenetére


ftc
nagyúr

Azt hittem valami jobb cucc a digitális, de kb annyit ér mintha én állitanám be.

Akkor érdemes optikai stabis gépre költenem... a többit majd topikjában :)

(#2431) Mercutio_ válasza ftc (#2428) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyakorlati szinten is:) digitális lényege, hogy az iso megemelésével csökkenti a záridőt, ezzel a bemozdulás esélyét, viszont magasabb iso = több zaj/mosottság (persze különbséget kell tenni compact és dslr iso-ja között, dslr-nél a 800 még sokszor jó, míg compact-nál néha már a 100 is gáz :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2432) R19


R19
senior tag

Sziasztok!

Ajánljatok valami programot, amivel a több megás fotókat le tudom kicsinyíteni.

Köszi!

(#2433) pacorro válasza R19 (#2432) üzenetére


pacorro
aktív tag

Gyakorlatilag bármelyik fotószerkesztő program alkalmas erre, a bonyolultabbaktól (Photoshop, Gimp), egészen a legegyszerűbbekig. Pl. az ingyenes Irfanview is tökéletes erre a célra, kb. 5 mega pluginekkel együtt, letölthető pl. itt: [link]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2434) _Yvorl_ válasza R19 (#2432) üzenetére


_Yvorl_
tag

Mihov image resizer szerintem gyors egyszeru es ingyenesen letoltheto

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#2435) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy ez a szűrő használtan 5 ezerért korrekt ár-e?
Ja, és milyen minőségű, ha valaki használ ilyet esetleg...

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2436) pacorro válasza Hacker75 (#2435) üzenetére


pacorro
aktív tag

Én nem adnék érte annyit, az biztos...
Ha 55-ös kellene, az enyémet megkapnád a feléért.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2437) ThufirHawat válasza Hacker75 (#2435) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Nekem volt Hama circopolar szűrőm még a digi világ előtt, és az nagyon vacak volt, pedig a szuper király bevonatolt (HMC?) verziót vettem. Aztán meg egy nagy levegőt vettem, aztán meg Hoya szűrőt, és megszünt minden problémám.

Meg szerintem egyébként sem érdemes drága szűrőből kicsit venni. Vegyél 77mm-est, és az jó lesz mindenre a jövőben is (szűkítőkkel).

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#2438) pacorro válasza ThufirHawat (#2437) üzenetére


pacorro
aktív tag

Nekem volt Hama circopolar szűrőm még a digi világ előtt, és az nagyon vacak volt, pedig a szuper király bevonatolt (HMC?) verziót vettem.

Ebből a szempontból nem változott, továbbra is ugyanolyan vacak.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2439) ThufirHawat válasza pacorro (#2438) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Erre tippeltem volna.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#2440) Hydra SR válasza Hacker75 (#2435) üzenetére


Hydra SR
addikt

Börzén megkapod ~2000-ért :)
Havonta van börze, váltásban a Haller utcában és az Újpesti Műv.házban

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2441) werttzui válasza Hydra SR (#2440) üzenetére


werttzui
őstag

Most lesz nem sokára a Haller u 27-ben okt 14.-én . délelőtt érdemes menni ;)

PENTAX

(#2442) ThufirHawat válasza werttzui (#2441) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Én még pl. sosem voltam ilyenen. Van értelme? Mikor nyit? Van abnkautomata a közelben, vagy egyből nagyadag kp-val kell érkezni?

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#2443) werttzui válasza ThufirHawat (#2442) üzenetére


werttzui
őstag

9-kor nyit érdemes reggel menni egy nagy adag lóvéval .Főleg régi cuccok vannak de árulnak egyre több újat is de nem igazán olcsóbban mint ahogy hozzá lehet jutni igazából egy két jobbfajta kiegészítőt ki lehet fogni olcsón és egyből meg is lehet venni 400ft a beugró.Ha nem is állandóan de legalább egyszer érdemes elmenni amiből le lehet szűrni a tapasztalatot.Meghát a fotós filing .Ritka az olcsó új cucc egyszer egyszer ki lehet fogni .De pl egyéb szűrőket 1-2 ezerért már lehet kapni régi gépeket pár ezerér ha érdekel valakit vaku papucsot bee fillérekért vett vakuk is vannak pár ezertől igaz át kell némelyiket alakítani vannak régi obik is pl 300-as pentacon volt asszem 45-ért ennyi . Meny el nézzd meg aztán vagy mész megint vagy azt mondod sz.rt se ért az egész :)

PENTAX

(#2444) Hydra SR válasza ThufirHawat (#2442) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ki lehet azért menni pénzért közben, visszaengednek a jeggyel. Mivel mindkettő elég forgalmas helyen van, nem lehet messze a legközelebbi automata sem.
Az új cuccok viszont általában nem lényegesen olcsóbbak, mint boltban. Apró csetreszek tömeges, olcsó beszerzésére tökéletes hely. 10k-ért egész komoly szűrő- és átalakító kollekciót lehet begyűjteni míg boltban jó ha ennyiből kijön 2db szűrő. De pl. én a közgyűrűsoromat is ott vettem. Soligor 12-20-36, 25k-ért. Nem hiperolcsó de olcsóbb, mint boltban és a garanciával úgysem megyek sokra a közgyűrűknél.
58-as Cokin CP-t vettem 2000-ért, 55-58 átalakítót 1500-ért, 58-as 1D close upot 1000-ért, 58-as skylightot szintén 1000-ért stb. ilyesmik vannak, meg trükkszűrők, egyéb színszűrők, extrém távkioldók és régi állványok...

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2445) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Valaki el tudja nekem mondani, hogy a Scheimpflug tétel (vagy feltétel) tulképp miről is szól pontosan, mert amit googleban magyarul találtam nem annyira vitt közelebb, vmi dereng, de nem áll össze a kép, külföldiül meg nem annyira értem sajna. :(

(#2446) marcee


marcee
addikt

Tudtok ajánlani valami (lehetőleg free) programot, amivel az Exif adatok a képre irathatóak egyszerűen? Batch módban lehetőleg.

\m/

(#2447) BEE válasza ThufirHawat (#2442) üzenetére


BEE
addikt

A legfőbb hibája hogy csak kereskedők árulnak, mincsenek mezei fotósok
akik eladnának 3 obit meg egy marék szűrőt.
Az árúk egy részén messziről látszik hogy kukából guberálták,
de ha jó a szemed kifoghatsz pár hasznos holmit.
A kintlévő holmik 99%-át megtalálod a neten hirdetve is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2448) pitman válasza marcee (#2446) üzenetére


pitman
őstag

Azt hiszem,hogy a faststone image viewer tud ilyesmit.

(#2449) marcee válasza pitman (#2448) üzenetére


marcee
addikt

És igen, tudja, paraméterezhető rendesen, sőt, az egész program nem rossz! Köszi! :R

\m/

(#2450) ThufirHawat válasza Szten Márs (#2445) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Aha.
Ez a tétel megadja, hogy miként áll az élesség síkja abban az esetben, ha az optika fősíkja, és a film/szenzor síkja nem párhuzamos (műszaki kamerák, T/S optikák). A lényeg az, hogy az optika fősíkja és a szenzor síkja és az élesség síkja mindig egy egyenesben metszik egymást (hagyományos esetben a végtelenben).
Kicsit vizuálisabban [itt].

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.