Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) ALI_G válasza csiga997 (#2246) üzenetére


ALI_G
veterán

köszi! bevallom nem kerestem, fogalmam se volt merre induljak.
:R

(#2252) ISZOLE válasza lastknight (#2247) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Na mégegyet [link]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#2253) Jinxx válasza ISZOLE (#2252) üzenetére


Jinxx
senior tag

(#2254) ABnormal


ABnormal
őstag

hm,mindenhol azt írják,hogy bármilyen töltővel tölthető...
SANYO töltők


A SANYO különleges töltőket kínál az eneloophoz. Ezeket a töltőket a SANYO fejlesztette ki és tesztelte kifejezetten az eneloop akkumulátorokhoz.
Az MDR03 töltővel két darab AA méretű eneloopot tölthet fel 250 perc alatt, vagy két darab AAA eneloopot 170 perc alatt. A töltő a 100 V – 240 V feszültségtartományban működik, így nyugodtan magával viheti akkor is, ha külföldre megy.



Más töltők


Az eneloop alapjában egy modern Ni-MH akkumulátor, amely éppen úgy tölthető, mint bármely más Ni-MH akkumulátor.
Ezért az eneloop más olyan modern töltővel is feltölthető, amely alkalmas Ni-MH akkumulátorok töltésére.
A SANYO azonban nem vállal felelősséget más gyártóktól származó töltők működéséért és biztonságos használatáért.
Emellett a SANYO nem vonható felelősségre az eneloop akkumulátorok nem megfelelő töltők használatából eredő károsodásáért sem.



[Szerkesztve]

(#2255) Allien válasza ABnormal (#2254) üzenetére


Allien
veterán

Hádeezlol. Én is néztem ezt a sanyót, de nekem 4 (!!!) elemet kellene feltöltenem. Ezek hibbantak. Ki a frász fog szórakozni két töltővel? Ráadásul, az árban nem a leggazdaságosabb, és utazásnál figyelni, hogy mind a kettő elrakta-e az ember. :W :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2256) tbs válasza ABnormal (#2254) üzenetére


tbs
addikt

A 2-es sanyo töltő egy gyorstöltő. Van 4-es is, nekem ilyen van. A ansmann túlokos töltőm meg azt mondja az eneloopokra, hogy nem veszik fel az Ő gyorstöltéséhez szükséges minimum áramot. És passzolja a kérdést. Így, mivel soká' eláll, felcsigázom mind a 8-at (2 éjszaka), oszt töltő nélkül megyek 1-2 hétre. (Nem a ''katticcsunk ezeret, oszt majd a végén válogatunk'' iskolához tartozom. 1000expó még sok is nekem 2 hétre... :DDD )

(#2257) Allien válasza tbs (#2256) üzenetére


Allien
veterán

Negatív felhangot érzek a hozzászólásod utolsó mondatában. Sok dslr tulaj megfeledkezik magáról. Pedig, cseréljünk egy hétre gépet (mondjuk balatoni nyaralásnál), úgy, hogy az első nap végén nézheted meg az addig elkészített képeket. Kapásból megváltozna a véleményed!!! De tovább megyek. Szerintem, vannak olyan témák, melyek esettleg igénylik a folyamatos célra tartást, és az esettleges jó kép készitésének a reményében a kattintgatást. Persze, nem ész nélkül, de mondjuk pl éppen lent voltam a Kékszalag vitorlás versenyen. Ott is nehéz elkapni a ''pillanatot'', nem olyan téma, hogy na, lövök egy képet, és az lesz a tökéletes. :DDD Főleg, a shutter lag miatt, bridge gépen (bár van dslr-n is, csak jóval kisebb). Példánknál maradva, éppen erős szél volt, és jó hullámok, rengeteg vitorlás, és szvsz, akkor néz ki jól egy ilyen vitorlás, ha mondjuk a hullámból kiemelkedik, vagy éppen belecsobban, és nagy permetet szór (az utóbbi talán jobban mutat). Lehettne sorolni. ;) :R
Persze, ha majd egyszer, ha lesz dslr gépem, bizti nem fogok ennyi felesleges képet csinálni. :O (gépemben több, mint 50E az expó, 4 év alatt, igaz, nem is sajnálom magammal vinni)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2258) tbs válasza Allien (#2257) üzenetére


tbs
addikt

:DDD Ja, felhangérzet helyes. :D Azért el nem ítélem azt a módszer sem, csak teljesen más a rutinom. Majd másfél évtizedig filmeseztem, 5 évet középformátumon, még nem szoktam át a digitre. ;)

Kompakt/bridge gépnél kicsit érthető a ''képszórás'', de...

Meggyőződésem, hogy a türelem és a kompozíció értékesebb eredményt ad, mint egy hétvégényi válogatás, crop, meg keretezés.

De nincs semmi baj a meggyőződésemmel ellenkező gyakorlattal sem. ;)

Véleményt pedig nem szoktam ''kapásból'' megváltoztatni. Ennél jóval kitartóbb vagyok.

(#2259) Allien válasza tbs (#2258) üzenetére


Allien
veterán

Mondom, cseréljünk, és megtudod. :DDD Illetve, nem vagyok meggyőzve arról, hogy mindig, minden körülmények között alkalmazható, amit írsz, vagy akkor előre meg kell beszélned, hogy mondjuk egy táncversenyen hogyan pózoljanak elötted a versenyzők. :B Persze, a tapasztalat, rutin sokat javíthat a helyzeten, ez tény. Az is tény, hogy ha pl egy ''mezei'' képet csinálok, én is megpróbálom a lehető legjobbat kihozni, és nem szétkattintgattni a gépet. De elhiheted, egy bridge más. Legalábbis, az enyém tutira. Multkor, a legutóbbi hídalattátrepülésen rendszeressen azt jelezte, hogy befogta a célpontot (ami rendszerint a híd pillére volt, ami nem mozgó célpont), és megvártam, amíg a repcsi a megfelelő helyzetbe került, majd sorzatlövés. De, otthon megnézve láttam, hogy az AF mégse rakta magát oda, ahova ''mutatta''. :W Hasonlót már játszott el, a balatoni Kékszalag vitorlás versenyen (ott az MF-l volt a baj, a végtelen még sem az). Pedig elhiheted, megtettem, amit lehetett (akár full manuálon is). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2260) tbs válasza Allien (#2259) üzenetére


tbs
addikt

Jajjj... :D Ha elmúlt a pillanat, jön egy csomó más következő..! Nem kell beállítani senkit/semmit. Pl. makrofotózás: öncélú. Csak a makrofotózási technikát lehet vele csiszolni. Aki sok szép(!) makrót gyárt, lehet nem tud ''nagyobban'' gondolkodni. A fényképezésem célja az érzéseim átültetése a filmre/kártyára. A használt technika, a tökéletességre törekvés teljesen sokadlagos kívánalom számomra.

Tessék egy kommersz ''buli vége'' -> [link]

(#2261) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Hi!
Kerestem de nem volt konkrét Canon a610es topic,ezért ide zúdítom a kérdésemet.
Tehát a kérdés az hoyg a canon powershot a610es bírja e a 4gigás sdhc kártyát (vagy attól nagyobbat is esetleg) mert adatlapokon azt olvasni hogy fat32 támogatás megoldott,tehát ha vki kipróbálta már 2gigásnál nagyobbal akkor az pls írja le hogy működött-e, avagy nem.
Csak mert akkor nem veszek feleslegesen egy 4 gigás kártyát :DDD
A gyors válaszokat előre is mély tisztelettel köszönöm.

[Szerkesztve]

(#2262) D4rkm4n válasza Lotusomega (#2261) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Szerintem egyszerűbb ha veszel két 2GB-osat.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2263) Lotusomega válasza D4rkm4n (#2262) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Hát az úgy drágább,mert a 4 gigás csak 9k a 2 gigás meg 6 :U

(#2264) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Senki? :(

(#2265) BEE válasza Lotusomega (#2261) üzenetére


BEE
addikt

A kézikönyvében biztosan megtalálod hogy mennyi a max amit kezel.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2266) adik válasza Lotusomega (#2261) üzenetére


adik
őstag

a Canon weblapját nézted esetleg? 2G a plafon.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2267) D4rkm4n válasza Lotusomega (#2263) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Pedig a 2db 2GB-os biztonságosabb is.

Ha az egyik megsérül akkor ott a másik. Míg ha a 4GB-osnak lesz valami baja... Ott állsz majd a gyönyörű téma előtt és legfeljebb lerajzolhatod. :P

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2268) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Fuji S5600-hoz nézegetnék teleobjektívet netes boltban a köbvetkezőket látom:

Soligor 2x Tele 52mm : [link]
Soligor 2x Tele DHG 52mm : [link]

Kérdésem az lenne mi a különbség a kettő között?

Ugyebár a S5600-os 55mm-el végződik, egy sima 52mm --> 55mm adaptergyűrű használatával mit fogok tapasztalni...mármint a kapot képen

(#2269) Allien válasza Monya78 (#2268) üzenetére


Allien
veterán

A kettő közti külömbség ha jól látom, a másodikra ''• filter mount 72mm'' rakható szűrő még plusszban. (bár a lencsék elrendezése se azonos)
Azt nem tudom, hogy mekkora az átfogása a gépednek, tehát mondjuk 38-3800 mm? Mivel 55mm-ről 52-re csökkented a nyílást, ezért szvsz, a képen egy kitakarás fog létre jönni, mint a makró előtétnél, a raynox DCR-250-nél, de gondolom ez nem látható, egy bizonyos zoom tartomány felett (tehát nagylátó felé, 38mm irányába kitakarás lesz). Csökkeni fog a fényerő, tehát ''több fény kell'', mint normál esetben, esettleg torzitások is felléphetnek (pl párna). Igaziból ki kellene próbálnod (ahol megveszed). Anno, én is akartam venni ilyet (már tele előtétet), de inkább a nagylátót választottam, abból is a 0,7x raynox-ot. Már az is hordó torzitós lett, de még korrigálható, legalábbis PS-l, csak bele kell kalkulálni a kép készítésénél. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2270) Monya78 válasza Allien (#2269) üzenetére


Monya78
veterán

Köszi a gyors választ...szűrőt pluszban nem nagyon raknák rá, akkor maradhatna az első linken mutatott tele...

akkor a kitakarással nem lesz gond hisz, ha már teleobjektív akkor legtöbbször nagyzoomos teleállásban használnám...

Viszont a torzítástól félek, ha a raynoxon látható a torzítás, akkor egy gyengébb minőségűn mennyi lehet...? Mondjuk a digit zoomtól biztos sokkal kevésbé zavaró...

(#2271) Allien válasza Monya78 (#2270) üzenetére


Allien
veterán

Ami a szűrőt illeti, nekem Hoya szűrőm van, és van szűrőmenete. :DDD Ergo, több szűrőt is lehet össze rakni, de én pl volt, hogy az előtét lencsét dobtam rá. Az előtétnek mindegy, merre forgatom alatta a szűrőt! ;)
Azért mondtam, hogy az üzletben próbáld ki. Én anno kipróbálhattam több márkát, tipust is. Ennyi pénzért azért elvárható a próba! :DDD Ha nem engedik, akkor menj olyanba, ahol ez tutira megtehető (pl optiform).:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2272) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Na ebbe elég sok, a gyakorlathoz is szükséges elmélet vagyon leírva (Dékán videjója még régről): [link]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#2273) frankie!


frankie!
őstag

Bocs, nem találtam helyet ahol föltehetném:
van egy rakás irodagéppel scannelt oldalam, amik nem fértek el A4-esen, de az A3-at nem töltik ki. A lapok elhelyezkedése ugyanaz. Tudtok olyan programot, amivel automatizálni lehetne hogy az összes képet ugyanott vágja ki? :F köszi

(#2274) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Sziasztok!

Bővíteni próbáltam számítógépemet. Már bánom.
Az ezzeljáró fájl ide-oda másolgatások során a képfájljaim egy része megsérült.
Vagy a tartalmuk sérült azáltal, hogy a képen belül részek eltolódtam néhány pixellel, vagy színtartalom sérült és sávosan sérültek a színek.

Lehet-e ezeket korrigálni valamilyen programmal?

Tehát nem törölt fájlt visszaállító progit keresek!


Előre is köszi a segítségeteket.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#2275) pitman válasza Zenebohoc (#2274) üzenetére


pitman
őstag

Ez valamilyen hardverhiba miatti adatvesztésnek tűnik. Szerintem nem sok esélyed van a helyreállításukra.

(#2276) Hydra SR válasza pitman (#2275) üzenetére


Hydra SR
addikt

De ha van is, nem a fotós topicokból.
Egyébként nekem is az a gyanúm, hogy azoknak a képeknek pápá.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2277) hali01 válasza Zenebohoc (#2274) üzenetére


hali01
őstag

Elképzelhető,h valamelyik törölt fájl visszaállítóval azért sikerül vmit visszahozni.

Senki ne vegye zokon de ilyenkor csak tele pofával tudok röhögni mások hülyeségén.Pofázom mindenkinek,h egy mentés nem mentés!De amikor pénzbe kerül a biztonság akkor lehülyéznek.Ha viszont megvan a baj akkor kitör a pánik és én hülyézek.
Egy külső vinyó+rack 20ezer.Ha valakinek nem ér meg ennyit több évnyi emléke vagy munkája jobb ha csendben gyászolja az elveszetteket.

(#2278) werttzui válasza hali01 (#2277) üzenetére


werttzui
őstag

Mi van ha a külső vinyó is bedöglik :DDD :DDD

PENTAX

(#2279) hali01 válasza werttzui (#2278) üzenetére


hali01
őstag

Akkor megmarad a gépben ugyanaz ;)

(#2280) werttzui válasza hali01 (#2279) üzenetére


werttzui
őstag

Itt az is-en van a hagsúly amúgy én cd-re írok mindent :)

PENTAX

(#2281) hali01 válasza werttzui (#2280) üzenetére


hali01
őstag

Megpróbálom felvázolni kicsit érthetőbben.
A külső vinyó lényege,h csak a mentés idelyére van bekapcsolva,így a meghibásodás kockázata elenyésző.A másik pedig,h mivel ezek szinte alig futnak,mindíg újak és eladhatók más gépekbe,így könnyű bővíteni a kapacitásukat.
Nekem az összes képem csaknem 100giga helyet foglal amit nehéz és költséges lenne bármilyen megbízhatatlan optikai adathordozóra menteni.
De mindenkinek megvan a maga véleménye.Én nem ma kezdtem és nem két nap alatt jutottam arra a döntésre,h ez a leg biztonságosabb módja az adatok tárolására egy mezei felhasználónak.

(#2282) pacorro


pacorro
aktív tag

Bár a problémán már nem segít, én is felhívnám a figyelmet a biztonsági mentések fontosságára. Régen külső vinyó+két DVD kombinációra mentettem, most térek át a két külső vinyó+1 DVD kombinációra. Persze nekem is kellett az, hogy elfüstöljön egy vinyóm, sok képem ugyan nem veszett el, de figyelmeztetésnek jó volt...

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2283) pacorro válasza hali01 (#2281) üzenetére


pacorro
aktív tag

A külső vinyó lényege,h csak a mentés idelyére van bekapcsolva,így a meghibásodás kockázata elenyésző.

Azért megvan ott is a kockázat (ha nem is nagy). Plusz nálam pl. az egyik külső vinyó szinte mindig megy, mert ha a képeken kell dolgozni, akkor onnan nyitom meg őket.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2284) hali01 válasza pacorro (#2283) üzenetére


hali01
őstag

Ha visszaolvasol akkor rájössz,h a kockázat nulla.Mert mindíg két helyen van meg minden.
Ha az egyik tönkre is megy akkor csere és másolás.
Egy vinyo hibát hamarabb észre lehet venni mint egy optikai adathordozóét amit az ember félrerak,majd évek múlva elővesz és rádöbben,h közben tönkrement.
Most kb úgy érzem magam mintha az óvodában lennék és egy 3 évesnek magyaráznám,h 1+1 az kettő.

(#2285) csiga997 válasza hali01 (#2281) üzenetére


csiga997
őstag

100 giga fénykép cca 20 db DVD-re ráfér, ami megközelítőleg 5000 ft költséget jelent. ;)

(#2286) hali01 válasza csiga997 (#2285) üzenetére


hali01
őstag

Igazad van!A mai nappal be is fejezem a fotózást,nehogy túl lépjem a keretet.

(#2287) BEE válasza Zenebohoc (#2274) üzenetére


BEE
addikt

Valami töröltfájl visszaállítóval próbáld végig az összes olyan helyet
ahol megfordultak a képek. Hátha szerencséd lesz és megtalálod köztük épen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2288) BEE válasza hali01 (#2277) üzenetére


BEE
addikt

Nem úgy van az !
A szorgalmas fotós idővel eljut arra a pontra, ahol már mindent lefényképezett
és kifogy a témából.
Ilyenkor ez megoldja az alkotói válságot, mivel lehet kezdeni mindent előről.

BEE :D :D :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2289) pacorro válasza hali01 (#2284) üzenetére


pacorro
aktív tag

Szerintem is jobb a vinyó, nem véletlenül használok azt. Viszont minimális kockázat így is van (lopás, lakástűz stb.), ennek az elkerülése érdekében mentek három helyre, és a DVD-k másik lakásban vannak.
(Tudom, hogy túlbiztosításnak tűnhet, és a beszkenneletlen negáim meg diáim is csak egy példányban vannak meg, de aki már vesztett adatot, az mindig kicsit jobban odafigyel.)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2290) pacorro válasza BEE (#2288) üzenetére


pacorro
aktív tag

Jó módszer! :D

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2291) drkbl válasza BEE (#2288) üzenetére


drkbl
őstag

Ott a pont! Pont ma javasoltam kolléganőmnek, hogy ahelyett, hogy MMS-ben átküldözgeti a fényképeit az új telójára, vegye úgy, hogy nem az akku ment tönkre a GX-10-ben. Kezdje előről, új gyerek, új kismacska, stb. ;]

(#2292) ArthurMiller válasza pacorro (#2289) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Hmmm...elgondolkodtató. Holnap veszek egy lakást a biztosági mentéseim számára. :)

(#2293) frankie! válasza frankie! (#2273) üzenetére


frankie!
őstag

:F

(#2294) drkbl válasza frankie! (#2293) üzenetére


drkbl
őstag

irfan view

(#2295) werttzui válasza hali01 (#2286) üzenetére


werttzui
őstag

Csak,hogy az agyad eldobd /most nagyon ovis leszek/ Pont akkor csap be a villám amikor összevagy dugva a géppel :DD :DD bocs :)

PENTAX

(#2296) Feka83 válasza frankie! (#2273) üzenetére


Feka83
csendes tag

Hali!

Ps-nak van ugyebár a Action Scriptes része, na itt tudsz olyan Actiont ügyeskedni ami a neked szükséges dolgot csinálja, majd végrehajtatod a szükséges mappára, eldolgozgat kicsit és kész is... :F

(#2297) frankie! válasza drkbl (#2294) üzenetére


frankie!
őstag

KÖSZI SZÉPEN, nagyon sokat segítettél! :R

(#2298) frankie! válasza Feka83 (#2296) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, nem volt fönn a PS.

(#2299) pacs


pacs
csendes tag

Sziasztok egy kodak cx7430as gépem (kb. 2éves) van és mindig azt jelzi h. le van merülve az aksija,pedig azokat mindig egyből töltés után rakom be...van h. be se kapcsol,pedig ha átrakom a discmanbe akkor megy az gond nélkül 4-5 órát...az elemek márkásak (energizer 2300 mAh) viszont már kb. 2 évesek,de max 30-40x voltak töltve ami sztem nem sok de javítsatok ki ha igen...ja és másik elemekkel is kipróbáltam,azokkal is u.ez volt.
Van vkinek hasonló tapasztalata? Tudnátok vmit tanácsolni, illetve mi lehet a gond ,mert nem szívesen vinném most szervízbe mert nincs már rá gari...
A segítséget előre is köszönöm!

mindenki az emberiséget akarja megváltoztatni, senki se önmagát

(#2300) drkbl válasza pacs (#2299) üzenetére


drkbl
őstag

Nem lehet, hogy valami szennyeződés került bele, vagy ütés érte, és balszerencsés módon így jelzi, hogy megnőtt a motor áramfelvétele, nem engedi önvédelemből elindulni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.