Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!
Nem tudja vki hogyan kell egy rendes nagyméretű digitális fényképet összekicsinyíteni úgy, hogy egy word dokumentumba igazolvány kép méretű legyen?
Esetleg ha vki megtudná nekem oldani azt is megköszönném! :R

(#2452) zandi válasza athomi (#2451) üzenetére


zandi
csendes tag

Szia!

Először is készíts egy másolatot a képről,ha esetleg nem jól sül el ,ne engem átkozz:)

Paint-et megnyitod ,képet betölt,felül a Képnél megkeresed a nyújtás döntést,nyújtásnál 10-10%-ot irsz mindkettőbe,OK és kész is.Nekem sikerült,remélem neked is fog :DD

Önéletrajz? ;)

Ha még lejjebb veszed az értéket,még kisebb lesz a kép értelemszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#2453) athomi válasza zandi (#2452) üzenetére


athomi
veterán

köszönöm sikerül!!!

(#2454) Cassidey


Cassidey
senior tag

Nem azonnali, de gondolom ide jo lesz.:) Fotozott mar vki kozuletek ujszulottet/kisbabat? Ujszulottet feltetelezem nem tul jo otlet szembevakuzni.. tehat jol latom, h ezek a lehetosegeim?
- Vakuval deriteni plafonra, falra (ez igazabol nem annyira lehetoseg, mert csak beepitett vakum van)
- Jol felhuzni az ISO-t.
Tehat mivel az elso nalam most kilove, maradnak a jo zajos kepek?:(

Az ilyen amugy er vmit? Nyilvan szorja es lagyitja a vaku fenyet, de szorja e vajon elegge, h ne bantsa a szemet?

Valami tipp/trukk esetleg, h szep babakepeim legyenek?:)

(#2455) Hacker75 válasza Cassidey (#2454) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Ez a téma engem is érdekel...(6 hét múlva születik a kislányom) :DD :))

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2456) Cassidey válasza Hacker75 (#2455) üzenetére


Cassidey
senior tag

Gratulalok!!:) Nalunk mar csak 2-3 het.

Remelem jon vki, aki feltud vilagositani minket.:)

(#2457) tbs válasza Cassidey (#2454) üzenetére


tbs
addikt

Nagyfényerős objektív, miniállvány, napsütés. Inkább bemozdult kép, mint manóvaku... Nálunk vaku nélkül is készültek értékelhető képek kompakt masinával.

(#2458) Cassidey válasza tbs (#2457) üzenetére


Cassidey
senior tag

Telen nem hiszem, h tul sok napsutes lenne, foleg a szobaban. :(

(#2459) tbs válasza Cassidey (#2458) üzenetére


tbs
addikt

Szept. 24-én szültünk. ;) Lesz elég fény.

(#2460) Cassidey válasza tbs (#2459) üzenetére


Cassidey
senior tag

Mutatsz kepet?:) Ha jol emlekszem Pentaxod van ugye? Kitobival esetleg? :B

(#2461) Dtomi


Dtomi
őstag

Van egy nagyon jó módszer babák fotózására. Két vakuval olcsón.... főleg ha van a gépen PC csatlakozó, akkor 250V ig bármilyen szir-szar vakut rá lehet heftelni. indirekt fordítod a gép által kioldott vakut ami legyen mondjuk ez rendszervaku vagy ez az utóbbi azért jó mert még ha magas is a talpfeszültség leragasztod az alját és fel tudod tenni fordítva és akkor hátrafelé is lehet villantani akkor már teljesen profi vakud van :U az előzőt kézben kell fogni... csak arra kell figyelni, hogy sima villanó legyen vagy manuális mód legyen rajta de auto vakuk alkalmatlanok. szerintem ez mindkettő sima villanó a carena talán már manuális állításokat is enged.
Majd veszel egy ilyet vagy kicsit profibbat
És erre már olyan vakut teszel amilyet akarsz. Majd a második vakuval már és 1 fehér ERNYŐVEL kiemelve az ernyő, hogy még véletlenül se szemközt már nagyon szép képeket lehet készíteni. Arany/ezüst derítőlapokat pedig fillérekért lehet venni az autósboltokba napellenzőként, gyönyörű képeket lehet velük készíteni.
Ja és ha nincs PC csatlakozód (az szívás ;] ) annyi a nehézsége a dolognak, hogy olyan vakut kell venned rendszernek amit elbír a gép tehát asszem < 6V

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2462) pitman válasza Cassidey (#2454) üzenetére


pitman
őstag

Beépített vakuval is lehet indirekt villantani, csak egy tükörrel fel kell lőni a fényét a plafonra.

(#2463) ThufirHawat válasza pitman (#2462) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

GN12 általában.
Elég kevéske... :(

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#2464) pitman válasza ThufirHawat (#2463) üzenetére


pitman
őstag

Tapasztalatból mondom, hogy lehet vele dolgozni normál méretű szobában, még gyenge fényerejű objektív esetén is. Ha valaki esetleg fényerős kompakt géppel próbálja, akkor még az érzékenységet sem biztos, hogy emelnie kell.
Természetesen mindenki maga dönti el, hogy kipróbálja-e vagy sem, csak mint lehetőséget írtam le, ennél olcsóbban nem nagyon lehet megoldani.

(#2465) Cassidey


Cassidey
senior tag

Koszi a valaszokat.

Dtomi: utananezek/olvasok bovebben ennek, kicsit kinai igy elsore, de igeretesnek tunik es nem is veszesen bonyolultnak.

(#2466) johnjohn


johnjohn
addikt

Van valakinek információja arról, hogy hány expos lehet a Nikon D 50 zárszerkezete? Nem találtam róla semmit az adatlapokon.

(#2467) Szten Márs válasza johnjohn (#2466) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gyártók a alsóbb kategóriában nem szoktak megadni garantált zárélettartamot, így van ez a D50 esetében is, de szokta az bírni szépen.

(#2468) johnjohn válasza Szten Márs (#2467) üzenetére


johnjohn
addikt

Egy ismerősnek ajánlottak D 50 vázat 6000, D 70 s vázat 8000 expoval, amúgy gyönyörű álapotban van mindkettő, láthatóan vigyáztak rá, tiszta az lcd is.

(#2469) Szten Márs válasza johnjohn (#2468) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 6 és a 8 ezer expó igen kevésnek számít.

(#2470) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egy kérdés:
Pentaxnál (vagy egyéb olyan esetben, ahol a vázba szerelt fókuszmotor segítségével történik az objektív élességállítása) lehetséges-e, hogy egy objektív legyen fókuszhibás és back vagy frontfókuszért nem a váz a felelős? Teszem azt Pentax K10D + valamilyen Sigma obi? Ha igen, akkor hogyan lehetséges ez?

(#2471) ub3r


ub3r
csendes tag

http://www.artesis-online.com
Van egy-két nagyon jó leírásuk / DiY fordításuk.

''Hogy kövesd az utat: Figyeld a mestert, Kövesd a mestert, Kísérd a mestert, Értsd meg a mestert, Légy TE a mester!''

(#2472) johnjohn válasza Szten Márs (#2470) üzenetére


johnjohn
addikt

Az obiban ilyenkor csak sima áttétel van, a gép érzékelőjének kell feldolgoznia a beérkező képi információt, és tovább tekerni a motorral az áttételt.Nem valószínű, hogy máshogyan tolja vagy forgatja az áttétel a lencsét / lencséket /hacsak nincs valamilyen optikai hiba az obiban azon a területen ami a gép fókusz-mezőire vetít. Ki lehet próbálni, mikor van fókuszhiba: egy mezős, vagy több mezős fókusznál.

(#2473) Szten Márs válasza johnjohn (#2472) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak ez esetben nem kéne, hogy előjöjjön Sigma obifókusz-hiba ha a váz tekeri az obit, pedig elő szokott... ez az amit kissé nem értek, és ezen logika alapján a vázaknak kéne rosszaknak lenni :F
Thx a választ!

(#2474) johnjohn válasza Szten Márs (#2473) üzenetére


johnjohn
addikt

Akkor csak az a megfejtés, hogy az obi által vetített kép pont ott lágyabb ahol a szenzor a fókuszt méri.Pentax obival jó ?

(#2475) Szten Márs válasza johnjohn (#2474) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez nagyrészt csak elméleti érdeklődés, az váltotta ki belőlem, hogy hallottam K10D + Sigma obi párosításokról fókuszproblémákkal és egyből asszociáltam, hogy ok akkor a Sigma szokásos hibája, csak épp felhívták a figyelmemet, hogy ez így hogy lehet és szöget ütött a fejemben, hogy tényleg.

(#2476) szukjozsef1


szukjozsef1
csendes tag

Szevasztok!Szeretnem a kepeimet egy kicsi feltuningolni , atszerkeszteni esteleg hattercsere
buborekok stb es erdekelne egy par program neve ami profibb es ezeket meglhetne valositani.KErlek segitsetek egy par tippel. :O

(#2477) orbano válasza szukjozsef1 (#2476) üzenetére


orbano
félisten

Adobe Photoshop

A vér nem válik VAZZE!™

(#2478) werttzui válasza orbano (#2477) üzenetére


werttzui
őstag

Gondolom nem a legdrágábbra gondolt :)

PENTAX

(#2479) Szten Márs válasza szukjozsef1 (#2476) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#2480) orbano válasza werttzui (#2478) üzenetére


orbano
félisten

árról nem volt szó :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2481) johnjohn válasza orbano (#2480) üzenetére


johnjohn
addikt

Adobe Photoshop Elements 5, ha veszed se túl drága.

(#2482) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.olyan problema van egy Cannon tipusu digitalis fenykepezogeppel,hogy menuben van kep a kis LCD-n de amikor ravaltok akar a videora,akar minden mas opciora nem ad kepet. :( mi a franc lehet vele :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#2483) orbano válasza PPSH (#2482) üzenetére


orbano
félisten

vettél volna egy Canon fényképezőgépet, azok megbízhatóbbak ;) milyen típusú gépről van amúgy szó?

A vér nem válik VAZZE!™

(#2484) PPSH válasza orbano (#2483) üzenetére


PPSH
őstag

kerlekszepen ez egy Canon PowerShot A60-as :K nem mostani darab,csak mostanaban kezdte el csinalni :( :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#2485) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv.

lehet hogy kapok kölcsibe egy Kodak ES Z650-es gépet a Luxusautó Show erejéig (de ez még nem annyira biztos). Olvastam (a pixinfo.hu-n), hogy ennek a masninának állítható a blendéje és a zárideje. Nos, a kérdésem a következő: milyen beállításokkal érdemes ezen a kiállításon fotózni ezzel a géppel úgy, hogy a képminőség azért még jó legyen?

én egyenlőre csak ezeket állítanám be a saját tapasztalatom szerint: F 2.8, ISO100, Auto WB, 2048*1536-os felbontás (vagy inkább nagyobb legyen?). A zársebesség az amit még nem tudok, hogy hogyan állítsam be.

nos? hogyan tovább? :F

[ Szerkesztve ]

(#2487) orbano válasza PPSH (#2484) üzenetére


orbano
félisten

feltehetőleg akkor elromlott. (hacsak el nem felejtetted, hogy hogy kell használni :) ebben az esetben orvost ajánlok :) )

A vér nem válik VAZZE!™

(#2488) werttzui


werttzui
őstag

HELP emberek ha raw-ot photosoppal jpg-be mentek beállítások után szép színekkel csak a photosop és a windows beépített képnézegetője tudja színhelyesen megmutatni .Ha képeket akarok lapozgatni kéne hozzá egy progi az xnview-et az acdsee-t és az infrview-etés a gimpet próbáltam mind fakó volt és nem tudta megjeleníteni rendesen a színeket .Kérdés van e olyan kis egyszerü progi ami jobb mint a win beépített lapozója és színhelyes is???

PENTAX

(#2489) Szten Márs válasza werttzui (#2488) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Namost ez egy fura dolog, ha az acdsee máshogy mutatja mint a win beépített nézegetője. Tegyük fel, hogy jól kalibrált a monitorod. Akkor igencsak kiváncsi lennék rá, hogy kidolgoztatva vajon az acdsee vagy a win nézegető által mutatott kép állna-e közelebb a valósághoz.

(#2490) werttzui válasza Szten Márs (#2489) üzenetére


werttzui
őstag

Az a klényeg,hogy nekem úgy tetszik ahogy a photoshoppal meg van csinállva és a win képnézegetőjének színe áll hozzá legközelebb és így ha nyomtatni kell akkor csak photoshoppal tudom jól kinyomtatni (gondolom) és kéne egy jó képnézegető progi De az is lehet,hogy adobe rgb színprofilt nem tud más megjeleníteni csak sima rgb-t és itt lehet valami diffi de ha engem kérdezel a piros az piros nem értem miért van más színe az egyik proginak mint a másiknak :U :F

PENTAX

(#2491) BEE válasza werttzui (#2490) üzenetére


BEE
addikt

Mi bajod a Win képnézőjével ?
Én csak azt használom, hiszen egérkattintásra megy előre-hátra,
fekete hátterű és nézegetni ugyan mi kell még ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2492) werttzui válasza BEE (#2491) üzenetére


werttzui
őstag

Csak jpg-t meg bmp-t tud és nincs átméretező progija mert ha gyorsan akarom abban szoktam vágni méretezgetni és szerkezgetni mert mire betölt a ps lemegy a nap tudom tudom vegyek új gépet :DDD

PENTAX

(#2493) orbano válasza werttzui (#2488) üzenetére


orbano
félisten

asszem az acdseebe be kell állítani a színprofilt arra, amit a PS használ és akkor jó lesz, vagy valami ilyesmi a megoldás erre emlékeim szerint.

egyébként küldhetnél egy screenshotot ahol meg van a kép nyitva PSben és ACDseeben, kíváncis vagyok mi a difi :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#2494) werttzui válasza orbano (#2493) üzenetére


werttzui
őstag

Az acd-t már letörültem csak próbaverziós én az xnview-t használom ja és nem tom,hogy kell küldeni ilyen valamit :B

PENTAX

(#2495) werttzui válasza werttzui (#2494) üzenetére


werttzui
őstag

Á rájöttem,hogy kell csak ezeket a fotókat nem igazán mutogatom ja és elég ha a win képmegjelenítővel hasonlítom már ott is nagy a külömbség

PENTAX

(#2496) BEE válasza werttzui (#2492) üzenetére


BEE
addikt

Ja ha neked nem kell a tuti, akkor kűzdjél ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2497) orbano válasza werttzui (#2495) üzenetére


orbano
félisten

azért csak van olyan képed amin jelentlezik a probléma, és a pórnép is láthatja? :U na, egy gyors egymásmellé rakás, printscreen, mentés BMPként painttel és küldés nekem tömörítve :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#2498) BEE válasza werttzui (#2495) üzenetére


BEE
addikt

Azoknál a fotóknál a fekete szőrszálakhoz állítsd a színt, mert a
rózsaszínnek elég sok árnyalata lehet. ;] :P

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2499) werttzui válasza BEE (#2498) üzenetére


werttzui
őstag

ááááááááááááááááááá :W :DDD :DDD :DDD

PENTAX

(#2500) orbano válasza BEE (#2498) üzenetére


orbano
félisten

:DD hülye

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.