Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) Hydra SR válasza KakaosCsirke (#2849) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hát pedig olcsón nem nagyon fog menni, hogy mindent tudjon. A freeware-ek meg az olcsóbb programok külön kis célprogramok.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2852) Joyrider


Joyrider
tag

Sziasztok!

Segítsetek benne légyszi, hogy egy Canon 400D-nél hogy tudom, kideríteni, hogy hány képet csináltak vele?
Próbáltam már néhány progival exif infót nézni, de ott nem volt benne..

Köszi

Végülis... Ennyi év után... :D C'mon join the Joyride everybody!

(#2853) Hydra SR válasza Joyrider (#2852) üzenetére


Hydra SR
addikt

Csak a márkaszerviz tudja megnézni, hivatalosan (pl. Camera Kft.). Nem hivatalosról meg még nem is hallottam, de biztos van olyan is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2854) bim-boo


bim-boo
csendes tag

Megtudná vki mondani, h mi a külömbség a Polarizing és a Circular Polarizing között? Mert ami a dobozka aljára van írva az nekem édes kevés...

(#2855) Hydra SR válasza bim-boo (#2854) üzenetére


Hydra SR
addikt

Van lineáris és cirkuláris polárszűrő. Gondolom amelyikre nincs ráírva, hogy cirkuláris, az lineáris. A lineáris csak simán polarizál egy sík mentén és így polarizált fény lesz mögötte. A cirkuláris is polarizál, kiszűri azokat a hullámokat amik merőlegesek a síkjára, akárcsak a lineáris. Csak utána újra szétszórja a hullámokat, így mögötte már nem polarizált fény van. A kép szempontjából ez tökmindegy, viszont állítólag a tükörreflexes gépek fókuszálásába és fénymérésébe bezavarhat, ha polarizált fény jut el a tükörig, vagyis ha lineáris szűrőt használsz. Az elmélet akár igaz is lehet, mert a ferde tükör is polarizál, viszont az csak a fókuszálás és a fénymérés idejére van lecsapva, a kép készülésekor fel van csapva, a szenzor már nem a tükrön keresztül lát. A gyakorlatban soha az életben nem találkoztam azzal, hogy a lineáris polárszűrő bármit is elrontana. Nekem is van, és tükörreflexes gépem is van. Nem verte át soha a polárszűrő, bárhogy is forgattam. No persze én sem láttam még mindent, megeshet, hogy a legenda igaz :)
Kompakt gépen meg aztán pláne tökmindegy, ott nincs tükör amivel akár csak elméletben is összeakadhatna.
Természetesen a cirkuláris drágább.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2856) bim-boo válasza Hydra SR (#2855) üzenetére


bim-boo
csendes tag

Köszi!
Sikerült szereznem pici pénzért egy C-PL szőrőt de úgy őszntén nem tudok vele mit kezdeni. Nekem megérte már a lencse tartója miatt is. Kb 2 hete vettem egy s3-ast lecserélve az A510esemet, és most tanulgatok csak sajnos ezzel a polárszűrővel nem tudok zöld ágra vergődni :( Mivel szűrő nélkül jobb képek készülnek...persze nincs verőfényes napsütés!

(#2857) Hydra SR válasza bim-boo (#2856) üzenetére


Hydra SR
addikt

Bocs, hogy ilyet kérdezek, de tudod te, hogy mire való a polárszűrő?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2858) bim-boo válasza Hydra SR (#2857) üzenetére


bim-boo
csendes tag

Semmi gond! Azthiszem. A visszatükröződő fényeket szűri ki..mivel nincs napsütés így nincs is mit kiszűrni :) csakhát nekem most volt lehetőségem, h 4 ezresért megvegyem és erővel kiakarom próbálni mit tesz.Ez csupán az én türelmetlenségem. Valójában a tartó játszotta a fő szerepet mert az előzző gép úgy lelte halálát, h bekapcsolt állapotban ráesett az objektívre. És most fóbiám van :)

(#2859) Hydra SR válasza bim-boo (#2858) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nos igen, valami olyasmi. Most leginkább szórt fények és egybeolvadó felhők vannak. A felhőket is ki lehet vele emelni de nem az összefüggő felhőréteget, hanem a bárányfelhőket a kék égről vagy ilyesmi. Az égnek egyébként is szép mélykék színt tud csinálni. Az ablakokról majdnem teljesen eltűntethető a tükröződés, a vízfelszínről is nagy mértékben, a fémek csillogására is hatással van, de ez mind leginkább akkor igaz, ha nem szórt fénnyel van tele minden. Van ami ilyenkor is működik, az ablakok tükröződését szerintem így is el kell tűntetnie, ha jól forgatod. A kvarcórák és számológépek, meg az LCD monitorok kijelzőjét is kioltja, ha úgy tekered :) És ha Polaroid napszemüvegben nézel a keresőbe, akkor lehet úgy tekerni, hogy semmit sem fogsz látni :) Utóbbi csak lineáris polárral működik.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2860) bim-boo válasza Hydra SR (#2859) üzenetére


bim-boo
csendes tag

Hű de nagyon szépen kössz! :R Bizonyára lesz még pár hasonló kaliberű kérdésem csak előtte végigolvasok pár topicot, h ne legyen nagyon nagy marhaság :)

(#2861) werttzui válasza Hydra SR (#2857) üzenetére


werttzui
őstag

Nem mindegy van és kész :D :D :D

PENTAX

(#2863) csiga997 válasza KakaosCsirke (#2849) üzenetére


csiga997
őstag

Esetleg még érdemes megfontolni, hogy az Adobe Camera RAW nem csak a CS3-al használható, hanem akár egy Elements-el is. Az meg olyan huszonezervalamennyiért már megkapható. A 30 napos trialt letöltheted az adobe oldalról, amúgy meg szoftver.hu.

(#2864) bim-boo válasza csiga997 (#2862) üzenetére


bim-boo
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget minden jóakaratú fotósnak! (igen a lencse valóban csak úgy van, jött. Jóval megelőzve a szükséges tudást hozzá. De majd belejövök mint kiskutya a...)
Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

(#2865) csokislecso


csokislecso
csendes tag

Sziasztok!
Még elég kezdő vagyok a fotózás terén és a kérdésem az lenne hogy portré fotózásnál hogy lehet a hátteret teljesen életlenné tenni? "A"-módban próbáltam 2.8-as blendével de szinte semmi különbség nem volt a téma és a háttér élessége közt. A másik kérdés az h nappal jó látási viszonyok közt fényképeztem 1/250-es záridővel iso 64, és nagyon sötét lett a kép :F ez miért van?

Soha ne add fel.......... csak ha van rajta elég bélyeg//// Minden szinten szinte semmi

(#2866) ett válasza csokislecso (#2865) üzenetére


ett
aktív tag

A 2.8 az okés. Milyen távolságból próbáltad a portrét?

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#2867) csokislecso válasza ett (#2866) üzenetére


csokislecso
csendes tag

Kb. 1 méter

Soha ne add fel.......... csak ha van rajta elég bélyeg//// Minden szinten szinte semmi

(#2868) Szten Márs válasza csokislecso (#2867) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen géppel?
Egyébként a témáról írtam már itt a topicban, sztem olvasd át:
[link]

(#2869) csokislecso


csokislecso
csendes tag

Finepix S8000fd

Soha ne add fel.......... csak ha van rajta elég bélyeg//// Minden szinten szinte semmi

(#2870) Szten Márs válasza csokislecso (#2869) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor áll az, amit a linkelt hozzászólásomban írtam.
Nagyon kicsi tárgytávolságoknál fogsz tudni szépen hátteret mosni.
Pl (igen, nem a legjobb kép, csak hogy érzékeltesse hogy lehet kopmakttal is hátteret mosni) [link]

[ Szerkesztve ]

(#2871) Magnat válasza lesaux (#2820) üzenetére


Magnat
veterán

Sorry, közben elutaztam pár napra ... szal én is azzal kezdtem, h belenéztem a file-ba binárisan, semmi nyoma nem volt bennük jpg headernek ... és persze move-oltam őket, miért is copyztam volna :-) Közben arra a megállapításra jutottam, h valszeg az olvasó nem tudta még a 2 gigás kártyákat kezelni, és attól nyekkentek meg a fileok ... szerencsére nem volt akkora veszteség, h falnak kellene menjek :-)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2872) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok! Egy kis XP-s malőröm van.
A gépünkön van két felhasználói fiók. Az enyémen tökéletesen nyitható majd minden "jpg" fájl. Véletlenül leültem a gép elé, mikor az asszony volt bejelentkezve, és bizonyos "jpg"-t megnyitott, de a többségét nem. A társítás be van állítva, mégsem ismeri fel, ismeretlen formátum, can't read file header...

Ez mitől lehet? Bitonyos ismerőseimtől én is kapok jpg fájlt, arra is hasonló hibát ír ki...

Üdv: Tp

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#2873) werttzui válasza Terapeuta (#2872) üzenetére


werttzui
őstag

Adj a fiókjának rendszergazda jogosúltságot

PENTAX

(#2874) Terapeuta válasza werttzui (#2873) üzenetére


Terapeuta
őstag

Az van

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#2875) philoxenia válasza Terapeuta (#2874) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen programmal nézed ? IrfanWiew pl. erre a célra tökéletes.Itt pl. letöltheted. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2876) Terapeuta válasza philoxenia (#2875) üzenetére


Terapeuta
őstag

azzal nézném...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#2877) Teo70


Teo70
tag

ha lehet hinni a pletykáknak[pletyka] és jövőre kijön a 400D és az 5D utódja akkor szerintetek ez mennyivel fogja csökkenteni a Canon gépek árait ( különösen a 400D és a 30D ára érdekelne ) tudom hogy pontosan nem lehet meghatározni de mégis 10-20-30 ezer?? :F :F érdemes-e várni a gépek kijövetelére egy esetleges árcsökkenés miatt?

(#2878) Bandus99 válasza Teo70 (#2877) üzenetére


Bandus99
őstag

érdemes-e várni a gépek kijövetelére egy esetleges árcsökkenés miatt?
Ha undok akarnek lenni akkor igen erdemes sot utana is mert ha varsz meg 1 evet akkor kijon a 400D utodja es lemegy annak is az ara.

Amugy ha igaz a pletyka es tenyleg kijon januarban akkor februarig, tehat 2 honapot sztem varnek tobbet nem.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2879) Szten Márs válasza Teo70 (#2877) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 30D árára semmilyen hatást nem fog gyakorolni, legfőképp, mert újonnan akkor már nagyon nagy valószínűséggel nem lehet lesz majd 30D-t kapni.
Másfelől azért mert semmi köze a 30D kategóriájához ennek a kettőnek.

(#2880) Teo70 válasza Szten Márs (#2879) üzenetére


Teo70
tag

ha megjelennek az uj típusok a régebbiek ára csökken és így a 30D ára is. Jó kérdés persze hogy hova hiszen kint(USA) olyan 750USD ért már lehet kapni vázat ami nemolyan sok(itthon váz legolcsóbb helyen is 200e).
Úgy gondolom akkor is lehet lessz kapni ujonnan 30D ha kijönnek az uj típusok a 350Dből kiindulva amit még most is meglehet kapni ujonnan kint olyan 500USDtől(kitben) itthon 115eHUFért(fotopest)(természetesen új gépekről beszélek) máskérdés h ezek mennyire megbízhatóak...

(#2878) Bandus99: én ugy tervezem hogy olyan március áprilisig várok(már megvárom az uj típusokat) aztán eldől hogy
mi lessz véve eddig a D40 de majd meglátjuk....

(#2881) Szten Márs válasza Teo70 (#2880) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már most is kevesebb helyen lehet kapni 30D-t, mivel itt az utódja a 40D egy ideje. A 350D más kérdés, ott low end DSLR kategóriában kellett valamit kinnt tartaniuk Canonéknak, mivel minden gyártónak van olcsó DSLR-e (Nikon D40, Pentax K100D, Oly 400-410) és a 400D árát nem tudták olyan alacsonyra levinni, azt meg nem engedhették meg, hogy ez az igencsak keresett DSLR áraktegória teljesen kimaradjon nekik. Szóval az egy más történet.

A D40 és a 30D amúgy "kicsit" más kategória, más igényekre ;)

[ Szerkesztve ]

(#2882) drkbl válasza Terapeuta (#2872) üzenetére


drkbl
őstag

Lehet, hogy bizonyos "vírus" kisért a jpeg-feldolgozó hibáját kihasználni próbálva, lehet, hogy jpeg2000 formátumú képek, az IV-nek ehhez kell a plugin packja, lehet, hogy webről mentve nem a jpeg-et mentette le ezen a néven, hanem a hibaüzenet php-t (FDM szokott ilyet tenni), ha teheted, nézz bele szövegként, a második karakter nálam kalapos R, szerepel a JFIF szó. Egyelőre ennyi tippem van :B

[ Szerkesztve ]

(#2883) Terapeuta válasza drkbl (#2882) üzenetére


Terapeuta
őstag

Köszi, de a képek, amiket nem nyit meg a gépemből valók...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#2884) Dtomi válasza Teo70 (#2880) üzenetére


Dtomi
őstag

Például már az is csoda, hogy még lehet kapni 30D-t mikor én a 30D-t vettem 20D-ben is gondolkodtam de kb. 1 hónappal a 30D megjelenése után 20D-t SEHOL!!!! nem lehetett kapni*

* (M.o-on, áfás számlával, rendes kereskedésbe)

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2885) drkbl válasza Terapeuta (#2883) üzenetére


drkbl
őstag

A JFIF stimmel?

(#2886) Terapeuta válasza drkbl (#2885) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nem. Ahogy nézem, nekem az elején EXIF adatok vannak. JFIF helyett EXIF

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#2887) drkbl válasza Terapeuta (#2886) üzenetére


drkbl
őstag

Itt van info a jpeg headerről: [link]
Van extended jfif is, ami jfxx bevezetésű, erről eddig nem is hallottam :B
Esetleg megjegyzés társult a képhez a kamerában?

(#2888) Terapeuta válasza drkbl (#2887) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nem.
De sztem nem itt lesz a kutya elásva.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#2889) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Digitális géppel csináltam az egyik alkalommal zárt térben(vakuval)képeket és fehér körök jelentek meg.A lencse tiszta volt,szerintem de nem tudom,hogy ez mitől van és láttam már ezt egy másik géppel készített fényképen is.
Valaki megtudná mondani,hogy lehet eltünteni és mitől van?

(#2890) ócskás válasza grabber (#2889) üzenetére


ócskás
aktív tag

Egy képet linkelhetnél a körökről!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2891) BEE válasza grabber (#2889) üzenetére


BEE
addikt

Szállt a por a levegőben, arra vakuztál rá.
A géphez közeli életlen porszemek lettek a jókora fehér körök.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2892) grabber válasza BEE (#2891) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,lehet,mert a padló is poros volt.

ócskás:Köszi,de gondolom most már nem kell linkelnem

(#2893) ócskás válasza grabber (#2892) üzenetére


ócskás
aktív tag

BEE bácsi erre járt,és bemondta az igazat! :R

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2894) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Egy könyvben olvastam hogy létezik a DSLR gépeken AF élességcsapda (automatán exponál ha az előre beállított mezőben valami élesen megjelenik), namost Én egy pár tesztett végigolvastam az alsó, alsó-közép kategóriában de még ezzel a szóval nem találkoztam, tehát a kérdésem hogy pl. Canon 400D, Pentax K10D, Nikon80, Olympus E-510 gépekben van ilyen...vagy csak a felsőkategória tudja ezt?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2895) tbs válasza Monya78 (#2894) üzenetére


tbs
addikt

BEE-t piszkáld meg. Tudomásom szerint a K10D-ben van. A többiről nincs infóm. :B

(#2896) BEE válasza tbs (#2895) üzenetére


BEE
addikt

A K10D esetében ez nem gyárilag megadott funkció, csak bizonyos
beállítások elvileg ezt eredményezik.
De én még sohasem próbáltam.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2897) Monya78 válasza BEE (#2896) üzenetére


Monya78
veterán

Köszönöm...esetleg ha ráérsz majd valamikor ki tudnád próbálni... :R

(#2898) Monya78 válasza BEE (#2896) üzenetére


Monya78
veterán

hopp 2x ment el...

[ Szerkesztve ]

(#2899) tbs válasza BEE (#2896) üzenetére


tbs
addikt

No, ez engem is érdekel majd, hátha megy K100D-n. Kis Pentax kompakton szeretem nagyon. :B

(#2900) BEE válasza tbs (#2899) üzenetére


BEE
addikt

Lehet hogy te előbb ki tudod próbálni.
A lényege a dolognak, hogy AF állásban csak akkor enged exponálni, ha
van élességvisszajelzés.
Ha egy MF obinál bekapcsolod az AF-et és nyomod az expo gombot,
akkor elvileg akkor kattan, amikor éles a téma.
De hogy meddig pörgeti a csavarhúzót azt nem tudom.
A Chinonnal ki tudod próbálni.

BEE

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.