Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv Mindenkinek!

Ha nem baj ide is feltenném a kérdésem:

[link]

A segítséget előre is köszi! :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#2302) Szten Márs válasza Kareszovics (#2301) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem vagyok szakértője a gépnek, de szerintem elromlott :DDD
Vidd szervízbe, más sem fog tudni jobbat.

(#2303) Kareszovics válasza Szten Márs (#2302) üzenetére


Kareszovics
addikt

Köszi :DDD :R

Tehát: cimborámnak is A szériás gépe van, állítólag nála az volt a baj hogy nem mindegy milyen ceruzaelemet használ :F

Még garis, úgyhogy lehet tényleg szervíz lesz, de azért még UP a kérdésemnek.

A további segítséget előre is köszönöm! :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#2304) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Közelpont csökkentésére szolgáló kütyüt tudna valaki ajánlani? :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2305) Jinxx válasza D4rkm4n (#2304) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem hiszem el, hogy te még nem vagy tisztában az ilyenekkel. :U
Egyébként makró lencse az obi elé, silányabb minőségben lehet kapni 3 részből álló, különböző diopriával rendelkező Hama vagy Soligor cuccokat, ami eléggé rossz minőségileg, helyettük jó lehet a Dcr-250 vagy 150, nameg ha jól tudom már eosod van, szóval közgyűrűsor lenne a legoptimálisabb..........

(#2306) D4rkm4n válasza Jinxx (#2305) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az előtétlencsével én is tisztában vagyok, csak hallottam hogy azok ratyik tudnak lenni.

Konkrétan közgyűrűsor típusokra lettem volna kiváncsi.

Az M42-esről hallottam eddig, de hátha van másmilyen is. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2307) Jinxx válasza D4rkm4n (#2306) üzenetére


Jinxx
senior tag

Kitobival ha jól tudom csak a gyári Canon ef-s közgyűrűsor használható, de ezt valaki okosabbtól kellene megkérdezni. Legelterjedtebb gyártók a Soligor és a Kenko, olcsók, könnyen beszerezhetők. Érdemes használtat, vagy szürkeimportosat venni, mert nem igazán tud rajta elromlani semmi, tehát gari sem feltétel. 20k körül már lehet találni használtan, de számolj új obikkal is, gondolok itt főleg 50/1.8ra. Legolcsóbb megoldás tényleg az m42es közgyűrűsor, meg valami fix régi obi, mondjuk 58as helios, vagy zeiss, vagy pentacon, chinon 50es. Minőségtől függően m42-eos átalakitóval együtt megvagy 15-20k-ból, és tudsz makrózni. Hátránya az, hogy a blende manuális, ami tud hiányozni makrózáskor. Pl sötét helyen 16ig rekeszelve alig fogsz látni valamit a keresőben, nehéz lesz az élességállítás, de nem megoldhatatlan.

(#2308) D4rkm4n válasza Jinxx (#2307) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A *Ropi*-tól vásárolt EF 55-200-as alá akkor nem megy be az M42-es? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2309) tbs válasza Jinxx (#2307) üzenetére


tbs
addikt

Olyan M42-est kell választani, amin van munkablende kapcsoló... ;) Zeiss, Pentacon, Chinon is létezik ilyennel.

(#2310) Jinxx válasza D4rkm4n (#2308) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köze nincs hozzá. Ahhoz EF bajonettes közgyűrű kell, mint amien a kenko és a soligor amit írtam.

(#2311) Jinxx válasza tbs (#2309) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ez egyértelmű, másként nehézkes digit vázon lerekeszelni. Viszont ha kézből fotózol, egy pár mm-es pókot, vagy bogarat, akkor az átkapcsolás mozdulatával, bőven kiesik a mélységélességből a téma.

(#2312) tbs válasza Jinxx (#2311) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... Igazad van. :B Akkor a Pentacon környékén kell nézelődni, neki van olyan lencséje, ahol a blendét minimális erejű gombnyomással lehet beugrasztani. (Szerintem a többi is kapcsolható kisujjal (már ami nekem van, a Chinon nem), bár valóban nem foglalkoztam makróval ilyen szinten. Mégegyszer :B .)

(#2313) pacs válasza drkbl (#2300) üzenetére


pacs
csendes tag

nem valószínű a szennyeződés viszont egyszer már volt leejtve de különösebb baja nem lett....egyébként az érintkezőket szokták tisztítani?

mindenki az emberiséget akarja megváltoztatni, senki se önmagát

(#2314) hali01 válasza D4rkm4n (#2306) üzenetére


hali01
őstag

A közgyűrűsor az egy darab cső.Bajonettes vagy menetes az mind1.A rátekert objektív lessz a mérvadó.
Menetes 2-3000
bajonettes 20-30000
Menetes obikból is vannak nagyon szuperek és a bajonettesekből is vannak nagyon szarok.
A közgyűrű nem szól bele a minőségbe.A dolga annyi,h távolabb tartja az érzékelőtől az objektívet,ezzel javítja a közelpontot.Ezzel viszont csökken a mélységélesség,ami az előtétlencsére is igaz.
A közgyűrűtől jobb a harmonika kihuzat.Előnye,h nem kell folyton letekergetni,hanem elég csak előre-hátra tologatni.Attól függően,h milyen közel akarunk kerülni az áldozathoz.

(#2315) D4rkm4n válasza hali01 (#2314) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Mi az oka annak hogy a bajonettes 10x drágább a menetesnél? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2316) pacorro válasza D4rkm4n (#2315) üzenetére


pacorro
aktív tag

Az, hogy általában a menetes obik is jóval olcsóbbak a bajonetteseknél, de a menetes objektívet/közgyűrűt átalakító nélkül nem tudod feltenni egyik mai AF-es vázra sem.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2317) tbs válasza D4rkm4n (#2315) üzenetére


tbs
addikt

Pl. Pentax 1.7szerező (bajonettes) szépen átviszi a váz mechanikai/elektromos csatlakozóit. Elég precíziós cuccnak tűnik. Menetesből én csak kukaegyszerűt láttam eddig... M42 blendeugraszót vitte csak át, a potis rekeszállást már nem. Illetve van egy olyan M42 közgyűrűm, ami csak egy wcpapírguriga menettel...

(#2318) csiga997 válasza D4rkm4n (#2315) üzenetére


csiga997
őstag

Ugyan azért, amiért egy új Smart sokkal drágább egy régi kispolszkinál, pedig mind a kettő csak egy autó. ;) Ja, és átalakító nélkül a kispolszki ajtaját se tudod felszerelni a Smartra, pedig méretben hasonló, és ha sikerül se fog minden funkció ugyanúgy működni. :)

(#2319) Jinxx válasza pacorro (#2316) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nameg a 20 éves használt cuccokat csak nem adják annyiért mint manapság az elektronikával, motorokkal, 20 korrekciós lencsével telepakolt ''csodákat''. Viszont a szegény fotósoknak pedig kánaán, mert elérhető árban minőségi cuccokat lehet venni.

(#2320) Jinxx válasza csiga997 (#2318) üzenetére


Jinxx
senior tag

Micsoda példa! :D

(#2321) hali01 válasza D4rkm4n (#2315) üzenetére


hali01
őstag

Erre a kérdésedre a gyártónál illetve a forgalmazónál érdeklődj.
Ugyan annyiba kerül mint egy telekonverter amiben lencsék is vannak.
Én max egy tizest adnék érte.De ez én vagyok.

(#2322) D4rkm4n válasza hali01 (#2321) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Akkor lehet hogy olcsóbban kijövök egy telekonverterrel...

Mindenkinek köszi a felhomályosítást! :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2323) csiga997 válasza D4rkm4n (#2322) üzenetére


csiga997
őstag

Lehet, hogy olcsóbb lesz, csak azzal nem tudsz majd makrózni. Persze, ha ez nem cél, csak, hogy olcsó legyen, akkor nem szóltam. :D

(#2324) D4rkm4n válasza csiga997 (#2323) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Na jó, asszem inkább alkoholista leszek. Az egyszerűbb és talán olcsóbb is. :DDD

Körülnézek a használt cuccok között, hátha el tudok csípni egy M42-est occsóér'. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2325) Jinxx válasza D4rkm4n (#2324) üzenetére


Jinxx
senior tag

(#2326) Fecsy


Fecsy
tag

Nézzétek el nekem a kérdést, de még eléggé kezdő vagyok a témában...mostanában szeretném lecserélni a gépemet egy Canon PowerShot A630-ra. Arra lennék kíváncsi, hogy ez a gép alkalmas-e olyan fotók készítésére,ahol a háttér homályos? Úgy értem ha valakit egy erdőszélen lefotózok,azt szeretném,hogy csak ő legyen a fotón ''éles'' az egész háttér pedig homályos...mitől függ ez? Egyik ismerősöm Canonja tudott ilyet a környezetemben (S1 IS),esetleg a nagyobb optikai zoom miatt volt képes ilyenre a gépe?


Mégegyszer elnézést a láma kérdésért,dehát honnan tanuljon az ember ha nem innen... :DDD

(#2327) werttzui válasza Fecsy (#2326) üzenetére


werttzui
őstag

Túl sokat ne várj tőle nem egy profi masina De ha a hátteret akarod mosni Nyitni kell a rekeszt tehát az f-érték minnél kisebb legyen mondjuk f 2.8 persze a gép tudásától függően de lehet egy két módszerrel utólag is photoshopban .De annyirra nem fogja mosni a hátteret mint egy tükrös gép profi optikával próbálkozni kell és mindenképp manuális beállításokkal.

PENTAX

(#2328) Fecsy válasza werttzui (#2327) üzenetére


Fecsy
tag

Értem,köszönöm szépen a segítséget! :R

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy - ha jól tudom - a Canon S1 IS sem tükrös gép, így akkor annál csak a beállítások miatt sikerült ilyen fotókat csinálni? :B

(#2329) werttzui válasza Fecsy (#2328) üzenetére


werttzui
őstag

ja de ki kell tapasztalni fotózz sokat ;)

PENTAX

(#2330) hali01 válasza Fecsy (#2328) üzenetére


hali01
őstag

Az S1 hosszabb telével bír.Hosszabb gyújtótávolság+kisebb tárgytávolság=kisebb mélységélesség.
Ez nagyobb érzékelővel rendelkező gépeknél jobban előjön.
Ha másképp nem megy akkor maszkold ki a témát PS-ben és életlenítsd a hátteret.
Ha ügyes vagy akkor egész valóságos lehet az eredmény.

Kompaktoknál ha nincs rekesz állítás.Akkor lehet próbálkozni a Portré móddal.

(#2331) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Erre varjon valaki gombot:
Adva van egy Canon Powershot A530, október 20-ig garis, kb az ötezredik képtől (kb nyár elejétől) minden képen egy szép nagy piros pötty van, egyértelműen CCD hiba, ráadásul a bal alsó harmadolópontban, hogy jól vonzza a szemet. Lett lőve azóta kb 1500 kép nyáron, mindegyiken rajta van szépen. Most így szeptemberben lett lőve pár sorozat nincs rajta :F Lövök homogén felületen pár képet próbának nincs rajta...
Szóval ezt így hogy?
Arra tudok gondolni maximum, hogy nyáron a nagy melegben jött csak elő és most hogy cirka 40 fokot esett a hőmérséklet nem produkálja. Dehát... az oké, hogy a CCD jobban zajosodik a nagy melegben. De ha van egy pixelhiba az csak akkor jön elő ez baromi hülyén hangzik, javítsatok ki, de ez abszurd. Szóval van valakinek megfejtése a történtekre?

(#2332) johnjohn válasza Szten Márs (#2331) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez nem hülyeség, lehetséges,hogy az alap-nyomtatott áramkör, amin a CCD rögzítve van feszül egy kicsit,talán valamelyik rögzítőcsavarja jobban meg van húzva, stb.Amikor a gép meleg, még jobban feszül,és ez deformálja a CCD-t.Ha lehül a hiba megszűnik.Melegíts be egy táskát 40 fokra hajszárítóval, amikor benne van a gép, és gyorsan próbáld ki.Nyúlj be és kattogtass, hátha előjön a hiba.

(#2333) pitman válasza Szten Márs (#2331) üzenetére


pitman
őstag

Hot pixel? És ezt meg is magyarázná hogy most a hűvösebb időben miért nem jön elő.

Ki kellene próbálni kíméletesen felmelegíteni a gépet, hogy visszajön-e a jelenség?

(#2334) pacorro válasza Fecsy (#2326) üzenetére


pacorro
aktív tag

Nem igazán jó erre a Canon A630-as. Elsősorban a kis érzékelője miatt.
A mélységélesség az érzékelő(film)mérettől, az objektív fókusztávolságától, a rekesztől és a tárgytávolságtól függ. Az A630-nak kicsi az érzékelője, nehéz belőle kis mélységélességet kicsiholni. De ha a tele végén használod (azaz jobban rázoomolsz a témára), nagy rekeszértéket állítasz be (ha lehet rajta rekeszt állítani), közelebbről fotózod a témát - távolabbi háttér mellett, akkor kisebb mélységélességet érhetsz el, a háttér életlenebb lesz.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#2335) Szten Márs válasza pitman (#2333) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hotpixel nem valószínű mivel 1/1000-ed másodperc körüli záridőknél is ott volt.
Egyébként felmelegítés buli lesz tényleg, a johnjohn által javasolt módszert ki fogom próbálni.
(Mondjuk érdekes lenne visszavinni gariba: ''Ha felmelegítem 40 fokra van egy pixelhibája'' :DDD )

(#2336) pitman válasza Szten Márs (#2335) üzenetére


pitman
őstag

1/1000 körül tényleg nem, de ha csak melegben jön elő akkor nagy valószínűséggel mégiscsak az lesz. A hibás pixelek ugyanis nem gyógyulnak meg maguktól.

(#2337) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Valaki kapott már vissza pénzt, a Canon pénzvisszafizetési akcióban :F ? Mert nekem küldtek egy e-mailt, hogy feldolgozás alatt áll, kb.20 nap múlva kapom meg a pénzt, de eddig semmi... :F

[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2338) csiga997 válasza Hacker75 (#2337) üzenetére


csiga997
őstag

Még én sem kaptam vissza. Igaz, nem is vettem semmit, esetleg ez lehet egy ok. :D

(#2339) werttzui válasza csiga997 (#2338) üzenetére


werttzui
őstag

Na hát megy a fórum megy a szokásos csigaduma is :DD :DD Felfrissülve újult erővel tör előre a csiga had! :DDD

[Szerkesztve]

PENTAX

(#2340) Dtomi válasza Hacker75 (#2337) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem kell félni jönni fog az. Nekem majd' 1 hónapot késtek de megjött. Igaz az nem ez a kampány volt.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2341) Artika


Artika
aktív tag

FOTÓSOK SEGÍTSETEK!
Adva van egy CF kártya amire fotókat készítettem. A készülék kártyahibát írt ki, de utána (újraindítás után) tudott még fotókat készíteni. Készített a saját könyvtára mellé egy Canonmsc könyvtárat és bele mentette a hiba előtti képeket (gondolom én, kis naív) CTG kiterjesztésű file ba. Hogyan lehet a képeket visszavarázsolni????
Előre is köszi

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#2342) pitman válasza Artika (#2341) üzenetére


pitman
őstag

Most mi van a kártyán?
Mekkora méretűek ezek a ctg állományok?
Eredeti mappaszerkezetből maradt valami?


Egyébként valamilyen adatmentő programmal kellene megnézni a kártyát. Ha nem lett felülírva kép, akkor vissza lehet állítani, egyébként.....

(#2343) Artika válasza pitman (#2342) üzenetére


Artika
aktív tag

100.ctg:6,4K
D,ctg:383b

Eredeti mappa:
100CCANON(ebben vannak a jó képek)
CANONMSC(ebben vannak a ctg)

Milyen adatmentó progikat próbáljak?
Estleg link? :R

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#2344) pitman válasza Artika (#2343) üzenetére


pitman
őstag

Hát, ha ilyen néhány kb-os állományok maradtak és ezután fényképeztél a kártyra, akkor a régi képeid nagy valószínűséggel felül lettek írva.

visszaállító programok pl.:
Getdataback
Easyrecovery
Smartrecovery
PC Inspector File Recovery
Zero Assumption Digital Image Recovery
Smart Flash Recovery

Google segítségével talász más, ingyenes programokat is.

(#2345) drkbl válasza Artika (#2341) üzenetére


drkbl
őstag

Anno a Digital Ixus v-m video előképeket mentett így le... azaz a video első kockáját.

(#2346) Artika válasza pitman (#2344) üzenetére


Artika
aktív tag

Köszi.
Sikerrel jártam.
A képek nagy részét teljesen a többit szabdalva de visszaálíította a ZERO.
THX :R

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#2347) pitman válasza Artika (#2346) üzenetére


pitman
őstag

Örülök, hogy valamit sikerült visszahozni. Legközelebb ilyen esetben többet ne fényképezz a kártyára a hiba után, hanem próbálj meg menteni előtte.

Célszerű ezzel a kártyával a jövőben óvatosnak lenni, mert ilyet nem lett volna szabad csinálnia.

(#2348) Artika válasza pitman (#2347) üzenetére


Artika
aktív tag

Szerettem volna, csak a Balcsira, meg a Savaria történelmi fesztiválra nem vittem a laptopot :O

Sz@r lett volna közel 300 képet elveszteni. Még 1* köszi :R

Megformázzam a kártyát?




[Szerkesztve]

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#2349) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!
Gondban vagyok! Van kb 7-8000képem 10GB+5GB(uccsó 1200kép új 12Mp kamerával készült) azt már egy ideje újra szerettem volna ezeket menteni, hogy több helyem legyen. A digigépek nem mentenek jól, erre már rájöttem, csak eddig painttel mentettem el azokat újra, amiket átküldtem msn-en barátoknak. Alkalmanként elviselhető az egyesével való mentés, de ilyen mennyiségben kivitelezhetetlen. Szóval progit keresek, amivel tömegesen lehetne újramenteni a képeket (JPEGből JPEGbe) képminőség romlása nélkül! Eddig a FastStone Image Viewer 3.2t találtam. Első próbára 33%os össz méretzsugorodást értem el egyik ''teszt'' mappában, de a paint még ezt is képes lenne még kisebbre, a kicsinyített képet még 30-50%al kisebbre zsugorítani. Szóval, ha tudna valaki ilyen progit ajánlani, amivel könnyű a munka, tömegesen lehetne újramenteni a képeket, minőségromlás nélkül, plz írja meg!

(#2350) pitman válasza Artika (#2348) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem igen. Esetleg meg lehetne próbálni teleírni valamivel teljesen, majd visszaolvasni a tartalmát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.