Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) germanh válasza D4rkm4n (#2150) üzenetére


germanh
senior tag

a leírásban 50-es alapobira vonatkozik az utalás...
nagyobbat érdemes venni...

Enjoy the pain!

(#2152) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Ez szerintetek mennyire komoly?? [link]
Mert árban nem olyan rossz...

[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2153) D4rkm4n válasza germanh (#2151) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nyilván. De akkor van elég egy nagyobb méretű objektív számára is?

Ha pl. a kitobi van a gépen és plusszba van egy tele meg pár kacat (objektív sapkák...) :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2154) Dtomi válasza Hacker75 (#2152) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez egy mezei ''távtartó'' egyszerűen az objektív közelpontját hozza közelebb. Kézzel ha eltartod az obit ügyesen akkor kipróbálhatod milyen eredményt kapsz.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#2155) germanh válasza D4rkm4n (#2153) üzenetére


germanh
senior tag

én nem vennék rá mérget hogy a 4000-esbe belefér...a sajátom alapján
ha megteheted menj be egy üzletbe és próbáld bele a cuccot, nekem legalábbis megengedték természetesen
ui.:szerintem tarts számításban egy 5500-ast is...mert hát valószínű hogy abban jobban elfér és hát nem sokkal drágább
én pl úgy tervezem hogy amint veszek vakut+70-300-as obit akkor váltok egy 5500-asra vagy még inkább 7500-asra...

Enjoy the pain!

(#2156) Jinxx válasza Hacker75 (#2152) üzenetére


Jinxx
senior tag

Már Dtomi leírta naggyából, de azért leírom én is. Elég komolytalan, mert nincs elektronikus kapcsolat az obi és a váz közt, tehát használhatod nyitott rekesszel, élességvisszajelzés nélkül. Makrónál meg nyitott rekesz :( . Manuális obikhoz még jó volna, de én még nem láttam EOS csatlakozású manuális obit. Elég fura ötlet volt ilyet legyártani.

(#2157) Panthera


Panthera
őstag

Van valami képlet arra, hogy kiszámoljam egy akármilyen objektív fókusztávolságának 35mm-es ekvivalensét?

(#2158) Zozzant válasza Panthera (#2157) üzenetére


Zozzant
addikt

van:) Objektív fókusztávolsága*Focal Length Multiplier=35mm ekvivalens fókusztáv

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2159) Panthera válasza Zozzant (#2158) üzenetére


Panthera
őstag

Rosszul kérdeztem... :) Ezt a képletet ismerem, amennyiben az az flm az egyenlő a field of view értékkel (crop)? pl: az olympusnál az a szorzó 2, a 4/3-os rendszer miatt (mondjuk ezt már nem vágom hogy jött ki).

Arra lettem volna kíváncsi, hogy egy dslr x*y érzékelőméretéből és a valós fókusztávolságból (+ még miből) ki lehetne-e számolni? Vagy úgyis feltehetném a kérdést: hogy lehet a szorzót kiszámolni?

(#2160) Zozzant válasza Panthera (#2159) üzenetére


Zozzant
addikt

A 35mm film (szenzor) mérete átlóban 43.3mm, a szorzót az adja amennyivel kisebb az adott szenzor, tehát mennyivel kell szorozni az adott átlós méretet hogy megkapd a 35mm-es szenzor átlós méretét.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2161) Panthera válasza Zozzant (#2160) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi szépen hogy segítettél ezt helyretenni a fejemben! :R

(#2162) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Nem tudom melyik topikban kérdezzem meg...
Egy ismerősöm meg szeretni válni filmes Canon EOS 5000-es gépétől 38-76-os obival. Nem tudja valaki mennyit lehet elkérni egy ilyen masináért? :F

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2163) csiga997 válasza Hacker75 (#2162) üzenetére


csiga997
őstag

Ismerősöd abban a szerencsés helyzetben van, hogy a gépe értéke megegyezik a típusszámával. :)

(#2164) Hydra SR válasza csiga997 (#2163) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kivéve, ha van benne film :P

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2165) Hacker75


Hacker75
aktív tag

:DDD :DDD Én is ennyit mondtam neki...

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2166) D4rkm4n válasza germanh (#2155) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Csak az a baj hogy Székesfehérváron nincs olyan bolt ahol árulnak ilyet.

Pestre felmenni még diák jeggyel sem olcsó mulatság. :( 1050Ft a retour. :O

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2167) Reno7


Reno7
senior tag

üdv!
A Fuji s5600 és s5700 között mi a konkrét különbség a mp-n és a nagyobb lcd-n kívül? :F
És melyiket éri meg jobban megvenni?
előre is kösz

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#2168) Hydra SR válasza Reno7 (#2167) üzenetére


Hydra SR
addikt

[link] Itt elég alaposan kiveséztük, a topic eleje táján. Sok különbség van és arra jutottunk elég egyhangúan, hogy az S5700 drágább és finoman fogalmazva csekély mennyiségű előnye és tetemes mennyiségű hátránya van az elődjéhez képest.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2169) Reno7 válasza Hydra SR (#2168) üzenetére


Reno7
senior tag

aham,kösz,akkor azt hiszem maradok az s5600 nál :))
amit még megszeretnék tudni,h az s5600 ra lehet halszem stb...lencséket rakni?:S,mert erről sehol nem találtam infót:S

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#2170) Hydra SR válasza Reno7 (#2169) üzenetére


Hydra SR
addikt

Előtétlencsékből vannak ilyenek. 55mm-es menettel kell keresni ha nem akarsz átalakítókkal vacakolni. Asszem szintén az S5700 topicjába linkelt valaki anno ilyeneket amit arra a gépre ajánlgattak de hát ami arra jó az az S5600-ra is mert ugyanakkora a szűrőmenetük csak az S5600-ba már be van építve, az S5700-hoz meg külön kell venni adaptertubust :) Na ez is egy különbség az 5600 javára.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2171) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Megrendeltem a Crumpler Pretty Boy 5500 XXL-t, kedden jön...

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2172) D4rkm4n válasza Hacker75 (#2171) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Igazán boldoggá tennél ha majd közkinccsé tennél róla pár képet, hogy segítsd az én hezitálásomat végül döntéssé kovácsolni. :) :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2173) Hacker75 válasza D4rkm4n (#2172) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Keddre várom, küldök róla képeket priviben... :)

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2174) D4rkm4n válasza Hacker75 (#2173) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Előre is köszönet érte mélyentisztelt naccságos tekintetes uram! :R :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2175) Hacker75 válasza D4rkm4n (#2174) üzenetére


Hacker75
aktív tag

:DDD :DDD

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2176) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Kinéztem egy napellenzőt a telémre, de nem tudom érdemes-e megvennem...
Mennyire fontos? :F

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2177) Szten Márs válasza Hacker75 (#2176) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#2178) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Ismeri valaki a Tamron 1,4x telekonvertert Canonra? Minősége érdekelne, meg hogy mennyit vesz le a fényerőből.
Azt tudom, hogy nem jelzi a váznak a jelenlétét csak továbbítja az infokat az obitól a váznak és vissza mint egy átvezetős közgyűrű. Ebből következően akkor nem lehet probléma abból, ha manuális tele alá rakom? (nem fogja letiltani az exponálást vagy valamit ha nem érzékel obit?)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2179) Hacker75 válasza Szten Márs (#2177) üzenetére


Hacker75
aktív tag

Ahha... :) Akkor megvesszük.

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2180) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Szeretnék egy egyszerű weboldalt a képeimnek. Hogyan kezdjek bele, nincs valakinek valamilyen tanácsa? Hallottam egy oldalról:[link], ahol meg lehet venni... :F

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2181) marsu válasza Hacker75 (#2180) üzenetére


marsu
addikt

[link] Itt fel tudod tölteni a képeidet, könyvtárszerűen tudod rendezni. És ingyenes ...

Press any key to continue ...

(#2182) Hacker75 válasza marsu (#2181) üzenetére


Hacker75
aktív tag

thx :R

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2183) D4rkm4n válasza Hacker75 (#2180) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Vagy regisztrálsz a freeweb.hu-n, ahol így kapsz 500MB tárhelyet. Microsoft FrontPage-dzsel pedig megcsinálod a weboldalt.

Én is így csináltam az enyémet: [link]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2184) Smogus válasza Hacker75 (#2180) üzenetére


Smogus
őstag

Tudom neked ajánlani a [link] DeviantArt-ot
Kicsit többet is nyújt mint egy hely ahova felteheted a képeidet :)
Ha tudsz angolul az előny, mondjuk szerintem csak válogatott munkákat érdemes feltenni.
tehát nem egy nyaralás összes képét

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2185) Hacker75


Hacker75
aktív tag

D4rkm4n, Smogus - köszi mindkettőtöknek!

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#2186) Sullivan


Sullivan
tag

sziasztok
Son dsc w30-al lenne gondom! Este, sötét fényben gyakorlatilag használhatatlan, a vaku nem akkor villan mikor befogja a képet így majdnem mindig sötét! Meg egyszer nagyobbat villan egyszer kisebbet! Probáltam már állítani mindent de nem jo:(
Volt már valakinek hasonló gondja?
lehet ez egyáltalán beállítási probléma? szerintem totál rossz a gép, aki ért hozzá irjon valamit plz!
köszi :R

(#2187) Hydra SR


Hydra SR
addikt

#2178-ra senki? Ha csak egy részére kapok választ, már az is segítség.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2188) pitman válasza Sullivan (#2186) üzenetére


pitman
őstag

A sötét fény az milyen?

De a viccet félretéve:
Az, hogy egyszer nagyobbat villan, egyszer kisebbet nagy valószínűséggel azért van, mert más a téma, így a fénymérés próbál alkalmazkodni a körülményekhez.
Mit értesz az alatt, hogy nem akkor villan, amikor befogja a képet?
Milyen távolságban levő dolgokat akarsz megvilágítani és mekkora térben? Elég egyáltalán ehhez a vaku teljesítménye?

(#2189) hali01 válasza Hydra SR (#2178) üzenetére


hali01
őstag

Azt a tamront én is láttam az apron és nem sokkal többér van Kenko 1,5x újonnan ami tuti,h jó.Az exponálást pedig nem fogja letiltani ha leragasztod a lábait egy db szigszalaggal.A fényből 1-1,5 Fé-t vesz le..

(#2190) Sullivan válasza pitman (#2188) üzenetére


Sullivan
tag

Lerakom a gépet fix állapotban egy sötét szobában, a kép ugyanaz...csinálok 10 képet és 2 sikerül kb. A körülmények így teljesen ugyanazok!!Ezért gondolom hogy valami tré van a géppel :((

(#2191) pitman válasza Sullivan (#2190) üzenetére


pitman
őstag

Véletlenül nem tudsz feltenni valahova két képet (egy jó és egy rossz)?

(#2192) csiga997 válasza D4rkm4n (#2183) üzenetére


csiga997
őstag

Gott im Himmel! Te ilyen árpádsávos, hivatásos magyar vagy?? :(

(#2193) Kartács


Kartács
aktív tag

Aloha!

Vettem egy kis Digit. gépet magamnak Olympus FE-210 (30k-s kategória szóvak nem kell 2méteres optikás ragadozóra gondolni) :)
[link]
+ 1GB-os xD Kari szóval a hely sem fog elfogyni egyhamar ;)

Nagyon megvagyok elégedve a kis géppel (bár még csak pár napja van meg). Nyúzom, testelem és tanulgatom a dolgokat (photo könyvek, oldalak...).

Kérdésem a következő lenne: hogyan tudom a
''Zársebesség 1/2 - 1/2000 s < 4 s (Éjszakai felvétel)''-t állítani?!
Ugyanis szeretnék olyasmi képeket csinálni amikor este a kocsik fénye megnyúúúúlik mint vmi lézercsík... :)

Csak nem tudom hol kell állítani v. hogyan (ha lehet).

Plzzz vki segítsen nekem!

[Szerkesztve]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#2194) Sullivan válasza pitman (#2191) üzenetére


Sullivan
tag

Nem mert már vissza is küldtem garba!

(#2195) hali01 válasza Kartács (#2193) üzenetére


hali01
őstag

Mivel ez ultrakompakt nem állítható a záridő.
Egyszerűen állítsd éjszakai módra és úgy fotózz állványról.Ha nem használja ki a 4 másodpercet akkor tegyél elé egy polár vagy ND szűrőt.Többet nem tucc tenni az ügy érdekében.

(#2196) Kartács válasza hali01 (#2195) üzenetére


Kartács
aktív tag

Okka! Köszi szépen!

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#2197) muci


muci
tag

MACF-10-es adaptert keresek.

(#2198) Hydra SR


Hydra SR
addikt

hali01: köszi, a Canonos árakból indultam ki az meg sokkaldesokkal több, nem is néztem a Kenkot.

csiga997 #2192: hogy jön ez ide? Nem erről beszélt, honlapkészítésről volt szó és megmutatta a sajátját, hogy ő milyet csinált. Nem a tartalma volt a lényeg. (Most arról már nem is beszélve, hogy nincs vele egyedül, sokan szeretik a hazájukat, a többiek meg rájuk fogják, hogy akkor az idegeneket utálják pedig a kettőnek semmi köze egymáshoz. Kis történelemlecke: Árpád sáv jelentése: piros: bátorság. fehér: hűség. Melyikkel van baj? Honfoglalás után hozzákerült a zöld, ami a hazát jelképezi, így lett a magyar trikolor, semmi negatív vagy gyűlölködő nincs ebben.)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2199) adik válasza Hydra SR (#2198) üzenetére


adik
őstag

sztm aktuálpolitikai elemzésekbe ne menjünk itt bele

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2200) Hydra SR válasza adik (#2199) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem akartam nagyon belemenni csak reagáltam. Épp azért mert nem értem, hogy került ide.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.