Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1649) Zola007


Zola007
veterán

Helló!

Lehet, hogy ez nem idevág, de nem találtam más aktuális topicot (a scanneres már egy ideje halott).
Főleg régebbi papírképek (diák nincsenek már meg) és könyvek scannelésére venném valamelyiket a következők közül, azonban nem sok tesztet és véleményt találtam róluk a neten, így légyszíves segítsetek.

A típusok: Epson Perfection V10 és V100 Photo v. Canon Lide 70 és 4400F
ezeket néztem ki a nekem megfelelő árkategóriában (max 22-25), talán még harmincig elmennék valami bestbuy esetén.

Ami a fontos:
---- Elméletileg mindegyikbe beleférnek vastagabb mappák/könyvek is (Epson 180 fokban kihajtható, Canon meg Z-fedős - azt hiszen 1''-ig),
---->de ez legyen valóban is így, ugyanis anyámék régi fotóalbumai ragasztottak, így azzal együtt kell scannelnem, s egy-két bioszos könyven van 7 centi vastag is.

---- A képscan minősége legyen megfelelő a régi 20-40 éves papírképek esetén is, ahol nem olyan harsányak már a színek.

---- Legyen könnyen elpakolható (vékony), mert már így sem férek az asztalomon.

Ami nem fontos, pontosabban engem nem érdekel: hang (erre a Canonnál panaszkodtak egy-két helyen), a tömeg és dizájn. A cél a használhatóság-ár-minőség arány.

Akinek van esetleg tapasztalata ezekkel a típusokkal, legyen szíves írja meg a véleményét, esetleg ha megtenné, töltsön fel egy-egy képet színesben és fekete-fehérben (kép) vagy szöveggel, mert SEMMIT nem találtam neten, pedig erről lehet csak véleményt alkotni.

Mindenkinek előre köszönöm a segítségét, és elnézést, hogy idepofátlankodtam.

THX :)

by Zola

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.