Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74506) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Néhány héttel ezelőtt kérdeztem rádió adás vétel zavar miatt.
Most jutottam el odáig, hogy nekilássak a dolognak.
Renault Kangoo II, 2009 az alany. Rádió hallgatáskor sistergés, majd némaság van (kiírja, hogy keresés).
Antennára, illetve antenna kábelre gondoltam. De közben eszembe jutott, hogy egy fejegység cserével ki tudom szűrni, hogy a kábel vagy a fejegység a hibás.
Kaptam kölcsön egy Pioneer MVH s100 UI fejegységet. A baj az, hogy a csatlakozója nem passzol a gyári csatikhoz.
Kiszerelés után próbáltam a gyári rádiót, bekapcsoltam és szépen szólt. Az antenna csatlakozó picit elmozdult, de szorosan rajta volt. Lehúztam vétel megszűnt, amint hozzá érintettem tisztán szólt.
Mikor vissza akartam tenni a helyére ismét összehányta magát, csak súgott, elhalkult. Ha hozzáértem a rádió oldalához (fém rész, ahol rögzítő fül is van), ismét tisztán szólt.
Ezek alapján mit tegyek? Fejegység csere? Vagy bontsak kárpitot és kábel ellenőrzés, csere?
Ha cserélek rádiót, az újhoz kell átalakító, mert az újak ISO csatisak. Ez még nem is gond. Viszont ezer féle létezik, még autó specifikus csatiból is.
A sima ison kívül van ebben egy külön kis csati, sárga színnel (mini ISO csatlakozó).
Tudna valaki segíteni, hogy mi kellene hozzá?
Hangerőt, állomásokat, stb kormányról lehet vezérelni, és jó lenne ha ez meg is maradna így.
Találtam egy boltot ahol van minden, be is linkelem!
[link]
Itt van olyan sárga plusz csati is.
Köszi a segítséget! :DDD
Itt egy kép a jelenlegi, gyári rádió csatlakozóiról:

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.