Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) dmad válasza Sakab (#74397) üzenetére


dmad
aktív tag

A pirosnak nem a kék-fehérre kell mennie...
Amit (némelyik autónál) kell cserélni az a sárga és a piros...
Mindkettőben áram jön a rádiónak, az egyiken állandó, a másikon gyújtás plusz.

Élj úgy, hogy.......

(#74402) Ear001 válasza dmad (#74401) üzenetére


Ear001
addikt

Én ilyen helyzetben a kimérést ajánlom, ki tudja, hogy melyik kábelen mi jön-megy már.

(#74403) dmad válasza Ear001 (#74402) üzenetére


dmad
aktív tag

Jogos, az a legbiztosabb. :)

Élj úgy, hogy.......

(#74404) Lite válasza troll81 (#74372) üzenetére


Lite
őstag

Azt meg hogyan kell?? :F :F :F

(#74405) Lite válasza PiciPeti (#74371) üzenetére


Lite
őstag

Szuper! Köszönöm! :R

(#74406) ZedTheOne


ZedTheOne
csendes tag

Sziasztok!
Egyszerű fejegység ajánlást szeretnék kérni, mivel az ajánlottak közül 1-2 ami érdekelt, nem kapható.
1 DIN-es, bluetooth-os, mechanika nélküli fejegységet keresek aminek alsó és felső szűrője is van, jóban van a veszteségmentes hanganyagokkal(USB) és esetleg a spotify-jal is. Az előd egy Pioneer MVH-190UB volt, valami hasonlóban gondolkozom. Most egy lelenc Carguard 39701 a helyettes... Hiányolja a fülem a szép hangokat.
Nem ragaszkodom a Pioneer-hez, ha más is hozza a minőséget.
Árban olyan 20-25 ezer ft. körülre tenném a keretet.
Ha ez számít, egy Seat Cordoba 6L2-be kerülne.
Köszönöm a segítséget!

(#74407) troll81


troll81
addikt

Sziasztok valakinek tapasztalata van e ezzel a Sony erősítő vel? [kép]

(#74408) szvoboda


szvoboda
tag

Üdv!
Mennyire elrugaszkodott ötlet, egy 80prs helyett bit ten procit használni?
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, jóra-rosszra egyaránt. Régóta megvan, most lenne időm beépíteni. A 80prs teljesen jól teszi a dolgát, ipodról kapja a zenét, rendesen beállítva...

(#74409) troll81 válasza szvoboda (#74408) üzenetére


troll81
addikt

prs 80 mellé inkább nem vele együtt jólehet :R de inkább helix dsp ha nincs meg az audison.

(#74410) szvoboda válasza troll81 (#74409) üzenetére


szvoboda
tag

Vele együtt gondoltam a procit. Megvan a proci, már csak be kell üzemelni, beállítani.

(#74411) Lusu válasza szvoboda (#74408) üzenetére


Lusu
aktív tag

A bit tennel igazából a finomabban állítható időkorral, a több sávos EQ-val és talán a több keresztváltási lehetőséggel vagy beljebb, ami lehet előny ha éppen csak ennyi hiányzik. De ha 3 utas első szettet szeretnél aktívban hajtani szubbal, akkor már kevés mert csak 6 csatornája van... Ja és a nem parametrikus EQ miatt még a bit one-t sem javaslom. Egyre több DSP van a piacon, egyre optimálisabb lehetőségekkel és talán az áraik is kezdenek moderálódni, de tényleg végig kell gondolni, mire van, vagy lehet szükség a jövőben, mert most lehet hogy 20-40 ezerrel drágább de akkor nem kell eladni és újat venni :) Amúgy ha a minőség fontos és a lánc többi része által kiszolgált, akkor helix vagy zapco amik eléggé topon vannak, igaz árban is....

(#74412) troll81


troll81
addikt

Valaki faragott már Renault Twingo ba zenét? Rádió hallgatás lenne csak és fejegység hez menne úgy néz ki. Az erősítő t kihagyom amíg lehet.ha találok helyet neki akkor lenne csak egy rendes szettel 16cm. Ha nem akkor a gyári lenne 13 cm ki mit próbalt ebben a méretben?

(#74413) norvik


norvik
aktív tag

Sziasztok. Egy kis segítségre volna szükségem.
AUX bemenetrõl szeretnék zenét hallgatni, a forrás egy LG V40. Vagyis egy jó hangú telefonról beszélek. Mégis vacakul szól. Legalábbis a fejegység saját CD lejátszójához képest. Laikusként, vagyis műszaki dolgokhoz nem igazán értek, azt gondolom, hogy valami illesztési gond lehet. Vagyis kevés a telefonból kimenni jel szintje. Ti hogy látjátok? És milyen megoldást tudtok javasolni? Szeretném, ha legalább olyan jól szólna, mint a CD. Köszönöm előre is a válaszokat.

(#74414) Ronak84


Ronak84
újonc


Sziasztok!
Van egy Golf 6 autóm, amiben van a egy kínai fejegység (Android 9, 2 din.). A kínaiak által adott kábellel nem működött megfelelően a rádió, mivel nem volt meg a gyújtás 12v, valamint a világítás sem működött. Vettem hozzá egy Iso Canbus adaptert amivel már tökéletesen megy a rádió.
Azonban most szerettem volna egy tolatókamerát is betenni, azonban a hátramenetbe kapcsoláskor nem kapcsol a fejegység kijelzője, viszont a nem Canbusos kábellel kapcsol.
Erre a problémára tud valaki valamilyen megoldást?
Előre is köszi a választ.

(#74415) maci25


maci25
aktív tag

A képen látható rádiót kellene kipróbálnom, hogy jó e. Az autóba beszerelve csak annyit csinál, hogy elveszi a cd -t és vissza adja ha megnyomom a kiadó gombot.
Ezen kívül semmi. Hang, fény semmi. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#74416) Lite válasza norvik (#74413) üzenetére


Lite
őstag

A V40 kimenete elég jelet produkál, ha feltolod a hangerőt rajta, a minőség is okés (nekem is ilyen van). De azt nem írtad, hogy milyen fejegységről beszélünk és milyen kábelt használsz?
Mert ugye ez itt analóg jel, tehát ha egy ilyen 5 Ft-os fröccsöntött vackot teszel a rendszerbe, akkor azzal ki is nyírtad a produkciót.

(#74417) vjacintka


vjacintka
tag

Egy elég noob kérdéssel fordulnék felétek.
Adott egy Volvo V70-es 1998-as évjárat, ezen nincs AUX bemenet. Amennyiben vennék egy olyan 1DIN-es fejegységet amin van, akkor már rádugva a telefont tudnám hallgatni a zenét Spotifyról?

Köszönöm!

(#74418) MunezXBK válasza vjacintka (#74417) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

BT nem opció?

(#74419) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok! Adott egy Gladen Alpha 165 első szett. Ehez szeretnék egy 2 csatornás erősítőt. Ajánlottak hozzá egy Sony xm 2025 erőt. Azt mondták,hogy elég hozzá,de nekem ez kicsinek tűnik,mert a neten 2x29 wattnak írják. Tudnátok segíteni,hogy jó lenne ez nekem?

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#74420) troll81 válasza gumisxxx (#74419) üzenetére


troll81
addikt

szia.
az autó rádiót váltaná ki arra jó.az kb 10 13 w
az a kérdés ki miért mennyiért ajánlotta.és megér e neked annyit.probálni lehet?

(#74421) gumisxxx válasza troll81 (#74420) üzenetére


gumisxxx
tag

6e Ft az ára.Nem tudom próbálni,mert messze vagyunk egymástól. Közben annyit meg tudtam,hogy elég jó hangja van elméletileg.

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#74422) troll81 válasza gumisxxx (#74421) üzenetére


troll81
addikt

Egy próbát meger. A minőség az még megvan itt ezeknél a régi erősítőknel.
Én szeretem a Sony erősítő ket. Fejegyseg kivaltasara jó jónak kell lennie. Az ára nem vészes.

(#74423) vjacintka válasza MunezXBK (#74418) üzenetére


vjacintka
tag

BT?

(#74424) MunezXBK válasza vjacintka (#74423) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bluetooth.

(#74425) dmad válasza vjacintka (#74417) üzenetére


dmad
aktív tag

A fejegység típusa?
HU-xxxx

Élj úgy, hogy.......

(#74426) vjacintka válasza MunezXBK (#74424) üzenetére


vjacintka
tag

Nos a mostani állapot szerint bármi, ami eljuttat a spotifyról telefonról kombóhóz játszik-
Kérdésem az, hogy melyik egyszerűbb avagy ésszerűbb?

(#74427) ZedTheOne válasza ZedTheOne (#74406) üzenetére


ZedTheOne
csendes tag

Sziasztok!
Fontos lenne az ajánlat.
Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#74428) dmad válasza ZedTheOne (#74427) üzenetére


dmad
aktív tag

Használt is szóba jöhet?
Ha igen, sokkal jobban kitágulnak a határok...25 körül már igen jókat is ki lehet fogni..
A Kenwood, Alpine, Pioneer vonalon mozogj, azokkal nem fogsz mellélőni...
Amúgy (az én véleményem szerint) jobbak amibe van mechanika...Ha nem is használsz cd-t, attól még lehet olyat néznék a helyedben...

Élj úgy, hogy.......

(#74429) dashed válasza dmad (#74428) üzenetére


dashed
senior tag

Elmondod a miértjét ? Miért tartod jobbnak azt amiben van mechanika ?

(#74430) Mikisys


Mikisys
őstag

Kedves Mindannyian!

16-17cm-es méretben melyik kétutas, azaz, koaxiális hangszórópárt javasoljátok?

Üdv!

(#74431) ZedTheOne válasza dmad (#74428) üzenetére


ZedTheOne
csendes tag

Inkább újat szeretnék.
Én is kíváncsi lennék, miért jobb a mechanikával szerelt!

(#74432) dmad válasza dashed (#74429) üzenetére


dmad
aktív tag

Előre jelzem a saját véleményem, mint a hozzászólásomban is írtam...
Elég sok fej átmegy a kezeim között és valahogy olyan érzetem van az alsó kategóriás mechanika nélküliekkel, mintha valamelyik kínai gyártótól vásárolnák meg, átcímkéznék és saját néven árulják.Ezt észrevettem minden gyártónál, legyen az Pio, Kenwood, Alpine, JVC...A "felsőbb" kategóriánál már vannak jók, de amiben benne van a CD is, azok valahogy szebben szólnak, kategóriától függetlenül...De mielőtt valaki le akarna lőni, ez az én véleményem..

Élj úgy, hogy.......

(#74433) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. Tudtok olyan valakit,aki autohifis cuccokat javit? Konkrétan egy 2 dinesről lenne szó.

(#74434) Csabex válasza Remekelek28 (#74433) üzenetére


Csabex
őstag

Androidos vagy sima? Nem ártana egy kicsit bővebb infó.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#74435) Remekelek28 válasza Csabex (#74434) üzenetére


Remekelek28
őstag

Androidos. Dsp is van benne. Az érintőkijrlző nrm akar működni. Minden más igen.
ad907032. Ez a tipusa.

(#74436) Mxrol


Mxrol
csendes újonc

Sziasztok!

Félig-meddig off topic a téma de azért remélem tudtok segíteni.

Állófűtés van az autómba szerelve ami szuperül teszi a dolgát így a hideg reggeleken, viszont csak rövid távokat járok a munkahelyre ezért az akksit előszeretettel meríti. Később az autóhifi miatt is szóba kerülhetett volna egy pótakku a csomiba, de most arra gondoltam hogy megoldhatná-e a problémámat az indítási nehézségek során is?
Az elképzelés az lenne hogy a jelenlegi EFB-s akksi mellé (csomiba) beszerelnék egy AGM-et amit a megfelelő leválasztó relével kötnék be. A másik akku csak a gyújtás ráadása után lépne a körbe így segítve az indítást.
Nem tudom az AGM illetve az EFB-s mennyire szeretik egymást illetve a töltöttség különbség mennyire okoz gondot? Valamint az autóm ugye hagyományos akksival szerelt gyárilag tehát a generátor is sima ez hatással van esetleg az AGM akkura, mert hallottam már hogy azt talán nagyobb feszültséggel kell tölteni mint a hagyományost?

Köszi a segítséget előre is!

(#74437) Ear001 válasza Mxrol (#74436) üzenetére


Ear001
addikt

A gond az, hogy amint egy áramkörre kerülnek, elkezdik egymást is meríteni, tölteni. Nem igazán egészséges a dolog, még egy relével késleltetett bekapcsolás után sem. Meg aztán annyira lebegő földpontod lesz, hogy szinte garantált a hifi rendszer bezajosodása.

Ennek a korrekt megoldása a hifi rendszer komplett leválasztása, akkustól. Ezt úgy tudod megtenni, hogy egy kellően nagy és RF zajmentes DC-DC konvertert kötsz a generátor után, ami csak az autóhifi akkut tölti, és egyben elválasztja a kocsi többi elektronikájától, földfüggetlenné teszi.

(#74438) ghost364


ghost364
senior tag

Sziasztok!
Valószínüleg rétegigény, de egy olyan fejegységre lenne szükségem, ami: BT-s és tud motoros antennát kezelni. Egy Sony CDX-GT23-at használtam eddig, az csak a rádióbemenetre váltáskor húzta fek az antennát, CD-n vagy AUX-on nem. Hozzámkerült egy Pioneer MVH-190UB, ez pl. indításnál kinyomja minden bemeneten, aztán kész. Meg kicsit overkill a hangszóróimhoz, minden mélynél recsegnek. (ajtó az egyben van elvileg, bár 28 éves műanyagoknál sosem tudni)
Designra nagyon tetszik pl. a JVC KD-X361BT, de ahogy néztem a leírását, az még ennyit se tud, csak az antennajelnek van a csatlakozója, aztán kifújt.
Hangminőség nem túl fontos, nincsenek túl jó hangszóróim, mint írtam.

(#74439) Csabex válasza Remekelek28 (#74435) üzenetére


Csabex
őstag

Látni kellene... Lehet hardver hiba is, de lehet egy újratelepítés is megtenné, ha alkalmas rá az egység. Nem mindegy milyen MCU-val szerelt (mikrokontroller), mert ezek nem kompatibilisek egymással sajnos. Sok fajta van és van amelyiket lehet babrálni, de van amelyiket nem. Ha hardver hiba, akkor az eladótól kell kijelzőt vásárolnod, mert ezek nagyon egyediek, nem biztos, hogy ugyanaz van mindenikben. Ha minden más működik, akkor a szoftveren belül az about machine, vagyis az eszköz tulajdonságairól kellene pár fotó, mert akkor kiderül minden. Az a rész ahol a ram, proci, android verzió van feltüntetve. Átküldhetted priviben is, mert ez már off lenne itt szerintem.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#74440) Remekelek28 válasza Csabex (#74439) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönöm s segitséged,Sikerült találnom egy szerelőt aki megnézi. Ha nem sikerül megoldania jelzek.

(#74441) Csabex válasza Remekelek28 (#74440) üzenetére


Csabex
őstag

Nincs mit :) Rendben, szólj ha úgy alakul.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#74442) lautnermark válasza Mxrol (#74436) üzenetére


lautnermark
aktív tag

1-2 naponta feltöltőd az akkut csepptöltésre is képes processzoros tőltővel. Pl. Aldi-s, Lidl-s.
Ha komolyabban gondolod, akkor veszel egy CTEK-t és hozzá beépítesz egy ilyen alkatrészt.
[link]

(#74443) Mxrol válasza Ear001 (#74437) üzenetére


Mxrol
csendes újonc

És azoknál az autóknál ahol gyárilag 2 akksival szerelik? Mondjuk azt tudom hogy előnyösebb ha két egyforma akkuról van szó és lehetőleg mind a 2 új hogy egyszerre öregedjenek, de azért az autóhifinél bevett szokás a pótakku hátul.
Amit mondasz az nekem sajnos nem segítség ebben az esetben merthogy pont a pótakkunak kellene rásegíteni az indításra.
Kicsit visszakerestem a fórumban és találtam is egy ilyen relét ami nem tűnik rossznak:
[link]
Erről vélemény esetleg?

lautnermark:
Igen-igen az lehet megoldás csak sajnos társasházban lakok ahol az udvaron nem tudom töltögetni a kocsit az meg hogy mindig kiszedegessem nem igazán opció. :DD Jelenleg ugye az van hogy azért hetente egyszer kétszer megyek hosszabb távot amikor vissza tud töltődni eléggé vagy ha tudom nélkülözni a kocsit akkor be szoktam állni garázsba ami messzebb van kicsit és ott tudom tölteni. Csak a meglepetéseket akarom elkerülni mikor 2-nap szuper a 3-nap meg már épphogy beindul és arra a hétre már nem is erőltetem a fűtést amíg nem megyek messzebbre vagy pedig tudom tölteni manuálisan.

(#74444) benmarcll


benmarcll
csendes újonc

Sziasztok!
Szeretnék kezdő "autohifisként" kérdezni tőletek.

Jenleg egy Hertz H604-es erősítőt használok, amely egy Kicx GFQ 6.2-es szettet, illetve hídba kötve egy Hertz DBX 25.3-as zárt ládát hajt. Az autó pedig egy csapott seggű, 3 ajtós Alfa Romeo 145.
Alapvetően meg vagyok elégedve a ládának az erejével, viszont úgy érzem hiányzik még egy pici. Volt szerencsém meghallgatni a Hertz-nek a DBX 30.3-as szintén zárt ládáját, amelynél annyi különbséget éreztem, hogy valóban "többet tol", valahogy basszusosabbnak éreztem a basszust. (Ha ennek van így értelme :C )

Kérdésem pedig a következő volna:
A jelenleg birtokomban lévő DBX 25.3-as ládához képest például egy árban "jóval" e felett lévő Eton Force 12-600g néven futó zárt láda sokkal érezhetőbb basszust produkálna? Nem a kifelé zenélés a cél, csak szeretném picit jobban érezni.

Mi számít nekem "sokkal érezhetőbb basszusnak"? Ez előtt egy aktív melyladam volt, egy Blaupunkt GTB 8200. Na ahhoz képest a jelenlegi egy elég más kategória. Számíthanék hasonló méretű szintlépésre? Továbbá egyáltalán az erősítőm képes lenne értelmesen megszólaltatni?

Köszi szépen előre is!

(#74445) troll81 válasza benmarcll (#74444) üzenetére


troll81
addikt

szia ha zárt eton ládát hajtanál az külön erősítő mindenképp legalább 600rms körüli h ne kelljen maxon menni az erőnek és a dinamikat is hozza.

(#74446) peltor


peltor
csendes tag

Tisztelt Mindenki!
Régóta követem a fórumot.
Az itt elhangzottak sokat segítettek összeállítani a napokban általam beépített zenét.
25 éve nem foglalkoztam autóhifivel! Kedvet kaptam.
Az alany egy VW Caddy 2019. A bekötés biamp.
Komponensek:
Alpine ute-92 BT
uDimension 4.300 jr.
MB Quart 216 PVF komponens szett.
Caliber aktív az ülés alatt.
Az ajtók, a tető, a doboz bitumenezve (STP).
A beállítások még hát..., messze nem a legjobbak. Majd alakul.
A gyárihoz képest minőségi ugrás már most is! :DD
Sajnos van egy pici állandó szintű alapzaj, ha a világítást bekapcsolom. (H4, no LED, XENON) Álló helyzetben is és járó motorral is. Csak teljesen letekert hangerőn hallható.
A magasokon hallani csak. Közös a rádió és a végfok tápja. Ha lehúzom az RCA kábeleket elhallgat.Próbáltam kondizni is a tápot, de semmi.
Tudna esetleg valaki segíteni merre induljak?
Bocsi, ha túl hosszú voltam.
Köszi!

(#74447) cigam


cigam
félisten

Mitől válik csíkossá a kijelző? Egy ki-be kapcsolás megoldja, de ez így nem normális. Decemberben volt szervizben, egy hete jött vissza. Ma kezdte el megint, igaz ma csak egyszer, az első bekapcsolásakor volt ilyen csíkos a kép.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#74448) lautnermark válasza Mxrol (#74443) üzenetére


lautnermark
aktív tag

1./ Valóban a két akkus rendszer, mégpedig úgy, hogy a gyári akku índít, a pót akkura kötöd a hifit és a kályhát. Olyan leválasztó relét keress hozzá, ami 13,6-13,8V felett köti össze az akkukat.
VAGY
2./ Veszel 20 ezerért egy zsebbikát, és azokon a bizonyos már gyengélkedő napokon alapból rásegítesz vele az egy szem akkudra.

(#74449) troll81


troll81
addikt

Sziasztok renault twingo ba lenne zene faragás.
Sony 3020s az ülés alattelfer. Milyen szettet tegyek mellé nem erö gép de a gyári rádió maradna. A gyári hangszórók kuka az összes. Ezert valami jobb13 cm vagy 16 os szett kellene de nincs kedvem nagyon kárpit darabolashoz.
Ha van jobb 13 cm és akkor szívesen várok ajánlast.

Ma jött meg egy erő [kép] ha már minőségi hifi csoport lennénk 20 napot vártam rá

(#74450) s4tch válasza troll81 (#74412) üzenetére


s4tch
veterán

Haha, életem legjobb hangja egy Twingo volt. Közel sem ideális környezet, de úgy szólt, mint kb. semmi. Eleve nem ortodox megoldás volt benne a 13 centis free air mélyközép, centikre volt egymástól a kick és a magas, az ajtókba kerültek a relatíve kicsi (talán 20 centis) mélyek, a csomagtartóban csöves uDimension erősítők és csöves pufferek, épített aktív váltó, iszonyat jó hang. Szóval jó alany a Twingo, csak melózni kell vele. ;]

Na és hogy miért néztem be évek után: ma felkerült egy fejegység, ami abban a kocsiban is volt. Itt árulják: https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=127&t=156044

Valaki vegye meg, csodálatos cucc.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.