Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) DreadZozzy válasza PítdB (#75500) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Ahogy nézem ez a fent említett Kenwood DAB-os változata, szóval kb. ugyanaz a modell.
Melyik Piora gondolsz?

(#75502) PítdB válasza DreadZozzy (#75501) üzenetére


PítdB
kezdő

Pioneer SPH-DA160DAB 2 DIN autórádió, Apple CarPlay, Android Auto, 6,8" kapacitív érintőképernyő

csak a mélynyomó

(#75503) DreadZozzy válasza PítdB (#75502) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Ezt a típust néztem én is, de a gyártótól explicit válasz érkezett arra, hogy nem támogatja, csak az SBC protokollt.

(#75504) dmad válasza DreadZozzy (#75503) üzenetére


dmad
aktív tag

Ha adhatok tanácsot, egyiket se javaslom.Az érintőgombos vezérlést nagyon fogod utálni, és ezek mindegyike az.Inkább olyat keress, ami fizikai gombokkal van... :R

Élj úgy, hogy.......

(#75505) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Van az erositomon remote csatlakozás, hol lehet ilyen eszközt venni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75506) DreadZozzy válasza dmad (#75504) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Keveset fogom nyomkodni az álgombokat, mivel utálom vezetés közben levenni a szemem az útról, a kormányról vezérlem majd, így nem faktor igazán, mi van a fejegységen magán. :U

(#75507) DreadZozzy válasza Tiger. (#75505) üzenetére


DreadZozzy
csendes tag

Mármint a tápcsatlakozók melletti remote feliratú bemeneti szálra gondolsz?

(#75508) SZIGMA


SZIGMA
aktív tag

Tiger., DreadZozzy: a sub erősítőkön szokott lenni egy csatlakozó, amire a potmétert lehet kötni, ez vagy 3,5 jack vagy RJ11 telefonkábel csatlakozó, amit valami okostojás szintén Remote-nak nevezett el.
Tiger.: a típus alapján keress rá, lehet hogy tudsz venni vagy megtalálod a rajzát és valaki megcsinálja

Ha a tápcsati melletti remote, akkor nyilván a fejegység Remote száljára kell kötni, az kapcsolja be az erősítőt.

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#75509) Tiger. válasza SZIGMA (#75508) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ilyen van. [link]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75510) janaman01


janaman01
addikt

Egy noname androidos fejegységhez , amiben beépített mikrofon van , érdemes beáldozni egy külső aux os mikrofonra? Ha igen melyiket ajánljátok, illetve működni fog egyáltalán ihy hogy van benne egy beépített is?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#75511) SZIGMA válasza Tiger. (#75509) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

[link] Itt a szervizdoksi hozzá, a 6. oldalon ott van a bekötés is.
Szerintem a közeli autóhifis üzletek tudnak adni valami hasonlót vagy le is gyárthatod, 1 kis műanyag doboz,1 poti, 1 led, meg a kábel.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#75512) Tiger. válasza SZIGMA (#75511) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha jól tudom csak a gaint tudnám szabályozni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75513) SZIGMA válasza Tiger. (#75512) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Nem tudom ezek hogyan működnek, itt a rajzot elnézve nem a gaint szabályzod vele, hanem a bemeneten beállítasz egy maximum hangerőt az egyik potméterrel (VR-1A) és ahhoz képest halkítasz a külső potival (VR-1B). Nyilván az eltérő hangerejű, basszusú zenék miatt hasznos.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#75514) DaFok válasza Tiger. (#75512) üzenetére


DaFok
csendes tag

Van univerzális remote knob is amivel tudsz több mindent szabályozni. A gyárival ha jól tudom "hangerőt" szabályzol az erősítőn, nem gain-t.
Van amin van clip-power led, gain és bass boost knob, lehet válogatni. Az univerzálisat RCA-ra kell rákötni a rádió és a kábel közé ami megy hátra az erősítőre. Nekem egy mezei amazon-os van. Olcsóbb is mint a gyári remote knob.

(#75515) Tiger. válasza DaFok (#75514) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Remote knob a neve? Alliexpressen csak egy potisat látok.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75516) DaFok válasza Tiger. (#75515) üzenetére


DaFok
csendes tag

Igen az a neve. Én vettem olyan alisat is, de egy nagyon vékony műanyag házban van.. az kb arra jó, hogy szétszedd és csinálj valahol a műszerfalon neki helyet - pl így - plusz a forrasztásokat is erősíteni kellet mert kritikán aluli volt mind, legalább ócó :DDD
Egy ilyen élhetőbbnek tűnik ha amazon-ról ez nem szimpi, ezeknek a háza fém. (Ahogy írtam, volt amazonos nálam meg most van az alis, előbbi arra jó, hogy felrakod valahova a dash-re és használod, utóbbi meg arra, hogy ne unatkozz, de utána az is működik rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#75517) Crank822 válasza dmad (#75504) üzenetére


Crank822
tag

Ez igaz.. nekem egy alpine ilx702d van, és orulok hogy a fizikai gombosnál maradtam, mert tuti szivás ha érintős a story..

[ Szerkesztve ]

beyond...

(#75518) Crank822


Crank822
tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segitséget kérni.

alpine sbe-1243br ehhez a mélyhez kellenne nekem egy 2 csatornas erősítő + kábel!

Elso hangszoro + fejegyseg, az alpine ilx702d, alpine spg-17cs,.

Erosito keret max 30k, + a kábel meg amennyibe kerul!

Teljesen nem szeretném kihajtani a mélyládát mert szerintem sok lenne, egy Hyundia i30 FD 2007 be lesz!

koszonom előre is válaszokat!

beyond...

(#75519) Tiger. válasza Ear001 (#75496) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hogyan tudom bealitani?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75520) Ear001 válasza Tiger. (#75519) üzenetére


Ear001
addikt

Fülre. ;]

Azzal a méréssel az a baj, hogy a számok, amivel számolni kéne nem igazak. Marad a jó öreg, nagyonpontos műszer, a fül. Azt azért jó ellenőrizni, hogy a fejegység kimeneti szintje, meg az, hogy mekkora bemenő feszültségre adja ki a legnagyobb teljesítményt az erősítő, hogy viszonyulnak. Ha mondjuk a fej 8 voltot ad ki, az erősítő meg 2 volttal maxra van hajtva, akkor óvatosan kell bánni a tekergetéssel, de ez azért extrém példa.

Általában valahol 2/3 és 3/4 állásnál szólnak a legjobban a láncok. Ugye van egy erősítő a fejegységben, meg egy a végfokban, és ezeknek a hangképét is kevered a potik csavargatásával. Ez nem ördögtől való dolog, otthoni csúcshifiben is csinálnak ilyet. Fullra kitekerve könnyebben torzításba vihető a cucc, jobban letekerve pedig be tud dögleni a hang, akkor az erősítők nem az ideális tartományukban dolgoznak.

(#75521) Tiger. válasza Ear001 (#75520) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ilyen a fejegysegem [link]
Az erősítőn gain meg 0.2-8v
Kettő közt érdemes?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75522) Ear001 válasza Tiger. (#75521) üzenetére


Ear001
addikt

Ahogy írtam, valahol fél fölött és 3/4 között lesz az ideális.

(#75523) Tiger. válasza Ear001 (#75522) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha lentebb van ártani nem artok vele?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75524) troll81 válasza Tiger. (#75523) üzenetére


troll81
addikt

Nem nem árt lineáris teljesítmény lesz nem torzul a hang. :)

(#75525) Tiger. válasza troll81 (#75524) üzenetére


Tiger.
nagyúr

És ha úgy hallgatom a rendszert, hogy csak az egyik rca működik? Gyengébb a mély emiatt nyilván, de amint lesz időm kicserélem az új kabelre.

Egyik rca kábel dugó fém része besulyedt, így az az oldal nem működik.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75526) Tiger. válasza DaFok (#75516) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt elég a fejegysegre is kötni? Mert ha erősítőre kell akkor inkább hagyom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75527) DaFok válasza Tiger. (#75526) üzenetére


DaFok
csendes tag

Igen, csak kell egy kicsi RCA még (0.75-1 méter) amit ez és a fejegység közé teszel.
Ami most van RCA a fejegység és az erősítő között azt is rákötöd erre és kész.

(#75528) DaFok válasza Ear001 (#75520) üzenetére


DaFok
csendes tag

Mivel érdemesebb inkább? 50 vagy 60Hz 0db teszt hang?

(#75529) Ear001 válasza DaFok (#75528) üzenetére


Ear001
addikt

Zenével.

(#75530) Tiger. válasza DaFok (#75527) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ha jól értem, akkor ami az erositorol jön azt ebbe dugom bele, a másik kimenet az eszkoznel oda megy egy kábel amit a fejegyseggel kötök össze?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75531) DaFok


DaFok
csendes tag

Igen.

(#75532) dinnye1960


dinnye1960
csendes tag

Sziasztok!
Most cserélem a gyári, ajtókba szerelt hangszórókat Hertz ck 165 koax hangszórókra. /Csak két hangszóró van, mélyláda nincs és nem is lesz/. Ez rendben is van. A gyárilag beépített Blaupunkt cd 36 fejegység cseréjén gondolkodom, és ezzel kapcsolatos a kérdésem. 15 éves, csak CD-t használok, és a rádiót hallgatom.
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e lecserélni, /mivel továbbra is csak CD-t és a rádiót hallgatnám/, hogy az elmúlt 15 évben nőtt-e a rádiótunerok érzékenysége annyit, hogy megérné-e a cserét? Van-e valakinek rálátása erre? /autóhifi boltba azért nem megyek megkérdezni, mert a válasz borítékolható./
Ha valaki tud, segítsen, és ha az a válasz hogy a mostani tunerok érzékenyebbek mint a Blaupunkt cd 36-om, megköszönném ha típust/gyártót tudna ajánlani.
Köszönettel.

(#75533) Ear001 válasza dinnye1960 (#75532) üzenetére


Ear001
addikt

A rádióvétel érzékenysége nem nőtt, azon egy jó antennával tudsz segíteni, de szerintem a Blauk talán a legbénább hangú fejegységek, főleg CD-ről.

(#75534) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok!

7 év után lecseréltem az autóm (Cordoba), aminek az első ajtóit annó "átépítettem":
bitulap, hangszóró szett csere + MDF gyűrű, kábelcsere - 2.5mm2.
Mondhatni teljesen elégedett voltam a hangzással.
A mostani autóm egy Focus, amibe ugyanaz a h.sz. szett került + műanyag gyűrű és nagyjából (kevesebb) ugyanúgy bitulapoztam és kábeleztem - 1.5mm2.
A problémám az, hogy a mélyek valahol "elvesznek". Belül gyengének érzem, de ha kiszállok az autóból és becsukom az ajtótt - ott meg "dübörög".

Így néz ki az ajtó lemez (netes kép).

A szürke habszivacs szerű anyag sülyesztett részei mögött nincs lemez, így oda nem tudtam bitulapot rakni lehet, hogy az nyeli el a mélyeket?
A Cordobánál egy zárt lemez volt a kárpit alatti rész is.

(#75535) Ear001 válasza KRISSTUS (#75534) üzenetére


Ear001
addikt

Vagy megfordult a fázis, vagy valamerre nagyon szelel az ajtó, vagy mindkettő + a vékonyabb kábel miatt magasabbra csúszott az ajtó mélyközép kiemelése, és emiatt érzed belül gyengébbnek a mélyeket.

(#75536) KRISSTUS válasza Ear001 (#75535) üzenetére


KRISSTUS
tag

A gyári fej mélyei alapból nem igazán jók, ezért tegnap leszedtem az egyik ajtóról a kápitot és egy régebbi Pio. fejet kötöttem a hangváltóra, de nem volt sok javulás. A polaritást is megcseréltem, de az sem változtatott.
Valószinű, hogy a szivacsos részt kellene valahogy lezárni/megkeményíteni.
A kábelcserét még megpróbálom.

A műanyag kiemelő gyűrű is okozhat még ilyen problémát?

(#75537) Ear001 válasza KRISSTUS (#75536) üzenetére


Ear001
addikt

Ha nem szelel akkor nem igazán. Akusztikai rövidzár lesz nálad, a szivacsos részt zárd le akár egy vastagabb kartonlappal ideiglenesen, ha attól megjön a mély, jó nyomon vagy.

(#75538) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok!

Adott egy 3 ajtós Seat Cordoba egy Alpine Ute 72 BT fejegységgel.
Most valami párezres MNC Devil-X 16,5cm hangszórópár van az első ajtóban, ezeket szeretném valami értelmesebbre cserélni.
Nem tervezek sem erősítőt sem mélyládát, csak tűrhető hangzást szeretnék, néha magasabb hangerőn, zenéből szól mindenféle, többnyire basszusos zenék.
Mire lenne érdemes cserélni a két említett párt? Esetleg valami jobb gyári hangszóró szebben szólna?

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#75539) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

MOST csatlakozóval használ valaki DSP-t? Elvileg ezen jün ki a hang a gyári (VW) fejegységekből, a gyári erősítős hangrendszerbe. Vagy rosszul tudom?

(#75540) Lite válasza gyenesmartin (#75121) üzenetére


Lite
őstag

Szia!

Tudom, régi téma, de érdekelne, hogy megcsináltad-e és mi lett az eredménye?

(#75541) KRISSTUS válasza Lite (#75539) üzenetére


KRISSTUS
tag

Azon nem csak az audió megy. Ez egy dupla szálas optika (1 bemenet - 1 kimenet), ami összeköti a modulokat (fejegység, DVD/Navi, erősítő, ... - rendszertől függ mennyi modulból áll) egy kört alkotva és azon keresztül kommunikálnak egymással.

[ Szerkesztve ]

(#75542) Lite válasza KRISSTUS (#75541) üzenetére


Lite
őstag

Akkor ez bonyolultabb, mint hittem. Utólagosan ezek alapján célszerűbb nagyjelszintről dolgozni, mint belenyúlni az autó kommunikációjába...

(#75543) EXA


EXA
aktív tag

Sziasztok!

Új fejegységet szeretnék venni a kocsiba, de az összefoglalóban lévő lista gondolom már nem valami friss, mert a legtöbbet már nem forgalmazzák. Fontos szempont lenne, hogy bluetooth-ról tudjam tolni a zenét. Én max olyan 35k-t szánnék rá.

(#75544) Ear001 válasza EXA (#75543) üzenetére


Ear001
addikt

Hát az nagyon az alja összeghatár. Valami márkásat, Pioneer, Alpine, JVC, Sony, olyan helyről, ahol tényleg működik a garancia. Ezen túl kábé mindegy, ami tetszik.

(#75545) KRISSTUS válasza Lite (#75542) üzenetére


KRISSTUS
tag

Nem tudom mi a cél, teljesítmény növelése, Sub bekötése vagy a hanminőség javítása, de utóbbi esetében szerintem a nagyjelszintes "átalakítás" nem jó megoldás.

(#75546) Wiz Khalifa válasza Lite (#75542) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A gyári MOST rendszerek kicsit bonyolultak. Nekem is olyan van a Volvo C70-ben. Én pl a gyári 2db 20cm-es mélynyomót meg a hozzá tartozó külön erősítőt be fogom építeni és bár a kábelezés, stb... minden adott ha csak beépítem nem fog működni. És ahogy olvastam az egész rendszer sem fog menni addig amíg a szerviz szoftverrel nem lesz aktiválva a mélynyomó rész és a hangzás részen nem állítom be hogy most már nem csak 8 hangszóró van a kocsiban.

Ezt csak amiatt írtam le neked mert gyanítom hogy a VW is hasonló megoldású lenne.

Smoke some weed nigga!

(#75547) niof


niof
addikt

Tegnap megjött a fejegység, végül is egy olcsóbb Sony lett, a dsx-a210-es. Teljesen jó, csak egy kérdésem lenne.
Az albumok lejátszásánál az ID3 tag-ek tartalmát figyelembe veszi a lejátszó? Gondolok itt a track number-re. Hogyan kell helyesen megadni? Csak mert sem DAP-on, sem semmilyen lejátszó progiban nem volt eddig gondom a számok sorrendjével. Viszont az feltűnt, hogy máshogy mentik el a fent említett értéket egyes editorok.
Pl. van egy album, ami 2 lemezes, az első CD-n 12 track. A lemezek külön mappában vannak, ez így úgy tűnik rendben van. Viszont az első mappán belül a fejegység a 2-es track-el kezd, majd 3-4-5-6-1-7 :F :F
Na és a kérdés. ID3tag editorban látom, hogy jó a sorszámozás, de máshogy néz ki egyes albumok esetén. Ilyeneket látok, különböző albumok számainak sorszámozásánál:
1
01
1/12
01/12
Melyiket szereti a Sony? Átírom az összeset, ha kell, nem erről van szó, de melyik a "helyes"?
Előre is köszi a választ!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#75548) Lite válasza Wiz Khalifa (#75546) üzenetére


Lite
őstag

Ettől tartok én is. Alapból láttam, hogy a B8 Passat gyári zenéje (ami meglepően jó volt, ahhoz képest) vs. gyári erősítős megoldása (ami nem igazán nyert meg) között a németek elkezdtek ilyen pici digitális (és DSP-s) erősítőt beépíteni, ami nagyjelszintről megy, ha jól néztem, a gyári táp elbírja, és valamennyit javított a hangon. Találtam MOST-os DSP-t, onnan gondoltam, hogy majd lehetne rendes rendszert építeni, a gyári fejről is.

Viszont igy a meglévő gyűjteményem (Mosconi, Steg, JL Audio és Rainbow), kvázi dobhatom a kukába...

(#75549) Lite válasza niof (#75547) üzenetére


Lite
őstag

A DriveSort-al rendbe raktad a (feltételezem) pendrive-ot?
Általában nem az ID tag alapján nézik, hanem a file létrehozása alapján.

(#75550) niof válasza Lite (#75549) üzenetére


niof
addikt

Öööö... Nem is tudtam, hogy van ilyen. Nyilván nem is volt erre eddig szükségem, mert a fájlnevek a CD mappákban is sorszámozottak. De megnézem, köszi! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.