Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) dobobazsy válasza dobobazsy (#74750) üzenetére


dobobazsy
őstag

közben megoldódott a probléma, köszi szépen! :R
csak hogy jött helyette másik. :( járó motornál van egy ciripelős alapzaj a hangszórókból. :F
annyit kipróbáltunk gyorsba, hogy kihúztuk az erősítőből az rca-kat, úgy nincs zaj járó motornál... ez esetleg jelenthet valamit?
az erősítő táp és test kábele közvetlen az akksihoz megy 3-3 méter hosszúságban, és próbáltunk nem mellette vezetni semmi más kábelt. valakinek bármi tippje? :F
köszönöm előre is!

(#74752) #99254784 válasza dobobazsy (#74750) üzenetére


#99254784
törölt tag

Szia!
A+B módban valóban csak 1 pár RCA-t használ fel bemeneti jelként a manual szerint, úgy nem is lehetett faderelned. Van kimenő jel a fejegység rear RCA kimenetén egyáltalán?Nincs esetleg a rear RCA kimenet letiltva a fejegységen (már ha lehetséges)? Úgy tűnik, mintha nem lenne meg a rear RCA jel az erősítő számára, ha A/B módban nem szólnak csak az első hangszórók.
Az oválok ordítása lehet akár a hangszórók eltérő érzékenysége miatt is, hacsak a két gain beállítása nem nagyon tért el egymástól.

Lehet elölről át kellene nézned az egész vezetékelést, ha már mindent kötöttél mindenhová.
Fejegyég balansz és fader középre állítva, front kimenet RCA az A szekcióra, rear kimenet a B szekcióra kötve (nem felcserélve a jobb és bal oldalakat az erősítőn és a fejegységen sem). Első hangszórók A outputra kötve oldal és polaritás helyesen, hátsók a B outputra szintúgy. Kapcsolók ahogy Lusu írta, mód A/B, preamp-ok L/R, crossoverek lehetnek még off állapotban, hogy ne zavarjon meg, a két gain poti meg nagyjából ugyanarra az értékre állítva. Ha mindez megvan, és minden működik rendesen, akkor így már tudnád a fadert előre-hátra és a két oldalt (jobb-bal) állítgatni úgy ahogy te szeretnéd.
Ha ezek már megvannak és jól működik, akkor lehet a gaint és crossovereket még babrálni.

(#74753) dobobazsy válasza #99254784 (#74752) üzenetére


dobobazsy
őstag

szia! köszi! ezek megoldódtak. az babrált ki velem, hogy a fejben be kellett kapcsolni a subwoofert hogy a második pár rca-n is jöjjön jel :Y onnan meg levenni a lpf-et, hogy ne csak "böfögjön" :W a "mindent mindenhova" kötögetést úgy értettem, hogy a hangszórók jártak az A és B szekción is, illetve a 2 pár rca-t cserélgettem még.. természetesen végső soron A lesz a front és B a rear szekció és úgy lesz a fejjel is párosítva
a GAIN-t azért kérdeztem, mert nem tudom pontosan hová kéne tekerni, hogy 2V kegyen. de akkor ha fülre odatekerem ahol még nem torzít magasabb hangerőn akkor gondolom jó lesz úgy is!?

viszont a járó motoros ciripelő zajra ha valakinek valami tippje van esetleg azt megköszönném! holnap kibontjuk és próbálunk majd rájönni

[ Szerkesztve ]

(#74754) #99254784 válasza dobobazsy (#74753) üzenetére


#99254784
törölt tag

Pont elküldtem, mire láttam hogy végül ez a része megoldódott.
Az a 2 Volt kimenet sem 2 volt mindenhol, leginkább csak a max hangerő közelében.
Kicsit szakszerőbben, műszerek nélkül is be lehet állítani, fülre is. Fejegységen kikapcsolod a bass boost-ot és társait, az equlizert alaphelyzetbe állítod. Gain potikat eltekered teljesen óramutató járásával ellentétesen.1 kHz-es szinusz teszthangot elindítva a fejegységen (netről tudsz letölteni) kimérés nélkül a hangerőt kb 3/4-ig kell feltekerni ajánlások szerint (itt még biztosan nem ad ki torz jelet), majd itt is hagyod. Ezután a gain-t szépen elkezded felfelé tekerni, és amikor hangszínt vált, ott kezd el torzítani az erősítő. Jellegzetes tiszta "hümmögő" hangről mintha valami elektromos búgásra váltana a hangszín. Picit vissza tekered a még nem torzított jelig a gaint-t, és így hagyod. Beállítod mindkettőt így, utána meg majd fader-rel elosztod.

(#74755) #99254784 válasza dobobazsy (#74751) üzenetére


#99254784
törölt tag

És ha csak a fejegységből húzod ki az RCA-kat? Úgy is megmarad a zaj?
Pont valamelyik nap találtam rá ezekre a folyamatábrákra a zajjal kapcsolatban: [link]
[link]

(#74756) dobobazsy válasza #99254784 (#74755) üzenetére


dobobazsy
őstag

köszi szépen! :R :R akkor így fogom a gaint beállítani. a fejről még nem húztuk le,ezt is ki fogjuk próbálni. viszont kiderült, hogy elvileg a remote szál talán közel került az rca-hoz egy ponton. úgyhogy ezeket kiszűrjük holnap. köszi mégegyszer

(#74757) dobobazsy


dobobazsy
őstag

ha a fejegységből húzzuk ki az rca kábelt, akkor is van zaj. tehát mintha a kábel szedné össze. akkor így biztosra vehető szerintetek, hogy az rca van rossz helyen?

(#74758) anorche1 válasza anorche1 (#74747) üzenetére


anorche1
őstag

Senki? :(
Vagy tul hosszura sikeredett?
Akkor roviden:
165centis, 2in1, 2utas hangszorot keresek max 15 ert.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#74759) #99254784 válasza dobobazsy (#74757) üzenetére


#99254784
törölt tag

Nagyon úgy néz ki. Nincs esetleg egy másik RCA kábeled, amit csak áthúznál az utastéren keresztül egy próba erejéig? Vagy próbáld meg egyből áthelyezni ha nem nagy munka. Én bal oldalt vezettem végig a tápkábelt a küszöbnél (bal oldalt volt az akksi meg az erősítő is), jobb oldalt meg az RCA-t és már csak az erősítőnél kerültek közel egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#74760) dobobazsy válasza #99254784 (#74759) üzenetére


dobobazsy
őstag

sajnos nem az rca-val volt a baj. kiszedtük a helyéről, és a "nyakamba akasztva" is ugyan ez volt a helyzet. - ha bedugtam jött a ciripelés... viszont próbálkoztunk tovább, és egyszercsak sikerült megszüntetnünk a zajt, mégpedig úgy, hogy a kasztnihoz testeltünk.. sajnos ott nem tudtuk hagyni, így elhúztuk a kábelt a csomiba. itt viszont megint felbukkant egy kicsi tücsök.
ha valakinek van bármilyen tippje, hogy hogyan lehetne kiirtani, azt szívesen veszük! köszi! :R

(#74761) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
a képen látható erősitőn pontosan mit tudok állitani,melyiknek mi a célja ? miket kéne állitani hogy egy első szett (Hertz Esk 165L.4) valamint egy nyomó (Spl WA300) szépen tudjon dolgozni?
Előre is köszönöm a segitségeteket.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#74762) MunezXBK válasza Cry0 (#74761) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez nem 2 csatis erősítő?

(#74763) Cry0


Cry0
őstag

nem, ez 4 csatis.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#74764) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek egy AEG AR 4026 BT DVD MP3 Bluetooth típusú multimédiás fejegységgel kapcsolatban. Örököltem az autóval és sajnos nem találok hozzá sehol sem magyar nyelvű leírást :F Esetleg van valakinek elektronikus formában elérhető magyar nyelvű használati útmutatója?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#74765) MunezXBK válasza Cry0 (#74763) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rosszul emlékszem, pedig volt ilyenem. :D

Nekem nem sikerült hídba kötnöm, beleuntam és ment piacra.

(#74766) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
A rendszeremben egy 4X60W-os erő van, 2db 30A-es biztivel, elől ANL biztosíték, ami 80A-es.
Ez sajnos elolvadt.
Rakhatok ide 80A-nél nagyobb biztosítékot?

(#74767) troll81 válasza bombibmw (#74766) üzenetére


troll81
addikt

Szia persze akkor max az erősítő ég meg.
Meg kell nézni miért olvad el előbb a kaben lévő biztosítek, mivel így az 80a az erősítő meg 60 a itt valami nem kóser.
Milyen erősítő milyen kábel és milyen hosszban van.

(#74768) bombibmw válasza troll81 (#74767) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Egy Audi A4 B5 Avantban van a cucc.
Kicx RTS 4.60 az erő, Audio System Radion 12 a láda, az első szett egy Hertz ESK 130.5.
A kábelezés egy szettből és Connection hangszórókábelböl lett behúzva.
A szett nem gagyi, de már nem tudom a márkáját, 20mm2 átmérővel és kb. 3m hosszal.

(#74769) bombibmw válasza bombibmw (#74768) üzenetére


bombibmw
veterán

Még annyi, hogy mini ANL a ház és ezáltal a biztosíték is.
Lehet ez gond?

(#74770) troll81 válasza bombibmw (#74769) üzenetére


troll81
addikt

A gond az hogy a kábelen lévő bizti ment a ki ami több A mint az erősítő.
Hogy történt a baleset hogy kiment

(#74771) bombibmw válasza troll81 (#74770) üzenetére


bombibmw
veterán

Egyszerűen egy hangerőn felül elment a hang, majd pár másodperc után visszakapcsolt.
Benéztem a motorház alá és láttam, hogy a bizti elolvadt.
A háznak semmi baja.
Most olvasgattam itt és az egyik fórumtársnak ugyanez volt a problémája, aztán meggyógyult neki, miután az egyik szett nem érintkezett rendesen.
Okozhat egy helytelen csatlakozás olvadást a biztosítékon?
Amúgy az erőben lévő biztik 35 Amperesek, de ez lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#74772) bombibmw válasza troll81 (#74770) üzenetére


bombibmw
veterán

Szóval azt mondták, hogy a kábel nincs rendesen bevezetve a házba és azért olvadt el a bizti, mert nem érintkezett rendesen a kábel.
Vettem új biztosítékot és behúztam az egyik oldalt becsülettel, a másik holnap jön.
Remélem, hogy jó lesz.
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#74773) troll81 válasza bombibmw (#74772) üzenetére


troll81
addikt

Ha gondolod akkor vegyél erveg hüvely t azzal a kontakt rendben lesz.
A rossz kontakt laza kötés nem a legjobb.
Én mindig parazok H ki lazul. :R

(#74774) bombibmw válasza troll81 (#74773) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez nem rossz ötlet, csak nincsen krimpelő fogóm.
Majd megoldom.
Köszi mégegyszer!

(#74775) Peti66 válasza bombibmw (#74774) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia! A kábelszett lehet nem gagyi,de ha rezezett alu lehet számítani ilyenre.Elmelegszik a tápkábel oszt annyi,ha ANL,ha AGU.

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#74776) bombibmw válasza Peti66 (#74775) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Sajnos rezezett alu.
Majd veszek hegesztőkábelt és behúzom azt.

(#74777) SRII


SRII
őstag

Sziasztok! Nagyon egyszerű kis felállásom van az autóban és van egy el nem tűnő probléma amit remélem meg is oldunk!
Autóban csak elől van hangszóró jobb és bal oldalt, gyári 8w hangszóró kb 15 éves fejegység, halkan szépen szol majd egy kicsit hangosítottam és éles recsegés hallatszik, főleg élesebb résznél, semmi gond, kicseréltem a hangszórókat, 25w majd ekkor is recseg (halkan szépen szól) semmi baj, fejegységet kicseréltem, kicsit hangosabban szól de még mindig az autó és az aszfalt hang elnyomja a zenét, de már egy fokkal jobb, hát, ha recseg akkor lehet nem bírja a hangszóró mivel új a fejegység, vettem jobb ball oldalra 100w(max 200w) hangszórókat, továbbra is recseg (úgy tudnám lefesteni, hogy 50 ig lehet tekerni a hangerőt és 23 nál már recseg torzít) olvasgattam a neten, hogy lehet nem hajtja meg a rádió, hát akkor lehet kell egy erősebb komolyabb fejegység OK vettem egy másik autó rádiót pionner mosfet yxz új rádió(meg nem mondom a rendes típust) ezzel már jól szól, de kb ez a hangerő sem nyomja el az autó illetve a szél aszfalt keltette zajokat, kb néha fülelnem kell mi szól , ha kakaot adok rá elkezd torzítani recsegni! Mi lehet a gond? tudnátok segíteni? sokat utazom és a zene egy nagyon jó útitárs de úgy, hogy alig hallok valamit és már nem tudom mit is csináljak el vagyok keseredve! (megpróbáltam már megcserélni a hangszóróknál a kábelt is, hátha fordítva van bekötve de ugyan az a probléma semmit nem javult )
Kéremszépen a hozzáértőket szánjanak meg egy kis tanáccsal! :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#74778) Peti66 válasza SRII (#74777) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia! Szerintem lehet,vagy kis keresztmetszetű a hangszóró kábeled vagy a betáp végén levő relé variál(átmeneti kontakthiba)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#74779) SRII válasza Peti66 (#74778) üzenetére


SRII
őstag

Rendben, most rendeltem erősebb minőségi hangszóró kábeleket, áthúzom az egészet, a rádió csatalakozó tövétől teljesen új erősebb kábelezést fog kapni a szerkezet , kíváncsi vagyok mi lesz majd!

Kérdés.
Ha majdnem tőbe elvágom az autó gyári hang dugozatának hangkábelét és rá cinezem az ujjat azzal semmi gondot nem okozok? Mutatnám mire gondolok

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#74780) Peti66 válasza SRII (#74779) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia! Bocs a késői válaszért :B Meglehet úgy is oldanod ahogy Te szeretnéd,de ne szigszalggal tedd! Zsugorcső lehetőleg, ha kapsz gyantás belsejűt.

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#74781) Lajos1966 válasza SRII (#74777) üzenetére


Lajos1966
tag

A varázsszó:erősítö! :K

(#74782) Tomocso


Tomocso
tag

Sziasztok,

Pár hete elkezdett szarakodik a rendszerem.
Elöl komponens szett hátul egy koaxikális, csomiban egy láda. Ládához egy monoblokk a többihez 4 csatis öreg erősítő (Alpine 3554).

El el ment a hang kicsi recsegèssel, csak a mély maradt, aztán visszajött, megnèztem mikor elment a hang az Alpine lámpája pirosra váltott.

Azt mondták vhol zárlat van....

Használtam îgy egy darabig de mostmár nem kapcsol be az erősîtő. Nincs rajta lámpafèny sem.

Meghallhatott az erősîtő? A fejegység nem ad jelet?
Mi lehet a baj.
Ha meghalt az erősîtő tudnátok ajánlani egyet helyette, nem követem mostanában ezeket a cuccokat.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

-

(#74783) Pazo99


Pazo99
újonc

Sziasztok!
Kenwood KAC-726 erősítőről mi a véleményetek?
25000 Ft-ot megér használtan?
Egy magnat edition two limited 600 W erősítő helyére menne, 4 ohm a mély.
Köszönöm előre is!

(#74784) SRII válasza SRII (#74779) üzenetére


SRII
őstag

Köszönöm a segítséget, megoldódott a probléma, a kábelt kelet kicserélni teljesen, és minden szuperül szól!
Peti66 - ez volt a gond , a kábel!! :R
Lajos1966 ha nem olvasod el ,ne is írj :C

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#74785) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!

Kinek van tapasztalata, ajánlása lapos, ülés alatti aktív mélynyomóhoz? Használtan nem találtam eladót, csak ülés alatti érdekelne, 50-70 e F, de inkább az olcsóbb tartománya felé árban, Grande Puntoba szeretném. Amiket néztem: Macrom MSW800, MSW100, Kicx ALN-201SA, ALN-250SA

Előre is köszönöm! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#74786) Lajos1966 válasza SRII (#74784) üzenetére


Lajos1966
tag

Hidd el,nem írtam hülyeséget!Vehetsz akármilyen fejegységet,kábelt, hangszórót autóhifiről csak akkor beszélhetünk,ha erősítő (k) van a rendszerben.Persze valóban szól, zörög, csörög anélkül is,de messze nem az igazi! :K

(#74787) Kofka04


Kofka04
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni és választ a kérdéseimre. Adott egy 2005-ös Renault Megane, amiben gyári szintű zene van. A magnó és az első 13cm-es hangszórók lettek kicserélve az előző tulaj által. A problémám valószínűleg többrétű. Igyekszem érthetően és informatívan leírni. A basszus ideje korán elkezd torzítani de nem úgy, mintha leharcolt lenne a hangszóró, ezért nem értem. Ahogy kezdene megjönni a basszus ereje, elkezd torzítani. Próbáltam a hangszínekkel variálni, de semmi javulás. Előtte egy régebbi Cliom volt, amiben a gyári zenével nagyon elégedett voltam. A Megane egy jobb anyagokból összeszerelt autó és hallom is hogy szebben, akusztikusabban szól benne a zene, basszus tekintetében viszont siralmas a helyzet, mert szinte nincs, legalábbis úgy kell hallgatnom zenét, ha nem szeretném hogy torzítson. Zárójelben annyit szeretnék megjegyezni, hogy három autómban is volt épített zene. A Clioban megütötte azt a minimum szintet a hangzás, hogy úgy döntöttem nem szeretnék erre pénzt áldozni. A Meganeba hallhatóan szebben szól a zene (kivéve a mélyet), ezért szeretném orvosolni a basszusra vonatkozó anomáliát. Van fülem a minőséghez, a technikai részéhez viszont keveset konyítok, ezért bíztam inkább a zene installálását szakemberre a korábbi autóimban. Visszatérve a problémámra, a hangszóró pontos típusát sajnos nem tudom, csak annyit hogy 1 utas 4ohm-os Pioneer, a magnóm pedig egy 4x50-es Sony DSX-A212UI. Mások azt javasolták, hogy vegyek bele 8ohm-os hangszórót és megoldódik a basszus problémám, illetve azt vettem észre, hogy basszusnál a tányér fordítva mozog, tehát nem befelé, hanem kifelé mozdul amikor adja a mélyet. Fordítva van bekötve? Ez okozhatja a leírt problémát és az lehetséges, hogy ettől függetlenül a közép és magas hangok normálisan szólnak? Lehet hogy meglévő hangszóróim is sokkal erőteljesebben meg tudnák szólaltatni a mély hangokat ha jól lennének bekötve? Miért tanácsolhatták azt az elvileg jobban hozzá értők hogy egy 8ohm-os hangszóró megoldaná a problémámat, ha eleve ellentétesen mozog a tányér a mély hangoknál?

(#74788) Lusu válasza Kofka04 (#74787) üzenetére


Lusu
aktív tag

A probléma valószínűleg az első mondatban benne van, a hangszórók ki lettek cserélve. Ha nem gyári és nem is túl érzékeny hangszóró került bele, azért torzít mert kevés neki a fejegységed 50 wattja ami a valóságban max 15 watt jókora torzítással. Első megoldás a problémádra, erősítő, második egy érzékeny hangszóró. De ha már így belemerültél és van lehetőség akkor 13cm helyett ha elfér 16,5cm-est kell berakni (erősítőről is jobb lesz értelem szerűen) A fordítva bekötésnek csak akkor van jelentősége, ha az egyik oldal van fordítva, ellenfázisban szól, egyéb esetben lényegtelen. Zene alatt nem látod, hogy kifele mozog a hangszóró vagy befelé, mert mindkét irányban egyforma kitérést kell produkálni, ha nem így van, akkor már rossz valami. 8 ohmos hangszóró sem megoldás mert még inkább leterheled a fejegységed amúgy is vézna erősítőjét.

(#74789) #99254784 válasza Kofka04 (#74787) üzenetére


#99254784
törölt tag

Úgy,hogy a technikai részéhez nem nagyon értesz nem könnyű távsegítséget adni. Nincs esetleg ismerős, akivel meg tudnád cserélni a fejegységet, hogy az mit produkál a te kocsidban és fordítva? Talán adna valami kiindulási alapot. Azért egy 13 cm-es hangszórót meg kellene tudni rendesen szólaltatni egy utólagos nem gyári fejnek.
Viszont 13 cm-től túl sok mély hangot nem kell (lehet) elvárni. Ne hasonlítsd nagyobb hangszóróhoz, ha esetleg a korábbi autóidban azok lettek volna. Ha ezzel tisztában vagy, akkor nem ártana ránézni a hangszóró beépítésére. Nincsenek esetleg nagy rések/szerelési nyílások fedetlenül hagyva a hangszóró mellett közvetlenül? Akusztikai rövidzár miatt még az a kevéske mélyhang is "elszökik" a hangszóró pereme mellett, amit tudna esetleg produkálni. Nem dolgozik az ajtóba úgy mintha zárt doboz lenne. Esetleg még nem ártana a hangszóró vezetékeket is ellenőrizni, nem sokkal előtted is volt ebből problémája itt hozzászólónak.
Ahogy Lusu is írta, 8 ohm-os hangszóróra nem érdemes cserélni. Basszusnál meg kifelé kell mozdulnia, bár ezt nem feltétlenül látod zenénél. Ezt egyébként egy ceruzaelemmel is könnyedén lehet tesztelni, de ehhez már kicsit érteni kell. (hangszóró +/- csatlakozó végeihez polaritás helyesen érintve kifelé kell mozdulnia a tányérnak [link] Ha a fejegységen pozitív a pozitív, negatív a negatív kivezetésekre van kötve az lesz a helyes bekötés)

(#74790) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy sztetek mitől lehet az, hogy Bluetoothon keresztül hallgatok zenét YouTube music-al és random módon lehalkul a zene percenként kb. Értesítések nem akkor jönnek. Tudom akkor normális, hogy lehalkul. :F

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#74791) Kofka04


Kofka04
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket és tanácsaitokat Lusu és Zibu :) Minden világos és érthető volt amit írtatok. Ki fogom próbálni az opciókat hogy javuljon a dolog. A hangszóróim csak simán oda vannak csavarozva a műanyag ajtóburkolathoz, nyilván emiatt is elveszik némi mély. Lesz próbaképp magnócsere, elemes teszt, be akarok szerezni új hangszórókat is, de sajnos a 16.5cm-es nem fog elférni, így marad a 13-as. Csodát nem várok az újtól se, de lecserélem, mert a mostani nem 2 utas és szakszerűen lesz rögzítve, nem úgy mint most. Mégegyszer köszi a segítséget :R

(#74792) dj79


dj79
senior tag

Sziasztok!
Koax 165 mm hangszórót kellene cserélnem, a gyári megadta magát. Valami nagyobb érzékenységűt választanék, mert a gyári Toyota fejegységről hajtanám. Eddigi jelöltek:
kicker csc674, crunch dsx62, hertz dcx 165.3.
Melyiknél van esély némi hallható mélytartományra? :R

(#74793) Amarth válasza Kofka04 (#74791) üzenetére


Amarth
aktív tag

Az én Megane-omban is 13-as volt a gyári, 16.5-re cseréltem. Nekem befért.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#74794) Kofka04 válasza Amarth (#74793) üzenetére


Kofka04
tag

Egy szintén Megane-os ismerősöm mondta hogy ő meg sem próbálja berakni a 16.5cm-es hangszórót, mert nem fér be. Ezek szerint tévedett? Te milyen hangszórót tettél bele? Kellett farigcsálni?

(#74795) Amarth válasza Kofka04 (#74794) üzenetére


Amarth
aktív tag

Semmit nem faragtam.
Hertz ment bele.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#74796) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Ford C-max 2009 es, gyárilag 6 hangszóró (4az ajtókban+2csipogó a tükörnél). A hátsók nem szólnak, ezeket szeretném cserélni. Semmi extra nem kell, csak ne szóljon rosszabbul, mint a gyári. A gyári hátsó egy utas, dupla kónuszos. Pioneer ds-g1710f et gondoltam bele.
Van esetleg vélemény, tipp?

-

(#74797) Lusu válasza 7Sony7 (#74796) üzenetére


Lusu
aktív tag

De miért nem szól? Előbb ezt derítsd ki. Ha pedig biztos hogy a hangszóró a rossz és nem akarsz változtatni semmin akkor irány a Ford vagy egy bontó és csere egy jó gyárira. A legjobb (ugyanolyan) eredményt ez fogja hozni.

(#74798) 7Sony7 válasza Lusu (#74797) üzenetére


7Sony7
addikt

Álítólag gyári hibásak, fórumokon többen írják, hogy megszakad valahol benne a tekercs. Éppen ezért nem akartam ugyanilyet venni...

-

(#74799) Lusu válasza 7Sony7 (#74798) üzenetére


Lusu
aktív tag

Így már értem, kellemetlen :( Akkor vagy egy másik autó gyári hangszórója amit be tudsz rakni a helyére, (ha miskolc közelében vagy szívesen adok neked audi-ból származó 165-öst) vagy ahelyett a pioneer helyett egy érzékenyebbet kellene keresned a jobb eredményhez, ami zsebbenyúlósabb is lesz...

(#74800) 7Sony7 válasza Lusu (#74799) üzenetére


7Sony7
addikt

Viszonylag messze vagy, de azért köszi. Átgondolom még ezt a dolgot akkor. Köszönöm.

-

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.