Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74501) gumisxxx válasza lautnermark (#74500) üzenetére


gumisxxx
tag

Köszi! De ide azt a aljzatot,hogy építem be?

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#74502) lautnermark válasza gumisxxx (#74501) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Sehogy. Beteszel 10 cm vezetéket.

(#74503) Bazzzs


Bazzzs
senior tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mélyközép, vagy kickbass témakörben. Jelenleg van egy Harman Kardon 240W-os erősítőm, elől Focal 165AS hanszóró pár van a két ajtóban MDF távtartóval, valamint a magasakkal együtt hangváltóval. Ez eddig szép és jó, viszont a csomagtartóban a kalaptartó alatt a mélyet egy 20 éves Harman Kardon "csoda" produkálja (lásd csatolt képen). Dübörög ez is, de szeretném cserélni a hangszóró párt valami mondernebbre, csak nem igazán találok, vagy rosszul keresem. Nem szeretnék dobozt tenni a csomagtartóba, ehhez ragaszkodnék, mert kevés helyet foglal. 13 cm-es, 4 ohmos hangszórók mennek bele. Ezekkel a specifikációkkal itthon lényegében Macrom MOS.5K és Phonocar 02083 típusokat találtam, de ezek nagyon olcsónak tűnnek. Esetleg Monacor SPH-135C ütötte meg még a szemem, ami ára alapján minőségibb lehet, de az meg 8 ohmos. Angol fórumokon azt írták, hogy a 20 éves Harman Kardonnál kb. bármi jobb. A Focal pár tényleg fényévekkel szebben szól az első ajtókban, mint a Harman. Emlegettek Rainbow márkát, de azt nem találtam rendelhetőt. A felsoroltakról van valakinek véleménye? Esetleg egyéb ötlet? Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

(#74504) troll81 válasza Bazzzs (#74503) üzenetére


troll81
addikt

Szia konkrét csak mély lenne a célod akkor van lehetőség sok példa [link]

(#74505) Dr V


Dr V
őstag

JBL Basshub pro mennyire használható Passat kombiban? Leírás alapján nekem megfelelne, a mélyeket szeretném kiegészíteni, nem a túlzott hangerő a cél.

(#74506) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Néhány héttel ezelőtt kérdeztem rádió adás vétel zavar miatt.
Most jutottam el odáig, hogy nekilássak a dolognak.
Renault Kangoo II, 2009 az alany. Rádió hallgatáskor sistergés, majd némaság van (kiírja, hogy keresés).
Antennára, illetve antenna kábelre gondoltam. De közben eszembe jutott, hogy egy fejegység cserével ki tudom szűrni, hogy a kábel vagy a fejegység a hibás.
Kaptam kölcsön egy Pioneer MVH s100 UI fejegységet. A baj az, hogy a csatlakozója nem passzol a gyári csatikhoz.
Kiszerelés után próbáltam a gyári rádiót, bekapcsoltam és szépen szólt. Az antenna csatlakozó picit elmozdult, de szorosan rajta volt. Lehúztam vétel megszűnt, amint hozzá érintettem tisztán szólt.
Mikor vissza akartam tenni a helyére ismét összehányta magát, csak súgott, elhalkult. Ha hozzáértem a rádió oldalához (fém rész, ahol rögzítő fül is van), ismét tisztán szólt.
Ezek alapján mit tegyek? Fejegység csere? Vagy bontsak kárpitot és kábel ellenőrzés, csere?
Ha cserélek rádiót, az újhoz kell átalakító, mert az újak ISO csatisak. Ez még nem is gond. Viszont ezer féle létezik, még autó specifikus csatiból is.
A sima ison kívül van ebben egy külön kis csati, sárga színnel (mini ISO csatlakozó).
Tudna valaki segíteni, hogy mi kellene hozzá?
Hangerőt, állomásokat, stb kormányról lehet vezérelni, és jó lenne ha ez meg is maradna így.
Találtam egy boltot ahol van minden, be is linkelem!
[link]
Itt van olyan sárga plusz csati is.
Köszi a segítséget! :DDD
Itt egy kép a jelenlegi, gyári rádió csatlakozóiról:

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#74507) Sub-ZeRo válasza demars (#74506) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia!
Én a testet nézném meg az autón, vagy a fejegség körül.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#74508) flash-


flash-
veterán

renault thalia ajtóba épített gyári hangfalait (13cm) szeretném cserélni egy kategóriát szeretnék feljebb menni - egy picit jobbat szeretnék - milyen hangszórókat vegyek? egy harmincezres új kenwood lenne a fejegység hozzá. merre induljak el?
zene: rock, jazz, sokféle, de elektronikus az nem

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#74509) szazbolha válasza szazbolha (#74463) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm a segítséget és tanácsokat, végül az Alpine BBX-1200-as erősítőt vásároltam meg.
Szobai használatban 12V/20A kapcsoló üzemű táppal szépen megy, természetesen nincs kihajtva.

Tovább szeretném fejleszteni a rendszerem egy DSP-s erősítővel vagy akár DSP előerősítővel (mivel van már végfokom több is.)

Ilyesmit szeretnék: EA-D500 5-Channel DSP-Amplifier with BT-Audio streaming [link]
Ha lehet hazai vásárlással, garival és olcsóbban. De ebay is megfelelhet Európából
Androidról vagy PC-ről managelném a DSP-t.
Csatornák száma 5-8. Forrás CD+előerősítő RCA-n vagy BT. TÁP 12V/20-40A
Van ere tippetek?

(#74510) troll81 válasza szazbolha (#74509) üzenetére


troll81
addikt

Ha már maradt a szobában a szett tartalma akkor más dsp keresnék. Valami wifis bluetooth os egy spotify támogatással. Mondjuk nem a legolcsobb de a bármi is kontrollálhato állítható bennük.
Jó ötlet.
Hangfalaid készülnek?
:R

(#74511) szazbolha válasza troll81 (#74510) üzenetére


szazbolha
addikt

Minden ötletre nyitott vagyok, várom a konkrét tippeket. A wifi biztos előny lenne a DSP készülékben (aútósban ilyet még nem láttam), a spoty sem árt.
Hangfalakból már túltengésem van. Vannak a gyáriak, 1 kivétellel pincében pihennek, meg a saját építésű barkács cuccok, abból is 4 féle, meg a mélynyomók.

(#74512) troll81 válasza szazbolha (#74511) üzenetére


troll81
addikt

Én is próbálkoztam de inkább veszek készet jobbakat hangfalakbol.
De helyem se időm mostanában újra más projekt van indulóban. :R
WiFi s dsp mosconi helix például. :R

(#74513) lenrok


lenrok
tag

Üdv

Ennek a csatlakozónak létezik ellen darabja? Mert nem találom neten (nem 54 valahány pines nagy vw csatlakozóra gondolok, hanem hogy konkrétan erre)
cikk szám 3B7 035 447

(#74514) Dr V válasza lenrok (#74513) üzenetére


Dr V
őstag

Milyen fém csatlakozó kell a belsejébe? Én is kerestem már ezt a csatlakozót, a kérdésedre a válasz is érdekel.

(#74515) dmad válasza lenrok (#74513) üzenetére


dmad
aktív tag

Úgy keresd, hogy Quadlock csatlakozó.
Hogy külön csak ezt kapsz-e, az jó kérdés...

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#74516) oszy


oszy
veterán

Srácok! Egy E120-as Corollaba cserélném az első hangszórókat.
A fejegységem Alpine. Hangszórókból ezt néztem ki, ami árban és minőségben is talán megfelelne nekem.
Zenékben vegyes a felhozatal. A komolyzenétől a rockig szinte mindenevő vagyok. Erősítő nem lesz beszerelve!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#74517) Gyumadár válasza szazbolha (#74511) üzenetére


Gyumadár
tag

Pedig van a Rainbow 1.8 wifi DSP. Van is olyanom...

(#74518) bayarena


bayarena
aktív tag

Sziasztok, segitsegeteket kernem. Teljesen kezdokent elterveztem, hogy csinalok egy nagyon jo hangrendszert egy nissan xtrail-be.
Ket lepcsoben szeretnem fejleszteni, elso korben a fejegyseget cserelnem le, es kicsit kesobb a hangszorokat meg beszereznek persze erositot is.
Szoval most egy olyan fejegyseget keresek, ami kesobb alkalmas lesz komolyabb rendszerhez is.
A Sony XAV-AX5500-at neztem ki.
Van esetleg ezzel kapcsolatban tanacsotok, van jobb fejegyseg a hangzast tekintve?
Az ilyen egyeb tulajdonsagok mint hogy mekkora felbonrasu a kijelzo meg ilyenek nem erdekeknek, szoval a hangmimoseg lenne a szempont.
Azert neztem ezt, mert ennek 5v-os a pre amp-ja.
Elore is koszi, ha van vmi jotanacsototok.

(#74519) Zizi123


Zizi123
senior tag

Ezeknel olcsobban SPDIF bemenetes DSP + Erositot tud valaki ajanlani?

https://www.alpine.hu/p/Products/SingleView/PDP-E802DSP

Helix V eight mk2

(#74520) nbl2


nbl2
senior tag

Sziasztok!

Az androidos fejegyseg meggyire lassan kapcsol be?
Tolatokamera miatt kerdem. Meg kell varni meg felall a rendszer kb 30-60 masodperc vagy egybol be tudja adni a tolatokamera kepet ha hatramenetbe kapcsolok inditas utan?

Never give up!

(#74521) Zizi123 válasza nbl2 (#74520) üzenetére


Zizi123
senior tag

Nagyon. Ha nem kapcsolt ki teljesen csak lemegy standby-ba, akkor ahogy raadod a gyujtast, mar mukodik is a fejegyseg, es a tolatokamera is. He teljesen ujraindul (nem tudom, hogy mennyi ideig tud standby-ban lenni, mennyit bir az akkuja), akkor kb fel perc alatt all fel a rendszer. Legalabbis az enyem igy mukodik.

De milyen megfontolasbol tetted fel pont ebben a forumban a kerdest?

En inakbb itt kerdeznem meg:
https://prohardver.hu/tema/androidos_fejegysegek/friss.html

(#74522) Zizi123 válasza Zizi123 (#74519) üzenetére


Zizi123
senior tag

Akkor valaszolok sajat kerdesemre.
Ez specifikaciok alapjan nagyon jonak tunik toredek aron....
Persze azert jobb lenne, ha valaki hallott volna ilyet, es tapasztalatbol elmondana, hogy milyen valojaban.
Link

(#74523) oszy válasza Zizi123 (#74522) üzenetére


oszy
veterán

Lehet a másikat nem találta.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#74524) bayarena válasza bayarena (#74518) üzenetére


bayarena
aktív tag

Erre valaki?
Melyik fejegyseg adja a legjobb hangminoseget?

(#74525) MunezXBK válasza bayarena (#74524) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pl. Pioneer DEH80PRS.

(#74526) bayarena válasza MunezXBK (#74525) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nem rossz, csak kisse oregnek tunik, de ahogy latom ennel is 5v-os a pre amp, ami jo.

(#74527) Zizi123 válasza MunezXBK (#74525) üzenetére


Zizi123
senior tag

Pioneer DEX-P99RS -et is nagyon jonak tartjak. :)

(#74528) oszy válasza oszy (#74516) üzenetére


oszy
veterán

Erre valaki? ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#74529) Zizi123 válasza oszy (#74528) üzenetére


Zizi123
senior tag

Annak idejen en is nezegettem ezt a fejegyseget, nagyon komoly cucc, gyonyoru hangzassal, oriasi tudassal.
A hangszoro viszont nagyon nem az a kategoria, ami kiadna a fejegyseg tudasat.
Szerintem ennel komolyabbat kellene venni hozza.

(#74530) MunezXBK válasza bayarena (#74526) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Régen minden jobb vót.

(#74531) bayarena válasza MunezXBK (#74530) üzenetére


bayarena
aktív tag

Ebben van igazsag, de azert most egy modernebb fejegyseget keresnek.

(#74532) troll81 válasza bayarena (#74531) üzenetére


troll81
addikt

Mennyi a keret? Minden itt bukik el :D

(#74533) Ear001 válasza bayarena (#74524) üzenetére


Ear001
addikt

Denon Z1? Nakamichi TD 1200?

(#74534) troll81 válasza Ear001 (#74533) üzenetére


troll81
addikt

A prs80 is régi... Neki. :D

(#74535) oszy válasza Zizi123 (#74529) üzenetére


oszy
veterán

Nagyon szeretem! ;) Nem vagyok egy audiofil csak jobb lenne a gyári helyett valami más, ami nem túl zsebbenyúlós. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#74536) szazbolha válasza Zizi123 (#74522) üzenetére


szazbolha
addikt

Kb. ilyen "tudású" DSP-s erősítőt akartam venni . Végül egy Axton lett, mert belföldi +garos és épp azt lehet kapni.....
A linken [link] lévő erősítő DSP panelja megegyezik az Axton -éval. Csak más szoftver van hozzá, itt előny lehet hogy Windows-ból is lehet állítgatni. A HI-RES képességek azonosak az A592DSP-vel, de nem kell hozzá külső kütyű +50K-ért.

Az axton-ba D osztályú végfokot raknak, a nagyobb verziókba megfelelő szűréssel (ránézésre) ebben A/B van az egyik leírás szerint és szegényesebbnek tűnik a táp és kimeneti szűrés. Ha alacsony torzítást nézünk (pl. 0.1% alatt) ahhoz kb. azonos kimenő teljesítmény tartozik
A szoftverről kevés képet találtam, a hangváltónál van 48 dB meredekség is..

Amire nem találtam infót: BT-n keresztül lehet zenét hallgatna, vagy csak valamelyik fizikai bemeneten?

Szerintem ezt biztos megvámolják, nem találtam EU-s szállítót.
Szívesen kipróbálnám, és összehasonlítanám az Axtonnal.
Várhatóan a szoftverben lesz különbség, hangzásban nem hiszem.

(#74537) szazbolha válasza szazbolha (#74536) üzenetére


szazbolha
addikt

A gyártói pdf-ben (PUZU PZ-D480) a bemenetek között felsorolják a BT-is: [link]

(#74538) Zizi123 válasza szazbolha (#74537) üzenetére


Zizi123
senior tag

De BT altalaban van a fejegysegben is.

(#74539) szazbolha válasza Zizi123 (#74538) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen, az újakban van. De a fejegységtől nagyszintű jel (hangszóró kimenet) érkezik, ha jól értelmezem.

(#74540) MunezXBK válasza troll81 (#74534) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondjuk nem tudom, hogy mit nem tud, amit egy mai fejegység.

(#74541) Gyumadár válasza MunezXBK (#74540) üzenetére


Gyumadár
tag

Igazad van, ha már fejegység akkor PRS 80. :C :C :C Annál már csak a PI van elérhető árban feljebb. :)

(#74542) troll81 válasza MunezXBK (#74540) üzenetére


troll81
addikt

Nem olcsó az a baj általában. :R

(#74543) bayarena válasza troll81 (#74532) üzenetére


bayarena
aktív tag

A fejegysegre kb 200-250 ezret szannek.

(#74544) Lite válasza troll81 (#74542) üzenetére


Lite
őstag

Meg néhányan lusták a flac-et wav-ra konvertálni. :O

(#74545) bayarena válasza MunezXBK (#74540) üzenetére


bayarena
aktív tag

Hosszabb tavra terveznem, es ez eleve egy regi darab, nem tudom, pl az uj iPhone-okkal mennyire kompatibilis a BT-a, vagy, hogy a jovoben jonnek-e ra frissitesek.
Elhiszem, hogy nagyon jo, es az ara sem draga, de a kerdes az, hogy pl a Pioneer vagy Sony jelenlegi kinalataban miert ne lenne ugyan ilyen minosegu cucc, gondolom ha eddig is gyartottak top kategoriat, akkor mostanaban is.
Szoval a kerdes inkabb az, hogy mit tud, amit ma egy modern csucskategorias fejegyseg nem tud?

[ Szerkesztve ]

(#74546) troll81 válasza bayarena (#74543) üzenetére


troll81
addikt

Erre nézz rá H dupla din kellene.ezzel szemezek az új autóba ha lesz lenne. [link]

(#74547) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

Használtan vettünk a páromnak egy Golf V-öt, amiben a kínai 2 DIN fejegység működött vagy másfél hónapig, de megadta magát. Tudnátok ajánlani egy szintén 2 DIN-es alap fejegységet, ami nem szól rosszul, aránylag modern, jó lenne ha tudná a kihangosító funkciót hangszórókra, és tolatóradarhoz lehessen kötni? Nem kell semmi flikk flakk ezeken kívül, tényleg egy alap verzió ami ezeket tudja elég lenne :R
Navigáció előkészítés még esetleg... :)

[ Szerkesztve ]

(#74548) MunezXBK válasza Chalez (#74547) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

RCD330, illetve az utódja, 360.

[ Szerkesztve ]

(#74549) Chalez válasza MunezXBK (#74548) üzenetére


Chalez
őstag

Pont valami hasonló van benne, sajnos nem voltak túl jó véleménnyel róla. Nem tartós, stb. És rendes műszakis emberek mondták, akik autóhifi beszereléssel foglalkoznak. Nem akarnak semmi extrát ránksózni, mert ismerősök. Egy sima Pioneer MVH-S320BT-t ajánlottak. De én nem elégednék meg ezzel, maradnék 2 DIN-en.
Azt mondod az RCD330 jó lehetne?
Meg is nézem most milyen van benne....

[ Szerkesztve ]

(#74550) MunezXBK válasza Chalez (#74549) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fb csoportokban ezt sztárolják, hogy milyen olcsó és milyen jó.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.