Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) Tiger. válasza Lusu (#75100) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Szerelom mondta, hogy ha a generátort kímélni akarom, nem árt egy kondi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75102) dethroner válasza dmad (#75098) üzenetére


dethroner
veterán

Nem talál xsara-hoz, csak mindenféle más citroenhez.
Ha nem tévedek, akkor ilyen magnó van most benne gyárilag [link]
Így a csatlakozókból meg lehet pontosan állapítani, hogy melyik kellene nekem a pioneer mvh-150ui fejhez?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75103) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Adott egy régi Suzuki Ignis, amibe a következő hangtechnikát szeretném installálni. Pioneer DMH-A240BT fejegység, arra lenne kötve 2db Hertz Dcx 100.3 és 2db Hertz Dcx 130.3. (Egészen pontosan idáig már meg is vagyok)... Nos ugye amit eddig a rendszer tud mélyekből az nagyon kevés... Nem akarok nagy zenét... elég egy ülés alatti mélynyomó is... Meg is rendeltem egy Pioneer TS-WX130EA-at. A kérdésem az lenne, hogy ezt a mélynyomót hova illik bekötni?! Elég ha a rádió betápjára rákötöm? (méretileg egy picike doboz az egész...) Valaki ki tudná számítani nekem, hogy a fent vázolt dolgok átlag RMS teljesitményét el fogja-e bírni a rádióhoz tartozó 20A-es biztosíték? Köszönöm előre is ! :R

(#75104) dmad válasza dethroner (#75102) üzenetére


dmad
aktív tag

Igaz, megnéztem én is, tényleg pont ehhez nem talál semmit..
Érdekes, mert biztos volt rá megoldás.
A connects2 oldalán sem találtam, pedig Ők aztán gyártanak mindenhez...
Még keresgélek, hátha...
Ez esetleg??

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#75105) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
2007 évj. Toyota Corolla Verso gyári első hangszórója így néz ki:
Ez 165 mm átmérőjű és ezt szeretném lecserélni. 15k keretből ettől van értelmesebb hangszóró ami kicsit minőségibb hangzást nyújt?

A hátsó ajtókba pedig ilyen van:
Erre is szánnék 15k ha tőle értelmesebb hangzású hangszóró.

Elől még van két kis csipogó ami ilyenek:
De ezeket nem akarom cseréni, mivel meg kellene hozzá bontani a műszerfalat.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#75106) Ear001 válasza Nerazim (#75105) üzenetére


Ear001
addikt

Nincs. 15-ből inkább vegyél mögé az ajtóra valami rezgéscsillapító lapot.

(#75107) Nerazim válasza Ear001 (#75106) üzenetére


Nerazim
őstag

Rendben köszönöm akkor ejtem a projektet.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#75108) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szeretném a kocsimban (Clio MK2) cserélni a fejegységet és a hangszórókat, de nem nagyon értek hozzá és szeretnék kérdezni. Ha teszem azt veszek egy fejegységet, ami tud 4x55W-os teljesítményt, akkor mennyire egészséges ha mondjuk csak 40W-os hangszórókat kötök rá? Ohm-ot figyeljem? Bár a leírásban ahogy látom nem divat ezeket feltüntetni. Érdemes még valamire figyelni? Köszönöm szépen előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#75109) dethroner válasza dmad (#75104) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudom, én nem értek hozzá :B
Amúgy ilyenkor mi a lényeg? Az hogy a kívánt pio fejhez passzoljon, vagy a kocsi kábelei, csatlakozói a szempont?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75110) dmad válasza dethroner (#75109) üzenetére


dmad
aktív tag

Általában a doboz egyik végén van az autóhoz passzoló rész, a másik végén pedig cserélhető, a rádióhoz stimmelő.
Tehát ha megveszed azt ami jó a kocsihoz, akkor ha rádiót cserélsz elég azt a végét cserélni.
Persze vannak kifejezetten autó-rádiómárka adapterek, azoknál ez a lehetőség nincs.

Élj úgy, hogy.......

(#75111) Ear001 válasza 30z.Samu (#75108) üzenetére


Ear001
addikt

A fejegységed, akár mit is írnak rá, 10-12 watt egészséges wattot tud leadni. Ez egyszerű hangszórókat meg tud hajtani, de teljesítmény tartaléka minimális, ezért ha elkezdet EQ-zni, loudnessezni, akkor hamar torzítani kezd, még akkor is, ha te nem hallod, és az tudja kinyírni a hangszórót, főleg a magasakat.

A 40 watt az mije a hangszórónak? Ha a legnagyobb terhelhetőség, akkor az valami egyszerű minimágneses, papír membrános hangszóró lesz. Ezek főleg arra vannak kitalálva, hogy az autórádióról hajtsák őket, ha nem valami csumpi kínai szar, akkor pont jó lehet, de jó lenne tudni valami konkrétumot.

Ohmot ne keress, az autóhifiben általában minden ajtóba való hangszóró 4 ohmos, ha valami nem, akkor azt nagyon feltűnően jelzik.

(#75112) Tiger. válasza Lusu (#75100) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Konditol szebben szólna amúgy?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#75113) Ear001 válasza Tiger. (#75112) üzenetére


Ear001
addikt

Nem, sőt. Van olyan kondi, ami jó, de azok inkább egy igen jó erősítő árában vannak.

(#75114) 30z.Samu válasza Ear001 (#75111) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm szépen, még nincs konkrét fejegység, most ezzel szemezek, de ha van más javaslat hasonló áron, azt szívesen veszem illetve hangszóró pár ajánlásokat. Mert csak kettőt szeretnék rákötni, nem guruló zeneládát szeretnék, csak a mostani Sokol hangzásnál jobbat és az sem hátrány, ha van benne Bluetooth. :R

Sic Parvis Magna

(#75115) Lusu válasza Tiger. (#75112) üzenetére


Lusu
aktív tag

A kérdésed megválaszolták már :) A generátorod meg szerintem nemigen kell félteni 1kW teljesítménytől ami amúgy sem folyamatos és talán soha nem is fogja elérni. Hacsak nem valami híresen generátorháklis autód van még mindig azt mondom, hogy egy jó, ha elfér minél nagyobb akksi a helyes döntés. És újfent írom, megfelelő tápkábel, megfelelő testelés, ha nem az akkutól viszed az erősítőig akkor mindkét testpontot (erősítőnél, akkumulátornál) ellenőrizni, ha kell megtakarítani.

(#75116) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Ez a hangszóró milyen lehet a gyári helyett?
Passatba menne, gyári fejről. Érzékenysége ahogy nézem egész jó még a gyári hangszóróhoz képest is. Valamint 2 ohmos.
Leginkább a közép meg a magas hangok amik zavarnak jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#75117) zsolt19900 válasza gyenesmartin (#75116) üzenetére


zsolt19900
őstag

dobtam egy hátast, mikor megláttam az árát :D

Szerintem (és ez most tényleg az én véleményem) azért van annyira hangoztatva, hogy VW csoportba való, mert ugye rá van aggatva a gyári kiemelőkerethez nagyon is hasonló dolog, vagyis egyszerű a csere.... szerintem ennyit nem igazán ér meg, egy alap elsőszettel (dB értékben szokták megadni a könnyed meghajthatóságot) ill. ha kiszigeteled az első ajtókat akkor jóval jobban jársz és kb. ennyiből bőven bőven meg van a dolog.... sőt....

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75118) gyenesmartin válasza zsolt19900 (#75117) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor nem éri meg?
Erősítőből egy focal impulse 4.320-at néztem ki, mert elférne a kesztyűtartó mögött könnyedén. De azt csak később. Ezért is kelletett elsőkörben 2 ohmos érzékeny hangszóró. Nagyobb átmérőjű, meg az átviteli görbéje is elég jónak tűnik.
A fejegység 50Hz alatt meg úgysem ad ki semmit.
Hangszórók cseréje mellett még le is akarom szigetelni az ajtókat. De az ajtókárpitot is hátulról, hogy ne remegjenek a műanyagok az illesztéseknél.

(#75119) Laci760


Laci760
újonc

Sziasztok!
Szeretném ha valaki tudna nekem segíteni autóhifi témában.
van egy Renault Megane 2 autóm, amiben van egy multimédiás fejegységem. Nem a legjobb, de nem rossz. Az autónak a hangszórói többnyire kiszakadtak,, már régiek. Vettem bele
négy újat Renegade RX-52 típ. Még nem raktam bele, mert kicsit át kell az ajtóban a tartóját
alakítani. Ez a hangszóró 160/ 80 -as. Az RMS 80.
Én ehhez szeretnék venni egy erősítőt, de én csak a négy hangszórót szeretném működtetni rajta a szebb minőségibb hangzásért. Nem kell subwoofer illetve óriási hangerő, csak szép hangzás kicsit nagyobb hangon is.
Ebben szeretnék segítséget kérni aki tudna , hogy milyen erősítő ( 4 utas) lenne nekem
az ideális, vagy megfelelő. Szívesen fogadnák javaslatokat.
Köszönöm előre is.

(#75120) zsolt19900 válasza gyenesmartin (#75118) üzenetére


zsolt19900
őstag

szerintem nem éri meg, főleg ideiglenesen nem :) nem árulok el nagy titkot, ha kicseréled a gyári rendszert egy jó komponens szettre és hiába hajtod meg erősítővel és szigeteld ki, mindenképpen hiányozni fog a mélytartomány.
Az ajtókárpitot én speciel nem szigeteltem le, bolhák törtek azokat cseréltem....
Nekem is Passatom van amúgy, szóval azért tudom neked mondani első kézből a dolgokat :)

Amikor pakolunk valamit és kikerül a láda, hát eléggé hervasztó a dolog, pedig normálisan szigetelt egész normális elsőszettem van aktív bekötéssel meghajtva egy egész normális erősítőről....
Semmiféle önreklám -mert ezt ugye nem szabad- és neked pl. ebben a felállásban nem is lenne megfelelő, autóváltás végett kikerül a technika az autóból ha gondolod.... akár ha helybéli vagy és ráérünk össze is futhatunk megtudom mutatni neked egy egyszerű mélylekapcsolással, hogy milyen amikor van, amikor nincs :)
Azért mondom ezt, mert a gyári hangszórókkal ill. egy alap Sony fejegységgel vásároltam az autót és azok a gyári hangszórók úgy vannak kialakítva, hogy mindenből egy kicsit jó legyen.... ha ezt megbontod hiányozni fog a mély egy idő után az tuti

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75121) gyenesmartin válasza zsolt19900 (#75120) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez az egyik ok, hogy ezt a hangszórót néztem ki.
Videók alapján nincs benne kevesebb mély, mint a gyáriban.
Gyári állapotot szeretném a lehető legjobban megtartani.

[ Szerkesztve ]

(#75122) zsolt19900 válasza gyenesmartin (#75121) üzenetére


zsolt19900
őstag

rendben, akkor legyen szerencséd vele

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75123) Ear001 válasza Laci760 (#75119) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ahhoz a négy hangszóróhoz majdnem mindegy. Egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz, mint a gyári volt.

(#75124) Laci760 válasza Ear001 (#75123) üzenetére


Laci760
újonc

Köszönöm a válaszod. De akkor milyen megoldás lehetne a jobb véleményed szerint?
Köszönöm.

(#75125) Ear001 válasza Laci760 (#75124) üzenetére


Ear001
addikt

Az a négy hangszóró kuka. Vagy legfejebb egy pár a hátsó ajtóba, hogy valami dünnyögjön, ha ülnek hátul. Előre egy kétutas szett keresztváltóval, rendes beépítőkerettel, rezgéscsillapítással. Hátra egy kis szub, mindehhez egy négycsatis erősítő. Ha ezek nem a legalja cuccok, és rendesen vannak beszerelve, akkor jobb lesz, mint a gyári. Ez alsó hangon 100-150 000 pénz.

(#75126) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok! PIONEER MVH-S120UB fejegységem van. Meg egy Ford Focus MK I, a mély projectet jegeltem, előbb lecserélem az utastér hangszórókat. Nem versenyre lesz, relative szépen szóljon a fejegységgel, gyári kábelezést sem bántanám.
Mi a javaslat? Maradjon a gyári középovál, vagy 16 cm-es valami 2 utas a jobb? Néztem, h van szett is, de nem tudom, h a magas sugárzót hova tehetném. 25 k/pár körül lenne ideális árban.
Esetleg amiket néztem, azokra valami sorrendet/ajánlást tudnátok adni?
Focal R-570C ovál [link]
Focal RCX-570 ovál [link]
Alpine SXE-5725S ovál [link]

Kerettel 16 cm-es:
ALPINE SXE-1725S [link]
Kicx ALQ-652 [link]
ALPINE S-S65 [link]

:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#75127) Laci760 válasza Ear001 (#75125) üzenetére


Laci760
újonc

Köszönöm a válaszod. Hát nem gondoltam volna hogy ezek a hangszórók ennyire képesek.
De mindenesetre megfogadom a tanácsod . Utánanézek miből lehetne összerakni ami árban
is megfelelő és beszerzem ezeket.
Köszönöm a segítségedet.

(#75128) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Vélemény erről az erősítőről? :)

In Phase IPA7001D

Smoke some weed nigga!

(#75129) szvoboda


szvoboda
tag

Üdv!
Érdekel valakit egy KMM-BT304 előlap, díszkerettel együtt?
Ingyen, bérmentve. A fej bekrepált, az már kuka. Csak gyere érte és a tiéd.

(#75130) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75128) üzenetére


troll81
addikt

Elvileg tudja az adatlap szerinti teljesítmény t szépen össze rakott erősítő.

(#75131) Wiz Khalifa válasza troll81 (#75130) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Akkor jó. :) Amúgy én csak a 4Ohm-os teljesítményét akarom kihasználni.

Smoke some weed nigga!

(#75132) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75131) üzenetére


troll81
addikt

Mekkora kell 4 ohmon??? :F

(#75133) zsolt19900 válasza Laci760 (#75127) üzenetére


zsolt19900
őstag

amennyiben használt dolgok jó minőségi komponensek is érdekelnek írj nyugodtan privátot én most veszem majd ki az autómból a hifit

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75134) vidaila válasza zsolt19900 (#75133) üzenetére


vidaila
aktív tag

Milyen erősítő és mennyiért? 😁

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#75135) zsolt19900 válasza vidaila (#75134) üzenetére


zsolt19900
őstag

udimension jr 4.300 és jr 2.370 esem lesz eladó 99,9%-ban biztosan, a mennyiértre még nincs annyira konkrét szám a fejemben

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75136) Wiz Khalifa válasza troll81 (#75132) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

1kW ugyanis a mélyládám annyit bekajál. 4Ohm, 1kW rms.

Smoke some weed nigga!

(#75137) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75136) üzenetére


troll81
addikt

Milyen ladikorol beszélünk :)

(#75138) Wiz Khalifa válasza troll81 (#75137) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mac Audio STX 112 R

Smoke some weed nigga!

(#75139) ViZion válasza ViZion (#75126) üzenetére


ViZion
félisten

Erre vki?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#75140) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75138) üzenetére


troll81
addikt

STEG QM 310,2 az passzolna kényelmesen és jó is :R

(#75141) Wiz Khalifa válasza troll81 (#75140) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tudom hogy Te mindenhez Steg-et ajánlsz de nem németbe vagyunk mint Te. :DDD

Így hiába ajánlod. :)

Valamint amúgy nem akarok olyat ami erősebb mint a láda. No meg most néztem és hát igen szerény az a táp kábel rögzítés. Oda nem igen fér be rendesen a 35-ös kábel.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#75142) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75141) üzenetére


troll81
addikt

Igen ajánlok.
Miért? nem kell kivezerelni torzításba....
És így tuti megmarad a nyomó....
Van hozzá Saru és belefér abba a 35mm. tudom megvan a kábel még :) amivel az enyém volt bennt.
De én is projektben vagyok 2 nyomó egy kis d8s fűszerezve...
A. Probléma az áram. Legalább 3-4 sor lto 40ah cella sor kell egy 160ah kb.meg 4 Méter 75mm2 kábel

(#75143) bokarcsi71 válasza ViZion (#75126) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Szerintem azokat a koaxokat felejtsd el, nem lesz jó a hangzás. Mindenképp 16-os kétutas szettet tennék,(Alpine,Focal, Hertz stb.) amelyik hangja jobban tetszik. Vásárlás előtt mindenképp halgasd meg. A magasat az A oszlopra vagy a tükörháromszögbe tenném. Utóbbi egyszerűbb.

(#75144) Wiz Khalifa válasza troll81 (#75142) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen az teljesen más amit Te építesz mint én. :)

Na de a lényeg hogy itt Steg nem nagyon van, olyan mint a fehér holló így az In Phase marad majd. :)

Smoke some weed nigga!

(#75145) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75144) üzenetére


troll81
addikt

Rosszat semmiképpen nem ajánlok.nekem több mint egy évig volt bent kontrollált erős erősítő. :R

(#75146) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Itt lennének az eladó dolgaim, azt hiszem így szabályos a meghirdetésük a fórumban, ha valakinek megmozgatná a fantáziáját nyugodtan keressen.

[link] Udimension első szett
[link] Udimension Jr 2.370 erősítő
[link] Udimension Jr 4.300 erősítő
[link] Pioneer Prs80 fejegység

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75147) ViZion válasza bokarcsi71 (#75143) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm! :R
Vidéken ilyen nincs igazán, egy autóhifi bolt volt, marha drága, a netes vásárlások be is tettek neki, már csak szerelnek. Így leginkább a véleményekre tudok hagyatkozni.
Ezt nézegettem... http://www.kicx-audio.com/index.php?menu=termekek&kat=H&tipus=03 [link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#75148) zsolt19900 válasza ViZion (#75147) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem tudom helyileg merre vagy, akár meghallgatás után még az én eladó szettem is jó lenne neked

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75149) bokarcsi71 válasza ViZion (#75147) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Akár jó is lehet. Ezt a márkát nem hallottam még, de jó lenne ha meg tudnád hallgatni valahol, mert lehet nem tetszik a hangja. Mennyi lenne rá a keret?

[ Szerkesztve ]

(#75150) fabko


fabko
tag

Sziasztok,
1DIN fejegységet keresek Renault Thaliámba a 18 éves hibátlanul működő Panasonic helyett.
Elől az ajtóban van 2db hangszóró, 2 db csipogó a szellőzőrács alatt, a kalaptartóban 2db háromutas. Minden hangszóró JBL, pontosabb tipust nem tudok.
Elsősorban a hangzáshűségre mennék rá. Fontos hogy legyen a fejegységnek lineáris hangzása, azaz az előre beállított hangmódok és az EQ kikapcsolható legyen.
Kellene még külső mikrofon, BT kihangosítás és iPod kezelés. CD nem baj ha van, de nem feltétel. Fontos még a FLAC lejátszás.
A keret 50-100k lenne rá. Erősítőt, mélynyomót nem tervezek bele a későbbiekben sem.
Alpine UTE-92 BT -t néztem, de már úgy látom nem kapni sehol.
Tudnátok konkrét típust ajánlani?
Köszönöm szépen a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.