Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74851) Ear001 válasza kovbandi82 (#74850) üzenetére


Ear001
addikt

Pedig a Wago jó megoldás. Strapabíró, erre találtá ki. Ezekre a dolgokra nem kell nagy áram, a jó kontaktus fontosabb, arra meg hibátlan.

(#74852) pjen válasza kovbandi82 (#74850) üzenetére


pjen
félisten

Pedig nem cigány, talán a legjobb, főleg autóba.

(#74853) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Valahol azt olvastam, hogy nem is alkalmas valamiért. Nem vagyok villanyász, valamit a volt/amper dologról mondtak.

(#74854) Ear001 válasza kovbandi82 (#74853) üzenetére


Ear001
addikt

Hát erősítőhöz futó tápkábelt toldani biztos nem jó, de bekapcsolószálnak tökéletes.

(#74855) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Kérlek tudnátok segíteni?
Van egy jó állapotú Pioneer AVH-Z5100DAB fejegységem, autó váltás miatt nincs már rá szükségem.. Szerintetek mennyiért lehet eladni?
https://www.pioneer-car.eu/eur/products/avh-z5100dab
:R

(#74856) dmad válasza noorbertt (#74855) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Ez egy jó kérdés..
Mostanság nehéz eladni mindent.
Az avic-f szériával tudom összehasonlítani (960-tól felfelé )
Pro és kontra szigorúan szerintem!...
Tud Carplay-t, Androidauto-t, 7' kijelzője van.
Nincs navi benne, 1 USB-s.
Egy barátom nemrég vett egy F80-at kerek 100-ért.
Ugyanazt tudja mint a Tied, csak 2 usb-s beépített navis.
De minden azon múlik, van-e kereslet rá.
:)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#74857) noorbertt válasza dmad (#74856) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem nagyon akarok keresni rajta, csak ne maradjon üresen. Nézelődők még és keresek valami jó árat, lehet 80lesz akkor.

(#74858) dmad válasza noorbertt (#74857) üzenetére


dmad
aktív tag

Szerintem az korrekt ár , ha meg vannak a tartozékai. :)
Beépítőkeret, díszkeret, mikrofon, stb...

Élj úgy, hogy.......

(#74859) espi38


espi38
őstag

sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy Renault Grand scenic.Gyári fej csere+első-hátsó hangszóró csere+szeretnék hátra egy mélyládát tenni-na nem olyan nagy teljesítményűt csak,hogy azért legyen némi mélyhang az autóba.
A kábelezést a ládához elszeretném hagyni és itt jönne a kérdésem,hogyha egy digitális erősítőt vennék valóban elég neki pl.egy hátsó szivargyújtóról a 12 V és nem kell az akkuról megtáplálnom.
Tudom az A B osztályú erősitőknek ez kell.
Válaszokat előre is ksözönöm

(#74860) dj79 válasza espi38 (#74859) üzenetére


dj79
senior tag

Szia!

Nos, először legyen meg a gyári fej és a hangszórók cseréje.
Utána hallgassad meg a rendszert. Én anno egy nagyobb légterű autóba (peugeot 307 kombi) egy ülés alatti kenwood aktív ládát raktam be (ksc-sw11), az utastéri biztosítéktáblából szereztem 12 voltot, egy 10A biztosítékot beépítve pluszba a rendszerbe.
Kérdés az, hogy a hátsó szivargyújtó mennyi áramot képes tartósan leadni.

(#74861) espi38 válasza dj79 (#74860) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
Köszönöm a válaszod :)
Tudtommal ezek az ülés alatti ládikókban AB osztályú erősítők vannak amiknek azért kell áram.De ha neked ez így működik az királyság-mert nem kell közvetlenül az akkuról levenni az áramot.Elég vasatag vezetékekkel van szerelve a szivargyújtó azért gondoltam erre a megoldásra.
Egyébként nem tudom,hány ampert vesznek fel ezek a szivargyújtók-de egyébként az se lenne probléma ha a benti biztosítéktábláról táplálnám meg az erősítőt :R

(#74862) dj79 válasza espi38 (#74861) üzenetére


dj79
senior tag

Nem, többek között pl az új pioneer laposok már digitális erősítővel vannak, mint a ts-wx130ea/da, ami akár Neked jó is lehet, hiszen valószínűleg az új fej miatt rca kábellel kötnéd be amúgy is és a subkimenetet a fejről tudnád szabályozni, ezért szerintem olyat nézz, amihez nincs kábeles táv, mert csak felesleges költség lenne.

(#74863) espi38 válasza dj79 (#74862) üzenetére


espi38
őstag

Értem!
És mennyire meggyőző mélyeket produkálnak ezek a lapos ládikok-nézegettem ezért jóval huzosabb árban mennek mint a nagytársaik.
:W

(#74864) dj79 válasza espi38 (#74863) üzenetére


dj79
senior tag

A legolcsóbb aktív láda a blaupunkt gtb8200a, ami használható, az sem igényel nagyon komoly kábelezést, nem foglal nagy helyet a csomagtérben.
A ts-wx130ea 49ezer. általában a német amazonon olcsóbban hozzá lehet jutni ezekhez :D
A kenwoodom onnan volt, most is 115 EUR az itthoni 60 ezerhez képest, a ts-wx130da meg 114 EUR.

[ Szerkesztve ]

(#74865) espi38 válasza dj79 (#74864) üzenetére


espi38
őstag

azért nagy csomagtartom van a scenicben egy láda azért bőven elfér :)
Persze nem akarok egy nagy teljesítményűt,hogy levigye a hajam -ráadásul a gyerekek is sokat utaznak az autóba.
Magnat 22 cm subbal szerelt ládáját nézehgettem még 40 ezer ft-és abban is már digitális erősítő van :)

(#74866) dj79 válasza espi38 (#74865) üzenetére


dj79
senior tag

A magnat még létezik autóhifiben? :D (korábbi tapasztalatok alapján egy fillért nem adnék magnat hangszóróért)
A blaupunktot ismerem, az jó (haveromnak szereltünk be egyet). A mac mobil streetet hallottam, az sem rossz (az is digitális).

(#74867) espi38 válasza dj79 (#74866) üzenetére


espi38
őstag

Bakker-igen arra gondoltam macaudióra.Ezt hallgattad már?
tartok egy kicsit attól,hogy kicsi lesz ez a nagy csomagtartóba :R

(#74868) Lusu válasza espi38 (#74867) üzenetére


Lusu
aktív tag

Attól, hogy egy erősítő D osztályos még ugyanúgy árammal kell etetni mint AB osztályos társait, csak jobb hatásfokkal használja fel ugyanazt a mennyiséget.
Szivargyújtón 10A biztosíték van, ez már eleve szűk keresztmetszet és ha ehhez hozzáadod, hogy azon a vastagságon azon a hosszon ez éppen csak átcsörgedezik, akkor kb. integethetsz a dinamikádnak és a hangerőnek. (bár kérdés a fentiekben sorolt aktív mélynyomók mire képesek e téren) Plusz erősítő leéégés miatt is veszélyes.
Biztosíték tábláról nem javasolt plusz fogyasztót, főleg erősítőt hajtani, mert a tábla megtáplálása sincs túlméretezve.
Szóval szerintem nem olyan nagy kaland, de mindenképp érdemes egy 10-es kábelt hátra vagy az ülésig húzni az akkutól a legkisebb nyomónak vagy erősítőnek is.

(#74869) dj79 válasza Lusu (#74868) üzenetére


dj79
senior tag

Az általam írt aktív dobozok 6-7 ampert vesznek fel max (a kenwood kábelén volt még pluszban egy 10a bizti) 2 év alatt semmi gondom nem volt így vele :)

(#74870) civicfan


civicfan
tag

Helló! Tudja valaki hogy van-e különbség rövid(0,5m) és hosszú(5m) RCA kábel jelminősége között? Előbb utóbb dsp-t veszek, és nem mindegy hová építem be előre vagy a csomagtartóba.

(#74871) Lusu válasza civicfan (#74870) üzenetére


Lusu
aktív tag

A zajok összeszedése tekintetében biztosan előnyösebb, ha minél közelebb van az erősítőhöz minél rövidebb darabbal. Jelátvitel minőségének tekintetében szerintem a vezető anyaga inkább fontos.
Szóval, ha az erősítők a csomagtartóban landolnak, javaslom a melléjük való építést. Már csak azért is, mert ha magad csinálod, úgyis milliószor kell majd hozzá nyúlni, ide oda dugdosni, ezt próbálni, azt próbálni.
Én átkozom a napot, amikor kitaláltam, hogy az erősítőim elférnek a műszerfalban, hogy közel legyen a fejegységhez. Aztán mikor lett DSP-m azt is bepasszíroztam a kormány alá. Szóval ahelyett, hogy felnyitnám a pótkerék takaróját, most csavarozhatom a burkolatokat, ha az erősítőn gain-t tekernék, vagy a DSP-n valamit átdugnék, vagy kipróbálnám milyen a koax, stb, stb...

Milyen DSP-t néztél ki? :)

(#74872) civicfan válasza Lusu (#74871) üzenetére


civicfan
tag

Még nem döntöttem el, most kábelezem, szigetelem, stb az autót! De csak egyszer kábelezném ki, nem úgy mint az előzőt :W

(#74873) troll81


troll81
addikt

Látom mindenki küzd :D passzív vagy aktiv 2 út ezen gondolkodom focus mk2 be lenne u-Dimension ProZ Comp 6 vagy prox szett. Sub is problémás meg azt is ki kellene találni hova hogy és mekkora. Semmi komplikált dolgot nem építenék.
Ja meg valami 2 din és értelmes fej kellene. Ötlet? :F :R

(#74874) espi38


espi38
őstag

Sajnos a Scenicbe nem tudok eldugni egy ülés alatti ládát így marad a hátsó láda egy AB osztályú erősítővel.
Esetleg valaki tudja,hogy hol tudnám elhozni a pozitiv kábelt az akkuról?
Renault Grand Scenic az áldozat 2010 es évjáratú-segítséget/tanácsot előre is köszönöm :R

(#74875) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Sziasztok!
Egy gyors pontos subot keresek, nem hangnyomásra, de azért szóljon. Ezek jók lehetnek, Gladen SQX10, Gladen RS-X10? Audison 5.600 erősítőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#74876) arni1987


arni1987
újonc

Sziasztok!

Nincs a gyári fejegységen sub kimenet, így bekötöttem egy jelszint átalakítót a hátsó hangszórók jeleivel.
Az lenne a kérdésem, hogy ezt össze kötsem egy mono aktív mélyládával, elegendő egy rca Y kábel vagy szükséges hozzá még valami egyéb elektronika is? Jelenleg csak egy oldal van bekötve.

(#74877) Bazzzs


Bazzzs
senior tag

Sziasztok!

Erősítő témakörben kérek segítséget. Jelenleg az első ajtókban Focal 165 AS komponens szett van MDF kereten. Hátul a csomagtartóban egy konzolon (lásd csatolt képen) egy pár Audison AP 5 hangszóró van. A hátsókhoz egy 100 wattos mono erősítőt vettem, az első hangszórókhoz keresnék valami megfelelő két csatornásat 40-50e Ft körül, valamint hozzá megfelelő RCA kábeleket. Jelenleg egy 20 éves 220 wattos Harman Kardon erősítőm van, ami ráadásul a hangszóró kimeneteket erősíti. Ennek a helyére keresnék valamit. Előre is köszi!

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

(#74878) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Sziasztok!

B6 Passatunkban tönkrement a gyári ilyen fejegység. Ez helyére tudnátok ajánlani valamit? Nem tudom milyen árban mennek, de 70-80k-ig jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#74879) dmad válasza -secret- (#74878) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Szerintem ez nem gyári volt, nagyon kínai beütésűnek tűnik...
(ha jól tudom a gyáriban nincs GPS kártyahely..)

Élj úgy, hogy.......

(#74880) -secret- válasza dmad (#74879) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Na mindegy gyari volt benne. En talaltam rossz kepet.

(#74881) dmad válasza -secret- (#74880) üzenetére


dmad
aktív tag

:R
RNS510 ami Neked kell... :)

Élj úgy, hogy.......

(#74882) -secret- válasza dmad (#74881) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tudsz egy linket? :B

(#74883) civicfan


civicfan
tag

Helló! Ajtószigetelésnél használt már valaki a butillapra valamilyen hangszigetelő gumit? Gondolok pl az Stp vagy Ctk ajánlásaira, mint ez! Mi a véleményetek?

(#74884) troll81 válasza civicfan (#74883) üzenetére


troll81
addikt

Komplett rendszer nem rossz ellenben a drága. CTk stp mind 2 jó nagyon.

(#74885) civicfan válasza troll81 (#74884) üzenetére


civicfan
tag

Találtam egy weboldalt, hasonló szigetelőket árulnak, olcsóbban! [link]

[ Szerkesztve ]

(#74886) dmad válasza -secret- (#74882) üzenetére


dmad
aktív tag

Sajnos nem.
Nem sűrű darab, és drágán adják.
Figyelni kell adás-vétel oldalakat, hátha felbukkan eladó, normális áron.

Élj úgy, hogy.......

(#74887) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Tápelosztással és biztosítékokkal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

Adott egy meglévő rendszer, melyben az első szett (Hertz HSK 165) jelenleg fejegységről van hajtva (Kenwood DMX 7017). Szeretnék a rendszerbe integrálni egy 2/4ch -s erősítőt, ami csak az első szettet hajtaná. Egyenlőre egy Kicx RTS 4.60 van erre a célra.

Hátul már van egy mélyláda egy erősítővel (Gladen rc1200). A kábelezés: 35mm2 pozitív közvetlenül az akkuról és szintén 35mm2 föld, ami a csomagtartóban karosszéria testpontra van csatlakoztatva. Az rc1200 dokumentációjában egy 80A -s biztosítékot ajánl az akku és az erősítő közé. Ez jelenleg a motortérben van elhelyezve közvetlenül az akku után.

A kérdésem pedig az lenne, hogy ha bekerül a rendszerbe a Kicx, amiben 2x35A biztosíték van, akkor elég lenne-e a jelenlegi 35mm2 tápkábel? Illetve a biztosítékokat hogy lenne célszerű elhelyezni, illetve méretezni?

Egy nyilván maradna a motortérben, de a jelenlegi 80A -t növelnem kellene. Régebben volt itt a téma összefoglalóban egy nagyon hasznos táblázat a kábelhossz - áram méretezésére, de most nem találtam. Tudnátok abban segíteni, hogy ide mekkora biztosíték lenne célszerű?

Az így biztosított szakasz menne hátra a csomagtartóba, ahol egy táposztást követően az egyik ág egy további 80A -s biztosítékon keresztül menne az rc1200 -ba (ahogy azt a doksi ajánlja), a másik ág pedig a Kicx -be. A Kicx és a táposztás közé érdemes betennem egy újabb biztosítékot, vagy megbízhatok az erősítőben lévőkben?

:R

λŁƯ™

(#74888) Ear001 válasza Alu (#74887) üzenetére


Ear001
addikt

Érdemes, sőt kell minden keresztmetszet változás, toldás, elosztásnál után betenni biztosítékot.

(#74889) bokarcsi71 válasza Alu (#74887) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

(#74890) Alu válasza Ear001 (#74888) üzenetére


Alu
senior tag

& bokarcsi71:

Köszönöm! :R

Erősítsetek meg légyszi, hogy akkor ez így egy járható út lenne:
- a motortérben növelem a biztit 150A -re,
- a motortér - csomagtartó között marad a 35mm2 tápkábel,
- a csomagtartóban lenne egy T elosztó, aminek az egyik ága 35mm2 -rel közvetlenül megy tovább egy 80A -s biztire és onnan szintén 35mm2 -rel az rc1200 -ba,
- a T elosztó másik ága olyan, hogy egyből lehet bele biztosítékot tenni. Ide tennék egy 60-80A körülit és biztosítéktól függően 10mm2 vagy 16mm2 -rel mennék tovább a Kickbe.

Szerintetek ez így minden szempontból megfelelő lenne?

λŁƯ™

(#74891) bokarcsi71 válasza Alu (#74890) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

A negatívnak egy ilyen.
A pozitívnak meg egy ilyen, két 80A biztosítékkal. Az akkunál meg 150A-es bizti.

[ Szerkesztve ]

(#74892) troll81 válasza Alu (#74890) üzenetére


troll81
addikt

Tegyél be egy akut plussz ba egy kicsi agm et 40 50 ah mert kevés lesz az áram a csapod neki. :R

(#74893) Ear001 válasza Alu (#74890) üzenetére


Ear001
addikt

Igen, valahogy így. Viszont a szerelvényt alaposan nézd meg, vannak egészen szemétre való cuccok is. Tudom, hogy ezekből kábé mind Kínában készül, de amire egy komolyabb gyártó rá meri tenni a saját márkanevét, az azért jó eséllyel használható. A másik, hogy én ezeket a fajta üveg biztosítékokat kevésbé szeretem, mint az ANL-t. Jártunk már úgy, hogy porrá kerestük a hibát, és kiderült, hogy az üveg biztiben a szál ott volt elszakadva-kontakthibás, ahol már alig látszott.

(#74894) pjen válasza Ear001 (#74888) üzenetére


pjen
félisten

Ezeket az értékeket egy autóban fenntartással kezelném.

(#74895) Ear001 válasza pjen (#74894) üzenetére


Ear001
addikt

Ez az EMMA műszaki segédletéből van, tök általánosan elterjedt táblázat.

(#74896) pjen válasza Ear001 (#74895) üzenetére


pjen
félisten

Akkor ird be:vezetékek terhelhetősége, biztosítása.Nekem egyébként mindegy.

(#74897) troll81 válasza pjen (#74894) üzenetére


troll81
addikt

Anyit tennék hozzá én 2x75 mm2 kötöttem erősítő t, 400A biztosítekkal. Kell a keresztmetszet. Zenélés alatt a 300 A be kérte.
Nem spl, csak zene hallgatás.
Es a 260ah akut is fel vette. :R

[ Szerkesztve ]

(#74898) Ear001 válasza pjen (#74896) üzenetére


Ear001
addikt

Ez a minimum, vastagabb lehet. :C

(#74899) pjen válasza Ear001 (#74898) üzenetére


pjen
félisten

Ha megnézel egy normál terhelési táblázatot, az 1,5mm réz vezetéket a szabvány csak 13 amperig engedi biztosítani normál felhasználásban.Egy autóban azért picit mostohábbak a körülmények.Nem vita indítónak szántam, én az első két keresztmetszetet kihagynám.

[ Szerkesztve ]

(#74900) Alu válasza bokarcsi71 (#74891) üzenetére


Alu
senior tag

& troll81 & Ear001

Köszi mindegyikőtöknek a segítséget! :R

Áru mánián érdemes vásárolni ilyesmit? Autóhifi webshopban gondoltam összevásárolni az elosztókat. Illetve akkor már elébe megyek a dolgoknak és troll81 javaslatára megteremtem a lehetőséget egy későbbi agm csatlakoztatására. Ez esetben mekkora átmérővel kalkuláljak a pótakkunak? 16, 20, esetleg 25mm2? A testnek szintén érdemes vásárolnom egy testosztót és onnan egy vastag vezetékkel csatlakozzak a kaszni testpontra vagy az is jó, ha minden komponens földjét külön-külön a kaszni testpontjára viszem így kialakítva ott egy csillagpontot?

A tápelosztók és biztosítékok mellé hangszórókábelekre is szükségem lenne. Az első szetthez (Hertz hsk 165.4, papíron 125/250 W) mekkora átmérőt javasoltok? 1,5 vagy inkább 2,5 mm2? Elég nagy ugrás van a kettő között árban, főként emiatt kérdezem.

λŁƯ™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.