Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) Lite válasza #58033152 (#74195) üzenetére


Lite
őstag

Önmagában egy hangszórócserével nem fog javulni a helyzet, csak inkább romlani.
Ha tönkrementek a hangszórók, az más.

(#74202) Lite válasza pellesmartin (#74192) üzenetére


Lite
őstag

Ebből kb. mindent cserélnék, ha jobb hangzást szeretnél. Önmagában a 13 cm-es hangszórókkal is lehet jó hangot csinálni, csak a mély szekciónak akkor több szerep jut = jobb minőségű erősítő és szubláda kell.
A DLD az mindenre jó, ami nem a fent leírtak. Mert arra nagyon nem okés...
Az mindenképpen javít, ha a front hangszórókat is erősítő hajtja. A 16 cm hangszórónak csak több kritérium teljesülése (erősítő hajtja, jó kábelezés, szigetelt ajtó) esetén van létjogosultsága, ha csak úgy befaragod, és marad a fejről hajtás, akkor sokat nem fogsz nyerni vele. Sőt...

(#74203) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Nem tudom a legjobb topikba kérdezem-e meg. :)

Nekem van egy szett Mac Audio Maximus 2.16 komponens szettem kompletten dobozával (csak a rács hiányzik amit rá lehetne tenni a kintre rakja valaki) és egy szett Mac Audio Maximus 2.13 komponens szettem kompletten dobozával (ehez meg van a rács is, minden).

Teljesen hibátlan, újszerű szettek, nem sokat használtam őket. Kérdésem az lenne mennyiért tudnám eladni egybe a két szettet szerintetek?

Smoke some weed nigga!

(#74204) djherby


djherby
tag

Ma meg is mértem a fogyasztását, mert nem hagyott nyugodni. Bekapcsolt állapotban 0,8 A, kikapcsolt állapotban 0,02 A. Ha jól gondolom emiatt nem kell aggódnom.

(#74205) radi8tor válasza djherby (#74204) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem áll mondjuk hónapig az autó akkor elvileg nem lesz gond.

⭐ Stella

(#74206) djherby válasza radi8tor (#74205) üzenetére


djherby
tag

Köszi, Eddig úgy néz ki minden OK. Akkor lehet csak a hidegebbnek tudható be, vagy csak én képzelődöm mintha egy picit reggeli indításkor húzta le feszt. Persze nem ismerem az akksim korát se, memrég került hozzám az autó. Most mát teljesen elbizonytalanodtam, már megint azon töröm a fejem, hogy veszek inkább androidos fejet, mert ahhoz van CAN vezérlő.

(#74207) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok,
Elég fura problémám van, ugyanis olyan autórádiót keresek, mint a régi analóg hangolású, "tekerős" autórádiók. Az ok, hogy traktorba kéne , ott viszont problémás, h az áramtalanítót nem lehet (illetve nem is nagyon kéne) megkerülni, így a tárolt adók, beállítások minden leállítással törlődnek. Nem kell semmi exra funkció, se extra hangzás, a rádió működjön stabilan, ja, és ne legyen használt (édesapámnak venném szülinapjára).

"So say we all"

(#74208) dmad válasza TaliGa (#74207) üzenetére


dmad
aktív tag

Némelyik régebbi JVC áramtalanítás után is megtartja a beállított csatornákat.
Lehet az újabbak között is van olyan, nem tudom. :)

Élj úgy, hogy.......

(#74209) TaliGa válasza dmad (#74208) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Pedig jól jönne egy pontos típus :) , mert ez lenne a tökéletes megoldás.

"So say we all"

(#74210) dobobazsy


dobobazsy
őstag

van / volt esetleg valakinek Alpine CDE-178BT fejegysége?
gyári hangszórókat hajtok vele elöl és van egy mono erősítő hátul egy ládának.
olyan gondom van vele, hogy a front szekció hangerejét teljesen le kellett vegyem az xover menüben hogy ne ordítsa túl a ládát, pedig a subwoofer meg teljesen fel van tekerve.
ez normális? mert nekem úgy tűnik, mintha nem adna elég jelet az erősítőnek..

csak azért bosszant mert tervezem, hogy egyszer majd upgradelem a front szekciót egy valamire való komponens szettel + hozzájuk erővel (ha eljutok odáig)
fura nekem, hogy a "hangosabb" zenék nagyjából kellő hangerővel szólnak ha maxra tekerem a hangerőt, viszont akad olyan is, amelyik meg még így is bírna egy picit.

az erősítőn a levelt nem szabad 4V alá tekerni ugye? mert csak úgy tudnék hangosítani rajta.

köszönöm ha valaki felvilágosít

[ Szerkesztve ]

(#74211) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Két különböző autótípus között vacilálok; egyikből csak sedan van (és kombi), másikból csak 5 ajtós.
Amelyikből csak 5 ajtós van, az jobb lenne a legtöbb szempontból, de gondolom a sedanoknál merevebb anyagból van a kalaptartó, és kisebb is, így ott jobban lehet rögzíteni a hangszórókat.

Van erről valami tapasztalat? Tévedek, vagy jogos a felvetésem?

Nem mondom, hogy a hifi beszerelhetősége fogja eldönteni, de mivel nekem fontos a zene az autóban, azért szerepel a szempontok között.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#74212) MunezXBK válasza Bici (#74211) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kalaptartót nem vágnám szét + oda nem raknék hangszórót.

[ Szerkesztve ]

(#74213) Lite válasza MunezXBK (#74212) üzenetére


Lite
őstag

+1

#Bici: A kalaptartót nem bántjuk, max, ha vmi szuper anyagból van és éppen open / infinte baffle szub szekciót próbálnál oda építeni. De inkább ne. Jó cuccal a sedan ugyanúgy bezenélhető, mint az 5 ajtós.

[ Szerkesztve ]

(#74214) Bici válasza MunezXBK (#74212) üzenetére


Bici
félisten

MunezXBK + Lite: Köszi az infót!

Akkor inkább hátsó ajtó? Mindkét autóban 13centis mélyközépnek van gyári hely csak az első ajtóban, amit keveslek.
Vagy tévesen?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#74215) dashed


dashed
senior tag

Sziasztok

Megoldható e hogy egy macaudio z4100-as erőlködő meg hajtson egy 4 Ohm-os subot + elől 2db 3 Ohm-os gladen alphat?
Bekötést megoldom, az eltérő ellenállás miatt érdeklődöm.

Köszi

(#74216) Lite válasza Bici (#74214) üzenetére


Lite
őstag

Első lépésben tisztázzuk, mi a cél? Mit szeretnél? Mert a hátsó ajtó is erősen felejtős...

(#74217) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

Az ugyben erdeklodnek tudnek e talalni egy szakit itt aki szakszeruen beepitene az automba a hangcuccot? Arajanlatot kerhetnek e privatban? (Csongrad Megye)

Minden meg van hozza.

Adott egy egyes Skoda Octavia kombi.

Egy negycsatornas erositorol szeretnem megoldani az elso ajtokba szant hangszorok meghajtasat illetve a csomagtartoba szant zart melynyomot. Fontos, hogy az elso szett is az erositorol menjen majd finomhangolva legyen a rendszer.

Elol Hertz DSK 170.3 par. Magas is. Hangvaltos. Ez a meret fer az ajtoba bele (vekony magnes) [link]

Hatul Hertz DBX 30.3 [link]

Erosito: Spectron SP-N4207 [link]

Koszonom szepen.

[ Szerkesztve ]

(#74218) Bici válasza Lite (#74216) üzenetére


Bici
félisten

Telt hangzású, rezonanciáktól mentes zenehallgatást 4-5 ember számára, ahol nem kell feltekerni a hangerőt, hogy a hátul ülők is azonos hangerővel élvezzék a zenét. A csak elöl lévő hangszóróval az a bajom, hogy a hátul ülők mindig kérik, hogy vegyem feljebb (nem nagy hangerőről van ám szó), én meg akkor alig hallom őket, vagy a melletem ülőt; nem lehet rendesen beszélgetni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#74219) dashed válasza dashed (#74215) üzenetére


dashed
senior tag

Erre valaki? Merjem rákötni vagy inkább ne?
Köszi

(#74220) Lite válasza Bici (#74218) üzenetére


Lite
őstag

Ez így bajos lesz... A gyári cucc ennyire a végét járja? Mert amit szeretnél, az kb. onnan indulna, hogy mind a 4 ajtót szigetelni, egyforma hangszórószetteket bele, mindent erősítő hajt, szub nincs. Ebben az esetben talán azt eléred, hogy mindenki ugyanolyan hangosan fogja hallani a mellette lévő ajtót. Talán.
Amennyiben szubot is szeretnél, már borul is a dolog, az hátul mindig hangosabb lesz.

(#74221) Bici válasza Lite (#74220) üzenetére


Bici
félisten

Sub nem fontos.

Nem kell teljesen kicentizni, hogy egyfortma legyen, csak az a lényeg, hogy elöl ne legyen annyival hangosabb a zene, hogy a beszélgetést megnehezítse.

A gyári hangszóró még nem tudom milyen, még nincs meg az autó, de ha jól értem, akkor mindegy is, hogy sedan, vagy 5 ajtóst veszek.
Az 5 ajtósnál nem okoz plusz rezonanciát a puhább anyagú, nagyobb és nem fixen rögzített kalaptartó, mint egy kisebb, fix, merev kalaptartó ami a sedanokra jellemző? :U

Egyébként másokat nem szokott zavarni, hogy elöl sokkal hangosabb a zene? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#74222) ThodEE válasza dashed (#74215) üzenetére


ThodEE
őstag

Rá kötheted, csatornánként 2ohm stabilnak kell lennie hogy hidalva 4ohmot tudjon fogadni :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#74223) dashed válasza ThodEE (#74222) üzenetére


dashed
senior tag

Köszi szépen :R

(#74224) Lite válasza Bici (#74221) üzenetére


Lite
őstag

Én vagy zenét hallgatok, vagy beszélgetek. Ez utóbbinál nincs akkora hangerő elöl sem, ami zavarná a diskurzust. A kalaptartó pedig ezen a szinten nem releváns.

(#74225) Harsonás


Harsonás
tag

Sziasztok esetleg valakinek van tapasztalata a budaörsi autodvd céggel beépítéssel kapcsolatosan.

(#74226) Bici válasza Lite (#74224) üzenetére


Bici
félisten

Mi szoktunk kis-közepes hangerőn zenélni és beszélgetni egyszerre, de ilyenkor a hátul ülők alig hallják a zenét.
De akkor a végső megoldás inkább az ajtók és nem a kalaptartó.
Köszi az infót mindenkinek! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#74227) flash-


flash-
veterán

Sziasztok! 30 körül melyik bt- kenwoodot? Mi a különbség?

Kenwood Bt306 vagy BT440U vagy Bt356?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#74228) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv van egy ilyen fejegységem:
jvc kw-x830bt
szeretnék egy “mélyládát” kötni rá, elvileg 50w passzívot elvisz. Tudtok ajánlani egyet? Nem várom hogy levigye a tetőt,csak egy kicsit adjon hozzá a hanghoz.

[ Szerkesztve ]

(#74229) Lite válasza Tomi8822 (#74228) üzenetére


Lite
őstag

Semmit sem fog adni hozzá. Ez sajnos parasztvakítás, annyival nem tudsz meghajtani mélyládát. Az autós cuccok érzékenysége alapvetően kicsi, meghalna szegény gép attól, hogy egyáltalán megszólaljon vmi. Ha tényleg több mélyet akarsz, akkor erősítő+szubláda.

(#74230) dobobazsy válasza Tomi8822 (#74228) üzenetére


dobobazsy
őstag

vegyél valahonnan apróért egy otthoni "házimozi"-hoz való kis subocskát. mi beletettünk apum fordjába egy magnatot, feláldozván a hátsó ajtókban lévő hangszórókat egy kis mélyért cserébe, és bevált. vagy ha van valami ismerősödnek egy ilyesmije próbáljátok ki inkább. nyilván nagyot nem fog szólni, de nem is mindenkinek van erre igénye......
amúgy vacilláltam, hogy be merjem-e ezt ide írni, mert az autóhifi ugye 2 erősítőnél kezdődik.... ;]

(#74231) tybke98


tybke98
csendes tag

Sziasztok!
A héten vettem egy bluetooth-os fejegységet (Pioneer mvh-s320bt). Be is szereltem. Ment szépen minden. A külső mikrofont az A oszlopon lévő takaró műanyag burkolat tetejére csíptettem. Így kb 30-40 cm-re lehet tőlem. Az a baj, hogy amikor telefonálok, akkor engem kicsit rosszul hallanak. Értem ezalatt, hogy nagy a háttérzaj. De még álló autóban is volt próbálva, úgy hogy csak gyújtás volt rajta. Egyszerűen nem tiszta a beszédem, mintha telefonban beszélnénk. Hallatszódik amit mondok csak mellette elég hangos a háttérzaj. Bosszant a dolog, mert ismerősöm csak aux kábelen csatlakoztatja a telefonját és nincs külső mikrofon, hanem a telefon tőle egy méterre van, és 130-as autópálya tempó mellett sincs menetzaj, tisztán értem amit mond. Én meg bíztam benne, hogy egy 32 ezres fejegység van annyira minőségi, hogy élvezhető telefonálásra alkalmas legyen a mikrofon. Vagy esetleg van valami beállítás amivel lehet hangolni ezt? Opcióknál volt microfon rész, csak nem értek annyira hozzá, így nem akartam elállítani. Esetleg vegyek rá ilyen szivacsot, hátha az megszűri a háttérzajt? :D
Előre is köszi, ha tudtok segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#74232) KovyZoly


KovyZoly
tag

Sziasztok!

Adott egy 2000-es évjáratú VW Polo, ebbe szeretnék betenni egy Alpine 9812RB típusú fejegységet. Volt benne egy Beta rádió, de az állandóan eldobálta a rádióadást, hol szólt, hol nem, de inkább nem. Azzal nem is akarok foglalkozni.
Már a második kábelkiosztásban sem sikerül csatlakoztatni.
A tápellátás ISO-csatlakozás kiosztása:
- felső sor: fekete, narancs, piros
- alsó sor: sárga, kék
Előzőleg a piros és sárga fel volt cserélve.

Az alap hiba az volt, hogy kulcs kivételkor még bekapcsolva maradt kb. 8-10 mp-ig, utána pedig 2mp-re bekapcsolt, 2mp-re kikapcsolt. És ezt így csinálta felváltva. Nem tudom, meddig jutott volna el, nem akartam kipróbálni. De legalább gyújtáson ment rendesen a fejegység, memória megmaradt.

Na most a jelenlegi helyzet, hogy kulcs kivételre rendben kikapcsol, viszont gyújtáson jött elő ez a ki-bekapcsolás.

Mi nem jó, mit tudok vele csinálni?
A gyári rádiónál nem csinált ilyen trükköket, ott csak a rádió volt rossz. Bár a kazetta részt nem tudtam kipróbálni nyersanyag hiányában. :D

(#74233) haruspex


haruspex
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Seicento, amiben különösebb átalakítás nélkül szeretnék új hangszórókat, amik 10cm-et jelentenek. Eddig leginkább a Kicx ICQ-402-et néztem, de nem tudom, hogy mennyivel jobb, vagy rosszabb mint a többi. Van ezek között bármilyen különbség? Nagy igényeim nincsenek különösebben, csak hogy halljak belőle valamit, és hogy jobban szóljon mint a telefonom.

(#74234) Lite válasza haruspex (#74233) üzenetére


Lite
őstag

Annál pont jobb lesz, de ennyivel vége is a történetnek... Sokra ne számíts.

(#74235) haruspex válasza Lite (#74234) üzenetére


haruspex
aktív tag

Csodát nem várok, de egy majd 20 éves autóról beszélünk, ami nem halk. Majd a kalaptartóba lehet teszek be valamit, de elsőre ennyi lesz, komoly átalakítás biztosan nem várható. Akkor az is kb. mindegy, hogy melyiket veszem ebből a méretből?

(#74236) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv Nem tudjátok.,lehet a gyári fejegységekhez olyan antenna jelerősitőt venni,melyet csak bedugook és nem kell vezetgetni sehova? A vezeték sajnos eloxidalodott. Igy csak minimális jelet fog

(#74237) lautnermark válasza Remekelek28 (#74236) üzenetére


lautnermark
aktív tag

A gyári antenna vezetéke eloxidálódott, és az így lecsökkent jelet szeretnéd egy erősítővel "jobbá tenni"?
Ha igen, akkor felejtsd el. Csak az antennakábel cseréjével tudsz érdemleges eredményt elérni!

(#74238) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Lecseréltem az autóm egy E46-ra, aminek a hangzásával meg vagyok elégedve (full gyári minden, az alap, nem a harmann kardon-os). Viszont előző autóból megmaradt egy Hertz DSK 165 komponens szettem. Érdemes lenne bele rakni, vagy nem szólna jobban?
(azért nem próbáltam ki, mert bizonytalan vagyok, hogy jobb lesz-e, és nem akartam addig megvágni, forrasztani a gyári vezetéket)

(#74239) lautnermark válasza RAiN91 (#74238) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Általában minden gyári rendszer leggyengébb pontja a fejegység. Azzal illik kezdeni a csereberét. Ha a jelenlegi hangzással meg vagy elégedve, akkor hagyd úgy egyenlőre.

(#74240) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok!

Adott egy 2000 évjáratú seat cordoba, a gyári infocenteres fejegységgel sajnos.
Tudnátok olyan hangszórópárt ajánlani amelyet teljes mértékben jól szólaltatna meg ez a fejegység? (persze saját lehetőségeihez mérten)
Első ajtóba egy pár, és hátra két oldalra egy pár kellene, ez elég lenne.
Árukeresőn néztem a 10eFt körüli sonykat, piooneereket, de mindnél van valami negatív kritika,ezért nem tudom mit lenne érdemes ilyen feltételek mellett beszerelni.

Nem árt ha tud valami basszust, jelenleg gyári csipogó van benne és 2gyári hangszóró.
Majdnem mindenféle zene szólna róluk, legtöbb amiben mély hang van, ezért is érdekes a választás.

Előre is köszi a segítséget és a választ!

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#74241) dannyl


dannyl
addikt

Sziasztok!

Egy Toyota Auris hybrid 2016-os gyári hangrendszerével szeretnék valamit kezdeni. Sztori:

-Volt egy Mazda 6-osom gyári BOSE rendszerrel, ami nekem óriási zenei örömöket adott.
-Megvettük az Aurist, és hát rettentetsen hiányzik a BOSE. Kb. lepkefing, ami itt szól.
-Szeretnék olyat, ha lehetséges, hogy a gyári fejegység megmaradna ( :F ), és a többi rendszert ez vezérelné egy erősítővel. Ugye a kocisban szinte mindent erről vezérlek, szóval gondolom körülményes kicserélni. Ezért maradnék a gyárinál.
-Általában (90%) Rock és Metal műfaj szól a kocsiban, sima MP3, nem hallgatok lossless-t.
-A keret az szűkös. Szeretném azért 100 körül megúszni max, de nem tudom ez elég-e, illetve kevesebből is megoldható-e.
-Gondolom kell egy sub, meg egy erősítő, plusz vagy 4 hangszóró. A gyári magasak mradhatnak pl.?
-Tudom, hogy nem lesz egy BOSE, de a mostaninál azért egy nagyságrenddel többet szeretnék ésszerű keretek között.

Köszönöm!

(#74242) lautnermark válasza RobbeV0201 (#74240) üzenetére


lautnermark
aktív tag

Nem.

Olvasd el az összefoglalót!

(#74243) RobbeV0201 válasza lautnermark (#74242) üzenetére


RobbeV0201
tag

Köszöm a rövid, tömör választ, elolvastam az összefoglalót, többször is.
Egyszerűen köztes megoldást szeretnék találni hebrákolás nélkül, és szerettem volna, ha valaki tud olyan hangszórópárt, amely jobban szól mint a gyári 20éves...
Nincs valahol olyan topic ahol nem flegmáznak az emberrel csak azért, mert nem rögtön fejegység,erősítő,mélyláda csiribú csiribá dolgokkal akar kezdeni?
Kösz a választ tényleg :R

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#74244) troll81 válasza RobbeV0201 (#74243) üzenetére


troll81
addikt

Szia nem flegmaznak..ez az igazság ha több mély kell a gyári fejegység mellett kell egy jó szett min 40k tol lehet nézelődni egy jel átalakító ajtó szigetelés meg egy 2x 50-70w körüli 2 csatornás erősítő ennyi a titok kb.
A gyári hangszóró gyári fejegység a jó és ideális pár.ez tud amit tud.el kell fogadni sajnos.
Hangminőséget Pénz befektetése nélkül nem tudsz autóban csinálni. :R
Sajnálom ha rosszul értelmezted a kolléga egyszerű de igaz tömör válaszát.
A titok a ráfordított idő beépítésre, és a Pénz mennyiség.

(#74245) Harsonás


Harsonás
tag

Sziasztok a Pitoncar műhelyről mik az általános tapasztalatok a csoportban?

(#74246) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok,
Vásároltam egy Alfa romeo brerat és van benne egy Kenwood DPX-5000BT fejegység. Nekem alapból nem tetszik a kocsiban a hang, de ez feltehetőleg nem a fejegység hibája vagy....?. Túl sokat nem szeretnék költeni a történetre de feltételezem a gyári hangszórók elég erőteljesen ludasak ebben, nem nagyon de némileg recsegős hangot adnak már nem üvöltő hangerőnél is. Érdemes lehet kicserélni a hangszórókat érdemi változásért jobbra, vagy minőségi változást egy új fejegység hozna?
Ha érdemes lenne milyet ajánlanátok középkategóriában? Illetve hol érdemes ilyet csináltatni budapesten?
Köszi

(#74247) arminlok válasza arminlok (#74246) üzenetére


arminlok
senior tag

Bocs még egy kérdés. A fejegység mindig elfelejti a beállításait, és a kormányról sem lehet irányítani. Tudnátok valakit ajánlani aki ezt a hibát orvosolná? Feltételezem valami átalakító hiányozhat vagy rosszul lett bekötve.

(#74248) HurricaNe


HurricaNe
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a gyári fejegységre hogyan tudnám rákötni az erősítőt, ha a fejegységen nincs rca kimenet?

Jelszint átalakítót mondták sokan de fogalmam sincs hogyan kéne összekötni vele a rádiót. Skoda octavia 2-ről lenne szó. [link]

[ Szerkesztve ]

(#74249) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok. Milyen androidos 2 dines fejegységet ajánlotok 80 ezer alatt.. lehet ali,ebay is.
Légyeg a google térkép és tolatokamera opcio. Nsmeg legalább 2 gb ram legyen.
Kinek milyen van?

(#74250) MunezXBK válasza Remekelek28 (#74249) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hifihez nem sok köze van, úgyhogy itt kb. senkinek sem lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.