Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) Chalez válasza MunezXBK (#74550) üzenetére


Chalez
őstag

Jahh értem... FB csoportoktól eddig elég jól függetlenítettem magam, de valóban, ennek van külön FB csoportja.
Most ez van benne, lövésem nincs mi a típusa:

[ Szerkesztve ]

(#74552) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Nem rég vettem egy autót amiben ez a Sony rádió van. A rajta futó demo sehogy nem tudom kikapcsolni és bármit is kezdeni vele.

Lenne valami ötlete valakinek? :R


[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#74553) bayarena


bayarena
aktív tag

Azt hiszem vegul a Sony mellett dontok, de egy valami nem tiszta:
ket verzio is van belole, egy "sima", meg egy ugyan olyan, de beepitett erositovel (D class).
Arban nincs nagy differencia, ezert atmenetileg amig nem kezdek bele a kulon erosito + hangszorok megvetelebe, addig lehet, hogy jobb lenne az erositos verzio.
Nade a kerdesem az, hogy miutan majd nekiallok fejleszteni, es veszek egy minosegi erositot, nem lesz-e hatrany, hogy a hozza kepest gagyibb Sony-s erositobol jon a jel hozza?
Total laikuskent nem vagyok ebben biztos. Szoval a kesobbiekben ez szamitani fog es tisztabb lesz a rendszer, ha nincs "gyari" erosites, vagy nem oszt nem szoroz?
Elore is koszi, ha van infotok errol.

(Sony XAV-AX7000 vs Sony XAV-AX5500)

[ Szerkesztve ]

(#74554) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap szereltünk egy mélynyomót az autómba.Viszont a kék remote szálon nem kap semmi jelet.Azt állandóan adni kell a magnónak vagy ez a funkció kikapcsolható a menüjében?Én nem találtam ilyen opciót.A fej egyébként egy JVC KD X 220as.

(#74555) Torijanika


Torijanika
csendes tag

Sziasztok! Lehet amatőr kérdés, de sehol nem találtam eddig választ, légyszi segítsetek! Szóval, vettem egy fejegységet amin van 2 rca front, 2 rca rear, és 1 rca sub. Az első 2 tiszta. De! A mélyláda erősítőn ugye 2 rca bemenet van. Hogy kössem be a fejegységbe? A kijövő 1 rca sub jelét osszam el valami elosztóval, vagy a rear 2 rca-ba kössem a mélyet? Részemröl az első megoldást preferálnám, csak nem tudom, hogy a jel 2 felé osztása nem okoz e valaminek gondot.

(#74556) radi8tor válasza AMD Power (#74552) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]
Adjusting setup items — SET
1 Press and hold the select button.The setup display appears.
2 Press the select button repeatedly until the desired item appears.

DEMO (Demonstration)
To set “DEMO-ON” (*) or “DEMO-OFF.”

3 Rotate the control dial to select the setting (example “ON” or “OFF”).
4 Press and hold the select button.The setup is complete and the display returns to normal play/reception mode.

⭐ Stella

(#74557) AMD Power válasza radi8tor (#74556) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm!!! Este megénzem!! :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#74558) #99254784 válasza bayarena (#74553) üzenetére


#99254784
törölt tag

Az utólagos erősítődnek nagy valószínűséggel úgy is RCA kimenetről fogod a jelet adni, ilyen szempontpól lényegtelen, mindkettőnél 5 Volt-os a jel. Viszont:
-10-band equalizer with digital time alignment and EXTRA BASS
A 7000-res széria a leírása szerint időkorrekciót is tud.

(#74559) bayarena válasza #99254784 (#74558) üzenetére


bayarena
aktív tag

Koszonom szepen, kozben en is erre jutottam, hogy oda majd masik kimeneten megy a jel, de ez igy nagyon jo, hogy megerositetted. :R
Meg is rendeltem.
Most mar csak azt kene kideritenem, hogy lehet-e kapni atalakitot, ami a Sony-s kabelcsatit osszehozna a Nissan csatlakozojaval.
Meg sose szereltem be ilyet, szoval nincs nagy rutinom a forrasztgatassal..

(#74560) #99254784


#99254784
törölt tag

Kérdés mennyire célod a kábelkötegnek a gyári állapot megőrzése... Ha tényleg csak úgy adják a Sonyhoz a kábelköteget mint a képeken (csak a rádió felőli végén van csati), akkor lehet célszerű a szabad végére egy iso csatit tenni, és vagy egy iso-nissan átalakítót nézni, vagy a gyári kábelről levágni a nissan csatlakozót és szintén egy iso csatira cserélni.
Mondjuk ha forrasztgatni sem igazán akarsz lehet a kábelvég krimpeléssel sem leszel előrébb hiába megveszed az iso csatlakozót a kábelvégekkel.

(#74561) bayarena válasza #99254784 (#74560) üzenetére


bayarena
aktív tag

Ha kell, osszeforrasztom, de jobban orulnek ha nem kene. De ez nem kivansag musor :)

(#74562) szazbolha


szazbolha
addikt

Sziasztok!
Ezt a csatlakozó, típust hogy hívják és hol tudnék ilyet venni?

(#74563) uszid94


uszid94
tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy aux kábelt, de nem tudom melyik kábel adja a legszebb hangzást. Valakinek van tapasztalata evvel kapcsolatban? Milyen kábelt ajánlanátok, nem baj ha drága csak legyen a legtisztább hangzású. Válaszokat előre is köszönöm!

(#74564) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Az egy másik topik.

uszid94

Válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#74565) Ear001 válasza uszid94 (#74563) üzenetére


Ear001
addikt

Innen az AN-V nekem bevált.

(#74566) AMD Power válasza radi8tor (#74556) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos ez a rádió semmire nem reagál! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#74567) uszid94 válasza Gézengúz (#74564) üzenetére


uszid94
tag

Értem és akkor melyik topichoz írjak?

(#74568) uszid94 válasza Ear001 (#74565) üzenetére


uszid94
tag

Uhh azt elfelejtettem írni, hogy 3.5 mm jack kábel kéne ... ezek közül egy db sincs olyan ... :(

(#74569) Gézengúz válasza uszid94 (#74567) üzenetére


Gézengúz
addikt

[link]

Hmm??

[link]

[ Szerkesztve ]

(#74570) uszid94 válasza Gézengúz (#74569) üzenetére


uszid94
tag

Egyébként nekem autóba kell azért gondoltam ebbe a topickba tartozik ...

(#74571) vidaila


vidaila
aktív tag

Sziasztok.
Citroen xsara 1. 6 16v-be keresek hangszórót.
Adott egy Sony DSXA410BT fej és Hertz Hcp4 erősítő.
Az első ajtóba szeretnék egy komponens szettet rakni.
Szeretném hogy legyem benne mély, nyilván nem lehet láda mélységet elérni de nem is a hangerő a lényeg hanem a hang minősége. Zenei ízlésem elég vegyes, a rock metaltol a trance elektromos zenén at mindent hallgatók, valami arany közép út kellene. Rá szánt keret 20-40ezer forint lenne.

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#74572) flash-


flash-
veterán

sziasztok!

a Kenwood KMM-BT306-androidos telefont is kezel?könnyedén lehet androidos telefonról zenét lejátszani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#74573) #99254784 válasza flash- (#74572) üzenetére


#99254784
törölt tag

Szia!
[link]
Kezeli az androidost is, play marketben van külön kenwood alkalmazás is (androidra biztos [link] ), telóról tudod kezelni vele a beállításokat, zene lejátszást vezérelni, bár én sok értelmét nem láttam..
Nekem 304-es van, bluetooth-on simán ment a zenelejátszás/kihangosítás. Tud Spotify-t meg Alexát meg mi a fenét még, de ezekkel nem éltem, USB forrásból ment a Flac leginkább.

(#74574) flash- válasza #99254784 (#74573) üzenetére


flash-
veterán

szuper, köszi!
megy akkor a renaultba csak jobban fog szólni mint a 20 éves vdo kazettás :DDD

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#74575) Mikisys


Mikisys
őstag

Használ valaki Macaudio PowerStar 16.2 koaxiális hangszórókat?

Érdekelne néhány tapasztalat a 16-17cm-es autós-hangszórókról, hogy melyiket érdemes választani.

Üdv!

(#74576) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Első autó ford focus mk2, ebben szeretném lecserélni a gyári fejegységet, nem igazán tudom, hogy mennyit érdemes szánni rá, talán 30-40 ezer forint? Lehet használt is!
Idővel lesz utólagos hangszigetelés, jelenleg minden gyári és mivel nem egy drága autóról van szó nem szeretném az értékének a felét rákölteni.
Tidal hifi szólna rajta telefonról, bt-n, ha lehet LDAC, de minimum aptx hd minőségben. Clamavi De Profundis és norvég black közt nagyon sok mindent meghallgatok.
Otthon Chord Mojo és HE560, Ananda BT, HD600 stb... megy. Amennyire lehet törekednék a kiegyenlített hangzásra.
Szeretnék tolatókamerát is, nem tudom eldönteni, hogy 2 dines fejegység és arra menjen a képe vagy egy [ilyesmi] lenne a biztonságosabb/ideálisabb/kényelmesebb.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#74577) MunezXBK válasza Mikisys (#74575) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mac-et nem annyira.

(#74578) dmad válasza milkabrams (#74576) üzenetére


dmad
aktív tag

Szerintem ebben az árkategóriában nem fogsz kapni minimum aptx-es BT-vel rendelkező fejegységet(amúgy sem túl sűrű autóhifiben)...Nekem C.max van egy 2 dines Pio F960 van benne, a tolatókamerám pedig a rendszám világítás helyére van téve, hasznos tud lenni. :)
Mindenképpen 2 dinben gondolkoznék a helyedben, baromi hülyén néz ki az 1 dines egy akkora helyen :D
Ha minőségi offline zene kielégít, (szerintem) vegyél egy Ipodot és azt USB-n hallgasd, az is szebben szól mint egy sima pendrive..

Élj úgy, hogy.......

(#74579) milkabrams válasza dmad (#74578) üzenetére


milkabrams
őstag

Mennyit kellene költenem rá? Esetleg [ez]?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#74580) dmad válasza milkabrams (#74579) üzenetére


dmad
aktív tag

Szerintem ez sem tudja az aptx-et...
:)
Ha az a fontos, akkor keresni kell olyat ami tudja..
Ha van lehetőséged rá, próbálj ki többet, a bt keresztül és amelyiknek tetszik a hangja, amellett kell dönteni...
Amúgy itt lehet találni fejegységeket, de ahogy elnézem ezen csak az USA verziók vannak, az eu-sok nincsenek... :(

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#74581) milkabrams válasza dmad (#74580) üzenetére


milkabrams
őstag

Az autó értékéhez képest aránytalanul sokat nem szeretnék költeni, tehát a 100+++ kategóriát feleslegesnek érzem.

Mindenki: Akkor ajánlatok valami 2 dines cuccot, ami szerintetek nem feleslegesen drága az autóhoz.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#74582) dmad válasza milkabrams (#74581) üzenetére


dmad
aktív tag

A "minőségi" (értsd márkás) fejegységekben elég jó a BT, bár néha azok között is van kompatibilitási gond..Amiket kerülnék azok a "kínai" fejek, ott azért igen másodlagos a minőség...

Élj úgy, hogy.......

(#74583) milkabrams


milkabrams
őstag

Kenwood DPX-5200BT féle kialakítással, tehát fizikai gombos nem érintős fejegységek közt mik az aptx kodekes lehetőségeim? Ez ha jól tudom, csak sbc-t tud.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#74584) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Pioneer MVH-S120UBW fejegységet szeretnék bekötni a Seatomba,vagyis már bekötöttem, de kulcs kihúzásakor lekapcsol róla minden áramot, így elfelejt mindent a fejegység, és be sem tudom kapcsolni addig,ameddig újra gyújtás alá nem teszem. Mit kellene még átkötnöm rajta? (a gyári fejegység működik akkor is, ha nem rakom gyújtás alá, nem felejt semmit)

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#74585) MunezXBK válasza RobbeV0201 (#74584) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Piros/sárga vezetéket felcserélni.

(#74586) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Remélem tud valaki tanácsot adni.
Adott egy rendszer, ami zajos. Generátorzajos. Ha jól letekerem az erősítőt, akkor megszűnik, de akkor is bosszant. Az alany egy BMW E39 toring.
A fejegységen 1 pár RCA van, lett berakva egy ACV jelátalakító, 2 csatornás, így van 3 pár RCA. Az RCA kábelek az autó bal oldalán futnak, jobb oldalt mennek a kocsi pozitív kábelei.
A csomagtartóban van az akkumulátor. 2 erősítő van a csomagtartó 2 oldalán. 20-as ofc kábelekkel vannak szerelve, nincs tápelosztó, közvetlen az akkura vannak kötve a pozitívok, a negatív pedig arra a test pontra, ahová az akkuié is van kötve. A remote szál a kocsi jobb oldalán fut, belemegy az egyik erősítőbe, és abba a csatiba van bekötve a másik erősítőbe menő remote is, így egyszerre kapcsolnak. A jobb oldal erősítő, ami közelebb van az akkuihoz, hajtja a mélyet. A bal oldali az első-hátsó szettet. Minden le van forrasztva. Elvben minden jó mindenütt, mégis nagy a zaj. Esetleg valaki tudna tanácsot adni?

[ Szerkesztve ]

(#74587) Mikisys válasza MunezXBK (#74577) üzenetére


Mikisys
őstag

Kevesen használnak MacAudiot, vagy nem érdemes ezt választani?
Szimpatikus még a JVC nagyoválja, de nem ismerem ezt sem.

Üdv!

(#74588) MunezXBK válasza Mikisys (#74587) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mindkettő.

(#74589) Gatjoge


Gatjoge
csendes tag

Hellósztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Van arra mód, hogy egy ISO 36pin csatlakozóval működő fejegységet meg lehessen hajtani egy ISO 26pin-es csatlakozóról?
Bővebben kifejtve van egy Opel Frontera B-m amiben gyárilag CAR 400-as fejegység volt (én már nem ezzel vásároltam), de sikerült szereznem hozzá egy NCDR 1100-as típust, amivel szinté szerelték. Csakhogy a CAR 400 (és a CDR 500) 26 pin-es csatlakozóval rendelkezik az NCDR 1100-as peidg 36 pin-essel. Az NCDR navigációs lehetőségeire nem tartanék igényt, az elegendő lenne, ha a CD modulja működne.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#74590) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Egy Mk2 focus és pioneer fh-x730bt összerakásához milyen adapterek csatlakozók stb. kellenek?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#74591) dmad válasza milkabrams (#74590) üzenetére


dmad
aktív tag

Műanyag beépítőkeret, iso-Quadlock átalakító, antenna adapter.
Feltételezve, hogy a rádióhoz kapod a fémkeretet és a gyári csatiját.

Élj úgy, hogy.......

(#74592) stoon


stoon
őstag

sziasztok! lassan eljön az idő hogy visszaépítsem a hifit a verdába. (már nem kell babakocsit meg ilyeneket hurcibálnom :DDD ) szeretnék egy jól megépített reflexládát késziteni bele , meg még pár dolgot, több kérdésem IS lenne adott egy alfa 159 sw csomija , ez lenne a tett szinhelye , továbbá adott még egy [nyomo] és egy [erősitő] , (késöbiekben szeretnék egy monoblokkot , és + aksi)
elég nagy a csomija a kocsinak de azért nem szeretném az egészet beépíteni.

gondolom az erősitőt ne a ládára rözitsem ( valami rezgés csillapitást kell esetleg eszközölnöm?) ?
ha jól értelmeztem ennek a nyomónak 105,88 literes láda kellene , ha ettől eltérek akár felfele akár lefele lenne e hátonütője a dolognak (persze nem arra gondolok hogy 50 literest vagy 200literest fogok csinálni, de a hely adotságai miatt olyan kb 110-115 liter lenne)
érdemes e az autó tes, generátor töltés kábeleket kicserélnem?
esetleg ha csinálok egy skiccet valami "hozzáértő" elmondaná a véleményét pluszosat és mínuszossat egyerát esetleg tanácsot ?

előre is kösz srácok! :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#74593) ZedTheOne


ZedTheOne
csendes tag

Sziasztok!
A piros és sárga vezetéken azt a szilikon borítást hogy lehet széthúzni?
Gondot okoz, a megcserélés. Most itt van elakadva a beszerelés.
Van valami külön módja?
Köszönöm a segítséget!

(#74594) radi8tor válasza ZedTheOne (#74593) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha az oldható sarura gondolsz ami össze van nyomva akkor ha kézzel nem megy fogd meg két fogóval épp a kábel előtt és úgy húzd szét.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#74595) ZedTheOne válasza radi8tor (#74594) üzenetére


ZedTheOne
csendes tag

Hát ahol szét lehet őket húzni, ott van rajtuk egy átlátszó szilikon borítás ami széthúzhatónak tűnik,de nem jön, mert összetapad.
[link] ezen a képen látszik, a felirat nem lényeges, mert ez egy JVC cucc.

(#74596) radi8tor válasza ZedTheOne (#74595) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja egyre gondoltunk.
Ha a szilikon nagyon tapad azt körömmel lejjebb/szét lehet húzni azt hiszem. De a saruhoz nekem fogó kelett - nem akartam kitépni belőle a kábelt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#74597) ZedTheOne válasza radi8tor (#74596) üzenetére


ZedTheOne
csendes tag

Köszi a segítséget!
A szilikont foggal, a sarut fogóval tudtam széthúzni. :C

(#74598) Safranek


Safranek
aktív tag

Sziasztok!
Nem hirdetni szeretnék, hanem segítségre van szükségem.
Az alábbi dolgaimat szeretném eladni de nem igazán tudom, mi lenne a reális ár értük:
Alpine CDA-9847R - normál állapot
Hertz H420 erősítő - kissé viharvert , karcos
Hertz DV 165 hangszóró pár 120W normál állapot
Audio System Radion 165 - Költözés közben sajnos megsérült mindkettőn a membrán.
Képeket igény esetén prezentálok.
Előre is köszönöm a válaszokat.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#74599) kona005 válasza Safranek (#74598) üzenetére


kona005
senior tag

Sziasztok!

Szinten segítseget szeretnek kerni toletek.
Lenne par auto hifis cuccom amitol megvalnek, de nem igazan tudom mennyiert lehetne eladni oket.

Kicx ICQ 6.2 hangszoro szett [link] gondolom ez parbam , azaz 2db mindenbol ugy annyi.

DLD 500+ melylada [link]

Rockford Fosgate 451s erosito , igazabol ez lenne a kerdeses inkabb mert semmit nem talatam rola. Ilyen: [link]
[link]
Elore is nagyon szepen koszonom a segitseget mindenkinek :R

Nem valasz akart lenni bocsanat.

[ Szerkesztve ]

(#74600) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sziasztok
Le szeretném cserélni a gyári fejegységet a 2008as C4 Grand Picassoban.
Két kiszemelt van:
Kenwood kmm 356
Alpine UTE 200bt
Melyiket érdemesebb megvenni?
Zenében mindenevő vagyok, szeretem a kövér basszusokat :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.