Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75151) dethroner válasza dethroner (#75097) üzenetére


dethroner
veterán

Na, mentem egy kört, az egyik webshopnak címeztem a kérdést és ezt a választ kaptam:

Sajnos a Pioneer MVH-150UI fejegység nem alkalmas kormánytáv vezérlésre.
Magasabb kategóriájú fejegységekhez telepíthető csak a kormánytáv modul, mivel a megjelölt fej, nem tudja fogadni fizikailag.

Szerintetek ilyen van?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75152) dmad válasza dethroner (#75151) üzenetére


dmad
aktív tag

Pedig a fenekén ott van a 3,5 jack ami a kormánytáv helye…
A leírásában is szerepel, wired remote input…
:C

Élj úgy, hogy.......

(#75153) dethroner válasza dmad (#75152) üzenetére


dethroner
veterán

Hát igen, a srác a videón kb ugyanezt a fejet vezérli a kormányról, csak annyi hogy az tud BT-t is [link]
És itt is hasonló dolog történik [link]
Na mindegy, keresek másik szagértőt :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75154) dmad válasza dethroner (#75153) üzenetére


dmad
aktív tag

Itt nézd meg a 13. oldalt...A gyári használati csak nem hazudik. :)

Élj úgy, hogy.......

(#75155) dethroner válasza dmad (#75154) üzenetére


dethroner
veterán

Csak a kábelt kellene megtalálni hozzá :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#75156) zsolt19900 válasza fabko (#75150) üzenetére


zsolt19900
őstag

ott van a pio fejem, vedd meg :K

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75157) Bandib0y


Bandib0y
csendes tag

Sziasztok,

Csak egy nagyon egyszerű kérdésem lenne, Skoda Octavia III (2019) gyári hangrendszere után kb mire számíthatok egy VW Golf 7 (2018) (8 hangszóró, 4x20W) autó esetén?

Köszönöm!

(#75158) vidaila


vidaila
aktív tag

Tudtok ajánlani valami pénztárcabarát ajtó szigetelést?

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#75159) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Srácok kérdésem a tapasztaltabbaktól.

Adott egy láda 1kW 4Ohm. A kérdésem az lenne hogy vehetek hozzá olyan erősítőt ami 1.25kW 4Ohm-on? Nem lesz baja a ládának? Mert én úgy "tanultam" régebben hogy ne legyen erősebb az erősítő mint a láda. De azóta ezer dolog változott. :)

Smoke some weed nigga!

(#75160) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75159) üzenetére


troll81
addikt

Vehetsz.
A steg qm 310.2 hajtott 4ohmos Audi System krypton ládát nekem évekig. Semmi gond nem volt, be kell állítani annyi a lényeg.
Kicsit nagyobb az erősítő teljesítménye nem kell kitekerni maximumra linearis marad a jel kevesebb hőt termel stbb van előnye. :R

(#75161) Wiz Khalifa válasza troll81 (#75160) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Rendben. :)

Smoke some weed nigga!

(#75162) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75161) üzenetére


troll81
addikt

Ha nem auna vagy frist Ausztria.akkor megvehető :) mit néztel ki hozzá

(#75163) Wiz Khalifa válasza troll81 (#75162) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ground Zero GZPA 1.4K-HCX

Smoke some weed nigga!

(#75164) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75163) üzenetére


troll81
addikt

Áramot vigyél neki :R rendesen.de csak használt van venném meg.

(#75165) Wiz Khalifa válasza troll81 (#75164) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálunk Angliában van újonnan is. Viszek neki persze tápot bár kb 100A lesz kihasználva nem az egész teljesítménye. 4Ohm-on lesz hajtva ugye.

Ami nagy fejtörés még nekem hogy generátorból hogy szerezzek be nagyobbat. Mert nem tudom hol lehetne vennem nagyobb teljesítményűt amin olyan a csati mint az én Octavia MK2-es kocsimba.

Smoke some weed nigga!

(#75166) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75165) üzenetére


troll81
addikt

Típus azonos kell a legnagyobb..és ez mindig szívás.
Este priviben meg keresnelek egy problémával ha nem gond. :R

(#75167) Wiz Khalifa válasza troll81 (#75166) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Rendben nyugodtan. :)

Amúgy nézegettem hogy valami amcsi kocsiból kéne venni. Van ami méretre stb… nagyon hasonlít az eredetire (felfogatásra gondolok). Így majd jobban bele ásom magam hogy mit lehetne bele tenni.

Smoke some weed nigga!

(#75168) troll81 válasza Wiz Khalifa (#75167) üzenetére


troll81
addikt

Amúgy ha a régi generátor marad és veszel mellé 80ah lto zellat balanszerrel. Akkor meg is vagy. A 2 x6 cella kB 18 kg. És bődületes áram van belole egy sor ajánlott 5kw hoz... Nekem kell 4 kB. :)

(#75169) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Feltettem már korábban a kérdést, de nem érkezett rá válasz, próbálom kicsit szűkíteni a dolgot. :B Adott egy Clio MK2 egy gyér hangrendszerrel. Le szeretném cserélni, de nem szeretnék se mélynyomót, se semmit, az első két ajtóba szeretnék hangszórót, ahogy eddig is volt. Nekem az untig elég, nézegettem a fejegységeket és ez szerintem megfelelne az elvárásoknak. Emellé kellene egy olyan hangszóró pár, amit passzol a fejegység teljesítményéhez. Szóval szerintetek ez jó lenne hozzá? Vagy nézzek másikat? A javaslatokat szívesen veszem. Válaszotokat és tanácsotokat előre is köszönöm szépen! :R

Sic Parvis Magna

(#75170) civicfan


civicfan
tag

Helló!
Hangszóró szettet keresek, amit a rádió gyári erősítője is meghajt! Ebben a kategóriában most mi a favorit? Én a Blam Relaxra gondoltam, vagy az új Stegek, Audio Sistemek milyenek?

(#75171) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy Pioneer MVT-420BT fejegységet, be is szerelték. Az a kérdésem, hogy ezen be lehet állítani, hogy a rádiónál írja a zenék címét, meg a traffi infót amit a korábbi rádióm mindig írt, ahol elérhető volt. Mit kell beállítani, ha tudja?
Másik kérdés, hogy ha Bluetooth on csatlakozik a telefon, akkor ha benyomom a waze t a telefonon, akkor a telón nem szól, de ha a rádió van kiválasztva a kocsin akkor a wazet ott sem lehet hallani, csak ha a Bt audiora állok át. Ezt nem lehet valahogy beállítani, hogy simán ha rádiót hallgatok, akkor a wazet is mondja? (Vagy a telefon mondja.) Vagy ezt csak az apllikációban lehrt megcsinálni, vagy ott sem?
És még egy kérdés. Az normális, hogy 15-20 on kell hallgatni sima nem hangos álláshoz? Korábban ilyen 6-12 n hallgattam mindig. Vagy valahol van benne valami halkító gomb, amit észre sem vettem?

Üdv: Fishor

(#75172) Peti66 válasza civicfan (#75170) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia! Biztos,hogy nem rosszak,de én máshogy kõzeliteném a dolgot.Vannak lágy felfügesztésü,de kevésbé terhelhető hangszorók meg vannak feszes felfügesztésüek amik terhelhetőek kb, 60-70Vatt 88-90db érzékenységgel.Én az elsőt választanám fejegységről való hajtásra ami 91-92db volna az ideális aTe konfigodhozEgyszerűbben, az a 12-15W

nem képes egy feszes "higtech" anyagú agyonnehezített membránú hsz-ot gyorsan mozgatni ;)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#75173) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Kaptam ingyen egy Somogyi Boxxer sbf 2025-öt (50w, 4ohm). Ezzel kívánok meghajtani két épített hangfalat (100w motorola magas, 50w orion mély, 50w videoton közép). Az egy külön kérdés, hogy kis hangerőn szól, tehát lehet, majd vennem lesz szükséges hozzá egy erősítőt.

A probéma: Csak 1 hangfal szól. (Kipróbáltam a kábelt átdugva, a másik hangfal is szól azon az egy jó kimeneten)

Hogyan lehetne kivizsgálni, hogy mi a baja? Érdemes javíttatni? Mennyiért javítanák meg nagyságrendileg? :R

Szerk.: Ja igen! Nem autóban, hanem otthon, egy FSP táppal hajtom meg.

[ Szerkesztve ]

(#75174) civicfan válasza Peti66 (#75172) üzenetére


civicfan
tag

Köszi, van nekem erősítőm meg minden, csak már nem szándékozom beépíteni! Azt elfelejtettem leírni, hogy a gyári fejegységnek különálló az erősítője.

(#75175) zsolt19900


zsolt19900
őstag

A PRS-t elvitték, a két finom hangú Udim erősítőm és első szettem még mindig keresi gazdáját, nyugodtan jelezzétek ha érdekel valakit valami :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75176) eddhunter


eddhunter
tag

Sziasztok!
Egy Alfa 159 sw Ti-ben szeretném kicserélni a gyári fejegységet+első hangszórókat.
Elsősorban az autó "okosítása" lenne a cél, a hangminőség nálam másodlagos, főleg elektronikus zenéket hallgatok. Fontos, hogy android legyen, waze-t szeretnék használni.
[Ilyet] ajánlanak bele, de azt hallottam másik oldalról, hogy elég gyenge a gps benne.
Hangszoróból ötletem sincs, a másik autómban egy Hertz Dsk 16.5 ös szett van egy régi, alsó kategóriás Alpine fejről hajtva azzal már simán meg vagyok elégedve.

(#75177) vasi89 válasza eddhunter (#75176) üzenetére


vasi89
addikt

Bravos csoportban az erisint szeretik. Nekem isudar van, az is világmárka viszont 1 éve stabilan működik, soha semmi gondom nem volt vele. A gps is jó, be sem lassult. Hangja sem rossz egyébként. Habár náluk out of stock van, de úgy nézem erisinből van választék.

(#75178) troll81


troll81
addikt

Keresek cactus sounds K12 elit K9 illetve spl dynamics d10s erősítőket a bar nem nagy reményeket fűzök ehhez a de rá kérdezek hátha valakinek a valakijenek van vagy tud olyat akinek van. Lehet rossz leégett hibás. Köszönöm :R

(#75179) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Van itt valakinek JVC KW-X830BT-je? Most vettem egy autót és ilyen van benne. 25-nél hangosabbra nem engedi tekerni, viszont ahoyg néztem neten unboxing és bemutató videókat simán engedte nekik magasabb tartományba is a hangerőt. Ez valami beállítás lehet, vagy mit keressek? :F :R

(#75180) FRENK1988 válasza bucihost (#75179) üzenetére


FRENK1988
veterán

Lehet be van állítva a hangszóró mérete 13 cm-re és azért nem engedi

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#75181) dashed válasza bucihost (#75179) üzenetére


dashed
senior tag

Low power Mode a neve azt hiszem. Valahol a System menüben lesz ha jól emlékszem

(#75182) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

Egy 2003-as Peugeot 307 jobb oldali első ajtajában a gyári hangszoró a basszusoknál recseg, élvezhetetlen a zenehallgatás (teljesen megfelelt nekem a hangzása, amíg be nem kakkant)!........
Gondolom felesleges vele vergődni(?!), újat volna érdemes venni, vagy egy gyári speckójút beszervállni valahonnét.
Halkan kérdezem meg, mert én a neten nem igazán találtam róla semmilyen infót: milyen márkájú (ha van neki) ill. milyen fajtájú, méretű lehet benne a speaker egyébként (nem mertem megbontani még az ajtó panelt)?
16cm-től egészen 17cm-ig találkoztam a leírásokban.

A kocsi fejegységét egy Pioneer MVH-S100 UBW képzi, amivel legtöbbször elektrónikus zenét hallgatunk.
Túl nagy igényem nincs, illetve a büdzsé se engedi, ezért olyasmi megoldást szeretnék, ami 10.000Ft környékén megáll és lehetőleg ezt az 1 oldalt érinti (ha találok gyári h.szórót), vagy maximum 1 pár hangszoró cseréjébe (bal ajtóban is) fáj a dolog.

Kinéztem pár darabot, de fingom sincs, hogy ezek közül melyik érné meg leginkább:
1, Pioneer TS-G1710F autóhangszóró pár, 17 cm, 1 utas
2, Phonocar 66/026 16.5cm-es koax hangszóró (életbe nem hallottam erről a márkáról)
3, JVC CS-DR1720 2 utas koaxiális autohifi hangszóró, 17cm
4, BLAUPUNKT BGx 663 MKII
5, Pioneer TS-G1730F autóhangszóró pár, 17 cm, 3 utas

Én valahogy a Pio irányába mennék, de tényleg semmi tapasztalatom nincsen auto-hifi terén. :(
Csak ha Pio, akkor 1, 2, vagy 3 utas az, ami ajánlott ide.

(#75183) Rolplay


Rolplay
csendes tag

Sziasztok! Van egy Mac Audio STX zárt mélyládám (ajándékba kaptam a kocsihoz, pontos típust sajna nem tudok, de képek alapján beazonosítva BOX 12 Reference). Volt hozzá egy magnat 600w erősítő is, 4 csatornás. Sajnos amint feltekertem a hangerőt a kocsiban olyan 80%-ra, mindenféle elektronikai hibát dobott a kocsi. Ki lett kötve az erősítő és helyrejött, innen gondolom, hogy erősítő baja volt. Szeretnék tanácsot kérni, hogy ehhez a ládához, milyen és mekkora teljesítményű erősítő ajánlott? Nem célom hangnyomás versenyre vinni, az ablakokat is szeretném ha a helyén maradna. Ez a 600w(tudtommal 170w körüli rms-el), bőven elég volt, csak mivel tudatlan vagyok a témában, tanácsot kérnék. Köszönöm! (A kocsi 2004-es bmw e60, 90es AGM akksival)

[ Szerkesztve ]

Rolplay

(#75184) Ear001 válasza Rolplay (#75183) üzenetére


Ear001
addikt

Elsőként a kábelezést nézd meg, mire elég . Vastagság, biztosítékok, földelés, csatlakozók, akku mérete, állapota, generátor milyensége.

(#75185) troll81 válasza Rolplay (#75183) üzenetére


troll81
addikt

Az áram ingadozas a baja nem az erősítő.
Gondolom felett áramot az autó hiányolta.
Plusz aku vagy rendes beszereles vagy kondizni az erősítő előtt.

(#75186) Rolplay válasza Ear001 (#75184) üzenetére


Rolplay
csendes tag

Az összes alkatrész gyári a kocsiban, akksi ki lett mérve, jó állapotban van (90-es agm akksi). Renegade kábelek mennek be az erősítőbe, a mélyláda felé meg valami maniac sound system high quality speaker wire.

Rolplay

(#75187) Ear001 válasza Rolplay (#75186) üzenetére


Ear001
addikt

Nem a kábelen lévő felirat számít, hanem a vastagság, csatlakozók, biztosítékok, ahogy írtam korábban is.

(#75188) troll81


troll81
addikt

Cadence Z9000 illetve ez a márka a régi hifiseknek mond e valamit? Lenne egy pár eladó 2 és 4 csatornás. Nem igen láttam hirdetve pár évem alatt.
Valaki valamit tud róla? :R

(#75189) Ear001 válasza troll81 (#75188) üzenetére


Ear001
addikt

Régi amcsi cég, csináltak elég komoly cuccokat, de nem mai darabok, kérdéses az állapotuk.

(#75190) troll81 válasza Ear001 (#75189) üzenetére


troll81
addikt

Akkor vehető lehet.meg van original karton minden vigyáztak rá az biztos.
Mennyire jók?hova tenned

(#75191) Ear001 válasza troll81 (#75190) üzenetére


Ear001
addikt

Vigyáztak rá? Ha nem volt használva az a baj, ha használva volt az a baj. A forrasztásokat, kondikat egyenként végig kell nézni, mérni, milyen állapotban vannak, ha kell, cserélni, potikat szintúgy ellenőrizni.

(#75192) anorche1


anorche1
őstag

Tetszik az autóm jelenlegi rendszáma, ezért nem szeretném lecserélni. Viszont ez még nem EU -s. Tudok ezzel valahogy biztonságosan küldöldre (Ausztria) menni? Vagy mindenképp cseréltetnem kellen?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#75193) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Használ valaki Pioneer SP-H 10BT fejegységet?
Lenne pár kérdésem.
üdv

(#75194) vidaila válasza anorche1 (#75192) üzenetére


vidaila
aktív tag

Tudsz csak kell matrica az ablakba

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#75195) anorche1 válasza anorche1 (#75192) üzenetére


anorche1
őstag

Most néztem, hogy ez az autohifis csoport, nem pedig a sima autos. Bocsi :W

#75194vidaila
Köszi! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#75196) troll81 válasza Ear001 (#75191) üzenetére


troll81
addikt

Akkor te hova sorolod a minőségét a márkának? Hallottál róla más valaki akinek lehetett? Halott ilyet? Hol erdeklodjek?

(#75197) Ear001 válasza troll81 (#75196) üzenetére


Ear001
addikt

Nem gyártottak ők semmit, csak berendeltek innen-onnan saját márka meg kinézet alatt, de voltak nagyon komoly cuccaik is. Nekem egy 20-as vagy 25-os hangnyomás versenyre kitalált nagyon masszív mélynyomóm volt tőlük, az zseniális cucc volt, soha jobbat. Az erősítőikre kevésbé emlékszem, azok valahogy nem jöttek olyan jó áron be, mint pár másik márka.

(#75198) V8engines válasza anorche1 (#75195) üzenetére


V8engines
tag

Hi!
Meg is lepődtem ezen a témán. De jó, mert végre nem volt egyhangú a topic. :DD :R

...és még infót is kaptunk, mert a választ nem ismertem.
-Viszont akkor én szépen megúsztam 2019-ben azt a 3 éj, autóban alvós, alkatrész beszerzős osztrák-német körutat. Minimális angol tudással. Magyarázhatott volna nekem a közeg. :N

[ Szerkesztve ]

(#75199) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv

Egy Sony CDX GT35-U-t lecseréltem egy Sony DSXA410BT fejegységre. A régin volt remote szál, ami vezérelte az erősítőmet , de az újon nincs. Van ötlet mire kössem hogy bekapcsolja az erősítőt?

(#75200) vidaila válasza #81556480 (#75199) üzenetére


vidaila
aktív tag

Nekem is ilyen van, ha jól emlékszem kék/fehér kábel

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.