Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75801) migabi24 válasza ImACeltic (#75800) üzenetére


migabi24
nagyúr

Jól mondta, egy drágább ovál jó hangot fog adni az első szettel összefogva, nekem ibizába van ilyen felállás, kérdezték már többen hol a mélyláda :D pedig csak fejegységről van hajtva, és hangerő is van bőven, jó a Hertz is de nekem pl kicx van.

[ Szerkesztve ]

(#75802) ImACeltic válasza migabi24 (#75801) üzenetére


ImACeltic
őstag

A jelenlegi, gyári szettet kukáznom kell mert már recseg. Magában nem lesz olyan jó a kalaptartón a két ovál, kell előre is az ajtókba?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#75803) migabi24 válasza ImACeltic (#75802) üzenetére


migabi24
nagyúr

Első szett nélkül szörnyen fog szólni egy minőségi darab is :D

(#75804) ImACeltic válasza migabi24 (#75803) üzenetére


ImACeltic
őstag

Első szettnek mit javasolsz?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#75805) frici69 válasza frici69 (#75795) üzenetére


frici69
tag

Erre esetleg valaki :F #75795

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#75806) szabeska válasza frici69 (#75805) üzenetére


szabeska
addikt

Mi pont 2 hete vettünk ilyen Alpine-t egy régi Fordba, de mivel első autónk és első autóhangszórónk, mást nem tudok hozzáfűzni :DDD

[ Szerkesztve ]

F1

(#75807) frici69 válasza szabeska (#75806) üzenetére


frici69
tag

Köszi! Azért minőségi változást tapasztaltok?

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#75808) szabeska


szabeska
addikt

Előtte nem volt a kocsiban se rádió se hangszóró, szóval igen ;] Komolyra fordítva: Az Alpine mint márka ismerősebb, és kicsit drágább is mint a másik, szóval inkább ezt választottuk, ennyi.

[ Szerkesztve ]

F1

(#75809) frici69 válasza szabeska (#75808) üzenetére


frici69
tag

Értem és köszi!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#75810) PítdB válasza frici69 (#75805) üzenetére


PítdB
kezdő

Egy erősebb jó 16.5cm-es szett jobb választás lenne. Magas is a helyére kerülne például,
térdnél elég sok zenei hang elvész. (amit irtál 6x8 alap készlet Crunch, kiváltásra jó, feljebb lépésre nem igazán)
Jelenleg ennek a szettnek a mélyközepe a legjobb úgy 60ft-ig
EXCURSION SX 6C [link]

csak a mélynyomó

(#75811) frici69 válasza PítdB (#75810) üzenetére


frici69
tag

Köszi a választ! Komponens szettben nem gondolkodom. Magam oldanám meg a cserét és azért nem akarom bonyolítani átalakító kerettel meg vezeték fűzködésével a dolgot. Gondoltam hátha az említett két típus valamelyikével előbbréb leszek minőségben.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#75812) szabeska válasza PítdB (#75810) üzenetére


szabeska
addikt

Elgondolkodtam hogy veszek egy ilyen szettet. Csak az nem világos, ha [link] ezt veszem, a hátsó ajtós hangszórókat hova kötöm? Csak simán a gyári hangszórókábelre hátra? Mert akkor a hátsókra a full frekvencia tartomány megy. A grafika alapján nekem nem világos :( [link] 7. oldal. :R A 6. pedig a szimpla első, az érthető.

[ Szerkesztve ]

F1

(#75813) dmad válasza szabeska (#75812) üzenetére


dmad
aktív tag

A rajz szerint a "hátsó" közepeket az elsőre kötöd rá, tehát annak a frekije is lesz vágva.
Ez szerintem nem klasszikus első-hátsó szett, hanem, olyan ahol elöl oldalanként 2 középsugárzó van egy magassal.

Élj úgy, hogy.......

(#75814) ImACeltic válasza ImACeltic (#75804) üzenetére


ImACeltic
őstag

[Erre valaki?]

Kalaptartón lévő két ovális párhoz kéne. 4 megfelelő hangszóró elég lesz?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#75815) vegatti


vegatti
csendes tag

Sziasztok!
Adott 3 kiszemelt 2DIN-es fejegység.
Kenwood DPX-M3200BT
JVC KW-X830BT
Pioneer MVH-S620BT
Kérdés, hogy ki tudja-e jelezni valamelyik az éppen hallgatott FM
adásban az előadó nevét és a szám címét?
Volt alkalmam nyomkodni a Pioneert, de nem találtam ilyen beállítást.
Az egy din-es KMM-BT305 tudja. A 2dinesek miért nem?
Nekem fontos lenne.

(#75816) dobobazsy válasza dobobazsy (#75799) üzenetére


dobobazsy
őstag

abban tud esetleg valaki segíteni, hogy milyen vastag tápkábel kéne illetve mekkora bizti egy ekkora erősítő elé? 2x40-es biztijei vannak

(#75817) dmad válasza vegatti (#75815) üzenetére


dmad
aktív tag

Amit keresel az a Radio Text funkció, szerintem mindhárom készülék tudja...
A display gombot megnyomva vált a különböző nézetek között.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#75818) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Melyik a legolcsóbb 1dines pioneer fejegység amit Bluetooth -al össze tudok kapcsolni telefonnal, és így hallgatni a zenét? Nincs semmi elvárás, csak a Bluetooth.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#75819) dobobazsy válasza dobobazsy (#75799) üzenetére


dobobazsy
őstag

utolsó ötletként kipróbáltam, hogy átkötöttem a ládát az erősítő második szekciójába, és megszűnt a hiba... az erősítő ezen része lenne hibás? vagy csak nem mindegy neki, hogy melyik oldalával hajtom a mélyládát? :F

(#75820) ThodEE válasza dobobazsy (#75816) üzenetére


ThodEE
őstag

16mm2-nél még nem éri el az 1V feszültség esést (5m), ennek ellenére 20 vagy 25öst választanék legalább bár vannak kétségeim a kép alapján hogy mekkora fér bele abba a csatlakozóba tisztességesen. Ez egy elég combos erősítő, L/R-MONO kapcsolóra esetleg rámérni hogy valóban kapcsol-e, esetleg a szűrőket megtekergetni hogy tényleg vágjon is és csak az alsó freki menjen ki biztosan :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#75821) PítdB válasza szabeska (#75812) üzenetére


PítdB
kezdő

Ez egy dB szett ami dupla mélyközéppel kerül forgalomba. Bekötése pofon egyszerű, viszont 2ohm impedancia van, így erősítőről kell üzemeltetni.
Bekötés úgy van, hogy a mélyközepeken lévő sarukat összekötöd, ehhez van külön vezeték.
Abból amit írtál arra következtetnék, neked 2 külön szett fog kelleni.

csak a mélynyomó

(#75822) szabeska válasza PítdB (#75821) üzenetére


szabeska
addikt

Ha erősítős, akkor viszont hanyagolom a projektet egyelőre, csak egy sima KMM-105 fejegységem van ugyanis. :R

F1

(#75823) dobobazsy válasza ThodEE (#75820) üzenetére


dobobazsy
őstag

köszönöm a válaszod! :R igen a vicc az, hogy ez a kábel se akart belemenni, úgy kellett leszednem picit belőle, hogy belemenjen egy érvéghüvelybe, ami aztán belemegy a csatlakozóba.. gondolom kéne hozzá valami [link] ilyesmi? combos? az nem baj, ha van benne tartalék :) "L/R-MONO kapcsolóra esetleg rámérni hogy valóban kapcsol-e" ez a mono/stereo kapcsoló lenne? ha monora állítom akkor csak az egyik oldal jön át a jelből? mert azt megfigyeltem, hogy csak az egyik oldalnál szólt a láda, ha a balance-t tekergettem. vagy szólnia kéne mindkét oldalról?

(#75824) ThodEE válasza dobobazsy (#75823) üzenetére


ThodEE
őstag

Akkor van hídba ha mono :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#75825) dobobazsy válasza ThodEE (#75824) üzenetére


dobobazsy
őstag

úgy használom. bal csatornáról minusz, jobbról plusz, ahogy mutatja is az "ábra", és monora van állítva. remélem nem az erősítő a rossz, így, hogy ez a két csatorna meg viszi hiba nélkül a ládát.. meg kéne majd hajtson egyszer egy első szettet is :DD

(#75826) PítdB válasza dobobazsy (#75816) üzenetére


PítdB
kezdő

Alapvetően a kábel hosszúságától függ..átlagosan autóban 5M. szoktak számolni.
16-20mm2 már megfelelő, minél vastagabb annál kisebb az ellenállása a vezetéknek.
A kábelhez kell méretezni a biztosítékot..mert azt védi. 80A elég, de lehet 100 is.( az erősítő belső biztosítéka saját védélmére van) 2x40A , mint írtad .

csak a mélynyomó

(#75827) cigam


cigam
félisten

Kenwood rádióban rányomtam a címjegyzékre, és ez lett az eredménye:

Találkozott valaki hasonlóval? Mi a megoldás?
Egy iPhone SE-vel van társítva BT-n keresztül kapcsolódik. Működik is a zenelejátszás, a Siri is tud tárcsázni, de ha a rádió kijelzőjén rányomok a címjegyzékre, az már nem tetszik neki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#75828) dmad válasza cigam (#75827) üzenetére


dmad
aktív tag

A telefonon engedélyezted a névjegyek átvitelét??
(nálam kontaktok szinkronizálása..) :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#75829) cigam válasza dmad (#75828) üzenetére


cigam
félisten

Hopsz :B Most bekapcsoltam, majd kipróbálom így . Köszi a tippet! Azt hittem, ha akar valamit majd megkér hogy adjak rá engedélyt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#75830) vasi79


vasi79
aktív tag

Sziasztok!

Van valami megoldás, hogy a gyári fejegység helyére épített pio androidos fej rádióvétele legalább megközelítse a gyáriét? Antenna átalakító árnyékolása vagy mittomén... Gyalázat gyenge és néha egy markánsabb fa is zavart kelt a rendszerben.

Köszi

(#75831) cigam válasza vasi79 (#75830) üzenetére


cigam
félisten

Az okos fejegység nem barátja a rádiónak, hiszen házon belül kellene elszeparálni a rádió vevőt, a legváltozatosabb zavarjelektől. No meg lehet konstrukciósan is egy vacak.
Nekem nincs jó véleményem róluk. Az előző rádióm (JVC KD SH-1000)nem volt "okos" (BT, képernyő tükrözés,stb.), de mint rádió rendkívül érzékeny volt, és az erősítő részének nagyon szép hangja volt. A mostani Kenwood (DMX-120BT) tele van "szolgáltatással", de sem a rádiója, sem a hangminősége nem közelíti meg az előző készülékét. Értem én, hogy ez a nagy kijezős fejegységek legalja, vagy finomabban belépő szint, de akkor is többet vártam tőle.

Ugyanakkor ellenőrizd, hogy rendben be van-e dugva az antenna, hogy nem zárlatos-e (ohm mérő a hideg és meleg pont között, miközben nincs rádugva a rádió. Az antennakábelt is ki kellene mérni/nézni nincs-e valahol megtörve, ill. maga az antenna fémesen jól érintkezik a tartójával.

Pontosan milyen autó? Nem lehet hogy gyárilag egy távtáplált kis erősítő is van benne, aminek a mostani készüléked nem ad feszültséget?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#75832) dmad válasza cigam (#75829) üzenetére


dmad
aktív tag

Mikor párosítod, akkor megkérdezte, csak biztos nem figyeltél.. :)

Élj úgy, hogy.......

(#75833) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Két, kalaptartón elhelyezett ovális hangszóró mellé mit javasoltok? Mennyi és milyen hangszórókat vegyek és hova helyezzem el őket, hogy "teljes" legyen a szett? Mélyláda nem kell.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#75834) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!

Egy Volvo V50-ben szeretnék hangszórókat cserélni, mert a jelenlegiek úgy szólnak, hogy szerintem mamám Suzuki Altoja kenterbe veri. :D Alap hangrendszeres, és a különféle funkciók miatt kénytelen leszek a gyári fejegységet használni.

Kiemelő keretet és hangszóró csatlakozót már találtam, viszont szükséges lenne még a 4 hangszóró (plusz hátul van két csipogónak hely, de azt nem biztos, hogy tudja kezelni az alap hangrendszeres fejegység). Hatalmas vágyaim nincsenek, anno az MK1-es Focusomban volt egy gyári, kevlár szett, na annak teljesen megfelelt a hangja nekem. Ebből kiindulva szerintem valami belépőszint, de már jó minőség teljesen elég lenne nekem. Remélem, hogy ez így elég infó, sajnos autóhifiben nagyon vakon vagyok, mit tudnátok ajánlani? :)
Nagyon köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#75835) vasi79 válasza cigam (#75831) üzenetére


vasi79
aktív tag

Mk3 Focus. A gyári rádió olyan városi adót is befogott az udvarban, amit eddig csak 5km-rel odébb fogott minden autóm. A a "dugás" mindenhol rendben. Erősítő tudtommal nincs, de ebben nem vagyok 100% biztos.

(#75836) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.
Minden hibamentes most már a kocsiban, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, holott tudom mi lesz az kb. :B

Pioneer DEH-1800UB USB-s fejegység van a kombi subaruban. Gyári helyen elől egy komponens 13cm-es Lightning Audio szett van, hangváltóval. Ezzel érkezett az autó.
Hátsó ajtókban térd magasság alatt 10cm-es hangszórók. Gyári volt ott, jobb oldali döglött volt.

Én vagyok az a h*lye, aki olvasta, hogy nem érdemes hátra tenni, mégis szeretne. Kétféle koaxiális, kétutas hangszórót vettem a nem túl nagy márkájú Mac Audio-tól, amik beférnek a gyári helyre. (először 1 utas olcsó Pionner és egy JVC és volt kéznél de nem voltak túl jók) Viszont itt kerültem bajba.

Az egyik egy Mobil Street 10.2 amiből nem sok mély hang jön ki, de egész szép a közép-magas tartomány.
A másik egy Power Star 10.2, amiből meglepő mély hangok jönnek elég mérete ellenére, viszont a közép-magas hangokat kevésnek érzem vagyis inkább mintha "halk" lenne.

Szóval nagy difit produkál a kettő, és kíváncsi vagyok minek vagyis melyiknek lenne szerintetek értelme. Nyilván annak, ha ott sem lenne, megértem, de nekem ez egyelőre jó ötletnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#75837) dmad válasza czanga (#75836) üzenetére


dmad
aktív tag

Válaszd azt amelyiknél több a mély, és lehet kapni külön magassugárzót, tegyél be hátra.

Élj úgy, hogy.......

(#75838) czanga válasza dmad (#75837) üzenetére


czanga
őstag

Köszönöm. Tényleg. :R
Egyéb modifikáción nem töröm a fejem, jó lenne meghagyni gyárin mert régi turbós Subaruknál pokoli ára van már egy beltéri műanyag elemnek is.
Ebben az esetben is jobb az szerinted ha csak a mélyebb tartományba beleszóló hangkeltő van hátul?
Olvastam, hogy alacsony magasságban a magas hangok "elvesznek", de azért én hallani véltem a hangképen, hogy mi a difi.
Azt viszont kihagytam, hogy fader-rel állítva van, hogy picit a front legyen hangsúlyosabb. Előre +3/4 kb.

Zenei izlésem: Elég vegyes. Főleg Liquid és instrumentálisabb drum & bass, némi hiphop muzsika, rock/punk vonalon pedig mondjuk Rise Against de a kellemes pop zenét sem vetem meg például: Coldplay
EQ flat állásban van a fejegységen, és egyedül a bass boost-on van plusz kettő mint egyéni preferencia.

[ Szerkesztve ]

(#75839) dmad válasza czanga (#75838) üzenetére


dmad
aktív tag

Én személy szerint nem vagyok híve a hátsó hangszóróknak, azt az elvet vallom amit sokan, előre egy jó szett, hátra pedig egy láda.De ha mindenképpen ragaszkodsz a gyári megoldáshoz, és úgy érzed kevés a magastartomány, akkor egy magassugárzó lehet a megoldás.Nem ismerem az autót, de soknál meg lehet oldani fúrás nélkül, legfeljebb dinnyézni kell a helyén.Az tény, hogy a magasat hallod a füleddel, tehát minél közelebb (magasabb helyen ) van, annál erősebb.Lábnál elhelyezett hangszórónál sosem fogod annyira erősnek érezni, mintha a kárpit felsőbb régiójában lenne.

Élj úgy, hogy.......

(#75840) czanga válasza dmad (#75839) üzenetére


czanga
őstag

Neked is köszönöm! :R

Végülis, ha így vesszük, akkor jó helyen járok, mert elől egy szerintem nem rossz szett van, magas hangokat is szépen hallani, és a Power Star párral a hátsó ajtókban hátulról nem sokmindent hallok, csak mély hangokat érzékelek leginkább. A másikkal, tehát a Mobil Streettel pedig mélyet nem nagyon, hanem hátulról a magasabb hangokat hallom.
Tehát a topiclakók szerint ez a jobb megoldás, ami közelít ahhoz amit tanácsolni szoktatok, hanjól gondolom?!

Sajnos erősítő, mélyláda, stb nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#75841) czanga válasza czanga (#75840) üzenetére


czanga
őstag

Bocsánat megkövetem magam. A középtartomány erőtlenségét érzem a hátsó ajtóknál Nagyon magas hangokat onnan nem is hallani, odahajolva sem. A másik szettnél pedig inkább valamivel kevesebb mély van, és erőteljesebb "hangosabb" közép tartomány. Vokális részek, ilyesmik. Mindkettő tetszik, ez a gond, így most olvasok, hogy papíron mi a jó, de nyilván vastagon benne van az is, hogy kinek mi tetszik.

(#75842) czanga


czanga
őstag

Más:

Kérlek mondjatok véleményt ti is ebben. Tegnap egy kedves ismerősöm felvilágosított, hogy rosszul gondolom, és nem lenne értelme annak, hogy a gyári műanyag hangszóró beépítő keret és az új hangszóró közt fellépő "lyukat" kitömjem valamilyen szivaccsak, mert többet ártana, mint használna, mert ezek free air hangszórók.

Képen látszik, hogy a keret és a hangszóró széle közt körben lyuk van. Mert ha tényleg butaság lenne, sőt rontana a hangzásán, akkor így marad.
Ráadásul OBI-ban vásároltam konyhákhai mosogótókhoz használt zártcellás szivacscsíkot, ami 7x7mm-es és öntapadós és 3m hosszú. Na ez mint kiderült duplán nem jó erre.

[ Szerkesztve ]

(#75843) Lusu válasza czanga (#75842) üzenetére


Lusu
aktív tag

Az, hogy free air, csak annyit jelent, hogy a hangszórónak nincs szüksége a hangolt dobozban lévő légrugó hatására, sőt nem is működik jól kis térfogatú dobozban. Az autós mélyközép hangszórók java része ilyen specifikációkkal rendelkezik, lévén egy ajtó elég nagy térfogatot jelent ahhoz hogy így jól működjön.

Viszont az a rés, ami a hangszóród körül van, akusztikai rövidzárat okoz, ami mindenképp ront a mélyhang átvitelén. Igazság szerint azt kellene elérned, hogy a hangszóró az ajtóban minél merevebben és hermetikusan zártabban legyen rögzítve. A zártságot az ajtó az utastér felé tartsa meg egészen a zárt ajtót körben tömítő kédergumiig. A merevséget a lehető legjobban fokozni kell az ajtó belső oldalán a kárpit alatt, hogy minél kevesebb másodlagos hanghullám keletkezzen, ami kioltást vagy kiemelést okoz. A nagy lyukakat le kell zárni, bitumenlappal rezgés csillapítani, valamint a kárpit és a lemez közt zárt cellás szivaccsal hangszigetelni. Az ajtó külső lemezét is érdemes rezgés csillapítani, mert javít a menetzajokon és a mélyhangok erősségén. Ami a kédergumin kívül esik, vagyis nem az utastérbe vezető rés, maradhat nyitott, sőt az ajtó alján lévő víz kivezető réseknek kötelező nyitva maradniuk.
Ez így leírva kb. a legtöbb ami egy jó ajtó érdekében tehető, eszementebb beavatkozás, mint vágás, hegesztés és egyéb átalakítások nélkül. Ami ebből neked fontos, hogy azt a rést mindenképp szüntesd meg :D De lehetőleg ne szivaccsal, ha elfér a kárpit alatt használjatok legalább 6mm vastag rétegelt lemezt, abból vágjátok ki a kiemelő külső részét a furatokkal, a belső részt pedig igazítsátok a hangszóróhoz. Viszont jobb hang (basszus) érdekében ajánlott a többi beavatkozás is, első sorban a szerelő és egyéb belső nyílások légmentes zárásával, meg a kis 10cm-es (vagy13?) hangszóró 16,5-re cserélésével ;)

(#75844) czanga válasza Lusu (#75843) üzenetére


czanga
őstag

Huh ez jó hosszú lett, és ugyanakkor nagyon köszönöm! :D :R

Sajnos keret építése nem jönne szóba, mert sajnos úgy már be sem férne. Amúgy ez a tiltott hátsó ajtóm :B , elől kompnens szett van. Erre a vastag, tömött szivacsra azért gondoltam, hogy szemből körberagasztom, majd a műanyag ajtóburkolatot felhelyezve az rá is nyomja a a hangszóró környékére, azaz a lyukra, és ezzel tömítve azt. Egy próbát lehet megérne, aztán max ki lenne dobva onnan, ha nem. A másik ötletem az volt, hogy a beépítő keretet szűkítem belül, de a keret alső fele belül kivátott, így nem lenne mihez odaragasztani.

(#75845) Lusu válasza czanga (#75844) üzenetére


Lusu
aktív tag

A jelenlegi helyzeten minden segít amit felsoroltál. Viszont, hogy ez mennyire hoz érzékelhető különbséget más kérdés. Próbára fel.

(#75846) czanga válasza Lusu (#75845) üzenetére


czanga
őstag

Puding próbája. :U :)

(#75847) PítdB válasza czanga (#75842) üzenetére


PítdB
kezdő

Teljesen le kell zárni...pl.ilyennel [CTK Speakerkit ajtó köré]
A lényeg, az ajtót minél jobban lezárni.
A képen látható hangszóró nagyon kicsi, így az alsó frekvenciák igencsak
próbára fogják tenni majd. Ezen is valamelyest segít az ajtó tömítése,
de lehetőleg "tömörebb" anyaggal és ne szivacsos anyaggal csináld meg.



csak a mélynyomó

(#75848) Balage85


Balage85
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni első szett ügyben (16cm).
Jelenleg egy Audion APK 165 van beépítve, de nem vagyok annyira megelégedve a hangjával. A magasak ércesek, nem tudom úgy irányítani, hogy ne legyen az.
A mélyek érzesem szerint kevesek. Nincs meg az az "ütős" mély, amit én szeretek.
A zenei ízlésem vegyes. Elektronikus, rock, stb.

Az ajtó kialakítása elég rossz. Kiemelő kerettel is csak viszonylag kis beépítésű mélységű hangszóró fér el (60-65mm). Viszont szigeteltek, csillapítottak.
A kérdésem az lenne, hogy mit (miket) ajánlanátok amiben érezhetően feljebb tudnék lépni mély visszaadásban és hangminőségben is? Erősítőről hajtom.
Keret: kb 100e Ft

Amit én néztem (de bármi más ajánlást is szívesen veszek):
- Eton Pow 160.2
- Hertz CK 165F
- Focal 165AS
- Audison VOCE 2 pack (AV 1.1 + AV 6.5)

- Eton Pro 175 (árban ez már kicsit sok)
- Focal PS 165F (de ennek már a beépítési mélysége 72mm)

[ Szerkesztve ]

(#75849) troll81 válasza Balage85 (#75848) üzenetére


troll81
addikt

Mi hajtja a szetteket?
Eton vagy Focal.
4 Ohm hajod vagy Rainbow esetleg ha találsz.

(#75850) Balage85 válasza troll81 (#75849) üzenetére


Balage85
tag

Jelenleg egy Audison 4.9bit

"4 Ohm hajod vagy Rainbow esetleg ha találsz."
Hajod?
Rainbow-ból melyiket érdemes? Mert ahogy nézem több árkategória is van (CS220, CS265, stb)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.