Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43201) thyeby válasza Winner_hun (#43200) üzenetére


thyeby
őstag

No, ezt is jó tudni!
Megnézem majd okával. Ezesetben akár a motorfogantyús is szóbajöhet - de mindenképp ki kell próbálnom.

Az fordulékonynak van marketingdumálva a döntött vezeték csatlakozás okán - és télleg, nekem gyakran beakad a tyúkbél a szorítóba, amikor már közel járok hozzá.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43202) Winner_hun válasza thyeby (#43201) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha elsőre nem tűnik kényelmesnek a kapcsoló attól még ne mondj le róla, kell idő míg megszokod (nekem legalábbis kellett. A fogantyú nélkülinél elindítod, aztán megy a megadott forulatszámon (kivéve "A"), menet közben nem tudod változtatni a löket sebességét (illetve de, ha tekered a fordulatszám szabályzót, de vágás közben azzal nem fogsz foglalkozni)
Igen, a gép végén a kábelfelhajtás hasznos tud lenni.

A világítása stroboszkópos, folyamatos vagy kikapcsolt lehet, ahogy neked tetszik. Ha maximum fordulatszámon használod (fordulatszám szabályzó A-ra rakva) akkor indulásnál lassan megy a lap, villognak a ledek, úgy látod mintha állna a fűrészlap, a könnyebb bevezetésre van ez kitalálva. Epilepsziásoknak nem ajánlott. A kezdeti sebességhez a villogás jó, de mégis lassú, nagyon villog, zavaró tud lenni sok vásásnál - viszont amikor belekap az anyagba és maximális fordulatszámon üzemel akkor már nagyon jó ez a megvilágítás, sokkal jobban lehet vele a vonal mentén vágni. 5-ös sebességre állítva is lehet vele vágni, akkor az elejétől fogva villódzásmentesnek látod a fényt és még a lap is áll használat közben.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43203) thyeby válasza Winner_hun (#43202) üzenetére


thyeby
őstag

Miket tudok meg még?
Érdekes ez a stroboszkóp dolog.
Ha állíthatom folyamatosra is a világítást, akkor valószínűleg azt fogom én használni. De már csak estefele hiányzik nagyon a világítás, sötétedés előtt egy-két órával. Mert nagyon vékony vonalat szoktam berajzolni H-s ceruzával, és az szürkületkor már semennyire se látszik, előtte meg alig-alig.
Kezd mostmár izgalomba hozni ez a Carvex. És az új már mint ha jobban izgatna.
Ez volt a kisaranyos, ami beindított:
Túlságosan nem dobom el magam attól, ha egy gép már karcos, mert attól még lehet hibátlan. De ez egy négy éves gép. Ha mellé teszem az én 10+éves Domino-mat, vagy a szintén 10+ éves DeWalt dekopíromat, akkor azok újszerűk ehhez mérten. Ha megpucolom őket a finom portól, tán még újként is el lehetne sütni - pedig én tudom, hogy eszméletlenül sokat mentek. Karc egyiken sincs, pedig nem lábujjhegyen dolgozok velük. És így a kép alapján szépen bele is fér nekem, hogy fején találhattad a szöget, valószínűleg leejthette a gazdája. Még olcsóbb gépet se ejtettem le soha, egy Festoolnál azért erre külön ügyelek akkor is, ha már fáradt vagyok.

Több fa van, mint asztalos!

(#43204) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Hasonló SkyView-t valaki gyárt itthon? Ismer valaki olyan céget aki itthon ilyenekkel foglalkozik?

Köszönöm.
Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#43205) Winner_hun válasza thyeby (#43203) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK] - bár a felvétel csalóka, az elején nem látszik hogy állna a lap, kamerával azért ezt nem ilyen egyszerű felvenni (azok a plusz felvillanások is azért vannak)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43206) thyeby válasza Winner_hun (#43205) üzenetére


thyeby
őstag

De érdekes!
Lejött a filmből, amit magyaráztál, és elhiszem, hogy élőben jobb. Azért egy ilyen felvételkor három dolognak kell pontosan szinkronba kerülnie. Még egy vérprofi kamerával is pöcsölni kell, hogy oda tedd az FPS-t, ahol a gép frekvenciái vannak. Induláskor meg nyilvánvalóan villog. Hogy a stroboszkóp állandóan a lap hullámhosszán legyen, az már a NASA-nak is feladná a leckét.

Egyre jobban felcsigáz ez a Carvex dolog.

Hiába is, a Festool nem csak a minőségről, hanem az innovációról is szól.

Bizonyára azért full fordulaton működik ez, mert ahhoz van igazítva biztosan a stroboszkóp frekvenciája.
Köszönöm ezt a videó linket!

Ami még érdekel: Mennyire használható a kipattogzásgátló? Bükknél nem kell, de a fenyőféléknél nagyon.

Több fa van, mint asztalos!

(#43207) mdk01 válasza matta2003 (#43189) üzenetére


mdk01
addikt

Na akkor folytassuk.

A 45cm mélység kevés a vállfának, hacsak nem haránt akasztó lesz. Minimum 55cm kellene a hagyományos vállfatartónak +80-100mm a tolóajtóknak.
Ugyanezen részen nem feltétlen kell magasságban ~1340mm a vállfás résznek,de ha vannak hosszabb ruhák akkor persze nem gond. A probléma leginkább ezzel az, hogy kicsit magas a szekrény(2130mm), magassan lesz a vállfatartó rúd, bár még hazsnálható talán.
Ha a tolóajtó szélessége egyforma(érdemes arra csinálni) akkor a mögötte lévő szekrényeknek is annak kell lennie, legalábbis a tolóajtók találkozásánál kell lennie a szekrények találkozásának is, különben pl. a te esetedben nem fogod tudni kihúzni majd az egyik sor fiókot.
A fiókoknál alapból érdemes berakni mégegy 18mm-es duplungot, hogy kényelmesen ki lehessen húzni.

Leragasztáshoz, mindegy milyen szilót használsz, akár egy általános neutrális is jó, meg kb.kétoldalasból is bármi, csak ne mozduljon meg a sín addig míg a sziló kiköt. Ha nincs piszkálva az ajtó 24 órát akkor kétoldalas ragaztó elhagyható. Elég csavarozni is a 8mm-es padlóba, mert súlyt nem visel, csak azért kell lerögzítnei, hogy oldalra ne csúszkáljon el.
A szinezőláb helyét úgy kell kifúrni, hogy a laposvas része nyúljon be egy pár millimétert az oldallap éle alá, hogy a terhet átvigye a padlóra, ne az idegencsap viselje. Viszont ebben az esetben elég közel lesz a furat a fenék széléhez, ezért érdemesebb a tető-, és fenéklapokat kiengedi az oldal alá és fölé, mert így nincs nyíróan terhelve az idegencsap és a szintezőlábat is szinte bárhova fúrhatod, persze minél kijjebb.
A szintezőláb szerintem azért van levágva, mert így kijjebb tudod rakni anélkül, hogy kilógna a fenék alól és ugye minél kijjebb van annál stabilabb a szekrény. Egy mély szekrénynél ez szinte elenyésző, de keskenyebb szekrények esetében minden centiméter számít.

[ Szerkesztve ]

(#43208) Winner_hun válasza thyeby (#43206) üzenetére


Winner_hun
félisten

Minden fordulatszámon működik a stroboszkópos világítás (bár lehet 1-es fokozaton nem az alacsony fordulatszám miatt) nem csak maximumon.
Egyszer használtam kipattogzásgátlót akáchoz, akkor kiválóan működött.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43209) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!

tudom nem ide illik feltétlen, de talán egy kicsit mégis
Találtam egy akkus láncfűrészt, 40v 2,5 ah
Mire lehet elég? Meg ér 150 eurot ?

(#43210) violino


violino
csendes tag

Üdv , Mindenkinek jó étvágyat a vacsorához!

Praktikus tanácsot kérnék abban, hogy milyen kellékeket kell beszerezni a leendő dekopírfűrész, körfűrész és felsőmaró szerszámokhoz, hogy ezekkel barkács szinten tudjak különböző munkálatokat végezni és dolgokat elkészíteni.

Ezekhez:

Hyundai HYD-1204 felsőmaró 1200 W 8 mm

Hyundai HYD-1106 dekopír 750 W

Hyundai HYD-185R körfűrész 185 mm 1200 W

(#43211) indianjoe23 válasza violino (#43210) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Szia!
Konkrétan milyen dolgot akarsz elkészíteni? Ahhoz kellene igazítani az eszközszükségletet.

(#43212) pjg válasza violino (#43210) üzenetére


pjg
csendes újonc

Hyundai -t semmiképpen sem

(#43213) violino válasza indianjoe23 (#43211) üzenetére


violino
csendes tag

Természetesen óvatos duhajként csak apró-cseprő dolgokkal kezdenék. Pl. Postaláda fúrógépállvány. No és munkaasztal ennek a három szerszámnak!

Jelenleg kb. ennyi.

(#43214) violino válasza pjg (#43212) üzenetére


violino
csendes tag

Sajnos ezen már túl vagyok, mert rendelés alatt van....

Nagyon sokat nézelődtem. A kék Boschnak, ami már jónak mondható kicsit húzós volt az ára mindhárom szerszámnál.

(#43215) matta2003 válasza mdk01 (#43207) üzenetére


matta2003
tag

Köszönöm az eddig segítséged és válaszokat.

A tanácsod alapján átrajzoltam az egészet.

A vállfák haránt lesznek, az új tervben kényelmesen el fognak férni. Az alsó dobozok magassága 170 cm, a felsőké 83,4. (1. kérdés: ide érdemes vízszintes merevítőt rakni vagy elég lesz a szegelt MDF hátlap? KÉP)

A tolóajtókat úgy módosítottam, hogy kényelmesen ki lehessen húzni a fiókokat a plusz duplungolással együtt. KÉP

Az szintező lábbal kapcsolatban is átrajzoltam a dobozokat: most már a teteje és az alja túl lóg az oldalán, így kímélve a lefelé mutató erőktől a tipliket. KÉP Igyekszem majd minél jobban a szélére rakni a lábakat.

Csináltam egy videót a tervről: VIDEÓ

Ezek már a véglegesnek gondolt méretek, arányok stb. KÉP

2. kérdés: Az alján 8 mm-t hagytam a szintezőlábnak KÉP (4,5 mm) + a szintezésnek, vagy érdemes a maximális 10 mm-nek helyet hagyni?

3. kérdés: van-e még valami, amire oda kellene figyelni? Mehetek-e megrendelni az anyagot?
A tolóajtókat a SEVROLL GEMINI 18 rendszer leírásában található képlettel számoltam a FOCUS kerettel. KÉP, KÉP. Ezzel kapcsolatban van valami javaslat, észrevétel?

(Az észrevételeket, javaslatokat, természetesen, továbbra sem csak mdk01-től fogadom örömmel!)

nem 21 éves vagyok...

(#43216) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!

Csütörtökön az aldiban lesz kézi körfűrész. Mennyire jó választás ez hobbi célra? Megvehetem nyugodtan? Van valakinek ilyen otthon? Valamilyen porzsákot (porszívó) rá lehet szerelni? Vagy vegyek inkább kicsit komolyabbat? Ezt a Bosch -t nézegetem, sok jót olvastam róla. Esetleg Makita, Makita-Maktec
Érnek ezek dupla annyit mint az Aldis hobbi célra?

[ Szerkesztve ]

(#43217) pjg válasza dudi6 (#43216) üzenetére


pjg
csendes újonc

Nem!

(#43218) AndrewBlase válasza pjg (#43217) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Mit nem?

Csak mert feltett egy pár kérdést... ;]

Nem veheti meg nyugodtan, vagy nem tud rátenni porzsákot, vagy a többi márka nem ér dupla ennyit, vagy mit nem??? :F

Miért mindig én???

(#43219) dudi6 válasza AndrewBlase (#43218) üzenetére


dudi6
senior tag

Hááát igen, kicsit szegényes választ kaptam. No de sebaj, hátha valaki más tud érdemben is válaszolni

(#43220) pjg válasza dudi6 (#43219) üzenetére


pjg
csendes újonc

Bocs! Éppen mosogatógép beszerelés közben voltam.
Nyugodtan vedd meg. Barkács célra jó. Csak ne akard asztalba építeni. Ez kéziszerszám.

"Érnek ezek dupla annyit mint az Aldis hobbi célra?"

Nem.

Lehet rá porszívót kötni.

[ Szerkesztve ]

(#43221) generatoros válasza dudi6 (#43219) üzenetére


generatoros
tag

Tavaly vettem egy ilyen lidl-s körfűrészt igazi hobbis célra , mert csak 3x használtam. Elég erős és jól is vág. Azt nem tudom, hogy vágáskép és precizitás tekintetében mit lehet elvárni ezektől, van gérvágó és asztali gépem is drága tárcsákkal elégedett vagyok velük. Szerintem nem rossz vétel ez a gép, de én csak műkedvelő vagyok.

(#43222) indianjoe23 válasza violino (#43213) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Azt hogy kell érteni, hogy postaláda fúrógépállvány? Milyen az?

(#43223) dudi6 válasza pjg (#43220) üzenetére


dudi6
senior tag

Szuper! Köszönöm a segítséget! Akkor csütörtökön benevezek egy ilyenre.

#43221) generatoros Én is műkedvelő vagyok. :)

Bár a Bosch nagyon tetszik, de annyit nem szeretnék kiadni érte....

(#43224) kavalkád válasza indianjoe23 (#43222) üzenetére


kavalkád
aktív tag

tegyél közé egy vesszőt. gondolom én...

(#43225) violino válasza indianjoe23 (#43222) üzenetére


violino
csendes tag

Ilyen:

(#43226) Bakus válasza violino (#43225) üzenetére


Bakus
tag

Ez hivatalosan állványos fúró. :D

"A víz örök, de a gép változik"

(#43227) violino válasza Bakus (#43226) üzenetére


violino
csendes tag

Legyen az, - ámen!

A lényegen nem változtat, segítséget még nem kaptam....

[ Szerkesztve ]

(#43228) aszamóca válasza violino (#43213) üzenetére


aszamóca
aktív tag

A kézi körfűrész az elsősorban táblavágásra, mobilabb hosszanti vágásokra jó, az általad felsoroltak elkészítéséhez, inkább egy asztali körfűrész illene. Az asztalba épített kézi-körfűrészről lebeszélnélek.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#43229) thyeby válasza violino (#43210) üzenetére


thyeby
őstag

Felsőmaró készlet (Nem Expert, hanem Extool!)

Fűrészlap kicsi ívhez Bosch T 244 D, gyengébb ívhez meg Bosch T 144 D.

Körfűrészhez vagy Pilana, vagy freud korong. Hosszvágáshoz fogáshatárolós, ritkább fogazású, keresztvágásra pedig ugyanezen márkák, és sűrű váltófogazású.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43230) thyeby válasza Sterilzona (#43209) üzenetére


thyeby
őstag

Vegyél inkább egy használt Husquarna villanyost, jóállapotút kapsz 150júróért, és az mindenre elég lesz. Nekem 25 ezerért sikerült vennem egy újszerűt. Mindent bír, ami elvárható tőle. Az akkus gyenge láncszeme a drága akku lesz. Ha ritkán használod, azért, ha sűrűn, akkor azért.

Több fa van, mint asztalos!

(#43231) violino válasza aszamóca (#43228) üzenetére


violino
csendes tag

Szia!

Körfűrésznék ez jobb lesz ?

(#43232) violino válasza thyeby (#43229) üzenetére


violino
csendes tag

Szia!

Köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

(#43233) aszamóca válasza violino (#43231) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Hát vezető készítésével lehet szenvedgetni vele, de asztalin ezt értem.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#43234) violino válasza thyeby (#43229) üzenetére


violino
csendes tag

Az ajánlott körfűrészlapok közül a Pilana olcsóbb,a Freud, ami jóval drágább az annyival jobb is?

(#43235) thyeby válasza violino (#43234) üzenetére


thyeby
őstag

Nyugodtan vegyél Pilanát. Barkácsoláshoz talán még az is ágyúval lövés verébre. De ezekkel a háromezerforintos csilivili aldis lapokkal szerintem még barkácsolni sem lehet. Nem azt mondom, hogy a lap határozza meg a körfűrészt, de azt igen, hogy szar lappal még a Festool gépe is szar.
Túlzottan nem ismerem a hjundajt. Felületes véleményem ez róla: Csendes, kiegyensúlyozott, de tegnapelőtti tucattechnológia, többnyire alulkalibrált erővel.
Van a Freud-nak is barkács lapja. Nekem van is egy. Egyeztessünk, és átadhatom.
Az ipari lapok tényleg ipari felhasználásra is valók. Te nem fogsz kéthavonta éleztetni, legfeljebb ötévente. Minek akkor fél kiló többlet vidia rá?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43236) dudi6 válasza pjg (#43220) üzenetére


dudi6
senior tag

Ez a Hecht 1614 nem jobb vétel? Olcsóbb 1500 Ft-al mint az Aldis, 5600-s fordulatszám ami az Aldisnál 5000, 3,8 kg ami szerintem nagyon könnyű ekkorához képest, az Aldis nem tudom mennyi lehet de kb. 5 kg körülre saccolom.

[ Szerkesztve ]

(#43237) indianjoe23 válasza violino (#43225) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Szia!
Nem tettél vesszőt a felsorolás közé, azért zavart meg, hogy mire is gondolsz.
Én hasonlóképp kezdtem, mint Te, pár éve, és utólag az a meglátásom, hogy az asztali körfűrész a legfontosabb, hozzá minőségi lappal, mert én osztom azt a nézetet, hogy a lap határozza meg az asztali körfűrész minőségét. Én nem próbáltam kézi körfűrészt beépíteni, de el tudom képzelni, hogy szenvedős lehet, az evolúció úgyis az asztali körfűrészhez vezet. Ezt idéztem valakitől.
Azt javaslom, ez legyen most a fő irány, beszerezni egy asztali körfűrészt. Azzal sokkal könnyebben, pontosabban, gyorsabban le tudod szabni a postaládához, meg a fúróállványhoz szükséges darabokat.
Van kézi körfűrészem, de nem használtam régóta. Amit lehet az asztalival oldok meg. Nagyobb táblákhoz van egy merülő körfűrészem ( Parkside), azt jobban tudom használni.

(#43238) mdk01 válasza matta2003 (#43215) üzenetére


mdk01
addikt

1. Elég a szegelt hátlap.
1/1. A szélére nem kötelező duplungot rakni, elég csak az ajtók találkozásához, de ha a szimmetria miatt gondoltad akkor nyugodtan.
1/2 Haránt akasztónak inkább ezt rakd, ne szívesd magad ilyen lapokkal.
2. Szintezőlábnak számolhatsz 10mm-rel könnyebb egész számokkal számolni, a láb meg bőven kitekerhető. Minden függőleges osztó alá(mellé) rakjál szintezőlábat.
3. Tolóajtóból kényelmesebb lenne olyat amihez van lassító, hogy ne csapódjon be az ajtó. A tolóajtók szélességét határesetnek érzem a magassághoz képest, de óvatosan működni fog.

(#43239) epmd válasza dudi6 (#43216) üzenetére


epmd
tag

Miért ne érnének annyit?Amúgy ezen a hobbizáson mit értesz,ritkán de pontosan akarsz dolgozni,vagy csak pepecselni ezekkel az olcsó gépekkel?Szerintem azokból a gépekből amitől pontosságot vár el az ember vegyél normálisat.

(#43240) dudi6 válasza epmd (#43239) üzenetére


dudi6
senior tag

Egy ilyen elkészítését értem hobbi alatt. Tényleg nem kell sokra gondolni. Melyik márkát típust ajánlanád?

(#43241) epmd válasza dudi6 (#43240) üzenetére


epmd
tag

Hobbizni ezt [link] vagy a kistestvérét venném meg.Ezt a gépet gyártották vagy húsz évig,most már kifutó modell,de teljesen megfelelő alapgép.

(#43242) violino válasza thyeby (#43235) üzenetére


violino
csendes tag

Köszönöm a praktikus tanácsokat!

Még nem érkezett meg a megrendelt trió, remélem a napokban megérkezik.így nem tudom a körfűrészlap méretét. Amit vele küldenek az biztos gagyi lehet. Érdemes már most lecserélni, hogy ne szenvedjek se én se a gép?
Szóba jöhet, hogy megvásárolom a körfűrészlapodat, ha jó a méret.

(#43243) thyeby


thyeby
őstag

Nu, ma elmentem az üzletbe abban a reményben, hogy legalább egy Festool dekopírt sikerül jól megbabrálnom.
Kettőt sikerült.
Az egyik az a felsőfogantyús Trion, a másik a gépfogantyús Carvex.
Dönteni továbbra se tudok persze.
A Trion-nak nem virsli a markolata. Ez egy legenda, mint a 150/3-as excenterjük.
A Carvex elég sok csábító dologgal bír.Számomra a legcsábítóbb az a súlya. Szó szerint lepkefing. A többi extrát már Winner fórumtársunk részletezte nekem nemrégiben. Azok közül nagyon csikol ez a stoboszkóp dolog. Nagyon beindította a fantáziámat az a papucs, ami textilbakelittel van szerelve. (De jó lenne kipróbálni! Biztos jól csúszik. A Hilti WSJ 750-em papucsa pl rendesen ragad - és ez az egyetlen dolog, amit nem szeretek benne.) De sajnos már első kézbevételkor eldőlt bennem, hogy gépfogantyús Carvex-em nem lesz. Túl messze van a fogástól a kapcsolója.Ez rémül lelassítaná a munkámat, hogy át kell fogni minden ki-be kapcsoláshoz. Pedig az a vezeték megoldás a seggén, hát az bagyon bejött volna.

Maradt a felszínen két alternatíva. Vagy a Trion, vagy a D fogantyús Carvex. Csak utóbbi nem volt még a kezemben. Félek kicsit, hogy én is nagyon virslinek fogom találni azt a virslit. Ha úgy lesz, akkor csak a Trion marad bent az esélyesek közt.Nagyon sajnálom, hogy annak nem olyan fix a talpa, mint a Carvex-nak.És azt is, hogy nem világít sehogy. Belép itt emiatt, hogy lehet, meg kellene állnom a nagy Makitánál. A kicsi nagyon bejön, nagy meg még sose volt a kezemben.
Titkon azért reménykedek abban, hogy elviselhetőnek fogom ítélni a Carvex virslijét, ha egyszer a kezembe kerül. Az biztos, hogy amíg nem került a kezembe, nem veszek addig semmilyet.Rengeteg dologgal kényeztet a Carvex!

És megint tudtam meg újat a Festool dekopírokról:
Sajátságuk, hogy a laplengetés nem előrefele történik, mint minden másnál, hanem hátrafele. Ennek okán fordulékonyabb.

Egy dolgot felejtettem el megnézni ma:
Van-e lágyindítás, és ha van, akkor milyen. Nekem nem kell lágyindítás semmilyen. A matabó lágyindítása óta annyira kiszerettem ebből a marketing parasztvakításból, hogy rendesen megijeszt, ha szúrófűrészre ilyet tesznek. . Kétszer is bealszok, míg a metebó egyszer elindul.

Több fa van, mint asztalos!

(#43244) violino válasza thyeby (#43235) üzenetére


violino
csendes tag

Már elküldtem.:-}

[ Szerkesztve ]

(#43245) thyeby válasza violino (#43242) üzenetére


thyeby
őstag

Nos, érdemes már most megvenni legalább egy jó hosszvágó lapot (mert bizonyára azt fogod gyakrabban, vagy szinte mindig használni.).
Annak okán, hogy ha úgyis tervezel rá venni, akkor nem jobb már most megvenni?
Nem olyan őrült szenvedésre kell gondolnod azért az occó lapokkal. Nagyon hamar kimegy az éle, könnyen fintul. Arra tehát mindenképp jó, hogy kitapasztald vele a gépet.
Gány munkákhoz még jó is, ha meghagyod a tüneményest. Raklapot szabni ni9ncs jobb. Ha ez szeget fog (mégis, és mindig mégis), akkor nem egy tizenezer forintos lapodat kúrtál el, hanem egy olyat, ami arra való. Lamináltat miskárolhatsz vele. A laminált a legdrágább lapokat is zabálja. Ezt meg bekapja vacsorára.
Amikor az ember kezdő korában rászabadul a lapszabászatok szemetesládájára, az egész műhelyt sűrűen bepolcozza ingyé. Valahogy azt a hulladékot is tovább kell szabni, hogy nézzen is ki valahogy az a kezdők szentélye. És erre kitűnő az occó szerszámél.
Aztán amikor kerül a házhoz valahonnan szép borovi kerti padnak, pergolának, akkor felszereled az ünneplős lapodat, és pengén vágsz penge dolgokat.
Amikor meg jön a sógor, az após, hogy kéne nála kőcsibe a körfűrész, akkor vissza az oridzsinál gyári lapot, oszt parancsolj, vigyed bazmeg.

Több fa van, mint asztalos!

(#43246) Winner_hun válasza thyeby (#43243) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lágyindítástól ne félj;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43247) thyeby válasza Winner_hun (#43246) üzenetére


thyeby
őstag

Oké, köszi!

Több fa van, mint asztalos!

(#43248) yooccoo válasza thyeby (#43243) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ez nem 2000 wattos sarokcsiszoló hogy számítson a lágyindítás :DDD

(#43249) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,
Teraszt burkolatot szeretnénk építeni fából. Csináltam már ilyet magamnak, de az egyszerű volt. Most a terasz közel sem téglalap és a megrendelő (nagymama :D) úgy szeretné a szálirányt, hogy hosszába kell keresztbe vágni két deszkát (attól függ, kapok-e ilyen hosszú deszkát).
A terasz mérete:
A: 5,51m
B: 3,98m
C: 5,62m
D: 3,78m
A hossz irány a hosszabbik 5,6 méteres irányba állna, a két vége között lesz 20 cm (3,98-3,78). Thermowood fenyő lesz, ami 14 cm széles, ezért 2 deszkát is gérbe kell vágni.
A kérdés, hogy ilyen gérvágást hogy tudok csinálni, mivel? Esetleg felejtsem el mert csúnya lesz?

(#43250) ALI_G válasza ALI_G (#43249) üzenetére


ALI_G
veterán

Még egy kérdés, Békéscsaba közelében lenne szükségem thermowood teraszburkolóra. Ki lehet a legközelebbi fatelep, ahol betudják szerezni? Győrből 100k csak a szállítási költség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.