Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43551) thyeby


thyeby
őstag

Tudtok vizet gyalulni?

Több fa van, mint asztalos!

(#43552) mdk01 válasza Winner_hun (#43542) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi.
Én is most a napokban nézegettem az oldalt, de a kekszeken átsiklottam.
30%-kal drágább kb. mint a "magyar" utángyártott, de ránézésre lényegesen jobb.
Kipróbálod?

(#43553) mdk01 válasza thyeby (#43551) üzenetére


mdk01
addikt

Nagyon kívánatos. :)

(#43554) zonusz válasza thyeby (#43550) üzenetére


zonusz
tag

Ezért gondoltam a cseréplécet a szarufa alá távtartónak, hogy ha megy is oda víz, az a lécet érje csak.
Írtam, hogy tudom, nem ez a hivatalos megoldás, azt is ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#43555) Armahun válasza thyeby (#43551) üzenetére


Armahun
addikt

Tanuló koromban hoztak a suliba egy rakat fenyő deszkát gyalultatni.
Előtte való nap picit megázott aztán éjszaka fagyott.
Némely deszkán centi vastag jégrétek volt ráfogyva, de a gép szépen vitte. (szegény)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#43556) thyeby válasza zonusz (#43554) üzenetére


thyeby
őstag

...és hova, hogyan vezeted el? :F

Több fa van, mint asztalos!

(#43557) thyeby válasza zonusz (#43554) üzenetére


thyeby
őstag

Gondolkodtam rövidet az eseteden.
Tudom, nagyúr a nincspénz.
De:
A párazáró fólia árán inkább végy új tetőleceket, arra a régi cserepeket, és nem ázol be. Hozd síkba jól.
Ha a cserép hibás, azt is kapsz bontottat szarért pittyért.

Több fa van, mint asztalos!

(#43558) zonusz válasza thyeby (#43557) üzenetére


zonusz
tag

Ki az ereszcsatornához. Azt a lécezés dolgot megcsinálom, meg a cserepezést is. Persze mivel nem csináltam még (nem az a fajta vagyok, aki azt hiszi mindenhez ért), elég sokat kell még olvasnom, kérdezősködnöm. Nem tudom pl. mi a jobb, a szegelés esetlegleg szögbelövővel, vagy csavarozás. Meg a szög, csavar mérete. Van gond bőven.

(#43559) Winner_hun válasza mdk01 (#43552) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mivel a magyar utángyártottal sincs semmi problémám ezért nem valószínű. Ilyet tervezek venni, a 3 kg-osat, de azt hiszem nem itthonról, angliából csöppet olcsóbb... pár hete túrtam a netet, más gyártó vagy forgalmazó is előbukkant de most véletlenül se találom. Létezik még pneumatikus ragasztóadagoló ezen kívül?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43560) bim válasza zonusz (#43549) üzenetére


bim
veterán

Azzal a megoldással nem szünteted meg az ázást. A fólia feletti rész bedunsztolódik és elkorhad. Azt az utólagos fóliázást a tetőtér beépítéshez találták ki csak elfelejtették lerajzolni hogy engeded be a levegőt arra a részre és hogy távolítod el. Mindenképpen a víz héjazaton való bejutását kell megakadályozni! Régen amikor a cserepek nem zártak annyira (megjegyzem a kerámia cserepek a hódfarkú kivételével ma sem illeszkednek jól) nem volt fólia és porfödém volt. Ami nedvesség bejutott az elpárolgott és a szerkezet is fel tudta venni majd leadni a vizet.
Készítettem egy tetőt ezelőtt kb. 20 évvel szélső utcában ívelt-hornyolt tondachal. Pár év után random folyt le itt ott a ragalján a víz. Mire kiderült hogy a földekről a port behordta a tetőre a szél és eltömítette a hornyokat ami visszaduzzasztotta a lefolyó vizet és átbukott a cserép tetején. Egy sima magasnyomású mosóval kitakarítottam a hornyokat és azóta nincs gond vele.
Ha a közöket kifóliázod megindítottad a tetőszerkezet visszaszámlálóját.

Tilos a léc alá közvetlenül párazáró vagy akár páraáteresztő fóliát ütni! Kell ellenléc ami távolságot tart!

[ Szerkesztve ]

(#43561) zonusz válasza bim (#43560) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm, nnem teszem. A lécezéshez mi a jobb, és milyen méretü szog, vagy csavar. Tudnék 90-es szögbelövőt kölcsönbe, az használható lenne?

(#43562) thyeby válasza zonusz (#43561) üzenetére


thyeby
őstag

Még sosem láttam ácsot a szekercén kívül mással szeget beverni.
Illetve bocs: Láttam egy öblös teraszt ilyen szegbelövővel megácsolva. Mit mondjak? Nem engedném alá a gyerekemet. Azok a kis vékony picsa szegek, rajta a nagy súly - hát bazmeg jojózott a szemem. Persze lehet, hogy én vagyok csak maradi vén kecske.

Több fa van, mint asztalos!

(#43563) zonusz válasza thyeby (#43562) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm a tapasztalatot, csak így esetleg egyszerűbbnek tűnt. Magam is láttam rengeteg videot, ahol házakat ütöttek - lőttek - össze ilyen belövővel.

(#43564) bim válasza thyeby (#43562) üzenetére


bim
veterán

Mi is használunk szegbelövőt. Kevésbé repeszt a 90-es gyantázott szeg. Fogásban egál de kettesével lőjük.
Ellenlécet mivel 5x5-öt használunk inkább 6x120/140-es tányérfejűvel rögzítjük hogy ne kerüljünk be a híradóba mert elvitte a szél.

(#43565) zonusz válasza bim (#43564) üzenetére


zonusz
tag

Tipust, forrást tudnál mondani?

(#43566) lentivator válasza Szalmakutya (#43529) üzenetére


lentivator
csendes tag

Esetleg ez is segíthet a döntésben.
A srácok csináltak tesztet a Makita 2704,Metabo ts254,Bosch gts10,és még pár olcsóbb fűrészről is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43567) AndrewBlase válasza bim (#43564) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ellenlécet mivel 5x5-öt használunk inkább 6x120/140-es tányérfejűvel rögzítjük hogy ne kerüljünk be a híradóba mert elvitte a szél.

Ez egy kicsit overkill, nem? ;)

Miért mindig én???

(#43568) bim válasza zonusz (#43565) üzenetére


bim
veterán

Mire gondolsz?Két fajtát is használunk. síktáras gázost és dobtáras levegőst is. Dobtárasban gyűrűset lövöldözünk.

AndrewBlase: nem... Általában 120cm-ként rögzítjük csavarral. Egy 6 méteres szaruba nagyjából 6-7db megy el. (3500ft/100db-egy tető 2-3 doboz. Nekünk megér kb. 10 rugót hogy nyugodtan aludjak) Ráadásul az első csík fólia után becsomagoljuk az egész oldalt hogy egyben legyen az ellenléc is. :K

[ Szerkesztve ]

(#43569) zonusz válasza bim (#43568) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm, én egy levegős dobtárast tudnék szerezni. A gyantázott szeget nem értettem.

(#43570) bim válasza zonusz (#43569) üzenetére


bim
veterán

(#43571) AndrewBlase válasza bim (#43568) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ráadásul az első csík fólia után becsomagoljuk az egész oldalt hogy egyben legyen az ellenléc is. :K

Na, ez viszont érdekelne, hogy miként csináljátok?
Láttam már olyat, hogy csak ellenléc van a fólián (nyilván a gyorsabb becsomagolás miatt), de hogy egy 6 m-es szarufâra miként megy egy darabban az ellenléc, az még fejvakarós nekem.
Persze megoldható, hogy a régi lécezés bontâsakor (már ha nem újépítésűről ban szó) egyből fentről húzni a fóliát, de akkor az ellenléc is több darabból van...
Kontyolt tetőnél megoldható a két élről is, de azt macerásnak érzem, pláne, ha hosszabb a tető. :P

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#43572) -Ben-


-Ben-
veterán

A pácolással kapcsolatosan már minden kérdésemre választ kaptam, szerintem nem lesz gond. Viszont most szembesültem egy kis kellemetlenséggel... :( Az asztal sajnos nem teljes egészében fa és az oldalán egy élfólia van. Nos, ha én pácolok egy bizonyos színre, ahhoz 100%, hogy nem találok olyan élfóliát, ami színben passzol, de gyanús, hogy még erezetben se fog. Lehet ezzel valamit kezdeni? :F Már az is jó lenne, ha legalább színben passzolna hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#43573) zonusz válasza bim (#43570) üzenetére


zonusz
tag

:R

(#43574) thomgrande válasza -Ben- (#43572) üzenetére


thomgrande
tag

Élfóliát leszedni. Vaslható élfurnért felrakni. Azt pácolni.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#43575) -Ben- válasza thomgrande (#43574) üzenetére


-Ben-
veterán

Ah, szuper! :R

(#43576) bim válasza AndrewBlase (#43571) üzenetére


bim
veterán

Első sor fólia kihúz (cseppentőlemezre ráragaszt csapáshoz/ellenléc gérvágóval levágva egy újabb csapáshoz lecsavaroz. csepplemez törésétől 2cm ellenléc vége, újabb 2cm-re fólia) Első sorléc ami ugyanúgy fektetve van mert szellözőlécet használunk. Első sor kötött. Ekkor már alul tudunk közlekedni. Következő sor sima liba és az azutáni sortól szinte mindig van székállás. Székre palló dobva elhúzzuk és letakkeroljuk. Nagyon ritka eset ha nem duplaragasztós fóliát használunk. Összeragasztjuk és egyben leellenlécezzük. Fent a taréjszelemenen megy valaki és lent az alsó sorlécen egy másik. Élnél és vápánál is sokkal könnyebb egyben csinálni mint csíkonként. Utána 10x gyorsabb lécezni is és kevésbé ázik a tető.
Ha van kedvetek próbáljátok ki. Én is a mesteremtől tanultam aki ráadásul fentről lefelé fóliázott úgy hogy kimérte és aláfűzte a takarást. Ez mondjuk nekem nem jött be. Inkább kicsit tornázunk. :U

(#43577) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Félig off.
A héten megvolt a faanyag beszerzés és végre valahára nekikezdtem életem első khm. "bútorának", egy konyhai kamraszekrénynek. Röviden valahogy úgy tudnám összefoglalni, hogy kétféle hibát követtem el eddig:
1) amit csak egy amatőr elkövethet és
2) amit még egy amatőr se...

Szóval csak annyit szerettem volna mondani, hogy ha csak minimális önkritikát is gyakorlok, semmi keresnivalóm ebben a topicban :) De minden erőmmel azon leszek, hogy méltó legyek az "asztalos klub topic tagja" címre.

A csütörtök reggel favásárlással telt, a délután szabással, a mai nap pedig a hibák javításával, fűrészeléssel, orrvérzésig tartó csiszolással. És akkor még csak a szekrény egy részének a darabjairól beszélhetünk.

Sajnos a faanyag sem nagy szám, hiába egalizált 30x50-es bramac léc, sajnos akad, amelyik girbe-gurbán vágott, akad amelyik szimplán görbe, csomó annyi, mint égen a csillag és akadt köztük pár gombás példány is.
Mindenesetre "gyakorlásra" megteszi, de komolyabb bútornak, pl. a tálalószekrénynek már nem ezzel fogok nekifutni.
Maga a fatelep egyébként korrekt, kedves és segítőkész kollégákkal, ügyintéző-pénztáros kisasszonnyal és az áraik is jók.

Mindenesetre a két szekrényváz közül az egyikhez az anyagot leszabtam, az összeszerelés-ragasztás - köldökcsap+minimális D3 ragasztó (remélem nem nyomtam túl keveset :F ) fele kész, holnap befejezem a másik felét, jövő hétvégén beépítem a konyhapult alá és ha tudom, megcsinálom a másik szekrényvázat.
+ jövő héten megveszem a polc anyagot is, vagy táblásított borovi fenyőt (18mm) vagy 14,5-ös gyalult deszkát, vagy valamilyen gyalult deszkát (pl. 25x200, vagy 19x146), ahonnan a bramac léc jött.

Egy kérdésem volna csak: vékonylazúrral nyalnám át a kamraszekrényt, összeszerelés után. Érdemes lehet előtte valamilyen gombaölő cuccal végigmenni rajta, esetleg ilyesmi adalékot a vékonylazúrba csempészni? A húszból azt hiszem két léc tűnt gombásnak egy részen. Az egészet érdemes végigkenni, vagy csak ott, ahol "necces" volt az anyag?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget, ahogy az eddigieket is, és külön köszönöm, hogy egyáltalán szóba álltok velem :)

Szerk: még egy kérdés: 4, 6, vagy 10mm-es rétegelt lemezre érdemes lőnöm? Esetleg ár/érték arányban van jobb ötletetek?
Az egyik kamraszekrény 40, a másik 65 cm mély lesz.
A mikrót leszámítva nagyon nagy súlyt nem helyeznénk el rajtuk, de azért jó lenne, ha bírná a strapát.

[ Szerkesztve ]

(#43578) AndrewBlase válasza bim (#43576) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Belegondolva, jogos, így is lehet! :DD

Nem féltek attól, hogy amíg nincs rajta az ellenléc, letépi a szél? (Murphy törvénye szerint mindig akkor támad fel a szél, amikor a fóliát kell húzni. :P) Fog rajta annyit a tacker?
Bár, mint írod, erősebb fóliát használtok, az talán nem szakad olyan könnyen, mint a "mezei" páraáteresztő fólia. :U

Köszönöm a fejtágítást! :R :R

Annyi szabadidőm lenne, mint amennyi nincs, egyszer szívesen elmennék veletek dolgozóba, tutira tanulnék tőletek! :K

Miért mindig én???

(#43579) bim válasza AndrewBlase (#43578) üzenetére


bim
veterán

Nem éri meg noném fóliát használni. Most cseréltük le egy 9 éves tetőn a páraáteresztőt mert elporladt. Nem megfelelő átszellőzés és a vacak alapanyag miatt. Hozzá egy pontatlanul illeszkedő kerámiacserép és már kész is a beázás.
Mi szinte mindenhová a Bramac universal eco 2s fóliáját tesszük, hideg tetőnél pedig a veltitechet. Tacker megfogja a kisebb szeleket. Általában becsomagoljuk az egész házat és akkor már a tulaj nem hisztizik. Ezekre a fóliákra a gyártó ad 15 évet. Azt már elfogadhatónak tartom. Gyere. Szívesen látunk. A hangulat jó és nincs kapkodás. Ésszerűen dolgozunk és ezzel próbálunk meg időt takarítani meg.

(#43580) AndrewBlase válasza bim (#43579) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Többnyire kétféle fóliával dolgozunk. Az S-Budget helyeken Thermo-green1500, míg máshol Creaton uno fóliát. Ez utóbbi szerintem teljesen rendben van. Persze ahol a tervező más fóliát ír elő, ott azt használjuk.

Az ésszerű munkát szeretem! Korábbi melóhelyemről (részben) azért is váltottam, mert összevissza dolgoztunk. Egyszerre 2-3 munkát is csináltunk, és ahova éppen beestünk (nagy késésekkel), hamar uccuneki "látványos" munkát végeztünk, hogy a megrendelő megnyugodjon, aztán irány a másik hely. Persze egyiket se sikerült egyhuzamban (pláne időben) megcsinálni. Mindezt a hét 6(-7) napján reggel hattól este 6-8-ig.
Elegem lett. Inkább elmentem buszvezetőnek. Most a szabadnapjaimon egy másik csapattal vagyok, reggel 8-tól max du 4-ig, és érdekes módon mindig meg van időben csinálva a tervezett meló. Ha kész az adott project, megyünk a másik helyre. Ja, és csak hétfő-péntek, hétvége pihenő!

Úgy adódik, szerintem élni fogok a lehetőséggel, köszönöm! :R

Bocsi mindenkitől az OFF cunamiért! :R :))

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#43581) thyeby válasza AndrewBlase (#43580) üzenetére


thyeby
őstag

Tök hülyeség ezért bocsánatot kérned. Teljesen idevaló volt. Én érdeklődéssel olvastam minden betűt, és sajnáltam, hogy offban nyomtátok, mert alig látszik.

Több fa van, mint asztalos!

(#43582) bim


bim
veterán

Tudom ez csak szőrszálhasogatás, de a 120g/m2-t és a 0.02 páraáteresztési sd értéket az eco 2s 140g/m2 0.03 légáteresztési sd értékével szemben kicsit keveslem. :U (jó... árban 2x annyi, viszont ez szélzáró is)

Azt tudtad hogy hamarosan változni fognak a tetőre vonatkozó (ha be van építve) hőkibocsájtási értékek? Annyira megszigorítják hogy nagyjából 30cm szálas kell majd ha alulról szigeteled. 15cm a közbe 15cm keresztben hogy elérd a 0,17 értéket. Vagy 14cm pir kell a szaruzat tetejére és egyáltalán nincs hőhidad. A pénztárcádat viszont kinyírja. ;]

Thermo-green1500: Ez számomra a léc alatti fólia. Nem tudnék a tulaj szemébe nézni ha 7-10 év múlva felhívna hogy eltűnt a fóliája. :U

[ Szerkesztve ]

(#43583) Grizzlu válasza Szalmakutya (#43418) üzenetére


Grizzlu
tag

Én fél éve vettem egy Bosch GTS 10 XC-t. Sok videó, leírás segített benne, no meg ez a fórum is, ugyanis sokan írtak róla nagyon jókat.

Akciósan megkaptam 230-ért, ingyen szállítással, három év teljes körű garival. Egy vasat sem bántam meg.

Pro:
- Erős - egy éles, jó lappal nyekkenés nélkül vitt vastag akácot, gyertyánt
- Jól kigondolt, sokoldalúan használható darab. Érezni, hogy a tervezők gondolkodtak a megalkotásakor, magától értetődő megoldások vannak rajta
- Masszív, szép kidolgozású
- Jó a porelszívása
- Könnyen kezelhető és szállítható, mindennek megvan a maga helye (lapok, tolófa, steller, miegymás)
- Masszív, pontos steller - ezt néhányan szidják, nekem semmi bajom vele
- Gyárilag takkra pontosan vágja a 90 és 45 fokokat, semmi utólagos tuning nem kell hozzá
- Minőségi lappal, szakszerűen használva szinte tökéletesen vág
- Halk, fékezett motor
- Alapvetően pontos
- Pofonegyszerű és gyors lapcsere

Kontra:
- A szögvezető sajnos kissé lötyög mindkét nútban - alumíniumfóliával megoldottam
- A kis tolóasztalnak van egy hangyányi oldalirányú játéka, de ez is könnyedén megoldható - ezen dolgokra jó megoldásokat kínál LetsBuildSomething YT csatornáján
- A tolóasztal kapacitása csak 35 centi
- Az aluöntvény asztal bevonata kissé kopik
- Az asztal betétlapja nincs mindenhol teljesen síkban, továbbá hajlamos benyelni vékonyabb darabokat.
- A porelszívócsonk szűkítő adaptere állandóan beragad

Barkácsolóknak tökéletes. De egy kezdő asztalos is simán ellavíroz vele. Egy komplett konyhabútort, közepes méretű bútorokat úgy gondolom, meg lehet vele oldani. Ha egyszer lesz egy komolyabb méretek vágásra alkalmas kisebb formatizálóm, akkor sem fogom eladni, mert tökéletes kis mindenes hordozható fűrész. Ha úgy lenne, még egyszer megvenném. Csak ajánlani tudom!

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#43584) AndrewBlase válasza bim (#43582) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Most csinálunk egy tetőtér beépítéses felújítást, ami annyit takar, hogy a tetőt elbontottuk, a kőműves húzott 110 cm falat, plusz koszorú, és erre megy vissza a tető (ugyanaz). A tervező a szarufákra írt 10 cm-es xps szigetelést, a szarufák közé meg 20 cm-t.

Csináltam már olyan kasírozott pu táblás tetőszigetelést is, bár ott a fóliát külön kellett ráhúzni. De tuti a dolog! :)

Én se tartom sokra a thermo green-t, de sokan szarrágoznak a fólián (is), nem akarnak egy tekercsért több tízezret fizetni, amikor kapnak tizenegykét ezerért is. És hát a megrendelő diktál. Persze, meg lehet kisérelni elmagyarázni neki, hogy hiába páraáteresztő az is, annyit is ér. Mint a tescogazdaságos vs. dewalt/milwaukee csavarbehajtó. Ég és föld. Meg nem is az én dolgom, nem én vagyok a csapatkapitány! :P

Miért mindig én???

(#43585) bim válasza AndrewBlase (#43584) üzenetére


bim
veterán

Kíváncsi vagyok hogy a 10cm XPS.-t mennyire lehet időtállóan és biztonságosan rögzíteni.
Én inkább elengedem azokat a munkákat ahol nem érti meg a tulajdonos hogy az ő érdekeit védem egy jobb minőségű fóliával és kiegészítővel. Komplett árajánlatot adunk amiben benne van az anyag és munkadíj is. Elmondom mikből áll és neki kell eldöntenie van e ennyi pénze rá. Ha jön a Jóska és fele annyiból összepattintja akkor a Jóskát kell választani.
Nem tudom hogy más gyártónál hogy működik de a Bramacnál csak úgy él a 15 év rendszergarancia ha mindenből az ő jó minőségű termékét építed be. A cserép nem fog tönkre menni 100 év alatt sem csak ami alatta van. Egyedül némely Dörken terméket fogadják el rendszerkiegészítőnek. Vannak szuper fóliái a Dörkennek ami 0,14 SD.-s páraáteresztő képességűek ami felső kategória keményen.

(#43586) -Ben- válasza -Ben- (#43575) üzenetére


-Ben-
veterán

Lehet, hogy hülye kérdés, de színtelen, natúr élfurnér nincs? :F Felhívtam a helyi (tatabányai) üzleteket és - már ahol egyáltalán van - csak színezett van. Ha van egy alap színe, azt már hiába pácolom, el fog ütni a többitől, nem kicsit...

(#43587) thomgrande válasza -Ben- (#43586) üzenetére


thomgrande
tag

Színtelen fát láttál már? Ha láttál akkor annak a furnérját keresd. A furnér az fából van. Azért pácolható a műanyaggal szemben. Az élfurnér az mind natúr annak a fának a színét mutatja amiből készítették.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#43588) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Segítségeteket kérném. Apóssal csináltunk egy 1,35 x 2,00 m befoglaló méretű 5 polcból álló kis polcos szekrényt a gyerkőc gardróbjába, ruhák stb tárolására. A lapokat osb ből csináltuk mivel függöny választja el nem látszik, hogy mennyire esztétikus vagy sem. A polc lábai 5x5, illetve amire felfekszik a polc azok is 5x5 cm méretű talán fenyőfa léc. Na most az osb az idő alatt ahogy folyamatosan meg lett pakolva szépen behajlott vagy 2 cm. Mit lehet ezzel kezdeni? Sok minden kavarog a fejembe, hogy oldanám de a kimenetele kétséges. Nem akarok megint lyukra futni. Márcsak azért sem mert a napokban tervezünk egy ugyanilyen polcot összerakni és nem akarok ugyanabba a hibába esni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#43589) kapu2006 válasza Nerazim (#43588) üzenetére


kapu2006
tag

A 135 cm polcnak túl széles. A közepénél alá kell támasztani.

(#43590) yooccoo válasza Nerazim (#43588) üzenetére


yooccoo
aktív tag

középen is kell alátámasztás
a meglévő lapot fordítsd meg és majd kirúgja magát idővel vagy pedig lehúzatod csavarral

(#43591) thyeby válasza yooccoo (#43590) üzenetére


thyeby
őstag

Jaja!

Ahogy írták: Középen alátámaszt, vagy hosszára merevít.
(A bútorlap merevebb egyébként az OSB-nél.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43592) AndrewBlase válasza bim (#43585) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Kíváncsi vagyok hogy a 10cm XPS.-t mennyire lehet időtállóan és biztonságosan rögzíteni."

Szerkezetépítővel lett a szarufához rögzítve, tartóssága nekem is kérdéses. (Említett házátalakítás is erősen a low bugdet szindrómában szenved. A tulaj kigondolta az okos fejével (többek között), hogy cserepet nem kell venni, merthogy az is megy vissza egy az egybe. Aha, persze. Van 3 él meg egy vápa. Nincs az az isten (pénz) hogy ezt valaki megcsinálja. Most meg fogja a fejét, mert olyan cserepet, ami volt a háztetőn, már nem forgalmaznak, így egy oldalra másfajta (nagyobb) cserép kerül.

"Én inkább elengedem azokat a munkákat ahol nem érti meg a tulajdonos hogy az ő érdekeit védem egy jobb minőségű fóliával és kiegészítővel."

Mint írtam, nem én szerzem a munkát, még csak az ács se én vagyok (csak láttam már ácsot :DDD), így nincs ráhatásom a munkák elfogadására. Max munka közben mondhatom/mondom, ha valamit én nem úgy csinálnék. Oszt vagy hallgatnak rám, vagy nem.

(#43591) thyeby

A bútorlap szerintem még törésre is hajlamos ekkora hosszban, ha megpakolják... Persze alátásztás nélkül. :P
Meg hát kérdés, hogy milyen vastag is az az OSB? Mert azért egy 22-25 mm-es OSB nem hajlik olyan könnyen.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#43593) yooccoo válasza thyeby (#43591) üzenetére


yooccoo
aktív tag

akkor már inkább rétegelt ..

(#43594) -Ben-


-Ben-
veterán

Excentercsiszolóból milyet ajánlanátok otthoni (nem túl gyakori) használatra, emberi áron? Jól jönne egy ilyen kis gép, eléggé sokat szenvedtem már kézzel... :)

[ Szerkesztve ]

(#43595) kapu2006 válasza -Ben- (#43594) üzenetére


kapu2006
tag

Nekem Makita van. Imádom.
Az első háromban biztosan nem csalódnál.

[ Szerkesztve ]

(#43596) thyeby válasza yooccoo (#43593) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Több fa van, mint asztalos!

(#43597) thyeby válasza -Ben- (#43594) üzenetére


thyeby
őstag

Az az első három gyakorlatilag a legalső ársáv. Azok még kissé messze vannak a Bosch GEX-től. (És ez még nem a 150-es.)

Több fa van, mint asztalos!

(#43598) yooccoo válasza thyeby (#43597) üzenetére


yooccoo
aktív tag

azért ennél olcsóbban is lehet vásárolni gex 150 ac-t (nem mondom meg, hogy hol :DDD )

(#43599) yooccoo válasza kapu2006 (#43595) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ezek közül a dewalt az ami használható, de a gép minősége messze elmarad a Tibi által is említett gex-től
ezt akkor lehet észrevenni, amikor az ember órákat kénytelen csiszolni

(#43600) thyeby válasza yooccoo (#43598) üzenetére


thyeby
őstag

Jaja, 56-ért, csak ott nincs kiírva, hogy ingyé házho visszük.

Jjjaaa?? Te GEX 150-ről beszílsz Főnök?
Monggyaccsak megfele!

Mmegvan: Erről beszélsz

Érdekes - Azt hittem, a nagy drágább, mint rendesen. Többnyire a nagyok nagyobbat is hordanak.!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.