Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43601) -Ben- válasza thyeby (#43597) üzenetére


-Ben-
veterán

Mivel tud ez többet egy átlagos hobbi barkácsoló számára, mint pl. a Makita, vagy egy olcsóbb 26.000 forintos Bosch? :) Nyilván efféle gépet vennék, de eléggé sokallom az árát. Nem használnám túl gyakran...

(#43602) pjg válasza yooccoo (#43599) üzenetére


pjg
csendes újonc

otthoni (nem túl gyakori) használatra, emberi áron

(#43603) epmd válasza pjg (#43602) üzenetére


epmd
tag

Pedig ez a Bosch is csak belépőszint a jó csiszológépek között. :)

[ Szerkesztve ]

(#43604) pjg válasza epmd (#43603) üzenetére


pjg
csendes újonc

Nézőpont kérdése.
Ki milyen szintre akar belépni.
Pár havonta néhány m2 ?
Vagy napi 10 órában megállás nélkül.

Úgy vagyok vele, ha a Makitával kitermelem a drágább gép árát, akkor magasabb szintre léphetek.

[ Szerkesztve ]

(#43605) kavalkád válasza -Ben- (#43601) üzenetére


kavalkád
aktív tag

Einhell TE-RS 40 E

nekem bevált barkács célokra, de a porgyűjtője felejtős, mindenképpen elszívót kell rádugni (értsd: porszívó) különben pikk-pakk teli lesz porral a korong és az nem jó.

(#43606) pali923 válasza kapu2006 (#43595) üzenetére


pali923
tag

Sajnos még nem volt soha igazán jó excenteres csiszolóm. Viszont van tapasztalatom a 3-ból az elsővel, a Metaboval. Azért vettem meg, mert olcsó, mégiscsak egy ipari (bár a metibóról én is tudok mesélni, majdnem annyit, mint thyeby :)) ) Egy aldis gépet cseréltem volna le ezzel, amit 8.000-ért vettem. Az biztosan kijelenthető, hogy a Metabo nem ér kétszer annyit. Igazából csak annyi a bajom vele, hogy porszívó kell rá mindenképpen, különben köd van a műhelyben, meg kicsit hosszabb csiszolás után remeg a kezem, mikor lekapcsolom (addig nem is tűnik fel), és nem az alkoholtól. :) Csiszolni azért lehet vele. Viszont ugyanezt a Workzone is tudja féláron.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43607) pali923 válasza yooccoo (#43599) üzenetére


pali923
tag

Úgy elgondolkodtam az előző hozzászólásomon, hogy megkérdezem: egy125-ös gex-nek a porelszívása mennyire jó, és mennyire emberbarát a működése (kézremegés, egyéb foglakozás-egészségügyi szempontok érdekelnek)? No meg az ára is érdekes lehet (akár privátban).

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43608) thyeby válasza pali923 (#43607) üzenetére


thyeby
őstag

A GEX még valóban nem a felső polc, de már igazán jó gép. (A felső polcon a Festool 150/3-asa van, ami egy legenda.)
A Gex már teljesen jól ki van egyensúlyozva. Nem azt mondom, hogy hosszabb munka után se fog "remegni" a kezed. De hogy sokkal jobb az aldisnál, meg az occó metebónál, az tuti. Egyénfüggő ez a remegés dolog. Ki mennyit bír. Nekem a lidis csodától már negyed óra után pengett minden ujjam begye. A GEX-el órák után se teszi. És igen, ez a kiegyensúlyozás valóban egy lényeges szempont. De nem csak ennyi van a jobbak javára írva. A porelszívás is egy lényeges szempont. És nem is csak ennyi van a jobbak javára írva. Meg kell itt jegyezzem, hogy vannak ezek a felpattintható portartályok. Egy se lesz soha olyan jó, mint ha porszívót teszel fel helyette. A Festool pölö nem is csinálja ezt a portartályos parasztvakítást. Viszont ad olyan porszívót, hogy nem tudod az excentert felvenni az anyagról, amíg ki nem kapcsoltad a porszívót. És csinál olyan porelszívást, hogy egyetlen porszem az nem sok, de annyi se marad se a fán, se a levegőben.

És akkor még egy szót nem ejtettem a lényegről, pontosabban az érdemi különbségről. Melyik milyen minőséget hagy maga alatt? És ezt milyen gyorsan, valamint mennyi papírt, hány jódrága tépőzárat eszik meg, míg elvégzi a dolgát. Nekem a Rotex pölö már 80-as papírral hozza azt a felületet, amit a GEX még csak 160-as szemcsemérettel képes. És persze fele idő alatt.

Hogy sok-e 60 ezer egy GEX-ért, vagy 160 egy Festool-ért? Mindenkinek máshol van a bölcs. Az is sok, ha egy kutyaól miatt az ember vesz egy lidiset, oszt utána már nem port gyárt vele, hanem port fog vele. Az is sok, ha valaki előbb megveszi a lidiset, aztán az occó metebót, aztán a drága matabót, aztán a GEX-et, végül pedig mégiscsak beruház a Festool-ra. Mert teljesen elég lett volna a legutolsó, hiszen a többi kidobott pénz volt. Azt igazán nehéz tapasztalat nélkül megtalálni, hogy melyik legyen hát az az egy, és csak az az egy?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43609) yooccoo válasza pali923 (#43607) üzenetére


yooccoo
aktív tag

igazából a porgyűjtő zsák (némi képzavarral élve) kicsit porhintés ..
minden géppel akkor lehet szépen és jól dolgozni, ha porszívó/elszívó van rákötve, egyébként csak terelgeti a port balra-jobbra, durva esetben mély karcot is húzhat az anyagba ahogy a papírba szorul egy oda nem való szemcse, amit a porszívó kirántana
a gex sorozatot azért szereti mindenki, mert ár/érték arányban nagyon jól áll a piacon, ha minőségben följebb akarunk menni, akkor már festool vonalon kell keresgélni

(#43610) thyeby válasza -Ben- (#43601) üzenetére


thyeby
őstag

Tulajdonképpen megfelel Neked az alsóbb ársáv is.

Nehéz megmondani, hogy mivel tud többet egy BMV, mint egy Toyota. Aki tudja, érzi, aki nem, annak ez is gurul, az is gurul.

Jómagam úgy oldottam meg ezt a GEX-et (mert én sem csiszolok túl gyakran vele), hogy inkább adtam 30-at használt GEX-ért, mint új metebóért. S nem jártam ám rosszabbul.

Több fa van, mint asztalos!

(#43611) yooccoo válasza thyeby (#43608) üzenetére


yooccoo
aktív tag

van a festoolnak is portartálya amúgy :P

(#43612) thyeby válasza yooccoo (#43611) üzenetére


thyeby
őstag

és úgy híjják, hogy CTM 26? :F

Az RTSC-re gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43613) yooccoo válasza thyeby (#43612) üzenetére


yooccoo
aktív tag

(#43614) thyeby válasza pjg (#43604) üzenetére


thyeby
őstag

"Úgy vagyok vele, ha a Makitával kitermelem a drágább gép árát, akkor magasabb szintre léphetek."

Igen, ez is egy lehetséges út megtalálni a sajátunkat.

Jómagam, amikor kezdtem ezt a vállalkozást, persze, hogy nem volt pénz ipari csilivilikre. Barkácsgépekkel kezdtem. Aztán szép lassan - fontossági sorrendben - megtermelődött egy jó géppark ára. Apránként ment, jó lett volna egyből fasza gépekkel dolgozni, de én erre kaptam az élettől lehetőséget. És örülök, hogy kaptam.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43615) yooccoo


yooccoo
aktív tag

jól emlékszem, hogy valaki rakott be élmaróba ledvilágítást?
az oszlopos fúróra konkrétan emlékszem, de mintha ilyet is csinált volna valaki

(#43616) thyeby válasza yooccoo (#43615) üzenetére


thyeby
őstag

Bari bármibe megcsinálja Neked! (Küldjem át priviben a telefonszámát?)

Csak az élmaróba a tápellátás kicsit macerásabb lesz.

De való arra fény? Nem látni kell, hanem kitámasztani.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43617) -Ben-


-Ben-
veterán

Mindenkinek köszönöm a segítséget a csiszolóval kapcsolatban! :R Az mennyire fontos, hogy milyen a lap rögzítésének módja? Láttam olyan gépet is, amire lehet tenni „mezei” papírt, tehát nem tépőzáras fajta. Ez nyilván olcsóbb, mint a tépőzáras bosch/stb márkájú papírok.

(#43618) yooccoo válasza thyeby (#43616) üzenetére


yooccoo
aktív tag

gravírozásnál nem volna rossz, mert mindenképpen elszívóval használom, akkor pedig a bura miatt kevesebbet látni

(#43619) yooccoo válasza -Ben- (#43617) üzenetére


yooccoo
aktív tag

excentercsiszoló csak tépőzáras verzióban létezik, a rezgőcsiszolónál van csiptetős papír

(#43620) pali923 válasza yooccoo (#43609) üzenetére


pali923
tag

Köszönöm az információkat urak (vagy igazatok van, vagy összebeszéltetek :)) ). A porszívóról akkor nem mondok le, de egyelőre biztosan nem veszek festoolt. Talán gexet sem.
Az lenne az igazi, ha csiszolhatnék egy ilyen géppel egy fél órát, aztán el tudnám dönteni, hogy jó-e nekem. Hát ez csak álom. Viszont elhatároztam, hogy csinálok egy összehasonlító csiszolást a 2 olcsó gépemmel. Lehet, hogy az olcsóbbal nem fog remegni annyira a kezem. Egy konyhaszigetet csiszolgatok, ebben még van pár m2.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43621) yooccoo válasza pali923 (#43620) üzenetére


yooccoo
aktív tag

egy gexet és rotexet tudok adni kölcsönbe (kölcsönzői, így kaució kell hozzá)

(#43622) -Ben- válasza yooccoo (#43619) üzenetére


-Ben-
veterán

Ja, értem... Akkor ezt benéztem egy kissé. :D :R

(#43623) thyeby válasza -Ben- (#43622) üzenetére


thyeby
őstag

A rezgőkből se jó az, ami nem tépőzáras. Mert nem rezeg együtt a lappal a papír, hanem táncikál rajta.

Több fa van, mint asztalos!

(#43624) yooccoo válasza pali923 (#43620) üzenetére


yooccoo
aktív tag

illetve odahaza nálam lehet játszani valamennyit vele, de műhely nincs, a teraszon lehet bohóckodni vele, szóval nem annyira kényelmes a dolog

(#43625) aszamóca válasza yooccoo (#43619) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Kivéve az oroszoknál. Nekem van egy olyan 40éves monstrumom. :D

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#43626) yooccoo válasza aszamóca (#43625) üzenetére


yooccoo
aktív tag

viszont jelenlegi forgalomban nem kapható ;)

(#43627) aszamóca válasza yooccoo (#43626) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Ez igaz, én arra írtam hogy létezik ilyen, ráadásul téglalap alakú, alu-öntvényházas, (3kg) bakelitgolyós fogással. Elképesztően halk, és erős, (70évek) golyóscsapágyazású, örökélet+2nap. Nagy hátránya, a már említett papír csiszi-csuszi a talpon.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#43628) thyeby válasza aszamóca (#43627) üzenetére


thyeby
őstag

Excentercsiszolónak azt nevezzük, ami kerek talpú, rezeg, és forog egyszerre. A Tied rezgőcsiszoló.
Nekem is van olyanom. Ma már csak porfogó. A maiakhoz képest semmi teljesítménye. Súlya annál inkább.
(És az a kiegyensúlyozottság öregem! Ha ráülsz egy régi Hajdu centrifugára, na ez kábé az az élmény. Ez nem csak a kezedet rázza szét, hanem az agyadat is.)

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43629) pali923 válasza yooccoo (#43624) üzenetére


pali923
tag

Köszönöm, nagyon rendes vagy (mint mindig), de azt hiszem, ezért nem érdemes elutaznom olyan messzire. Különben is sokat agyalok egy beruházáson általában, majd meglátom.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43630) pali923 válasza thyeby (#43628) üzenetére


pali923
tag

Apósom annak idején TSz-elnökként meg hasonló beosztások révén eljutott a SZU-ba, talán többször is. Volt neki onnan 3 fúrógépe is, de ha fúrnom kellett nála valamit, vittem apám Blekijét. Vajon miért? :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#43631) Winner_hun válasza #05304832 (#43516) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ma meg lett tekintve összeszerelt állapotban. Körfűrész indulásnál elég vadul indul, semmi lágyindítás, van is egy kis csattanó(?) hangja. Menet közben egy kicsit beremeg az egész gép - azt mondták ha csapágyas lenne az búgna, raklapon van, azért van ez. Kicsit furcsállom. Kotyogást egyébként nem éreztem rajta, lehet csak a fűrészlap defektes. Leállítás után 6-7 mp-cel áll le.
A maró nem indul így, bár az állítható fordulatszámú - ennél van motorfék, az teljesen rendben teszi a dolgát, gyorsan leáll. Marókés nem volt rajta. A tengelye dönthető. A kapcsolóknál ott van hogy kétirányú, de nincs hozzá kapcsolási lehetőség (gondolom anno nem kérték rá)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43632) thyeby válasza Winner_hun (#43631) üzenetére


thyeby
őstag

S nem próbáltad levenni a fűrésztárcsát?
Azért egy indukciós motor mellett se hallani, se érezni nem szabad semmi rezgést. (Én a szaros Güdén nem érzek - pedig az teljesen más kategória. És nem hiszem, hogy ha raklapra tenném, akkor remegni kezdene.)
Ha nem sürgős a dolog, akkor én a helyedben megnéznék még néhány gépet. Jó vétel mindig van. És persze nem túl jó is - de hát Téged aztán végképép nem köll ilyesmire tanítani.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#43633) Winner_hun válasza thyeby (#43632) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem, eléggé rohanós volt ez a mai nap.
Néznék én ha lenne...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43634) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Neki írtam, hátha... bár az oldalán a kidudorodás nem annyira tetszik.
2 héten belül kell.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43635) thyeby válasza Winner_hun (#43634) üzenetére


thyeby
őstag

A két kurbli közt arra a kinyúló motorháztetőre érted a kidudorodást?
(Egyébként ez tőlem vagy 40 km-re van.)

Több fa van, mint asztalos!

(#43637) thyeby válasza thyeby (#43635) üzenetére


thyeby
őstag

Ez kellene Neked. Mennyit szánsz rá? Csak használt jöhet szóba?

Több fa van, mint asztalos!

(#43639) Winner_hun válasza thyeby (#43635) üzenetére


Winner_hun
félisten

Arra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43640) Winner_hun válasza #05304832 (#43636) üzenetére


Winner_hun
félisten

Néha az egyengető nyekken mikor indul, az is 4kW-os motorral van, megcsúszik az ékszíj - viszont ennek nem ilyen hangja van, ahhoz képest ha jól emlékszek akkor fémesen csattan egyet. Lehet valami ki van lazulva és azért, lehet pont az amit mondasz - bár az egyengetőből kiindulva azt gondolnám hogy a motor a vázra fixen rá van csavarozva, annál sincsenek tartók (de lehet rosszul emlékszek, egyszer néztem csak, mikor az ékszíj feszességét ellenőriztem).
Nincs még hirdetve. 1,15M+áfa, 1,1-ért elhozható. Kicsit sokallom az elővágó hiánya és emiatt a remegés miatt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43643) Winner_hun válasza #05304832 (#43641) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kinézetre jó állapotban van. Lehet nem sikerül mindent felsorolni, néhány apróságot tudok írni (lehet jobb ha rákérdezel hogy ez meg az van-e:D)
- a maró dönthető tengelyű
- maráshoz van oldalszorító
- maró vonalzó (valami ilyesmi, nem tudom mi a neve:B)
- körfűrész 45 fokig dönthető
- szélezéshez van 2 befogó

Excenteres leszorító és elővágó sajnos nincs hozzá.

Gépvásárláskor nekem is volt így elég sok szerencsém, csak azokon Festool felirat van:DDD

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43644) Winner_hun válasza #05304832 (#43642) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak a gép végén van kis ablak, de a körfűrész motorja ahhoz messze van. Nem is tudom hogy lehet hozzáférni, lehet a gép tetejét kell hozzá levenni?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43647) epmd


epmd
tag

Vajon a vágótárcsákat és a legyezőtárcsát is az excentercsiszolóval használta [link] :F
Ez viszont nem rossz [link].

[ Szerkesztve ]

(#43649) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Készítettem a műhelyembe 2,3 m x 0,8 m nagyságú szerszámtartó falat faipari szerszámaimnak. 12 mm rétegelt lemez a tábla, szintén fa a fúró, maró és vésőtartó lécek, ill. fa rudacskák pl. kalapács tartó stb.
Mivel fessem le, hogy a fa erezet megmaradjon és tisztán tartható is legyen?

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#43650) Winner_hun válasza eax1650 (#43649) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lakk / olaj / vékonylazúr

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.